• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

19. září 2017 
ahojte holky, tak se k Vam take hlasim, snazim se Vas poctive jiz tyden docist, a ze az pak napisi, ale koukam, ze jste toho napovidaly hodne a takj jsem se rozhodla zrovna i napsat :slight_smile: snad mne mezi sebe prijmete :pensive:
20. črc 2008 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj vitaj odkial si?
20. črc 2008 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute, dakujem za vsetky tipy na odkazy, ale ako to ja vidim, nic z jej cesty nebude, to oni len tak vzdy vsetko planuju a snivaju a najlepsie by bolo, keby vsetko zabezpecil nekto iny... ved urcite poznate :grinning:
Zase nam tu prsi, to je des :cry:
Prajem vsetkym krasny zaciatok noveho tyzdna a vitam Remenovu :wink:
21. črc 2008 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj bambulky!

Včera som sa vrátila z Pohody, mamča strážila cez víkend malú a ja som si tak náááádherne oddýchla :dizzy_face: Myslela som na niečo úplne iné ako hovňajsy a príkrmy, bavila som sa s ľuďmi, ktorí deti nemajú.. no nádhera.. Len som "prišla" o jednu priateľku, ktorú som považovala za veľmi dobrú priateľku a urobila mi niečo, čo ma dosť sklamalo :confounded:

Ale teraz tu máme pomerne fajn počasie, dorazila sestra z Írska, tak ma nič nemôže naštvať :sunglasses:
21. črc 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj eriko, my bydlime asi 20 min od Parize :slight_smile:
21. črc 2008 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ja nez vas doctu, to bude teda trvat :frowning2: skoncila jsem nakonci rijna, kdy bihan cerstve porodila :slight_smile:
21. črc 2008 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte bihan je to bolave ked nam najlepsia kamaratka uroby nieco podobne stalo sa mi ale uz davno viem ze ma to stavalo a poriadne potom som sa stym zmierila a le z casu na cas mi je s toho smutno pretoze mi chyba.
remenova a kde presne aj byvam v Chatou .

ja sa teraz lucim ideme znova do disneylandu takze az vecer majte sa krasne.
21. črc 2008 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Remenova, to snáď ani dočítať nemusíš :grinning: 136 strán! Radšej sa rovno opýtaj :wink:

Erika, fakt ma to dosť ranilo, lebo je to baba, ktorú poznám od svojich 8r a už sme si toho kopec preskákali. No, asi sa už konečne budem musieť naučiť, že veriť môžem jedine sama sebe.
21. črc 2008 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
eriko, ja b ydlim ve Verneuil sur Seine, kousek od Orgeval, Chatou neni daleko :wink:
Bihan, ja uz jsem rikala manzovi, ze to mam jako roman na pokracovani a chtela jsem se k Vam pridat az pote, co Vas doctu, no, ale uz jsem nevydrzela dele cekat :slight_smile: kazdopadne si Vas stejne doctu, pokud bude teda cas)))
jojo, s kamaradkama je to kriz, sama jsem poznala ty prave az ted, kdyz bydlime tady. Taky jsem si s nimi zazila svoje, myslis si, ze jim muzes verit a ony te podrazi jako by nic :frowning2:
ja take rikam, ze je nejlepsi verit pouze sama sobe :wink:
21. črc 2008 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
a tak to je dobre ze si tu tak blizko mozno sa stretneme co sa tyka kamaradok to je skoro to iste staci ze sa clovek vzdiali alebo vyda a vsetko sa zmeni nemame nazory ako predtym nato iste vsetko sa zda byt ze vsetko co robym je zle a je top dlha tema
21. črc 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sa teraz lucim uz meskame nie a nie sa dostat z domu drzte sa
21. črc 2008 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
eriko, jsi byla v disneylandu? tak to se podrz, ale disneyland je cilem meho muze, mimochodem slovaka, a to je mu 34 :wink:
21. črc 2008 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, a ako ten vikend zniesla Sarik ? :grinning: Urcite dobre, to len my mamy strasime, teda aspon ja. Je to smutne, ked kamoska sklame, aspon vies, na com si.
Remenova, ako sa volas??? Vy planujete s manzou navzdy en France? Predsa len je to ine, my tu mame vacsina domorodych chlapov.

ja som dnes pekne vybavovala papiere, moje nervy, ale uz sa to zacina hybat. alex sa povozil v kosickej mhd, to bol zazitok!
21. črc 2008 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeeej bihan, pohoda bola moja oblubena dovolenkova destinacia asi tak od 16 do 22 rokov a este radsej som chodeivala na pepsi sziget do budapesti, mam na tieto akcie iba tie najlepsie spomienky :dizzy_face: ale uz dnes neviem, akurat tento vikend ideme to carpentrasu a ked moj drahy spomenul slovo stan zatvarila som sa asi takto :confounded: tak asi budeme pekne spat v avignone u svokrovcov alebo sa niekde ubytujeme kazdopadne v posteli :sweat_smile: uz som asi stara na stan a spacak :grinning:
inak co sa tyka vikendu, tak tento bol mimoriadne vycerpavajuci bola u mna kamoska tak sme zas raz zlozili cely lyon no a ta vystava bola uuuuzasnaaaaa :astonished: asi prve dve minuty som mala taky divny pocit ale potom som sa snazila divat sa na to z cisto vedeckeho hadiska a sustredila som sa na to co vidim a nie kto to bol a podobne...je to zvlastne stat oproti mrtvemu cloveku ktory sa vam pozera priamo do oci...ale odporucala by som tu vystavu kazdemu je to skutocne jedinecne a maximalne obohacujuce, kym som to nevidela kopu veci som predstavovala uplne inak, az dnes mozem s kludnym svedomim povedat ze viem ako vyzerame zvnutra :sweat_smile:

no a bihan, ono to vzdy velmi boli ked ta sklame niekto komu veris, aj ja si uz niekolko rokov opakujem ze na svete neexistuje nikto komu mozem verit na 100% vratane samej seba, verim ze vies co tym myslim :wink: ale z casu na cas mam pocit ze napriek tomu obas niekomu zadoverujem viac ako by som asi mala a ked si potom uvedomim aky je to risk, radsej na to ani nemyslim...kazdopadne drzim palce nech to co najskor preboli :slight_smile:
21. črc 2008 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, to si pekne pisala o tej vystave, ze si sa nesnazila pozerat na tie exponaty ako na byvalych zivych ludi, ved aj my sme si s tym v skole uzili, proste to beries ako ´material´. Este pamatam, ze som mala doma lebku a ramennu kost, tak moja mama odmietala vkrocit do mojej izby, ze tam urcite strasi a tak pod, no co uz, ako som sa mala inak naucit kosticky lebky? :grinning:
21. črc 2008 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak tini bola tam taka skupinka (zrejme medikov) a si tam s nadsenim nazorne opakovali dake veci a tak som ich kusok pocuvala ale rozumela som im asi tak 5%, nie ze by som bola blba ale nie som ani medik a ani francuz :sweat_smile: ale v kutiku duse som im aj trosku zavidela, isto z toho mali ovela vacsi zazitok ako my lajici. Ked si tak predstavim ze by niekto vymyslel nieco obdobne ale tykajuce sa historie asi by som tam vyskocila z kozky :grinning:
21. črc 2008 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. črc 2008 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky!
tini: my tady s manzelem bydlime od dubna 2007 a ppredpokladame tady zustat az do roku 2011, ale uvidime, co a jak se vse vyvine. Neni to tady vubec jednoduche :frowning2:
Manza je tady pracovne a ja jsem nechtel zustavat sama bez neho a proto jsem se rozhodla prijet za nim. Neznala jsem ani jedno slovo fr, ale naivne jsem si myslela, ze se znalosti aj a nj bych aspon nejakou praci mohla dostat a pritom absolvovat nejake ty kurzy fr. tak to jsem se pekne mylila :frowning2: nyni budu od zari delat nounou v jedne rodince, a pritom chodit kazdodenne na dopoledni kurz fr :wink: Jinak jsem take cetla, ze mate psika, muzu se zeptat jakou rasu? My mame take hauka a dve ciciny, takze zverinec hadr, ale jsem za to rada, protoze manzel je casto na cestach a alespon nejsem tak casto uplne sama :slight_smile:
21. črc 2008 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak, jeste abych nezapomela, jmenuji se marketa :slight_smile:
holky, nevite nektera, kde si muzu zaridit attestation d'assurance voiture pour transport d'enfants dans le cadre de la profession? Auto mam na ceskych znackach a pojistene je a bude nadale v cr.Nemate nekdo nejake zkusenosti, kontakty nebo vedomosti :frowning2:
21. črc 2008 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
a tvoj manzel nevie? lebo tento typ problemov sa tu vyskytuje dost zriedka, vacsinou sa vsetky starame o francuzsku assurance ktora by vzala do uvahy nase slovenske-ceske vodicaky (meleri - ridicaky :wink: )
ale skus to vyriesit cez svoju cesku poistovnu ved to je ich praca, nie?
21. črc 2008 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi si myslim, ze to vazne budu muset vyridit v cr, no, zkusim s etam poptat. Manza o tom nema potuchy, vubec tady ty francouzske prasarny jsou uplne na palici. vy mate ok, ze manzele jsou frantici :wink: , ale my jsme oba slovane :stuck_out_tongue_closed_eyes: takze smula :frowning2:
a ty to mas jak se svatbickou? jak s eto u vas rozbiha? Naposledy, na str 19 jsem cetla, ze se stehujes z Avignonu do Lyon. Jsi spokojena? My\ byli ted na prodlouzenem vikendu v Avignonu a na dalsich mistech vb okoli a byla to bomba bomb, miluji jih, parizani jsou strasni :confused:
21. črc 2008 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne juh je najlespi :grinning: Alleeeez l'OM!!!! ale ani lyon nie je zly a koniec koncov ani pariz :wink: no svadba je stand by, a dufam ze tak este chvilu ostane, u nas je svadobny motor moj drahy, z casu na cas sa nastartuje a tak sa to kus pohne a potom sa mi ho podari nejak upokojit ale raz mozno...ked budeme velki :grinning: :grinning: :grinning:
hmm ci je to velka vyhra mat muza - priatela francuza neviem, ja som si nevsimla zmenu, akurat ze profitujem uz asi skoro rok z jeho zdravotnej positky a aj z poistky na auto :sweat_smile: ale inak mi to nepomohlo ani pri hladani si prace ani pri vybavovani akychkolvek papierov skor sa tu na mna pozeraju zvrchu akoze sa chcem vtriet do krajiny a preto som si nabalila frantika :unamused: ale to iba ti co nestoja ani za najmensiu pozornost a ostatni dobre vedia ako to je. Osobne si myslim ze je skoro uplne jedno ci sme so slovakom, cechom, francuzom, nemcom, amikom, moslimom (vsak karol :wink: alebo aziatom, vsakano :grinning: a rovnako je jedno kde s nim sme ak ho lubime a on lubi nas jeho povod a miesto kde s nim zijeme uplne straca vyznam...aspon pre mna :wink:
21. črc 2008 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko :wink:
Market, to je take zlaze, ze na 19. str. som citala... :grinning: ja si vo volnej chvili tiez obcas hodim nejaku staru stranku zo srandy. Mame hafana labradora, uz ma 7 rokov, ale u nas je len 2 roky, vzali sme si ho z utulku. Je to taky dobrak, ale kvoli jedlu uz vyparatil tolko veci.
Neporadim s autom, asi najlepsie cez cesku poistovnu.
Bezim, hura na slovenskych uradnikov :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. črc 2008 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko :slight_smile: no, az tak do usmevu mi tedy neni, ale zda se, ze i tady, v extremne destive Parizi, vykoukne konecne slunicko a budeme moci vyrazit s detmi na plovarnu :wink:
Tini, zlati slovensti urednici :wink: my jsme meli irskeho setrika, ale bohuzel nam umrel, byli mu pouhe dva roky a vcera to bylo bez tydne tri mesice :frowning2: mame uz noveho maleho darebu, ale porad nas ztrata Dixicka strasne boli :frowning2: ale je o zivot :sunglasses: nejdrive jsme chteli take vzit z utulku, ale nakonec jsme si rekli, ze jeste jednou setrika :sunglasses: a az bude baracek v cr, tak bych chtela mit plnuo zahradu deti a zviratek :slight_smile: jsem cvok, co? :zipper_mouth:
22. črc 2008 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale tini, ja vas stejne doctu, ja jsem desne napnuta, jak to vse a vsem dopadlo a tak.... :slight_smile:
22. črc 2008 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, vitam nove prichozi!!!! :wink:
Market, tak to mas teda co docitat ;)))))))))))) Uz jen cca 120 stranek :grinning: :grinning: :grinning:
22. črc 2008 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
A vy uz mate deti, nebo nejake hlidas? Jak jsi psala ze jdete s detmi na plovarnu... :wink:
22. črc 2008 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marketa! Aj ja mam manzela Slovaka a furt je cely cas v robote a nemam ani macku ani psa fnuk :frowning2: , lebo zostal v Bratislave s nasimi (labrador krizeny s terierom, vyparatil toho teda poriadne vela - napriklad chyta jezov v noci). A ten juh si nevykresluj velmi ruzovo, tu vsetci vsetko maju na haku, vsetko tu dva krat tak dlho trva, vybavovanie vymeny okna alebo oprava chladnicky ani nehovorim. Ale na druhej strane tu stale svieti slniecko, co mi velmi pomaha lebo ja som strasne meteosenzitivna. A v akej oblasti ti robi manzel?
22. črc 2008 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak vyspinkane do ruzova? :slight_smile:
Luci, ja hlidam deti, mam dva maly zbobivaky, jednomu je 7 a druhemu 2, to je muj ilacek :slight_smile: . O d zari menim rodinu, a budu mit pro zmenu zase dva kluky :slight_smile: reknu vam ale, ze ty fr deti jsou vetsinou pekni spratci :frowning2:
Luci, ja vas doctu :grinning: , je to tak napinave :dizzy_face:
hanuk: ono si asi nevyberes, jedno jestli na jihu, severu nebo kdekoliv jinde; francouzum vse trva desne dlouho :angry: a to radeji ne,luvim o administrative :sweat_smile:
jojo, muj manzel je take porad v robote a navic casto leta a pak jsem uplne samotinka :unamused:
ted jsme spolu nebyli skoro dva mesice, ale to byl extrem :confounded: byla jsem na dovce v cr, pak on odletel sluzebne do cr na dva tydny, pak prijela jeho segra s rodinou a odjizdi az dnes, takze my, kdybysme chteli mit deti tady, tak je nemame ani kdy udelat :astonished:
jinak manzel dela vedouciho projektu v automobilovem prumyslu, ani poradne sama nevim, co to je :sweat_smile:
a tvuj manza dela co, hanuk? a ty? jezisi, ja jsem zvedava, abyste me nevykoply :confounded:
22. črc 2008 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a aby se to nepletlo, tak dnes odveze rodinku na letiste a rano mi odleta smer cr :wink: takze zase nic :confounded:
22. črc 2008 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek