• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Kocky vy ste sa rozpisali a u mna musela nastat neaka chyba pretoze mi preskocilo stranku a az teraz vidim ze ste tu toho poriadne popisali Kulicka no ja som vzdy chcela rodit vo vode a mala som stastie ze na mojej klinike to robia no moje nestastia obe porody to boli cisarske ale nestazujem sa ma to aj svoje vyhody
6. črc 2008 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
no dnes som stravila pol dna riedenim veci pre josha vstko je mu male uz sme na velkosti 18 mesiacov keby som nemala veci po patrickovi neviem co by som robila
6. črc 2008 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Jejda Bihan, tos me nepotesila s temi orechy. Ja si zrovna rikala, ze na plenky budou nejlepsi :pensive:
Tak to abych se jich ted zbavila :grinning:
6. črc 2008 ve 22:07  • Odpověz  • To se mi líbí
STRAVILA SOM pol dna triedenim veci pre Josha to je hrozne ako pisem
6. črc 2008 ve 23:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Dakujem za nazory. Takze orechovy prasok kupovat nebudem :slight_smile:

Ja som po porode tiez ostala strasne citliva. Zacalo sa to tehotenstvom.
Prvy mesiac ked som bola tehotna a este som o tom nevedela, tak sme s frajerom pozerali film King Kong (tu najnovsiu verziu). Na konci filmu som sa z toho nestastneho konca rozplakala a plakala som dobru hodinu. Nechapala som co mi je, ale mala som take tusenie ze to asi nie je normalne a urcite budem tehotna :slight_smile:
No a teraz mi to ostalo. Slzy mam na krajicku pri kazdom filme.
7. črc 2008 v 08:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
No konecne som vas po polhodine docitala :sweat_smile: Vy toho viete popisat.
Ja sa velmi cez vikendy neozyvam, kedze mam vela roboty a potom sa mi uz nechce cumiet na pc :sweat_smile:
Trochu odbocim od temy. Meleri sa pytala co je to Babygros. To je znacka detskych (myslim ze je aj pre dospelych) pyzam. Takze oni to asi tak nazvyvaju, ze babygros, na oznacenie pyzamka :dizzy_face:
7. črc 2008 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Mne už ale pekne lezú na nervy s tým používaním názvov značiek na nejaké všeobecné veci - košíky nie sú chariots ale caddis, bundy K-way, papierové servítky sú kleenexy, lepiace pásky scotch-e a pyžamá sú Babygros... vrrr.. kto sa v tom má vyznať? :angry:
7. črc 2008 v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Bihan no presne toto aj mna vytaca. No kto ma vediet akej znacky su u nich napr. servitky? Teda ze oni to nazyvaju kleenexy podla znacky a ty ked to nepoznas tak si domysli :rolling_eyes: Jasne ze kleenexy uz teraz kazdy pozna, ale napr to babygros nie. Ja som len parkrat videla reklamu, tak viem. A tiez som si to omrkla na nete :wink:
7. črc 2008 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Karolinko;

dik tak aspon vim, ze je to pyzamo. :slight_smile:

Bihan,

ja tady znam akorat meho muze, a ten mluvi "spisovne", takze ty vyrazy vubec neznam, ani caddis, atd...

Jinak ja jsem teda byla po tom umelem oplodneni, takze jsem byla citliva uz i tak, a navic ty umele hormony, z nich je celkem agresivita a deprese, takze to bylo taky supr..jinak musim rict, ze jak ty hormony vyprchaly, tak si to uz asi 2 mesice psychicky fakt uzivam, protoze jsem takova klidnejsi, nic me nenasere, vsechno beru s usmevem, teda zatim, tak musim rict, kdybch byla takova i mimo tehotenstvi, tak budu fakt rada...

Akorat obcas stresuju kvuli te vybavicce, to me trochu dostava, ale v dobrem slova smyslu..
7. črc 2008 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Aspon male coucou :slight_smile: vcera sme nakoniec predsa len plavali, a podarila sa nam mala nehoda v bazene :pensive: :fearful: no co uz, vzdy som mala z toho nocnu moru, preco neist s prckom do bazenu. Nastastie sme mali aj vedierko, aj lopatku :sweat_smile: Dnes sme odniesli krasne kytky na ospravedlnenie.
Kedze rano tu santila Patricia, femme de manage, tak sme sa vsetci odpratali do obchodaku soldovat, tak som si kupila plavky, po x rokoch opat cele, pretoze musim priznat, ze po porode tie moje stare polovicne nevyzeraju na mne 3x sexy ako pred tym :grinning: Mozno sa pojdeme kupat aj s nasimi niekam do Madarska, tak sa zidu.
Zajtra ma caka moja oblubena cinnost, dnes este musim vyprat...
K vasej diskusii o pracich guliach sa neviem pridat, nepouzivame, ja periem s Arielom, obcas dam aj Vanish + avivaz pre nas, pre Alexa mam Le chat bez avivaze, este stale periem oddelene, mam to tak nejak vzite kvoli nasej pokozke, no ale dnes to asi zmixnem, lebo to inak nestihnem. Prosim, vy vsetky ekologicky, neukamenujte ma :pensive:

Bihan, no ja ti neviem, odkedy som sa stala matkou, tak uz reagujem na vsetko akosi citlivejsie, jasne, uz to nebudu tie prave poporodne hormony, ale to uz taky materinsky cit a pud a ktovie co este. :grinning:
7. črc 2008 v 15:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Bihan, Janka-fr, ako pokracujete s dietou???
7. črc 2008 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
AHOJ TINI no ja ta neukamenujem ja tiez pouzivam ariel aj avivaz periem oddelene pre deti len tie plienky periem z ekologickym zistila som ze s nim nemusim davat vybielovac ani avivaz a plienky su bielucke a bez skvrn ale na zvysok tak to je klasika. no zo mna je uz davno citlivka no jedno neznasam a vzdy sa uplacem ak niekto ublizuje detom alebo zvieratam to ma vzdy zoberie
7. črc 2008 v 15:10  • Odpověz  • To se mi líbí
ja mam otazku ako ste na tom so slovencinou ( cestinov) u vasich deti povazujete to uplne za samozrejme ze sa snimi rozpravate rodnym jazykom alebo to vobec nie je dolezite
7. črc 2008 v 15:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte
Ja by som s malym chcela chodit tiez plavat a v sobotu sme boli aj kupit tie specialne plienky tak dufam ze to funguje.Mate s tym skusenosti??Chcela by som sa opytat kedy ste zacali chodit s malymi do mora?Dali ste im aj tie plienky?Asi vela otazok. V auguste ideme k svokrovcom do Frejous a oni tam maju bazen tak by som chcela s malym trosku plavat a potom ist aj k moru.
Tini no ja som dala dole 2 kg ale nedodrzujem recepty ake su v knihe, jedla si pripravujem podla seba a ani mnozstvo len dodrzujem dni.Franck dal dole 3 kg strasne sa tesi.
V sobotu sme aj my boli na nakupoch malemu som nakupila veci a super ceny a aj ja som si kupila nieco na seba na leto.Plavky som si kupila este na Slovensku. Tini ty si uz zacala s dietou??
7. črc 2008 v 15:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Pre mna je to uplna samozrejmost, ked som s Alexom sama, co je vacsina casu, tak sa mu prihovaram 95% slovensky. Obcas mu zaspievam nieco fr, ale nebudem ho ucit zlu francuzstinu :grinning: Aj keby som fr. ovladala dokonale, prihovarala by som sa mu vylucne slovensky. MM fr., a ked sme spolu, tak ako pride. A uz to je vidiet, Alex rozumie aj tak, aj tak.
7. črc 2008 v 15:18  • Odpověz  • To se mi líbí
K tym praskom na pranie tak pre maleho periem s Le Chat aj nase veci ale tam este pridavam aj vanish a avivaz.

Erika ja s malym rozpravam len po Slovensky, moja francuzstina nie je bohvieco, len by som ho poplietla a moj accent je velmi silny. Rada by som bola aby hovoril aj po slovensky hlavne kvoli nasim a ma na Slovensku aj bratranca a dalsieho bude mat v Taliansku takze slovencina bude ich jediny spolocny jazyk. Anglinou na neho nehovorim to len pocuje ked s Franckom medzi sebou rozpravame.
7. črc 2008 v 15:23  • Odpověz  • To se mi líbí
ako oslovujete papa??ked hovorite o tatkovi vravite ako papa.Ja pouzivam toto oslovenie aby som ho neplietla a papa nepouzivam pre ahoj.Ako je to u vas?
7. črc 2008 v 15:27  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojky holky, jen tak mimo mísu:
nemáte někdo tip na to jak odstranit ty nepěkné skvrny na zdi, kde dlouho visel obraz? je to takový obrys, přesně kde byl, jakoby od prachu, zkoušela jsem vodou, ale nepomáhá..

Jinak můj manžel nesnáší to slovo taťka, tatínek, protože tak oslovuju mého otce, a on ho moc nemusí...tak mě už žádal, abych ho tak neoslovovala, takže u nás to bude už jisté, že to bude papa...:( to se mi vždycky vybaví ten "Papa smerf" ze šmoulů na polském kanále co jsme kdysi chytali...ale to možná neznáte... :slight_smile:
7. črc 2008 v 15:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Meleri, tak ja si skor myslim, ze ta stena nie je spinava, ale skor, ze je okolo vytahana farba no a pod obrazom ostala ta povodna. Tak predpokladam, ze treba znova vymalovat. Nie som v tom expert tak ma opravte ked sa mylim :wink:
7. črc 2008 v 15:49  • Odpověz  • To se mi líbí
NO Patrick je sice uz vetsi ako vase deti no ja som na neho hovorila oboma slovensky pretoze je to uplne samozrejmost a v slovencine sa mozem aj mazlit coz vo francuztine nebude nikdy ono no prisla skolka a nastali problemy no patrick rozumie pekne obom jazykom no rozprava a tiez dost zle len francuzky ale z casu na cas ked zopakuje niektore slovenske slova tak je to na 100% HLAVNE KED POZERA MACKA USKA ALEBO MATKA A KUBKA VTEDY JE TO NA DOPUKANIE NO VSKOLE MALI POCIT ZE ON IM VOBEC NEROZUMIE JA SOM PRESVEDSENA ZE IM TO ROBYL NASCHVAL takze na skusku som niekolko mesiacov nerozpravala s patom po slovensky a teraz to lutujem stale rozumie len neodpoveda a francuzky podla mna on rozumeje tiez na 100% este dobre ze nan nerozprava moj muz po egyptsky no aj to pride ma slovenske obcianstvo tak musi aj slovensky rozpravat no poznala som aj kocky ktorym ich druhovia doslova zakazali rozpravat po slovensky to by som ja nezniesla a ni nedovolila. patrick vola otca papa pren to bolo ovela jednoduchsie ako tati alebo otec ja verim ked bude starsi tak uz to pre neho nebude problem
7. črc 2008 v 15:53  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj karol no vystihla si to spravne To boli smolkovia aspon ja ich poznam . kocky viete co je sranda patrick zatial ma rad nase kreslene rozpravky ako tie to a to mame aj disney chanel doma a on radsej si pusti aco najvaic sa nasmeje tak to je a je to! este aj moj muz sa na tom nasmeje nikdy by neveril ze bude pozerat rozpravky s patrickom
7. črc 2008 v 15:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja s malym tiez len po slovensky, bola by som trapna keby som s nim hovorila po francuzsky. Naucil by sa zbytocne zle. Dokonca ani nechapem ako to niekoho moze napadnut ze sa s dietatom rozpravat v cuzdej reci.

Erika, frajerova teta ma za muza chlapa z Iranu. Ta starsia im robila to iste co Tebe Patrick. Ked sa jej opytal nieco v irancine tak mu odpovedala po francuzsky, robila sa ze mu nerozumie. Proste to bola vsetko hra, ale on blazon to vzdal. Takze treba vydrzat a nepocuvat ziadne mudre reci ani v skolke, ani od nikoho ineho.

Ja mam doma tiez sice BIO muza, ale periem v normalnom tekutom prasku a Gabrielovi periem v Le chat. A asi mu budem prat oddelene dlho, mne to pride take hygienickejsie.

Co sa tyka oslovenia "papa" tak pouzivame papa. Minule sa ma na to pytala svokra, tak som jej povedala ze na Slovensku je papa - tata. No a ona ze na Novej Kaledonii znamena tata familiarny pozdrav nieco ako u nas pa pa.

Meleri skus tu stenu normalne umyt, ked nepomoze tak asi jedine vymalovat. Zbytocne by si sa natrapila s odstranovanim skvrny a vymalovanie by si mala rychlejsie.
7. črc 2008 v 16:37  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

mi to taky přijde blbé mluvit na dítě v cizí řeči! Jednu takovou paní jsem znala, byla Filipínka, a na dítě nemluvila vůbec filipínsky ale svojí pekelnou angličtinou, a ta holka tak taky mluví..naštěstí mluví plynně i francouzsky, ale u nich doma se fr. nepoužívá..

Jinak jsem nevěděla, že věci na miminko se musí prát zvlášt! No zase jedna dobrá informace...:slight_smile:

Hm, no, problém je, že je to asi 3/4 roku vymalováno, a je to pěkné, ale prostě jak jim visel obraz a dali ho pryč, tak je tam ted takový šedý pruh, dívala jsem se, není to vydřené, zkusím opatrně jarem nebo cifem...

Ale plánuju že tam asi dám obraz ve stejné velikosti a bude... :slight_smile: páč to malovat znova, to fakt né..to až tak za 4 roky, až bude dítě chtít něco jiného než bleděmodrou a medvídka pů....:slight_smile:
7. črc 2008 v 16:50  • Odpověz  • To se mi líbí
No dakujem ja sa nevzdavam ale aj tak este jedno stastie ze su prazdniny no zacinam sa bat septembra ja mam niekedy taky pocit akoby zabudli ze su to len deti ktore maju len 3 roky ze svojim sposobom su to este babatka oni by chceli aby boli vsetci hned einstainovia ktory vedia vsetko a vsetko dokazu ja mam ten pocit a to som sa rozpravala z niekolkymi mamickami ze tu nesmies byt ani prilis dopredu pretoze oni nato nemaju struktury ani pozadu len zabudaju ze kazde dieta je ine ja sa vam priznam ze ja som po patricka chodila s bolestami brucah co zas na mna vytaihne a co sa im zase nepozdava inac pripominam ze kvoli nim som uz videla psychologicku aby mi uz dali pokoj vysledok patrick je viac inteligentny ako normal len to neukazuje v skole no apsychologicka sama nechape co vlastne chcu je to tu niekedy naozaj tazke jeden bludny kruch
7. črc 2008 v 17:05  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ERiko,

právě toto mě děsí, že tak malé děti už musí být ve škole do 5 hodin!! ¨Fakt co se týče školství, tak lituju, že jsem tady, je to příšerné..

Všechno prosedí v trapné škole, kde je nějaký čas na hru, nebo na nějaký kroužek..v česku chodí děti do různých kroužků klidně i 3x týdně, tady jediné co mě napadá tak je středa..a to prý někdy chodí do školy i v sobotu!

To mi přijde střelené..kdybych mohla, tak ho dám do školy tak ve 4- 5 letech..

Zrovna včera jsme se o tom bavili s manželem a jeho tetou, a nikomu z nich se to nelíbí..

Navíc ta brutální metoda, kterou se tedkom učí číst a psát, nakonec neumí pořádně ani to..

No, nelíbí se mi to tady..však mají francouzi nejhorší výsledky z celé Evropy, nebo jedny z nejhorších.. :frowning2:
7. črc 2008 v 17:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Tini, aké kameňovanie? :sweat_smile: Ja nie som žiadna fanatička a všetky veci, ktoré robím, robím pre seba a nechcem nikoho presviedčať, že to, čo robí on, je zle, lebo si to nemyslím :wink: Tak isto som používala jednorázovky, prala v Le CHat a používala aviváž a robila kopec iných vecí, len ich už teraz nerobím.

Na Sáru hovorím výhradne po slovensky - raz, keď som letela domov, bola tam slovenská mamina s cca dvojročným dievčatkom na letisku a hovorila mu: viens ici! tak som si povedala, že toto teda nikdy. Papa je u nás zatiaľ papa (bez skloňovania sa to dá použiť vždy) a raz by som sa chcela dopracovať k tomu, aby nás oslovovala menami.

No... a diéta.. na Slovensku sa to akosi mne momentálne nedá pri tých všetkých dobrotách, čo som už rok nemala v ústach :sweat_smile:
7. črc 2008 v 17:22  • Odpověz  • To se mi líbí
mas pravdu je to strasne to este ja ho chranim aj co sa tyka skoly chodi do sukromnej pretoze si ani neviem predstavit aby este k tomu bol tyranizovany co sa tyka niektorych deti vyhoda je ta ze ja ho o 12 vyberiem takze uz sa poobede nemusi vracat ale aj tak naroky maju velke kazde dieta je ine do tych troch rokov vam vzdy povedia vsetko je vporiadku kazde dieta je ine a naraz skok uplne iny svet ktory sa meria podla neviem akej sablony dieta nepasuje uz je ohen na streche mas pravdu tie ich blbe soboty kto to kedy videl ved oni ani nepoznaju poriadny vikend tie deti
7. črc 2008 v 17:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Trošku som sa zaujímala o fr. školstvo a dospeli sme aj s MM k názoru, že naše dieťa do štátnych škôl, ak to naozaj nebude nevyhnutné, chodiť nebude :sweat_smile: Kamarátka učí v súkromnej škôlke, poplatky sú tam prekvapivo nízke a prístup k deťom a výchove o niečom úplne inom
7. črc 2008 v 17:31  • Odpověz  • To se mi líbí
ja zatial platim 140 euro za 3 mesiace a je pravda vychova a spravanie sa neda porovnavat mozno ze je prisnejsia disciplina to je v pohode a mam pocit ze keby bol statnej tak je to uz uplna katastrofa ono sukromna alebo statna maju tu istu vyuku len pristup je iny a to meni celu situaciu to nie je chyba skol to je chyba ich celeho systemu
7. črc 2008 v 17:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Bihan to myslis vazne, ze chces aby vas Sara oslovovala menami? :astonished: :confused: :fearful: No pre mna to je najhorsie co moze byt. Si neviem predsavit, ze by ma moje dieta volalo, ze Kaji das mi napit? Hroza, teda aspon pre mna. :sweat_smile: Ved mama a oco su mama a oco a nie nejaki kamarati, alebo co, podla mna je to otazka minimalneho respektu :sweat_smile:
7. črc 2008 v 18:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek