• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
A Luci chcela som sa opytat ci Ta rano neprekvapil postar po pokerovom veceri?

Stale sa smejem ked si spomeniem na tu prihodu :grinning:
2. črc 2008 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a je to vcera bolo krasne horuco a dnes prsi a je sivo
2. črc 2008 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika a otazka na telo ked vidim ze si tu pritomna :slight_smile:

O kolko deti sa staras ako assistante maternelle? Ake su stare? A co robite pocas dna ked su tam?
2. črc 2008 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ERika, spomen si na nazov toho kremu na potnicky. este vzdy mame, ale uz menej, v zahyboch a na krku a tak...
Leni, dobre si si spomenula na Luciju a postara :grinning: hned som sa zasmiala.
MM bude cele leto trcat v krame a ja tu sama trcat nemienim, nikam sa neda kvoli turistom pohnut, som tu sama ako prst, tak nie je o com. Aj nasi si chcu uzit Alexa. Pytala som sa MM, ci si zoberie nejaku dovcu, tak nie, lebo ma teraz novu zamestnankynu, ostatni 3 zamestnnaci budu dovolenkovavt v lete, takze on bude makat. Ani za mamou do Ardeche nechce, pricom by to tam bolo skvele pre Alexa. Ja sa tam sama terigat nebudem, ta velkomozna panicka by mi aj tak s Alexom nepomohla a ja si tiez potrebujem oddychnut, uz bude stacit aj to, ze nebudem musiet varit :dizzy_face: Konecne chcem vidiet aj spoluziakov z vysky, vacsina uz mame deticky, tak sa niekde zrazime a bude. A keby som len mala byt cely cas v KE u nasich v panelaku, aj to bude super, na ulici poznam minimalne 5 mamiciek, tu take nehrozi. Budeme aj u babky v TV, ma velku zahradu, Alex bude od rana do vecera santit a par mojich spoluziakov navyse pracuje aj tam, takze mam s kym pokecat.
2. črc 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja zatial nemam pôvolenie ja prave dnes posielam ziadost konecne uz nemaju pravo mi povedat bez pracovneho povolenia ani nahodou takze ja od 8 augusta budem mat 3 mesacneho chlapceka raz za tyzden inac rodicia su obidvaja policajti to len na okraj a od septembra 16 mesacneho adama za ten cas z casu na cas vypomaham nepravidelne dala som si inzerat na site bebe nounou potom som len mala same telefonaty no zatial to je vsetko nacierno nie ze by som chcela ale nemam na vyber no deti sa pri mne nikdy nenudia chodime na prechadzky kazdy den tak ci tak musela som odviezt patricka do skolky takze potom do tej 12 sme na prechdzke v parku ja mam tu vyhodu ze je tu pekne zeleno a som hned pri seine takze ziadne auta poobede si najmensi pospia a ty vatsi tak to potom robyme rozna aktivity tak napriklad robime si domacu plastelinu a potom z nej modelujeme niekedy spolu pripravujeme kolace to deti vzdy strasne bavy niekedy si popozerame neaku dobru disneyovku ono vela sa da s detmi robit vsetko zalezi od pocasia a od veku no zatial si nikto nestazoval skor naopak vsetci ma len ziadaju aby som uz konecne robyla legalne no ked chces robyt legalne max pocet deti je 3 viac ako to to znamena ze roby na cierno no mne sa tiez niekedy stane ze ich mam 4 to je moje max viac ako to to je skolka a ja sa im uz poriadne nemozem starat
2. črc 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
slubujem ja to zistim
2. črc 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka, teba to nejako zaujima :wink: asi uz viem, komu hodim na krk Alexa.
2. črc 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
A bolo by to super, budem to mat po ceste do Nice, ak ma tam ovsem prijmu :grinning:
2. črc 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No hej ze zaujima :wink: , pretoze mam rada deti a ci sedim s jednym dietatom alebo dvomi doma... Musela by som sa o tom poradit s Davidom.

Erika, jasne ze sa necudujem ze to robis na cierno! Ked mas dve deti, tak nemas na robote chodit po uradoch a stat v radoch, vybavovat hlupe papierovacky... A je to na skodu francuzov! Myslim si ze slovenka alebo ceska sa urcite o dieta postara lepsie ako francuzska. U nas mame predsa iny pristup k detom. Tu hned kazda mysli na to ako zacne po 6tich mesiacoch pracovat. Myslim ze u nas to berieme inak - dobra vychova deti je dolezita. Aj ked je vela vynimiek, ale v mojom okoli sa pohybuju len rodiny ktore chcu pre deti to najlepsie.
A tym nemyslim ze to najlepsie - dat dieta do nejakych super jasiel ked je uplne malicke. Pre neho je predsa najlepsia ta matka.
No... som si to zafilozofovala :grinning:

Tini, vyzitia budes mat plno. To je jasne. A je super ze manzelovi to nevadi. David by sa taku dobu sam doma zblaznil, uz teraz mi stale prizvukuje ze s tym mesacnym pobytom na Slovensku som to prehnala. Dva tyzdne stacili... atd.
No co uz...
Tini ako pojdete? Tak ako predtym? Najprv k babke do Martina a potom do Kosic?
2. črc 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale ja som chodila skusala no mare keby sme neboli vstupili do eu mne stacili necele dva mesiace a mohla som uz mat rovnake papiere ako moj muz mne vstup do eu len skomplikoval zivot
2. črc 2008 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, ano, tak ako minule. Nice-Vieden, Vieden-Martin, Martin-Kosice, 2 dni :grinning:
Ja nevravim, ze MM to nevadi. No mne vadi ovela viac trcat tu sama cele leto :grinning: On za nami vzdy moze prist, ze nechce, to je uz jeho problem.
2. črc 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
Erika Karol tak aj ja som z Presova :wink: ja som sa tam narodila a byvala len do 7 rokov a potom uz v Ba.Byvali sme v centre mesta a potom posledne 2 roky na sidlisku III.

Tini ty prchas na Slovensko a my ideme na tyzden do Frejus v auguste. Leni je to daleko od vas??Budeme tam od 26.7. do 4.8. potom ideme do Talianska.
2. črc 2008 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
no na ekzemi vam odporucam kremHYDRACORT 0,5% pre Josha to fungovalo hned po 12 hodinach ani stopa na tie potnicky ja sa uz nepametam co mi predpisala raz doktorka bolo to uz davno no zistila som pre deti je dobry DERMOCUIVRE alebo DERMALIBOUR pokial su na baze mede a zinku tak su neskodne a rychlo liecia je mi luto viac som uz nenasla
2. črc 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak teda tu sa budeja presovsky klan
2. črc 2008 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak fajn... Vsetky ste z Presova a ja jedina zahoracka? Aj ked nie som uplne prava, lebo moja mama je z Popradu. Tak som zdedila aj z takej vychodniarskej skromnosti.

Jani, Frejus je od Antibes 50 km. Takze nie je to taka dialka. Keby sa Vam chcelo kludne mozete prist. V Antibes mame rozne zaujimavosti - hrad, centrum stareho mesta, Piccasove muzeum (este som tam nebola :frowning2: )...
No ale to si najdes aj na internete, ze co tu presne mame http://fr.wikipedia.org/wiki/Antibes
2. črc 2008 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka ze si tam este nebola to nevadi vies kolko parizanov bolo na eifelovke vo svojom zivote alebo v louvri turisti lepsie poznaju pamiatky ako ty co tu ziju
2. črc 2008 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
no kocky ja dnes toho Josha z oci ani nespustim uz mi s toho sibe stale ho len pozoprujem ci nieco nie v poriadku trochu mu vystupila teplota uz som sa isla zblaznit
2. črc 2008 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja teda taky nejsem z Presova :grinning: Leni, takze v pohode :grinning: Nejsi sama :grinning:
Ale jsi me pobavila s tim postakem zase ;))) Ne, tentokrat to probehlo dobre, nehrali jsme u nas, ale u kamarada, takze jsem nemusela vylepovat listecek na dvere :grinning: Priste uz si budu davat velky pozor :grinning: :sunglasses:

My jsme byli u pediatricky, tak pro Tini - Lea meri 81,5cm a vazi 11,7kg ;)
No a ukazovala jsem ji exem, a pry to nic neni, jen ji malo mazu hydratacnim kremem !!!! :astonished: :angry:
Upozornuju ze ja mam atopicky od malicka a dost presne vim, jak vypada, Lea ma to same co ja...Takze skoda mluvit, skoda se ji vubec ptat na radu. Rovnou se objedname na nejake alergotesty a budeme vedet snad vic... :confounded:

Erica, ja pouzivam skype, ale jen sem tam se segrou... Pocitac je sice skoro cely den zapnuty, jenze neustale odbiham, takze to by neklaplo :wink:
2. črc 2008 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci skus pouzit ten krem ktory som pisala pred tym mne ho dala na predpis ale som si ista ze ti ho daju aj bez predpisu ja mam to stastie ze moja pediatricka je aj alergolog takze na taketo veci je ako stvorena vyskusaj ho a daj mi vediet
2. črc 2008 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erica - diky, ale ja ji na to nechci hned patlat kortikoidy... :sweat_smile:
2. črc 2008 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni minuly rok sme boli u vas v Antibes, takze sa potom mozme dohodnut :wink:

Pridala som nejake nove foto do albumu tak ak chcete mrknite.
Prajem pekny vecer
2. črc 2008 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO ALE JE TO JEDNA ZMALA VECI KTORA ZABERA INAC MNE STACILO JEDNO POUZITIE NA TO ABY TO ZMIZLO
2. črc 2008 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eri, to je jasny ze to hned zabere, ale jen docasne! Ja bych se radsi pokusila zjistit z ceho to ma, i kdyz to je u exemu temer nemozne.. Zkusim nejprve neco vyloucit nebo pridat ve strave, a pokud uz nejakou mast, krem, olejicek ... tak na prirodni bazi.

Janka - Jullian je nadherny :dizzy_face:
2. črc 2008 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci a to si jej povedala ze mas ty takyto ekzem a ona na to ze ju malo natieras? :angry:
Neviem cim sa to da liecit ale ty asi najlepsie vies ked si to mala. Mozno nejakymi bylinami na zaciatok. Lenze to by si ich musel clovek vo Francuzsku sam dopestovat!

Tak Jani ked ste uz v Antibes boli, tak mlcim. Ja ze Vam to tu predvediem a vy uz ste videli :frowning2:
Nevadi, aspon sa mam na co tesit keby ste prisli :slight_smile: Cely mesiac mi rychlejsie ubehne. Ale aj keby ste neprisli tak to prezijem :wink:
Jullian je samozrejme strasne zlaty :slight_smile:
2. črc 2008 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
no luci je mi luto no ked ti mozem poradit sprav to tak ako mi poradila moja pediatricka vynechaj urcitu potravinu pocas troch dni a zapisuj si to a ked ti mozem poradit skus vynechat aj cervene ovocie ryby hrasok bielko a tropicke ovocie az po troch rokoch okrem bannana ten moze taktiez vyskusaj homeopatiu ja som pôcula ze su s tym velmi dobre vysledky
2. črc 2008 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
je pravda ze Julian podrastol a len skrasnel davaj si na neho pozor co som ti chcela este povedat je daj mu tu urobit podrobne testy aby ti zistili na co reaguje
2. črc 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, ja takisto nie som z Presova, ja som este dalej juho-vychodne, som taky 25% Madar :grinning:

Luci, tak Leus ma o necele kilecko menej :fearful: Aj tak si myslim,ze ta nasa ma pokazene vahy, ved nie je mozne, aby sa mu pocas 3 mes vobec nezmenila postava a pribral 2 kg,; navyse pri tom jeho non-stop pohybe. leni, ty si nas videla, vsak nebol ziaden hubenour? Vzdy bol aj je taky 'fajny', no piskotky som zjedla a odteraz pekne papkame 8-12-16-20, takze v novembri sa uvidi... S ekzemom ti teda tiez nepomohla, oni to snad robia schvalne, podporuju prekvitajuci farmaceuticky priemysel, nech je len co viac pacientov a mozu sa natierat kadecim novym, aj tak nic nepomoze. Co davas do kupania? Ja mam od nas zo Slovenska z lekarne Balneum Hermal Plus, je to nemecky vyrobok a to je super, natieram Dexerylom, to nam zatial neskodi. Kortikoidy su dobre tak na hnusne akutne stadium, ale ved to sama vies :wink:

Inak my sme vysypani az strach, krk, hrudnicek,... ako potnicky mi to nepride, ale nema cenu ist za tou nasou odbornickou. Budem pozorovat.

Jani, tak to je smola, ze tu nebudeme, my sme na ceste k Lenke, tak vy si date stretko, hm??? My sa snad dotrepeme do Orleans v septembri, sam velky Afflelou usporaduva kazdy rok golfove alebo lyziarske vikendy, nech sa vsetci spoznaju, no my sa stale vyhovarame, ze mimino, atd, no teraz v Parizi som sa na vystave zoznamila s jeho synom, tak nas bombarduje mailami, ze na ten golf musime, no ja a golf, este nikdy som to nehrala :sweat_smile:
2. črc 2008 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, aky je zlaty!!! a ako sedi, len skoda, ze teba nikde nevidno!!!
2. črc 2008 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini a preco rovno nejdes ku alergologovi ?
2. črc 2008 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pretoze ja tu nemam ku komu ist, ale ked si pozorne citala moje prispevky, tak som dala robit seriozne krvne alergologicke testy v KE na 2 najdolezitejsie antigeny: bielkovinu KM a vajecneho bielka, vysli nam nastastie negat. Dokladne ovladam zasady protialergenne stravy, takze u nas sa citrusy, cervene ovocie, zeler, cokolada, oriesky, ryby, atd neskusali.
2. črc 2008 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek