• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
aj nam tu krasne buchal ohnostroj vcera dnes sa patrick zabaval vsetky lietadla a helikoptery ktore boli na prehliadke prechadzali nam niekolko krat priamo nad hlavou takze sme stravili dobru hodinu pozeranim na ne na balkona takze maly skakal od radosti a stale pozeral na obrazovku a hned nato von oknom bola to sranda
14. črc 2008 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som aj zabudla, ze je 14. :grinning:
14. črc 2008 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mam fajront na chvilu, susedia si pozicali Alexa, nahanaju sa po byte, maju tam hojdacku... az mi to je divne, ze sa mi tu nikto nemota pod nohami.
Dnes som posielala pohladnice do FR a MM pozdrav k meninam, no asi nepride nacas :grinning: ale nafarbila som Alexovi rucicku fixkou a otlacila som na vsetky pozdravy, celkom pekne to vyslo.
14. črc 2008 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, aj ja, keby mi MM nepovedal, že dnes môžeme kecať, lebo neide do roboty :grinning: A inak taký pozdrav som posielala mamči k narodeninám :dizzy_face:
14. črc 2008 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ako je na slovensku?
14. črc 2008 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
momentálne nafigu.. prší a ešte bude pršať celý týždeň :angry:
14. črc 2008 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
a to mi je luto myslela som si ze je u vas pekne a hlavne horuco. no aspon vidis vasich atvoje zname psychike to aspon pomoze nie
14. črc 2008 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
vcerajsia burka bola strasna, nam ako vzdy vypadla aj telka, navyse stale prsi... a co tam ??? Leni, si tam??? Ako je u nas ???
15. črc 2008 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
to musela byt strasna ta burka; aj ked pozeram spravy tak hovoria vatsino o burkach na slovensku a okoli.
15. črc 2008 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

toz u nas je porad krasne. uvidim, kdy se to taky pokazi..v sobotu prselo tedkom je uz fajn.

Holky; co proti kvasinkam v tehotenstvi? Mam jeste ty tablety co se davaji do pochvy ale nevim jestli to muzu.

Zkousim bily jogurt a to specialni mydlo, zatim nic moc. :frowning2:
A to jsem ani plavat nebyla; tak nevim z ceho, mozna z unavy.

Ta unava uz me fakt depta, zkusim dneska pomerance, treba me to probere.
15. črc 2008 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, za doktorom a čo najskôr... treba ich poriadne preliečiť a hlavne tých kvasiniek je milión druhov.
15. črc 2008 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ajaj, tak jo... :slight_smile:
15. črc 2008 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, ja na to hrozne trpela v tehu :stuck_out_tongue_closed_eyes: urcite zajdi k doktorovi.
U nas je uz nekolik dni naaaadherne pocasi, tak jsme denne na plazi... parada ;)
Kez by to vydrzelo ...
15. črc 2008 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja zrovna resim dilema, jestli mam jet na tyden na dva domu nebo mam vydrzet do zari... Nebylo to v planu, byli jsme tam na 3 tydny v breznu a na 3 tydny v kvetnu... a jedeme opet na 14 dni v pulce zari.
Navic segra prijede zacatkem zari k nam... Ale Yann mi to ted nabidl, cimz mi nasadil brouka do hlavy, tak koukam na letenky :sweat_smile:
15. črc 2008 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, to je teda dilema :wink: asi chod, ved ked bude Leus vacsia a ty budes pracovat, tak nebudes moct chodit tak casto.
Meleri, neboj, nejaka lokalna liecba a bude klud, treba to vyliecit, napis, ako si dopadla.

U nas dnes bolo veselo :grinning: dosla suseda s malym Ivankom, tak chlapci santili, ona si potrebovala odskocit na nakup a kedze je vonku strasne chladno a priserne fuka, tak som si nechala jej Ivanka u nas, paradne sme to zvladli. Ale vam poviem, ze tych par minut mi stacilo, nemam v tom este prax.
15. črc 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini,

máš zkušenosti s Colposeptinem? Mám ho ještě od minula...v letáku píšou že se během těhotenství může, jenom ne před porodem..nechcu kvůli každé blbině otravovat doktora...a navíc tam tedkom nikdo není..
dík!
15. črc 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,tak som si zistovala na Assurance a na mutuelle a ten 3D ultrazvuk nepreplacaju, tak som sa objednala na Slovensku. Tam to stoji 500 SKK co je uzasna cena oproti 150 eur tu. Esteze prave vtedy budem na dovolenke na Slovensku takze dve muchy jednou ranou...
15. črc 2008 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, bohuzial, nemam s tym skusenosti, si tehu, takze smykaj k doktorovi :wink: zajtra, cim skor.
Hani, to len tolko to stoji na SK? Paradne ti to vyjde s tou navstevou.
15. črc 2008 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk, väčšina cabinet de radiologie má vo FR najnovšiu techniku a 3D robia vrámci klasického UZV vyšetrenia.. samozrejme ak chceš 3D na vlastnú žiadosť, tak to musíš cvakať ako na Slovensku.. Ale ak chcete, tak odporúčam 3D po 25tt, dovtedy toho veľa neuvidíš ;)
15. črc 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemam casu si Vas poriadne precitat. Po dlhej dobe som sa dostala k PC.
Gabriel uz lozi a v tomto dome nie su vobec podmienky na lezenie. Vsade ciha plno nastrah, takze ho stale prevlacujem v autosedacke, sedacke, sedi vonku v kociku alebo sme zavreti v jeho izbe kde som vytvorila ake take podmienky na bezpecne lezenie. Ale tam nemam PC. :frowning2:

Docestovala som dobre.

Pocasie tu mame pekne. Nie je tu vobec tak strasne sparno ako bolo na Slovensku. Teda aspon u nas v Stupave bolo otrasne teplo.

Tini uz aby si tu bola, o nicom inom nesnivam len ako prides :slight_smile:

V piatok som mala velku depresiu, ze som tu zase sama... atd. No ale casom ma to preslo a uz som zase v starych kolajnickach.
15. črc 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky vy ste sa rozpisali
no hanuk ja suhlasim s bihan urobi ti vysetrenie a neskor ti prepne na 3D
no a ja nie som si ista ci ti tu vo francuzku uzna ultrazvuk robeny na slovensku oni chcu aj podrobnu spravu od lekara ktory ti roby ultrazvuk tak neviem ako to precita v slovencine tak ci tak v prvom trimestri nic nevidno aby si potom nemusela absolvovat este raz tu a zbitocne zacvakas 5OO korun.

mutuel ti spravne odpovedala ze ini to nepreplacaju pretoze nie je vela kabinetov kde sa roby cisto 3D aj dvd tak to poistovna nepreplaca ani mutuel vsetko co to preplati poistovna tak mutuel za az na vynimky.
15. črc 2008 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk, pripajam sa k Erike.
Neviem akeho mas gynekologa ty, ale moja gynekologicka nebrala akekolvek vysetrenia robene na Slovensku do uvahy.
Vsetko mi robili este raz. Darmo som sa ohanala slovenskou tehotenskou knizkou a papiermi a neviem cim.
Proste nasmu zdravotnictvu nedoverovali.
15. črc 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hej, to je jasne, ze neakceptuju nic slovenske, na to som uz zvyknuta :slight_smile: Ja si to chcem na Slovensku dat spravit aj z ineho dovodu, chcem sa popytat mnoho otazok v rodnej reci, predsalen moja franina na vsetko nestaci. Je vyborne, ze sa da prepnut na 3D v ramci ultrazvuku, som vsak zvedava, ci sa to da aj v nasej nemocnici. Bohuzial nase mesto je taka diera :frowning2: A ked prave vtedy budem na Slovensku, preco nie...stavim sa, ze sa na to bude chciet pozriet cela rodina, dufam, ze tam tolko ludi naraz nevpustia :slight_smile:
15. črc 2008 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moj gyndos si vzal vysetrenia z Prahy a nic nepovedal, niektore chcel doplnit, nieco sme robili dalej podla ich schemy. Mala som aj 1. usg z Prahy a nebol problem, ved tam lekarom ide o cisla a nie o obrazky, ale je pravda, ze ten fr. usg bol popisany inak ako tie nase, hoci si myslim, ze by latincine mali rozumiet.
Leni, este si na nas pockas zopar tyzdnov, ale potom daco vymyslime, ved aj turisti sa vratia domov a opat sa bude dat parkovat bez vacsich problemov.
15. črc 2008 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby

uz len tri tyzdne a aj ja letim k rodicom tak dufam ze si prinesiem toto super pocasie :sweat_smile:
nemam cas vas ani poriadne docitat, vela prace v robote a k tomu perne vikendy, min vikend sme boli u svokrovcov, bud vikend mi pridie kamoska, ktora pracuje v bruseli tak sa na pravidelnej TGV linke lyon-brusel striedame raz ona u mna a potom ja u nej no a ten dalsi vikend tu mame zas alovho kamosa a s nim potom ideme dolu do carpentrasu tak bude veselo a potom uz idem na sk tak najblizsie 2 mesiace si asi velmi neoddychnem :grinning: :grinning: :grinning: ale to su skor prijemne "problemy" :sweat_smile:
inak baby lyoncaky poculi ste o vystave v Sucriere v Lyone, Our body? Chystame sa tam tento vikend tak ak ste tam niektrora uz bola dajte vediet ake mate z toho dojmy. Ja sa strasne tesim. Vyzera to byt riadna haluz :astonished:
15. črc 2008 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

jen v rychlosti : jak se projevujou ty kvasinky? Me se furt doktorka pta, estli me nic nepali a nesvedi. Kdyz me zasvedi jednou za 14 dni, tak pridam pri sprche intimni mejdlo a je zas vsecko OK. Vytok nesmradlavej mam porad, takze si taky nepokladam zadnou otazku...

Diky za odpoved.
Dneska jsme konecne dodelali obyvak, tak ted se postupne vrhnem na podlahu v kuchyni a v chodbe. Pak jeste ty "finition" a budem moct definitivne stehovat. Jsme zatim sestavili postylku. To je tak krasny :dizzy_face: Se na ni chodim porad divat. Taky budu muset vyfotit brisko, uz jsme ho dlouho nefotili hi hi. To to leti!

Tak ja padim spat, pac jsem uplne grogy. Doctu vas potom nekdy.. snad brzo!
15. črc 2008 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, a neprides skor, ze by si nam doniesla to pekne pocko skor? Taka kosa!!! Brrr...ja mam so sebou az 1 dlhe nohavice a aj to lahke biele, ako stvorene do dazdiveho pocasia. A v Carpentrans som bola este davno s mazoretkami v r. 1995 :grinning: ked som este bola mlada, pekna a stihla :grinning: pozdravuj tam, byvali sme na nejakom intraku. Vlani sme tamad prechadzali aj s MM, totizto farar, co nas v KE sobasil, chodieva do Venasque (?) kazde leto, to je tak asi 15 km od Carpentrans, ale tentokrat mu to nevyjde, takze spiskame krstiny s nim tu v KE teraz v lete. Ale som krasne odbocila...
Si predstavte, tu v kinach davaju Sex v meste, tak MUSIM do odchodu.

Kulicka, pokym to je nesmradlave a neobtazuje ta to, tak je to v poho. Vsetko ine nie je dobre. Mate vela prace s domcekom, ale je to krasne :dizzy_face:
Meleri, co ty?
16. črc 2008 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby zase som tu s otazkou, aky praci prasok pre babatka je vo Fr?dakujeeem
16. črc 2008 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Ronit ja pouzivam Le Chat sensitiv.

Hanuk ja som mala tiez prve vysetrenia robene na SLovensku, tu si ich pozreli ale robili mi este raz nove.
Kulicka mate teraz toho dost ale je to pekne zariadovat si vlastny domcek.Hlavne si aj oddychni.

Nguyen to je ta vystava kde su preparovane ludske tela?? Ak ano tak ja som to videla vo Viedni a aj v Sydney.Mne sa ta vystava velmi pacila len najhorsia cast bola s roznymi deformaciami plodu to som len preletela.

Pozdravujem vsetky a prajem vam krasny den
16. črc 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ronit mas krasnu dcerku a je o den starsia od nasho Julliana :wink:
16. črc 2008 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek