• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
no a všetky musia byť certifikované, takže bezpečné a vhodné pre danú triedu :wink:
10. říj 2007 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neviem, najhorsie je, ze tolko penazi sme pominali zbytocne, niektore veci uplne nepotrebne, pri prvom mimcu clovek este nema rozum, tolko veci existuje na trhu a kto sa ma vyznat? A kazdy poradi nieco ine. Navyse mame 2 auta, tak to budeme tu autosedacku stale premiestnovat alebo ako? To sa neda ako s vajickom, sup a je von. Ja zatial uvazujem o Maxi cosi Tobi alebo Roemer TS king plus, alebo take daco, neviem.
10. říj 2007 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak povedz, čo ste ponakupovali zbytočne, nech viem, čo mám navyše už teraz :stuck_out_tongue_closed_eyes:
My mám teraz MaxiCosi... takže som kukala už aj na Tobi.. ale roemerky vyzerajú tiež fajn.. a ešte myslím Bebe Comfort.. ale nevim, či ich majú v tejto triede... Pri týchto väčších je väčšinou problém s tým zapínaním, lebo normálny pás ide poza detskú sedačku a vkuse to vyberať je fakt o držku, ale tomu sa už nevyhneš :sweat_smile:
10. říj 2007 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Napr. sme kupili taku sedacku do vanicky, ani raz som ju nepouzila, kupala som od zaciatku tak, ako mi ukazali v porodnici, ale potom mi nasi doniesli taku vec, co neviem ako popisat, akoby jadnoduche platene lehatko a to je super, nieco podobne som videla vcera v Aubert. Aj kociar som kupila uplne blby, fr.Bambisol, lebo nam bolo luto vyhodit penaz za 3v1, a nakoniec som teraz kupila novy sportak a ked spocitam vsetko dokopy aj s vajickom, tak to vyslo narovnako. A kadejake oblecko, paradne, ale neprakticke, na zaciatok je fakt najlepsie co najjednoduchsie a najmaksie. a tak, a to by som sa mohla rozpisat...
10. říj 2007 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan,

dík! Nadruhou stranu, dvojčátka by možná nevadila..aspon bych to měla za sebou a už bych na IVF nemusela chodit!
Jinak je mi teda hůř a hůř, plyn mám až v žaludku, těžko se mi dýchá..piju, čaj proti zácpě, ale je to ještě horší!
Držím palce, at už to máš za sebou!
10. říj 2007 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, myslim, ze aj rasca = kmin pomaha pri plynnatosti, skus v puse pozuvat zopar semienok.
10. říj 2007 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dík zkusím, už se to nedá vydržet!
dobrou noc!
10. říj 2007 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri - k sa podaria dvojcatka, tak :wink:
je to super - uvidis - ale mozno aj jedno babo je super (to ale nemam vyskusane - to poradia ostatne kocky :wink: )
Tini a Luci - mozno aj my budeme musiet cochvila kupit tie autosedacky - lebo ked som dnes drobcov napratala to cosy v bundickach - tak tam teda nemali vela miesta :sweat_smile: a to su taki normalni - vobec nie su veliki (nieco medzi 6-6,5 kg)
Tini - este k tym prikrmom - Mato basti vsetko - ovocie, zelenina (hlavne, ze toho je dost :slight_smile: ) a Ana - ona len tak potom kuka - jej sa to za jedlo nerata, ale zato flasa ta hej (ale aj tak jej vzdy pri kazdom krmeni davam z kazdeho, aby si zvykla)
Meleri - ako tak pises o tych neprijemnostiach - mam jednu znamu - a jej sa nedarilo otehotniet - skusali to dva krat liecbou a hormonmi a nikdy nic - potom mali tu povinnu pauzu medzi trimestrami a kym cakali na tretiu varku, tak sa im podaril krasny chlapcek a prirodzene :wink: - inak ona si tiez pocas tej celej liecby uzila neprijemnosti - ale zato uz potom, ked bola tehotna, tak nemala vobec tehotenske nevolnosti ani ine problemy - uz si to len uzivala :slight_smile:
Bihan - neviem, ci sa Sarinka, rozhodne prist na tento svet pocas stvrtku a piatku, ale ked hej - tak sa drzte a nech vsetko dobre prebieha - ja sa klasika zas 2-3 dni neozvem - uz to mame zase huste - mali by nam doviezt gauc, chladnicku a muz ma aj cestu mimo, este tu mame svokrovcov (teda nie u nas, ale u tej ich dcery s babatkom) a plus este ostatne veci, co som sama nedokazala zabezpecit
Nguyen - ty zajtra uz cestujes domov, ze? tak si to uzi - snad tam dole mate teplejsie a krajsie ako tuto

:wink: (este ze nie som ukecana :grinning: :grinning: :grinning: )
10. říj 2007 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, uz si doma? Tak ako bolo, ako si pochodila???
Ja dnes nic extra zaujimave, prechadzka, nakup, 2 pracky, prezlecene postele, femme de menage vyzehlila, Alex napapany, vygracny, prezleceny...a ked manzel pojde so psom a nezabudne kupit olej a hlavne mi ho aj priniest, tak sa pustim aj do vecere a upeciem aj kolac, vola sa 'fofr kolac', este som neskusala, uvidim. Hm, ked uz peciem, videli ste tu klasicke drozdie, tu kocku? Ja som nasla len 'levure chemic', alebo tak nejak sa to pise :grinning: a neviem, co to je, skor prasok do peciva?
11. říj 2007 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Viete co? Zalozila som temu o autosedackach na 'babatkach' a normalna ignorancia, len par prispevkov, viac- menej sa tam bavim sama so sebou.
11. říj 2007 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau Tini, dnes tu nejako zdochol pes či čo :sweat_smile:
Levure chimique je prášok do pečiva :wink: droždie som zatiaľ nevidela... Ja som sa zase pustila do Tiramisu, predpokladám, že so s manželom zase "zožerieme" na posedenie :sweat_smile:
Ja som dnes trochu upratovala, klasika... vysávam kôli mačke každý druhý deň, lebo neznášam, keď mám chlpy úplne všade, tak sa inak nedá.. včera som KONEČNE zavesila záves - teda voilage či ako by som to preložila - no proste tú farebnú záclonu malej do izby, tak sa vytešujem.. lebo som jej na to kúpila také magnetické motýliky, už len trošku vyzdobiť múry (absolútne neviem čím) a izbička bude ako z obrázku :dizzy_face:
Ozaj, spávajú s vami drobci v spálni? resp. kedy ste ich presťahovali "do vlastného"..
Nedávno som čítala článok, že dieťa cca od 3 mesiacov potrebuje vlatný pokoj a je to ideálny čas na odsťahovanie z rodičovskej izby
11. říj 2007 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, som to pozerala :sweat_smile: ale ani tá prvá téma nemala veľký úspech.. mám pocit, že tie sedačky na slovensku ešte stále nemá veľa ľudí.. je to smutné, ale fakt mi to tak príde...keď k tomu pridám tie hádky o tom, či novorodenca do sedačky alebo nie...
Inak pozerala som tie Recaro sedačky.. vyzerajú fakt fajn, prežote majú polohovateľnú opierku chrbta, čo je pri malých mimčách veľmi dôležité (keďže v aute väčšinou spia)...
11. říj 2007 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, Alex ma vlastnu izbicku od zaciatku a ja od zaciatku spim s nim v jeho izbicke, pretoze do spalne by sa ta postielka ani nevosla, manzela by 'rusil' plac, chudak, potrebuje sa vyspat do prace a ja sa uz nemam sil hadat o tom, on navyse chrape, tak to by som sa duplom nevyspala.
Autosedacky: drzim sa stale 9-18, maxi cosi alebo roemer, zatail ma nic ine nepresvedcilo.
Ktora prva tema myslis nemala velky uspech?
O vysavani mi nehovor, nase zviera sa prezenie a mozem odznova :grinning: v ramci kondicky.
11. říj 2007 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte - tak mam trosku casu - tak kuk sem - muz zaspal, chladnicku nam uz doviezli rano, takze aspon daco je uz v poriadku za nami :slight_smile:
Tini - cerstve drozdie sa da zohnat v pekarni - ja som tu nasla to iste, co sme kupovali na slovensku - fala, ale ak nemaju balene, tak mavaju na vahu - je to sice nepohodlne, ale je to to nase klasicke drozdie (ale neviem, ci kazda pekaren ho predava - ja mam stastie - ta nasa ano) :wink:
Bihan- deticky som dala od prveho dna do inej izby (ja viem, ze to pride ako krkavcia matka, ale nie je to tak)
najprv spali spolu v jednej postielke a postupne som ich oddelila a maju kazdy svoju - ale dovidia na seba :wink:
vzdy, ked ich ulozim, tak ich po zaspani chodievam pozerat niekolkokrat - ked boli malinki som overovala dychanie a ci im neni zima, teplo, ... - dodnes to robim; a ked uz idem aj ja spat - tak otovrim aj im aj nam dvere a pocujem kazdunke mrnknutie -(izby mame od seba iba jeden a pol metra) a plac babatiek matka hned pozna :wink: - overila som si to na svokrovej 70-ke - a to sme ich dali do osobitnej miestosti - my vo velkej sale (ja samozrejme stol hned pri vchode do tej samostatnej miestnosti) a hned som pocula ked plakali a este som aj cez ten hluk dokazala rozlisit, ze kto plakal - takze my sme si zvykli takto
spociatku mi to sice prislo neludske, ale teraz sa mi to len v dobrom ukazalo - a fungovalo to aj ked som kojila (sice moji drobci spia celu noc od velmi skora - A od 3tyzdnov a M od 5t :slight_smile: - u nas je to vsak asi trosku ine - lebo aj ked su babatka samy tak nikdy niesu samy :wink: maju sa navzajom (toto hra asi velku ulohu - ked sa pocuju dychat, alebo rano rapotat :grinning: - niekedy si vedu navzajom dialogy) :grinning:
11. říj 2007 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
.... navyse ich izbicka je velka, tepla, priestranna a slnecna - do tej nasej sa nevojde ani jedna postielka - nieto este dve :grinning:
11. říj 2007 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
prvou témo som myslela ten odkaz, čo si hodila na záver :wink:
U nás je postieľka zatiaľ v spálni (aj keď zo začiatku som sa tvárila, že malú budeme dávať spať do svojej izby od začiatku :sweat_smile:) - izba je obrovská, takže by sa nám tam vošla pokojne ešte jedna, len som zvedavá, ako to bude znášať Jean-Yves... dúfam, že nebude zo začiatku spávať na gauči :sweat_smile:
No a ak si sa už rozhodla, tak ja by som brala nejakú "ojazdenú" :wink: Doteraz ma trošku mrzí, že sme vajíčko nekúpili z bazáru, lebo tie Maxi-Cosi sú fakt nechutne drahé a keď si predstavím, že ju budme používať ako vy, nejakých 7 mesiacov, tak ma to celkom štve :unamused:
11. říj 2007 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
To mas dobre vyriesene, su samy, ale nie su samy. Ja spim s nim, nie je to dobre riesenie, ale kojim, Alex sa budil 2x na jedlo, to by sa este dalo, nikdy nespal celu noc, teraz s tymi zubami sa budi skoro kazdu hodinu, dnes 6x, ja uz niekedy tak nevladzem, obcas ho jednoducho dam k sebe do postele, pri mne sa skor utisi.
Diky za tip na drozdie!!!
11. říj 2007 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
AK nam zacnu ist zubky tak nostro - mozno aj ja sa nacas prestahujem k babatkam - ale nareda by som ich navykla, ked to zatial takto dobre klape :slight_smile:
ale to neznamena, ze si ich do postele neberieme - ano, ale tak normalne na pomojkanie a posalenie sa :slight_smile:
11. říj 2007 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - ved kociar aj maxicosy sa bude dat potom este pouzit :wink: - ak budet planovat druhe - mozno by nevadilo, ze to nebude tohorocny model (aj my sme vzali minulorocny - bol trikrat lacnejsi)
ale u nas nepredpokladam, ze ak raz este budeme mat babatko, ze o budu dvojicky :grinning: :slight_smile:
11. říj 2007 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne to nepripadá ako od krkavčej matky dať mimi hneď do svojej izby :wink: tá naša je oproti detskej len cez malú chodbu, takže "na skok"... no a hlavne detská je trošku chladnejšia než naša (čiže v detskej 24, v našej 26 stupńov cez deň :sweat_smile:)
No.. som zvedavá, ako sa ešte budeme presúvať a sťahovať.. nepochybujem o tom, že zo začiatku bude s nami malá občas spávať, lebo sa mi nebude chcieť s ňou chodiť na každé nočné dojčenie do inej izby :sweat_smile: Ale ktovie, možno to bude malý anjelik, ktorý bude spávať celú noc a Jankine dvojičky :wink:
11. říj 2007 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasné, kočík aj ostatnú "výbavičku" sme plánovali už aj pre druhé :grinning:

Ozaj, ešte by ma zaujímalo, či ste dávali aj druhé meno... viem, že Lucka má Leu Juliette... ja uvažujem, že by sme dali druhé meno (manželovi je to jedno :sweat_smile:)... Sarah Lou?
11. říj 2007 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie my sme nedavali (priezvisko mame straaaaasne komplikovane - takze sme ich uz nechceli trapit pri pisani menoviek v skole :grinning: )
11. říj 2007 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lou je velmi pekne a teraz je to aj hodne moderne (tusim najma v spojeni s Ann - s vela moznosti ako zapisat tieto dve mena)
ak sa ti to paci - tk preco nie :wink:
11. říj 2007 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lou bola moja prezývka :grinning: Ešte mi napadla Sarah Anne alebo Sarah Emilie.. ale zase tu sa tie druhé mená nepoužívajú v bežnom živote.. len sú na oficiálnych papieroch... neviem... ešte sa do pôrodu rozhodneme :grinning:

Jejda, ja dnes trpím.. ako to slušne napísať.. flatulenciou...a tvrdne mi z toho brucho.. blééé.. o začiatku tehotenstva moje črevá nefungujú, ako by mali :sweat_smile:
11. říj 2007 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som teda za Sarah Emilie :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
niekedy sa to da vyuzit - najma ak je v daom kolektive viacero rovnomennych (mala som tak kolegyne - povodne obe Patricie, tak sa jedna z nih nechavala oslovovat v praci Pascale (my sme v tej praci potrebovali byt poriadne rozliseni - lebo praca na telefon a ludia nas rozoznavali podla krstneho mena)
11. říj 2007 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
He, uz sa mi pecie kolac, Alex sa zobudil, parada. Tiez som za Sarah Emilie! My sme dali 3 krstne mena, 2. po mojom otcovi a 3. po svokrovi, ako som pochopila, takto je to tu zvykom. Takze maly je Alexandre Jan Serge :grinning: viete co je sranda? ze nijaky francuz ho nevola inak nez alexandre, pre slovakov to je alik, alinko, alex, saniku, sasko a pod. vobec nemaju zdrobneliny. hadajte preco pisem s malymi pismenami
11. říj 2007 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fuuha

sa tu dnes keca :slight_smile:
ja uz pomaly padam domov tak za hodku a pol a kopa roboty tak nebolo vela casu

bihan, Sarah-Lou je super napad, teda aj tie ostatne ale ta emilie nema povod kdesi u Emi? :wink:
v podstate je to uplne fuk je to aj tak pekne, som za hehe, ale ako ta poznam aj tak si spravis po svojom

btw pozdravuje ta Geby, sorry ze takto verejne, ale aj tak sem chodime iba my :wink:

jzfr hovor mi o praci a telefonoch a menach, ja som od Anny, cez Ianu, Yanu a uz som sa videla napisana aj ako Yannah :unamused:
11. říj 2007 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
boze moj sa citam a nerozumiem si, je to vazne

chcela som len napisat ze "som za, (akoze za napad s dvoma menami) a ze "hehe" akoze smiech

potrebujem oddych :angry:

pekny den vsetkym :slight_smile:
11. říj 2007 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Yannah, ved hned mi bolo divne, za ake hehe si.
11. říj 2007 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Yannah? :grinning: už sa tešíš domov, čo? :wink:
11. říj 2007 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek