• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
Ahojte,

rodila som v Colmari v nemocnici Le Park .
Najprv sme zhanali porodne centrum a dostali sme kontakt na sage femme a ona nam odporucila tu nemocnicu v Colmari,tak sme sa isli pozriet,cestou mi zacali kontrakcie,ked sme tam dosli,tak ma sage dala na monitor,prezrela a bola som otvorena na 6 cm,tak ma poslala do parku aby som sa isla prejst a za hodinu prisla ukazat,tak sme sa vratili o 20h,potom ma dali zase na monitor a uz som bola na 9cm,nechali pri mne skolacku 1. rocnika zdravotky,tak som bola potesena.ked som sa sage opytala,ze asi kolko este do porodu tak mi povedala,ze mozno polhodinka,ani sa nestacila vypratat z izby a uz hlavicka bola vonku-lebo uz som to nevladala,tak som zatlacila,takze mala sa narodila 20.45 ,potom mi dali malu na brucho a oni sa papali s placentou asi polhodiny ju prezerali a zistili,ze nieco chyba,tak zacali mi po bruchu tlacit,dobre ze neskakali,potom zistili ze to bolo vsetko ok,takze ma zbyytocne pomagali,
potom som musela 2h len lezat,merali mi TK a potom ma ta skolacka odviezla na oddelnie do izby aj s malou,bola osm sama,takze mi bolo trochu smutno,ked to tak zhrnniem zatial som bola spokojna,dr som nevidela vobec,len ked sme si pytali dr,tak sa k nam po 2h dovalil,ale len detsky-tak aspon niekto :slight_smile:

Strava nebola velmi dobra,malu mame este v nemocnici,musela ist pod lampu,ja som mohla odist po 2 dnoch.
23. čer 2008 v 01:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jak si uzivate tech krasnych dnu holky?

ja sedim v praci a pak natiram..... :frowning2:
23. čer 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Bihan tak tebe je uz fajn, ze si "doma" :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Uzi si to.
Meleri, tak je tiez pracujem, nie si sama :sweat_smile: Inak co ty vlastne robis ak sa smiem opytat?
Vonku je riadne horuco :sunglasses: aj by som sa chcela opalit, ale ked nevydrzim len tak na slnku sa piect. Mozno vyjdem na chvilku, ale ako sa poznam po 20 minutach ma to prestane bavit :sweat_smile:
23. čer 2008 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

Meleri - ak sa ti da, tak si aj odpocin, prosim ta - uvidis - roboty bude dost aj potom, ked sa malinke narodi :wink:

baby - neuverite, co som dnes robila............................. nic - a zaspala som po obede - tak sme siestovali doma traja :grinning: (a chudak tato musi pracovat aj za nas) - ja som si tak schrupla, ze som ani riady nestihla ani do umyvacky naladovat - a zobudila som sa este skor ako deti - to dnes naspali asi svoj rekord - takmer 2,5hodiny :dizzy_face:
Karolinka - zevraj najlepsie opaluje v pohybe - aj by tam bola nejaka parta na beach voley :wink: (ale ono asi medzi robotou na sport moc nemyslis, to urcite skor na oddych :wink: )
23. čer 2008 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nazdar holky...

tak jsem chtěla malovat ten dětský nábytek a manžel mi schoval barvu....:(( prý abych se šetřila, zakázal mi to totiž..jenže jak ho znám, tak to bude odkládat a odkládat...a za dva týdny ma přijet kamarád a pak naši....:(
tak jsem se naštvala a aspon umyla okna..:slight_smile:

Jzfr, když tady je tolik práce pořád...jakmile dodělám něco tak už zas další..atd..

Karolinko, dělám pomocnou sekretářku, moje vlastní svokra mě zaměstnala, už je to dva roky....píšu dopisy a jiné věci, které ona diktuje na takový přístroj, to se pak dá přehrát na počítač, a sluchátkama to posloucháš....zezačátku to bylo těžké, ale zvykla jsem si...pak pošta, archív a agendy....je to ale pořád dokola..doufám,že pak po mateřské najdu něco co mě bude víc bavit....a co děláš ty?
23. čer 2008 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já už vím! neděláš náhodou v restauraci? jednou jsi to myslím psala. :slight_smile:
23. čer 2008 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja robim v jednej turistickej rezidencii. Prenajimaju sa tu take domceky - bungalowy a ja s drahym sa tu starame o spravny chod pocas celej sezony :wink:
23. čer 2008 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to máte supr!
Já taky dělám s mužem..a se svokrou...
a nelezete si na nervy?
my zezačátku jo, asi první půlrok. tedkom už je to dobré..
23. čer 2008 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my vlastne kazdy robime svoju pracu, takze aj ked sme v jednej praci, nevidime sa. Teda on sa stara o zahradu a "technicke" veci a ja o recepciu, upratovanie atd. Lebo keby sme asi boli spolu 24 hodin denne to by sme si na nervy urcite liezli
23. čer 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, a mas nejaky odkaz/fotky na tu vasi residenci? Kdyby jo tak nahod ;)) Na Korsice jsme jeste nebyli, tak kdyby nekdy nahodou... :dizzy_face:

Ja bych s drahym asi pracovat nemohla :sweat_smile: Zrovna dneska jsem na neho doma rvala, ze je uplne neschopny, ze nechapu jak muze delat nekde "responsable" :sweat_smile: :pensive: mel zaridit jednu jedinou vec ke svatbe, a to sve papiry a uplne se na to vyflakl totiz, ja na to az dneska prisla a myslela jsem ze ho na miste zabiju, no hruza :grinning: :wink:

Meleri, a proc te manzel nenecha natirat ten nabytek? :confused:

Martina, a jak jste to zaridili s pojistenim? Musela jsi porod platit? Byl s tebou manzel? A kde jste ted, nekde u znamych nebo v hotelu? A kdy pojedete zpatky na slovensko? Jsem zvedava, co? :grinning:
23. čer 2008 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Karolinko,

to máte stejně fajn. Můj manžel je v jiné místnosti, ale často se vídáme..ale já dělám jen na půlúvazek a manžel je tam dlouho..takže se pak stejně těším jak přijde domů...často pro něho i jezdím máme jen jedno auto..

Lucijo,

no já jsem se minulý týden nějak přetáhla, pobolívalo mě břicho a manžel říkal, že mám kruhy pod očima, tak jsme se pohádali, a on že to přeháním..tak mi schoval tu barvu, abych to nemohla dělat a odpočívala...
tím mě samozřejmě naštval, protože mi to tím akorát odložil a já to budu stejně dříve nebo později muset udělat...je to poslední vrstva..doufám...

Svatba jsou dost stresy. já na to moc v dobrém nevzpomínám..taková přehlídka příbuzných, kteří se v životě jinak na tebe ani nezeptají, ale na svatbu je pozvat musíš....já bych nejradši svatbu až ted, a někde sami dva, u moře, jen s oddávajícím...a pak si to pěkně užít...hold se přiznám, že jsme to urychlili kvůli papírům..jinak bych tu neměla nárok vůbec na nic..ale vy se berete v česku že, a česká svatba je úplně o něčem jiném mi to tak přijde..takže si to nastopro užiješ.
23. čer 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci no jasne ze mam link na rezidenciu, co by som to bola za recepcnu :grinning:
www.lehameaudepalombaggia.com :wink:
Meleri, to je jasne ze sa musis setrit. Mozno len par dni nieco nerob a on ta potom necha malovat :sweat_smile: ked budes oddychnuta.
24. čer 2008 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj koooočky!

Meleri, nepreháňaj to s prácou :astonished: ešte nie si celkom za vodou :zipper_mouth: A čo je to za farba? Ja som sa v tehotenstve všetkých chemických výparov hrozne bála.

Karol, to tam má nádherné :dizzy_face:

Luci, to chce nohy v teple!!! Môj chlap mal na všetko neskutočne veľa času a to sme sa brali vo FR.. ja som mala papiere z ambasády už dávno doma, ale mladý pán čakal asi na "vhodný okamih" :wink:

Ešte sa chcem opýtať, kde ste si pýtali ten európsky preukaz poistenca? Stačí im poslať mail alebo zavolať?
24. čer 2008 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podla toho co som citala z vypisu securite sociale tak to myslim staci vybavit cez net. Myslim, ze je to www.ameli.fr :wink:
24. čer 2008 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan prave mi dosiel vypis z Assurance Maladie ohladom remboursement a k tomu bol prilozeny taky letacik ohladom Carte Européenne d'Assurance Maladie. Tak sa ti to posnazim zhrnut :sweat_smile: Podla toho co sa tu pise, tak si si ju mala pytat pred odchodom do zahranicia, najmenej 2 tyzdne pred. V pripade nahleho odchodu ti mozu vystavit Certificat de remplacement ktory je platny 3 mesiace. Kartu musi mat kazdy clen rodiny vlastnu a je platna rok :wink:
24. čer 2008 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty si poklad :dizzy_face:
24. čer 2008 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
:sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: oh nie az tak, ved to je normalka :wink:
24. čer 2008 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan;

no co jineho mi zbude...pokoj pro dite potrebuju a je to i tak trochu pokoj jpro hosty. Za dva tydny prijede kamarad a hned po nem nasi...a manzel sice slibuje ale nikdy nepomuze. Ono je to barva vodova, takze to moc nesmrdi.

Snad mi to vrati a necha me to dodelat, aspon ve ctvrtek, chci to uz mit za sebou...chlapi fakt nekdy dokazou srat.... :angry:
24. čer 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmmm.. len pozerám, že tá všeobecná stránka uvádza 2 týždne na vydanie preukazu a naša poisťovňa mesiac.. pekné.. tak si asi vypýtam aj ten dočasný dokument :sweat_smile: teda vlastne by mi mal úplne stačiť ten dočasný, lebo o tri mesiace už sme zase vo FR :grinning:

Meleri, vodová farba neva :wink:
24. čer 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri ale ved sa o teba dobre stara :wink: ze dava pozor aby si sa neprerobila a tiez aby to babu neuskodilo :wink: Ale zas chapem ked vravis ze ti nepomoze, tak to predsa musi niekto spravit :sweat_smile:
24. čer 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

my sme skocili do poistovne a tam maju automaty, kde sme vlozili carte vitale a natukali ze ideme na Slovensko a dalo nam to docasne certifikaty a do tyzdna nam prisli tie karticky. Ale urcite ti bude stacit len ten certifikat.Minuly rok ked sme prisli do Fr. tak som na certifikat fungovala 2 mesiace, tak si myslim ze ani opacne by to nemal byt problem.
Bihan prajem vam prijemny pobyt na Slovensku a uzite si to.
24. čer 2008 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, mam podobny nazor na svatby, ja bych taky brala jen takovou oslavicku ve dvou, ale muj drahy chce pozvat aspon nejblizsi rodinu, coz nam dela min. 20 lidi z kazde strany, takze ve finale celkem velka svatba, no aspon ze to delame na morave, tam to snad bude ok, uvolnene, zadny zbytecny stres...
S tou barvou to je blby, no tak si par dni odpocin a on ti ji pak vrati :wink: Hod nam to pak do alba, az to domalujes, jsem zvedava :dizzy_face:

Bihan, tu evropskou kartu shrnula Karol uplne na jednicku, neni co dodat ;)

Karol, supr, moc se mi to libi!!!! Tak az jednou pojedem na Korsiku, jedine k vam :dizzy_face:
24. čer 2008 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte, baby, tak uz sme dosli, bola to velmi dobrodruzna cesta a prezradim len tolko, ze nas vobec nechceli pustit z pariza do nice, bolo to fakt vazne... teraz debordelizujem, ale snad sa mi podari najst si chvilku este dnes, aby som vas docitala a napisala, co sa nam vsetko prihodilo :grinning:
24. čer 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci a aj vsetky ostatne, ked sa raz rozhodnete prist, tak ste tu samozrejme vitane. Aj keby ste neprisli do nasej rezidencie, tak aspon o sebe dajte vediet, aby sme si aspon nejake stretko dali :wink:
Tini tak ja uz som netrpezliva na cely napinavy pribeh. Dufam, ze rychle debordelizujes a potom sup sup na konika :grinning:
24. čer 2008 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, mate to tam fakt krasne, to vis ze bych se ozvala :slight_smile: Zatim to teda neni aktualni, letos pojedem udelat coucou Bihan na Reunion :grinning:

Tini, nenapinej a napis co se stalo :confused: :wink: Ted jdu s Leou na plaz, ale az prijdem, at uz to tu je vsechno cerne na bilem :grinning:
24. čer 2008 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono ma to vyhodilo zo stranky !!!
Takze este raz. Dnes sa stala taka vec, ze sme dosli na letisko velmi vcas, tak MM siel skusit vymenit letenku na skorsi let. A tam pri okienku nejaka mudra tetka zacala, ze nech sa preukazeme ako rodina, ze ja som manzelka a ze mam taku istu adresu ako MM a Alex! Chapete? Ja som mala so sebou len nas OP a nic viac. A to cele preto, ze ked MM kupoval letenky po nete, tak kedze zadal 3 rovnake priezviska, im to tam naskocilo ako skupinova-rodinna letenka, pricom to nebolo nikde napisane, ani co s tym, a nic take sme neziadali. Ta zenska nam chcela zrusit letenky kvoli tomu! A ze uz v Nice spravili chybu, nemali nas pustit, ze jasne, periferia... MM stratil hlavu, ako vzdy v takych situaciach, ze ideme kupit letenku cez Easy jet. Dosla riaditelka toho tam celeho, uplne odmerana, ani im nedoslo, ze asi ako matka zijem tam, kde syn... a chcela po mne apson nejaky dokument, kde je uvedena adresa, kde tu zijem a nech je taka ista ako adresa MM aj Alexa. Tak jej vravim, ze nech si zavola do mojej banky a overi si to, tak ze ona nema telefon na volanie vonku ani pristup na net, krava, kto jej to uveri? Tak sme museli volat my do nasej banky, nech faxnu na letisko moje bankove udaje aj s mojou adresou tu vo FR. No neuveritelna story. Stratili sme nervy, ziskali sme nakoniec len 30 min, ale Air France stratili 3 klientov!
24. čer 2008 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini tak to boli teda debili :fearful: :zipper_mouth: Ono sa cloveku az niekedy ide rozum zastavit, co od teba mozu pytat. Ja tiez neviem ako by som dokazala preukazat, ze byvam na rovnakej adrese ako moj syn a manzel :sweat_smile: To mi pripada az ako z nejakych komunistickych kontrol alebo co, ze musia mat o tebe vsetky udaje a doklady, inak nikam nejdes :sweat_smile: No esteze sa vam to podarilo a ste "konecne" doma :dizzy_face:
24. čer 2008 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cestou tam na letisko sme uviazli v paradnom bouchone, stihli sme to len tak tak. A nakoniec je povolenych 20 kg na osobu + 10 kg na dieta, ale hned vzali a odvazili kociar a siel spolu s kuframi (mimochodom na nete sme nasli, ze 10 kg na vsetkych, aj na dieta, na letenke 10 kg pre dospelych a dieta 0 kg, takze 3 uplne rozdielne info a pritom celkom podstatne).
V den, ked MM mal svoje obchodne aktivity a ja rande s kamoskou, teda ked sa mi naozaj hodilo mat mobil so sebou, tak mi ho rano tesne po odchode MM hodil Alex do wecka, este vzdy nejde :confounded:
a inak vcelku v pohode, hotel nic-moc, taki odmerani psi cumaci, asi mali zakazane sa pozdravit klientom :stuck_out_tongue_closed_eyes:
vela sme chodili, Alex sa hral v Luxemburskych zahradach, maju tam paradne detske ihrisko, pieskovisko,...taky je chudak dobity ako kon, dokonca tam prespal 2 posledne noci! vobec som nemusela kojit :sweat_smile:
chodili sme dost aj taxikmi, bez autosedacky, ale co uz, a pomerne lacno, do 15-20 eur celkom dlhe trasy. Vsetci tam chodia krizom-krazom na cervenu, zelenu, pri nahodnom strete ma prednost ten, kto ma ptave zelenu, takze riadny chaos, same bicykle, vcera tam zabilo nejaku zenu na bicykli.
24. čer 2008 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
A boli sme aj nakupovat :dizzy_face: nasli sme uplne nahodou obrovsky obchod so zdravotnickou literaturou, tak mam 2 krasne knihy!!!
takze tak, idem mrknut, ci uz doprala pracka...
24. čer 2008 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hej o tej zene som pocula, akurat o tom hovorili v spravach na obed. Hroza, kamion ju primliazdil :confounded:
24. čer 2008 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek