• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
autor
Kuličko, Lucko,

dík! Ted už mám trochu lepší představu. :slight_smile: Jinak s tou zavinovačkou, no uvidím, co se mu bude víc líbit, ten pytel máme jen ten velký takový co je na venek, tak nevím..

přeju pěkný víkend... :slight_smile:
5. črc 2008 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prajem krasnu sobotu :wink: Vyspinkane doruzova? My ani velmi nie, vcera sme sa boli kupat a potom vecer na navsteve, opakal sa mouton :dizzy_face: Alex santil s o 1r starsim chlapcekom, ale potom zachrnal vkoicari, takze sme ostali az do polnoci...

Coupelles d allaitement - podla mna to budu 'odvetravacie musle do podprdy', Kulicka, mozno sa mylim,podla teba to su klobuciky, ale iste je, klobuciky a tie musle su 2 rozdielne veci. Klobuciky su pre zeny s plochymi bradavkami a tie odvetravacie musle su vhodne na zaciatok pre vsetky, aby bolestiva bradavka nebola v kontakte s nicim, ale pekne na vzduchu, je to z lekarne.

Meleri, nam v porodnici radili cistit dupku prave tym liniment oleo calcaire, to je take zlte mlieko, ja som s tym bola spokojna, vlhcene obrusky nevyhovuju kazdej pokozke, je tam chemia, my ich dodnes nemozme pouzivat. A cistej vody sa neboj, ked sa 'skadi', hned pojde pod vodu :grinning: a potom kremik, ja ma aj od nas Pastu s rybim olejom a teraz pouzivam od Weledy s nechtikom (mesickem) a je super.

Zavisi od porodnice, co vam daju, nam dali len 1 jednorazove kalhotky a 1 balik porodnickych vloziek. A ked sme pri tom, co sa mi stalo, porodila som rano o 5.00 po dlhom trapeni a potom som si zvladla dat akurat cistu erarnu nocnu koselu a oni na mna cumeli, ze ci sa nechcem obliect normalne...

Perinku som nemala, osobne ich neznasam, zvazuju nozicky a tym podporuju vyklbenie noziciek :stuck_out_tongue_closed_eyes: nic proti gustu. Mala som 1 zavinovacku a prisla mi velmi sikovna, spacie vaky mame 2, ale Alex v nich nevedel spat, takze nevyuzite. V porodnici aj doma sme mali pomerne teplo, takze na zaciatku spal vbody, pyzamku a pod lahkou prikryvkou.
jasne,; perina sa davt nema, ale napr. sa to da vyriesit ako pisala KUlicka, a ja som zastrkavala prikryvku pod matrac z kazdej strany.
5. črc 2008 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, ako si nam krasne napisala o hymnach :wink: ja sa priznam, dejepis nepatril k mojim oblubenych predmetom :grinning: my sme boli akoze anglicka trieda :grinning: to bola taka novinka po revolucii. Pre mna dejepis bolo take rychle naucenie na pisomku a tym to haslo, ale napodiv dejiny francuzska sa mi pacili a citala som kadejake historicke romany :dizzy_face: My sme mali taku dejepisarku, co nikdy neskusala, len nam rozpravala historiu a diktovala poznamky, bola kus trafena, dost sme sa na nej nasmiali :pensive:

Jzfr, kedy to cestujete??? Uz mate vymyslenu trasu??? A predpokladane prestavky??? Snad Anicka nebude velmi grckat a pojdete bez vacsich problemov.

Erika, na MK existuje tema 'Babske rady na atop.ekzem', je tam toho popisaneho kadeco, mozes sa podelit o skusenosti :slight_smile:
5. črc 2008 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
JUj, a ked si Nguyen pisala o malej Edith, ako spievala na ulici hymnu, hned sa mi to vybavilo a tiez mi presiel mraz po chrbte.

Meleri, do kocarku na zimu by si si mala kupit fusak, ale kde ho tu najdes, vsak? :grinning: Ja som kupila v Prahe. Ale maju aj tu take napodobeniny fusaku, overaly a tak pod. Zavinovacku vyuzijes doma, budes v nej miminko nosit a cicikat na rukach, ved bude krehucke, takto sa ti to bude lepsie nosit. A kludne v nej moze doma aj spinkat, bude tam pekne stiahnute a to maju miminka rady.

Doplnila som fotecky zo vcerajsieho 1. velkeho kupania :slight_smile:
5. črc 2008 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicko, no prave, ted si taky rikam, ze byla nejaka naoblikana... :sweat_smile: :grinning: A to pritom uz byl brezen... Ale v porodce mi kladli na srdce, ze musi byt v teple. V pokoji kde byla normalni teplota a ja jsem byla jen v pyzamu, mi ji navlikali do body, ponozek, toho pletenyho svetriku, na to overalek a jeste cepicku a spaci pytel :sweat_smile: :confused:
Pravda, ze jakmile jsme dojeli domu, davala jsem ji na doma uz jen body a pyzamko a pod to ty ponozecky, protoze mela vecne studene nohy.
A i venku se pak celkem rychle udelalo jaro, takze jsme ten zimni fusak pouzili jen 2-3x. Nastesti jsem koupila v cesku ten prodluzovaci, takze ho mela pak dalsi zimu a jeste urcite i tuto zimu bude mit v kocarku.
Tady na koniku jsem se docetla ze mimi by melo mit o jednu vrstvu vic nez my, coz bych rekla ze celkem sedi.
Taky vsem preju krasny vikend!
A Jani at vam to auto brzy opravi a muzete odjet!
5. črc 2008 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
TINI TY SA MA NEPOCHOPiLA JA S EKZEMAMY NEMAM PROBLEM LEN SOM NIEKDE CITALA PRAVE IN FORMACIU ZE VELMI DOBRE FUNGUJE TA SODA BICARBONA chcela som sa o tom len s vami podelit skoda len ze ta dotycna nespecifikovala v akom mnozstve takze ja sa nemam o com delit ano uz nechcem sa o tom bavit aby mi to znova nebolo vycitane
5. črc 2008 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini,

dík! Takž už to chápu na co to je, tak ty prsa asi hodně bolí co proto je třeba..jinak dík za ten liniment oleo calcairem protože to ani manžel netušil co to je..tak už vím. tak to je aspon vyřešené..:slight_smile: Jinak jo, ten fusák máme, právě teda myslím že je to ono, velký pytel do zimy, je vevnitř z ovčí vlny,a to bysme tu fakt nesehnali. Mám ho od bráchy po jeho dceři..

Musím omrknout ty tvoje fotky. :slight_smile:

Hm teda já moc nepočítám, že by nám něco dali, tak radši všechno nakoupíme předem, akorát to bude fakt sranda..

A to tě jako po porodu hnali do riflí a trička?? Přece je asi člověk rád, že žije? :slight_smile:

holky, musím mazat, mějte se! :slight_smile:
5. črc 2008 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko baby!

Ked ste sa bavili o hymnach, tak mne sa najviac zo vsetkych paci ta nasa :slight_smile:
Neviem preco, ale ked ju pocujem tak mi beha az mraz po chrbte!

Tini pekne fotky. Alex sa kupal takto po prvy krat vo velkom bazene?

Ja som tiez perinku, zavinovacku alebo spacie vaky vobec nevyuzivala. Do perinky som ho nevedela zabalit, stale sa odtial nejak "vymanil". Zavinovacka sa mi nepacila a v spacom vaku sa mi zdalo ze mu je zima. Vecne v nom mal studene rucky. Ved to ma len tak trochu cez ramienka a ruky boli cele von. V nasom dome je cez zimu chladno, takze take prikryvanie som si nemohla dovolit.
Ja som ho mala v tom kosi na spanie a tam som ho prikryla dekou.
Ked bol taky malicky hybal sa minimalne, nikdy som ho nepristihla ze by mal prikryvku na hlave. A dokonca ani teraz. Skor ho nachadzam odkopaneho.

Luci pekna fotka v profile :wink:

Vcera som kupila svokre knihu o Slovensku. Nasla som jednu jedinu ktora bola okrem ineho aj vo francuzstine. No hrozny vyber. Neviem ako jej ju mam poslat. Ci zo SLovenska, alebo ju zoberiem do Francuzska a odtial. Lebo na Novu Kaledoniu to asi pocestuje pol roka zo Slovenska.

Okrem ineho mam od kamosky knihu o numerologii, tak len pocitam.
Nahodim novu temu... Verite takym veciam? Myslim numerologii, vestkyniam, verite na anjelov...atd.
5. črc 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Lenka tak ti odpoviem ako prva ja ano a mam s tym aj osobnu skusenost aty co na to povies I nac uz sa to pytala ale nedostala som odpoved pouzivate alebo mate niektora skusenost latkovymi plienkami novej generacie?
5. črc 2008 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
inac coupelles d allaitement su to chranice na bradavky pri kojeni to len v pripade ze sa rozhodnes pre kojenie
5. črc 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
este Meleri a Kulicka zbytocne neivestujte do tahaciek materskeho mlieka su drahe avsak co mozno neviete ze v pripade ze chcete kojit a zroznych pricin potrebujete tahat si materske mlieko su na lekarsky predpis a preplacane sec. social no a ked mate mutuel tak vas to uz nestoji vobec nic to je len na okraj a malo kto o tom vie mozno vam tato informacia pomoze
5. črc 2008 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - tak smutne spravy - cesta sa nam b ude musiet skratit - lebo auo este ostava v oprave :frowning2: - dufam, ze v pondelok nam ho daju a ze budeme moct potom pekne odist

inak co ste sa bavili o spacich vakoch atd - tak my sme mali prave tie vaky (velkost 0-6m) a aj sme ich prve mesiace vyuzili - ale potom som presla na system paplonov (mame take pevne - teda zo spodu su spevnene latkou a ta zabrani aby sa babo do toho zakuklilo - u nas to celkom fungovalo a ja som zistila, ze moji sa z nich dokazali aj odkopat a aj pozakryvat, ked im bolo teplo ci zima (ale to uz mali nieco vse 5 mesiacov) - v lete spali iba v body - kedze bolo dostatocne teplo - snazila som sa ich neprehrievat - zevraj je to ovela nebezpecnejsie pre novorodencov ako chlad v izbe - a tusim na letakoch z porodnice pisali, ze davat spat deti do vaku, ale ze v izbe by malo byt optimalne 18-20° - inak existuju aj vaky s odopinatelnymi rukavmi :wink:

co sa tyka novej nahodenej temy - tak uz na nulmerologiu a ani na ine horoskopy a veci okolo akejkolvek magie neverim, ale viem, ze ked v to clovek veri a riadi sa podla toho - tak to funguje (ako dlho a za aku cenu neviem :frowning2: )

Meleri - baby to tusim dobre popisali - a myslim, ze pokial to bude normalne nemocnica (ci klinika) - ze oni tam maju veci do zasoby - ja som si priniesla vsetko svoje - ale dostala som tolko jednorazovych veci od nich, ze som svoje potom pouzivala az doma
5. črc 2008 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, super fotky, je videt ze si Alex uzil :dizzy_face:

Vidite i s tema coupellet d allaitment jsem byla mimo :sweat_smile: :grinning: Meleri, sorry ;)))) Priste uz me "preklady" neber vazne :grinning: !!!!!
Ja jsem automaticky hned myslela na vlozky do podprdy, ktere jsou mimochodem hodne dulezite, mne to mliko teklo furt horem dolem, bez nich bych neprezila :sweat_smile: Kolikrat i s tema vlozkama v podprde se mi stala "nehoda", nekam jsem sla, a pak si vsimnu ze na triku na prsou fleky od mlika, trapas :sweat_smile: :wink:
Ty chranice jsem naopak nikdy nepotrebovala...
Jo a odsavacku jsem si pujcila v lekarne, jak pise Erika. Nevedela jsem totiz jestli budu nebo nebudu potrebovat, a nejak se mi doneslo, ze na predpis se da v lekarne pujcit zdarma. Tak jsem toho vyuzila ;)

Eriko, nikdo ti tvoje rady prece nevycita :wink: A na tvoji otazku, latkovky jsem nevyskousela. Pouzivame jednorazovky.

Leni, ohledne numerologie atd... Mne to zajima, ale ne ze bych tomu uplne 100% verila, spis tak jednim uchem dovnitr druhym ven :wink: U kartarky jsem byla ze zvedavosti, uz je to par let zpatky, napovidala mi tenkrat spoustu veci, jsem se tomu zasmala... No a s odstupem casu si uvedomuju ze se to vicemene naplnilo. Ale jsou dobre a spatne kartarky, nekdo ma fakt dar a dokaze neco videt, ale spousta jich je podvodniku...
To mi pripomina jednu francouzskou komedii "madame irma" - nevidely jste???? :grinning: O chlapovi, ktery prisel o praci, delal nejakeho managera, a kdyz ho vyhodili tak dostal napad otevrit si vestirnu, takze se prevlikal za zenskou a chodil lidem vykladat z karet, a to tak aby na to jeho rodina neprisla, fakt sranda :grinning:
Leni a co ty ...veris na tyhle veci?
5. črc 2008 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to mi je luto, ze sa Vam skratila cesta. Ale lepsie asi takto ako by ste ostali niekde trcat s pokazenym autom na pol ceste.
Je pravda, ze su vaky s rukavmi ale ja som samozrejme nakupila bez rukavov :sweat_smile:

Ja na tieto vsetky zahady trochu verim. Uz som bola u par vestkyn. Predpovede mi vysli len nejake, hlavne od jednej numerologicky. Ta mi dala taky rozpis rokov a ze co sa kedy stane na papier.
Bola som tam v roku 2004 a dala som si vyvestit na nasledujucich 10 rokov.
V tej dobe som zila na Slovensku, zalubena do slovenskeho chlapca a nikto by ma nepresvedcil o tom ze budem v buducnosti zit v zahranici.
No a napriklad rok 2006 tam mam ze - cesta do zahranicia, mozne prestahovanie (to sa ozaj stalo)
a potom rok 2007 - dieta (nic ine len to slovicko dieta). A v tom roku sa narodil Gabriel.

Takze som ostala dost taka sokovana, ked som ten papier doma po rokoch teraz vyhrabala. :astonished:
5. črc 2008 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka, no to je smula ;( ale lepsi nez abyste meli mit nejakou poruchu na ceste.
A na jak dlouho pojedete?
5. črc 2008 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Latkove plienky som tiez nikdy nepouzivala. Gabriel strasne a stale plakal ked bol velmi malicky. Neviem si predstavit ze by som mu davala latkove plienky. To uz by som ozaj spala hodinu denne.

Film Madame Irma som nevidela. Asi by som si mala pozriet :grinning:

No a co sa tyka vloziek do podprsenky. Ja som ich nakupila plno a ostali aj v skrini. Mlieka som mala nedostatok, takze nemalo co pretekat.
Ale aspon jedno balenie sa zijde. Pri najhorsom ostane v skrini tak ako mne.
5. črc 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak to je zajimave s tou numerologickou. A jak ty jsi vlastne potkala tveho muze, jestli to neni tajne? :wink:
5. črc 2008 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme sa zoznamili cez internet :slight_smile: Dlho sme si len tak pisali. On potom prisiel pozriet na Slovensko. Potom som isla ja do Francuzska.
A v tom roku 2006 som sa rozhodovala, ci ostanem zit na Slovensku a rozijdeme sa (lebo to by asi nemalo zmysel, vydavat sa 2 x do roka) alebo sa prestahujem do Francuzska. A tak som sa rozhodla ze sa prestahujem.
5. črc 2008 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co ty Luci? Teraz neviem ci si to ty pisala ze ste sa zoznamili v restyke ale to si asi nebola ty. To bola Adka a JZFR.
5. črc 2008 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no je to smola ako hovorite stale lepsie ako keby sa vam to stalo na polceste . Dakujem za odpovede na plienky ja ich pouzivam len pri Joshovi patrick to boli len jednorazovky nikdy som neverila ze ich niekedy budem pouzivat no reklamny letak v mojom druhom tehotenstve zmenil moj nazor je to investicia na zaciatku ale teraz vidim v tom len vyhody financne a aj co sa tyka pokozky maleho tak sa to neda porovnat no ked som sa vas pytala tak som si myslela ze mozno aj niektora z vas pouziva niektoru zo znaciek ktore su na trhu ja pouzivam bambino mio inac to sa neda vobec porovnat s plienkami nasich mam ak by ste chcela niektora s vas vyskusat vrelo vam ich odporucam (jedna vydrzi ako pamperska mne osobne okolo 4 az 5 hodin)
5. črc 2008 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nevim na co vsecko odpovedet, tak snad na nic nezpomenu.

Luci, diky jeste jednou. Uvidime podle toho, jak bude mit mimi studene rucicky nozisky nebo nosanek. Tak se pry pozna, ze je mu zima a podle toho budem navlikat na noc. Jinak pry mimi prvni dva mesice neumi udrzet teplotu skoro vubec, tak mozna proto ti kladli na srdce, abys ji poradne oblikla :wink: Ale je to jen prej ty dva prvni mesice.

Diky za upresneni s tema coupelles. No ja sim myslim, ze kdyz ten seznam clovek vybali v lekarne, ze mu poradej a daj to, co je potreba. Oni jsou preci francuozi a musi s tim mit zkusenosti.

Taky si nakoupim ty vlozky a kalhotky jednorazovky radsi do zasoby. Kdyz nevyuziju v porodce, vyuziju doma!

Odsavacku zatim kupovat nebudu, Diky Eriko za informaci. Ja jsem pocitala s tim, ze si ji pujcim v PMI kdyby bylo potreba. Ale estli je na predpis, tak asi necham SecuSocial trosku zapracovat.

Na latkovy plinky se chystam, ale jeste jsem fakt nevykoumala na ktery :confounded: je jich hrozne moc :pensive:
Zatim budu na novorozene pouzivat klasicky ctvercovky s PUL kalhotkama a pak se uvidi. Pokud to bude hruza, prejdu na jednorazovky, ale bio samozrejme :slight_smile:

Tak tot moje plany ohledne mimi.

Na horoskopy neverim, pac do novin pisou lidi stylem : co jsem jeste dlouho pro toto znameni nerekla. Ale sranda to je. Treba v den nasi svatby mel manza horoskop ze jaky zivot clovek zamysli, takovy ho ma a ja mela v horoskopu vypnout telefon a relaxovat :grinning:

Na numerologii a ostatni esotericky vedy verim. Ale jak uz tu nekdo rekl, je kartarka a kartarka. Abych k nejaky sla, musela bych mit absolutni doporuceni od nekoho komu verim.

Janka, to mate hloupy s tim autem, ale lepsi kdyz vam to opravej ted nez abyste byli nekde v cizi zemi, auto v oprave a ne na dovce ani ne doma. Obzvlast s malyma! Nebo kdyby se vam nedejboze neco stalo pri ceste. Naprava je dulezita. Takze drzim palce, at to auto brzo opravej at muzete frcet :slight_smile:

Uzivejte sobotu, my balime.
5. črc 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika - myslim ze Bihan pouziva taky latkovky...
My uz pomalu ale jiste zkousime nocnik a ja doufam, ze brzy budem bez plin ;) Zatim to moc teda nevypada... no uvidime jak se slecne bude chtit :grinning:

Leni, ja jsem chodila s jednim cechem, ktery zil a pracoval ve Francii, no a kartarka mi rekla ze mam nekoho, ze je mladsi, a ze za nim pojedu do zahranici (vse pravda) ale ze spolu nezustanem a ja tam zustanu s nejakym francouzem!!! To jsem si tukala na hlavu, jakoze co je to za blbost :grinning:
A ono to fakt to tak dopadlo :sweat_smile: S tim mym pritelem cechem to moc neklapalo, mne se blizila 30tka a uvazovala jsem o rodine, a on chtel mimi nejdriv za 10 let :sweat_smile: Pracovat jsem nemohla, rodinu nechtel, tak jsem si rikala ze se zrejme vratim do cech a pak jsem na jednom vecirku poznala Yanna :grinning: a pak uz to melo rychly spad :grinning:
5. črc 2008 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicka ak ti mozem poradit vlastna skusenost ja som latkove plenky zacala pouzivat po jednom mesiaci ked malemu odpadol pupocna sura aspon to co z nej ostalo avsak na noc pouzivam klasicke jednorazovky takze ich pouzijem tak 30 za mesiac tym padom mam pokojne noci co sa mna tyka ja pouzivam znacku Bambino mio velmi spokojna celu sadu az do 3 rokov som kupala za 360 euro takze aj s pranim a so susenim som si to prepocitala ze ma to vyjde na tych 500 az 600 euro klasicke na 2000 2500 euro velky to rozdiel ja viem co ma stal patrick a co sa tyka prania tak je to jednoduche hodis do pracky celu kopu a po prani do susicky a uz len poskladat skladanie mi trva tak 5 min a ktomu maly ma krasny zadocek a vobec nevidim rozdiel medzi pamperskou a latkovou su dost hrube takze velmi dobre saju osobne ked sa na to das tak ti ich vrelo odporucam
5. črc 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som latkovky zatail nevyskusala, ani sa mi do toho velmi nechce, ja naopak dufam, ze teraz v lete u nasich zacneme nejak seriozne s nocnikom a bez plienok a tak, bude sranda. Sa smejem, ze nech si moja mama takisto uzije Alexa a trochu spiny doma :grinning: Ale BIhan pouziva latkovky, jedina za nas, ak sa nemylim.

Leni, ja verim skor na astrologiu, na horoskopy,ale nie take, ze pondelok laska, v utorok postup v zamestnani a v stredu nestastie tvojej blizkej osobe a pod, skor take ako povahove crty a kto sa ku komu hodi a take dlhodobejsie predpovede. Moja mama tomu velmi veri a vzdy si na novy rok z casakov vystrihuje celorocne horoskopy. Ku kartarke by som asi nesla, mozno zo strachu, co mi tam vyvesti a ci sa to splni. Co ma byt, to bude. :slight_smile:

Faktom je, ze novorodenec este nema dobru termoregulaciu a ze sa velmi lahko podchladi. No tu mi to skor pride, ze len nepriehrievat, neviem, u nas sa na miminka dava vacsi pozor. Sli sme k lekarke s 2-tyz Alexom, bolo tak 20 st a mal body a pyzamko, mne to bolo tak akurat pre neho, ona len zaganila, ze preco je taky naobliekany...

Jzfr, tak teda nic moc spravy :unamused: a co MM noha? uz v poriadku???

Kulicka, a kam sa chystate, ked balite??? Myslis stahovanie???
5. črc 2008 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
boze ja to nikdy po sebe neskontrolujem a potom su tam len tvrdky a vynechavanie slov No u mna tiez vestenie vyslo na 100% a to som si na zaciatku myslela ze to je absolutna blbost ked som mala strnast to este bolo za totality tak mi jedna zena predpovedala ze po skole pojdem do zahranicia ze budem vela cestovat ze budem dlho pracovat pre roznych ludi s ktorymi tiez budem vela cestovat a ked to najmenej budem cakat tak sa zalubim do cudzinca ktory nie z nasho kontinentu a budeme mat deti ked vam niekto nieco povie take esta za byvaleho rezimu tak sa s toho da len smiat a dnes ked si nato spomeniem tak ma az mrazi vo vsetkom mala pravu .
5. črc 2008 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak to je dobra story :dizzy_face:
Erika, a vy ste sa ako zoznamili?
5. črc 2008 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som bola po prvykrat po dvoch rokoch byvania na Champs Elysse z mojou znamou a nechtiac som vkrocil ado preplnenej restauracie tam pracuje moj muz a tam to vsetko zacalo cele balenie len mal smolu ze po prvykrat mu to nevislo neskor sme sa stretli nahodou po niekolkych mesiacoch stali sa z nas dobry kamarati rozdiel je v tom ze je odo mna starsi o 8 rokov takze po niekolkych mesiacoch sme boli spolu ano cele je to na dlhe rozpravanie este do teraz sa na tom vsetci smejeme pretoze sme boli obidvaja rovnaky ani jeden s nas nechcel sa zenit a ni mat rodinu po na som stretnuti sme obidvaja zmenili nazor aj to sa stava
5. črc 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
A CO VY Kocky ako vy ste sa spoznali s vasi polovickami .?
5. črc 2008 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo, myslela jsem stehovani :wink:
My jsme se poznali u kamosky. Pozvala me, jednu jinou kamosku a jeji manza si pozval svyho nejlepsiho kamarada. Kdyz jsem ho poprvy spatrila, rekla jsem si : tak toho teda ne, ten neni muj typ :grinning: Nevim proc me to napadlo, pac jsem nikoho nehledala. No a pak jsme byli jednou bez ty treti kamosky pozvany k nemu. Udelaly jsme mu gulas, pokecali s nim a s jeho kamosem no a pak jsme pokecali my dva a zjistili jsme ze mame spoustu stejnych nazoru a ocekavani a tak... no a bylo :dizzy_face:
5. črc 2008 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo zapomnela jsem dodat, ze to bylo v Parizi a behem erasmu. A ze s tou kamoskou jsem se seznamila jen diky tomu ze byla na stejny skole (jina fakulta) a ze jsem tam jela v ten pulrok a ze tu stejnou skolu delala jen tak z nahody a ze ma manzu francouze a... no proste sranda :slight_smile: sama "nahoda"!
5. črc 2008 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek