• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
autor
Tini!!To akvárko bych brala! Kolik litrů má? Máte k tomu světlo? A zakolik byste ho střelili? Tini, to máš nějakou zlou doktorku, když dělá takové poznámky, třeba je fakt nějaká divná..

Jzfr, dík moc! Jo, plyne to pomalu ale plyne, a třeba už brzo budu řešit kočárky, plínky kojení a tak! Kéž by!

Takže Bihan porodila, no to je super!! Tak konečně! Snad to nebylo moc náročné!
13. říj 2007 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, to akvarko podla mojho odhadu po pamati, kedze ho nemam pred sebou, ma tak 1m x 40 cm x 25 cm, baaaj ocko, je tam svetlo, samo sa zapina na 12 hod, pumpa na vzduch. Spytam sa vecer Freda, co na to on, to su jeho 4 posledne ryby v nom, no neviem ako do Lyonu. On by ti ho dal urcite aj zadara, pretoze uz spominal, ze musi najst niekoho, s kym ho pojdu spolu rozbit! Len co s tymi rybami? Ja ich nemozem len tak plachnut do WC, a su nejake speci, potrebuju vodu teplu 26 st.
13. říj 2007 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, prosim ta, co som napisala do 'autosedaciek', ze aby ti hlavne ladila s autom a obleckom, nemyslela som to tak plytko ako to vyznelo. Prepac.
13. říj 2007 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jééééééééžiš marjááááááá nic nerozbíííjej ani nesplachuj!! Já bych to brala i s rybkama, vždyt je to hřích!! :slight_smile:
13. říj 2007 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ale kde žiješ? Jestli je to výš jak Dijon tak je to v prd.... :cry:
13. říj 2007 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jéžiš, ted jsem si vzpomněla, že žiješ blízko Cannes! No to by snad šlo!
13. říj 2007 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale vies co? Ked sa manzel stahovat z bytu do domu, to je tak max. 15 km, stahovaci brali aj to akvarko s rybkami, ale nebola to sranda! Ano, byvame 5 km od Cannes.
13. říj 2007 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaaa to su mi novinky, Sara sa narodila, Jean-Yves pise po slovensky :grinning: :grinning: :grinning:

mate sa? ja som sa dnes cely den flakala :sweat_smile: si uzivam posledne teple dni, za dva tyzdne sa stahujeme do lyonu tak to bude vyrazne menej slnka :frowning2:

pekny vikend prajem, teda nedelu :grinning:

meleri, hlavu hore :wink:
13. říj 2007 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini,

já nevím s těma rybkama, akvárko bych brala prázdné páč je třeba ho vyčistit, jenže pak je třeba 14 dní čekat, až se tam nastaví ta rovnováha a kam mezitím dám rybky? No..ale to zas není tak důležité, hlavně je, že jak to nechceš, tak bysme byli pro.
13. říj 2007 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - :wink: - pohoda - mne sa tiez stava, ze ked daco poviem, tak to vyznie uplne inak ako som to myslela :dizzy_face:

Meleri - ja si pamatam, ze nasi, ked cistili akvarko (alebo ked "kotili" male rybiatka :grinning: , tak vzdy dali rybky do tej najvacsej sklennej nadoby aku sme mali doma (a to niekedy aj na viacej dni (vzdy im tam pridali aj kus kamienkov a travy)

to, ze Bihanin manzel takto plynule pise/hovori francuzsky aj mna zaujima - mne sa to toho mojho akosi nedari naucit :angry: ( alebo, to len vie tak dobre prepisovat :wink: )
Bihan - ak vie J-Y po slovensky - daj prosim recept
drzte sa maminka so Sarinkou - nech vam je len dobre :slight_smile:

Nguyen - pravdu mas - uzi si este toho slniecka :slight_smile: - tu je vzdy velmi sychrava neskora jesen (no a tohto roku take bolo aj leto :frowning2: )

Luci - pekne si vychunaj pobyt doma :slight_smile:
13. říj 2007 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
cau holky,

no šílím s akvárkem, aspon nemyslím na tam to..víte co..
dobrrrrou noc! :slight_smile:
13. říj 2007 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
spraaaavne, Meleri, je dobre si zamestnat hlavu niecim inym :slight_smile:

dobru noc vsetkym
13. říj 2007 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo, dík!

No já tiše závidím! :slight_smile: Muj muž toho moc neumí..učebnic nakoupil spousty, ale skutek utek...

Já teda uvidím jak to všechno dopadne...
Je to sranda, ale víc myslím na akvárko než na tam to.. :slight_smile:
pěknou neděli!
14. říj 2007 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: Meleri - tak to potom s tvojim drahym mame spolocne - tiez mam na vsetko knihy a skutek utek :grinning:
jaj ja som daka neprebrata - asi preto, ze som si este nedala svoju rannu kavicku - uz ju mam aj spravenu, ln som este do salky nos nestrcila
14. říj 2007 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no kavu som prave dopila - aaaa nepomohlo!!!
stale som daka otapena - fuj to bude tym pocasim - sama hmla
videla som v meteo - ze v Avignone ma byt dnes najkrajsie z celeho fr - tak si to pekne uzi Nguyen
Meleri - uz mate miesto na to akvarko?
Tini - vcera vecer som brusila stranky autosedaciek - no tak to vidim na dlhsie..... to co sa mi paci najviac je asi aj najdrahsie - a kedze nechcem zruinovat rodinny rozpocet - tak sa budem pokusat nieco najlepsie za normalu cenu --- nooooo, len aku farbu mam vybrat :wink: :grinning:
14. říj 2007 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte divcata

no pekne je tu, meteo sa vynimocne nemylilo, iba ja, koza, spim doobeda :sweat_smile:

jzfr, meleri, ja zasa ked is neco zmyslim musim to urobit hned a co najskor lebo ked ma opusti motivacia, neurobim to uz nikdy, ale na maloco mam knihy tak to potom niekedy aj tak vyzera :sweat_smile: a moj drahy to je presny opak, niekedy ma ta jeho azijska rozvaha zabija :frowning2: ale asi je to tak spravne, keby sme boli obaja taki plasiaci asi by sme daleko nezasli :grinning: :grinning: :grinning:

tak vsetkym pekny zvysok vikendu,

meleri napoziciavaj si tony DVD ja to robim ked sa mi nechce rozmyslat nad niecim ocakavanym, ako to dopadne tak pozeram filmy, snazim sa ne vazne sustredit, mebo to tiez nikedy byva problem no a potom to uz ide, cas bezi a ja som zamestnana niecim inym.

jzfr, tak kava nepomohla? ja tiez zvazujem tuto alternativu :grinning:

a Jean-Yves ak nas potajomky citas, tak aj tebe pekny den :grinning: :grinning: :grinning:
14. říj 2007 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
len k tym "divcatam" iba tolko, ze to s tou kavou asi nebude az taky zly napad :grinning: :grinning: :grinning:
14. říj 2007 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
vsak ja uz som pri druhej :grinning: :grinning: :grinning:
uvidime, ci zaberie
14. říj 2007 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte, jednoruka pise :grinning: dosli sme z nice, nakoniec som nedosla na to stretko kojacich matiek, lebo to malo byt v starom parku asi 100 m nad mestom a pristupovy vytah nefungoval. tak bud asi 200 schodov alebo 1 km uzky chodnik, obcas nejaky ten schod, no ako s kociarom ?! minuly vikend sme to vyslapali, ale bola som spotena jak mys. no nevadi. ale vcera vecer sme sli na aperitif, kedze tu je asi zakazane prist na navstevu poobede, boze , kedy ja sa naucim necitit sa trapne, ked sa ma spytaju, preco kojim, dokedy, nekuse?
jzfr, ake autosedacky sa ti pacia??? napis, aj ja mrknem.
meleri, nic si nerob z akvarka, aspon si myslela na nieco ine, vies co mi teraz povedal manzel? ze ho to velmi zaskocilo a ze nakoniec je rad, pretoze nebol pripraveny sa s nim rozlucit tak rychlo.
14. říj 2007 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved som si aj myslela, ze vsetky este profitujete z poslednych slnecnych lucov (aj ked teda u vas dolu tych slnecnych dni este bude :angry: )
co sa tyka kojenia - proste no comment - tu su vsetky take moderne!!!!
ale u nas som aspon svokrovi urobila radost (jedina z rodiny, kt som kojila - aaj ked kratko :sweat_smile: ) - takze Tini hlavu hore, proste stara skola je stara skola :wink: - a malemu chuti - tak cooo! (mam kamosku a ta kojila do dvoch rokov - ale to im tu povedat ani nemozem, fakt si budu mysliet, ze zijeme este v jaskyniach a ze potravu nam zaobstaravaju muzi lovom :grinning: :grinning: )
inak som ti odpisala do temy ku autosedackam
Meleri vidis to, dalsi den je pomaly za nami :wink: teda uz ti ostava iba jedenast - hura :slight_smile: - toto je na tom vsetkom to najlepsie - ze tie dni plynu a tak ich ubuda!!!
14. říj 2007 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
pekny den vsetkym :slight_smile:
15. říj 2007 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini,

tak to jsem ráda, že se nezlobíš! Ale můj manžel ted pořád mluví o Cannes, a že bysme tam mohli jet i "jen tak" tak třeba bysme se mohli někdy stavit za váma! :slight_smile: Od nás ze St Vallieru je to asi 300 km. Je to ale škoda, takové akvárko...třeba když ho vyčistíte, tak se vám zas bude líbit!

Jzfr,
jo, letí to jak voda, už je tu pondělí, cítím se líp a líp, jen takový divný tlak v podbřišku a ta strašná chut na slané!!!! Ale to ještě nic neznamená, že... :frowning2: Jo, plyn je pryč :grinning: už jsem se vyfoukla!
Jo, tyto dny je fakt krásně, včera bylo 26!! V Cesku už mají pomalu mrazy!
Holky, a to kojení bolí?
Nguyen,

zdravím tě, jak se vede? Dík moc za rady! Manžel mi na internetu sehnal plno hezkých filmů a tak, ale já místo toho čumím od rána do večera na internetové stránky o akváriích! :slight_smile:

Jo..o tom učení mi ani nemluvte, je to děs...třeba to mého muže přinutí až budeme mít dítě a to bude mluvit česky a on nebude rozumět!! :slight_smile:
Jzfr, dík taky přeju pěkný den
15. říj 2007 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri - moja skusenost s kojenim (s naliatim sa mlieka v prvych dnoch po porode) je velmi dobra - vsetci vraveli, ze to velmi boli a ze tak pozname, ze uz mame mlieko - ja som si vsak aj na treti den po porode myslela, ze mlieko este stale nemam - lebo ma totizto nic nebolelo - prsia sa mi oproti tehotenstvu zvacsili iba o kusok - takze som nic nepozorovala - ale mozno je to aj tym, ze ja som v postate od prveho mozneho okamihu odsavala mliecko pre svojich drobcov - kedze vobec nemali pravidelny rytmus, co sa tyka jedla, a ked som tda chcela mat mliecko pre oboch, tak som odsavala vtedy, ked mi spali :slight_smile:
a fungovalo nam to :slight_smile:
15. říj 2007 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, mne vcera vecer nechcelo natiahnut kona a taku som mala chut pisat.
Meleri, mne sa zda, ze Lyon je viac ako 300 km, my chodime k svokre do Largentiere, musime odbocit z dialnice a Lyon je este daleko, no ved to je jedno. Inak ja do Cannes ani nechodim, mne to pride trafene samej nalozit rano dieta do auta, kociar, odtrepat sa 10 km, hladat parking, vylozit, zapasit s Alexom, kocikovat 30 min a nacasovat to tak, aby sme boli doma do dalsieho jedenia, lebo ako ohrejem petit pot a sa strapnovat kojenim sama na ulici? To radsej sa poprechdzam tu u nas, hoci nic pekne tu nevidim, ale je to praktickejsie.
15. říj 2007 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Tini - to s tym natiahnuim MK - ani mne nesiel :frowning2: , az neskoro vecer - ale uz som nepisala
co sa tyka prechadzkovania uplne ta chapem - ani mne sa nechce na daleke trasy a sama s kocikom - mne je lepsie len tuto okolo domu a detom to je jedno - hlavne ze aspon sem tam zazru hybuce sa listy na stromoch, prechadzajuce auta, alebo maminu, ktora im robi grimasy :grinning: - hlavne, ze sa vozia :grinning: :grinning: :grinning: - a ze by som si ja sama na seba bic plietla?!
15. říj 2007 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby

tak iba tak na chvilku, odchadzam na cely tyzden na sluzobku tak vas nebudem moct citat, tak zas neprehanajte aby som vas potom aj stihla dobehnut, ok? :grinning: :grinning: :grinning:

vsetkym prajem pekny tyzden a majte sa krasne, dufajme ze nam takato pekna jesen vydrzi co najdlhsie, teda maximalne do jary, potom by sa uz mohla aj pratat :grinning: :grinning: :grinning:
15. říj 2007 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Presne tak. Vyzeralo to, ze Alex bude spat, ale uz sa opat hra na deke, ten ma vydrz. Keby ja som lahla a mohla spat, tak sa zobudim asi az na jar.
Meleri, mna kojenie trosku bolelo v porodnici, boleli ma bradavky, ked sa silno prisal, ale inak samotne kojenie neboli. Este som si parkrat uzila, ked sa mi velmi naliali prsia a upchali mliekovody, ale aj na to som uz vymyslela fintu, ako to rychlo vyriesit.
A mne nepride kojenie ako stara skola, skor biberon mi pride stara skola, ved to bola moda, ked my sme boli deti, nie? Mam kamosky v Nemecku a tam je kojenie a vobec navrat k prirodzenosti velmi popularny, ved aj u nas. No nic, ja budem pokracovat v tom, o com som presvedcena a co mi vyhovuje.
Inak lekarka mi kazala pridavat maso, tak som sla do Casina najst nejaky masovy petit pot. Kazala davat biele maso (hydina, kralik), nemam davat ryzu, sol, atd. Tak prosim pekne, nic vhodne som nenasla! Ked tam nie je ryza, je tam tuk alebo sol, alebo kadeco ine. Nechapem ani ten ich priemysel, na co to vyrabaju! Esteze mam special Mamy a ja, tak budem podla toho vyvarat. Jzfr, aj ty tak varis? A potom mrazis?
Dnes som opat sama, manzel je v Marseille, maju rande so sefom, si predstavte, ze vraj mal priletiet vlastnym lietadlom. Ale co sa divim, tu to nie je ziaden zazrak, to len ja si pripadam ako Alenka v risi zazrakov obcas.
15. říj 2007 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Tini - napisala som tu taaaaaky dlhy stvorstrnovy prispevok a medzi tym ma odhlasilo :frowning2:

takze znovu - ale kratsi :wink:
kojenie - podla mna - vydrz ako najdlhsie mozes , alebo ako najdlhsie je to pohodlne pre oboch - mne je luto, ze som prisla o mliecko tak skoro (u mna to bolo dost divne - lebo niekedy som ho mala velaa a niekedy velmi malo)
poznam dve maminky kt kojili do 16 a ta druha do 24 mesiacov - mna moja maminka musela odstavit, ked nastupovala v septembri do prace ako ucitelka (ale kojila ma devat mesiacov - a vobec vsetci v mojom slovenskom okoli koja a kojili - takze tot je pre mna taka ta klasika - ako som pisla hore ta stara skola)
co sa tyka prikrmov - tak striedavo aj ovocie aj zelenina a zakazdym mliecko (vzdy im otvorim 1-2 male flasticky od blediny a kolko mi odjedia, tolko im dam a zvysok im dam mliecko (samozrejme nedavam im plnu mierku, ale podla toho, kolko zjedli) - tesi ma, ze papaju a ze si zvykaju na chute - no to, co sm im spravila ja - im zatial az tak neslo - tak som si dala pauzu a skusim tento tyzden - mozno formou akejsi polievocky - ale este cakam, ledy mi zo Slovenksa dojde ten special z mamy a ja
dnes o pol dvanastej som im napr dala najprv trochu courgette, potom vyzivku pomme poire a nakoniec mliecko (v podstate mali kompletny obed :grinning: ) Mato zbastil viacej tuhej stravy a nechal trosku mliecka - a Ana klasicky menej tuhej, ale zato z mliecka vo flaske neostala ani kvapka :grinning:
k tomu vareniu - varis im v tom babycooku, ale obycajne v kastroloch - ja som zatial nechcela kupovat ten cook - ale ke som uvarila zemiaciky len tak vo vodicke - moc im nebrali - tak neviem, ci to mam kupovat :unamused:
Meleri - dufam, ze ty sa niekde pekne vyhrievas na slniecku a to, ze mas chut na slane? - nevadi - ja mam vzdy chut na sladke a uz to zacina byt vidiet!!! a to ani nie som vtom :grinning:
Nguyen - tak si uzi sluzobku - ides na Slovensko?
Bihan- uz ste doma?
drzte sa babiky - koncim ozvem sa zas az podvecer, vecer :slight_smile:
15. říj 2007 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som ani nezaregistrivala, kedy tu nguyen stihla napisat,ze ide na sluzobku, ta sa ma... Kam vlastne ides?
Jzfr, mam ten babycook od svagriny a je to najpraktickejsi a najlepsi dar, aky som dostala, vazne. Este som nerobila maso, to budem asi osobitne v malom kastroliku, ale a zeleninu a ovocie je to super, Alexovi vseobecne chuti menej zelelina a viac ovocie, chuti mu aj odo mna, aj kupovana, ja to rada pripravujem sama.
Uz spi, tak idem nieco robit, v stredu cakam rodicov, budu tu cely tyzden tesim sa ako mala!!!
15. říj 2007 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Tini,

no, my v Lyonu nebydlíme, St Vallier je asi 80 km jižně.
Jzfr,
byla jsem se na chvíli projít, ale zas jsem zpátky..
Vyšiluju s tím akváriem pořád.našla jsem super kořen v Rhoně, ale zas mám strach, že mi znečistí moje ještě neexistující akvárium.
Jinak se mám fajn!
Dneska je fakt krásně
15. říj 2007 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek