• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Odislo mi to, na dnes sa lucim, ozvem sa zajta z KE, pa a vela toho nekecajte!!!
9. črc 2008 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

Dnes je moj posledny den na Slovensku, zajtra rano odchadzam :frowning2:
Tak este posledne nakupy a poobede sa mozem balit. Chvilu sa tesim, ze uvidim Davida, potom sa zase netesim ze sa unudim sama cely den len s malym.

K tomu obrezaniu... My sme tiez nad tym rozmyslali, ked sa maly narodil. Ze by to bolo aj dobre. Uvidime v buducnosti, mozno si to dame spravit aj my.

Inak tiez vaham ci Gabriela kupat v mori ci nie...

Tini stastnu cestu, ale to si asi precitas az doma.

:slight_smile:
9. črc 2008 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeee sranda ako sme sa tu vymakli. Takze ty zajtra z Kosic a ja z Antibes!

Este raz stastnu cestu.
9. črc 2008 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
A vlastne som si uvedomila, ze som uspavala X chlapcekov na obriezku, ale to bolo kvoli fimoze, neviem, ci niekto dal z naboz.hladiska a tak, ale zopar dospelych fesakov sa tiez naslo a uz sa nevedeli dockat, ze ake TO bude :grinning: Ja by som ALexa nedala, ked tak sa rozhodne sam.
Erika, a dobre som pochopila, aj ty to musis podstupit? Neviem,ako som ta citala, nikde nedavas bodky ani ciarky, 1 dlha veta, tak neviem, ci som to dobre pochopila.
9. črc 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, obráť sa rovno na českú ambasádu v Paríži, tí ti to preložia so všetkým, čo treba :wink:
9. črc 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nie ja nie uz len to by chybalo len chlapci. je mi luto niekedy sa velmi ponahlam ked pisem to je tym ze patrick ma stale otravuje teraz mam cas este stale spi
9. črc 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
no stastnu cestu Tini ti prejem prijemny pobyt doma pozdrav Slovensko!!!
9. črc 2008 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dakujem za rady ohladne oblecka do mora tak asi kupime ten overal co si spominala Bihan.

Tini tebe prajem stastnu cestu a ohladne prekladov, neviem ako tu vo Fr. ale do Australie kvoli praci som musela mat preklady diplomu aj vysvedceni ale s trikolorou. Tam som sa tiez potrebovala registrovat na komoru pre zubnych technikov. Urob to cez ambasadu a budes mat vsetko co potrebujes.

Leni aj tebe stastnu cestu zase do Fr. a teda ak nam to vyjde tak sa mozme stretnut.My budeme vo Frejus od 26.7. do 4.8. potom ideme do Talianska.
9. črc 2008 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a je to aj na slovensku je teraz skandal co sa tyka masa ako vidim vsade je to rovnake no uz ma presla chut na syry aj na salami a ine pod. ked som pri tom vcera som carrefoure vobec nevidela ziaden Galbani syr tiez sa pytam kto by ho aj kupil teraz vsak?
9. črc 2008 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte musim sa pochvalit tento tyzde som zhodila 4 apol kila som rada pretoze uz som raz zacala s dietou a dlho som nevydrzala drzte mi palce
9. črc 2008 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://talent.markiza.sk/ pozrite si tu malu je zlata ma naozaj uzasny hlas a to ma len 6 rokov
9. črc 2008 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidim ze som tu dnes sama tak sa lucim
9. črc 2008 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini ja by som sa tiez rovno obratila na cesku ambasadu, ohladom prekladov na 100% a ohladom toho ako to ma vyzerat, co vlastne potrebujes a podobne skus slovensku ambasadu, ja ich velmi nemam rada ale neviem kto iniy by ti vedel poradit kedze si slovenka a nie ceska :unamused:
9. črc 2008 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
cO SA TYKA AMBASADY TAK S TEBOU suhlasim nie su prave najprijemnejsi konzul je fajn ale treba sa k nemu dno katastrofa dostat. chcela som vediet blizie informacie co sa tyka prace ta zenska na telefone sa so mnou ani nechcela bavit viete kolko mam ja takychto telefonatov za den zistite si to na nete na nasej stranke problem je v tom ze ich stranka nebola obnovena je to tazke ked niekto nema chut ani naladu vam pomoct.
9. črc 2008 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak vcera som sa pytala v lekarni, ze som v 8.tyzdni a nech mi daju listovku a oni ze nie, ze to je uz neskoro brat. No tak aby mi este odmietali nieco predat, ked chcem! Vrchol. Skusim v inej. Na to Anpe sa asi vykaslem, kym sa oni spamataju, budem davno rodit. Vcera som inak bola cely den s deckami v takom parku so zvieratami (robim benevole v jednej organizacii) a mozem povedat, ze tie fr.decka su teda riadne nevychovane. Navyse ma to uplne zmohlo, lebo som si nemohla poobede zdriemnut, a to ja musim kazdy den, lebo som uplne grogy.
Zelam stastnu cestu tini.

A inak, ako brali vase rodiny, ze ste rodili vo FR? Moja rodina to este nevie, chystam sa im oznamit ze som tehotna na moje narodky co mam o tyzden - akoze darcek :slight_smile: Moja mama je pediatricka tak si viem predstavit, ze bude kritizovat vsetko co tu robia ti doktori...
10. črc 2008 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Hanuk no nie vsetko co tu robia lekari je zle praveze naopak ja keby som bola na slovensku a moj syn ochorie tak sa trochu bojim aco sa tyka hospitalizacie po tom co mi kazdy hovori ako to vizera na slovensku tak praveze naopak osobne si myslim ze v jednom su tu posadnuty a to je dieta a snazia sa to praktikovat aj na detoch to iste Ta caka aj v tehotenstve budes si musiet davat pozor na vahu hned Ta ziazdia pre nich tu ideal je 10 12 kil max vies ja som tu rodila dvakrat a zijem tu uz od roku 2000 takze uz neaku tu skusenost mam no moze sa stat ze natrafis na nespravneho lekara nevadi zmen ho je ich tu vela . co sa tyka rodenia tu a doma no neviem vies ja som sa rozpravala s mojimi byvalimi spoluziackami a zname ktore rodili na slovensku rvu vec co sa ma pytali bola ako to je rodit tu po spolocnej vymene nazorov som skonstatovala ze vdaka bohu ze som nerodila doma takze sa neboj co sa tyka technickeho vybavenia nemas sa coho bat je tu na vyssej urovni ako na slovensku to je moj nazor samozrejme .PS moja mama tiez bola rada ked som tu rodila povedala mi jedno dakuj bohu ze si rodila tu a nie u nas urcite by to skoncilo inac .
10. črc 2008 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Erika, dakujem za povzbudenie. Myslim ze porod tu bude v pohode, to len moja mama je taka strasne starostliva a este ma berie ako male dieta, ktore si nevie ani samo navarit :slight_smile: No co uz, ved od toho su mamy aby nas rozmaznavali. Zajtra rano idem na dalsi test krvi na zistenie toxoplazmozy tak hadam ju nemam, lebo vsade sa nam tu v zahrade potuluju macky.
10. črc 2008 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky, ako je to s tými syrmi? Ja som našla toto a podľa tej sporávy Galbani dementuje akékoľvek obvinenia kvôli interným prísnym normám. http://www.sme.sk/c/3963316/Spotrebitelia-konzumujuci-syry-a-syrove-produkty-nemusia-mat-obavy.html
10. črc 2008 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte no ja som to videla vo vecernych spravach na tf1 tam ukazovali sklady tejto znacky a aj ine no hlavne sa to tykalo Galbani vies ja si myslim ze oni to budu dementovat pretoze teraz im poklesnu nakupy ako to byva ludia po case zabudnu a znova budu nakupovat v spravach bolo jasne povedane ze sa to tyka tejto znacky a zasiahlo to aj nemecko pretoze ini predali tento system recyklovania aj inym firmam to je na beton dokazane podla mna budu o tom blizie rozpravat v capitali najblizsie. no ten pohlad na tie skezene syry mi nedal ziaden apetit na ich jedenie . Hanka neboj vsetko bude v poriadku ja chapem aj tvoju mamku zober si to tak si v europskej krajine a nie niekde v afrike a pod. to by ti malo dat doveru a ked sme pri tom tak by si mala vediet ze francuzko ma jednu najlepsiu zdravotnu starostlivost na svete to je fakt drz sa.
10. črc 2008 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Hani (? dufam ze som nepoplietla meno) myslim ze nemusis mat obavy z porodu tu vo Fr. Ja som bola velmi spokojna i ked spociatku som mala obavy. S lekarmi som tu nemala problemy zatial ziadne az na nazory mojho pediatra ale to je ina kapitola. Nemala som ani problem ze som vela pribrala a ja som teda riadne nabrala vahu :unamused: .
10. črc 2008 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
čau holky s těma sýrama je to hnus že..my naštěstí kupujem sýry jen na trhu od místního chovatele koz, a občas koupíme takový ten kulatý francouzský plísňový sýr, ale jak jsem viděla tu reportáž tak mi bylo zle..

Já se přiznám že mě taky trochu stresuje ta francouzská porodnice atd..jak se tam budou k nám chovat a tak..ale zítra tam máme jít na nějaký pohovor, tak snad podle toho už se rozhodneme, jestli to bude dobré nebo ne..

Janko, myslím, že před porodem ti pošlu tu knížku zpátky, at ji máš pak zase doma, ale musím říct, že je fakt super, čtu to měsíc po měsíci a hodně věcí jsem fakt nikde jinde nenašla než v ní..

ahojte!
10. črc 2008 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte no my sme sa prave vratili od pediatricky tak rontgen bol znova v poriadku takze som rada aj lekarka na zaciatku sa bala ci to nie je zaciatok zapala pluc chvala bohu nie takze sme znova na Aerius pretoze podla nej ten kasel je skor alergickeho povodu tak ako u mna. hura jedna zahada vyriesena. Kocky nebojte ich porodnice su na velmi vysokej urovni takze klud uvidite same. uz ked sme spominali vahu kolko ste nabrali v tehotenstve ? ja zacnem ako prva pri Patovy to bola hroza 28 kg potom som ch zhodila pri JOSHOVY TO UZ BOLO LEPSIE 16 KG A CO Vy?
10. črc 2008 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri nemusis mat obavy z pristupu v porodnici. Dnes som bola s mojou rukou na ortopedii a spravili mi ortezu ktoru budem musiet pouzivat. Zhodou okolnosti ta pani co mi robila ortezu ma syna a on si zobral cesku ale neziju tu v meste:frowning2:. S knihou si nerob starosti to ma cas. Ked ju posles aj po roku nic sa nestane a mozno sa tu najde dalsia tehotna kocka ktorej pomoze :wink:
10. črc 2008 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fakt, kolko ste ostatne pribrali? Ja doma nemam vahu asi si budem musiet nejaku zaobstarat. Ale zatial mi jest nejak velmi nechuti...
10. črc 2008 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika tak som rada ze rontgen ste mali ok, snad mu ten kasel prejde.
No a s kilami pocas tehu,to som tu uz pisala ale tak mozem sa opakovat :wink:
Ja som asi do 26tt mala len +4kg a potom do konca tehu som nabrala 28kg.Poslednykrat som sa vazila 2 tyzdne pred porodom takze ani neviem ci to bolo konecne :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Doteraz som zhodila 22kil a este mi ostava 6 kil.Myslim si ale ze to nepojde teraz tak lahko aj ked drzim rezim lebo moje prsia vazia aspon 2 kila :sweat_smile: No ale to je lenm moja vyhovorka :wink:
10. črc 2008 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
prve 3 mesiace som ani ja nejako nemala chut ale potom som zjedla aj 5kg mandariniek a pomarance na kila a banany a nutelu no des.
10. črc 2008 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
JA TIEZ NA ZACIATKU V POHODE POSLEDNE é MESIACE TIE BOLI SUROVE v 8 mesiaci som nabrala 9 kil a v 9 mesiaci9 kil Hned nato ako som prestala pracovat pokial som sa dobre hybala tak to bolo ok no koniec a pritom ziadne cokolady alebo mastne doteraz sa cudujem na tom pri Joshovy mi bolo od zaciatku zle az dokonca ziaden apetit ked sa narodil tak som pôchopila mal taku hryvu na hlave ze mi muselo byt zle aspon co som zatial pocula deti co sa narodia s dlhymi vlasmi sposobuju tie nevolnosti aspon v mojom pripade potrvdujem no kazde tehotenstvo je ine pri Patovy som ani nevedela ze som tehotna az nato brucho a pri Joshovy no radsej nato nemyslim.
Janka pekne si zhodila mozes byt na seba hrda no ja som tiez uz zhodila kila pri joshovy no pred tehotenstvom som znova nabrala 10 kil takze teraz sa sustredim na ne zatial za tyzden 4 a pol kila takze mi drzte palce
10. črc 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlasim sa z KE, dobre sme docestovali, dnes u babky na obed Alex vliezol do sprchovacieho kuta a zacal sa obleceny sprchovat :grinning: to bola jedina pohroma, necitala som vsetko, len som preletela odpoved na moje otazky, dakujem, zatim pa
10. črc 2008 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcence - nestiham vas citat - som len na skok - dosli sme dobre - sice sme malo spali - deti nam urobili skrt cez rozpocet - noc pred cestou sme spali iba dve hodiny a tak sme zastavovali kazdu chvilu, aby sa MM aspon chvilinku vyspal za kazdym usekom a tak sme dosli unaveni a ..... (teda ja som za dve noci pospala iba 6 hodin, kedze som sa snazila byt s tym babom, ktore nespalo a chcelo sa hrat - ale teraz uz je dobre - detom sa paci a MM tiez

ja som zatial bola u kadernika a zajtra sa chystam po nakupoch a pozriet ze co sa tu zmenilo
10. črc 2008 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO TO JE SUPER ZE STE dosli v poriadku . inac to musela byt horor cesta asi tak skoro si ju nezopakujete prijemny pobyt na slovensku hlavne aby Vam prialo pocasie
10. črc 2008 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek