• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
prajem ti to
7. črc 2008 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
S nasimi som stale chodila zahradkarcit, tak co-to poznam. A ked mi rozpravaju, ze maju fazulku, hrasok, prave dozrievaju vinicky, az mi slinky tecu. To sa ani neda porovnat s tou zeleninou z obchodov :rolling_eyes: A my tu este bio nemame velmi rozvinute. Korzika patri ku francuzku, ale len politicky. Niekedy sa tu citim ako na konci sveta :rolling_eyes:
7. črc 2008 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je fakt ta Sklenarikova taka trubka? Ja som si vzdy myslela, ze ako reprezentuje nasu krajinu v zahranici... Ale faktom je, ze malo kto z francuzov vie ze odkial vlastne pochadza.
Inak na nu nikdy nemam stastie aby som ju videla v telke.

O tych syroch tiez pocujem po prvy krat. Na stastie myslim, ze tuto znacku som nikdy nekupila.
Raz som pozerala v telke taku reportaz ake cachre machre robia s masom a inymi potravinami v restauraciach. To tiez bolo velmi chutne :confounded:

Ja som v ramci puberty volala mamu Marta. Obcas ju aj teraz tak oslovim, ale uz som si uvedomila ze to nie je az taka sranda. Hlavne ludia na nas pozerali, ze ako sa to vlastne chovam ked som bola mladsia a v obchode som ju oslovovala menom.
No a potom mi to prislo take, ze si ju vlastne nevazim. Teraz jej zase prevazne hovorim "mamicka".
Dakujem erika :wink:
nemas za co to bolo od srdca . ta trubka je posledna kto by nas mohla reprezentovat
7. črc 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Akoze tu vela ludi vie, ze je zo slovenska, lebo ked poviem, ze som odtial, tak hned na nu si spomenu. Cize jediny clovek, ktoreho mozem spomenut, ked chcem dat priklad na niekoho zo slovenska. Lebo koho ineho? :sweat_smile:
7. črc 2008 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
videla si ona im varila boze ten cesnak ma obrovsku cenu a ona im to tam napalila 2 kila a ani jest sa to nedalo chudaci vela toho nejedia a ona im to uz uplne skazila chut
7. črc 2008 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
to s tymi potravinami je otrasne, ja som tiez videla jednu relaciu co robia s masom v hypermarketoch ako obrezu stare smradlave casti a obalia to tou slaninou a naporcuju a predavaju alebo stare kurence ugriluju a predavaju. Teraz uz aj syry no des, ja som jedla mozarelu pred dvomi dnami ale nebola to ta znacka co ste pisali tak len dufam ze to bolo ok.
Karolinka tak ja aj keby sme mali zahradku by som asi nic nevypestovala v zivote som to nerobila i ked zeleninka mi zo zahradky vzdy velmi chutila a take paradajky , to sa neda porovnat s obchodnymi.
No a Sklenarikova tak ja som si tiez myslela ze to nie je taka huska ako pisete.Moj drahy ani nevedel ze je zo Slovenska.Pozna ju akurat pod menom Karambeau
7. črc 2008 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Akurat sa drahy rechtal, ze nevie ani varit a hlavne ze sa im ponukla veceru ci co spravit. Maso gumene, zemiaky tvrde a tona cesnaku :sweat_smile: Ale tak modelka je modelka
7. črc 2008 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
to mas fuk ze je to modelka ale aspon keby si dala pozor co rozprava
7. črc 2008 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je pravda, ze tu ju poznaju iba ako Karambeu takze niektori ani nevedia, co je to zac :sweat_smile: Ja som ju kedysi mala celkom rada. Niezeby som ju neznasala, ale tak mi pripada viac namyslena ako kedysi.
7. črc 2008 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale vcelku proti nej nic nemam. Az taku hanbu nam mozno nerobi :sweat_smile:
7. črc 2008 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nie ale sme sa dobre zasmiali a zabudli sme na ten problem zo syrom to je vazna vec
7. črc 2008 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, pisem radsej teraz, lebo ktovie, ako mi to vyjde cez den. O syroch som citala na sezname.cz,este skor, ako to bolo tu v hlavnych spravach, no fuj teda, clovek uz nemoze nikomu verit :confounded: ja nastastie nie som velmi syrova, ani MM nie je, kupujeme akurat tak emental a to je vsjo. A aj na veceriach syrove kolecko vynechavam :grinning:
Nebudete verit, moja mama sa vola Kamila a pre mna je uz veeelmi dlho Kamca, Kami, to bolo take mama-Kami po fontanovej Zuzane a tak nejak sa to udomacnilo. Moja super kamoska ma mamu tiez Kamilu a tiez ju vola tak isto ako ja, a to sme sa este nepoznali. Ale ocovi Jano hovorit nebudem...
Papa pletiem dva na tri, takze aj ako otec, aj ako dovidenia, nie je to najstastnejsie, tiez si vavim, ze to musim skoncit. Niekedy sa mi podarilo rozlucit sa s Frantikmi 'papa' a to len zirali :grinning: ale uz som im to vysvetlila.
Adrianu mam celkom rada, tu reportaz som nevidela, nestiham. Raz som ale pozerala nejaku reality show modelky a tam sedela v porote, praveze mi prisla velmi mila, hoci zmachlena priserne!!! Som prekvapena jej vyrokmi o svojom povode, ved co citam na nete, tak sa chcu usadit v BA a uz tam zhanaju nejaky milionovy pribytok a ze by rada dvojcata... tak uz to tika, tika :grinning:
To ich skolstvo no comment, tiez nechapem zmysel volnej stredy a skolskej soboty, ved to aby som si aj ja dala volno na stredu z prace alebo co! A ziaden vikend... to je postavene na hlavu. U nas aj tak ziaden vikend nehrozi, lebo MM ako obchodnik ma otvorene celu sobotu a v pondelok ma volno a ja asi tazko budem mat v nemocnici volno v pondelok aj v stredu, bude to zaujimave.
Janka-fr, ja este nedietujem, planujem zacat v KE, prave som mame poslala na mail dietu, nech mam doma zdroj, ale neviem, neviem, ako pise Bihan, ked budedoma tolko dobrot...
Meleri, podla mna len vymalovat, to bude najistejsie, tak zapriahni manzu!!!
8. črc 2008 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co pisala Janka-fr o tom mase, ja by som za nic na svete nekupila ziadne maso pripravene na grilovanie, tym korenim je tak prekryta mozno sivo-zelena pliesen :confounded: a korenie ma asi prebit aj ten zapach. Ani ziadne mlete na pulte by som asi nekupila, sice tu sa da, ze vam zomelu pred ocami, ale aj tak, ani hotove pecene kurcata... MM tomu velmi nerozumie, tak sa mi raz vysmial, ale potom mi dala svokra za pravdu a odvtedy to vrta v hlave aj MM a uz velmi dlho nekupil nic podobne :grinning: Maso u nas zasadne kupujem ja a velmi dobre vyberam.
8. črc 2008 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ahojte ako sa dnes mate ? my ideme za chvilu ku doktorke Josh na svoju kazdomesacnu kontrolu a patrick este stale kasle dakze uz to vidim asi znova skonci na sprejoch chudacik jeden Tini podla mna bude lepsue ak zacnes dietu az ked sa vratis zo slovenska vsetko co nejes teraz tak nayo budes mat chut aspon ja nevidim ze vsetko co mas rada a mamka ti to propravi tak ty si povies nie som na die te dieta pocka bude ta to len zbytocne frustrovat aspon u mna to takl vzdy bolo co sa tyka nasej krasky pred niektorymi rokmi mala tolko blbych poznamok na adresu slovenska ze ja jej to tazko odpustim v tej dobe este ani nerozpravala po francuzky moznoi sa zmenila pretoze aj slovensko sa zmenilo mopj muz ju zboznuje a stve ma a nechape co ma na nej stve vcera sa dobre na nej zasmial aked som mu vysvetlila svoj nazor ze kazdy ma byt hrdy odkial je anie v zahranici kudat arobyt zo seba chudacika a na slovensku velku damu ale to je moj nazor su zeny ktore su schudobnych krajin alebo rodin ale na svoje korene nedaju dopustit v tom je u mna rozdiel dost prilis som sa rozkecalal a ona mi zato nestoji
8. črc 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
tak u nas s Leou mluvim 100% cesky. A tatinek francouzky. Zatim se nam zda,ze rozumi vic cestine, prece jen s ni ja travim vice casu, vsechny jeji prvni sluvka byly zatim cesky. V knizce treba ukaze vsechny obrazky, kdyz ji pozadam cesky, ale tatinkovi ukaze tak pulku... :sweat_smile:
Yannovi rika "tata" - to ho teda trochu stve :grinning: ale neresime to...Ke slovu "papa" Lea chape ze to je pozdrav (vzdycky mava jak o zivot), ze se to tyka jidla (papat) a ve francouzstine je to tatinek, tomu rozumi urcite, tim jsem si jista. Takze to dal pouzivame uplne normalne... :wink:

Kdyz pisete o Adriane, Yann mel moznost ji poznat osobne, maji s manzelem abonnement u nich v thallasu, setkal se s ni vicekrat, a rikal ze je velmi mila a skromna. Akorat se s nima nechtela fotit nenamalovana, coz chapu. U nich v hotelu jsou porad vselijake "celebrity", takze mam z prvni ruky, kdo je nafoukanec, a kdo je naopak v pohode :wink: Kdyz si k nim jdu zaplavat nebo zacvicit, mi vzdycky hned ukazuje kde je jaky herec nebo zpevak, ovsem me ty jejich hvezdy nejak neberou :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kdo byl velice mily, az me to prekvapilo, Patrik Bruel, nekdy na jare tady byl a sli jsme s nim s Y. jeden vecer na sklenicku, choval se uplne normalne, zadne hvezdne manyry. A taky Danny Boom, s tim jsem mluvila na bazene chvilku po tom, co vyslo "bievenue chez ch'tis" a uplne normalni chlap :wink:
8. črc 2008 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak jen na skok

My se budem snazit ja cesky, manza francouzsky. Preci mimi neochudime o takovou prilezitost a nasi by si s nim pak nerozumneli, kdybych na nej zvatlala jen francouzsky :unamused: S tim "papa" jako tata a ahoj to uz ted se mordujeme, co vlastne budem pouzivat.

Adriana mi prijde jako prima holka, jsem ji videla v ty reality show o modelkach a chodila je tam podporovat sec mohla. Ale je fakt, ze teda trosku prehani s tim, z jake chudoby ze to pochazi. Asi nemela lehky detstvi, pac ji tata bil nebo co... ale osobne jsem ji nepotkala, tak nesoudim. V novy kaledonii ji maj taky radi. Holt je to pekna baba, to se musi uznat :stuck_out_tongue_closed_eyes: A z jednotlive reakce na novinare bych taky nesoudila. Treba uz to slysela ten ten po 50 a to cloveka nase*e :wink:

Meleri, asi vymalovat. Ten flek je tam od slunicka podle me.

Skolstvi mi tu taky nejde do hlavy. Jak muzou chtit po 6 letym diteti se soustredit celej den od 8h do 18h? Neskutecny!!! A je to des urco i pro ucitele. Kdysi jsme si rikala: co delaj uctele odpoledne? Se flakaj! Ba ne, chvilu jsem doucovala jednoho pana na pocitac a reknu vam hodina uceni pro pana, hodina pripravy pro me! Takze nechapu, jak se muzou mistni ucitele pripravit na pristi den. Podle toho to tu taky asi vypada co? Napr s tema jazykama a tak...

No nic ja mazu jist, pac za chvilu odjizdim ke klientum. A bojim bojim, pac posledni dobou mam bolesti briska a kontrakce... tak budu muset hodne rychle zpomalit :unamused:

Zatim ahoj
8. črc 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a s temi syry a masy to je otres :astonished: No v CR se tohle delo uz je to dlouho, ze v Bille (levnej kram) co jim zbylo zeleny maso a plesniva zelenina tak to frkli do salatu jako bramborovej a tak. Tam to nebylo videt. Vsecko to omyli a juchu znovu prodat. Dostali za to spoustu pokut a nepreslo je to :confounded:

Nebo prej ztvrdlej starej chleba oblozili mokrejma uterkama, pak po nich chodili a ejhle, chleba byl mekkej! Tak ho prodali a vydrzel doma 3 dny. Jenze se super drolil. Takze se to dalo zjistit.

Hm, co na to rict? Fakt sila :frowning2:
8. črc 2008 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, kdyz jsme u toho, ted jsem cetla na my lahvi od Evianu, co je urcena pro anglickej(americkej) trh: nevhodne pro deti do 3 let. A ja ji piju denodenne litry :confused:
8. črc 2008 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale ted me napadlo, estli to nebude mit spojitost s tim uzaverem. Je to takovej ten sportovni, co se musi cucat, aby to teklo :grinning:
8. črc 2008 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka asi ano, lebo Evian kazu aj lekari davat malym detom. A mali by ju pit aj tehotne zeny :wink:
Dokonca som niekde citala, ze ked nemozes otehotniet tak treba pit vodu Evian.

Tiez to tu s tymi skolami nechapem. Ale potom jasne, ze maju take doverne vztahy rodicia s detmi, ked s nimi travia par hodin denne. Deti cely den v skole vrazene.

Moj David nemoze stale pochopit, ze preco je Adriana stale s tym Karambeu. Ze je skaredy, nema ani peniaze, typicky domorodec - kedze sa David narodil na Novej Kaledonii, tak ho berie tak. Nie ze by boli domorodci z NK menejcenni, ale myslim ze ich beru inac.
No tak som mu vysvetlila, ze to je tak... Slovenske a ceske zeny su verne po cely zivot! :grinning:

Ked tu Lucija nahodila temu o francuzskych osobnostiach, tak koho mate takeho oblubeneho?
Moj milacik je Franck Dubosc :stuck_out_tongue_closed_eyes: Len ho vidim v telke a uz sa smejem :sunglasses:
8. črc 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte, tak to vyzera, ze budeme mat novu clenku z Aix en P :wink: zalozila si novu temu a ja som ju ako prva vymakla, tak uvidime :wink:
Teda, KUlicka, s tym chlebom si ma prekvapila, to som este nepocula, ze sa to takto robi :astonished: A tiez si myslim, ze to bude kvoli tej sporotvej verzii Evianu, ta voda je praveze vhodna na pripravu detskej vyzivy.
Tiez som niekde citala,ze Adriana nemala najlahsie detstvo kvoli otcovi, rodicia su uz snad rozvedeni, no to je jedno, mne sa ona paci a MM posiela pravidelne maily :grinning: po tsunami poslal nejake eura Cervenemu krizu, tak teraz mu vzdy vypisuje a chce dalsie peniazky (jasne, nie ona, ale ako odosielatel je fakt jej meno, dobry tah :grinning: )
No Luci, takze na sklenciku s Patrickom, ts, ts, ts.. mne sa najviac paci Arthur, ale uz som ho dlho nevidela. a ma fakt krasnu zenu, to je ta z reklamy na kozmetiku Mixa :dizzy_face:
erika, ako ste dopadli na kontrole?
8. črc 2008 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, teda poriadne ste sa rozpisali, musim si to vsetko poriadne precitat, ale pozeram, ze mame spolocne nazory :slight_smile:
8. črc 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jej, hura, tak si nas nasla :slight_smile: tak sa nam trosku predstav, ok???
8. črc 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
no na kontrole sme dopadli Josh Ma 8 mesiacov meria 74 A pol cm vazi 9940g je zdravy a silny doktorka je velmi spokojna no a patrick to uz je horsie stale kasle vybral uz antibiotika aj solupred asirup a stale to nie je ono co je najhorsie tak sa stale stazuje ze je unaveny takze zajtra ideme na rontgen nepaci sa mi to a pravdu poviem ani doktorke
8. črc 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeej, no tie deturence su rozkosne! Dufam, ze aj ja budem mat take...hlavne nech je to zdrave, zatial sa mi zda, ze tu to doktori maju dost na haku, prehliadky len raz mesacne a tak. My sme prisli v oktobri 2006, moj manzel dostal ponuku prace zatial na tri roky (je Slovak a k tomu fyzik, no kocka na druhu), cize do oktobra 09. Ja som doma na Slovensku mala celkom slusnu karieru a tu som zienka domaca, lebo ma nikto nechcel zamestnat (mali platit nejakych 900 eur anaem). Vraj od 1.jula sa to zmenilo, ale dnes ma tiez nechceli zaregistrovat na ANPE, ze nemaju smernicu - no proste francuzska klasika... idem este docitat co ste popisali...wow 129 stran!
8. črc 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Josh je ukazkovo netabulkove fr. dieta :wink: ved podla nich je 74 cm az v 1 roku, nie? Aj ta hmotnost je taka nestandarndna na ich deti, len tak dalej :wink: no ale aby ste neskoncili na diete ako my s Alexom :grinning:
Chudak Patrick :fearful: drzte sa zajtra!
No nic, ja idem balit :stuck_out_tongue_closed_eyes: neznasam to, ved ma uz poznate.
8. črc 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute baby.
Tini tak ja toho Arthura velmi nemusim :sweat_smile: Ale zboznujem Gad-a Elmaleh-a, ten je podla mna super, teda nehra sa na nieco viac, sam zo seba si vie spravit srandu, taky pohodaK. No a aj Franck Dubosc ujde :wink:
Hanuk vitaj. Ty este nemas deticky? A kde vlastne ste? Ta tu teraz zahrnieme otazkami :sweat_smile:
Moji rodicia su uz na ceste, zajtra rano su u nas :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. črc 2008 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek