• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
Erika no ja sa len smejem, ale fakt tu mame hrbu parizanov. A napr. v taliansku je v auguste Milano prazdne, tiez su vsetci na dovolenke. :grinning: Tak vtedy by tam bolo treba ist, lebo je to tam pokojnejsie. :dizzy_face:
Ja sa teda vobec nestazujem. Naopak som veeeeeeeeeeeeeeelmi rada, ze zijem v takomto raji :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. črc 2008 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka, tu zatial este nie, vymysleli sme to tak, ze som sem dosla az ako tehu na zac. 4.mes. Jasne, lekarov tu je nedostatok, ale asi nie v Parizi, ani na Riviere. Nebude to lahke nieco najst, co tak sledujem, asi zacnem zastupovat pocas nepritomnosti v privatnych centrach, hoci je to dost o drzku, najradsej by som sla do normalnej velkej specializovanej nemocnice, som ja ale fajnovka vychovana Prahou :grinning:
3. črc 2008 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kulicka ako sa dnes mas? no ja som tiez bola skeptica co sa tyka homeopatie no ked som to niekedy vyskusala na detoch este na zaciatku ked sa ich chytala len nadcha alebo kasel tak to super pomohlo aj co sa tyka zubou tak tam boli vysledky ono vsetko zalezi aj doktor homeopat ti povie pokial sa stav zhorsuje po 3 dnoch tak samozrejme nastupuje ta klasicka liecba to mas aj male tabletky pre deti ktore sa udru maju modrynu alebo bozulu a musim uznat ze po ich pouziti tie modriny miznu ovel arychlejsie aj tie bozule na cele sa rychlo hoja to mi zas ukazala maja znama to jej poradil jej pediatr pritom nieje velkym zastancom ale uznava ze su s stym vysledky na druhej strane neubli zi ti to deti to maju radi ako cukriky
3. črc 2008 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fakt si nebola doma uz 4 roky??? To by som ja teda nevydrzala :unamused: :fearful: No presov sa meni, kazdym rokom. Naposledy som tam bola v novembri-decembri. Prave stavali jeden obrovsky nakupny komplex Max, rovno oproti nasej bytovke :sweat_smile: Je to na 3 poschodiach a ma podlaznu predajnu rozlohu 18 000 m2. Otvorili ho niekedy v marci tusim. Dalej je v presove obrovske mnozstvo novych nakupnych domov, ktore rastu ako huby po dazdi, tiez sa bude onedlho otvarat nove kupko na solivare a mnoho dalsich projektov. Neviem ci si o tom pocula, ale na kalvarii maju vraj postavit sochu Jezisa Krista, ktora bude druha najvacsia na svete (po tej z Rio de Janeiro) :wink:
3. črc 2008 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini drzim ti palce dufam ze ti vyjde vies aky su co sa tyka zdravotnictva tak tam cudzincov nechcu a robia chybu ani nevedia o co prichadzaju
3. črc 2008 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini a ty mas nejaku specializaciu, ci si generalista? :wink:
3. črc 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja by som prave povedala, ze uz beru dost cudzincov. Aj minule som videla reportaz o nejakom rumunovi, ktoreho vzali lebo francuzi su velmi fajnovi, tak sa skor obracaju na cudzicov :sweat_smile: ALe to tiez zalezi ze kde-ako :sweat_smile:
3. črc 2008 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidis to sa teraz dozvedam pri tebe budem mat spravy s prvej ruky no vies aj uz tam nemam preco velmi chodit moje kamosky uz u nas neziju moja mama pracuje v cechach takze nemam preco avsak mozno na buduco rok rada by som isl autom na slovensko aby sme si urobili vylet tak by aj raafat spoznal moju rodnu zem on bol len v presove a v kosiciach to sa mu velmi pacilo ale na slovensku je toho vela co vidiet takze dufam no moj sen je ist domou na vianoce aby spoznal prave slovenske vianoce nasa vianocna atmosfera je neopakovatelna a chcem aby ju aj raz spoznali moje deti
3. črc 2008 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cize tvoje deticky este nikdy na slovensku neboli? Ale tak jedneho dna im tu tvoju rodnu zem predsa ukazes :wink: . Mne je uz raz za rok malo, lebo zboznujem to mesto a fakt sa tam toho dost zmenilo. Pre teba to tam bude po 5 rokoch teda "sok" no aspon si myslim :dizzy_face:
3. črc 2008 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, ja som robila ARO a rada by som pokracovat :wink: Tiez mam take info, ze je tu lekarov cudzincov dost, teda ze ich beru, ked splnaju papierove podmienky. A co mi vravela ta spoluziacka v Parizi, ze najprv vyhrala staz a nastupila do nejakeho institutu, kde bolo plno cudzincov lekarov a ti nevedeli ani poriadne po fr.
Erika, odkial ty mas take info, ze v zdravotnictve cudzincov nechcu?
3. črc 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nie moja mama chodi sem za mnou a tak ym padom ja tam nejdem no nikto tam z mojoch znamich nie je no ale neboj moje deti ziju na slovenskych rozpravkach aj kreslanych matko a kubko krtko alebo macko usko su naj oblubenejsie takze ja sa snazim ako tak udrzat na maxime doma slovensku kulturu a jazyk
3. črc 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini ja mam v Parizi dve kamosky, jedna je doktorka internistka jeji manzel osteopat (Polaci) a cesku kamosku Asistante sociale. A o vsecky se v Parizi perou :wink: Hlavne v geriatrickych centrech. Akorat je vzdycky zpocatku chteji obrat na plate :angry: tak si okoukni, kolik dostavaj frantici a pak na tom trvej. Ta kamoska ted vydelava kolem 5 tisic mesicne a jeji manza si brzo otevre kabinet na svoje triko, pac si mysli, ze muze vydelat este vic :slight_smile: Tak drzim pesticky az se rozhodnes at najdes neco prima a hlavne s dobrym kolektivem. To je k nezaplaceni!

4 roky nejet dom? Ty jo! Ja uz to mam rok a hrabe mi. Strasne rada bych jela, ale nejde to. Ale pristi prazdniny pojedem i s mimi. Asi stanovat na Vysocinu. Tam je krasne! Nebo na Orlickou prehradu. Mame radi prochazky prirodou. Chjo, uz me zasejc chyta "mal de pays" :unamused:

Eriko ahoj, diky za optani. Jde to. Prave jsem vyprovodila mladou dvojici co se byla juknout na byt. Bude mi lito ho opustit, pac je fakt super (byt i majitel) je svetlej a prostornej... a v klidny ctvrti. Ale coz, baracek bude jeste lepsi. To je snad nepredstavitelny :grinning:
Jinak mi taky zatrnulo, jak jsi psala, ze ti Josh upadl. Toho se desne bojim. Clovek jede s pozornosti na 120 % 23h59m59s a tu posledni sekundu se neco prihodi. To je sila. ALe hlavne ze je ok :slight_smile:

Dneska mi kupodivu prisla vanicka, stojanek na ni a matrace od BabyWalzu. Jsem cucela jak vrana, pac pisou 10 dni dodavka a dneska je to jen tyden ani ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale neprislo vsecko, tak se uz tesim. No ted mam diky miminku vanoce skoro kazdy tyden, jak objednavam :grinning:
3. črc 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sunkacik sa zobudil, koncim, pa :wink:
3. črc 2008 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je pravda, ze som este stale na Slovensku. Ale posledny rok ked som bola vo Francuzsku k nam stale niekto chodil. Moja mama bola 3 krat do roka, svokra bola 2 x. No a zrazu nikto a ja sa ani nikam nechystam. Tak mi to pripada take nepredstavitelne, ze co so mnou bude! :sweat_smile:
Ale ako hovorim, mam tam Tini a vtedy som nemala.

Co sa tyka cudzincov v zdravotnictve vo FR... Tak za moj kratky zivot vo Francuzsku ma osetrovalo dost lekarov ktory neboli prave skutocnej francuzskej narodnosti. Tak by som povedala ze beru.
3. črc 2008 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
no len tak pokracuj toho pre deti treba vela ja uz ani nepocitam kolko ma to vseko stalo este stastie ze pri Joshovi som zacala pouzivat plienky bambino mio boze aka to je financna ulava kazdy mesiac a ktomu nemusim mu davat krem na zadok ako u klasickych plenok. no Josh mi spadol ale tym najnestastnejsim sposobom a ktomu ten prebalovaci stol ma vysku 1 pol metra k tomu na chrbat problem je v tom ze ani zachranary nedokazali pochopit ako to dokazal no nic teraz uz je po vsetkom a ja dakujem bohu ze mu nic nie je ten strach nezelam nikomu
3. črc 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som pozerala nedavno Capital a otom prave hovorili aky je prave v zdravotnictve pokrytectvo ked zamestnaju francuza tak ma plny plat arychlu karieru no, ked sa to podary cudzincovi tak je okolo toho vela somarin ale hlavne ze za tu istu pracu dostava polovicny polat dali tam priklad bol tam jeden chirurg cudzinec ten uz ma za sebou 10rokou stale ten isty plat a jeho kolegovia 2 nasobky a ktomu ked sa ich na to pytali tak pre nich to je uplne normalne ani ich to nesokuje no mna to sokuje
3. črc 2008 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka tak ja chodim na slovensko iba raz za rok a tiez moji rodicia chodia k nam iba raz, takze na tom nie si najhorsie :wink: :sweat_smile: K tomu vsetkemu este, slovenku som tu este nestretla :confused:
3. črc 2008 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Waw Tini na ARO, to ta obdivujem ja by som na to nemala ani nahodou zaludok :fearful: :slight_smile:
3. črc 2008 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prave som si tak trosku poplakala. Ja som dost taka citlivka a pozeram En Direct stretnutie oslobodenej Ingrid Betancourt so svojimi detmi po 6,5 rokoch. No fakt dojimave :cry: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. črc 2008 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nebodaj Betankúruku už vyslobodili... a čo za ňu dali? koľko zajatcov?
3. črc 2008 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som to tiez do neskora pozerala v priamom prenose a musim uznat ze ma to tiez dojalo
3. črc 2008 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
inac karol tych parizanov je tu tolko ze este stale nevidno ze niektory odisli na dovolenky
3. črc 2008 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan oslobodili ju vdaka vojenskemu zasahu kolombijskej armady, cize za nu nedali ziadnych zajatcov :wink: Oslobodili 15 zajatcov, je to naozaj skvele. Pozerala som to este vcera, ale dnes sa stretla s detmi, to ma velmi dojalo :sweat_smile:
3. črc 2008 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO KOCKY MOZEM POTVRDIT ZE jOSH JE PODLA MNA v poriadku no neviem coho som sa viacej bala ci je Josh v poriadku alebo reakcie mojho muza ked pride domov
3. črc 2008 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, ja jsem to dneska poslouchala v radiu. Prej jim napichli vysilacky a dali "spatny" instrukce. Tim rozdelili tech 15 na 3 skupiny a pak jich vsetkych pozatykali bez jedineho vystrelu, pac se prevlikli za ty unosce, vyzvedli rukojmi, dali je do helikopter a pak frrrrr :grinning: Jo jo je to super!

Eriko, uz je to dobry :slight_smile: Ale rozumim, rozumim... ten strach je desnej. Sice se to asi neda srovnat, ale ja ho mela tuhle na prochajde, meli jsme psa na volno a najednou kdyz vybehla na cestu kam jsme nevideli "pif paf!" No uz jsem videla nasi psinu zastrelenou :confounded: ale nastesti dobry :slight_smile: Takze si to dokazu predstavit... aspon trosku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. črc 2008 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
moja to som rada ze je v poriadku vidis niekedy staci niekolko sekund na to aby sa Ti zmenil zivot
3. črc 2008 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

vy jste se rozjely! :slight_smile: fakt nestíhám!
byla jsem v práci, a předchvílí jsem přišla..zrovna to ukazovali ve zprávách s tou Betankourt tak teda to jsem nečekala!

Kuličko dík za informaci, já už jen viděla tu část, jak leze z letadla.

Jinak dík za ten odkaz o nábytku! :slight_smile:

holky mějte se.. :slight_smile:
3. črc 2008 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj meleri tak co uz je doma klud vsetko sa urovnalo?
3. črc 2008 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

jo...:slight_smile:)
Jen někdy když mluvím o přírodě, tak takovým vyčítavým hlasem řekne...co o ní mluvíš, vždyt jsi přírodu mohla mít u baráku..
mamka se smála, že prý můj otec jí 30 let vyčítal, že nechtěla do "smraďošky".... :frowning2:
3. črc 2008 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO TAK TO DUFAM ze historia sa nebude opakovat okrem toho ako sa citis znasas dobre tvoje tehotenstvo?
3. črc 2008 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek