• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
ahojte
dakujem za podporu - no snad sa k tomu autu dostaneme uz v pondelok doobedu, aby sme potom mohli pekne vyrazit a v pokoji dojst k maminke na Slovensko a potom sa vratit do fr a potom s nim este dlho dlho spokojne jazdit - lebo inak je to velmi dobre auticko :dizzy_face:

ako ste pisali o tom zoznameni sa -tak u nas to bolo "v praci" - ja ako stazistka z VS a MM tam bol za sefkuchara (a po nas sa na ten isly lep chytila aj Adka :grinning: - no ci odvtedy mali este nejake Slovenky to neviem, mozno ani nie - kedze ich to vzdy potom vyslo na draho (kedze bolo treba vzdy hladat aj noveho kuchara :grinning: )

inak dnes celkom pokojne - vyuzili sm "volny cas" (kedze kufre uz su zbalene) a zavolali sme tu moju polsku kamosku aj s manzelom a tak sme stravili spolu aspon trosku popoludnia
5. črc 2008 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
fuuuu to mi dalo prace vas docitat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jani to je skoda ze sa vam takto skrati dovolenka ale zase lepsie je mat auto v poriadku akoby ste mali niekde ostat stat aj s malymi.

Mne malemu prvykrat obliekli body a pyzamo a bol este prikryty ale v nemocnici strasne kurili a bolo mu hrozne teplo mal aj zvysenu teplotu tak sme mu potom body vyzliekli a bolo to dobre ale pre istotu mu robili este aj nejake vysetrenie ci to nie je teplota z infekcie ale bolo to len z prehriatia. Ja mam tiez ten vak ale nas maly v tom nechcel spat.Pouzivala som zavinovacku na suchy zips. V nemocnici nam dali vsetko-plienky.vlhcene utierky, kozmetiku. Ked sme isli domov bol marec a maleho som nejako velmi neobliekala pretoze sme isli do auta a hned domov takze nebol vlastne ani vonku.Mal body, tricko s dlhym rukavom a teply sveter a pancuchy ponozky a nohavice zateplene, ciapocku a rukavicky a bol v autosedacke a prehodila som cez nohy v aute este deku.
Ja som mala jednorazove nohavicky od nas zo Slovenska take sietovane, tie drzali dobre ale co som si tu kupila bebe confort jednorazovky hrozneeee.Minula som asi 3 na den.

Leni ak chces poslat knihu odporucam zo Slovenska.Mne ked mamka posielala baliky do Australie tak vo stvrtok poslala a ja som to mala uz v utorok.Vzdy to trvalo maximalne 5-6 dni ale odtialto z Francuzska to je katastrooooofa 3 tyzdne to trvalo.Aj ked kamoska mi posiela nieco z Australie sem do Fr. a posiela aj na Slovensko tam to uz davno maju a my nic.tak o 2 tyzdne neskor.

Erika my sme sa s Franckom spoznali v Australii v skole. Boli sme spolu v jednej triede.No najlepsie je ze sme nevedeli ani jeden po anglicky a ja ani po francuzsky ale tym ze sme chceli komunikovat ta anglina sa na nas strasne rychlo nalepila.Ved to bol aj jediny jazyk nasho dorozumievania.
A ked sa bavite o numerologii tak mne to jedna numerologicka predpovedala ale tak v tom case to bolo pre mna nemyslitelne.Mala som frajera u nas, firmu.Nikdy by ma nenapadlo ze vsetko necham tak a odidem. Neviem co si mam o tom mysliet,nahoda?

Prajem vam peknu nedelu a Jani vam nech cim skor mozte vycestovat.
5. črc 2008 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ja vam nevim s tema nahodama... me spis prijde, ze vsecko je tak nejak dusledek malych udalosti. Ja chtela vycestovat, pac to je pekny na CV, ale nechtela jsem do Anglie, pac tam jezdili vsici. To radsejc nic. No a nahodou v tom jedinym roce, co jsem mohla odjet zrovna skola podepsala smluovu s Francii. No a pac jsem delala franinu na gymplu (taky sranda s vyberem) tak se jelo :slight_smile: Takze na gymplu : mela jsem vyber mezi latinou = mrtvej jazyk, spanelstinou = zeme daleko, nemcinou = uz jsem to jednou zkousela a nikdy mi v hlave nic nezustalo, takze taky vyrazino, rustinou = eh, daleko a v te dobe ne moc "moderni", a italstinou = jazyk pry strane jednduchy, navic mi Italove neodpovidaji temperamentem. Sama jsem cholerik :grinning: Takze na me vyzbyla "jen" ta franina :grinning:

A pak ta historie seznameni mne a ty kamosky, a ji a jejiho manzela... vsecko takove "nahody" :stuck_out_tongue_closed_eyes: jO JO, zivot je nekdy radne srandovni :dizzy_face:

To jako s tim nasim barackem. NAHODOU jsem zrovna ten den sla dat sek do banky, jsem si rekla, ze ho konecne inkasuju. No a pac notar je hned vedle, tak jsem si rekla NAHODOU, ze kdyz jdu kolem (rozhodla jsem se cestou, ze pujdu pro chleba, kdyz uz jsem ve meste) ze se juknu na domecky. Jeste jsme nehledali, jen tak koukali co si muzem dovolit. No a koukam, je.. tenhle je peknej, ale trochu drahej. Ma to cenu volat manzovi kvuli prohlidce? No a vidite jak to dopadlo :dizzy_face: Ale spiskalo to urcite mimi :wink: Tehda uz bylo u mel tyden!
5. črc 2008 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ten baracek byl teprva tyden v prodeji.
5. črc 2008 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do prdele! človek tu chvíľku nie je a nemá šancu dočítať! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak poďme na to:

Jani, veľmi veľmi verím, že vám autíčko čo najskôr opravia aby sa žiadne skracovanie nekonalo.. to by bola fakt škoda.

Na hymny mám presne taký istý názor ako Nguyen (kto by to povedal, že :grinning:). Sú to nádherné pripomienky boja každého národa o slobodu a práva... v Európe sú, myslím, len dva štáty, ktoré majú "mierovú" hymnu a to Česko a Slovinsko. Pri tej našej mi vždy behá mráz po chrbte :dizzy_face:

Horoskopy, veštenie a podobné "pseudovedy" mi nič nehovoria... základné charakteristiky znamení zvieratníka sú síce fajn, ale v slnečnom horoskope som vodnár, v čínskom pes, v indiánskom zase bobor či čo tak ak toto všetko na mňa vplýva.. zároveň numerológia a genetické predispozície, tak si naozaj neviem predstaviť, ako by niekto mohol definovať nejakú predpoveď práve pre mňa.

Látkové plienky sú úúúúúúplne super a momentálne sú mojou najväčšou závislosťou - do sady od narodenia po nočník by som nešla, lebo za tú istú cenu môžem mať oveľa sofistikovanejšiu a hlavne úplne personalizovanú výbavu... Používam ich cez deň aj na noc, vďaka látkovkám (a mojej snahe čo najmenej sa trápiť s hovňasmi) Sára už pár dní (a asi aj týždňov) kaká do nočníka. Prečúrala sa mi len párkrát a väčšinou kvôli tomu, že prebaľoval papa a dobre to "neutesnil". Ozaj, už som vám hovorila o mojich nových vlňákoch a snapkovacích jadrách? :grinning: :grinning: :grinning:

Zavinovačky neznášam!!! Je to podľa mňa začiatok začarovaného bludného kruhu - zviazať dieťa do zavinovačky, nasilu mu vystrieť nožičky a šupnúť mu preventívne otrasný balík medzi nohy "lebo sa to tak robí"... Navyše sme sa dojčili (a občas ešte dojčíme) telo na telo a to sa v zavinovačke fakt nedá :wink:

V pôrodnici som Sáru obliekala do bodíčka s kr. rukávom, pyžamka a čiapočky (žiadne poznámky k teplu, prosím, izba bola klimatizovaná :grinning:) a cca od týždňa aj niečo si vedela regulovať teplotu, tak sme ju začali odcibulovávať. V tej pidi veľkosti fakt stačia 4 sety.
V nemocnici mi dali pre malú plienky, vatu, prikrývku a po narodení čiapočku (ale to som rýchlo vymenila, lebo sa mi nepáčila.)

Odsávačku som síce nemala na predpis, ale mám ručnú Avenťácku a používam ju doteraz ale myslím, že dopredu sa kupovať fakt neoplatí.

No a práve som nakúpila zásobu zeleniny, musím Sáre niečo navariť na jedenie, lebo tu snáď ani nie je detská strava bez mrkvy a Sára mi to akosi nechce papať :unamused: Tak zajtra uvarím obľúbený hrášok s kuriatkom :grinning:
5. črc 2008 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ešte som vám chcela poreferovať o mojom úžasnom objave - Babylove obrúsky so slnečnicovým olejom.. tie chemické sračky veľmi nemusím, lebo stačí, aby som si tým utrela ruky a nemám pocit, že to robí mojej pokožke dobre, takže doma umývame, prípadne mám niveácke sensitive či aké sú to obrúsky a tieto DM Babylove sú fakt skvelé.. žiadne štípanie, iba nádherná čistá a ošetrená dupka.. keby sa dali ešte splachovať, tak by boli absolútne dokonalé... Ale asi vám je to naprd, keďže DM vo fr nie je, ale keď pôjdete domov, no :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. črc 2008 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ešte mi napadlo (v noci mi to nejako lepšie páli), že ak máš, Tini, záujem o vyrážky pri Šiestej chorobe, môžem dodať :grinning: Neboli žiadne výrazné, najprv sa vyhádzala na hlave pod vlasmi, potom krk, trup a dupka...
5. črc 2008 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky vy ste to rozjely jak blázen! :slight_smile:)

Kuličko,

pěkně sis to vybrala koukám...já jsem si takto vybrala Wales, ale skončila jsem stejně u Frániny, kterou jsem nesnášela už od základky, kdy mě kámoška přemlouvala do kurzu..no a dneska s tím jazykem musím mluvit..ale dá se to..člověk si zvykne na vše! :slight_smile:

Bihan,

dík za postřehy, zas nevím, když se to moje miminko narodí takhle v zimě, tak bude muset být asi fakt pořád nějak zabalené, no snad to nějak zvládnem. No s těma ubrouskama, nám pravě napsali ten nějaký olej na utírání, je to na tom seznamě do porodnice, tak to asi budu používat pořád..jináč jak jsme byli malí tak za komunistů žádné ubrousky nebyly tak si říkám, že možná používali vodu, no zeptám se máti co dělala...

Jinak s tou zavinovačkou, já dítě nutit nebudu když ho to bude štvát a bude chtít radši ten pytel ale fakt je to ještě daleko...:slight_smile:

S těma plínkama nevím, asi budu ráda jak se naučím přebalovat ty papírové..

holky mějte se! :slight_smile:
6. črc 2008 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri,

ony se ty papirovy od tech latkacu vlastne ani nelisej :grinning: Jedinej rozdil je v tom, ze je nehodis do popelnice, ale do pracky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ja do nich jdu na 100%.

Ale reknu Ti Bihan, budem muset jeste pokecat po SZ pac jsem porad uplne ale UPLNE ztracena! Navic nevim jak to kupujes pres ebay, v tomhle jeste nemam vubec zkusenosti, takze az bude chvilu oddych, tak se na tebe vrhnu s otazkama. Predem diky za shovivavost a trpelivost :sweat_smile:

Jo jinac jsem nekde nasla jak si udelat vlastni cistici ubrousky prave s olejema. Ty se daj koupit v biocoop nebo normalne treba u Leclerca jsem nasla. Ale nevim, kam jsem si ten clanek ulozila. Urco na muj pracovni pocitac :grinning: tak az najdu prectu, tak poreferuju. Taky ty chemikalie fakt nemusim :confounded: Ze by se ze me zacal stavat opravdickej zelenej mozek :grinning: ??

Meleri drzim pesticky s tou franinou. Preci jen to je rodny jazyk tveho muze a brzo i tveho miminka (i kdyz druhym jeho rodnym jazykem bude cestina, franina bude prevazovat, pac tu zijete).
6. črc 2008 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
to tak byva prave ten tym co sa nam na zaciatku nepozdava sa stava nasim zivotnym druhom. tak ako kulicka ako pokracuju tvoje pripravy chodis aj na predporodnu pripravu?
6. črc 2008 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Eriko,

jo jo, zacala jsem minuly tyden se sofrologii a dobry :slight_smile: Uz mam rok jogy za sebou, tak si ji prohloubim. Navic mam doma knizky jedne sage femme jogistky, tak podle nich obcas cvicim jak zada tak perinée :slight_smile: Tak to snad vsecko probehne v poradku a nebudou me muset nastrihavat :sweat_smile:
Pristi tyden jsem sjednala rande na haptonomii, pac budouci tatinek si vzal volno kvuli druhemu UTZ tak uvidime co je toto za techniku. Minuly tyden jsem byla pokecat s jednou SF z nemocnice, kde jsem se rozhodla rodit. Vsecko mi vyhovuje az na "délivrance dirigée" tj. ze hned po porodu mimi pry davaji dozu oxytocinu na vypuzeni placenty. Prej tak mamka min krvaci. Ale ja bych rada pockala tak pul hodku estli nevyjde sama... Jenze asi nemam na vyber. No uz sepisuju porodni plan :slight_smile: Tak si ho pak necham odsouhlasit (nebo ho spis spolu probereme) pri vizite v 8 mesici. Taky se chystam na plavani tehotensky do bazenu, ale nevim nevim estli se dokopu, pac je to daleko a museka bych autem. Ale asi mi ho holky doporucite co? Ja moc velkou fyzicku nemam a tak se bojim, ze me porod odrovna a ja si neuziju prvni chvile miminka.

Co Ty? Absolvovala jsi "klasiku" v porodce a nebo jsi taky mohla zkouknout tyhle "alternativnosti"?

A co Meleri? Uz se pripravujes?
6. črc 2008 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, ja som dostala oxytocín tesne pred samotným pôrodom, lebo sa mi začali spomaľovať kontrakcie, ale po narodení malej mi už žiadny nedávali a keď bola malá vonku, tak len SF povedal po nejakom čase, keď už tam nebol ten humbuk, aby som zatlačila a vytlačila placentu.. vyliezla bez problémov a celá naraz (našťastie :sweat_smile:)

Plávanie je fajn, ja som zo začiatku plávala dosť a dokonca som si ešte v 5m dopriala tobogán :sweat_smile: ale potom sa mi už akosi nechcelo ani dýchať, nieto ešte cvičiť a pôrod som zvládla bez nejakého prílišného vyčerpania :wink:
6. črc 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte,
tak pekne po poriadku .-)

My sme sa zoznamili v Tunise, kde som bola s kamoskami na zasluzenej dovci z Prahy a tam bola aj skupinka Frantikov. Fred sa ma odvazil oslovit az v posledny den pobytu! Pokecali sme pri veceri, a potom sme kecali po telefone, a za par dni som sa dotrepala na navstevu sem pokecat, on potom do Prahy… a po 2r sme to uzavreli manzelskym slubom.

Kulicka, pocuj, zu si v 22.tyz, citis zu nejake pohyby??? Ja si pamatam, akoby to bolo vcera, ked som si prvykrat uvedomila, ze to, co citim, je pohyb mimca, bolo to nadherne!!! S tymi nahodami to nebude asi len tak, niekto tie nahody musi pre nas riadit, hoci sa tomu tazko veri, kazdopadne je to zaujimave. Iank ti poviem, mali ste super gympel, ked ste mali na vyber tolko jazykov! Ja som bola v angl.triede, a 2.jazyk nam dali automaticky vsetkym nemcinu, hoci na skole bola aj franina, rustinu by som nechcela a latinu som si vybrala ako povinne volitelny predmet v 3.roc. kvoli medicine.

Aj s tym cestovanim to bolo u mna kadejake, s mazoretkami sme boli asi 5x na dlhsom pobyte tu vo FR, ale ja som nevedela ani makke F, na vyske som sa vdaka Erasmu a inym stazam v zahranici naucila zaklady span., port., a tal., ale FR vzdy ani slovo a kto by to povedal, ze tu raz skoncim a teraz zase bojujem s dalsim jazykom, ufff!

Bihan, pocuj, co su to tie vlnaky a zu neviem ake jadra??? To by ma teda zaujimalo!!! Gratulujem Sarinke ku kakaniu do nocnika, dufam,ze aj my sa to coskoro naucime, najhorsie je, ze on nekaka v priblizne rovnaky cas… a tie fotky 6.choroby by som rada videla.
DM je aj moj oblubeny obchod, skoda, ze tu nie je, perfektny vyber vsetkeho mozneho. Zn. Babylove som zatail nevyskusala, ale urcite skusim teraz v lete. Tie obrusky s olejom mozu byt zaujimave…
Si pisala o zavinovacke, nemas na mysli klasicku perinku, kde sa fakt uvazuje napevno a chudak nozicky? Ja som mala tu zavinovacku, taky stvorec zateplenej latky na suchy zips a mne sa to pozdavalo, Alex v nej bol len tak jemne zavinuty, neobmedzovalo mu to pohyblivost v klbikoch, mne sa v tom dobre nosil.

A teraz mi neda nepodelit sa s vami o kulturny zazitok zo vcerajsieho koncertu Celine Dion v Nice, bolo to uzasne!!! Ja nie som jej neviem aka fanynka, ale ked uz je taka hviezda tu pod nosom, tak to sa patri ist mrknut a fakt to stalo za to, perfektna show! Taka krehotinka a obdivujem, kolko energie ma v sebe, vystriedala 4 oblecky, tancovala, nadherne spievala a viete si ju predstavit: stoj rozkrocmo, prava ruka vzpazena nad hlavu a vlasy jej veju …asi polovica skladieb bola po fr., tak tie som nepoznala, ale vsetky v angl som poctivo odspievala s nou  predstavila nam svoju rodinu, ze cestuju s nou (matka, manzel a syn) a 1 piesen venovala Ingrid. Bolo tam super ozvucenie a mna ta hlasna hudba nabila neskutocnou energiou. Bolo tam 25000 divakov, ale podarilo sa nam odist v priebehu 1.pridavku, takze sme sa vyhli tlacenici a zapche. Aj s dopravou to vyriesili ukazkovo, auta odklonili na velke strazene parkovisko za 4e a odtial chodili zdarma autobusy k stadionu a tak aj naspat, podarilo sa nam chytit 1.autobus a medís prvymi sme opustili aj parkovisko a hned smer dialnica na Cannes. Alexa u nas strazila moja francuzstinarka s manzelom, 1.x bol takto sam vecer s niekym cudzim, mala som trosku obavy, ale vsetko prebehlo v najlepsom poriadku.

No a dnes doobedu sme stihli ist do ZOO vo Frejus, jet o taka zvlastna ZOO, kde sa chodi autami pomedzi zvieratka, napr. byzony, akoze sme na Safari  a potom sa vystupi na jednotlivych stanovistiach a da sa ist ku klietkam, Alex si to uzil a my snim.
Janka-klokanka, pre vas to este nebude vhodne, len spodna cast ma ako-tak upraveny teren pre kociare a Jullian aj tak este nebude mat rozum z toho. Dnes mli tak prislo luto, ze idem domov, pretoze si viem predstavit, ze by ste sa cestou z Frejus stavili u nas, aj s Lenkou a spravili by sme si obedik a bolo by nam fajn, no snad niekedy nabuduce 
6. črc 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka, ja ti len upresnim, ze ten oxytocin nie je ani tak na vypudenie placenty, ale na rychle zavinutie maternice (delohy) po porode, tym sa rychlejsie stiahnu vsetky otvorene poranene cievy a pre teba to znamena mensiu krvnu stratu :wink:
6. črc 2008 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, ak sa do zajtra uz nestretneme, tak snad zajtra bude auticko hotove a vy budete moct kludne vyrazit domov, stastnu cestu a krasne si uzijte leto doma :wink:

Alex este chrni, ale ked sa zobudi, tak sa pojdeme znova kupat k tym znamym, tesiiim :dizzy_face:
6. črc 2008 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, tak vyrážky sú v albume :grinning: keby si chcela lepšie foto, tak ti to môžem poslať na mail, ale bolo to len ako taká mierna "krupica".

No a moje nové úžasné plienuše... hm.. Sárine :grinning:... sú tiež v albume, je to zatiaľ to najlepšie, čo na leto mám - predušné vlnené a impregnované gatuše, do ktorých sa dá pripnúť originál jadro, alebo sa dá vložiť akákoľvek iná plienka... už mi letia ďalšie tenšie :grinning:

Ja mám Céline celkom rada.. je to taká oddychová muzika keď potrebuje zdvihnúť náladu.. a hlavne mi tak raz padla "do ucha" pesnička Je lui dirai - je to o tom, čo všetko povie svojmu synovi a jeho starých rodičoch, o tom, že sa narodil z lásky a pod :dizzy_face: A tak isto som som si pri jednom rozchode vždy spievala "Sous le vent" čo naspievala s Garou.. no pohodička :grinning:
6. črc 2008 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, tak som si to pozrela, diky. No vies co? Mne sa zda, ze Alex mal teraz tiez taky vselijaky vysyp; najprv na krku, potom cely hrudnicek, cele cudo trvalo 3 dni a je opat cisty. ALe nezdalo sami, ze by mal teplotky, ale zase sme boli po ockovani, tak ktovie...
Tak uz chapem, to boli plenuse :grinning:
6. črc 2008 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, som o plienušiach hovorila :grinning: Inak ja som si horúčku skoro ani nevšimla.. zdalo sa mi, že má trochu teplé čelo, ale bola v pohode, tak som to nejako neriešila.. až potom mi mamča nasadila chrobáka, kúpila som teplomer a mala 38,6 :sweat_smile:

Inak práve som si tú pesničku Je lui dirai prehrala a zase som revala ako dúhá... kurnik, od pôrodu sa zo mňa stala citlivka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. črc 2008 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, tie hormony lomcuju aj so mnou... :grinning:
este vzdy spiii! :angry: uz sa chcem ist kupat!!!
6. črc 2008 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Juu, Tini diky za upresneni. Tak to jo... no ja cetla ze oxytocin prave vyvolala stahy a tedy slouzi k vypuzeni placenty. Ale estli i zavinuje... no me rikali, ze pak mamka min krvaci, tak ted je to pro me akceptovatelnejsi. No ja si rikam, ze doktori vedi, co delaji... ale musim si to rikat hodne nahlas, pac mam tky spatny zkusenosti :confounded: Obcas delaji opravdu "ni'importe quoi" :frowning2: moje mamka sama lekarka a nechtela byt spatny pacient. No a odnesla to ztratou imunity. Uz se s tim potyka 10 let a zezacatku jsme o ni meli vazne strach :confounded: Takze asi tak s moji duverou v lekare. Vse si radsi overuju...

Bihan, preposlala jsem jednu z tvych SZ Meleri. Jaks mi posilala ty odkazy na videa. Je to tam fakt krasne vysvetleny. No uz jsem si napsala seznam od tebe, co vsecko vyzkousime. Mam hroznou chut uz to vsecko objednat i kdyz pouzivat je budem az za 3/4 roku :grinning: pac nejprv to budou ctvercovky s PUL gatkama.

Ja mam Celine docela rada, jsou to takovy oddechovky, pop.. to muzu :slight_smile: a navic kdyz se clovek zamysil nad slovama, nechce se mu ty pisnicky opustit jako napr Abba. Tam kdyz jsem si prelozila slova, tak uz se mi je neche poslouchat, pac zpivaj jen o zrade a zklamani :unamused:

Vlnaky jsou, Bihan oprav me estli se pletu, svrchni kalhotky proti proteceni. Jsou prodysnejsi nez ty PUL nebo plastaky :slight_smile: ale musi se o ne pecovat.
6. črc 2008 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nevim estli se nekdo ptal tady, holky prominte, uz zacinam byt radne tehulkovsky roztrzita :sweat_smile: , ano pohyby citim uz od 14 tt!

Co vy? Vzpominate si?
6. črc 2008 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kuličko,

no já nevím...zas ta pračka musí jet jak divá...tak asi co ušetříš za papířáky tak propereš..asi počkám, až jich nebude tak moc potřebovat, a koupím to, ale je to samozřejmě super věc.

Jak se připravuju...no rozhodla jsem se koupit nějaké šaty, které budou širší a budu v nich chodit do práce, na doma mám bederní šortky, takže zatím v poho..jináč jsem už byla na cvičení pro těhotné, trvá to 45 min, a je to takové jak pro staré babky, no dřív by mě to nudilo, ale ted jsem ráda, že stačím... :slight_smile: příští pátek mám jít poprvé k té sagefemme, tak nevím nic moc co čekat...to je asi tak všechno..jo a přespříští týden jdu zas na prohlídku, ale furt bez ultrazvuku..bohužel se to pohlaví dozvíme až koncem augusta. dost blbé, no, ale doktor to tak má..

Jinak máš supr, že cítíš ty pohyby, a už od 14 týdne! Já teda pořád nic, lautr nic...jen mi občas bije žíla v břiše.
6. črc 2008 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: tak tu zilu cejtim taky. To je takovy zvlastni vid? Obcas na to dokonce i koukame :confused: jak mi nadskakuje bruch

Pracka jak diva ti stejnak pojede. Pac mimi tu a tam ublinkne, tu a tam ti projede i jednorazovka... mimi se zpoti... pocitam s jednou prackou denne.Takze pokud dam predeprat pleny a pak prihodim oblecko (teda holky, reknete mi estli to neni blbost ju?) tak mi to vyjde na stejno.

Jsem si poridila myci koule a dneska poprvy s tim vyprala bez avivaze. A musim rict, ze mi to pradlo prijde nejaky belejsi :slight_smile: a manzelovy froté fusekle, ktery obcas doopravdy stojej, jsou jemnejsi...
6. črc 2008 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Meleri a z toho si nic nedelej, ze jeste nic necitis. Prvnicky by mely pocitit mimi tak v 19 az 22 tt. Ja jsem asi nejaka vyjimka nebo co. Rika se, ze cim mas pevnejsi svaly, tim pozdeji ho ucitis. Takze nedej na takovy ochablo jako jsem ja :grinning: A neboj, az ti zacne cutat do mocaku nebo do zeber, budes jeste rada, ze chvilu usne. Me teda zatim koplo jen parkrat do mocaku a je to pekne rezava bolest. Sice to hned prejde ale... Neboj, dockas se :slight_smile:

Jo jo, druhy UTZ se dela ve 22 tt. Me tu konik pocita jeden tejden navic, jdeme tam v patek. Hrozne se tesim ale i bojim. Je to hruza to materstvi :dizzy_face:
6. črc 2008 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kuličko,

co to jsou ty prací koule? Já se snažím kupovat to ek. balení aviváže, ale je fakt, že těch sajrajtů do pračky je až moc. kdyby toho bylo mín hned by bylo přírodě líp...
No jo, ale jak to tam chceš všechno narvat+ oblečení tvoje, manželovo+ občas ručník nebo utěrky..já nevím...ale možná záleží i na typu pračky...

Hele, tak občas cítím bolest jakoby v podbřišku, ale to nemůže být ono...doktor se mi divil, že to ještě necítím, tak jsem v tu chvíli nevěděla, co říct..no je fakt, že já jsem pevnější svaly měla z té monoploutve, nadruhou stranu už za ty měsíce povolily..

Tak si říkám, monoploutev ne, to je fakt záhul na pánev a břicho, ale aspon s ploutvičkama bych mohla zase začít, pěkně zlehounka...ale nevím, právě je to břicho co nejvíc zabírá, kromě stehen a zad..doktor mě vyšetřoval, a říkal že je to dobré, že můžu pokračovat s tím těhotenským cvičením ve vodě, ale na ty ploutve se ho zeptám rači až příště..:slight_smile:

ahooooj.
6. črc 2008 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Celine Dion som nikdy nemala velmi rada, ale ked som ju videla minuly rok v Star Academy tak som si ju hned oblubila. Bola taka bezprostredna a chovala sa ku vsetkym uplne normalne - ziadne hviezdne maniere. Takze od vtedy ju ako osobnost mam rada, aj pesnicky ma pekne... ale... nie je to moj styl. :pensive:

Baby by ste neverili ze ja som zapinala pracku s Gabrielovymi vecami 1 x do tyzdna. Od kedy som zacala prikrmovat tak periem castejsie. Ale to asi hodne zavysi aj od toho kolko mas oblecenia pre mimi.
Kulicka, ja by som tie plienky asi prala osobitne... ale to je asi skor otazka pre Bihan ako to robi ona.

Inak minule som v bio obchode videla praci prasok z gastanov. Mate s tym niekto skusenosti? Moj David je tiez taky strasne "BIO" tak mozno by sme to zacali pouzivat.
6. črc 2008 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo ty noix de lavage mam uz doma. Ale jako spravne ekologicky smyslejici hospodynka mam taky doma jeste pulku velikansky lahve koncentrovanyho gelu na prani, takze to vypada, ze ty kastany budu pouzivat az na prani veci pro mimi :grinning: Zkusenost zatim teda zadna, jen jsem slysela, ze to neda pradlu zadnou vuni a nepere to takovy ty velky skvrny (travnik, vejce a tak). Takze holky pridavaji huilles essentiels aby to vonelo. Navic se to dovazi az z hymalaji, kde najednou se vsichni vrhli do sberu, coz oboje v tu ranu kompromituje celou ekologickou podstatu veci :unamused: Takze ja mam pytel doma, az ho dovyuziju, tak uz to asi znova nekoupim.

Praci koule jsou takovy kulicky o prumeru zhruba 4 cm co maj v sobe magnetek. Mam jich 6 asi za 6.50 euro. A ty by meli pradlo placat, jak se melou v bubnu a tim ho zmekcovat a "odirat" skvrny a navic tim, ze je v nich magnet pry vytvareji magneticke pole, ktere taky odstanuje skvrny. Proto se nepouziva adoucissant. Maji vydrzet nekolik let tak uvidime.
Ted jsem koukala na manzelovy dziny a fakt jsou takovy ohebnejs :confused:i :slight_smile:
6. črc 2008 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky no melery ja som citila svoje ked sa hybal je to ako kebu si mala motyle vo vnutry aspon ja som mala ten pocit na zaciatku co sa tyka prania ja som si to vykalkulovala ako som pisala predtym patrick ma vysiel do tych troch rokov na tych 2000 az viac euro no a plienky pre josha ma zo vsetym cela sada vysla na 360 ktomu som napocitalal elektriku aprasok tak mi to dalo na tri roky dalsich 300 euro a to uz prehanam ja ich periem kazde 3 az '4 dni a to ich mam 25 tak ci tak budes prat skoro kazdy den hlavne na zaciatku takze ti to vyjde rovnako to je vlastna skusenost
6. črc 2008 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pracie orechy sú naprd :sweat_smile: Zatiaľ som na ne nič dobré nečítala :stuck_out_tongue_closed_eyes: a neodporúča sa s nimi prať plienky, lebo nechávajú "mastný" film, ktorý zhoršuje absorbciu plienok.. Ale nechcem sa rozkecať iba o plienkach, na to je tu iné fórum :grinning:

Ja periem každé 2-3 dni a naše veci s plienkami, nevidím v tom rozdiel. Používam ekologický prací prášok s aktívnym kyslíkom, takže veci trošku voňajú a aviváž mi vôbec nechýba..

Tini, myslíš, že to ešte stále budú hormóny? :sweat_smile: Po pôrode so mnou zametali nehorázne, ale myslela som, že sa to už upokojilo :grinning:
6. črc 2008 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
pripajam sa k tebe Bihan moja znama ich pouzivala skoro 6 mesiacou to pradlo jej zosivelo len ona si to nevsimla ja tiez pouzivam ekologicky prasok kupujem ho z leader pricu nie preto ze je lacny vyskusala som aj ine ale nevyhovovali mi ten som skusila len na skusku a bola som s nim velmi spokojna a stoji len 4 euro dalsia to len vyhoda
6. črc 2008 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek