• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
Une maladie infantile nettement moins connue est le mégalérythème épidémique, appelé aussi érythème infectieux. On l’appelle aussi 5ème maladie, puisqu’il s’agit de la 5ème maladie infantile éruptive infectieuse, après la scarlatine, la rubéole, la rougeole et la varicelle, et suivie de la 6ème, la roséole. Cette maladie commence par de la fièvre, des douleurs musculaires, de la toux, des crampes abdominales, des frissons, des maux de gorge, notamment et ce, durant environ 3 jours. Ensuite l’éruption : d’abord sur les joues qui deviennent très rouges, comme si l’enfant avait reçu une gifle ou un coup de soleil dans le visage, avec une pâleur autour de la bouche. Elle va ensuite s’étendre au tronc. Généralement, les boutons disparaissent en une dizaine de jours. Elle touche un grand nombre d’enfants de 3 à 15 ans, dans une période allant de l’hiver au printemps. Mais ses symptômes étant très généraux et la maladie disparaissant spontanément, il est possible qu’elle passe inaperçue. Sans compter qu’un quart des personnes atteintes ne présentent même aucun symptôme. Elle est par ailleurs bénigne, excepté pour les personnes dont le système immunitaire est fragile.

Reste donc la roséole. Il s’agit également d’une infection virale relativement courante au cours de la première enfance, c’est-à-dire avant l’âge de 2 ans. Et elle est également très contagieuse, comme toutes les maladies infantiles citées. Elle débute par un accès brusque de fièvre, jusqu’à 39 à 40°, qui dure environ 4 jours. Lorsque la fièvre baisse, une éruption de points rouges ou roses apparaît, d’abord sur le tronc, puis sur les membres et le cou pour disparaître spontanément après environ deux jours.

Chez certains enfants, d’autres symptômes peuvent apparaître, comme la diarrhée, de la toux, un gonflement des ganglions lymphatiques du cou ou des douleurs auriculaires.
26. čer 2008 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, pozde :slight_smile:
26. čer 2008 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
je tak dekuju za privitani :slight_smile:
patou nemoc uz jsme taky meli, dostali jsme Doliprane na teplotu a za par dni to preslo
ja teda jdu k doktorovi radsi zbytecne nez neco zanedbat ale jsem asi plasan...
Jak vlastne stara ditka mate ? A z jakych koutu jste?
26. čer 2008 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte,
Zione, vitaj medzi nami a kuk sem: http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=1338144&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D1300%26vOrderBy%3D2

a ked sa chces maezi nas zaclenit, napis najlepsie Bihan IP (internu postu) so vsetkymi udajmi, co vidis v tabulke :wink:

Bihan, ako sa mate? Co nove so Sarik??? Mozno sa zajtra vysypete a bude to jasne, mozno je to z klimy, ako pisala Jzfr, my mame tiez klimu doma zapnutu od prichodu z Pariza a mne je divne :confounded: mne moja mudra fr.pediatricka povedala, ze k lekarke az po 3 dnoch s teplotami...

Ja som dnes rano dostala krasny darcek od Alexa, vybehol na terasu a priniesol mi obrovskeho slimaka (sneka) a cestou ku mne si ho chcel strcit do pusy, ale som mu to nedovolila :grinning: a tak sa krasne usmieval pri tom. A tak to vyzera, ze sme na dobrej ceste k odstaveniu !!! V Parizi bol taky zaneprazdneny, ze si na moje didy ani nespomenul a tak podobne to aj pokracuje a dokonca vypije 2 x necelych 100 ml UM. Reakcia zatial ziadna, pokozka na 90% krasna, nic nove nemame. Mozno bol ten ekzemik zo zubkov, 16 za 8 mes... ktovie.
Dnes sme mu kupili bazenik a ked sa vychrape a vypije svoju stovku, tak s abudeme clupkat :grinning:
26. čer 2008 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, takze sa rysuje domcek so zahradkou ? :dizzy_face:
26. čer 2008 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
vitaj zione medzi nami, kde presne byvas??Ja len ci nahodou nie niekde blizko nas :wink: pretoze tu som zatial nestretla ziadneho cecha a ani slovaka :frowning2: .Ja byvam v Tours a ked si kliknes na foto kazdej z nas tak tam sa ti ukaze ake stare deticky mame :wink: ...

Bihan je mi strasne luto Sarinky ale dufam ze sa z toho co najskor dostane.Mozno je to tou zmenou.

Jani to je fakt blbe takto pred dovolenkou ale snad mu to cim skor prejde.

Nas drobcek sa stale taha hore a tak mu pomaham rukami a ked sa dostane do sedu sa straaasne tesi a vcera sa takto vytiahol za mojej pomoci a pustila som ho a sedel sam asi minutu :slight_smile: . Tak sme ho rychlo fotli tak potom hodim foto do albumu. No a teraz uz ked spi tak putuje po celej postielke :slight_smile:

No a ja plne kojim a mna ta mrcha uz navstivila po 600 nedeli :angry: :fearful: Pritom nemam ziadne prestavky v kojeni. Mozno je to aj tym ze uz beriem HAK. To som sa tesila ze budem mat este pokoj.
Prajem vam pekny den ja idem este ku kinesitherapeutke uz nech to mam za sebou este 3x :unamused: .Aj vy ste po porode chodili?
26. čer 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jedna zamestnankyna MM konci k 1.7., uz mame nastastie celkom schopnu nahradnicku a zajtra maju rozluckovy obed. Boli sme vyberat darcek, najprv chceli kupit vikendovy pobyt niekde (prilis drahe), potom pero Mont Blanc (neosobne a co s nim na dochodku)... tak ja som navrhla nejaku krasnu znackovu kabelku a moj napad vyhral, celkom dobre, nie? Ta pani ma asi 55r., elegantna a taka kabelka sa vzdy hodi, je to osobnejsie ako nejake pero. Hned sme vybrali na prvy sup v Lancel. Len skoda, ze sa nemozem zucastnit toho obedu, aby som videla, ako sa zatvari, ked to rozbali :grinning: lebo idem s Alexom k nasej uzasnej lekarke ockovat, vazit a merat. Uz sa na nu tesim ako vzdy.
26. čer 2008 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka-fr, ja som chodila, uz sme to tu raz rozoberali s Bihan, ja som chodila na stimulacie elektrickym prudom vaginalnou sondou, divny pocit. Jullian je teda sikula, ked sa mu uz chce sediet :slight_smile:
26. čer 2008 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeeeeeeeeeee tini vidim ze si rychlejsia :wink:

Ja idem k pediatrovi az o tyzden ale uz sa tiez veeeeelmi tesim

Ta kabelka je velmi dobry napad
26. čer 2008 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caf Jani, tak sme tu naraz obidve? To sa casto nestava. Vsak ta kabelka je dobry napad? Najprv boli vsetci proti :confounded: ale ja ako zena by som sa jejvelmi potesila. Uz si viem predstavit, ze u nas na SK by za starych cias dali nejaku medailu za dobre odvedenu pracu, 3 karafiaty a bolo by :grinning:
26. čer 2008 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne na to chodim a fakt divny pocit ale uz len 3x :slight_smile:
26. čer 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak bez, nech to mas cim skor za sebou, ja sa idem vyvalit na terasu, mam chvilku pre seba, vsetci maju siestu, teda MM chysta fotky, co rano nacvakal.
Co sa dnes stalo. Alex sa rano zobudil, sadol si na postel, uvidel psa, ukazal nanho ukazovakom a povedal LOLO. Hafan sa vola Lau a my ho volame LOLO :wink:
26. čer 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
cervene karafiaty :grinning:
a este jedna novinka nas maly uz dve noci za sebou prespal 4 hodiny v kuse takze sa mozno blyska na lepsie casy
26. čer 2008 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je super ze clovek kazdy den vidi na malickych nieco nove co vymyslia len my ked chceme nejaky moment zachytit fotakom alebo natocit na kameru tak nas maly ostane ako obareny a aj brblat prestane len kameru sleduje.Tak sa nam ho este nepodarilo zachytit ako si blabota. :sunglasses:
26. čer 2008 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, teda tady to jede :slight_smile: ani se mi nechce pracovat jak je pekne a jak jsem utahana.

Jani, drzim palce at se z toho manza brzo vyhrabe. Je to nejaky divny, nechytil do toho infekci? :confounded:

Bihan, doufam, ze je to ta sesta nemoc, klimatizace je svina. Jednou jsem si ji takle pekne nadychala v TGV a 3 dny me trestela hlava, ze jsem ani spat nemohla :confounded:

Zione vitej, jasne ze se muzes pridat :slight_smile: A ja jsem si vsimla, ze jsi od Parize hehehe. Holky ctete trosku pozorneji jo? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No tak ja jdu pokracovat v praci, mam toho hodne. Pred chvili jsem dobalila dalsi batoh... mam jen 3 nedele na krabicovani huh, to chci videt :grinning:
26. čer 2008 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan pridavam sa do partie s tou teplotou. Dnes som prisla domov z rannej prechadzky, Gabriel sa mi zdal nejaky teply tak som mu odmerala teplotu a ze 38.2 :unamused:
Inak mu tiez nic nie je, ziadny kasel, super nalada, smeje sa ako keby nic. Akurat mu je asi z toho tepla a este aj z teploty - teplo.
Tak som utekala kupit cipky, lenze tie vytlacal tak som utekala kupit sirup.

Tini, dobry napad s tou kabelkou. Tej by som sa potesila aj ja :slight_smile:

Jani, gratulacie k dobremu spanku a v pokrokoch!

Zione vitaj medzi nami!
26. čer 2008 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, kabelka je super nápad :dizzy_face: Ja by som sa veľmi potešila :grinning:
Inak Alex ti dal super darček :grinning: na to sa fakt teším, ako bude Sára ťahať domov slimáky, pavúky a iné hávede.

Tak sa zdá, že malej je trošku lepšie..síce celý deň spí (zaspala o desiatej a zobudil sa o druhej) ale keď bola hore, tak bola veselá a teplotu mala 37,8. Tak som zvedavá, či sa vyhádže, vylezie zub alebo nič z toho :grinning:

Jani (z Tours), neboj, noci budú stále lepšie a lepšie a ke´d to už bude super, tak zase začnú zase zuby a bude to o tom istom :sweat_smile: (to som milá, čo? :wink:)

Ja by som už tak rada odstavila :frowning2: ale Sára mi HA mlieka odmieta, z obyčajných sa vyhádže, s kašami je to o tom istom...ach jo.. tak ju budem mať na cecku do dvoch rokov.
26. čer 2008 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, to jsou super darky, ze? :grinning: Ja porad dostavam kyticky a kaminky zvenku, ale slimaka mi teda jeste nedonesla :grinning: Jinak s tou kabelkou jsi mela nejlepsi napad, to je darek ktery myslim potesi vzdy ;)

Janka, tak to je Jullian sikulka :dizzy_face: Ke kine jsem taky chodila, strasne me to nebavilo, ale zvladla jsem to driv, a posledni dve sezeni jsme vymenili za masaze zad, ktere jsem zrovna mela namozene, to uz bylo prijemnejsi :wink:

Nevim jestli jsem to psala, v utery jsme byli poprve v creches, byli jsme tam zatim vsichni tri, zustali jsme asi 3/4 hodky, jedna z tech ucitelek nas provazela, ukazovala kde co maji a vyplnovala si dotaznicek, no a vsimla jsem si tam dvou totalne usoplenych deticek :rolling_eyes: Tak jsem rikala hned na odchodu Yannovi, ze do dvou dnu ma Leus rymu, a taky ze jo. Zacala soplit dneska odpoledne :confounded: Rymu jsme meli naposledy v lednu, uz jsem zapomnela jaky je to opruz :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A aby toho nebylo malo, ja jsem uplne troska, trapi me zub, stale jeden a ten stejny uz pul roku a muj zubar mi akorat furt cisti kanalky,coz taky boli jak cert, ale na bolest mi napise vzdy jen dolipren. Potreti v tom mam zanet a podruhy antibiotika, to je fakt krize. Dneska jsem se nastvala a sla k jiny zubarce, tak nechapave vrtela hlavou, dala mi uplne jine atb a konecne neco proti bolesti, ale ani toto nezabira.

Zione, prozrad nam na sebe neco ;) jak se ti zije ve francii?
Skoda, jsem se tesila, ze se objevi nekdo pobliz a zase ne :angry: :grinning: :grinning: Ja bydlim v La Baule.
26. čer 2008 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ked tak spominate tie mile stvorenia tak mna vcera rano skoro porazilo.Kojila som maleho a rano ho kojim vzdy po leziacky na nasej postely a zrazu nieco prebehlo okolo mojej tvare a smerom pod vankus.Najprv som si myslela ci sa mi to len nezdalo ale tak pozerala som a nic som nevidela ale nedalo mi to a zdvihla som vankus a tam som zbadala pavuka :confused: a rychlo usiel.To ste mali pocut, ja som tak zvreskla(lebo ja mam arachnofobiu)a Franck priletel ze co sa stalo s malym a ked zistil ze to kvoli pavukovi :sweat_smile: .No ale kym nie je po pavukovi ja nemam pokoj tak sme museli celu postel prevratit aby sme ho nasli.No ale bol dobre schovany ale nepomohlo mu to :sunglasses: .Lenze asi dva dni pred tym Francka seklo v krizoch a vcera rano to mal uz lepsie lenze po mojom zvresknuti tak vystartoval a este sme tu postel pozerali tak poobede musel ist k ostheopatovi :stuck_out_tongue_closed_eyes: .No a teraz berie este aj lieky.Povedal mi ze nabuduce mam zvresknut a kricat pavuuuk aby sa nemusel kvoli tomu dolamat.

Bihan takze predsa len ten trening s kojenim je na nieco dobry.
26. čer 2008 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka, chudak Franck, ale musim priznat ze jsem se skodolibe nasmala :grinning: :grinning: kdyz si to predstavim, jak ti utikal na pomoc az ho z toho luplo v zadech :sweat_smile: :grinning: :pensive: Tak mu to nejak namasiruj :wink:
26. čer 2008 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka-fr, co chudak Franck, ale co ty, ked mas arachnofobiu? My tu mame obcas take divne chrobaky, uz som ich dlhsie nevidela, ale ked ich vidim, tak mi je zle :stuck_out_tongue_closed_eyes: hned ich musim zabit. Inak, Jani, ako daleko od Tours je Orleans? Totizto rysuje sa nam tam vikend v septembri :slight_smile:
Lucija, tak to je teda fakt super, usoplene deti v creche, nezodpovedne matere a potom to schytaju aj zdrave deti. Ale ved to tu mam pod nosom, nasa suseda nounou ma tiez usoplene deti a ved ze je to v poho, nech sa prideme hrat s Alexom. Ani za svet. TIez uvazujem nad creche, Alex sa chcel hrat s detmi na ihrisku v Parizi, je jasne, ze uz s apyta nejaky ten kolektiv. A tie zuby. Asi by to chcelo ist k zubarovi v CR, pouvazuj o tom.
Tak sme sa poobede clupali v bazeniku, strasne sa tesil. Predtym uplne krasne vypil na 1 sup celu stovku mlieka, no ja som nechapala, musim dohovorit mojim mliecnym zlazam, nech si uz daju pohov :confounded: No okolo krku zacina maly vysyp, tak neviem, co dalej. ALergiu nema, tak asi budem pokracovat a pozorovat vysyp, snad uplne este nestratim mlieko, keby sa to zhorsovalo.
A viete, co mame nove? MM siel vecer so psom a videl susedov, ako opravuju vstupnu elektricku branu. Vraj vcera v noci ju niekto poskodil tak, aby sa nezavrela uplne, aby mohli prist kradnut! Doteraz som sa citila celkom bezpecne, dokonca bezne nechavame dvere na terasu otvorene, ved je tu pes a sme pod drobnohladom susedy oproti.
26. čer 2008 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini dakujem ti za tip , ahojte ak mozem tak sa kvam rada pridam mozno vam mozem pridat moju skusenost ktora prave skoncila mam 2 deti 3 a pol roka a 7 mesacne obidvaja presli peklom pocas poslednych 2 tyzdnov kazdy mal po 40 C pocas 5 dni bez inych priznakov na pohotovoti sami nevedeli co im je domou ma len posielali s tym ze im mam davat dolipran a stale sledovat teplotu po piatich dnoch im horucka precla tak ako prisla tvrdia mi ze je tu teraz neaky silny virus liecit sa to neda treba si to vytrpiet. to ini si vytrpeli poriadne tan starsi nejedol presne 5 dni a ktomu ani ti horucavy mu niako nepomohli na zbitie teploty. prajem vam vsekym prijemny vecer a dufam ze sa kvam mozem pridat
26. čer 2008 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, tak si nas nasla :wink:
CHudak deturence a ty s nimi. MY sme boli teraz v Parizi, tak sme snad ten vas virus nechytili !
Ked sa mrknes vyssie na tuto stranku, janka-fr aj ja sme nechali odkaz pre Zione, nech si klikne na link na tabulku o nas, aby si sa mohla zorientovat a jasne, mozes sa k nam pridat :wink:
Ja som uz davno hore, ale dobre sme spali, ALex este odfukuje, tak ja mam chvilku pre seba. Dnes nebudem mat cas konikovat na obed, lebo idem k pediatricke a navyse MM bude na tom obede, co som vcera pisala, takze ja budem cely den s Alexom.
Dufam, ze Sarik aj Gabriel sa maju lepsie a ze teplotky klesaju a nie naopak.
Prajem krasny horuci den.
27. čer 2008 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak jeste jednou diky za privitani a za odkaz na tabulku, koukam ze nikdo neni z Parize to je skoda, je bihan Reunion je bomba, pred dvema tydny jsme se odtamtud vratili z dovolene :slight_smile:
marudkum prejeme rychle uzdraveni a vsem pekny den
my frcime ven, pak jsem jeste juknu a prozradim o sobe neco vic
zatim pa
27. čer 2008 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini dakulem na tu stranku si kliknem dnes poobede ked budem mat viac casu asi by som sa mala tiez predstavit takze ako sa volalam to uz nie je tajomstvo mam 32rokov som vydata uz 5 rokov mam 2 deti 3 patricka a 7 mesacneho josha moje dvve slniecka .Tini prepac ak sa mozem spytat preco musis ich pediatricke?
27. čer 2008 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini jojo, oni tu proste neberou, ze ryma je nemoc a v pohode je soupnou do skolky. To uz mi rikala kamaradka, jeji kluk ma o rok a pul vic nez Lea, a rikala mi, ze pokazdem navratu z creches byl nemocny, ze si to mam jeste rozmyslet.
No ale ja jsem zase chtela, aby si aspon jednou do tydne pohrala s ostatnima detma :unamused: Ji vzdycky tak sviti ocicka, kdyz si muze pujcit nejake nove hracky nebo kdyz potka deti, zvirata nebo delame neco noveho :dizzy_face:
No teplotu nemela, jen z toho nosa ji tece, i noc byla celkem dobra, tak snad to prejde do utery, kdy tam ma jit poprve na zkousku sama.
Erika, a ty jsi odkud?
Holky my se rozrustame, to je super :grinning:
27. čer 2008 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj no ja teraz zijem v Chatou to je pri Parizi presne 78 inac velmi pekne mesto male kludne aspon nam sa tu velmi paci inac stebou plne suhlasim pokial su deti v jasliach tak su stale chore to je tym ze ich matky ich am davaju za kazdu cenu neberu ohlad ze tie chudence su chore ze im je lepsie doma takto su chore potom vsetky deti
27. čer 2008 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ty jo, tak to cucim. Jeste ze ti to ti susedovia rekli! Ja se teda tady u nas taky citim uplne bezpecne (teda v noci moc ne, kdyz jdu se psem do poli :grinning: ) ale jinak OK. Jenze mestecko se rozrusta a kdovi kdo se sem pristehuje ze jo... :unamused: Tak davej pozor, ale zas ne abys kvuli tomu nespala ju :slight_smile:

Zione no vidis, Erika je kousek od Parize. Ja mam v Parizi 2 kamosky, jedna ma 8 mesicni holcicku. Ale nevim esltli touzi po setkani. Obe maji spoustu prace :unamused:

Erika vitej taky :slight_smile:

Vcera tu konik nejak blbnul, fuj to byla ale depka :grinning: Je ze me uplna zavislacka :angry:
27. čer 2008 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem kulicka ja taktiez poznam jednu kocku ale odkedy je zo svijim priatelom tak sa mi uz ani neozyva je to smutne ze na mna tak skoro zabudla to nevadi mne staci ze si z casu na cas s vami pokecam aspon sa dozviem nieco noveho a hlavne budem pocut ine starosti ako len moje
27. čer 2008 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek