• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Ahoooooojte :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Tak som vas uz konecne docitala. Vcera sme boli u jednej znamej na veceri tak som sa tu uz nedostala. Ale vam teda poviem, ze som take pozvanie este nezazila. Ze pridte na grilovacku, ale to co budete grilovat si musite doniest :grinning: Draheho z toho takmer paclo :sweat_smile: A tak mu vravim, ze podme, ved ci budeme jest nase jedlo doma alebo tam, to je jedno a aspon trochu vypadneme z domu :dizzy_face:
Nguyen, tak ja teda carte de sejour vobec nemam a zmluvu mam na 6 mesiacov uz 3. rok :sweat_smile: A naco mi to vlastne je?? Mam svoju carte vitale, platim odvody, "je declare mes impots" tak neviem
Vidim, ze ste rozoberali znamenia, tak moj drahy je tiez skorpion, je ich tu dost. No a ja som blizenec
Ja som prave docitala knihu od Patricka Suskinda "Le Parfum". Videla som aj film uz davnejsie tak som chcela aj knihu. Jasne, ze v knihe sa da toho viac vystihnut :wink:
Bihan ja tiez ked idem na prazdniny, stale si dam gelove nechty :grinning:
30. čer 2008 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika a mozes "sans indiscrétion" prezradit odkial je tvoj manzel ? :sweat_smile: :dizzy_face:
30. čer 2008 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj luci no ja som nemala na vyber ja som doteraz musela pracovat na cierno ked mi nechceli dat to pracovne povolenie bat sa nebojim pretoze ja neriskujem nic ale ta rodina co ma zamestnava ta ano inac je vela ludi ktory preferuju na cierno mne to na jednej strane vyhovuje neplatim dane ale na druhej nezapocitavaju sa mi roku do dochodku a to ma trapi moje skusenosti tazko povedat ja som predtym robila au pair takze uz pred nez som mala svoje deti som uz mala svoje za sebou a neboli to najlahsie deti .tiez si musiz vediet vyberat deti aj rodicov staci ze niektory je trosku trafeny a mas ju stale na krku dam ti priklad napriklad bude ti telefonovat 20 krat za den a staci ze len raz neodpovies tak ma stoho hisaky a je znej histerka to nepotrebujes musi byt dovera na jednej strane aj na druhej neviem co by som ti mohla viac povedat k tomu problemu musela by si mozno viac specifikovat co by ta zaujimalo
30. čer 2008 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
moj muz je egyptan ale je krestan v tom je velky rozdiel aked sa mozem spytat tak preco?
30. čer 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Len tak :wink: lebo si vravela, ze nie je francuz, tak preto :sweat_smile:
30. čer 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vies, ja som taky zvedavy tvor. No moj je moslim a az taky velky rozdiel v tom nevidim :wink: . Chlap ako vsetci chlapi :grinning:
30. čer 2008 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
karolincafe netusim naco, ale je to v zakone, aj na stranke ambasady je to tak vysvetlene a mna na to firemny pravnik dost vyrazne upozornil, ze ked tu iba zijes tak ju nepotrebujes ale ked mas zmluvu na viac ako 3 mesiace, co vyzaduje povolenie, musis si poziadat o carte de sejour a v tomto pripade ti ju prefektura musi vydat, pohladam to v zbierke zakonov a potom poreferujem ak je tam vobec vysvetlene preco.
Inak mna na to upozornili na DDTE ked som dostala prve povolenie na 5 mesiacov ale tiez som na to kaslala lebo som si nebola ista ci dostanem na CDI, a nakoniec som nedostala, takze som si usetrila behacky po uradoch a potom ma pravnik tak zdrbal ze koniec a ze este ze to DDTE nevie lebo by bolo zle, bol taky namosureny ze som sa ho aj bala opytat :sweat_smile:
30. čer 2008 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dik za info :wink: Lebo ani neviem,ze naco to sluzi. Viem, ze doteraz nam bolo treba "permis de travail" ale tu carte de sejour, som nikdy nepocula, ved sme v eu :sweat_smile: No co uz, ked nieco nove zistis, poreferuj. Ja som tu hors-la-loi :grinning: :grinning: :grinning:
30. čer 2008 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale vies aj ja som tak len tak tak na hranici ale zatial klop klop nik sa v tom nestura, lebo tomu dodatku poriadne nikto nerozumie a kartu nepotrebujem ale uz by som sa aj ja rada zamestnala na CDI lebo to ma kopu vyhod a stve ma to ze moj zamestnavatel by ma v pohode vzal na CDI len tie blbe urady nechcu :frowning2: ale zajtra ma pris comissare au comptes a aj pravnik kvoli inventaru tak sa skusim nenapadne opytat, dufam ze nepiqne krizu :grinning: :grinning: :grinning:
30. čer 2008 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ked uz od zajtra ma byt otvoreny pracovny trh tak sa to mozno pre teba zlepsi nie? :dizzy_face:
30. čer 2008 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
vies ono je to tak, oni ho sice zajtra kludne mozu otvorit ale uz sa vidim na prefekture ako im tam mavam so zmluvou ze chcem carte de sejour a oni si tukaju na celo, so slovami ci je slovensko vobec v eu :angry:
30. čer 2008 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
A to aj potom nam ju bude treba? To co je za blbost. Ved taki taliani, alebo portugalci co tu robia o ziadnej carte de sejour ani nepoculi, tak by to malo byt rovnake uz aj pre nas ci nie? Ja som uz z toho jelen :rolling_eyes: :sweat_smile:
30. čer 2008 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen jukni semky http://www.service-public.fr/actualites/00917.html

To ten pravnik musi zkonstatovat :grinning: a mas CDI v kapse :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. čer 2008 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vies pre mna je velky rozdiel kresta a moslim nehovorim ze su vsetci moslimovia zli niekedy zalezi odkial je ale vo vseobecnosti su vsetci strasne zlaty ked sme spolu potom pride slovo svadba a zacinaju prve problemi a nakoniec deti a to setko zmeni a radikalne tvoja viera neexistuje aj ked nie je neako veriaci naraz sa do toho neako da azacinaju prve problemi ver je tu aj vlastna skusenost a aj niekolkych ludi okolo mna nie len slovenky po case kazda jedna skonstatuje to nie je ten isty clovek je to uplne ina mentalita ale to je na dlhu debatu aj aj si myslim ze je to taka dost bolava tema ja len dufam ze tebe sa takato skusenost nikdy nestane. inak na okraj ja som bola v egypte a v castiach kde sa ani turisti nedostanu pretoze im to bolo doteraz zakazane a mozem ti povedat tam je to o kejhak ked si krestanom pre nich sme najvatsim nepriatelom moj muz by ti tiez toho dokazal vela porozpravat tam na ulici zastavi auto stiahne dievca do auta jej rodine uz len oznamia kde je a ma podmienku bud prejde na moslimsku vieru alebo jej hned podrezu krk ja viem je to krute ale je to pravda prenich ako sami oni hovoria europske zeny nemaju ziadnu cenu su to len stetky nieje nad arabsku zenu a pritom oni su tie najvatsie ake poznam
30. čer 2008 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved aj ja karollinka, nic si z toho nerob, ja som bola este pred dvoma tyzdnami presvedcena ze je to tak ako hovoris, dokonca som to tu aj pisala ale sa hrabem v zakone takze pise tam ze : klauzula pre povodne clenske staty: obcania nepotrebuju povolenie, ale pokial uzavru pracovny pomer na viac ako tri mesiace musia poziadat o carte de sejour, vybavit si cislo secu a kazdy rok deklarovat dane. Klauzula pre nove krajiny prvej vlny rozsirovania eu: musia pri praci nad 3 mesiace poziadat prefekturu o odstartovanie procesu prac. povolenia, ta to posle na ANPE a potom na DDTE a ti vystavia povolenie a tak dalej... o karte ani slovo, Klauzula pre staty druhej vlny roszirovania eu, deto co pre prvu vlnu - rozdiel je len v tom ze prva vlna ma 160 povolani so zjednodusenym procesom vystavenia prac povolenia, o carte de sejour ani zmienka. A potom je tu klauzula, ktora je v platnosti od vstupu sk do eu kde sa pise ze od tohto datumu obcania tychto statov nemaju povinnost vlastnit carte de sejour, v pripade ze ju vlastnit chcu prefektura im ju musi vystavit. Tak ak sa v tom niekto vyzna nech mi da vediet.
No a prax je asi taka ze ked toto poviete (aspon an avignonskej ) prefekture poslu vas rovno niekam a budu od vas vyzadovat take koniny ako rodny list co je totalna volovina lebo na carte de sejour podla zakona co tu citam poterbujes pas a dve fotky a na prac povolenie iba promesse d embauche a potom v najkrajnejsom pripade pre ANPE CV-cko a este jedna vec, ja mam znameho tiez nema povolenie ale zmluvu ma, catre de sejour tiez BEZ PRACOVNEHO POVOLENIA!!!! :astonished: a k tomu deklaruje dane a uz niekolko rokov, takisto odvody no proste vsetko, ale nema povolenie, cize je defakto na cierno a nikto mu na to neprisiel, ja nechapem co sa tu otravuju so zakonmi ktorym ani sami nerozumeju ked nemaju jediny uciny prostriedok ako si overit tieto ich super povolenia, ja mam rada tuto krajinu aj ludi v nej aspon tych normalnych ale niekedy fakt nerozumiem ich zmyslacim pochodom.
30. čer 2008 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved odtial to aj ja mam, kulicka, len poznas urady :unamused:
neviem ako vam, ale mne na secu teta vybalila ze ona v papieroch nema slovensko ako clena eu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. čer 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vies ja som tiez chcela to pracovne povolenie no stale ma odbili stym ze ako hovoris mi treba pracovnu zmluvu zamestnavatel musel za teba zaplatit okolo 800 AZ 900 euro a cakat 6 Mesiacov na odpoved no povedz ktory zamestnavatel za mna zaplati tuto sumu ked za normalneho obcana on dostane este peniaze od statu ze ho zamestna takze ak som chcela robit assistent maternele tak za mna nemal kto zaplatit stale ma poslali ze ked budem mat pracovne povolenie tak sa im mam ozvat v tom to bolo chore doslova kocurkovo no teraz sa to uz zmeni
30. čer 2008 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
no oni v tom maju poriadny bordel naposledy ked som bola na prefekture tak som tam bola jedina z prepacenim biela a z eu ako jedina som nepochodila a este sa na mna osocili ze co ja vlastne chcem adookola hlavne ze aj ten co nevie citat pisat len tam robili kriziky namiesto podpisov a este im aj pekne chodte si ktomuto oknu na pomoc so ubytovanim a ty mas pravo len ked tak len drzat H
30. čer 2008 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale ved vravim ze nevedia ani sami ze co, presne ako vravis v tomto zmysle je to fakt kocurkovo, kazdopadne ja verim ze sa uz pohnu lady s tymto novym zakonom a zelam vam vsetkym aby ste si nasli tu najzaujimavejsu a najlepsie platenu pracu, myslim ze si to zasluzime a vsetky tie opletacky co sme si tu vytrpeli, teda mne sa keca ja som tu len rok a pol ale co vas citam, 3 roky 4 roky wow, klobuk dolu :wink:
30. čer 2008 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak akoze ja mam velke stastie vo viacerych veciach. Moj drahy je velmi neodbytny clovek a ked si nieco zaumieni, tak si tvrdo ide za svojim. Cize som mala carte vitale dost rychlo. Potom moje druhe stastie (no niekedy aj nestastie :sweat_smile: ) je, ze som na korzike a tu este asi taky pripad nemali :grinning: Takze ked som sa bola zapisat na ANPE vyhodilo im to tam v pc, ze cislo carte de sejour. Ja im na to, ze nijaku nemam a uz tri roky robim na zmluvu, deklarujem dane a nikto ju odo mna nepytal. Tak ma poslali domov s tym, ze musia mat odpoved od direktora ANPE ze ci ma mozu zapisat. Ten asi ked to videl, nemal chut sa s tym babrat, tak im to podpisal a zapisali ma na ANPE a tiez ASSEDIC :sweat_smile:
30. čer 2008 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika akoze ja sa k nabozenskym problemom velmi nevyjadrujem. Viem akeho mam muza a to je pre mna dolezite. Nie nejake nabozenstvo, farba pleti alebo co ine. Ja poznam tiez vela dievcat ktore su nestastne s krestanmi, takze to asi nebude len v nabozenstve :wink: Ale keby pre nich boli vsetky biele zeny stetky, tak asi by so mnou nebol :grinning: A tiez vie, ze ja islam neuznavam, nijako to nezasahuje do nasho zivota, cize ja nevidim rozdiel medzi nim a nejakym francuzom ci slovakom (krestanom) :wink:
30. čer 2008 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika, to je velmi diskutabilne, ja teda mosliov poznam velmi malo, resp takych tych pravych moslimov poznam dost ale iba zbezne, nie nejak blizko no a potom poznam takych co su uz frantici a to je tiez kus rozdiel ale napriklad moj priatel je aziat a tam je tiez obrovsky rozdiel v mentalite. Aj ked sa narodil uz tu, jednoducho ma iste charakterove crty ktore som nikdy u nikoho nevidela, ja som si to nikdy takto neuvedomovala, casto som si vravela ze je jednoducho taky a nejak som neriesila cim to je az teraz ked som na jednom projekte v robote, kde pracujem vacsinou s japoncami som zistila ze oni maju niekore vlastnosti uplne rovnake, bolo to az zarazajuce. A poviem ti, niektore veci som pochpoila az teraz a dost pozitivne sa to odrazilo v nasom vztahu a naopak v praci sa mi casto stava ze ich pochopim skor alebo lepsie ako ini. Lebo to mam doma :grinning: takze ja toto "miesanie ras" beriem ako pozitivne obohatenie :wink: S moslimami neviem, ale myslim si ze ked niekoho lubis tak je to fuk, pre mna je tiez velkou zahadou ako sa niektore moje kamosky zmenili ako sa dali dokopy s moslimami a zacali nosit satky, prestali jest hovadzie a svatit ramadam, ale zas ja tiez uz treti rok oslavujem cinsky novy rok :grinning: a ako sa hovori laska hory prenasa :slight_smile:
30. čer 2008 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
KOCKY neberte ma zle pre mna miesanie ras je tiez pozitivne len ako som hovorila je to bolestiva tema ja som si dovolila nieco o tom povedat lebo mam stym skusenosti ako som hovorila je rozdirl ci su narodeny vo francuzku alebo len sem prisli ich mentalita zmyslania je uplne ina pozry moj jr krestan ale nenarodil sa tu takze ma orientalnu mentalitu to co je pre mna normalne pre neho nie a naopak J A SOM vam to nechcela brat ako vycitku a ani by som si to nikdy nedovolila my sa nepozname kocky takze ja si ani nahodou nemozem dovolit nieco vam vycitat som rada ze mate spokojny zivot to som rada ja viem ze rozdiel nie je v nabozenstve ale niekedy v niektorych pripadoch to moze narobit len skody takze kocky neberte to kocky z mojej strany zle ak som vas niecim neako urazila tak sa ospravedlnujem ved som posledna kto vas moze sudit ja mam taktiez zmiesane manzelstvo takze vsetko dobre
1. črc 2008 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

ja by som chcela ist do prace ked bude mat maly rok alebo rok a pol, este uvidim.To je zatial len taky plan ale ak by sa dalo tak by som isla len na 4 hodiny robit do labaku. Nejako som sa este o to nezaujimala ale tak snad sa nejaka praca najde ved zuby ludia potrebuju :grinning: ...

Karolinka si mi pripomenula barbecue v Australii, to tiez kazdy si priniesol svoje jedlo a alkohol :confused: pozyvajuci aspon vela neutratil :grinning: .Ved tam sa robi barbecue pri kazdej prilezitosti takze skoro kazdy den.

Bihan drzim palce s 90 dnovou ja som zacala minuly pondelok a je to super take zdrave jedla teraz jem a vobec nie som hladna.Ja nedodrziavam presne mnozstva.No a dokonca som aj Francka nahovorila ale on ma hlavne problem ze nemoze jest syry kazdy den a jogurty a bagety inac v pohodicke.

Kocky prajem vam krasny den
1. črc 2008 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,
do debaty o nabozenstvi se radsi poustet nebudu, bylo by to na dlouho, jeste se vratim ke vcerejsimu tematu carte de séjour, permis de travail, to je taky kapitola sama pro sebe ale snad uz se ted blyska na lepsi casy.
Do Francie jsem prijela cerstve po skole, s diplomeme v kapse a spoustou iluzi o tom jak si najdu zajimavou praci a budu delat treba neco s cestinou ale ouvej, jak tu psala Erika, k pracovnimu povoleni mi bylo treba smlouvy a naopak a promesse d'embauche mi samozrejme dat nikde nechteli, na jak jste rikali kocourkov...
Resila jsem to podobne, ruzne brigady, hlidani deti na cerno, jednu chvili jsem se dokonce chtela vratit do Cech, to se ale zase milemu nechtelo, nastesti po svatbe to pak slo uz rychle, dostala jsem carte de sejour a praci nasla celkem brzy... Pracovala jsem dva roky jako hotesse d'accueil v jedne zahr. firme, prace super ale pak jsem kvuli tehotenstvi o misto prisla, byla jsem zamestnana pres jednu agenturu u ni pracuju porad ale museli bych zacinat zase jinde. To by zase az tolik nevadilo ale nemohla jsem prekousnout dat maleho do jesli nebo nekomu na hlidani ve trech mesicich a jit pracovat, vzala jsem si tedy rok rodicovskou dovolenou, zprvu na me koukali jak na blazna co budu delat rok doma, dokonce i manzel ale pak mi dal za pravdu. Chtela jsem se vratit do prace az bude Teovi rok ale misto v creches jsme nedostali tak jsem si vzala druhy rok conge parental a od zari bych chtela delat assistantee maternelle. Myslim ze je to dobry kompromis, neni to sice kdovijak placena prace ale zajisti to alespon nejaky prijem a muzu se starat o maleho, navic prace s detma me bavi. Uvidime, snad doma nezblbnu jak rikala Lucija, tim jsem ti vlastne odpovedela na otazku co delam. A v jakem oboru budes praci hledat ty? Jeste jsem se chtela zeptat nguyen co dela jestli neni tajne? Drzim palce at mas brzy CDI a vubec vsem aby jste nasly takovou praci kde budete spokojene a nenechte se odradit fr urady :wink:
1. črc 2008 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
omlouvam se za chyby a preklepy a preju vsem pekny den :slight_smile:
1. črc 2008 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ahoj,

tady je to s tou praci napytel :unamused: Ja teda delam, ale na vlastni konto... aspon ze je to zajimavy. Ale moc to nenese a rizika jsou, sice maly ale jsou, ze se nahodou nekde seknu a klient bude chtit vsecko predelat na moje naklady :confounded: Takze bojim bojim. Ale coz. Aspon neco, dostanu se mezi lidi. Ty dva roky sama doma byly fakt strasny :confounded: Tak vam vsem drzim palce.

Do diskuze o nabozenstvi se taky zapojovat nebudu, stejne je v takovych pripadech kazdej strasne vztahovacnej a i po nete se takle neda dobre vyjadrit nazor tak, aby to druhej pochopil, jak to bylo mineno.

Pridam jednu "coup de geule" Jdu do lekarny, pac obyc vodu nejak nemusim, zveda se mi zaludek, s tim, ze si koupim tehu caj. To jako smes, kde nejsou bylinky, co by se v tehu nemely. Pac cerny caj neni dobry ohledne vstrebavani zeleza. No a vsude na me koukaj jako na mimozemstana, co ze si to vymejslim, at si koupim nejakej tizane a hotovo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pritom vim, ze v CR to existuje. Tak si asi neco namicham. Chjo

Jinak jsem se prave vratila od doktorky z pravidelny prohlidky. Vse je OK, srdicko nam bije 140 az 148 x za minutu, mimi se pekne koulelo, ani se nechtelo nechat poslouchat. Tak uvidime pristi tyden v patek, to mame velkej UTZ estli bude tak hodny jak bylo posledne :sweat_smile: Drzte nam pesticky at je vsecko v poradku. No ja uz se tesim na zimu :grinning: Az budeme mit po porodu :slight_smile: Vcera jsem byla na sezeni se Sage femme a mela prvni seanci sofrologie. Pokecala jsem s dvouma maminkama budoucima a tak mi povypravely o porodech :confused: :sweat_smile: Clovek musi zustat pozitivni :grinning:

Za 3 nedele jdem delat test na cukrovku blee, co jsem cetla, ze se pije sklednice preslazeny vody blee :stuck_out_tongue_closed_eyes: Otazka je estli to vubec vypiju :grinning:

No preju rychle vymizeni hloupych alergii, spoustu slunicka, krasny prazdniny... no jo no, jdu zas chvilu pracovat. Dneksa odpoledne mi prijde "kontrola" co jsem si ji pozvala na bilanci podnikani, tak to musim vsecko pripravit.
1. črc 2008 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky drzim vam vsetky prsty nech vam to uz konecne vyjde s tou robotou INAC KULICKA mas pravdu mysli len pozitivne co sa tyka porodu kazdy je iny a kazda zena je ina vies moj prvy to bol horror po 16 hodinach po vyvolavacke ma cakal uz len cisarsky ato vsetko je len ich vina vies tazko som to znasala niekolko mesiacov ze som mala cisarsky no neskor som sa tym zmierila a ked som cakala druhe a bolo jasne ze bude mat cez 4 kila tak to bolo pol na pol avsak po prvej skusenosti som si hovorila ze to nie je az take zle mat znova cisarsky ma to aj mnoho vyhod nakoniec som ho mala a v pohode ono aj vela zalezi ci mas dobreho lekara ktoremu mozes doverovat a ktory ta odrodi prvy som rodila v nemocnici a ten druhy na klinike jedno s druhym sa neda porovnat takze doveruj sama sebe hovor si ze vsetko bude v poriadku ved medicina je dnes na velkej urovni to si hovorim aj ja pretoze som porodola dve zdrave silne deti ale bez zakroku by mozno este pred 100 rokmi zahinuli a mozno aj ja
1. črc 2008 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen si myslela skor bravcove nie? :grinning: Ako vidite, ze nenosim satku ani nejaky habit, sunku mam v chladnicke, chodim si sama pokojne na plaz (aj hore bez ked chcem), konvertovat sa nemienim atd. Fakt zavisi od cloveka :wink: Ja sa moslimov nezastavam, lebo tiez by som nemohla byt s nejakym "skutocnym" co vsetko dodrziava. Moj je len taky slaby odvar :grinning:
Ja mam jednu prihodu s klientmi. Vcera mi jeden vola, ze ma problem v bungalove. Isla som tam a mi vravi, ze mu pachne chladnicka. Otvoril ju, strcila som tam hlavu, no bolo ju trochu citit. Tak mu na zaciatok vravim, ze mu ju mozem vydrhnut octom ked chce, no a odrazu tak lepsie pozeram a vidim, ze chladnicka je na 0 :grinning: :grinning: :grinning: on ju mal 2 dni vypnutu, dal tam vsetku stravu, tak sa necudujem ze mu to pachlo :grinning: A hlavna vec, ze su tam 4 dospelaci, ze si nikto nevsimol, ze ta chladnicka je "tepla" :grinning: No fakt my tu mame zazitkov :sweat_smile:
1. črc 2008 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
karolinka dufam ze sa na mna uz nehnevas a ze si to v zlom nezobrala prajem ti vela stastia vo tvojom vzhahu nech vam to vydrzi co najdlhsie
1. črc 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek