• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
ahojte dievcence - tak ja zase az takto neskoro (ale inak ma tusim tromfuje janka_fr alias janka klokanka :wink: )
vcera som a k pc vobec nedostala, nechala som MM - ved dnes isiel po dlhom case do prace - a tak som ho nechala..... , no a dnes sa zase moji mali pochlapili a spali kazdy osobitne - takze som bola pol dna ako matka s dvojcatami a pol zase ako matka s jednym dietatom :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - a odkedy zistili, ze sa da hocikam vyliezt a behat po celom byte, tak ...... sama som si na prechadzku bez kocika este netrufla :unamused: a caka ma aj naucit ich chodit pekne za rucku - oni su totiz obaja velmi samostatni - nikdy nechceli aby som im pomahala pri chodeni, ci vstavani a teraz sa mi to vracia - bojim sa ist s nimi sama, lebo mi nechcu ist za ruky - vsetko iba sami :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

inak co ste sa pytali, tak ano ben bol na SVK prvy krat a ako mi vravel, hned by tam aj znovu isiel :dizzy_face:
zachutila mu napr vinea, kofola, ostiepky a ine nase syry, mamkina kapustnica (uz ma aj pytal, ze kedy mu ju urobim :grinning: - no neviem, asi mu prezradim recept :grinning: ) a chutilo mu aj ine, len si uz nespominam
a velmi sa mu pacili tade, kade sme prechadzali - mi vytkol, ze preco som mu to "zatajila" - a ja ze na rok moze ist objavovat ako mu bude hrdlo racit, ale ze planovat moze kludne uz od vcera :grinning: :wink:

Erika - to je neprijemne - aj to s tymi testami a aj to s tou psychologickou - zase sa len potvrdilo, ze frantici nafukuju drobnosti, ktore ani nestoja za povsimnutie a podstate sa nevenuju (to myslim tu psychologicku - dufam, ze to nebude rozmazavat a ze vam daju pokoj, a verim, ze aj drahy sa vrati do normalu :sweat_smile: ) a co sa tyka tych testov pre Patricka - tebe sa zda iny ako ostatne deti, ktore mas v okoli? - ved to ze hovori inak ako ine deti este nic nemusi znamenat - sestra MM zacala hovorit az ako 4rocna a aj to koktavo a koktania sa zbavila az niekedy v dospelosti a dnes je z nej krasna mlada zena a matka, no v mladosti bola az chorobne placha a hanbliva. Podla mna skor zavisi ze ako sa sprava Patko v kruhu rodiny a v jemu znamom prostredi - ved mozno je prilis tichy a plachy a preto sa neprejavuje v kolektive, alebo je to taky vyrazny introvert (ved vsetci me nejaki) - no na druhej strane, pokial mu tie testy maju nejako pomoct, tak nech posluzia, aspon sa dozviete ze co a ako)
v kazdom pripade drzim palce, aby sa rozburena hladina v rodinnom kruhu a aj v tvojej dusi upokojila :wink:
26. črc 2008 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj moja som rada ze sa tvojmu muzovy tak pacilo na slovensku

co sa tyka patricka tak odkedy povedala ze je to vazne ale da sa stym nieco robyt tak som na nete a hladam no a prisla som nato ze ano ma vela priznakov ze je to naozaj na napravu u orthophonistu no a caka nas psykomotritycke vysetrenie uz ani neviem ako to mam napisat takze uvidime je mi to luto aj kkvoli nemu pretoze zacina az koncom septemra a ide do skolky mohlo sa to robyt uz cez prazdniny

inac len na okraj mas stastie ze muzovy chutiu kapustnica moj to je jedine co neznasa

co sa tyka podavania ruk to ti verim ze je to strach moj mi na zaciatku daval a teraz ani panovy hlavne ked sme boli v disneylande vies si predstavit ake to je prakticke ked mi robyl sceny ze mi neda ruku je to smutne ale jedine riesenie bolo ze bol na voditku
26. črc 2008 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ved prave - ja by som sa tym voditkam chcela vyhnut - vzdy si vravim, ze aj ine maminy s dvojkami to dokazali.... este som ich nekupila è- aj ked som uz o tom uvazovala - najma od vtedy, co sa tak poriadne rozchodili - aj mi z kocika vyliezaju

co sa tyka Patricka - tak snad to dobre diagnostikovali a zelam, aby sa rec rychlo zlepsila a hlavne, aby z toho nemal traumu :sweat_smile: - ked stojim, pred nejakym vaznym zdravotnym problemom, tak si vzdy poviem, ze lekari su tu na to, aby nam pomohli a tak i dam sancu (kedze su situacie, ked si clovek sam pomoct nedokaze - to je taka moja mini utecha a potom sa este vzdy tesim ako uz bude po vsetkom a ako sa potom uz bez problemu budem spat obzerat a vsetko mi pride uz take dobre a OK )
26. črc 2008 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
to dufam ono diagnoza este nie je presne a ja mu naozaj neviem pomoct ani nemozem an naozaj potrbuje teraz odbornu pomoc ja si lamem hlavu a hovorim si ci toi nemoze byt tym ked pri porode mal zlu poziciu a stale byl hlavou hore do bedrovych kosti ci si tam neako neublizil ja neviem tak ci tak budem informovat o postupe a diagnoze
27. črc 2008 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika - nie som sice lekar, ale myslim si,ze "priroda" je dobre zariadena, ze babo je v lone dostatocne v bezpeci a matkine lono mu je utociskom a nie nebezpecenstvom - samozrejme pokial ste nemali nejaky uraz (napr, ze by si bola padla nejako velmi silno na brucho, ked si bola tehotna, alebo take nieco) - ale osobne si myslim, ze babo je vo svojej plodovej vode a je mu tam dobre a najake tie buhnaty - mozno aj robil naschval - mozno si trenoval pravacku ci lavacku :wink:

pokial ide skutocne o recovu vadu - tak tam moze byt milion pat pricin - najhlavnejsie je, aby mu stanovili dobru liecbu (cviky) a pricinu sa mozno dozvies az vtedy, ked bude uplne vylieceny a mozno ani potom nie, ved ani lekari castokrat nevedia presne a preto radsej nic nepovedia - aj oni su iba obycajni smrtelnici a dokazu patrat iba v ramci svojich moznosti (a aj za pomoci techniky)
27. črc 2008 v 00:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
UVIDIME DAM VEDIET CO A AKO zatial som s toho vsetkeho zniocena najprv je v poriadku a na koniec juj zda sa ze nie je tam chyba a treba ju riesit a to ma stve vies. inak na hlavu nikdy nespadol a ni nikto ho po nej nebyl aspon co ja viem a inteligentny je takze to nie je sposebenem slabsim intelektualom no uvidime zelam peknu noc
27. črc 2008 v 01:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcence - dnes je u nas krasne - a dufam, ze aj vy budete mat krasny cas v ruhu milovanych :slight_smile:
27. črc 2008 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
v kruhu a nie ruhu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. črc 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj my mame pekne prave robym patovy plnenu pariku ma ju strasne rad a josh ide na kute takze neskor.

kde ste vsetky???????????
27. črc 2008 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute

citam vas len tak zbezne, po vcerajsku sa mi dako pletu riadky :sweat_smile: ale co sa tyka tej dvojjazycnosti erika, moj al sa narodil vo vietnamskej rodine kde sa dodnes nehovori inak ako po vietnamsky, jeho otec vie trosku po fr a mama skoro vobec a on mi vzdy hovori ked sa riesia tieto kvazi dvojjazycne problemy u deti ze je to je blbost, on zacal chodit do creche a k nounou ked mal asi 3 roky a hovoril mi ze tam bol obklopeny francuzskymi detmi a nikto neovoril po vietnamsky a postupne sa za niekokolko mesiacov naucil plynule hovorit po francuzsky, potom doma ucil madsich surodencov a dokonca aj rodicov a na nho a jeho bratov by si nikdy nepovedala ze prvych neviem kolko rokov svojho zivota vobec nehovorili po francuzsky, deti sa ucia velmi rychlo a vobec im to nesposobuje problemy. A navyse to ani je vas pripad nakolko predpokladam ze pato hovori aj slovensky aj francuzsky. To skor dospleli maju s tym problem, ja mam kamosku co je povodom francuzska a teraz uz zije asi 7 rok v spanielsku a hovori vylucne spanielsky, po francuzsky hovori iba so mnou a so sefom lebo pracuje pre nas a vravela mi ze chodi na cvicenia lebo jej zistili dyslexiu sposobenu tym ze presla z jedneho jazyka do druheho. Ale vraj to nie je uplne bezne. Kazdy ma ine problemy. Aj mne sa predvcerom stala haluz, ako som tu, tak v praci casto prekladam slovencinu do francuzstiny a naopak, slovencinu do anglictiny a naopak, a potom niekedy musim franinu do angliny a opacne alebo este taliancinu s franinou a to je strasne unavne, hlavne ked cestujete a ked sa rano zobudute, prva otazka je kde som a druha akym jazykom budem hovorit ked zidem dolu na ranajky ale ine som chcela :sweat_smile: predvecrom som prekladala jednu normu z angliny do franiny a ked som si niecim nebola ista robila som si poznamky na spodu strany, vecer si to po sebe citam a co vidim, original anglina, preklad v slovine a moje poznamky boli vo franine :grinning: :grinning: :grinning: nikdy v zivote nepochopim ako som prisla k tomu ze som ich automaticky pislala po francuzsky ale nejak to neriesim myslim ze byt multilingvalny je le vyhoda a keby som mala moznost narodit sa v bilingvalnej ci multilingvalnej rodine mala by som ovela menej prace :grinning: takze patovi drzim palce, neboj isto to dotiahne daleko a na tomto probleme sa budete s mazelom iba smiat :wink:
27. črc 2008 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem ti za podporu moja ale on ma aj ine priznaky ktore su varovne nie len ze nehovory ako ine deti ja som vcera bola do vecera na nete a tom som vela nasla a ked si porovnavam vsetko tak vela veci sedi a vsade sa pise nutna odborna pomoc takze mam teraz strach.

verim ti niekedy sa naozaj miesaju jazyky ja tiez hovorym plynule anglicky a niekedy sa my to pletie hlavne ked rozpravam anglicky tak rozmyslam v anglictine a ked vo francuzstine tak myslim vo slovencine alebo anglictine tak ze sa to miesa
musi to byt niekedy velmi unavne pre teba tvoja praca nelezie ti toniekedy na mozgy?? mne niekedy lezie co ja robim mam chut zo vsetkym prastit
27. črc 2008 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no erika mas dve deti uz aj keby si velmi chcela s niecim prastit nemas 36 rieseni, vytrvaj ono sa to spravi :wink:
27. črc 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je jedina vec tie moje zlatka co ma drzia pri zivote ved ja vlastne zijem len kvoli nim.

moj zivot nebol nikdy lahky ale aspon som mala slobodu no teraz je to ine komplikovane ale to nevadi mne to stoji za to uz len kvoli nim .
27. črc 2008 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja teraz trosku od veci - konecne som docitala prvu polovicu z toho, co som zameskala - tak zareagujem (lebo by mi to chybalo, ze som sa nestihla zapojit do debaty :grinning: ) (duhu polku snad docitam vecer, alebo inokedy)

Co sa tyka listovky a tehu vitaminov - v normalnom pripade nie je potrebne ich brat - a ako ste pisali, ked je clovek tehu v case, ked je kopec cerstvej zel a ovocia, tak je to aj zbytocne, no v zime sa mozu zist
pokial si pamatam - tak hlavny prinos listovky je boj proti razstepu chrbtice a najma po dlho dlhodobom uzivani HA - mne lekar predpisal tehu vitaminy "elevit B9", kvoli dvojickam, ale keby som bola cakala iba jedno - tak by mi ich nebol dal (ja som aj vela vracavala a to skoro az do konca tehu a teda mne tie vitaminy pomohli, lebo dietatko si vzdy zoberie co potrebuje, ale moje telo by potom malo velmi malo zivin a mohla by som mat komplikacie po porode)

co sa tyka tych podvodov s masom a inymi vyrobkami v supermarketoch - tak ja zasadne kupujem iba "ciste" maso bez prihuti - lebo tak mi nic neprekryje zle pachy (samozrejme bakterie, ktore nezapachaju .... nezistis a stat sa moze hocico - ako to bolo s tymi nakazenymi steak haches)

ked ste sa bavili ako deti doma rozpravaju - tak mne MM zakazal, aby ho deti volali "tata" - lebo tu to zevraj znamena v nejakom slangu teplosko - takze bud ho volaju papa, alebo ocko (teda oni este az tak nehovoria, to skor ja) - a doma hovorim iba slovensky (francuzsky iba zopakujem, ked mame napr navstevu) - dokonca som aj minule u pediatra nieco razne vysvetlila detom - a zevraj aj nas pediater pochopil :grinning: a pritom slovensky isto ani necekne (vravel, ze dobre intonujem :grinning: :wink: )
a co sa tyka jazyka - doma by aj MM chcel hovorit slovensky (no ale kym sa on nauci - tak veeeela vody Dunajom pretecie) - ale pisat a citat ich po slovensky zacnem ucit, az ked budu cca na druhom stupni ZS

a ja si z nasich programov na nete tak akurat 7s.r.o. stihnem pozriet - na ostatne skutocne nemam popri tych zivanoch cas - ale videla som uz zopar filmov s Gad El Malehom a boli super (jeden bol tusim La doublure s Alice Taglioni a Dany Boonom; potom som ho videla v Hors de Prix s Audrey Tautou a aj jeden jeho oneman show a aj to bolo do popuku)

co sa tyka ich skolskeho systemu - fuj fuj fuj!!!! - neviem kto to vymyslel, dat im pauzu v najvykonnejsi den tyzdna a preco sa ucia aj rano a aj poobede - ved to z psychologickeho hladiska nema vobec logiku - ved pozornost deti (ale aj dospelych) pomaly stupa a najvykonejsia je okolo 10 - 11 a potom za obedom klesne a stupne znovu az neskoro popoludni a oni ich natrepu do skoly o druhej, ked je najvacsi utlm po traveni a to iste aj v sobotu - ked nemas vobec poriadny oddych :stuck_out_tongue_closed_eyes: - mozno sa iba kvoli skolstvu prestahujem naspat do SR

inak ako sa tu uz popisalo a fr pediatroch - no comment - asi zalezi na koho natrafis a ake mas okolie - u nas velmi bodlo to, ze boli dvaja a tak chtiac-nechtiac museli ist od prveho dna do samostatnej izbicky (malo miesta v spalni) - a zvykli si spinkat sami a cele noci mi prespali uz do 3 tyzdnov (Anicka) a Mati ju nasledoval za 2 tyzdne (teda on sa budieval okolo piatej-pol siestej, ale zaspavali okolo deviatej vecer, takze pohoda) - zato teraz, ked spia s nami v izbe - tak sa im zase nepaci a vzdy nas burcuju - takze my mame opacny problem - ze na nich posobime rusivo (aj ked nic nerobime, ani nedychame, len aby nezistili, ze sme tam :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
27. črc 2008 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, omlouvam se, ze jsem se tak odmlcela, ale byl dost narocny vikend :frowning2: ale vse zle, pro neco dobre, konecne se mi podarilo sehnat zamestnani. tim padem budu koncit jako nounou u deti a prestoupim do obchodu s tenisovym zbozim :wink: jsem rada, protoze hlidani cizich deti pusobi opravdu dosti kontraproduktivne :confounded: myslim, ze Tini nebo nekdo z vas se mne ptal, jak je to u nas s miminkem. Ja osobne jsem povazovala za jiste poridit si mimi, az na cestu zpet docr. Prodelala jsem 3x prolaps konecniku a budu mit urcite v tehotenstvi a pri porodu komplikace, alespon doktor mi to tvrdi, a tak jsem si rikala, ze to vse si radeji proziji doma, kde mam sve rodice a spoustu znamych na blizku a hlavne take ta domluva, no, preci jen si nedokazi predstavit, jak budu ve francouzstine popisovat :frowning2:
eriko, obe drzim moc a moc pesti, at vse dopadne tak, jak ma, a to nejlepe pro tebe a tve drobky :frowning2: je to moc smutne, ale treba se vse jeste srovna, vsak uvidis, kazdopadne zijeme zivot pouze jednou a byla by skoda ho prezit, ale ne plnohodnotne prozit. urcite, at se stane cokoliv, mas u nas velikou podporu a klido napis do ip.
jinak vam vsem preji nadherny slunecny den. My v patek odjizdime na 3 tydny do cr a sr, tak se moc tesim :slight_smile:
28. črc 2008 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky!

Tak vás všechny po delší době zdravím, a doufám, že jste si užily nebo že si užíváte léta!
My se měli skvěle, byli jsme na jihu Francie, kde jsme sjezdili několik hradů a zámků..nejvíc mě ohromilo Carcassonne, něco tak krásného jsem fakt neviděla..určitě doporučuju, jestli bydlíte poblíž ho navšítivit..
Jinak mě překvapila teplota moře, byli jsme v Sète, bylo velmi horko, ale voda měla tak 17 stupnů! Prostě se tam skoro nikdo nekoupal...Jinak to bylo celkem všechno dost unavující, a odpočívám vlastně ted, po práci..

Naši odjeli dneska domů, tak jsem to celkem špatně snesla, no pobrečela jsem si...už jsou pryč.

Remenovo,
gratuluju k práci! Bohužel tě moc neznám, a nepamatuju si tvůj příběh...nějak tak jsem pochopila, že ve Fr jsi jen na chvíli a pak pojedeš zpět do česka?

ahojte :slight_smile:
28. črc 2008 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

jeee, meleri, jih je nadherny co? naposledy jsem take chtela do Carcassone a hlavne do Carmaque, ale uz nam nevysel cas :frowning2: urcite to ale nekdy dozeneme, protoze to vazne stoji za to :slight_smile: ale to more teda zklamalo, co? jinak stredozemni je ted dost nebezpecne kvuli meduzam,a le to asi uz vite :angry:
jinak, my jsme tady ve francii opravdu pouze prechodne, asi 6 let, pak mazeme zpet do cr, manzel je slovak a je tady pracovne , no a ja, protoze nerada necinne sedim doma na zadku, se take snazim prispet do rodinneho rozpoctu :wink: doted jsem delala nounou, ale jak jsem psala vcera, dopadl mi dobry job, takze snad vse pujde i nadale tak jak bych si prala :wink:
krasny, opet slunecny den :slight_smile:
29. črc 2008 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj dakujem ti za to tvoje slova podpory vejmi si to vazim som rada ze si zmenila robotu nemozes predsa robit nieco co ta nebavy ze? blahozelam. a kedy sa vlastne planujete vratit naspat domov?

inac u nas doma je stale ticha domacnost to len na okraj
29. črc 2008 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
kde ste vlastne vsetky to len na okraj je tu polop^razno tak kde ste ??
29. črc 2008 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sa práve odchádzame čvachtať na termálne kupko na Sliač :sunglasses: a mali sme tak zavírený počítač, že sme museli preinštalovať celý windows, tak sa ozvem večer :wink:
29. črc 2008 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
juj tak to sa len dobre cvachtajte daj potom vediet ake je to kupko ja mozno pojdem na buduci rok na slovensko tak uz si pozeram kde je dobre ist tak mi potom poreferuj ako je tam prosim ta
29. črc 2008 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika - aj som tu - lenze odbehujem a chcela som konecne docitat tie zvysne strany - tak som konecne docitala - potom som postihala aj zopar mini veci okolo domu, ked deti spali a teraz uz su hore - ale PC budem mat zapnuty - tak budem pokukovat

Luci - prajem pekne kupanie a aj vasej Bobi :dizzy_face:

docitat som stihla - len som este nestihla poprevetravat vase albumy (a ani ja som este nedodala fotky z dovci - vsak snad vecer :sweat_smile: )
29. črc 2008 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj moja ako mas ? okrem toho ze behas po dome?
29. črc 2008 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
celkom dobre - drobci vstali a maju dobru naladu - takze je fajn
vcera totiz mrncali - uz sa s mrncanim aj zobudili a neopustilo ich to az do vecera :frowning2: - ale asi to bolo tym vcerajsim dusnom a mozno ze este stale zubkujeme - tazko sa mi to odhaduje, lebo si nedaju pozriet do ust - no zato mati vedie 12 : 10 - teda Mati ma uplne prerezane 3 stolicky a ciasrocne jeden ocny zub (to vsetko stihol cestou na dovcu, tam a cestou spat) a Aninka ma dve stolicky tak ciasocne nadrezane - lenze neviem ako to bude dalej, kedze jej rastu tak nejak z boku a z hora :unamused:
29. črc 2008 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
juj moja zuby aj my mame ten problem josh ich este stale nema ale ma cele dasna nadute niesu cervene fielove ale aj tak ma ich naliate a zlaticko nic nepovie len ma stve nechce jest zeleninu tak isiel spat s polopraznym zaludkom na lyzicku nie len cez flasu aj tak tazko on ked je chutovo nieco sladsie tak to bude papat na lyzicku ak nie ani panovy stve ma
29. črc 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
teraz som napisala a nezobralo mi prispevok :angry: - a uz som aj zabudla, ze co som tam napisala - kedze tito moji sintri tu pobehuju ako keby ich za to platili :grinning:

snad Joshovi tie zubky coskoro a hlavne rychlo a cim mozno najmenej bolestivo vyjdu
29. črc 2008 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj tebe aj mne to roby myslela som si ze blbne pocitac takze nie som sama

mas pravdu pobehujuaspon vies ze ich mas :
co sa tyka josha to dufam aj ja zatial je kludny len ta zelenina proste je na sladke ale ma smolu pri mne musi jest zeleninu
29. črc 2008 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
za ten cas, co som tu nebola - sme sa aj my trosku cvachtali - teda iba deti (v mini bazeniku na balkone) - to termalne, Lucka, tisko zavidim :sweat_smile:
29. črc 2008 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tak mi si uz uzivame dovolenku na juhu, maly zvladol cestu uplne perfektne. Kupili sme mu maillot na kupanie a predvcerom a vcera sa kupkal vo velkom bazene. Tesil sa z toho tak som rada lebo ked bol malicky sa bal vody.
Este doma som mu skusala dat mrkvicku, pretoze ked my jeme tak nas uplne hlta pohladom a strasne slinta a otvara pusu. No a dnes som mu dala mrkvu a zjedol 130g a este aj mliecko pytal :fearful: Dufam ze to az tak nevadi kedze ma len 5 mesiacov ale ked on je taky strasny hladosko.
No a dnes rano sa nam stala nestastna prihoda :frowning2: Maly s nami lezi rano vzdy v posteli a Franck odisiel do sprchy, oblozil postel vankusmi a ja som bola na druhej strane. Maly zaspal a po nom aj ja a zobudila osm sa na buchot ,pozrela som vedla seba a...vyletela som z postele a maly na zemi ked ma zbadal sa rozplakal.Nema nic na hlavicke ale sa bojim tak dufam ze to bude ok. Svokrovci maju dlazbu tak to bola rana az ma mrazi :frowning2: Uz ho nemozem absolutne nechavat sameho lebo aj tie vankuse preliezol neviem ako sa mu to podarilo.Ale uz asi tyzden sa plazi po zemi ako cervicek a vcera hodil aj spiatocku.

Erika ja som malemu skusala dat aj jablcko a jemu viac chuti mrkvicka tak som rada ale on je maly glutoun tak asi nebude problem s prikrmami, ved uvidime. Myslite ze uz mu teda mozem davat?

Remenova blahozelam k novej praci.

Jani Franck este nejedol kapustnicu ale dufam ze mu bude chutit, tieto Vianoce sme totizto u nasich a ja ju zboznujem. Jemu inac vsetko chuti co mu navarim a je to prevazne teda nasa kuchyna. No ale on je velky jedak asi keby som mu aj klince dala tak aj to by zjedol :grinning: No a ten nas drobcek je asi po nom :wink:

Prajem vam pekny zvysok dna a my sa ideme kupat.
29. črc 2008 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
boooze ake chyby!!!!oprava mi-my
29. črc 2008 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek