• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

21. září 2017 
tini nehnevaj sa mna ja vie ze to bude zniet mozno kruto ale ja uz na slovensku testom neverim dam ti len slaby priklad ja som niekedy bola diagnostikovana ako astmaticka mam alergiu na vsetko na slovensku mi davali lieky ktore ma doslova nicili ked som ich odmietala tak sa na mna lekary doslova osotili ze si koledujem blizku smrt trvala som na svojom odisla som do zahranicia tam am uplne inac diagnoistikovali vo francuzku som si urobila testy ziadnu astmu nemam anikdy so m ju nemala mam len citlive priedusky a moje alergicke reakcia sa ukludnili po spravnej liecbe to iste plati aj pre moju rodinu chybne diagnozy ja vie ze mas blbu doktorku aje mi to luto mozno keby si zmenila doktora a dala si urobit testy tu vo francuzku su uplne ine ato ti hovorim ja zo vlastnej skusenosti skus aj tu homeopatiu ale ked ti mozem odporucit tak chod k homeopatke aty ti pomoze viac ako len homeopatika na volny predaj to mam od niekolkych znamich dnes som sa kvoli tebe informovala ja ich tiez pouzivam ale len na prechladnutie alebo kasel a pre joisha na rast zubov skoda ze byvas daleko pretoze okolo seba mam vybornych lekarov
2. črc 2008 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som si ista ze dokonale to ovladas ja som ti len chcela pomoct a nie sa ta dotknut
2. črc 2008 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja skype mam, ale moc ho nepouzivam. Navic ja rada pisu :sweat_smile: Aspon si to po sobe muzu precist...

A taky jak psaly holky, aspon ty, co nemuzou byt s nami v case realnem si pak muzou precist o cem jsme to "tlachaly" a neciti se z obliga, pac jim neco uniklo.

No preju vam krasnou dobrou noc. Jsem nejak grogy. Dneska jsem prospala zasejc cely dopoledne. Chjo, este ze nemusim do prace :grinning: Ale kdy to vsecko dozenu, to fakt nevim :unamused:
2. črc 2008 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jsem si ani nevsimla, kolik jste toho nakecaly :grinning: jen tak dal!

Jinak o homeopatikach slysim jen samou chvalu. Uziju je u porodu. Mam sage femme co mi je poradi. Tak pak poreferuju (i kdyz znate to ; na kazdyho to zabira jinak a kazdej porod je jinej no ale coz).

Ten krem.. jejda nevim kdo o nem psal a nechce se mi koukat jak se jmenuje, ale obsahuje CORTICOL nebo co tak toho bych se bala, ze jsou tam presne ty kortikoidy. Na ty bacha, pac ty potlacuji reakci tela a tudiz neleci priciny ale nasledky. Takze jsou vlastne k nicemu, krom toho, ze to cloveka nesvedi. Jenze jsou navykovy, takze jich je potreba cim dal vic a navic oslabuji pokozku. Mamka je chvilu mela a pak mela kuzi jako papir :pensive: Takze pokud se jim muzete vyhnout, udelejte to veeeelkym obloukem.
2. črc 2008 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, tak to mas stastie, ze mas okolo seba len samych vybornych lekarov. Ked sme boli v Parizi, mala som stretko so spoluziackou, tak mi vravela, ze je velmi spokojna s urovnou mediciny v Parizia ze je rada, ze je tam, ze u nas na juhu to uz nie je ono. Aj na SK su odbornici a ja som si tu svoju nasla.
2. črc 2008 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak vsetko dobre je mi to len luto kvoli alexovi tak sa na mna nehnevaj aj som ti chcel alen pomost mam tie iste starosti no zatial musim poklopat vsetko co mi povedala alebo dala doktorka pre malich vzdy fungovalo tak drzim palce dufam ze sa to coskoro vyriesi
2. črc 2008 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikto sa na teba nehneva :wink:
2. črc 2008 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je dobre ja viem ze je to blba otazka ale nemoze to byt aj vonkajsieho karakteru napriklad mydlo ,,krem,, alebo voda no ja si spominam ale dost blbo ze moja znama takto reagovala tu v parizi na vodu
2. črc 2008 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nic nove z kozmetiky som nedala. Dobru, ja uz idem hajat.
2. črc 2008 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dobru noc
2. črc 2008 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
teda vy jste ale zensky ukecany :slight_smile:
tini,
nam na exem pomohla homeopatika, mast s kortikoidy co nam predepsala pediatricka jsem nechtela malemu davat :angry: objevila jsem tu vybornou homeopatku, jedina nevyhoda byla ze to neproplacela pojictovna, ale hlavni bylo ze to pomohlo, meli jsme to spojene i s bolenim briska, poradila nam probiotika a na exem graphites 7ch, lecba homeopatiky je ale dost individualni takze nejlepsi je konzultovat primo s homeopatem i kdyz neco funguje obecne...
Ja na homeopatika nedam dopustit, pouzivala jsem je i v tehu, pro maleho pri nachlazeni, rustu zoubku atd...
eriko,
uf u tveho vypraveni jsem mela husi kuzi hlavne ze to dobre dopadlo a Josh je v poradku, verim ze si musela mit hrozny strach
na Ibize muselo byt super ....
meleri
koukam ze te deti bavi tak se urco se nenech odradit, ja mam o praci assistante maternelle taky uplne jinou predstavu nez tady bohuzel vidam obcas v parku zenstiny co jenom sedi, krafaji a deti si sami hrajou
:confounded:
tem co odjizdeji bonnes vacances :sunglasses:
ja tady ted taky moc nebudu, prijede mi na navstevu kamoska z Cech se stejne starou holcickou jako je Teo tak na pc nebude cas :slight_smile: to uz vas asi nikdy nedoctu
ja jenom aby jste si nemyslely ze jsem zmizela :dizzy_face:
pekny den
3. črc 2008 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcence - aspon si vas citam, ked uz nestiham odpisovat :sweat_smile:

pomaly by som mala zacat balit na Slovensko - len cakam, ze co povie lekar - snad to bude vs OK a noha sa mu nezhorsi - lebo to by sme museli odlozit na neurcito nasu cestu :frowning2:

inak vcera bola u nas Pheva so syncekom a mali sme pokazeny vytah :angry: - tak chudina - my byvame az na 5.poschodi :stuck_out_tongue_closed_eyes:

co ste sa bavili u tej assistate maternele - aj tu je kopec takych, co deti iba pred telku flaknu - len aby mali pokoj - inak ja chodievam von s detmi ci von ci vecer a zase az tak vela asistentiek nestretavam :unamused: - zeby vsetky chranili deti pred skodlivym slnecnym ziarenim :grinning:
vo vchode mame jednu super uzasnu asistentku, ktora robi rozne cinnosti s detmi a pekne sa o tie deti fakt stara - lenze ta je "obsadena" roky vopred :angry: a navyse robi iba 4 dni v tyzdni - vravi, ze stredu si nechava volnu, aby i oddychla a bola trosku so svojou dcerou a potom a jej lepsie vykonava jej povolanie, nema pocit, ze je strasne vycerpana (ako ine asistentky - teda aspon tak mi hovorila :sweat_smile: )

konecne som vam "skontrolovala" albumy - Zione a Erika - mate velmi chutnucke deticky :slight_smile:
a videla som, ze j bruska uz narastli nasim tehulkam a aj meniace sa babatko a batoliatka :wink:
- tini ty si tusim spominala, ze Alex ma byt na "rezime" - ale ved na fotkach je uplne normalny- vobec neposobi tucno (a si myslim, ze ani nie je - ale neviem, ze podla akych kriterii ti lekari hodnotia - ved take male dieta ma inu stavbu tela ako dospely :unamused: p)

no nic na dnes sa asi lucim (totiz v noci som spala asi iba 3 hodiny, tak ked budem mat chvilku casu - tak sa asi buchnem radsej do postele a necham byt a rodinu na ockovych pleciach :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
3. črc 2008 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby no vy ste sa teda rozbehli :sweat_smile:
Tini tak ty odchadzas 9.7. a presne v ten den tu ku mne pridu moji rodicia. Uz sa tak tesiiiiim . A u nas to je prvy den "soldes" takze super. Spojime prijemne s uzitocnym. Kedze pridu do jedneho vacsieho pristavneho mesta ako je nase, tak logicky je tam aj ovela viac obchodov ako u nas :wink:
3. črc 2008 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tak vidia Tini nie som jedina kto odporuca homeopata skus to Inac josh je vporiadku cely cas som zneho nespustila oci taky strach som mala o neho no je to uz za nami kocky ktore idete na dovolenku prajem vam co najvydarenejsiu my ostavame no co aj v parizi sa da dobre dovolenkovat dame si aspon jeden tyzden v disneylande malym sa to bude urcite pacit
3. črc 2008 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo ibiza bola super ale to uz byvavalo aspon mam naco spominat vzdy si hovorim ze som toho videla dost precestovala kus sveta a teraz som kludna
3. črc 2008 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

Dnes ste toho vela nepopisali, s porovnanim s tym co ste pisali vcera.
Tu je hic, ako zvycajne.
No vsetky niekam idete alebo Vam niekto pride. Mne nikto nepride a ani nikam nepojdem najblizsi pol rok! Este ze mam tu Tini :pensive:

Zabudla som sa vyjadrit k Alexovi a jeho "nadvahe". Ale ved lekarka musi vidiet ze si vyssia a tak logicky bude Alex vazit viac ako jeho rovesnici. Nie?
3. črc 2008 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, tak to sa uz urcite tesis!!! Ani sa ti nedivim, dlhsie ostanu??? A urcite ti aj nieco dobre od nas donesu :dizzy_face: Skoda, ze soldy budu az tak neskoro, ja by som potrebovala skocit niekam kupit Alexovi nove boticky, zase mal pluzgieriky na prstekoch, ale nezda sa mi, ze by mu boli male. :fearful:

Erika, jasne, aj v Parizi sa da dobre dovolenkovat, akurat ja neparizanka som s kociarom neskusala metro, ani busy, len taxiky a co ma dost nemilo prekvapilo, vela restik je tak 0.5 m od hlavneho tahu, kde ficia vsetky mozne dopravne prostriedky, miniaturne stoliky, takze s kociarom sme si museli velmi dobre vyberat, kde pojdeme jest. A za co by som vrazdila, skusili sme ist vecer o 19.30, este vobec nemali obsadene, dost fukalo, tak sme chceli ist dnu sadnut a oni tak velmi dolezito skumali v prazdnej miestnosti, kde nas tak usadia, aby sme tomu prazdnu dnu neprekazali,; a vyslo im ze len k WC :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak au revoir a sli sme.
LUxemburske zahrady sa mi velmi pacili, a 1 den sme stravili vo Valancienne (neviem, ako sa to psie), ZOO a ten uzasny park, jazero, tam by som chodila aj kazdy den.

Ja homeopatii neverim, co sme doteraz skusili, nic nezabralo, ani na nadchu, sopliky, ani zuby, ani mne s MM... a len tak naslepo ist za niekym nemam ani najmensiu chut. Kto tomu veri, tak tomu aj pomoze. Mozno keby mi nejay lekar-homeopat predlozil subor svojich pacosov a co s nimi robil a dobre vysvetlil princip homeopatie, tak mozno. Ako vystudovana lekarka verim klasickej faramakologii, kde je vsetko podlozene a vsetky mechanizmy ucinku su vysvetlene na molekularnej urovni. A nedivim sa, ze homeopatia nie je preplatene poistovnou. Tak a teraz asi uz vies, preco mam na tunajsich lekarov taky nazor, aky mam.
3. črc 2008 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAK JO MOJA DRZIM TI PALCE A NECHCES VYSKUSAT TIE NAPLASTE jedna nevyhoda ze nie su predplacane a stoja 30euro ale aspon by ti dalo jasny vysledok nemas co stratit aak len tak tych 30 euro osobne som bola rada ze su naplkaste a nie ze ho musia zas pichat jeho to nebolelo a vysledok aje presne po 72 hodinach je pravda ze to dava vysledok len na alergiu na proteiny mlieka ale vatcinou teraz to hlavne roby sarapatu u deti aspon tak mi to vysvetlila moja lekarka inac mas pravdu aj tu sa da dovolenkovat hlavne v augusta boze vsetci su na dovolenke ulice su poloprazdne na cestach ziadne zapchy no proste raj len turisti v centre mesta inac kam sa chystas ty urcite si to pisala no ja som uz zabudla
3. črc 2008 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, a kedy sa to chystate vlastne domov? Teda kedy by ste chceli vyrazit? Ak vam to noha MM dovoli...

Leni, neboj, hned ako sa vratim zo Slovenska, tak sa nejak musime stretnut a ked uz bude po sezone a bude este teplo, tak by sme mohli skusit aj nejak k moru, nech sa apson 1x okupeme :grinning: OK? a nakoniec za tebou pride janka-fr, ked sa im to podari. JUj, ja prave uvazujem, ci neskocim do CAP 3000 Alexovi po topanocky, predsa je tam velky vyber.
Kazdy mi tu hovori, ze aky je ALex velky, ale tu su ludia vseobecne nizsi ako u nas, co mam doma tie kamosky s detmi, Alex je pomaly najmensi a nejlahsi a to sa deti narodili +-5 tyz. A zaroven vsetci cumia, ze ako beha, 'rozprava',nema cumel, v kociku nechce byt a je velmi zvedavy. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. črc 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, ty si stale nepochopila? Najspolahlivejsiem alergologickym vysetrenim je dokaz specifickych protilatok voci urcitym antigenom (bielkovinam) v krvnom sere. To uz mame hotove a je to negat. Takze ziadne naplaste. OK ?
3. črc 2008 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som ta pochopila mne zas bolo vysvetlene nieco ine su uz modernejsie metody bez toho aby sme ich museli pichat no nic nechajme to tak mas na to svoj nazor ja som si uz tiez niecim presla pri obidvoch detoch takze na to mame rozdielne nazory u mna to fungovalo no nehovorym ze mam pravdu inak ake pocasie je u vas tu je strasne raz svieti slnko a nato uz sa zmraka ze bude prsat
3. črc 2008 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Samozrejme, naplast je ohromna novinka a dobra tak akurat na hrubu orientaciu. Ja tu koncim a idem si oprasit stare knihy z imunologie, lebo ako vidim, mam co dohanat za fr. doktormi. :grinning:
3. črc 2008 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini tak rodicia tu ostanu tri tyzdne. Uz som im napisala objednavku na vsetky slovenske dobrotinky :grinning: U vas tiez este nie su "Soldes"? :confused: Lebo vo vacsine fr. departementov uz su myslim okolo 2 tyzdnov. To len korzika musi byt stale vynimka. Cize u vas je to rovnake?
Erika, tak u vas je pokoj, lebo vsetci ti parizania sa dokotili k nam :grinning: :grinning: :grinning:
3. črc 2008 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka, ale ved ty si este na SK nie ? :sweat_smile: Ked vravis, ze kazdy bud niekam ide, alebo mu niekto pride. Ved aj ty si bola a vlastne este aj si nie??? :sweat_smile:
3. črc 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, v pondelok som bola v Geant Casine a tam v tych butikoch este nic nebolo, ani v Galeries La Fayette este nic minuly tyzden, ale uvazujem, ci neskocim dnes-zajtra mrknut, velmi sa mi ale nechce, musim natankovat a to je zbytocnych 50e v tahu, ked to nie je take dolezite.
tak vasi budu mat paradnu dovcu, ako idu? Letia do Nice a potom trajektom???
3. črc 2008 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nie autom pridu :wink: Ved aby mi priniesli celu tu moju objednavku inak sa ani neda :grinning: Aj to je vyhodne mat svoje auto, lebo tu sa inak nepohnes a my mame v nasom aute len 2 miesta, tak by si museli nejake pozicat, co je teraz cez sezonu nehorazne drahe.
3. črc 2008 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO ONI ODIDU az v auguste takze este to potrva no ty sa nemas na co stazovat vonku je horuco opalujes ako diva len to neprezen. Karol ako vidim tak to robis ako ja vzdy ked mama ma prist tak je velka objednavka na vsetko co tu nie je takze mama pride vzdy nabalena a za nou potom este niekolko 30 kg balikov Tini mas pravdu ten benzin stoji coraz viac a viac aj ceny neustale stupaju teraz mi prisla donaska z Auchan domou kazdy mesiac kupujem prakticky to iste a kazdy mesiac je vyssia cena uz sa tesim kedy konecne budem robit aj ja lebo mam pocit ze za chvilu nastanu tazke casy ja uz som nerobila soldy ani nepamatam a s detmi sa ani neopovazim tu su doslova sialenci deti keby mohli tak ich pripucia niekedy mam pocit ze tu ziju sami blazni
3. črc 2008 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
A uz tu boli minuleho roku autom a vsetko bolo ok, takze cestu uz poznaju. :slight_smile: Aj tak si vezmu nejaky naskok, ved vies, lepsie je prist skor a trochu pockat ako sa potom nahlit a zmeskat lod. :sweat_smile:
3. črc 2008 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
karol kedy si bola naposledy v presove? velmi sa zmenil ja som nebola doma skoro 4 roky dufam ked sa zmenil tak len ku lepsiemu
3. črc 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky u nas jsou soldy uz pres tejden.

Jinak se to tu dost mraci. Vcera celej den lilo. Zejtra jedu za klientem, tak at je aspon dopoledne hezky :sweat_smile:

Tini a ty jsi tu uz pracovala jako lekarka? Koukala jsem, ze je jich nedostatek a tak bys mohla mit sancu :slight_smile: estli se ti teda chce.
Jinac homeopatika by mely obsahovat vytazky z bylin = molekule. Vetsinou jsou to jedy v nizkych davkach, takze vlastne vyhanime zlo zlem. Ja je jeste nezkusila, ale zkusim
3. črc 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek