• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Este vzdy tu strasim, zase to necham na poslednu chvilu....
karol, ja netusim, kto je Gad Elmaleh, ani ten Franc... :fearful: kde sa daju vidiet? ked ja telku nejak nestiham.
Hanuk pisala, ze je prave tehu :wink: a su pri Aix en Provence.
Takze vasi uz cestuju, parada, to sa uz nevies docakt, vsak???
Podla vsetkehoc estuje aj Jzfr s rod, kedze sa uz neozvala, tak sadn auticko je opravene a stastlivo dorazia.
8. črc 2008 v 15:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Vitaj Hanuk!

Karoli, to sa musis strasne tesit :slight_smile:

Minuly tyzden som pisala na ambasadu do Pariza, ze co sa vlastne zmenilo tym 1. julom a ze este nevedia.
Napisali mi toto:
od 1.7. 2008 platia na pracovnom trhu pre krajiny EU okrem Bulharska a Rumunska rovnake podmienky ako pre francuzskych obcanov, zatial sme nedostali oficialne dokumenty, ale vraj uz boli zaslane na jednotlive DDTEFP

Tak dufam, ze v oficialnych dokumentoch bude aj to ze nas zapisu na ANPE ak chceme :wink: .
8. črc 2008 v 15:02  • Odpověz  • To se mi líbí
My sme v Manosque (ani nehladaj na mape...strasna diera), ale co uz, ked sme sa tu ocitli :slight_smile: To bude moje prve babo, ma sa narodit az vo februari, ale kazdy mi hovori iny termin tak neviem. No a ja mam otazok furu - co vlastne robi ta sage-femme? Myslim, ze na Slovensku take nieco nemame. A vie niekto, ci preplacaju 3D ultrazvuk? Citala som ze to stoji 150 eur co sa mi teda zda otrasne vela, mame mutuelle - preplaca to? Dik za odpovede, ked ja sa tu ani nemam koho toto vsetko spytat, lekari maju na haku, ani kyselinu listovu mi nikto nepredpisal, a ta sa vraj ma zacat brat este pred otehotnenim. Oni len ze mangez equilibre, tak fakt neviem. A navyse tie rady na francuzskych strankach - ze neprekracujte pocas tehotenstva 5 cigariet denne, no sila! To neviem, co sa potom tym zenam rodi.
8. črc 2008 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
No Tini to bude v tom, ze mozes pozerat slovenske programy :slight_smile:
Mne nic ine neostava len sledovat francuzsku televiziu.

Aix en Provence je niekde blizko nas, nie? Hanuk nechystate sa s manzelom niekde k moru?
8. črc 2008 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to je jasne ze sa vytesujem :dizzy_face: :wink:
Tini tak to su komici-herci. Nevidat ich az tak casto, ale bud hraju v nejakych "sketchoch" alebo v komediach. Gad hral v jednom filme neviem presne ako sa to volalo nieco Chouchou, opytaj sa muza, mozno bude poznat. Ja zboznujem jeho one-man-show, teda tie 2 posledne ktore spravil. Fakt sranda, az som sa pukala.
No a Franck Dubosc hral vo filme Camping, alebo teraz novsie Disco :wink:
Hanuk, myslim, ze kyselinu octovu nie je "povinne" brat popri jedle, pretoze ked jes dost zeleniny a ovocia, tak mas ten prisun zo stravy. A mozes si ju aj sama kupit v lekarni.
8. črc 2008 v 15:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Hanuk odpoviem zatial ja, ked som tu :slight_smile:

Sage-femme, je vlastne porodna babica (alebo neviem ako by som to teraz prelozila). Ta s Tebo absolvuje cely porod, nie gynekolog. Mozes k nej chodit na kurz pred porodom. Ja som tam chodila a momentalne tam chodi aj Kulicka. Tam sa rozpravate o porode, tehotenstve a ako sa starat o novorodencov...atd.

3D ultrazvuk si nespominam ci preplacali, ale myslim si ze ano.

Mne gynekologicka predpisala asi v piatom mesiaci zelezo a to bolo vsetko.

Hanuk ja som mala celkom dobre skusenosti aj co sa tyka porodu, starostlivosti pred porodom, po porode... Na porod mam fakt krasne spomienky.
Akurat som si nevedela zvyknut na starostlivost o deti. S malym tyzdnovym babatkom som sa trepala k lekarovi, sedela som v cakarni s chorymi detmi... a podobne.
8. črc 2008 v 15:14  • Odpověz  • To se mi líbí
ok, fajn, zeleninu aj ovocie do seba pcham dost, resp manzel ju do mna pcha jak do kozy. Aix je asi pol hodku od Marseille a od nas je Marseille asi hodinu. Chodime k moru cez leto zriedka, lebo je tam milion turistov a moj drahy neznasa hordy ludi, no co uz s nim. Pojdeme zasa v septembri, ked ta dovolenkova vlna opadne.
8. črc 2008 v 15:18  • Odpověz  • To se mi líbí
vdaka leni :slight_smile:
8. črc 2008 v 15:21  • Odpověz  • To se mi líbí
NO ja mam asi naozaj stastie na moju doktorku ona sa v nom doslova vidi asi si uz zvykla pri patrickovy ten tiez do jedneho roka lamal ich tabulky a teraz je len sval no je chudy a pri tom dokaze zjest za dvoch doktorka mi stale hovori ale to je len medzi nami pani sadek ja radsej vidim taketo silne a zdrave deti ako take krevety ktore su stale chore no a este jej dal ukazku zo svojej sily a bolo z neho bude snad Herkules mu uz ho teraz volame tak s Raafatom francuzi stale zabudaju nato ze mi slovania sme nasou staubou uplne iny zme silnejsi aj nase zeny su uplne ine ja ked poviem ze moje deti sa narodili kazde jedno 4 kilove dlhe 54cm tak su z toho paf to nevadi oni si zvyknu inac na jednej slovenskej stranke som nasla slovenske tabulky co sa tyka vahy a cm tam je josh v priemere a ukazala som to aj mojej lekarke tak sme sa na tom zasmiali a odvtedy mi uz dala pokoj s Joshom
8. črc 2008 v 15:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Hanuk som si prezerala kde je to vase mestecko, no ste fakt relativne blizko Aix a tiez Marseille. Tu u nas musime vsade autom, kedze tu nemame "transport en commun" cize mne pride aj 100 km blizko :sweat_smile: Hlavne ze mate hned blizko dialnicu, o ktorej my tu mozme tak snivat :unamused:
8. črc 2008 v 15:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Hanuk, a ako sa volas? Nech ta mozme aj normalne oslovit. A super fotka, zatisie so slnecnicami :dizzy_face:
Leni, Aix nie je tak daleko od nas, prave som sa tak zasnivala, ze ked doletime spat do Fr, tak ze by sme nalozili deti aj seba do auta a sli by sme na vylet spoznavat krasy Provence? Tusim takych 190 km.
Leni, myslis, ze ja vysedavam pred SK A CZ telkou alebo co :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: akurat vcera som 1 okom popri krmeni Alexa sledovala Novacke spravy, vraj Borhyova je tehu s tym jej Grekom, ale ked sa ma spytas na obsah tych sprav, tak ti nepoviem.
Hanuk, ak listovku neberies, tak si ju kup, neposkodis si, sice si uz v 10.tt, ale daj si ju :wink: Ten 3D USG tusim preplatila mutuelle, ale fakt sa nepamatam, len sa pamatam, ked som videla ten cennik, ze som sa naramne rozculovala. Akurat som dostala zadara DVD s napalenym zaznamom 3D vysetrenia :dizzy_face:
Francuzske rady si velmi k srdcu neber.

Btw, s balenim som pokrocila, kufor sa nebezpecne plni :fearful: a tentoraz nebudem mat ziadnu vypomoc s malymi kufrikmi :cry: a hlavne ked si predstavim, ze pri odlete z Viedne sa ide k lietadlu autobusom, a v Nice mi podla ocakavania nedaju kociar pri lietadle, takze okrem malej kabely na Alex.potreby nic prirucne nebude... Leni, pocitaj s tym!
8. črc 2008 v 15:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Vitaj Hanuk ! no co sa tyka ultrzvuku tak ten je preplacany toho sa neboj cakaju ta 3 v pripade nutnosti 4 co sa tyka kyseliny listovej su tu rozne nazory pokial si unavena tak ti davaju automaticky magnezium s B a samozrejme zelezo co sa tyka zdravotnej starostlivosti nemas sa coho bat co sa tyka porodnych bab vsetko zalezi ci si na klinike alebo v nemocnici na klinike je to tvoj osetrujuci gynekolog ku ktoremu chodis kazdy mesiac na kontrolu no a vstatnom su to len porodne baby lekara uvidis len v pripade komlikacii ja osobne ak ti mozem poradit daj si poslat zo slovenska vitaminy a mineraly specialne pre tehotne zeny su dvoje jedna sada na prve 3 mesiace a ta druha na zvysok aj na kojenie ja som ich pouzivala pri mojich obidvoch detoch a bola som velmi spokojna nenasla som eqivalent vo fravcuzku aj moj lekar my ich schvalil ked uvidel co vsetko obsahuju CALIBRUM mas tam vsetko na 100% aj viac presne co ti treba mas v nich aj kyselinu listovu
8. črc 2008 v 15:48  • Odpověz  • To se mi líbí
inac k tej televizii mne teraz strasne chyba ordinacia v ruzovej zahrade a panelak musim cakat do septembra ja to pozeram cez internet mne ide normalne len markiza a jojka stv nic vobec mi ju nepusta ako vam funguje vam
8. črc 2008 v 15:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Karol viem si predstavit ako sa uz nedokazes dockat vasich
8. črc 2008 v 15:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja slovensku telku nepozeram vobec. Cez net si obcas pozriem ked ma nieco zaujme, ale tak aby som pozerala pravidelne serialy, to nie.
Erika a tvoja mamca ako casto k vam chodi?
8. črc 2008 v 15:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Erika, prepac, ale musim ti oponovat. Jedinym opodstatnenym vyzivovym doplnkom v tehu je listovka, tehot.vitaminy su dobrym tahom farmac.firiem a pri tomto baby-boome z toho vyborne tazia :stuck_out_tongue_closed_eyes: normalna zdrava zena pri racionalnom stravovani nepotrebuje nijake ine vyzivove doplnky. Viac sa k tomuto nebudem vyjadrovat.
Magnezium (horcik) + vit. B6 sa indikuje pri predcasnych kontrakciach, tvrdnuti bruska a zelezo pri laboratorne zistenej anemii.
8. črc 2008 v 15:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Cize hanuk tvoja lekarka ma vlastne pravdu treba "manger équilibré" a to vlastne staci :wink:
8. črc 2008 v 15:57  • Odpověz  • To se mi líbí
no ja som mala laboratorne zistenu anemiu a krce a silnu unavu
8. črc 2008 v 15:58  • Odpověz  • To se mi líbí
a prito^m som jedla co najviac zeleniny ako sa len dalo vsetkeho a vidis po porode mi znova robili testy vsetko bolo v normale kazde tehotenstvo sa to opakovalo asi mam deti ktore vela zo mna tahali
8. črc 2008 v 15:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Asi preto su taki silaci teraz :slight_smile:
8. črc 2008 v 16:00  • Odpověz  • To se mi líbí
moja mam pride raz za rok a to mi staci nemame prave v poslednej dobe najlepsi vztah no a prenieslo sa to aj na patricka no oni dvaja to je katastrofa
8. črc 2008 v 16:01  • Odpověz  • To se mi líbí
no asi preto inac si to neviem vysvetlit a dufam ze to tak aj ostane zatial boli zdravy az na male ochorenia tak dufam hlavne som sa bala ked isiel patrick do skolky ze bude viac doma ako v skolke len raz bol nachladeny ani ked bola epidemia gastro a chripky tak jeho to nezasiahlo ale na druhej strane ked u neho nieco prepukne tak z jeho diagnoz sa stava lekarska zahada
8. črc 2008 v 16:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja som bola v tehu tiez anemicka, tak som brala nejake zelezo, uz sa to zlepsilo.
A je to fakt, ze Fr. neberu, ze my, Slovania, sme inej telesnej konstrukcie a vseobecne nas narod ma priemernu vysku vyssiu ako oni tu. Na Alexa tiez kazdy, ze aky je veeelkyyy a u nas medzi rovesnikmi je priemerny.
Karol, listovka je opodstatnena kvoli spravnemu vyvoju neuralnej trubice :wink:
8. črc 2008 v 16:05  • Odpověz  • To se mi líbí
A k tej televizii, my chytame vsetko nase a ceske (okrem markizy) cez osobitny satelit + TV karta. Dalo to prace aj namahy, ale stoji to za to, len skoda, ze niet casu...
8. črc 2008 v 16:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Hej k tej listovke mi to uz raz myslim bihan vysvetlila. :wink: Ale tak pise sa, zeby sa mala zacat brat uz pred otehotnenim a ked som sa na to lekara pytala, tak mi povedal, ze nemusim nic brat pred. Tak neviem :sweat_smile:
8. črc 2008 v 16:13  • Odpověz  • To se mi líbí
mas stastie ze mas parabolu no mne staci aj cez internet aspon vidim co sa deje doma ked si zoberiem ze internet mame len 6 mesiacov uplne to zmenilo moj zivot cez kablovku mam vsetky arabske stanice dokonca jednu polsku len nie te nase staci aj cez internet hlavne jojka ma super obraz no francuzke aspon ze mame HD to tiez zmeni pohlad
8. črc 2008 v 16:15  • Odpověz  • To se mi líbí
tak ty uz sa chystas tiez otehotniet ? Karol ak budete mat chlapca tak mu urobis obriezku? to le len tak na okraj ja som si tym uz presla a caka ma to znova ja viem je krestan ale je egyptan takze aj krestania robia obriezku aky mas nato nazor?
8. črc 2008 v 16:19  • Odpověz  • To se mi líbí
aj vy baby dokazali by ste dat svoje ratolesti obrezat ? ja sa priznam ze pre mna to bolo tazke no este aj lekar mi hovoril ze robim dobre pretoze patrick bol operovany v nemocnici nebojte sa to nie len tak ale aj tak mi zvieralo srdce pretoze je pod narkozou a potom ta bolest na zaciatku vdedy som si slubila ze uz chcem len dievca aby som tym nemusela prejst znova no a bola som potrestana caka ma to znova na buduci rok
8. črc 2008 v 16:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Inac tini asi to bude zniet blbo ale ja odmalicka tazko viazem vitaminy do svojho tela takze ja som nutena ich brat umelo a vidis aj moje deti tazko viazu ale len zelezo asi to je dedicne my sme tiez taka podarena rodinka ja mam krvnu skupinu A+ raafat B+ Patrick AB+ a JOsh O+
8. črc 2008 v 16:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Karol, ano, spravne by sa to malo brat tak 3 mes pred planovanym pocatim, no nerob si z toho tazku hlavu.
Panecku, Erika, tak na to by som asi nepristupila, hoci by to bolo spravene v nemocnici. Nech sa v dospelosti rozhodne sam, ci to podstupi, uspavala som takych chlapov :wink:
8. črc 2008 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek