• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Erika no jasne ze sa nehnevam :dizzy_face: . Ja viem co si ludia myslia, najma po tych vsetkych pribehoch co sa dali porozpravat. Len o tych dobre skoncenych sa velmi nehovori :wink:
Inak mas velmi zlatuckych syncekov :wink: Ty si pri parizi? Ja som raz robila v Rambouillet. Je to daleko od vas?
1. črc 2008 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No prave pozeram, ze to je len asi 35 km od vas. Bolo tam krasne, ale makacka :rolling_eyes:
1. črc 2008 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, zienky, ja som sa pokusala pisat aj vcera vecer, ale Alex mi v priebehu pisania vypol PC, tak som uz nemala nervy ho zase zapinat a cakat, pokym sa to cele rozbehne :stuck_out_tongue_closed_eyes: a sli sme hajat.
Inak vas obdivujem, ze tolko popisete, kde beriete tolko casu??? Ja som rada, ze ako-tak stiham docitat :sweat_smile: a ledva si zapamatm, na co chcem zareagovat.

Nabozenska otazka je citliva tema. Ja poznam len zopar moslimov, 1 dokonca robila na traumacke v Prahe, to sme vychadzali velmi dobre, pristahoval sa tam aj s celou rodinkou uz velmi davno, ale ten aj zabudom, ze je moslim :grinning: Asi ich vsetci hadzeme do jedneho vreca po tej znamej knizke, ale ako pise Karol, o dobre skoncenych pribehoch sa vela nevie, a ja vam zelam, nech vam to vyjde. Ja osobne by som sa bala ist zit s nim do ich krajiny, v Europe by to slo.

Ja uz tiez snivam o robote, doma v lete budem pracovat na prekladani papierov, akurat tazsie to bude s prekladom ceskych papierov, to asi vyriesim postou, uvidim. A aj ja uz citam po fr :grinning: Atlas de poche d'anesthesie :grinning: nech sa preluskam cez terminologiu.

Leni, pocuj, tak to sa minieme o 1 den, my letime 9.7., skoda, vratime sa 24.8., takze potom sa uz musime stretnut, ok? A co Gabriel? este vzdy vysypany??? Neskusis zajst za nejakou pediatrickou, hoci aj tvojou byvalou??? Urcite ta nevyhodia, len ti poradia, a ak sa im este postazujes na tunajsich doktorov...
1. črc 2008 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ronit, my kupujeme takisto Evian alebo Mont Roucous, mne dokonca chuti viac ako Evian a je aj lacnejsia, chutou mi pripomina nasu modru Tomu Natura.

Erika, ty si tu pisala o alergii na KM, ja som to tu cely cas riesila, tiez som si myslela, ze my amme alergii, mal strasnu pokozku, a vypozorovala som, ze sa nam to horsi po mlieku a ml.vyrobkoch, takze ja uz vyse roka mam nemliecnu dietu a Alex zacal s jogurtikmi len teraz v juni a skusame uz aj UM. Doma som nechala robit normalne krvne testy na dokaz specifickych protilatok proti biekovine KM, ziadne naplaste, podla mna moze byt reakcia aj na tu samotnu naplast, toto mi teda nepride ako spolahliva metoda, navyse tieto naplastove testy sa daju volne kupit v lekarni. Teraz ma pokozku uz lepsie, uz aj tie potnicky miznu, ale vcera sa nieco vyhodilo pod vzadu na stehne a lytku, neviem, co to je, no k lekarke nema cenu ist, pre nu to je len 'bobologie' :fearful: takze podla mna, ak bol nas ekzem prejavom alergie na KM, casom sme si uz vybudovali toleranciu.

Kulicka, takze nemas ziaden tehotensky cajik ??? :grinning: Musis si ich nechat poslat z CR... ja som pred porodom zhanala listy malinnika, pretoze som zacala prenasat a uz som toho mala dost, tiez na mna cumeli ako na idiota v lekarni.
1. črc 2008 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie nie daleko aj v chatou je krasne som pri parizi a predsa je tu taky klud zeleno nie nadarmo tu niekedy malovali impresionisti svoje krajinky uz by som sa odtial nechcela nikdy prestahovat Tini jati neviem neako stale si najdem vzdy cas a to si zober ze vcera som okrem svojich dvoch strazila som dve dievcatka jedna mala 5 rokov a ta mala 13 mesiacov mozno ze je to otazka zvyku ani moj muz niekedy nechape ze aj ked je tu niekedy tolko deti tak aj tak je upratane navarene okrem hraciek samozrejme ktore najdes na zemi no to je otazka dvoch minut na upratanie .moje kamosky kazda byva v zahranici a kazda ma po jednom dietati tak ani jedna nestiha niekedy ani ist do sprchy a stale sa ma len pytaju ako to docerta robym asi to niektore pochopyli vtedy ked ku mne prisli na navstevu . ja zes necitam knihy niekedy som ich tolko citala az som si pokazila oci a teraz sa uz nedokazem pozerat viac do knihy ako 2 3 stranky aby ma hned netahali oci to musi byt aj vekom je pravda ze niekedy 300 stranova kniha bola len na jednu noc
1. črc 2008 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, to bolo dobre s tou chladnickou :grinning: este prezrad narodnost tych inteligentnych klientov, nech sa pobavime :grinning: a to vase pozvanie na veceru mi pripomina nasu susedsku party, tohtorocnej som sa nezucastnila, lebo som bola na SK, ale vlani bolo 1.kolo a na pozvanke bolo napisane, ze kazdy si ma priniest pitie aj jedlo so sebou. Ale bolo to logicke, zije nas tu 14 rodin, stretli sme sa na parkovisku, kazdy dal na rozlozene stoly, co priniesol a bral si zo vsetkeho.

Este som chcela k tej 90-dnovej diete, ja asi zacnem doma v KE, tu nemam vhodne potraviny a uz sa mi zase nechce niekam na nakup, vcera mi stacilo. Bihan, ides podla toho, co som ti vtedy poslala mailom? alebo mas knizku??? drzim vam palce, potom si mozme navzajom referovat a podporovat sa :grinning:
1. črc 2008 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne karol, bravcove :grinning: opravujem :wink:
1. črc 2008 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini nie na tie naplaste nie je alergia ale je pravda ze odkedy je na peptit junior a nedostane sa ku nicomu kde je mlieko tak mam pokoj inac ak ti mozem poradit ako si hovorila ty mas ekzem takze je velka sanca ze to ma po tebe velmi dobra vec co je na ekzemi a to urcite poznas je pokriva bud kupele vo vyvare a aj pit vyborne to cisti krv a dava prirodzene zelezo ale nieco take im tu ani lekarom ani nehovor budu na teba pozerat ako vyorane mysi ved to poznas co sa tyka josha ma velku sancu ze mu to prejde do niekolkych mesiacov inac kocky ak vam mozem poradit vyborna to vec je karafa brita menej to stoji a hlavne prefiltrovana voda ma naozaj lepsiu chut a ktomu vam aj odstrani vodny kamen ja to uz davno pouzivam priznam sa ze dtska voda mi postupne isla riadne do penazi a takto profituje cela rodina
1. črc 2008 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini tak to boli (teda su :grinning: ) francuzi. Ale taki mudri sa robili ked dosli, ze vsetko kontrolovali a komentovali. No a mudrci si chladnicku nezapli :sweat_smile:
Nas na tej grilovacke nebolo az tak vela, okolo 10-12 ale tak o tom som este nepocula, ze pridte na veceru a doneste si jedlo. Teda chapem,ked je to nejaka garden-party so susedmi, tak jasne ze nebude jeden platit za vsetkych, ale takto... No ale bola sranda :dizzy_face:
1. črc 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Akoze my tu mame tolko pribehov, ze by sme mohli aj knihu napisat. :grinning:
1. črc 2008 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inac mam dalsiu otazku Ako chuti slovenske jedlo vasim polovickam? co maju radi a co nie? to bude dobra tema mam pocit ze sa tu toho teraz dobre popise
1. črc 2008 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Napr boli tu jedni, ktori sli do obchodu, urobili nakup na cely tyzden za 200 eur, tak sli este do masiarne, ktora ale bola zavreta, tak sa vratili do hypermarketu dokupit este maso. Ked vysli z obchodu, auta nikde. Cely den stravili na policii na zapisoch, prisli domov o deviatej vecer, vyhladnuti. Na druhy den za nimi dosla dcera s muzom, no a samozrejme,ze si tu prihodu rozpravali cely den. Tak isli znova vsetci spolu na nakupy a do tej slavnej masiarne. A ked tak ich zat na parkovisku pozera, tak sa ich pyta, ze to nebolo nejake take auto ako toto? A auto bolo zaparkovane oproti masiarni :grinning: No oni su doteraz presvedceni, ze auto im niekto ukradol a tam ho zaparkoval. Aj so vsetkymi nakupmi co den pred tym nakupili :grinning: :grinning:
1. črc 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika to sme tu uz raz rozoberali :wink: Myslim s Lenkou
1. črc 2008 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale tak mozme este raz :slight_smile:
Mojmu nechuti kysla kapusta a vlastne vsetko co je kysle ako uhorky, calamada atd; Na to vobec nie je zvyknuty
Zato zboznuje gulas, plnene zemiakove placky, masko so susenymi hubami, leco, paprikas s haluskami ....
1. črc 2008 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tiez ma rad zemiakovy salat, fasirky, chutnal aj kapustnicu na vianoce, ale ako vravim, nie je velmi kapustovy. Mamka ju urobila s udenym kuracim masom, bola fakt skvela :wink:
1. črc 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, este! este! :grinning: najlepsie pribehy pise sam zivot
Erika, ja nemam ekzem, po mne to nema. Ale bohuzial ho mame v rodine z mojej strany a MM je alergik a ako dieta mal problem. Zihlavovy caj davno pijem :wink: To Lucija pisala, ze Leus to bude mat po nej :frowning2:
Nase jedla mu chutia, no ktore ako, asi tak ako mne chutia ich. Ale ja nie som nejaka vychyrena kucharka, aj tak ma najradsej cestoviny na vsetky mozne sposoby (okrem na sladko) a ja sa najem s Alexom z toho, co jemu varim.
1. črc 2008 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
My mame vlastne taku medzinarodnu kuchynu slovensko-marocko-francuzko-taliansku :grinning: Cize je to pestre.
1. črc 2008 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, udene kuracie maso ? To som este nepocula :confused: ale mohlo to byt mnam!
1. črc 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pridavam dalsie oblubene jedla:
fazulovy, sosovicovy privarok, vyprazany karfiol, sampiony a kuracie pecienky, slovenske "francuzke" zemiaky :sweat_smile: , stroganov, paradajkova omacka s varenym maskom
1. črc 2008 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini ano kuracie stehna udene, bolo to fakt mnam mnam, na nerozpoznanie od kapustnice s bravcovym udenym :wink:
1. črc 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mi tiez mame radi vsetko okrem kyslej kapusty a bryndzovych halusiek najvatsia sranda je v tom ze jemu viac chuti nasa kuchyna ako jeho vlastna takze doma sa je slovenska kuchyna a presadila som si aj slovenske vianoce sam ked spoznal musel uznat ze maju svoje caro ale stalo ma to vela namahy a trpezlivosti
1. črc 2008 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini ospravedlnujem sa zle som to pochopila ale staci ze mate to v rodine u mna je ten problem ze ja aj moj muz sme alergici takze musim davat sakramentsky pozor na deti u patricka sa mi to podarilo dodrziavala som vsetko co mi povedala moja pediatricka a vysledok je tu nema ziadne problemi
1. črc 2008 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko;

ohledne te assistante maternelle, me moc bavi byt s detma takze to neni problem, spis me sokoval pristup te baby, a pak i tech ostatnich uchazecek, pritom bylo videt ze jsou to trubky s min vzdelanim, ale protoze jsem z ceska tak je to asi sralo, ze jim beru misto...ale kaslu na to, zkusim to jak to pujde...

Lucijo,

jsme na tom stejne, za chvili budu na materske a co pak?
fakt nevim...zatim delam na ten puluvazek v kanclu u svokry a dobry, ale mam strach ze pak zakrnim...myslim ze za ty 4 roky jsem se naucila slusne psat a cist, s tim ze jsem predtim nikdy fr nemluvila...nemam k te reci vubec vztah nelibi se mi, s muzem jsme se seznamili v anglii, mluvim plynne anglicky...ale skoncila jsem tady..nechci si stezovat, vedela jsem do ceho jdu, jen jsem myslela ze lidi jsou trochu tolerantni...ale ani moc ne. aspon v anglii na me necumeli jak na vola ze jsem byla cizinec.
1. črc 2008 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jee Karol, s tou lednickou si me pripomnela nas! Jsme byli pozvani na lod, zdrzeli jsme se 2 dny, venku tyhle vedra. Tak zapojime lednicku, zapneme ji na hlavnim jistici a vecer konstatuji, ze nechladi, ze jen trosku (meli jsme tam zmrazeny ty naplne do prenosny tasky). Tak jsem rikala, ze je asi rozbita. No a kdyz jsme odjizdeli, tak jsem ji myla a co nevidim! Cudlik. A na 0 :grinning: No proste sranda. A za dva dny jsme si to zopakovali u znamych, kde jsme byli taky sami :grinning:

Teda Eriko, zacinam pochybovat, ze jsem vybrala spravne. Vahala jsem mezi klinikou a spitalem a jedna sage femme mi rekla, ze oboji je dobry (coz jsem mela potvrzeno od vicero zenskejch) ale ze ve spitalu pry nedavaji systematicky peridural, tak jsem se rozhodla pro nej. A ted posledni dobou slysim odevsad, ze spital ani za nic, ze radsi kliniku :confused: Jenze na kliniku se uz zapsat nemuzu, uz je pozde, maj narvano... chjo. Tak snad to vsecko bude v poho. K porodu chci manzela, hezky s nim proberu co si preju a co ne a dam mu za bojovou misi to tam pro me vyrvat kdybych ja nebyla schopna (jako ze asi nebudu, se znam!)

Hm, prima Tini, takze uz pisu mamine : 3 tuny tehu caje :grinning: Malinik nam nastesti roste na budouci zahrade, tak si nasusim do zasoby. Pri kojeni to je pak fenyklovej? Ten jsem videla v lekarne :slight_smile: tak to je ok

jo jinak jak se bavite o vodach, ja miluju Hanackou (mineralku samozrejme :grinning: ), ale tady se da akorat ta jejich limonada :frowning2: tam je ale tuna cukru. Jinac vsecky ty Taillefine a tak jsou bleee
1. črc 2008 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Porcuju odpovedi - znate konika :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Co se tyce kuchyne, tak muj manza a jeho rodina maji mooooc radi. Udelala jsem jim brokolicovou polivku (to koukali, ze to neni rozmixovany :sweat_smile: ) a gulas s knedlikem. Na svatbe meli jatrovou polivku s knedlickama, pak svickovou s knedlikem a k veceri bramboracku v chlebu. A vsech 16 frantiku si chodilo pridavat! Dlabali az se jim za usima boule delaly! :grinning: Takze nasa kuchyna jim tu chuti :slight_smile: aspon tem z my rodiny a manzovo kamaradum.

Eriko, ja se taky bojim, ze vypestuju u mimi nejakou alergii. Rikas, ze kdyz budu dodrzovat, ze do roka se nesmi lepek a tak, ze by to melo byt OK? :slight_smile:

Meleri, vykasli se na ty slepice :sunglasses: to vis, ze zavidi. Oni moc dobre vedi, ze cesky to s detma umi. Zrovna jsem pokecala s jednou maminkou francouzskou a ta mi vypravela, jakej je to des! Prej si skoro nevybrala. Prej se ptala, co jako dela s detma kdyz je tak pekne. No jdeme na zahradu. Hm tak jo a co tam jako delate? No deti si hraji. Hm a to jako sami jo? Jo. Hm a to nejdete ani na prochazku? Ne... :confused: :confused: :confused: :rolling_eyes:
1. črc 2008 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
KULICKA NEBOJ URCITE TO BUDE V PORIADKU LEN MA PRAKvapuje ze sa uz nemozes zapisat na kliniku vo vatsine pripadov sa mozes zapisat aj den pred porodom asi tato je neako napraskana rozdiel aspon ako ja to mozem posudit bol ten ze v nemocnici to priliz medikalizuju a doktora neuvidis len pri cisarskom ktoreho ani nepoznas na klinike v pohode tam som si nasla gynekologa ktory ma sledoval raz za mesiac s ktorym som neskutocne spokojna a ktory mi urobil aj cisarsky aj ked som prisla s kontrakciami bolo to lepsie mali by sa normalna aj tak nenarodil mal obtocenu snuru okolo krku a potom pobyt ja po cisarskom som musela zost
1. črc 2008 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kulicko,

jo Francouzi maji silnou potrebu vsechno mixovat a pak to vselijak jeste zapikat atd...a ty polivky to je sila ta hustota, fakt nic pro me, poradna ceska zeleninova polivka, tu ma manzel taky rad....akorat ze v tech horkach ted se to neda...:slight_smile:

Ja nevim, ja jsem citliva povaha a hned me vsecko takhle nasere a vytoci...ale me moc prave bavi deti...tem je to jedno co jsi zac, jsou rady kdyz se jim venujes, a presne jak to pises, nenechas je o samote na zahrade, jenom aby ty sis mohla pit kafe....

Kazdy vikend mastim s malou sestrenici karty az mi ruky malem upadnou, chodime plavat, na vylety (tedkom uz bohuzel moc ne) a snazime se s manzelem aby neco cetla...pac k tomu nebyla vedena tak je to problem....jeji matka na ni totalne sere. Proste ma jedno dite, je na pracaku a nic...vsechny ale takove nejsou, nekdy potkavam fakt super matky, ale tech je fakt malo...

Kulicko, a co jsi vybrala? Myslim ze pises o porodu? Nas se uz taky ptali, a dali nam formulare. My bysme chteli kliniku. mela jsem tam i to IVF. a jsem s nima spokojena.
1. črc 2008 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
pocitac mi zblbol poslal mi spravu bez toho aby som ju poslala .zostala som 6 dni ato v pohode bez toho aby ti kazdy chodil do izby kazdych 5 min to som na nemocnici neznasala clovek sa tam nemohol ani vyspat takze na klinike som mala svoj pokoj a sukromie a k tomu moj lekar chodil za mnou kazdy den na kontrolu to v necnici neexistuje oni tu visity ranne ako u nas nepoznaju a este to najdolezitejsie pri mojom druhom porode cisarskom moj muz mohol byt pri mne a to mi nikdi nadovolili v nemocnici ani mi neukazali patricka len mi zakricali z dialky pocujete to je vas syn co place kdezto josha mi dali na chvilku do narucia takze som konecne spoznala co je to prvy pohlad dietata ku svojej mami neopakovatelne
1. črc 2008 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri je to fajn ze ta bavia deti len tak dalej a stych ostatnych si nic nerob ja neviem ako je to kde si t ale tu je taky strasny nedostatok assistent maternele ze je to na zaplakanie niektore su naozaj hrozne ale ich rodicia nemaju niekedy na vyber je ich malo a ktomu len niekolko stoji za to a pritom su drahe ja na priklad aj na cierno toho roku som si ziadala 700 euro a rodicia mi hned v telefone skocili do vety kedy sa mozme najblizie stretnut no od dnes uz pisem ziadost konecne budem legalne pracovat inac nebudem mat ziaden dochodok a co sa tyka matiek tych naozaj starostlivch tych je malo je mi stoho niekedy smutno staci ked sa pozries v zime oni damy nahulane a dieta skoro polonahe bez pancuch nohy doslova fialove no hroza
1. črc 2008 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak toto aj mna na francuzoch zaraza, ze matka v zime v rolaku a dieta bez ponoziek :rolling_eyes: a samozrejme bez ciapky :unamused:
1. črc 2008 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek