• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Luci, k nám na balkón žiadne vtáky nechodia :grinning:
Tá naša mačka je fakt lovec, ale doteraz sa vrhla len na pavúky a muchy, ktoré k nám zablúdili.. že zvládne aj nejaké väčšie zviera, som fakt netušila :sweat_smile:

Kočky, ako liečite nádchu? Sára mi začala včera sopliť a je to s ňou horor, lebo odsávať si nedá, kvapkať do nosa tiež nie... vždy sa s ňou naťahujem ako o život... a ráno príšerne zúrila, lebo mala plný nos a nemohla piť...

Doteraz ešte nebola chorá, tak preto sa pýtam...
18. čer 2008 v 06:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky pozdě...včera jsem to objednala. s pomocí manžela...navíc si fakt myslím, že novou kolekci fakt nezlevní...

akorát teda nevím, jak budu v zimě nosit bundy, to si mám koupit i těhotenskou bundu? no štve mě to..

Luci,

musím omrknout ty prstýnky..:slight_smile:

holky padám do práce..mějte se! :slight_smile:
18. čer 2008 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Luci velmi pekne prstienky.

Meleri ja som si nekupovala tehotensku bundu, nosila som sveter a na to vestu a ked som mala suknu tak kabat a ten bol aj tak stale rozopnuty lebo mne bolo stale strasne teplo.Najradsej by som chodila len vo svetri.
18. čer 2008 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - najlepsie je odsavat a preplachovat nos - aj ked je to boj :frowning2: (pozname) - vies kolko my bojujeme - aj som si pri tom poplakala, ze nech ma nechaju, ved je to pre ich dobro :frowning2:

pokial ma vodove tecuce - tak prestrehuj fiziologickym serom - ona by to mala vyfuknut a ty uz len utries (serom nic nepokazis ani viackrat denne)
a pokial to je uz take vaznejsi - tak ja som si v lekarni popytala nejaky sprej - maju aj taky vhodny pre babatka od narodenia a ten im striekam ako pise na krabicke a potom odsavat a este davat spat na zvysenu podlozku, aby sopliky nebranili dychaniu - lebo to ich zvykne budit (a pokial ma aj teplotu, tak dolipran a co este mozes - zvysit davku vitaminov - daj je vypit trosku ovocnej stavy - ja davam trosku jablckovej riedenej vodou, alebo som si kupila v lekarni take mini ampulky ovoc. stiav od picot a tak im obcas dam taku mini porciu plnu vitaminov)

meleri - tak je fajn, ze si si objednala - uvidis, ked to prijde - zlepsi to naladu (teda ja som si konecne pripadala ako tehulka) - aj ked som si to potom s bruchom teda uzila :grinning:
a co sa tyka zimnej bundy - ja som sa tiez toho bala - ale stacilo presit gombiky a mojom starom kabate (dvojradove zapinanie a bolo to - ale zase ani zima nebola prilis tuha, takze sa dalo castokrat aj vo svetri
18. čer 2008 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte, tak ti vydzubanci z air france povoluju len 10 kg na vnutrostatne linky, sa zblaznili :angry: :astonished: tak zase stojim pred bojovou ulohou, ako nas 3 + prislusenstvo pre Alexa zbalit do 20 kg :fearful: To som si myslela,ze zoberiem aj plienky, aj nejake jedlo, ohrievac (na jedlo, aj na vodu na vecernu kasu...), panecku, nemam chut hned ist na spacir a hladat v centre pariza nejaky slusny obchod-supermarket, asi nemyslitelne. Aspon ze ste ma ukludnili, ze sa tam da najest aj pred 19.00. Meleri, velke plany nemame, Alex v kociari uz dlho nevydrzi, tak my budem asi len v Luxemburskych zahradach :grinning: a v blizkom okoli a myslim, ze taky Louvre alebo Eifelku by este asi neocenil. Vratime sa v utorok. A co sa velmi tesim, MM ma pracovne veci v ne+pond, tak uz som zavolala kamoske-spoluziacke z gympla aj z mediciny, ona tam robi na onkologii, tak budeme v nedelu spolu :dizzy_face:

BIhan, vasa macka je teda cislo! ale je to lovec, tak sa predviedla. ja sa pamatam, ze nam doma v KE raz v septembri vletelo do bytu asi 5 lastoviciek a uplne sa zblaznili, lietali strasne rychlo bez zmyslov, narazali vsade, ale nakoniec nasli okno, akurat 1 to vzdala a vletela za klavir, a ja som sa ju bala odtial vytiahnut, tak som sla von a odchytila som prveho okoloiduceho chlapa, ze potrebujem dostat zivu lastovicku spoza klavira :grinning:
Na nostek fakt len odsavat, to je zaklad, nech to tam ma ciste, musis ju spacifikovat, inak to nepojde, drzim palce!!! A ak sa 'neuvidime' dnes, tak stastnu cestu domov a uzi si to tam :wink:

Luci, prstienky su chutnucke!!! My mame tiez krmitko, ale medzi krikmi na terase, ved tu je taka treskuca zima,ze chudak vtaci nemaju co v zime jest :grinning: ale az tak nenaspinia, pretoze sem chodi teploskovych macka a striehne na vtacky.
18. čer 2008 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, ja odsavam vysavacem, to je behem vteriny a vysajes vse co je potreba. A strikam sprej s morskou vodou nebo ten fyziologicky roztok. Je to boj, Lea si taky nic nechce nechat, musime ji drzet oba :sweat_smile:

Meleri, ja jsem si koupila dva svetry na zapinani XL myslim ze v Etamu, pres brisko se hezky natahly ;) a pak jednu normalni vetsi bundu a s tim jsem to nejak uchodila. Tu bundu jsem pak uz nosila ke konci rozepnutou, nastesti nebyla predloni moc kruta zima. Posledni mesic tehotenstvi jsem ale uz skoro nikam nechodila, protoze jsem se nemohla unest :grinning: ale to nebude tvuj pripad myslim ;)
18. čer 2008 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, no to je blbe s tim limitem. A prirucni zavazadlo muzete mit? To by bylo nejakych 5kg navic...
Kazdopadne si to krasne uzijte :dizzy_face:

My dneska obedvame u tchyne, uz si tady obaluju nervy cokoladou, to zas bude neco :grinning:
18. čer 2008 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

tak nam uz konci vylet na Slovensku a zajtra uz odlietame domov.No a zajtrajsim dnom sa aj lepsi pocasie:angry:
Inac ja ked som sa vracala z Australie tak som mala problem zbalit sa a prirucna bola tiez len 5kg ale to nevazia a ja som mala az 12kg len potom som mala problem to dvihnut hore do toho odkladacieho priestoru.
18. čer 2008 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani spravne :slight_smile: Kdyz vidim, ze mam narok na stejnou vahu zavazadel jako 100 kilovy pan pricemz sama vazim 50, tak si rikam, ze je nekde neco blbe :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Luci jaky byl obed s tchyni?
Jani preji stastnou cestu domu (hi hi, ja si jeste nezvykla, ze "u nas" nebo "doma" je tady ve FR.
19. čer 2008 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky, potrebujem pomoc...keď ste lietali s mimčami so Skyeurope a mali ste batožinu nad 20kg, rátali vám nadváhu?
19. čer 2008 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan z mojej skusenosti... Minuly rok som isla zo Swechatu do Nice a mala som 25 kg, tak mi tych 5 kg chcel ratat a ze aby som zaplatila. :unamused: Tak som pekne zobrala kufrik z vahy a vylozila nejake blbosti co som brala. No a mama to zobrala domov.
Na druhej strane, teraz ked som isla z Nice tak niektori ludia par kil nadvahu mali a nepocitali nic pretoze sme mali meskanie. Mozno preto to neratali, lebo sme boli v zhone.

Tak by som asi povedala ze podla toho na koho narazis... Neviem ake maju ostatne baby skusenosti.
19. čer 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Luci, dík za radu! TAky doufám, že letos moc zima nebude! :slight_smile:

Zdravím vás všechny..

Bihan, štastnou cestu!

ahojte! :wink: :slight_smile:
19. čer 2008 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, ja si myslim, ze to platit davaj :unamused: Mozna se nekterej slituje kdyz vidi, ze jsi s deckem a mas "jen" 5 kg navic. Ale jak rikam, meli by pocitat vahu celkovou :angry: Pac kdyz je tam 100 kilovy pan a ma 20 kg zavazadlo tak porad vazi o 50 kg vic nez ja s mym 20 kg zavazadlem. Takze teoreticky, abychom byli rovni, bych mela mit pravo na 70 kg! A diskriminace to nejni. Jedna se tu o nosnost letadla, ze?
Taky preji stastnou cestu
19. čer 2008 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

Bihan- ja aj s kmoskou, ked sme leteli z Pariza, tak sme mali nadvahu (ja 10 a ona 13kg) - ale zahrali sme to sarmom (lenze to sme boli bezdetne a "nahodou" sme stali vo fronte ku panovi a nie ku zenam :wink: ) - a u nas to zabralo :wink: - ale teraz s dietatom no neviem ci by som to riskovala (sarm nahradili kila :grinning: a aj mladost uz nie je taka ako bola :grinning: ) - teda zalezalo by od toho, kolko sa doplaca a co by som pripadne "obetovala" - a ak nic sa neda, lebo vsetko je potrebne (napr sarine veci) - tak by som asi cvakla :frowning2: :sweat_smile:
19. čer 2008 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
prepac Bihan - malo tam byt Sarine veci :sweat_smile: (taky hnusny preklep :angry: ) - tie ostatne preklepy su take obycajne :stuck_out_tongue_closed_eyes: , tych mam vzdy do zasoby (aj ked si to po sebe rychle preletim - nic nevidim, ale az potom, ked to je na Mk :angry: )
19. čer 2008 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
uz sme doma, kulicka to som si ani ja este nezvykla ci doma je tu alebo na Slovensku a ked poviem Franckovi idem domov(ako na Slovensko) tak vzdy mi povie ale predsa doma si tu.

Bihan vcera som letela so skype a mala som batozinu 23,5 kg a ta zenska mi povedala ze to je vela a pritom som letela s malym tak si myslim ze to az taka nadvaha nebola, povedala nech si vylozim veci alebo nech doplatim:angry: .Mala som este nejake miesto v prirucnej tak som tam dala nejake veci a potom uz bola spokojna. Moja prirucna mohla tak vazit okolo 8-9 kg ale to ich asi netrapi. Ked sme prileteli do Pariza ani mi nedali kocik pri lietadle ale az s batozinou tak som bola rada ze som mala port de bebe. V Ba ten problem nebol.

Prajem vam stastnu cestu
20. čer 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani to je fakt na nervy! 3,5 kg jej prekazalo? A pritom si fakt mala male dieta. Niekde som citala ze na male dieta je 5 kg batoziny. Aj tak si myslim ze to je vsetko o peniazoch. Pekne na tom zarabaju, lebo nemyslim si ze vsetci ostatni maju viac ako 20 kg.
Ja ked som teraz isla s Gabrielom tak som mala batozinu ktora mala 13 kg.
20. čer 2008 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
nemam casik, protoze tady mam navstevu z cech, tak jenom rychle pro Meleri - v Kiabi uz maji slevy ;)
http://www.kiabi.com, pokud koupis 5 kousku, mas 50% slevu ;)
20. čer 2008 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile: Par dni som sa tu neukazala. Ale vlastne ani nemam nic nove - boulot-dodo to je nas stereotyp. :sweat_smile: Turisti su uz vyteseni, lebo konecne je teplo :sunglasses: by som povedala, ze az dost teplo tak odrazu.
No a s cestovanim lietadlom velmi neporadim, kedze my chodime domov stale len autom. Ani neviem, ako by som to zvladla, pobalit sa do 20 kg :confused: :sweat_smile: Tini som nevedela, ze na vnutrostatnych povoluju len 10 kg :astonished: :rolling_eyes:
20. čer 2008 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby,

tak se teda porodili vo francuzsku a boli sme zatial spokojni,dakujem za vase odporucania atd
21. čer 2008 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takze predsa?
Gratulujem k babatku Martina :slight_smile:
21. čer 2008 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, no dnes bola celkom lahka sobota. Lebo vacsinou koncime okolo tretej, tak rychlo "obedujem" a potom uz su prichody. Dnes som uz o tomto case naobedovana :grinning:
Martina blahozelam k drobcekovi :slight_smile: . A kde vo fr si nakoniec rodila ? :dizzy_face:
21. čer 2008 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak hej Bonne Fête de Musique vam vsetkym. My sa chystame vecer do mesta trochu zatrsat. :dizzy_face:
21. čer 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

gratulujem k dcerke :slight_smile:

aj nam sa konecne vycasilo :dizzy_face: - vytasili sme opalovacie kremy a hor sa na prechadzku - akurat sme museli zreorganizovat cas - od teraz chodievame skoro rano a vecer po piatej - kedze deti su bledulinke ako ja, tak ich nechcem spalit :sweat_smile: - ale tesim sa, konecne je teplo :dizzy_face:
drobci uz behaju jedna radost a tak uz je im doma dlho a ked sme zase von, tak aj v kociku je im dlho (teda, ked sa hybe, tak este ako tak, ale ked nahodou zastaneme :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - takze mi skoncili zlate casy :grinning: - ale este ze tu je niekolko ohradenych ihrisk

Karolinka - to potesi, ked sa praca podari skor :wink: - aj ja sa vzdy potesim, ked MM dojte domov skor (teda aspon pred polnocou :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
21. čer 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti taky gratuluju k miminku :slight_smile:
21. čer 2008 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martina gratulujem k dcerke a kde si rodila?
21. čer 2008 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martina - moc gratuluji k miminku, taky me zajima kde jsi rodila, jake to bylo, a jak jste vlastne vse zaridili? A tak dale...Pis pis :dizzy_face:

Chtela jsem poprat stastnou cestu Bihan, ale uz nejspis letela, kdyz se tady neukazuje ;) Tak si to tam, Luci, moc krasne uzivej a dej vedet, jaka byla cesta a jak jsi dopadla s tema zavazadlama.

Ja jsem tu mela ty kamarady z cech, tak supr, prodlouzili si to, meli zustat jen jeden den a nakonec z toho byly dva cele dny i dve noci ;) Byla jsem teda z toho strasne unavena, protoze jsme porad nekde litali a taky hodne slavili a chodili spat az k ranu :sweat_smile: Ale bylo to moc fajn.
A jakmile odjeli, padla na me takova depka, bych nejradsi sem jezdila taky jen na prazdniny a zbytek casu zila v cechach :sweat_smile: :pensive: No clovek nemuze mit vsecho,ze? :frowning2:
22. čer 2008 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kočky, tak už sme na Slovensku :dizzy_face:

Cesta bola podľa očakávania príšerná, na letisku mi išlo puknúť srdce, ale prežili sme a užili sme si super víkend u kamošky s jej drobcom, ktorý sa narodil o týždeň neskôr ako Sára a teraz sme už doma. Bobík dokonca spí a všetky tie prechody zvláda v pohodičke.. len v lietadle sa jej nedalo spinkať.. chuďatko moje :confounded:

Batožinu som mala presne 22,6kg a neplatila som :grinning:
Navyše sme s kamoškou stočili do Ikei v BA, kúpila som stoličku a kopec debiliniek, tak som musela dokúpiť aj tie "spacebagy" na vyfúknutie vzduchu a budeme to pekne trepať na ostrov :sunglasses:

Luci, myslím na teba, tento týždeň bude oznamko hotové :wink:
22. čer 2008 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - tak jste to zvladly dobre, jste sikovne holky :dizzy_face: To louceni je vzdy smutne, ja vzdy mivam slzy na krajicku ... ale zase kdyby to clovek neabsolvoval, tak by mu bylo smutno za rodinou, kamarady... :sweat_smile: to je tezke...
S tim oznamkem nespechej, hlavne si uzivej, vsechny ponavstevuj a az se budes nekdy hooodne nudit, tak na to mrkni :wink:
22. čer 2008 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

Bihan - vy ste uz docestovali? - uz je to najtazsie za vami - teraz uz iba, aby vam bolo cely pobyt na Svk super :dizzy_face: - a super, ze ste neplatili :wink: - dufam, ze podobne to bude aj na spiatocnej ceste (aj ked tam uz asi budete mat aj posilu a k tomu aj "volnu kapacitu batoziny" :wink: kedze chlapi toho tolko nepotrebuju :grinning: - ono asi je aj lepsie, ze si letela teraz na leto - predsa len letne veci vazia a zaberaju trosku menej ako zimne :sweat_smile: (aj ked o mnostve potrebnych babatkovskych veci ......) - ale ste to super zvladli, ze 22kg :wink:

aj ja sa tesim, ked uz budem v PP - ale tu cestu si nechcem radsej ani predstavovat :sweat_smile:

inak u nas vs po starom - a aj k netu sa dostavam az vecer :stuck_out_tongue_closed_eyes: - zas mi dnes spali ani nie hodinu (a to som predpokladala, ze z toho tepla budu teda riadne uvareni - ale Mati ze nie :angry: a zobudil aj Aninu :frowning2: - ale uz si pomaly zvykam, ze sa v tomto podali na tatika
22. čer 2008 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek