• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Tie krvne skupiny su fakt super :grinning: Hotova hracka prirody a kto nema ani tucha o genetike, ten by sa divil :grinning: detom este chybaju nejake Rh - a bolo by to dokonale
8. črc 2008 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte ja len tak narychlo

vitaj Hanuk, k tvojej otazke, ja som spociatku chodila na kontroly ku gynekologicke a potom asi od zaciatku osmeho mesiaca ku sage femme.Rodila som v nemocnici so sage femme. Pred porodom som chodila aj na cvicenia a musim povedat ze som bola velmi spokojna, hlavne co sa tyka starostlivosti o maleho a o mna v nemocnici. S pediatrom to je uz ina kapitola :grinning:

Aj my sme boli na pravidelnej prehliadke u pediatra a mame 6600g a 64cm. No pediater sa len usmieval ked som mu povedala zase kolkokrat jeme ale nechapal ze este jeme v noci.Dal mi " super" radu.Ked maly v noci place mam poslat Francka za nim a on ho ma utisit a ked bude plakat aj hodinu nemam mu dat jest a ze po 3 dnoch si zvykne :angry: Takze zase jeho jedna z lepsich rad. Uz vidim Francka ako pri malom v noci hliadkuje a rano ide do prace :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No co uz pomaly si zvykame na taketo rady.

Kocky potrebujem fakt poradit asi sa vam moje otazky zdali blbe lebo som si nenasla odpoved :frowning2: Chela by som vediet odkedy sa da ist s malinkym do mora a ci teda pouzit aj nejake tricko na kupanie a este ako s bazenom ci ste skusali niekto tie plienky na kupanie ci to naozaj funguje.Ideme k svokrovcom tak aby sme im nenarobili v bazene neporiadok. Dakujeeeem

Karol uz sa snazilkujete??Ak ano drziiiiim palceky
8. črc 2008 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika tak ja by som s tym nesuhlasila to by bol asi u nas tvrdy boj. Ked sa uz o tom tu bavite vcera som citala diskusiu o hygiene chlapcov a o ppretahovani predkozky ale mne to pediater vyslovene zakazal a aj som citala clanok ze sa to nema robit.
8. črc 2008 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
no priznam sa ti ked mi to na klinike vybalila tak najprv som mala strach ze mi vymenili dieta po dvoch sekundach som sa spamatala lebo od zaciatku bol stale pri mne no a podoba sa aj te sestricka mala zrazu strach tak rychlo utekal a sa informovat ako je to mozne a nato prisiel raafat a ja nato josh ma O+ ako je to mozne a on mi skludom to je mozne nic sa neboj ja som sa skor bala ze namna hned vyskoci ze to nieje jeho syn a on kludas pripominam ze nikdy som svojho muza nebodviedla ale bola to sranda takze taka sme rodinka no a co sa tyka obriezky uz to vidim inak lepsie ale ty trha mi srdce ze to musi Josh aj ja podstupit inac hoji sa to rychlo a ma to naozaj vela vyhod len je to krute moja mama ma zato doslova neznasa hovory ze som kruta k svojim detom
8. črc 2008 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka pytas sa na tie plienky a more no ja som isla po prvy krat s patom ked mal 5 mesiacov bez problemov do vody nesiel je pre neho studena ale mal tam maly bazenik a v nom sa mohol hrat no ja az doteraz mu necham bavlnene tricko ked bolo mokre tak som vymenila za suche a samozrejma kila kremu min 30 na ochranu a vzdy da sa povedat v tieni co sa tyka plenok na kupanie mam s nimi len dobre skusenosti tak ci tak aj na kupalisku su povinnostou aspon u nas aj ja som spokojnejsia ked viem ze nam nebude plavat neake to ho okolo nas
8. črc 2008 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidis aj o tom pretahovani sa nevedia dohodnut 50% lekarov je za a ty druhy nie mali by sa uz konecne dohodnut este sa vratim k tej obriezke ja len lutujem ze to nerobia ako v amerike hned po narodeni ak si to zelaz ho obrezu a je svaty pokoj tu to odmietaju robia ju len ak z lekarskeho hladiska to je nutne ale aj tak to uz su starsie
8. črc 2008 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja to asi dam synovi (teda ak ho raz budem mat :sweat_smile: ) spravit. Z jednej strany z draheho tradicie, ale najma kvoli hygiene. Je to neporovnatelne. A zas to netreba brat az tak katastroficky. Ved Erika, robili ste to v nemocnici pod narkozou, si vezmi, ze v inych krajinach to robia bez narkozy, len raz svik a je to. Na to si tie deti ani nespomenu a ani im to nijaku traumu nesposobi. Moj muz si dokonca na to pamata, lebo mu to robili ked mal asi 4 roky a nie je to pre neho ziadny traumatizujuci zazitok, praveze sa na tom smeje. Tak neviem baby preco by to mal byt taky tvrdy boj, ked to ma len pozitiva. Ved v amerike je okolo 80% muzov obrezanych a z vlastnej vole, lebo jednak to odporucaju proti pohlavnym chorobam atd.
8. črc 2008 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Normalne zalezi od krajiy kde je aka tradicia. Lebo v niektorych krajinach to robia na 7. ci 8. den ako zidia, niekde to robia do 6-7 rokov. Ja by som to dala babu spravit, ved za 3 dni je to zahojene a koniec
8. črc 2008 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
A chcem len pripomenut, ze drahy by si za tym nestal z nabozenskeho hladiska (v islame to nie je prikazane,iba odporucane) , ale z hygienickeho. Lebo ten kto to nepozna, nevie v com vsetkom je to "vyhodne"
8. črc 2008 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sa zatial este nesnazilkujeme, stale beriem HA. Len sa tak informujem, kedze mozno coskoro vysadim :wink:
8. črc 2008 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidis karolinka aspon nie som sama aj moj muz si to pamata tiez ked mal 5 ROKOV A DOTERaz sa na tom smeje hlavne ako to bola oslava ja som nerobila ziadnu oslavu a mas pravdu je to hygienicke a podla mna aj krajsie co povies?
8. črc 2008 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. črc 2008 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
No krajsie to je :dizzy_face: :sweat_smile: aj prijemnejsie, teda mne to tak pride. On mi rozpraval ze nejaky chlap mu to prisiel urobit. A ze mu vravi "aha aky pekny vtacik leti", drahy zdvihol hlavu :grinning: a 'cvik' a bolo :grinning: Ja to fakt neberiem nejako katastroficky ako niektore baby. Ale je to asi skor z nepoznaneho
8. črc 2008 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
drzim palce v snazeni do buducna
inak k tej televizii mne osobne po cele roky chybala nasa telavizia a mozne tie rocniky ako ja sa este pamatate na slovenske incenacie alebo nase filmy myslim tym aj ceske samozrejma a chybali mi dokonca aj sobotnajsie rozhlasove hry pre mladez to bola jedna z mala veci ktora mi chybala za posledne 14 ROKOV TO UZ JE DOBA az teraz si to uvedomujem 14 rokov co som z domu prec takze ked teraz vidim staru heracku skolu v ordinaci v ruzovej zahrade a spoznavam aj novu a som rada ze sa dali znova na domacu produkciu ved sme v tom boli niekedy tak dobry mozno sentimentalita ale na kazdeho to pride uvudite aj vy po rokoch
8. črc 2008 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne tiez chybaju tie stare relacie a casto si spominam najma na detske programy :sweat_smile: . To sa neda ani porovnat s tymi kreslenymi blbostami co tu chodia v telke.
8. črc 2008 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som mala stastie ze niekedy som robila pre zidov atam ten novonarodenec to podstupil pre mna po prvykrat to bol sok a potom som im nadavala do barbarov a teraz s odstupom to vidim uplne inak aj tak je to krajsie a hygienickejsie no nic caka ma to znova ten prvy den musim byt silna
8. črc 2008 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
no zlata brana este doteraz pytam mojho otca o neake nahravky pato zatial zboznuje A JE TO MACKO USKO PASLI OVCE VALASY uz ked sme pri filmoch nevideli ste niektora z vas film od Jakubiska BATHORY to je film o cachtickej pani bol bobry stal zato
8. črc 2008 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol ja to neberiem ako katastrofu len ja by som to nechcela dat malemu urobit a raz ak by to chcel , tak by si to dal spravit. Kazdy si spravi ako chce :wink:
8. črc 2008 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vy jste teda aktivni...... :grinning:
Ja jsem dnes Leu po sieste vezla do creches, byla uz potreti, ale zase plakala kdyz jsem odchazela :pensive: . Ted chodi jen na pulhodinu na zvykani, a protoze to mam docela daleko od domu, tak tu pulhodinu cekam venku v aute, beru si sebou knizku...Ja mam ale vzdycky takove nervy, jestli tam place, ze ani nejsem schopna cist :sweat_smile: Dneska uz to bylo lepsi, ze aspon neplakala kdyz jsem pro ni pak prisla, hrala si a dokonce se ji ani nechtelo domu, tak priste pujde uz na hodinku :slight_smile:

Kulicko, s praci to moc neprehanej, prace neutece ;))

S tema syrama jak jste psaly je to nechutne :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale nikdo nechce prodelat, si nedelam iluze, ze to tak delaji vsude, jak jen to jde :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:

Lenka - ja celkem nemam zadne oblibence mezi herci a tak... Jen mam nektere oblibene komedie, jako napriklad Diner des cons ;))) anebo z posledni doby film L Invite, to je podobny zanr, u toho se fakt dokazu smat az se za bricho popadam :grinning:

Hanuk - vitej mezi nama ;)

Tini, dobre to pobal a stastnou cestu!!!! :dizzy_face:

Mne teda 3D ultrazvuk nikdo neproplatil, a to mame taky mutuelle... :confused:

Tehotenske vitaminy jsem brala jen zpocatku, a pak mi pri kazdem uzv rikali, ze je mimco dost velke, dostala jsem strach :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a radsi jsem je nebrala. Lea nakonec merila 53cm a vazila nastesti jen 3,6kg, I tak byl porod horor, jeste ze nebyla vetsi :grinning:

Janka - ten vas pediatr ma same vyborne rady ;)) Ale oni to tady opravdu tak delaji. Jsme se bavily s moji ceskou kamaradkou, co zije taky ve Fr, a deti vsech nasich znamych francouzu spi zpravidla celou noc bez jidla od narozeni. Nebo nam to aspon vsichni tvrdi. Ja nevim, Lea ta zacala spat celou noc az mezi 9.mesicem a rokem :sweat_smile:

Janka, jinak my bydlime kousek od more, ale loni jsme jeste Leu nekoupali, tady ten ocean je dost studeny, jen jsme ji vzdycky namocili nozicky ;) Letos to tady taky na uplne koupani jeste nebylo... :unamused: Od 3 mesicu jsme ale chodili na bazen, davala jsem ji nekdy plavecky nekdy koupaci plinku, a na plaz ji davam plavky.
8. črc 2008 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika tak bon courage :sweat_smile: Ja sa tu tiez hram na hrdink, ale som si ista, ze ked budem mat pred tym, tak budem stresovat :grinning:
Ja ked som bola mala, tak som zboznovala Macka uska. Doteraz si pamatam tu pesnicku naspamat :grinning: No a tiez kuka, zlatu branu a veeeela dalsich (bambulku, matka a kubka, vecernicky atd atd)
Ten film od Jakubiska by som velmi chcela vidiet. Pretoze podla toho co som o nom citala, sa nesnazil potvrdit tu (podla historikov) vymyslenu krvavu teoriu ale naopak vyvratit ju a poukazat na to, ze to bol nejaky komplot proti nej, aby sa jej neprajnici dostali k jej bohatstvu. No dufam, ze ho raz uvidim. Myslim, ze dnes na slovensku vysiel ci tak nejako nie?
8. črc 2008 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
len som si trocha zdriemla a aha kolko noveho. Aj my tu vsade musime chodit autom, minuly rok sme ziadne nemali a vlacili sme na chrbtoch nakupy zo supermarketu. Inak, volam sa Hana, pre Francuzov Ana, lebo oni to aj tak nevedia vyslovit. Tak vaham s tou kyselinou listovou, ale doktora som sa na to priamo spytala a on ze - neberte nic. Do tej mutuelle radsej zavolam, nech nezazije moj drahy sok, ked to bude musiet zaplatit. Kedy sa vlastne ten 3D da robit. Mam normalne 3 ultrazvuky teraz 28.jula, potom oktober a december. S tou sage-femme sa stretneme 5.augusta, chce vidiet aj Martina (manzel), som zvedava.
K Jakubiskovi - ten film by som fakt chcela vidiet, 10.jula je premiera, ale my sa najblizsie dostaneme domov v septembri :cry:
8. črc 2008 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Hanuk,

odkud z Fr. jsi? Jinak jeslti to chápu, tak jsi tedkom těhotná? Já taky...:slight_smile: taky mi tu doktor řekl, že je to zbytečné, já si to koupila v lékárně sama, a brala jsem to asi 4 týdny, pak jsem to už nechala tak..

ahoj...:slight_smile:
8. črc 2008 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eriko drzim pesticky at to nic nejni.

Hanuk vitej :slight_smile: Koukam, ze uz mas fr administrativu prokouklou :grinning: A na ANPE si dupni, jsou to blbci. NOrmalne jim dej pod nos ten odkaz ze Service Public at te koukaj zapsat. to snad neni normalni :pensive: I kdyz zname :sweat_smile: A navic nevim, estli ti tam pomuzou. Me pomohli akorat tak tim, ze mi rekli, ze zadna prace pro me nebude a nebude :grinning: Chytrolini :rolling_eyes:

Tini, prima, mas nekoho blizko.

Jinak my jsme teda se seznamili se spoustou Novych Kaledoncu, kdyz jsme tam byli na navsteve a nezda se mi, ze by byli nejak menecenni. Naopak se mi moc libilo jak zijou, ze jeste udrzujou rodinny tradice, rodiny drzej pohromade a tak. Ne jako dneska, ze pomalu neznam vlastni tetu :confounded: A vetsinou jsou to lide velmi inteligentni a vzdelani (aspon ti, co jsme potkali a se kteryma jsme se bavili). Hlavne jsou hrdi na svoji zem, ne jako ta pizda Seredova ( :angry: ) a maji byt na co! Ja jsem si NK fakt zamilovala a rikala jsem si, ze estli me jednou fr nastve, ze se sbalime a jedem na druhej konec sveta. Prace tam by byla pro nas oba :angry: a dost dobre placena. Zivotni uroven vysoka, kvalita zivota snad nejlepsi na cely zemekouli! Kdo se dneska odvazi pit z reky v Evrope nebo v Americe nebo v Africe? No jsem proste unesena noooo...
8. črc 2008 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ukecané.. ja vás nestíham :sweat_smile:

Tak obrezať by som syna v pohode dala... nevidím v tom problém.. môj bývalý bol obrezaný (z medicínskeho dôvodu) a dosť si to chválil :grinning:

Janka - plavky a plávanie - Sára sa kúpe v mori od 3m, najprv sme kúpili normálne plavky a anti UV tričko z Decathlonu. Tričko je ale nepraktické, tak sme kúpili takú modrú kombinézu (mám ju v staršom albume) a tá je úplne super :wink:
Deti do vody nekakajú a keď cikajú, žiadna plienka to nezadrží, takže tak.
Nezabudni ale namazať zátylok a uši, to sú dosť citlivé miesta, na ktoré sa zabúda.. a kúp baby krém, obsahuje minerálne filtre, ktoré chránia na fyzikálnej báze, nevstrebávajú sa do pokožky a chránia okamžite :wink:

Tiež si myslím, že tehotenské vitamíny vôbec nie je treba, ak žena neotehotnie v zime... listovku treba začať papať pred otehotnením, ale samozrejme ak už sú dve paličky na teste, tak to neznamená, že mimču niečo bude chýbať, ale listovku papať treba.
8. črc 2008 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ju, tak jsem zapomnela reagovat na to krmeni v noci.
To je zvlastni, naposledy, co jsem se bavila s jednou sage femme (ta, co me mozna bude pomahat rodit), tak zrovna ta mi rikala, ze "tetée de 2 heures de matin est le plus important de tous les tetées de la journée!" :sweat_smile: Takze asi tak :grinning:

Jinac kyselinu listovou... je hodne v salatu a jinych zelenych zeleninach. Ja beru sem tam obcas, ale taky si myslim, ze vyvazena strava je nejlepsi. Ovsem pokud nema clovek takovy problem s asimilaci jako Erika. To pak asi jina moznost nez ty chemikalie neni. Ono totiz treba jablko obsahuje min vitaminu C nez ta tabletka, ale zas jabko obsahuje jine latky, ktere usnadnuji jeho vstrebavani, takze finalne se ho vsteba vic nez z ty tabletky. Napriklad.

Teda ale rozjely jste se, clovek odjede na jedno odpoledne za klientem a hopla :sweat_smile:
8. črc 2008 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prave pred par dnami som videla nejaku reportaz o tom vitamine C. Aky je s tym obrovsky biznis. Je to vitamin ktory sa da chemicky vyrobit, takze v tabletkach je ho mozno viac ako v ovoci, ale telo si aj tak vezme co potrebuje a ostatok ide do.... toalety :sweat_smile: A tiez je samozrejme vzdy lepsi prirodny ako chemikalie. K tomu biznisu vraveli, len tolko, ze staci na obal nejakeho vyrobku napisat, ze obsahuje vela vitaminu C a hned stupne predaj. Cize tym vitaminom sme uz asi prepchati :grinning:
8. črc 2008 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no kocky napisali ste toho vela my sme boli v Carrefoure stravili sme tam skoro 4 hodiny no katastrofa teraz sme p^risli domov no pato neviem co si mam o tom mysliet je stale viac a viac unaveny staci ze trochuposkace a hned zacne kaslat a je unaveny zacinam sa bat no nic treba vydrzat do stvrtlk a urobime rontgen a hned na to k doktorke mam pocit ze za posledna 4 tyzdne my dal poriadne zabrat
8. črc 2008 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
inac Kulicko spomal moja uz len kvoli tomu ze citis kontrakcie davaj si moja pozor nestoji ti to zato uvidis trocha kludu ti uroby dobre a ktomu ked si teraz neodychnes tak po porode uz nikdy lucim sa s Vami tak zajtra dobru noc
8. črc 2008 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dobre ranko prajem vam vsetkym. vratim sa k vcerajsej teme Karol pravdou je ze ja sa asi viac bojim narkozy ako samotneho aktu bez uplnej narkozy sa to tu neroby u malych deti ja ich chapem staci aby sa pohli no a je pruser takze u mna viac hral faktor strach s narkozy . inac co mate nove dnes? Ja osobne som dnes znicena asi to bude tym vcerajsim carrefourom uz by mi trebalo asi vazne prazdniny ked si to tak vezmem tak od porodu som si neodychla doteraz uz sa to zacina prejavovat taham taham a uz mi akosi zacinaju chybat sily
9. črc 2008 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, nejak som zle spala, uz mam cestovnu horucku. Trosku odbocim, mam v plane doma necha prelozit papiere, aby som sa mohla konecne zapisat do Lekarskej komory, kto mate skusenosti s prekladmi, je nutna na papieroch apostille? ja som uz zabudla, ci sme to mali kvoli papierom na svadbu, ci to bolo fakt potrebne.
A dalsia otazka na ceske kolegynky, nemate nejaky tip na prekladatela z cestiny do franiny? Mam 3 papiere z Prahy, asi to budem len postou, lebo do CR sa nedostanem. A vobec na tie preklady je nutna trikolora s razitkom? Alebo staci len preklad od prekladatela zapisaneho v zozname (syn znamej, teraz konci fr. gympel, tak on preklada, je v zozname, ale nema trikolory...)
Mozno Meleri, ty by si vedela, ci existuje naopak tu vo FR prekladatel cestina-franina, ci to nebude lahsie nechat prelozit tu?
Na
9. črc 2008 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek