• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Tini, no super, tak aspon trochu posoldujes pred odchodom :grinning: Najma tie topanocky pre Alexa co si spominala. Myslim ze vo viacerych departmentoch su soldy uz nieco ako dva tyzdne. U vas sa prave zacali, no a u nas zacnu o tyzden. Hodi sa mi to, lebo mi treba nejake "tongues" a tie co tu maju v sportovom obchode za 49 eur nemienim kupovat :angry:
4. črc 2008 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka, ja som sa zatial nad slovami fr.hymny nejak nezamyslala :pensive: ano, vasa ceska je fakt pekna, ospevuje rodnu zem, ta nasa je taka divoka...mne sa paci melodia americkej.
4. črc 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je pravda, ze hymny su casto nejake revolucne piesne, oslobodzovacie, vojenske atd. Ta ceska ma fakt pekne slova :wink:
4. črc 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsem dneska studovala ten seznam co je třeba všechno do nemocnice, a teda asi tak 80 procent tomu nerozumím... :unamused:
tak mi s tím snad manžel pomůže..
4. črc 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady jsem!!!! :grinning:
Kulicko kraasne jsi to napsala, jojo, ceska hymna je nejlepsi :dizzy_face: A kdyz skonci tak ja si k tomu jeste dozpivavam tu slovenskou :grinning: Pro mne zadne rozdeleni neexistuje, mamka se narodila na slovensku, mame tam pulku rodiny, takze tak.
U nas jsou soldy uz od 25., tedka uz v nekterych obchodech zacinaji 2. slevy, uz jsem byla nekolikrat :grinning: :wink: Ale nakoupila jsem jako vzdy hafo veci pro Leu a pro sebe minimalne...
4. črc 2008 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, a taky jsme jednou vzali Yanna v cechach na houby a dodnes ma z toho obrovsky zazitek :grinning: Taky sbiral jen muchomurky, pri kazde prasivce, kterou nasel na me hulakal at se prijdu podivat, ale hrooozne se mu to libilo, hlavne nechapal kolik jsme toho nasli ;) Bylo nas pet dospelych, a za hodinku jsme meli nekolik plnych kosu, zatilmco tady v okoli jsme sli na houby nekolikrat a nikdy jsme nic nenasli :confounded:
A jednou mi chtel udelat radost, tak vzal zampion, ktery koupil normalne v obchode, a jak jsme byli v lese, tak ho tam nejak naraficil do zeme, a krici ze nasel houbu !!!! ;)))))) Ale samozrejme jsem ho okamzite odhalila, s takovym podvodem si na mne neprijde :wink: :grinning:
4. črc 2008 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, nahod seznam, my ti pomuzem :slight_smile:
4. črc 2008 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hej tak jo! :slight_smile: děkuju moc!
brassières chaudes, chemisettes, babygros, chaussons, turbulette, bavoirs, liniment oléo calcaire, carrés de cotton, changes complets.

maman:
culottes filet, brumisateur, coupelles d'allaitement.

dík moc! fakt já ani nemám slovník, a manžel zas bude bručet že nemá čas...
4. črc 2008 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja napisu co vim, protoze vsecko teda nevim :sweat_smile:

brassieres chaudes - pletene svetriky s dlouhym rukavem
chemisettes - kosilky s dlouhym rukavem - rozumej body ;)
babygros - ??? to netusim
chaussons - papucky - teple ponozky
turbulette - pytel na spani pro mimco
bavoirs - bryndacky
liniment oleo calcaire - ? to neznam, to po mne nechteli
carres de cotton - ctverecky (na detskou hygienu) koupis v kazde drogerce
changes complets - tomu rozumim jako "vsechno na obleceni" ???

culottes filet - jednorazove kalhotky
brumisateur - to je takova ta voda ve spreji
coupelles d allaitement - vlozky do podprdy na kojeni
4. črc 2008 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem se ptala Yanna :grinning: a on ty dve veci co mi chybi taky nevi :grinning:
Changes complets - bych rekla ze tim mysli i pliny i obleceni, ale taky nevim na 100%
4. črc 2008 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Snad ti to doplni ostatni maminky :slight_smile:
4. črc 2008 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucija, no hura :wink: a mame novu fotku v pase, hm???
tak ja doplnim:
changes complets - nebude to nahodou vsetko okolo prebalovania? plienky, vatove tamponiky, pripadne obrusky (neodporucam, ritka moze zareagovat), krem na ritku
liniment oleo calcaire - to kupis v lekarni, 250 alebo 500 ml, to je take mlieko na baze olivoveho oleja a nejakych mineralov, pouziva sa to na cistenie zadocku namiesto vody alebo vlhcenych obruskov, ja som to pouzivala velmi dlho a ritka bola krasna (po zavedeni prikrmov to uz bolo horsie)
carres de cotton - to su prave tie stvorceky na ritky, akoby tampony na odlicovanie, ale su vacsie a stvorcove
+ z lekarne zopar sterilnych na vytieranie ociek
babygros je aj pre mna zahadou, nebudu to pyzamka???
4. črc 2008 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ste tu este chcela by som si pokecat no nemam skym
4. črc 2008 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no k hymne, neda sa mi nevyjadrit lebo som z narodnych symbolov a identity robila diplomovku a stravila som nad tym dva roky svojho zivota takze asi tolko ze ich vacsina vznikla v revolucnom obdobi, aspon co sa tyka europskych statov, napriklad francuzska vznikla pocas velkej fr revolucie co je fakticky zaciatok demokracie v europe a obrovsky pokrok v dejinach ludstva, ak si este pamatate zo skoly tak revolucie a specialne tato boli dost krvave ale ludia umierali (teda aspon si to v danej chvili mysleli) za spravnu vec - za republiku a to sa odraza aj v hymne.
Co sa tyka slovenskej hymny - detto akurat ze vnikla v polovici 19 storocia (resp v prvej polke) a tiez ma revolucny charakter.
Potom su hymny ktore nie su priamo revolucne ale vzdy sa odvolavaju na narodne symboly alebo su napisane velkymi narodnymi skaldatelmi - ako ceska alebo tiez nemecka hymna.
Takze ked to zhrnieme hymna to nie je len taka piesen na potesenie ucha, to je statna hymna ktora nesie kus historie, a narodnej identity a preto je taka aka je. Myslim ze tazko povedat ci je pekna alebo nie lebo to nie je jej ciel. ....som sa kus vratila k svojej diplomovke... :sweat_smile:

no a este k tej francuzskej - mne osobne sa velmi paci, ked som ju pocula prvykrat velmi som tomu nerozumela nakolko som mala asi trinast rokov a z franiny som bola kus duta ale casom som jej zacala rozumiet a ak ste videli La Mome a tu pasaz kde ja mala Edith spievala na ulici - tak ja som mala pri tejto pasazi zimomriavky na celom tele :sweat_smile:
4. črc 2008 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, ja vim, taky jsem to psala, ale ja su takovej pacifista :grinning: A vubec. Ceska hymna je krasna a basta :grinning:

A Nad Tatrou je sice taky "povstalecka" ale takova mirumilovna :slight_smile: aspon ta prvni sloka, co jsme se vsici ucili ve skole. Druhou neznam :sweat_smile: No nic.

Tini moje rec: jak neco nepotrebuju po kramech nechodim.

Luci : tak teda naraficenej zampoin bych taky poznala :grinning: ty prece rostou na louce a ne v lese! Jenze to bohuzel u z malokdo vi, pac to vsecko kupujem v krame, takze spousta decek si mysli, ze ta zelenina roste na pultech :confounded:

changes completes bych rekla ze jsou pliny a spol.
Babygros taky neznam :confused:
coupelles d'allaitement budou mozna kloboucky, takovy ty umely, co vystavujou bradavku a eventuelne sbiraj mlicko
culotte filet jsou jednorazovy kalhotky se sitkou. Kamoska rikala, ze to pak pekne drzi ten prazdnej vak (=bruch) co zustane po mimi

To uz Meleri shanis co do porodky? A ja se bala jak jsem kupredu :grinning:

Jinac ja toho moc nenakupuju z obleceni. Vsecko po blesacich, stejne toho kupu na novorozene dostanem (aspon mi to tak kazdej rika). Takze kdyz najdu neco peknyho na vetsi, tak beru. Ale zatim toho moc nemam. Musim si udelat seznam az prijdou podzimni braderies :grinning:

Jinak krom kocaru a nahradniho prosteradla mame snad vsecko :sweat_smile: Uz se tesim moc moc az nainstalujeme nabytek, stehovani nas ceka pristi tyden o vikendu prodlouzenem!
4. črc 2008 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
vy ste božííííííííííííííí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
dík moc!! no sháním sháním, když nám ten seznam už dali, tak proč ne..já jsem tu jak kůl v plotě, nemám s kým bych pokecala, tak aspon sháním výbavičku..:slight_smile: :sweat_smile:

Kuličko, to je radosti co? Taky tě to tak baví? Já to vždycky očumuju, ten můj miniaturní majeteček a mám z toho radost..
4. črc 2008 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, ten pytel na spaní, to nemůže být radši ta zavinovačka?
tu mi jako zakážou? :confounded: mám dvě.
4. črc 2008 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a čím se myje ta dupka po přebalení? Mamka mi říkala že takovýma ubrouskama, a jak jsem se ptala jestli vodou tak říkala že ne že se mu sedře kůže tak jak to je? :confused:
4. črc 2008 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta zavinovacka tu som mala aj ja po slovensky je to prinka moja je este po mne cipkova no oni to tu nepoznaju co sa mna tyka tak len boli v uzase ze nieco take vobec existuje zakazat ti ju nezakazu tu dubku to je tvoja osobna vec bud vodou alebo lingette obe je v pohode nezabudni aj na detsky krem na dupku osobne mam velmi dobru skusenost s mitosilom no odkedy pouzivam latkove plienky tak mi ten krem davam len na noc co sa tyka nemocnice no plienky, vlozky alebo tie latkove gatky pre vas vam davaju automaticky zasadne vam treba len oblecenie pre ves a pre babo mne tiez dali zakazdym list a polovicu s toho mi davali oni
4. črc 2008 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jo, tak to change complet bude asi vsechno na prebalovani, jsem to nepochopila :slight_smile: :slight_smile: U nas v porodnici mi totiz vsechno dali, jak pliny tak vsechno ostatni.

Hlavne ty sitovany kalhotky perfektne drzi tu megavlozku, kterou pak clovek musi nosit, brrrr... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Urcite muzes mit zavinovacku misto toho pytle. Jojo.

Po prebaleni - bud vlhcene ubrousky... ty jsou nejjednodussi. Akorat me se Lea zacala od 6ti mesicu dost casto opruzovat, tak jsme je vypustili a oplachuju ji vodou, nebo pouzivam ctverecky s cisticim mlickem z lekarny...
To pak uvidis co ti bude vice vyhovovat a miminku taky ;) Mne dali pak v porodnici na hodne veci predpis - treba na krem po prebalovani Betanphen, ktery jsem si nechala uplne zbytecne poslat z cech :grinning:
4. črc 2008 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen - super vyklad k hymnam :dizzy_face:
4. črc 2008 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
inac ked uz som pri tom pouzivate niektora z vas latkove plienky novej generacie ako sa vam pozdavaju? pretoze ja som velmi spokojna
4. črc 2008 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
prave som citala od jednej mamicky ze vraj kupele v sode bikarbone robyli priam zazraky s jej synom pokozku ma cistucku na tie ekzemy ak by to niekoho zaujimalo
4. črc 2008 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, můžete mi ještě vysvětlit, při odchodu z porodnice, bude zima - december, a tak nevím, kolik je třeba těch vrstev? Např. i do kočárku? A kdy všude se hodí ta zavinovačka?I do kočárku?

A pak ještě ve spaní v noci? To spí v pyžamu a v peřině nebo v té zavinovačce zase?

Já vím, že už otravuju, ale začlo mi docházet, že o tom fakt nic nevím a dost mě to děsí!

:frowning2:

Manžel taky zavinovačku nezná a dost na to čuměl.
4. črc 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Meleri,

no ja zatim koukam jenom na krabice :grinning: nema cenu stavet a za tejden to zase rozbijet, ale tesim se jak maly dite a budu chodit ocumovat kazdej den :sweat_smile:

My budeme mit listopadatko, takze mam stejnej problem jako ty. No chystam se nabalit hlavne cepicku a rukavicky a nejakej krem na oblicejik proti mrazu a pak mi mamka priveze z cech fusak z ovciho rouna, takze mimi asi moc nabalovat nebudu, jen tak body, dupajdy, svetrik, mozna bundicku a hupky do fusaku. Mozna by ti poradili v porodce, ale je fakt, ze tady maj holky samy zimnatka, tak mozna poradej.

V noci se pry mimi dava do ty zavinovacky/pytle taky podle toho jak mas vytopino a jak uz dokaze drzet teplotu. Zezacatku asi v pyjamu froté nebo polaire a pak i bez...
Perina se davat nema, pac si ji muze mimi pretahnout pres hlavu a udusit se. I kdyz jsem videla dobrou vec takovy krouzky jak na zaclony s tema krokodylama. Krouzek se zachytil o sprycle postylky a rohy pokryvky se cvakly to tech krokodylu. Tak s tim nemuze mimi nic :slight_smile:
4. črc 2008 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jinak s tou zavinovackou uvidis. Ja budu mit taky jednu, ale mam i ten pytel.

Jedna kamoska zavinovala jak vztekla a nehledela na to, ze jeji holcicka to nesnasela. A navic ty kamosce bylo receno, ze ma nechat dite vyrvat. Tak ta jeji holcicka ma tedka z toho brisni kylu :confounded: Preci jen je v tom to mimi takovy scucly a nemuze se hejbat. Ja asi vezmu oboji a uvidim, co bude mimi vyhovovat. Nektery to maj anopak rady.
4. črc 2008 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja jsem mela na zacatek brezna Leu navlecenou v tomto ;)
Bodycko dl.rukav, ponozky nebo puncochacky, v porodnici ji navlikali jeste takovy pleteny svetrik, to cele do overalku-pyzamka-dupacek s dlouhym rukavem nebo jak bych to popsala :grinning: samozrejme cepicku, a to cele jeste do zimni kombinezky a to cele jeste do fusaku do kocarku :grinning: rukavicky jsem nemela, ale ji chudince rucicky ani nekoukaly ven, mela je zababulene v tech vsech vrstvach :grinning: :sunglasses:

A na noc mela body, na to pyzamko a fusak na spani. Perinu urcite ne, tu nema doted, z duvodu jak psala kulicka. Zavinku jsem nemela, ale nektere deti v ni spavaji.

Jsem koukala u kulicky ze krasne povyrostlo brisko :dizzy_face:
4. črc 2008 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je je, Luci, tak to bych tomu dala, navlict dite tak malo :confused: Ale zas nechci, aby se mi zaparilo :sweat_smile: Takze urcite aspon bundicku... a pod dupacky puncochace... hm hm. No ono taky zalezi na tom, jaky je venku pocasi ze jo. Luci diky za tip!

Jo jo brisko poporostlo, uz se obcas rozlezi do stran. A cutani citim vic a vic. :slight_smile:

Mno preju vam vsem krasnou dobrou noc
4. črc 2008 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to prijemny pocit ze ?
4. črc 2008 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcence, tak ja az teraz takto vecer - a to este nemam dorobene - ale uz na to ......

inak dnes zaniesol MM auto do opravy (povodne) na nejaku mini opravu - totiz pred tyzdnom sme ho mali v peugeote a ti nam na nom nic nerobili, zevraj neni treba - iba nam vymenili olej a pneus a - dnes nam volaju z toho ineho servisu (MM isel, lebo sa mu na aute nieco nezdalo) ze mame nieco s prednou napravou - tak by sme asi ani neboli na Slovensko dosli - teraz uz iba trpnem, ci nam ho daju zajtra na obed,; alebo az potom - lebo to nam o hodne skrati nase prazdniny :unamused:

neviem ako sa mi bude dat ozyvat zo SR :frowning2: - ale ked sa bude - tak aspon napisem, ze zijem a ze co a ako

idem ja do hajan - robotu necham asi na zajtra - dnes ma to nase predbalenie dorazilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: -neviem ako sa balievate vy - ale ja som snad vtrepala cely byt do par tasiek :grinning: - som zvedava, ze co vsetko z toho vobec nevyuzijem :unamused:
5. črc 2008 v 01:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek