• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
dievcence - dakujem za privitanie - no vcera som vas nestihla vobec docitat - rano este kolo domu a deti a cele poobedie som bola u tej mojej polskej kamosky (kt je mimochodom v tretom mesiaci :dizzy_face: ) - takze som tu vobec nebola a aj vecer som jak taka .... sadla pred dr housea a cucala na tv ako keby som ju este nikdy v zivote nevidela a nakoniec som tam aj zalomila :grinning: (potom ma MM vyduril do postele a zobudila som sa az rano okolo deviatej)

teraz som dala malych do postielok a idem rychlo sfacknut, co mi este zostava a pockam kym MM uvari obed a popoludni by sme mali ist s Phevou do parku, tak uvidime

Erika - len tak rychlo som si precitala, ze by ste radi niekedy aj dievcatko - velmi vam to prajem - ja to vidim na svojich - ten rozdiel v povahach je neskutocny (ja mam doma typoveho chalana a aj babu) - Aninka je kludna, pokojna, vyhra sa aj s malom a pekne spinka, zato Mati - ten je neustale v pohybe (behu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a vsetko okolo seba vala a rozhadzuje (za nim je treba vzdy jednu upratovaciu catu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - a verte mi, ze sa snazim byt ku obom rovnaka - ale uz od uplneho babatka sa u nas prejavuju rozdiely (teda oni snad v nicom nie su rovnaki - ved dvojicky :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
tym som chcela povedat, ze dievcatko odporucam :wink:

inak cesta zo SR bla ovela pokojnejsia (pred cestou sme dobre spali a nie ako cestou do SR) - tiez nam trvala dva dni - prespali sme na jednom super private v Rakusku- takze mame adresu uz aj na dalsie vyjazdy do SR) - inak ta cesta sa s dvomi sofermi da zvladnut v poho v ramci jedneho dna, lenze ja som sa napriek autoskole neodvazila soferovat, takze vs odtiahol MM) - doma bolo feeeest fajn a aj Ben povedal, ze by sa tam hned vratil :wink: - takze pomaly planujeme dalsiu dovolenku na SR - tentoraz na trosku dlhsie a aj na vylety a nielen na navsetvu rodiny a blizkeho okolia

slubujem ze tych zmeskanych 10 stran docitam - ale asi az ked MM pojde naspat do prace - aspon nebude dudrat, ze len sedim pri PC
24. črc 2008 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem ti za povzbudenie ja si to este trocha musim prelezat hlavou ale to dievcatko chcem

som rada ze ste mali super pobyt na slovensku ja dufam ze aj nam sa coskoro podary ist rada by som bola
to bolo po prvykrat co bol tvoj muz na slovensku?
24. črc 2008 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, diky za povzbudenie :wink: Len ci aj u nas na Riviere... ja by som najradsej sla robit do tej nemocnice v Nice, kde rodila Angelina, tu uz mam vyhliadnutu od zaciatku a cakaju uz len na mna :grinning:
Rano sme mali doma skolku, 2 mamy na 3 deti, rohy este nemam, ale nounou by som robit nemohla... Alex z toho uz zaspal a ja idem triedit a zbierat hracky.
Inak nic extra sa tu nedeje, uz 3 hod neprsi, ale fuka ako na jesen.
24. črc 2008 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj damy! ;)
Jani vitej zpatky z dovolenky!!!!

Erika - co se porodu tyce, ja bych to nehazela vsechno do jednoho pytle, nevim jak na slovensku, ale v Cr je podle mne ve vetsine porodnic supr pece, pristup atd... Zatimco zrovna tady jsem mela priserny porod, a ani za nic uz me v teto porodnici nikdo nikdy neuvidi...kdyby to slo, a cas sel vratit zpatky, jela bych rodit do cech a jak rada! Zalezi podle mne opravdu pripad od pripadu... :wink:
Jinak drzim palce aby holcicka vysla!!! :slight_smile:

Tak co Market, mas docteno??? :grinning:

Bihan, tak aspon sis udelala radost, ne? Ja kdyz jsem v cechach, tak taky neustale nakupuju a utracim to je hrozne, pak se vetsinou nejsem na ceste zpet schopna pobalit, a musim tam nejake veci vzdycky nechat :sweat_smile: :grinning:

Tini - toto taky nepochopim, uz jsem jednou o takovem pripade slysela, nechapu ze si ten clovek za cely den nevzpomnel, ze to dite k nounou neodvezl, co ma proboha v hlave???? :confused: :angry: :pensive:
24. črc 2008 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jujúúú.. idem zajtra ku kaderníčke :grinning: To je strašné, ja sa tak teším zo všetkých bediliniek, ktoré mi na ostrove tááák chýbali.

Ja zase na pôrod vo FR nedám dopustiť, nechcem ani rozmýšľať nad tým, čo by sa so mnou dialo na slovensku alebo v čechách pri mojej komplikácii. Jedna babenka u nás v termíne mala presne takú istú komplikáciu - zlé naliehanie hlavičkou, dočasne znížené ozvy, nechali ju tlačiť ako o život 3/4h, nakoniec jej nejaká úžasná sestrička skočila na brucho, malý jej vyletel raketovou rýchlosťou, všetko jej potrhal, tak ju 1,5h šili (to si nerobím srandu) a akoby to nestačilo, malý bol po pôrode pridusený... Fuj :confounded: Tá kočka povedala, že už nikdy nechce rodiť. Viem, že som tam nebola a neviem presne, kde bol problém, ale fakt sa mi to veľmi podobá na môj pôrod, ktorý sa skončil, našťastie, úplne inak a rodila by som pokojne aj zajtra :grinning:

S tým milovaním pár dní pred ovu a dievčatkom na tom určite niečo bude.. my sme sa milovali vkuse, takže pri ovulke tam už potvorky museli čakať (tie odolnejšie ženské) a máme kočku :grinning:
24. črc 2008 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
dam na vase rady a potom vam poviem vysledok ale ked to bude znova chlapec tak ja sa zblaznim

co sa tyka rodicov ako mozu zabudnut vlastne dieta v aute len ak by bol opity tazko verim ze sa to da skor si myslim ze je za tym nieco ine ale to uz hraje moja fantazia

ja si myslim ze nie vsetky porody na slovensku su zle ale je ich malo co su spokojne a hlavne co sa tyka poporodnej starostlivosti tak ta maju na haku ja ked citam tie kocky co pisu tak mi niekedy do placu ako to je mozne ; takze sa priklanam k nazoru ze tu je to ovela lepsie 90 ku 10 luci asi si mala strasnu smolu je mi ta luto pretoze porod by mal byt pre matku krasna udalost aj ked bolestiva a vatsinou tu nas doslova az prilis staraju aspon mne sa zdalo niekedy ze to prehanali s tou starostlivostou
24. črc 2008 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak se konecne take hlasim :slight_smile: s temi detmi v tech autech to je straslive, uplne me mrazilo :frowning2: ja mam docela ok den, az na to, ze jsem vubec nespala, ale mam tady dnes tri ratolesti, maly si sel lehnout, takze je klidek, starsi se vali na zahrade a ctou harryho pottera :sunglasses:
holky, jen me tak napadlo, proc si myslite, ze je tady ve francii tak strasna mira rozvodovosti? myslite, ze je to tim, ze na sebe nemaji tolik casu, kvuli praci nebo neochota resit rodinne problemy? :cry:
24. črc 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jezisi bihan, ani to radeji nepis o tom hruznem porodu te kamaradky :confounded: ja mam z porodu strach uz odmala, protoze jsem kamaradila se starsima holkama a ty to vzdy licily jako utrpeni prvniho radu, pri kterem se umira :zipper_mouth: takze mi to tak uzasne vsugerovaly, ze doted mam desnej strach, abych nekde nerupla a neumrela :unamused: z bolesti strach nemam, ale ta predstava, jak se to mimi dokaze protlacit takovou skulinkou je proste zvlastni :astonished:
luci, ani nahodou jsem nestihla docist, jsem nejak na stiru s casem, uz me to trochu irituje :frowning2: vcera jsem snad nasla konecne normalni praci, takze utecu od deticek, snad vse pujde aspon z poloviny tak dobre, jak to vypada :fearful:
24. črc 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Market, pôrod ľudského mláďaťa je najriskantnejší v prírode, kvôli pomeru veľkosti hlavičky a lona matky, ale dnes je tak úžasne sledovaný, že sa pri ňom síce stále umiera, ale je to jeden prípad z 10tis (asi). Strach z pôrodu som mala taký obrovský, že som na začiatku tehotenstva chcela rodiť cisárom, ale dosť mi pomohla predpôrodná príprava, možno trochu homeopatiká (Tini, ty teraz nečítaj :grinning:) a asi dosť pozitívny prístup... O mojom pôrode si asi čítala, takže to nebudem opakovať, ale práve dnes som sa bavila s jednou kamarátkou, ktorá rodila vo Zvolene, prístup ľudí bol super, pôrod pohodový, ale nesmierne ju mrzelo, že jej malú nedali na telo a rovno jej ju priniesli v tej otrasnej zavinovačke (na zavinovačky máme rovnaký negatívny názor). A keď som dodala, že MM strihal pupočnú šnúru a malú som mala od začiatku na izbe, tak len tak smutno poznamenala, že toto je ešte taká slovenská ďaleká budúcnosť...

Držím palček s novou prácou :wink: Ozaj, vy ste na tom ako s miminkom? Plánujete alebo už máte, alebo nič? :D

Luci, ja som na cestu späť kúpila spacebagy a Jean-Yvovi som povedala, aby to nepreháňal s obečením, že mu toho musím ešte veľa nabaliť do kufra :grinning:

A hovorila som vám? Idem mu objednať let balónom na narodeniny :dizzy_face: Našla som jednu spoločnosť v Lipt. Mikuláši za rozumnú cenu, tak to už len zarezervovať.
24. črc 2008 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, tak to sa urcite potesi!!! Aby vam vyslo pocko :wink: Aj ja zase pohdem ku kadrenicke, aj ku kozmeticke, necham sa krasne hyckat a slachtit...
Niekto, tusim Market, sa pytal na tu rozvodovost... mila moja, a to nie si u nas dole na luxusnej a duchom prazdnej Riviere :stuck_out_tongue_closed_eyes: tam je to ako narodny sport a co uz ked aj prezident im dava skvely priklad? Mozno je to aj tym, ze u nas su uznavane cirkevne sobase a takito manzelia to naozaj beru ako zavazok na cely zivot. Je to nasou vychovou, no ked tam ma mater 5 partnerov a kazdy surodenec ma ineho papu, tak aky maju priklad do zivota ?
S tymi porodmi doma a vo Fr... je to tazke, kazdy ma svoju skusenost, ja tiez ako Lucija tu velmi negat, no co uz. Ja mozem z ´vlastnej ´pracovnej skusenosti hovorit akurat tak o porodoch v Prahe a to sa mi tam celkom pozdavalo.
Market, to je normalne, ze sa bojis porodu, mne sa obcas ani nechce verit, ze som to dokazala :grinning:
24. črc 2008 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tak ked uz hovorite o tych rozvodoch mozno sa pridam aj ja dnes sme boli u psychologicky kvoli patrickovy a teraz sme s raafatom tak pohadany ze sa mi vyhraza rozvodom. je mi stoho na nic som na dne

bihan to je super darcek tak dobry vietor mu prajem pri tom lete balonom drz te sa
24. črc 2008 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, neboj... to su len take reci.
Poznas chlapov, niekedy dokazu byt fakt hnusny. Ja som sa s Davidom predvcerom tiez kvoli Gabrielovi pohadala a dnes je uz vsetko fajn.
Niektori chlapi maju iny nazor na vychovu deti ako my zeny a potom to takto vyzera.

Dnes som bola v tom ASSEDICu a samozrejme ze ma nezapisali, lebo potrebujem titre de sejour. Takze stara pesnicka a zena s ktorou som volala na cislo 3449 minuly tyzden a tvrdila ze uz mozem byt zapisana bez akychkolvek problemov, bola asi na drogach.
No co uz, aspon som sa presla a pozrela si ako to na takom urade vyzera (exkurzia).

Tiez nechapem, preco sa tu kazdy rozvadza. Ale myslim si ze je to kvoli tomu ze nemaju na seba cas a akykolvek problem sa riesi rozvodom. Snad tento "trend" k nam na Slovensko nedorazi. Aj ked mam vela kamaratok, ktore su uz rozvedene. A rozviedli sa za uplnu hovadinu, ako "s manzelom bola nuda" a podobne.
24. črc 2008 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sa nebojim je mi to vlastne jedno len ma boli jeho reakcia a aj reakcia tej psychologicka nakoniec som ta vinovata a nenormalna
co sa tyka tych ich uradov tak mi idu na nervy mne dnes prisiel dotaznik a vyplnit pre assistente maternele tak uvidim ja by som tak do vsetkeho najradsej kopla
24. črc 2008 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mne sa presne to iste stalo s Assedicom, na telefone ze ano a osobne potom bolo zrazu vsetko inak.

Erika, ved vies ako je to v manzelstve, jednou si dole jednou nahore (ako spieva Werich). Moj sa niekedy tak urazi kvoli uplnej blbosti a odmieta sa so mnou rozpravat. No ako male dieta.
25. črc 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja viem aj my mame svoje dni ale teraz je to vazne a tak skoro sa to nevyriesi

inak dnes som bola na telefone s nasim konzulom a ten mi povedal ze normalne mi nepotrebujeme teraz pobytovu kartu avsak niektory zamestnavatelia su mozu ziadat kvoli administracii avsak na prefekture nam ju vydaju bez problemov uz nic nedava prekazku na ich vydanie to je len na okraj
25. črc 2008 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

vidim ze pribudli nove kocky tak ich vitam :wink:

Bihan tak na to sa vzdy aj ja tesim u nas na Slovensku-kozmetika kadernicka a nekonecne nakupy.Dokonca aj Franck sa dava u nas ostrihat lebo je maximalne spokojny a moja kamoska-kadernicka mu este aj masaz hlavy robi tak je nadseny.Pozerala som si tvoje nove foto mala je strasne zlatucka a velmi sa mi paci scrapik co si urobila.

Erika snad to nebude az take zle.

Leni poslala som ti tel.cislo do IP.

Jani uz ste naspat??Strasne to rychlo ubehlo. Tvoj manzel bol prvykrat na Slovensku??

Ja idem o chvilku balit a v noci vyrazame na cestu.Dufam ze Jullian to zvladne.

Prajem pekny den a na Slovensku nech uz mate konecne pekne pocko :wink:
25. črc 2008 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
a mame este novinku nas maly sa plazi po zemi ako cervicek :slight_smile: , a ma trosku zodrane kolena a lakte :frowning2:
25. črc 2008 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano erika aj ja som uz bola niekolkokrat na telefone s konzulom a nikdy mi v nicom nepomohol ale moj nazor na velvyslanectvo SR tu vo FR poznate tak uz sa nejdem opakovat.
Ono je to tak ze kazda firma ma firemneho pravnika a ta nasa fici na systeme co pravnik neodobri to sa nemoze vykonat a pravnik odobruje na zaklade legislativnych vyhlaseni a dodaktov ktore dostava priamo zo zdroja a ak zdroj nevysle info o zakone tak ho pravnik nedostane a nemoze potvrdit. My sme so sefom boli za pravnikom so spravou uverejenenou na service publique a pravnik poslal doporuceny list na centralu tych legislativnych somarin ze akoze im toto uniklo, cakame na odpoved.

Akokolvek to je, vzdy sa najde clanok co sabotuje system takze ako som tu uz hovorila v den ked ten zakon vysiel, este ani zdaleka nie je dobojovane :sweat_smile:

inak som v tazko vahavej situacii programu na tento vikend, normalne sme mali ist do toho carpentrasu ale je tu alov kamos uz od stredy a v carpentrase sa mame stratnut s tlupou dalsich chalanov pricom tam budem poznat asi 5% osadenstva a pritom sami chlapi a k tomu vsetkemu mi vcera jeden moj kamos oznamil ze sa vracia do tokya a pride az v septembri a robi party tak vaham.... :unamused: ale myslim ze alovi chybat nebudem a daka ta panska jazda z casu na cas neuskodi :sweat_smile:
25. črc 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak moj muz peni ale aspon teraz odisiel lepsie bolo dusno pridala som nove fotky su tam aj joshom je obleceny ako dievcatko tak sa nesmejte

http://www.modrykonik.sk./album/album.php?vAlbumID=164433
25. črc 2008 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

zdravím v krátkosti, jsou tu pořád naši.

byli jsme na týden pryč, a včera se vrátili.

už mám břicho!

ale je plné nějakých vředů, tak nevím co to je.... :frowning2: takové červené tečky, a svědí..

Nevím co napsat, jsem mrtvá..

mějte se pěkně!
ahoj
25. črc 2008 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peto, prave jsem koukala do alba na tu novou fotku a chci se zeptat kde to bricho maaas??????????? :grinning: :grinning: :grinning: Prosimte ja mam vetsi a nejsem tehu :grinning: a jeste vetsi, kdyz se poradne nadlabnu :grinning: :wink: Mej se taky pekne a opatruj se!!! :dizzy_face:
25. črc 2008 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, fotecky jsou supr!!! :wink: A Josh se ti necha se takhle navliknout do holciciho? :grinning: Ja Leu horko tezko donutim abych ji mohla normalne prevliknout jednou maximalne dvakrat denne, hrozne nerada se necha oblikat..takova modni prehlidka by u nas asi nehrozila :sweat_smile: :grinning:
26. črc 2008 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj asi mam stastie obidvaja sa radi obliekaju patrick ti zostane cele hodiny ked na nom skusam veci aj topanky je po svojom otcovy aj ten dokaze cele hodiny zostat pred zrkadlom a josh zacina aj teraz ten ked vidi ze ide na stol aj napriek tomu ze spadol tak hned nahodi usmev. inac po tom pade mu zostal teraz reflex ked ho polozim na stol alebo inam tak nahodi take kukadla uz vie ze to moze byt nebezpecenstvo
26. črc 2008 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to mas fajn, ze se nechaji :slight_smile:
Mne to pripomnelo, ze jsem Lee asi pred mesicem koupila saty na nasi svatbu, a jeste jsem ji je nevyzkousela, tak jsem to konecne udelala... Ale nechala si navliknout jen saty, pred svetrikem, celenkou a dalsima doplnkama zdrhla :grinning:
Taky jsem prihodila par fotek ;)
26. črc 2008 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj lici som rada ze si na linke ako sa mas ? co mas noveho?
my sme stale v bojovom prevedeni doma dufam ze ho to prejde a co ty ako sa ma mala?
26. črc 2008 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci mala je zlata vidis ja o tom snivam obliect maku urobyt jej vrkociky no proste mat dievcatko je zlata v tych ruzovuch satockach museli ste sa poriadne nasmiat pri skryvani je mila v tom kosi
26. črc 2008 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, u nas nic moc noveho, jeden den jak druhy ;) Nic moc zvlastniho nepodnikame, tatku mame v lete nonstop v praci. Takze kazdy den rano trochu uklizim, hrajeme si, nekdy jdem k nam u baraku do parku, pak obidek, siesta, a kazde odpoledne vyrazime na nejakou dlouhou prochazku, nebo plaz, nebo nakupy, podle pocasi... A vecer chodi Lea brzy spat, a ja visim na netu ;)) Ale tak strasne to leto ubiha, uz je pulka za nama :confused: :sweat_smile:

A kvuli ceho jste se vlastne pohadali??? To jsem nejak nepostrehla... No jo, nekteri lidi dokazou byt nastvani dlouho, treba ja ;))
26. črc 2008 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my sme boli s patom u skolskej psychologicky kvoli tomu ze velmi nerozprava teda netvory vety slova opakuje len ich nepouziva pritom je inteligentny takze to nie je v inteligencii no ma problem a bude sa riesit cakam na ortophonistu a potom bude musiet robyt testy na akej urovni je a kde to viazne no a pri tom vsetkom nam davala otazky no a ja som trocha naznacila ze sa trocha prehana rychlo vybuchuje na pata no a proste sa to zvrtlo tak ze ta psychologicka sa otocila voci mn stym ze ci chcem naznacit ze je nasilnicky k patovy ja nato ze nie to nie je co som vam povedala no proste chcela som aby ako odbornicka mu vysvetlila ze niekedy staci eci vysvetlit aby sa ukludnil a nie hned na neho kricat a no moj muz mi nedokaze odpustit ze som nieco take dala na verejnost a ze patrick nerozpava je moja vina no ako chlapy a teraz ma vymazal zo zivota mam mu dat pokoj asi je ako ty dlho mu trva pokial odpusti alebo sa prestane hnevat to je si tak v skratke tazko sa to pise vies ale je mi stoho smutno
26. črc 2008 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
A nebude to u Patrika tou dvojjazycnosti? Dvojjazycne deti zacinaji nekdy mluvit pozdeji...
No s muzem to nemas lehke, kdyz ma takovou povahu, zkus mu pripravit nejake mile prekvapeni, treba veceri pri svickach, otevrete si vinko a proberte to v klidu :wink:
26. črc 2008 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
a tak to radsej ani neskusam mam ho vraj teraz vynechat a zit si vlastny zivot

co sa tyka dvojjazycnosti to neviem ti povedat vraj to nema nic spolocne u neho je viac znakov pretoze este aj jeho ucitelka poslala posudok a ten uplne vsetko zmenil pre nu a vazny problem a da sa riesit a cim skor tym lepsie len ja presne neviem preco ani oni takze sa teraz dame do dovodu pre neho je viacveci vies v skole on sa nehraje vraj s detmi ja som ho videla ale to nie je to iste je pravda ze hra s loptou sa skonci ze on nikdy neprihra ja ti neviem ona zacina vidiet vela alarmujucich znakov tak uvidime a ja sa teraz trocha bojim o pata a davam si otazky preco? ako je to mozne? trochu som sa pozerala na tuto temu ale neviem zaradit patricka potom si hovorim mozno pri porode ked mal hlavicku hore astale sa snazil a buchal s hlavickou do mojich bedrovych kosti mozno ze aj to mohlo urobit neake dosledky pretoze sa ma na to pytala aky bol porod a podrobnosti no zatial mi nic konkretne nepovedla a toma stve
26. črc 2008 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek