• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Erika, Zuzka, ked ste si otvorili tu tabulku o nas, tak to je vlastne nas spolocny fotoalbum, mozte sa aj vy prihlasit pod menom 'france', heslo 'france' a mozte si tam aj vy dat nejaku vasu milu fotku, je to album o nas pre nas :wink:
30. čer 2008 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja zatim nejakou vylozene spatnou zkusenost se zdravotnictvim ve fr nemam, jenom mi prijde ze je tu nedostatek dobrych pediatru, s exemem jsme meli take dlouho potize a s bolenim briska, nakonec nam hodne pomohla homeopatika
erika drzim palce at ti to s povolenim dobre dopadne, ja bych take chtela od zari delat assistante maternelle, vzala jsem si ted druhy rok congé parental
tini diky, urcite nejakou fotecku pridam, zatim jsem pridala nejake k sobe do galerky
30. čer 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zione,

já nevím, co ti řekli ohledně té assistante maternelle? Já si o to zažádala, přišla mi pozvánka, byla jsem na nějaké schůzi, kde nám dali papíry, ty jsem vyplnila, ale ještě neposlala, protože nevím, když jsem tedkom těhotná jestli to má cenu..chtěla jsem to taky dělat, protože fakt tady asi na vesnici práci nenajdu.

Eriko Zione,
a kde ve francii jste?

Tini,

hm no tak to pochybuju..navíc i kdybysme prodali byt tak nám pořád zbývá 30 000 € půjčky..takže já fakt nechci, nikam se nestěhuju..slíbil mi, že počkáme 7 let, až splatíme část, a pak si najdem něco decentního a prodáme pak byt.ale tohle...svokra je divná...my žili do ted jak sprominutím cikáni, a ona měla tolik možností nám pomoct s bydlením a nikdy nic..místo toho koupila další velký barák asi s pěti byty který dala manželovi, at se o to stará..takže on je majitelem domu, ale bydleli jsme skoro v kanále..
30. čer 2008 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Noo.. ja mám zase dobrého zubára, lebo ako jediný sa unúval mi odstrániť aj zubný kameň, kým slov. zubár na to kašlal...a ten fr. sa ma stále pýtal, či ma to nebolí :grinning:

Tini, nechtíky sú super, lebo som si ich nenechala urobiť veľmi dlhé.. blbo sa mi síce klepe do klávesnice, ale s malou starosti nemám.. vkuse si ich obzerá :grinning:

Ja chcem nastúpiť do normálnej práce, malú dať do creche (žiadna nounou ani asistentka, chcem, aby bola v kolektíve napriek tým večným soplom :frowning2:)

Meleri, rodinné vzťahy sú komplikované a ak si maminkinmu synčekovi povedala, že maminka vám ponúkla starú chajdu, tak je jasné, že sa ofučí, ale snáď ho to zase prejde :wink:

Jú, kočky, držte mi palec, od zajtra začínam s 90-dňovou diétou :sweat_smile:

No a mlieko a alergie... k tomu ani neviem, čo povedať.. Sára baští jogurty bez problémov, ani tie detské tvarohy jej nerobia nič, ale akonáhle skúsim mliečnu kašu alebo normálne UM, má červené fľaky na tvári... tak som kúpila aj vychvaľovanú HA Bebu, na ktorú síce reakciu nemá, ale nechce ju ani len zobrať do úst :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. čer 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja byvam v chatou to je 78 pri parizi . tini josh je alergicky na proteiny mliecne to sme zistili nedavno ked sa mi pred mesiacom vysipal najprv som si myslela ze ma potnicky neskor to uz vyzeralo na ekzem to mi potvrdila aj pediatricka tak sme mu urobili test to su dve naplaste na chrbat trva to72 hodin vysledok bol pozityvny takze sme zmenili mlieko nesmie maslo smotanu nic kde je aj susene mlieko szmozrejma cervene ovocie az do roka taktiez ziadne ryby a len urcitu zeleninu a ovocie je prvda ze odkedy sme to vsetko zmenili ma krasnu pokozku a je v pohode pediatricka mi vsetko vysvetlila takze zetake 3 mesiace zopakujeme test a pomali mu budeme pridavat mlieko normalne
30. čer 2008 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri,
ja si podavala zadost v lednu, v unoru jsem byla na informacni schuzce, vyplnila jsem a odeslala vsechny papiry, prislo mi od nich potvrzeni ze je vse kompletni, kdyz jsem pak nedostala nekolik mesicu zadne zpravy nakonec mi rekli ze muj dossier ztratili a musim vse poslat znova, to me pekne namichlo, volala jsem na conseil général a pul hodky na to mi volala puéricultrice kdy k nam jako muze prijit na kontrolu, no blazinec...
nakonec to probehlo v pohode ale jeste porad cekam kdy mi prijde pozvanka na skoleni, je to hrozne zdlouhavy tak muzes papiry klidne poslat uz ted, znas Francouze ze
jinak jsme obe s erikou od Parize, erika 78 a ja 91
30. čer 2008 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky, ešte mám otázočku.. dávali ste drobcom niečo na kolená, keď začali loziť? Sára má stále niečo na nohách, ale večer má kolená celé červené a zodraté, tak zvažujem kúpu nejakých chráničov, len neviem, či to nie je blbosť :sweat_smile:
30. čer 2008 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte francuzky :slight_smile:
chystame sa do Aix en province a chcem sa len opytat na nejaku dobru dojcensku vodu ktoru si kupujete aby som nechodila po supermarketoch ako zmatena dakujeeeeeeeem
30. čer 2008 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika jsi rychlejsi :wink:
30. čer 2008 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
to nie je alergia na mlieko to su de rozlicne diagnozy on ma alergiu na mliecne proteiny vatsinou to zacina tak ze deti sa vysipu niekedy im to prejde po urcitom case sa im to vrati ale uz v sile potom sa to uz tazko lieci vatsinou su uz dokonca alergicke a musia si davat pozor na cely zivot zober si len sproste cerealne ktore kupis v supermarkete tak v tych je mala kvantita mlieka aj po nich sa hned vysipal takze teraz pije mlieko na lekarsky predpis PEPTIT JUNIOR A CEREALNE Z LEKARNE KDE MAS VELKYM NAPISANE VHODNE PRE ALERGIKOU NA MLIEKO A NA MLIECNE PROTEINY
30. čer 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ronit, my davame bud Evian nebo Mont Roucous
30. čer 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
zatim se loucim, jdeme s malym na prochazku tak se mejte :wink:
30. čer 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ronit, aj Edena a Cristaline
KUP SI EVIAN V com som rychlejsia?
jej dakujem pekne a to je klasicka evian alebo nejaka bebe odnoz?
erika odpovidala jsem meleri odkud jsme ale ty jsi byla rychlejsi
30. čer 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
klasicka ale obsahem je vhodna pro bebe
30. čer 2008 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
kazdy evian je vhodny pre deti
30. čer 2008 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ale uz vazne jdu :slight_smile:
30. čer 2008 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini prichadzam domov 10 jula. Ja si myslim ze este by sme sa mohli stretnut, ked aj by som pesi k vam sla!

Gabriel je tiez strasne vyhadzany. Hroza na neho pozerat. Len neviem ci su to potnicky alebo sa vyhadzal po tich horuckach. Horucky som myslela ze boli kvoli dvom zubkom ktore sa hore tlacia, ale teraz ked je takto vyhadzany tak neviem ci nemal tu 6 dnovu chorobu co ste pisali. Lebo 3 dni mal teploty a vcera sa zobudil strasne vyhadzany.

Ronit my tiez pouzivame vodu Evian. S porovnanim na Slovensku je tu dost lacna.

Erika ja som tu tiez nikdy nepracovala. Akurat mi dnes "moj drahy" naznacil, ze kedy sa chystam do roboty. Ja tuto sprostu mentalitu nepochopim.

Prepacte, mozno budem vyzerat ako sprosta... ale co presne vykonavate ako assistante maternelle?
30. čer 2008 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
staram sa o deti kedze mam s tym velku skusenost inac ja to robym aj teraz len na cierno je to ich vina ked mi nechceli doteraz dat papiere tak sa musim neako pomoct ja odkedy som vo francuzku tak sa vzdy pracovala ale na cierno predtym som pracovala v restauracii a to som bola tehotna a robila som do konca 8 mesiaca to som mohla aj preto ze som pracovala na cierno lenze ja by som uz rada mat aj dochodok lenze ta ich sprosta legislativa keby sme neboli v eu tak u mam davno papiere a druha vec moj muz nie je francuz takze automaticky nemam papiere a ani moje deti nemaju zatial pravo na francuzke obcianstvo mam pocit ze az po 12 rokoch ma pravo takze zatial to bolo tazke a nikt z mojho okolia tu nepochopy preco nemam pravo pracovat aj ked som uz davno vydata a sme v eu
30. čer 2008 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
prepac zabudla som to lepsie formulovat staram sa o deti ale u seba doma je to vyhodne pretoze sa zaroven staram o svoje a zaroven mam vyplatu mam moznost sa starat o domacnost a o deti u seba mne to vyhovuje mojom detom tiez a moj muz si uz zvykol len treba mat rad a cudzie deti a dobru trpezlivost a dobre skusenosti s detmi
30. čer 2008 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tini, neviem asi fakt zavisi od jednotlivca preto vravim ze som asi este dobre dopadla ze mam prave tychto doktorov, ale bolo to huste, lebo obvodny povedal ze to nie je vazne ale aj tak ze urobime "male" radio, isla som na radio tam mi urobil hned aj mamografiu a hovoril mi ze tam nic nevidel, teda na mamo nic a na radio videl hrcku ale homogenu a ohranicenu takze na 99.99% nic, ale aby sme mali pokoj ze mi urobi biopsiu, a to uz som panikarila lebo mi neslo do hlavy ze preco biopsiu ked je mamo ok, tak mi vysvetlil ze nikto nikdy nemoze vediet co je vovnutri kym to neda na test do labaku. No a ze je to standardne, a ze cokolvek to je musia to vybrat, tak som ostala dost mimo z toho aky je standard u tohto doktora a aky je u doktorky mojej kamosky.
30. čer 2008 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini mam na teba otazku ja viem ze ti robili testy ale preco potom ma ekzem,? ekzem to je vatsinou alergicka reakcia nie? vies ja mam kamosku ktora kojila a jej mali zacal mat ekzemi jej hlupi lekar jej povedal aby len kojila dalej ze to mu len pomoze a ho to vylieci az som na nu dupla aby zmenila lekara a aby si dala urobit testy svojho mlieka pretoze mne bolo jasne ze nieco je v tom mlieku na co jej maly reagoval vsetko sa potvrdilo na niektore suroviny co jedla bol jej maly alergicky stacilo ich len vysadit a ma svaty pokoj az doteraz no vidis a keby bolo po jej doktorovy tak chudera koji a maly sa trapi pre jeho sprostost
30. čer 2008 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan,

jeho máti to vůbec neví, že jsme se na barák šli dívat..a nevím ani jestli by s tím souhlasila, když máme ted ten byt, atd..

Jo, tak to mi právě čistila doktorka v česku! Tady prd! :(

Eriko

tak to je dálka!

Zione,

já to chci poslat, tak už se snad odhodlám..jj, tady všechno trvá, už jsem se s tím smířila..na mě se dívali na té schůzi jako co tam dělám jako cizinka..bylo to celkem nepříjemné...pak na mě ta "hlavní ženská" vybafla, jestli si vůbec uvědomuju, že taková assistante maternellle musí bezchybně mluvit..hm tak to mě teda dorazilo, tak jsem ji řekla, že s domluvou nejsou problémy, že rozumím a mluvím..tak se zarazila a pak se omlouvala..pak na mě všechny ty baby tak nerudně čuměly, no neměla jsem z toho dobrý pocit...navíc mi některé přišly fakt omezené, ty jejich dotazy..jsem si říkala, panebože co tady vlastně děláš...jak jsem to řekla manžovi tak vyvalil oči, a na co jako potřebuji bezchybnou francoužštinu na hlídání mimin...no celé mě to tak znechutilo že už ani nevím, jestli to chci dělat...
30. čer 2008 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri odkial si ak sa nehnevas? pretoze tu to robia hlavne cernosky arabky co poriadneani hovorit nevedia takze nech mi niekto vysvetli ako mohli prejst testami hlavne sa nenechaj odradit zaklad je aby si dokazala znasat cudzie deti to je na tom najtahsie a mat trpezlivost potom to uz ide samo nenechaj sa odradit sprepacenim nejakymi volmi rob na co sa citis drzim palce
30. čer 2008 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzko,
ja jsem tu ted uz 3,5 roku, na zacatku jsem neumela vubec fr, pak kdyz jsem umela, jsem zkousela ziskat pracovni povoleni, neslo to, samozrejme, tak jsem podnikla par brigad na cerno, v creperii, baru, hlidani deti v hotelech, a pak jsem otehotnela, od te doby jsem doma s malou, v zari se berem, spoleham ze mi to bude neco platne pokud jde o pracovni povoleni a od zacatku pristiho roku bych si zacla hledat praci, Lea bude mit akorat 2 roky, coz je ok aby uz sla do skolky/jesli. Takze tak to mam vymyslene ja :wink: A co delas ty?

Meleri, cajiky si nech urcite poslat z cech, nebo dovezt. Tady se nic poradneho neda sehnat, anebo davat jen vodu, ale cajik je cajik ;) v cechach jich je vyber jak prase ;)

Tini, ohledne creches, minuly tyden tam Lea chytla rymu a to jsme tam byli v jen 45minut a s ni...Ale uz ji to preslo, tak zitra jde poprve na pul - trictvrte hodiny sama :wink: Jsem na ni zvedava :grinning:

Erica ty delas asistante maternelle? Hlidas jako deti u sebe doma? Lehce jsem o tom totiz uvazovala, ale opravdu jen lehce. Muzes mi napsat nejake tvoje zkusenosti?
A ted vidim, ze uz jsi o tom psala... Kolik jich prosimte hlidas? A nemelas nejake problemy, kdyz to je nacerno?
Jo a ted ctu ze Meleri a Zione se chystaji delat totez. Ja jsem o tom uvazovala v tom smeru, ze by mi to umoznilo prozatim vydelat par penez a zaroven se starat o Leu, ale na druhou stranu se bojim abych nezblbla doma, do budoucna bych urcite chtela poradnou normalni praci, vypadnout z domu, najit si nejake zname, a tak, jinak mi hrabne... :sweat_smile:

Meleri, jestli muzu mluvit za svoje okoli, ANO muj francouz je rozhodne bordelar nejvetsiho kalibru, uz jsem ho teda ve velkem "predelala" aby aspon zakladni veci po sobe uklizel , ale byly to nervy to ti povim ;))))) Taky jsem se trosku prizpusobila ja, ze ted nejsem takovy maniak na uklid, aby se to u nas trochu vyrovnalo, jinak by to byly vecne boje doma a to nechci :slight_smile: Nejhorsi je kdyz jedu treba na par tydnu do cech, to je pak doma jak po vybuchu :sweat_smile:
30. čer 2008 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak k zubarum a lekarum, urcite to je individualni, podle toho na koho clovek kapne, aspon bych rekla - jak tady tak u nas :wink: Muj zubar byl supr, dokud jsem nemela problem, pak to bylo teda silene ;))) ted mam novou zubarku, vypada ze je dobra, je to znama od Yanna, dokonce mi v patek sama volala, jestli uz je mi lepe, to bylo moc mile :dizzy_face:
Pediatricka neni spatna, hodne podporuje kojeni treba, to se mi libi, zpocatku mi dodavala hodne energie, abych to nevzdala, Lea prvni mesic totiz vubec nechtela pribirat. No ale samozrejme ma i svoje mouchy, s tim jidlem 4x denne od miminkovskeho veku a podobne, to je proste ten jejich "jiny" system. Taky nas dost tlacila do ockovani, kdyz zjistila ze s Leou jedeme do cech, tak pry aby tam neco nekde nechytla, to jsem tezce nesla takove kecy :sweat_smile:
Porod byl sileny, to radsi znova nebudu komentovat, holt priste zkusim jinou porodnici :wink: Treba to dopadne lepe :slight_smile:
Uz si tak nejak zacinam zvykat.

Lea snad taky bude mit exemy, ve stredu jdem k pediatricce, tak zkusim pozadat o nejake ty testy, ma to klasicky v jamkach na rukach, za kolinkama a taky ted uz i na telicku... Nejsem si vedoma, ze bych ji zacala krmit necim jinym nez driv, a ma to uz 3 tydny. Nechce to slezt :unamused: Ale ja sama mam od mala atopicky exem, takze je velka sance ze bude mit taky neco..

To jsem se teda pekne rozepsala ;)))))))))))))))) Musim se pritom jit oblikat, dneska mame opet soiree poker s kamosema, je nas vzdy 8 chlapu a ja :wink: Tak se jdu namalovat, at jsem nejkrasnejsi :grinning: :grinning: :grinning:
30. čer 2008 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci od zajtra uz nepotrebujes pracovne povolenie, teda teoreticky, neviem kedy pride zakon do praxe a kedy sa o tom dopocuju aj na uradoch ale aspon nieco sa deje takze si mozme blahozelat.

co sa tyka vydaja a pracovneho povolenia, nie je v tom ziadny rozdiel, to znamena vydata/nevydata podla zakona musis o povolenie zaziadat tak ci tak, no a ci to zohladnuju neviem, ja nie som vydata a prve povolenie na CDD 5 mesiacov mi vystavili bez problemov a druhe obnovenie na CDI ani za svet a viem ze kopa bab ma presne tuto skusenost, ci uz su vydate alebo nie.

Ale to uz je uplne jedno lebo zajtra by sa mal oficialne otvorit pracovny trh pre vsetky nove clenske krajiny okrem rumunska, bulharska, malty a cypru :wink:
30. čer 2008 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale pozor, ako sme tu kecali o tej carte de sejour, ze nie je potrebna, tak v pripade ze vas zamestna fr firma, tz ste na charge sociale fr republiky a mate zmluvu na viac ako 3 meisace prefektura vam musi vystavit carte de sejour, toto je inak povinne aj pre povodne clenske krajiny a tiez si musite vybavit vlastne cislo secu aby ste si mali kam platit odvody a rovnako aj prevod mutuelle na to vase nove cislo, no strasne obstrukcie :sweat_smile:
30. čer 2008 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek