• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

17. září 2017 
To moje vystavene dieta este vzdy spi... ale bol taky zlaty, hned bezal za ostatnymi detmi v pieskovisku alebo hocikde na ihrisku, ponukal im svoju hracku. Ale mali Parizania si svoje hracky chranili akoby im ich chcel ukradnut alebo co, a navyse jemu prisli kradnut lopatku v piesku :angry: a pocas Fete de la musique sme zaparkovali kociar tak na kraji, nech neohluchne a nech ho neprevalcuje dav ludi, a vedla nas zaparkovali kociar dalsi s malym chlapcekom, tak ALex mu hned podal ruku, boli zlati, chytili sa za rucky a tak sa drzali asi 2 pesnicky :grinning:
Vela sme chodili, kde sa dalo, Alex behal, samozrejme inym smerom, aky bol nas plan cesty, ale to neva.

A tiez sa vam deti nechcu dat krmit? No u nas je to horor, ked mu nedam vlastnu lyzicku, tak chyti taky neskutocny hysak a je mu to jedno, ze kde prave sme, takze mu dam lyzicku a krmime sa spolu, je zbryndany az za usami, ale niet nad stastne dieta.
24. čer 2008 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau holky, vy jste se rozjely!
dneska bylo horko..po práci jsem jela k jezeru si zaplavat, a pak už se mi nechtělo nic moc dělat..tak jsem aspon vytřela..

Karolinko,

jo....to je prostě tak...někdy mám pocit, že to fakt přehání..to s tím natíráním byl navíc můj nápad, já to chtěla, a tak to chci taky dokončit..ale to je jedno..

Lucijo,

já ti moc přeju at si svatbu moc moc užiješ! Navíc v česku to bude supr!

Mě na té mojí štvaly ty davy důchodců, které jsem ani neznala, a kteří nás vživotě k sobě ani nepozvali.. :frowning2:
24. čer 2008 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!!!

Tini pribehy tohto zanru ani nemozem citat, lebo sa mi strasne zdviha tlak. Fakt nemusim pit ani kavu :angry:
To by ma zaujimalo ci by robili taky humbuk aj keby si bola francuzska obcianka. Mozno si podla nich mala letiet so Sky Europe.

Na Slovensku mame strasne teplo aj ked dnes konecne trochu poprsalo. Ale posledne dni bolo okolo 35 stupnov.

Karoli mate to tam krasne v rezidencii. To je presne moj styl, taketo bungalovi. Vecer sediet na tej terase, vecerat a popijat vinko. :slight_smile:

Meleri mate tam jazero? To musi byt parada :wink: My mame sice more, ale neznasam tu slanu vodu ked vyjdem z mora.
24. čer 2008 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka ja som na tom s morskou vodou podobne :sweat_smile: lebo ked vyjdem z mora, tak musim ist onedlho pod sprchu, kedze neznasam ako ta sol stipe. Preto radsej s drahym chodime k rieke ako na plaz. A tiez kvoli tej hrbe turistov sa to na plazi neda vydrzat :sweat_smile:
24. čer 2008 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz som si mrkla na tu stranku ku karol, no teda, parada :dizzy_face: akurat najblizsich par rokov mi asi kludna dovolenka vobec nehrozi.
Janka-fr, vsak na porazenie, ked cakas kociar pri lietadle a kociar nikde? Asi si myslia, ze matky su chobotnice a maju 8 chapadiel.
Meleri, ja som nejak mimo, vy uz mate doma detsky nabytok? A ty ho sama natieras? Alebo to nejaky este po MM? Ak ta farba je vodova, tak je to OK, ale aj tak sa radsej setri, hoci ako sa ja poznam, keby som bola na tvojom mieste, neskoncila by som, pokym by nebolo vsetko hotove. Nasa tehotna suseda (uz porodila) natierala nabytok v dost pokrocilom stadiu a mala na nose taku velku masku, aby nedychala ten smrad :slight_smile:

Mam vyprate, ako-tak vybalene kufre, zajtra na nakup a dookola... tak tu je teplo :confounded: aj v parizi bolo tak strasne dusno. Prajem krasny vecer, ideme papat, kupat, atd :slight_smile:
24. čer 2008 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini preco ti pokojna dovolenka v najblizsich rokoch nehrozi? :sweat_smile:
24. čer 2008 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau Lenko,

jej, tak to já bych radši moře! Jezero je sranda...ale moře je moře...:slight_smile: jestli chceš, tak to vyměníme... :sweat_smile:

Tini,

to je mi líto, co se ti stalo, to byla ale megera!! V Paříži jsou nějací zlí lidi.. Jo, natírám dvacet let starý nábytek, po manželovi..vevnitř jsem to vydrhla Cifem a tedkom to natírám, bude to pěkné, ale manžel mi schoval barvu, že to natře on....jenže nic...
No s tím smradem, to víš, že mě to štve, ale i proto už nechce abych to natírala..nadruhou stranu je to vodová barva, tak to tak nesmrdí..
24. čer 2008 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ja by som ich tak nakopala do zadnice! To sú fakt idioti v Air france? o čo im ide? Veď máte všetci rovnaké priezvisko!
Inak na Air France som doteraz nepočula nič dobré :sweat_smile:

Parížania sú nafúknuté psie čumáky, to vie každý :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ja som cestovala s malou v šatke, tak som sa, našťastie, s kočíkom nepasovala :grinning:

Luci, ja sa na vás už tešííím :dizzy_face: Kedy to vychádza? V októbri? To akurát aj my priletíme na ostrov, tak by sme prípadne mohli letieť spolu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Inak Sára má asi nejakú aklimatizačnú krizu či čo, cez deň prespí 5 hodín, v noci 11, ale doteraz sa mi budila o štvrtej ráno (ako doma) ale chodí spať okolo ôsmej (doma o siedmej)... Má to trošku posunuté, drobec malý, ale prežijeme :dizzy_face:
24. čer 2008 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
čau holky, chtěla jsem jít spát ale nemůžu usnout..manžel je pryč, bůhví kdy se vrátí..tady je vedro, nedá se dýchat..:(

jo, to je blbé s tím letadlem, člověk místo aby se radoval z cestování tak se ještě takhle stresuje..fakt jak to píšeš, nakopat do zadku..
24. čer 2008 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

tak se taky hlasim :slight_smile:
Tini, to znam. Me tohle udelali pri navratu ze svatebni dovoleny. Pac pri objednavani letenek jsme nevedeli estli budu mit uz pas na nove jmeno, dali jsme oboje. A protoze Cesi do zadnych papiru nedavaji jmeno za svobodna, najednou na nas v Sydney vybalili, ze jako me asi nepustej :sweat_smile: Ale nastesti to rikala jen zenska u bagaze... no ale fuj me zatrnulo! Prachy jsem nemela (bankovni karta ve Fr ze jo) a zadny znamy nikde... na druhym konci sveta.. jsem myslela ze me picne. No a nakonec jsem prosla uplne v poho :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Meleri, ja bych do jezera jako tehu nesla.. clovek nikdy nevi ohledne hygieny, abys nechytla nejakej zanet :confounded: Ale chapu te, taky bych se sla nekam vykoupat, je moc pekne co? :slight_smile:

Drzim palce Sarince, at se aklimatizuje. No jo, neni to jednoduchy.

Karol :grinning: ja to taky nerada, jak ta voda slana schne na kuzi, jak to stipe, nedej boze kdyz si musim pres to vzit tricko BRRRRRR

No holky, ja uz toho mam plny kecky dneska. Zejtra jedu rano ke klientce, minulej tejden sem to dost prehnala abolelo me brisko :confounded: Celou nedeli jsem jen prospala, jak jsem byla utahana... a to se za 3 nedele stehujem, musim dodelat nekolik studii... chjo. Bych potrebovala ted, aby mely dny aspon 48h.
Tak zatim pa pa
24. čer 2008 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - zas som dnes nestihla sa ozvat - teda - rano som pisala odpoved na Bihan - teda na tu medzinarodnu kartu - je to tak ako pisala Karolinka - ale da sa to, aj ked ti to vybavi muz a posle kartu za tebou (teda ak si nechala carte vital na Reunione :sweat_smile: - ja som tak bola vybavit EU preukazy pre celu rodinu, kedze kazdy ma mat svoj)

inak MM je doma s barlami :unamused: :frowning2: - vcera mal mini prac uraz a tak stravil cely vecer az do jedenastej na pohotovosti - a nieco ma s patou - dufam, ze sa mu to zahoji, kym pojdeme cestovat na SVK :sweat_smile:

Tini - inak brutal skusenost - ja som si tak uvedomila, ze vobec nemam papiere v poriadku a pas mam este na slobodne meno a teda mna by asi nepustili ani do toho isteho lietadla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
aj mi to pripomenulo historku jednej spoluziacky, ked leteli (cela rodina) po sociku cez nejaku madarsku spolocnost a ta im priezviska zaregistrovala ako krstne a naopak - a tak boli porozhadzovani po celom lietadle :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Meleri - urcite by si rada vsetko podokoncovala -ale v tomto teple si daj asi s farbou trosku pauzu a radsej to nechaj na draheho, naco riskovat :sweat_smile: - a radsej to drahemu pripomen o nejaky mesiac dva, ked bude menej teplo (kedze chlapi maju stale doooost casu na vsetko)

Karolinka - no pekne je tam u vas - a to ste na cely chod rezidencie iba sami dvaja?- tak to teda klobuk dolu
a co klienti su spokojni s pocasim?
24. čer 2008 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,
tak to vcera vypadalo, ze uz bude hnusne;ale rano jsem se probudila a je zas nadherne!! :slight_smile: super; tedkom jeste kysnu v praci ale pak jdu na bazen a pak me ceka par veci..

Kulicko;
neboj; ja na takove veci fakt moc netrpim; tedy zanety atd, a tedkom v tehotenstvi jsem jeste odolnejsi...driv to obcas bylo; tedkom nic..
Holky; ja si to tak uzivam, devet mesicu bez menstruace, to je supr! Zas bych to brala! :slight_smile:

Jzfr,
jaka karta?

holky preju pekny den.
25. čer 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte,
Jzfr, co sa stalo Benovi??? Chudak ty, to mas teraz doma o jedno velke dieta viac.
Meleri, vsak je to super bez ms? Ked sme odchadzali do Pariza, sla som tesne pred odchodom na wecko a skoro ma porazilo, dosla 3 dni skor ako mala :rolling_eyes:
Vcera trosku MM hladal na nete, tak tie zenstiny na letisku mali pravdu, proste overovali, ze sme naozaj rodina a chceli dokaz. To, ze mame vsetci 3 rovnake priezviska, nestacilo. Doporucili mi cestovat s kopiou Livrette de famille (alebo ako sa to pise). To je podobne ako to, ze do lietadla so sebou mozete vziat lieky. Ano, ale prilozeny recept od lekara spolu s nimi ako dokaz :angry:
Inak tu u nas je uz taky hic, som otapena ako mucha, rano som musela na nakup... ale trosku vyleziem na slniecko vylepsit si farbu :dizzy_face:
Bihan, aj Alex mal vsetko posunute u nas v KE a to ani nie je casovy posun, ale on to nejak vycitil, staci, ze tu sa stmieva az okolo 22.00 a u nas skor.
zatim pa
25. čer 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini,

to vás na to mohli upozornit předem,co si máte vzít, a nemuseli vás tak stresovat. Al ehlavně že jste to přežili..:slight_smile: to jsem teda neslyšela, že je třeba tolik dokladů..hlavně jako nechápu proč! přece v pase je všechno napsáno! no je to divné..příště třeba už poletíte něčím jiným, když tak prudí...
Holky, vrátila jsem z bazénu, byla jsem tam jen hodinku a jsem uškvařená jak škvarek...a to jsem byla pořád ve vodě..tedkom musím uklízet a vařit, a nemám vůbec sílu, ach jo...
Nechápu, jak zvládají těhotenství ženy, co už třeba mají 2-3 a víc dětí!! starat se o ně+domácnost.... :confused:
25. čer 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, v pase nemas nic, ani meno za slobodna, ani adresu a uz vobec nie francuzsku. Ja som sla s OP, tam je rodne prizvisko, nestacilo im, chceli adresu. A ja nemam ziadny oficialny fr. doklad o mojom bydlisku tu. No nic. Nikto nas na nic neupozornil, lebo to bolo kupene po nete. NO uz to je jedno, sme doma.

MM uz musi do roboty, takze ja idem za spokojne odfukujuciim Alexom...
25. čer 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini,

to je blbé, ale je fakt, že aspon pro příště to už budetevědět..

já jdu konečně něco dělat..musím umýt koupelnu a čeká mě konečně zas to akvárko na vyčištění...
25. čer 2008 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

Ja jsem dneska zase dost spala. A to jsem v druhym trimestru, kdy bych mela mit energie na rozdavani :confused:

Melri, obdivuju, takova aktivistka. Me ted oddela jen moje prace. Domacnost dost zanedbavam a to se za 3 nedele mame stehovat. TO chci videt. Jinak zavidim bazen, hned bych sla!

Tini, no vidis, jsem nad tim premyslela, ja mam fr adresu na titru de séjour, ale ten zas neplati jako obcanka na cestovani, takze bych si ho taky nebrala s sebou... to je teda prasteny! No hlavne, ze jste vsici doma.
Jo jo, je to zuzo nemit mencky :slight_smile: pri brani antikoncepce jsem uplne zapomnela, jak ta mrcha boli, ze dchodi kdy chce a ze mi rostou bedary :sweat_smile:
25. čer 2008 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kuličko,

já nevím jak u vás, ale tady je brutální vedro..já jsem dneska taky úplně vyřízená...

No, však víš, že jsem tady jak kůl v plotě..taková činnost mě aspon zaměstnává, a nemám čas myslet na "blbiny". Ale je fakt, že to taky přestávám zvládat...prostě tělo si o to říká o ten odpočinek..

Budete se stěhovat? Tak to držím palce....my se stěhovali před třemi měsíci, a je to šílené, ale asi se možná budem stěhovat zas...nechci to zakřiknout, ale do domku..malinkého s malou zahradou.

No mě to právě řekli, že na Carte de sejour máš všechny informace, které pak doložíš pasem..tak nevím, proč to na tom letišti tak komplikují..ale prý je to přísné kvůli tomu co se stalo toho 11.9. v USA....

Jo tý jo, já si to fakt bez těch mencků užívám!! Dost závidím mamce, ta od té doby, co nemá MS tak je jak vyměněná, vypadá mladší, a je plná energie....tak se taky těším do přechodu...
25. čer 2008 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
He he, Meleri, tak to tvoje mamka ma velky stesti :slight_smile:
Mela jsem kamosku, co se jeji mamka v prechodu malem zblaznila :frowning2: Mela hrozny depky, sileny stavy (asi jako my ted : hazeni tlaku takze chvilu vysokej, chvilu omdlivala) Mela silenou depresi, vsici se bali, ze skonci se zivotem :pensive: no proste sila :unamused: Takze ja se moc netesim. Kdo vi, co nas ceka. Kazda jsme jina.

Jo jo, taky je tu pekny vedro. Blby je, ze ke klientum musim autem, a posledni dobou si jsem jista, ze z
25. čer 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
bo, tak dokoncime vetu aspon ne? :sweat_smile:

jsem si jista, ze za tim volantem chrapu :confounded:

Stehovat se budeme do naseho noveho domecku jupiii! Konecne bude zahradka a krb :slight_smile: Uz se moc tesim az nainstaluju miminku pokojik a v koupelne prebalovak...

No teda, esli se budete jeste jednou stehovat tak to potes koste. Preju pevny nervy. Ja to fakt nesnasim. Jeste ze to mame tak blizko (asi jeden km, stehujem se jen z druhy strany centra :slight_smile: ). Ale je to sila, s tim, co mam prace + ta unava... manza je opet na sluzebnich cestach, takze veskery baleni asi bude na me... :sweat_smile: Ale nestezuju si. Nasli jsme velmi vyhodnou koupi, jsme z toho cely vytrtnuty :slight_smile:

Bihan prejeme prima prazdniny na rodne hroude. Ja uz se tesim az nasi prijedou. Ale nevim, estli se spis netesim na to, co nam privezou pro mimi :grinning:
25. čer 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

Blani - ani na mna nepasovala, co sa pisalo v tehu knizkach a celom priebehu - ja som mohla spat az do porodu :grinning: - najlepsie mi bolo asi az ku koncu ale to som bola uz taaaka velka, ze sa zase az tak vela veci robit nedalo :grinning: :sweat_smile:

tehulky - opatrne s pracou - je prilis teplo, aby st ste sa namahali a aj inak by ste sa mali viacej setrit (robota nni zajac neutecie :grinning: ) - aj ked vas chapem, ze do prichodu miminka by ste chceli mat vsetko tip-top :wink: - tak vam prajem, aby vsetko co ste si zaumienili vam islo ako od ruky (alebo od manzela :grinning: - ha ha - teda tym som myslela, e sa snad aj drahousci zapoja a odbremenia vas od kopy veci :sweat_smile: )

ale taky vlastny domcek nie je zly :wink:

co sa tyka toho urazu - tak neviem co to je - akurat sa mu to zhorsuje - napuchla mu noha a aj mu zacina farebniet - tak uvidime, ze co a ako - a navyse, kedze si sili aj tu druhu - tak ho boli aj ta (kedze ona bola kvalitne polamana pred x rokmi a nikdy sa uz nedala do uplneho poriadku :unamused: :frowning2:
25. čer 2008 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám choré dieťa :cry:
Sára začala mať včera zvýšenú teplotu, tak som bežala kúpiť teplomer a čípky, večer 38,6, ráno 38,1, ale nekašle a takmer už nesoplí, tak neviem, či sa s ňou trepať k lekárke alebo ešte počkať do zajtra.... čo vy na to?
26. čer 2008 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
koukam ze mate diskuzi uz dlouho zabehnutou ale treba se k vam muzu obcas pridat na kus reci, jsem maminkou 13 mesicniho lumpika a bydlime kousek od Parize ...
26. čer 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Zione - pravdaze sa mozes pridat - budeme len rady :slight_smile:

Bihan - pokial by si mala byt nepokojna, tak s nou bez aj dnes, ale pokial mas tie cipky a sama si kludna, ze to mozno prejde, tak ostan doma a pockaj az o zajtra, ze ako v noci (podla mna reaguje na klimu z lietadla - aj ja inak teraz zacinam soplit z klimy :unamused: :angry: - to je taky letny syndrom - ze vsade je teplo a my ochoriavame na prechladnutie :unamused: )
v cakarni je kopec roznych bacilov - tak vam praje, aby ste sa im pokila mozno vyhli a aby teploty ustupili

Meleri - to co som miule pisala o medzinarodnej karte - to bola ta karta poistenca platna v celej EU (len som sa asi zle vyjadrila - a to sa mi stava dooost casto :sweat_smile: )

inak vam prajem krasny den vsetkym
26. čer 2008 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
bihan ja bych jeste pockala, co se z toho vyklube. Lea treba jednou prodelala tu 6. nemoc, dva dny mela teploty bez dalsich priznaku, mysleli jsme ze to jsou zuby, a treti den se osypala po celem tele krome obliceje, to uz bez teplot. A za dalsi dva dny bylo po vsem.
Drzim palce, at to rychle prejde a neni to nic vazneho.

Jani, chudak manzel :frowning2:

Meleri :grinning: :grinning: :grinning: To si jeste pockas do toho prechodu :grinning:
Jinak pokud budes plne kojit, nemela bys mit menstruaci jeste behem celeho kojeni :wink: Teda neplati to 100%, ale vetsinou jo. Ja jsem ji nemela 8 mesicu, kojila jsem 9. Ke konci uz min, tak pak mrcha prisla.
To je taky supr, ne? :slight_smile:
26. čer 2008 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zione, urcite se pridej :slight_smile: !!!
26. čer 2008 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zione ahooj :dizzy_face:

Jani, teda to má manža fakt "šťastie" :frowning2: Držím palec, aby sa z toho čo najskôr dostal :wink:

Luci, čo je šiesta nemoc? :sweat_smile: Už som to niečo počula, ale myslím, že som počula aj to, že na to vlastne nie je liek, len sa z toho musí mimi vylízať...

JJ, mrcha ku mne ešte neprišla :grinning:
26. čer 2008 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ved prave a stalo sa to 2 tyzdne pred dovolenkou :frowning2: - dufajme, ze sa dovtedy vylieci :sweat_smile:

Luci - ta sietsa choroba by malo byt nejake virusove ochorenie sprevadzane vysokymi teplotami (casto az vyse 40) pocas 2-4 dni a potom sa dietatko vysype drobnymi vyrazkami a potom to prejde - inak tie teploty sa zevraj nedaju nijak zrazit a ze treba iba pockat - my sme to este nemali - ale uz mi o tom vraveli dve kocky, ze ich babata tym presli - a zevraj, ktore babo to z raz malo - tak uz to mat potom nebude
26. čer 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, kdyz jsem po tom patrala, docetla jsem se, ze krome ctyr "vyrazkovych" nemoci, ktere jsou spala spalnicky nestovice zardenky (myslim... :sweat_smile: ) existuje jeste pata detska nemoc a sesta detska nemoc. Ktere se vyznacuji tim, ze dite ma nekolik dni vysoke teploty, a pak se osype malyma cervenyma pupinkama. Nijak se to neleci.
26. čer 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky, dík.. už som si to naštudovala... no a keďže mladej čípky veľmi nezberajú, tak som zvedavá, čo sa bude diať v sobotu :sweat_smile:
26. čer 2008 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek