• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
neboj ja ich nevidim aj ja ich robim a stale
co sa tyka prikrmov este radsej pockaj az do 6 mesiaca aspon mne to tak radila lekarka samozrejme daj mu z casu nacas mrkvicku ak chce najlepsie bude ak sa porozpravas s tvojou lekarkou co moze a co nie ak budes chciet dam poviem ake som ja dostala pokyny od mojej a vidim ze to fungoje a mam pocit ze josh uz nie je alergicky na protiny mlieka uvidime ale zjedol omylom u mojho muza cosi po com by bol normalne vysypany a nic takze drzte palce
29. črc 2008 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte, ja nejak nestiham, konecne mame aj my teplo, tak sme stale u vonku, u spoluziaciek s detickami a tak :wink: ved aj kvoli tomu som sem prisla, poklebetit, koncene vidiet deturence druhych, pospominat... vsetko, co mi tak vo Fr chyba.
Alex bol dnes u kadernicky, lebo uz mal take dlhe vlasky a hlavicka sa mu strasne potila pod klobucikom, tak je krasne vykoseny :grinning: plakal o dusu spasenu, ale stalo to za to, neda sa to ani len porovnat s tym mojim pokusom v zime.
Dufam, ze sa mate vsetky fajn aj s detvakmi, docitam neskor, pa
29. črc 2008 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jéj nazdár Tini!

Jsem ráda, že píšeš, už je to nějaká doba co jsem od tebe neslyšela. Takže na Slovensku je fajně, no to je dobře! Určitě si to užívej!
Já tady měla dva týdny naše a včera odjeli... :cry: Tak jsem trochu smutná ještě...ale mám tam v září letět..

Holky nevíte, jak po internetu koupit letenku?

Zrovna je to dva dny co jsem začala cítit pohyby je to sranda, zrovna do mě zase dloube, ale že by to bylo "motýlí lechtání" spíš pořádné dloubance! :slight_smile:

Mějte se všechny, holky, moc pěkně! a přeju hezký večer.
29. črc 2008 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri - cim ides - ak chces ist sky europe - tak viem, ze ja som si mohla objednat aj tuto, ale ked som isla slovenskou linkou tak bolo treba vlozit peniaze na ucet v banke na slovensku (to za mna a brata vzdy robila doma maminka) - ako to robi fr sky europe neviem - s tym som neletela :sweat_smile:
ale urcite letecke spolocnosti beru kreditky a mozno niektore maju platbu aj cez paypal :sweat_smile:

ako sa inak mas?
videla som, ze brusko sa pomaly naplnuje a zaokruhluje :dizzy_face: - ono pokial si stihla a vysoka - tak ho mozno ani velmi velke mat nebudes, kedze babo bude mat dost miesta aj po dlzke (to ale nebol moj propad :grinning: )
29. črc 2008 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj meleri normalne cez internet cez sky europe vyhladas si let ty ides do prahy ze ? vsetko potvrdis a zaplatis on line je to jednoduche uvidis hlavne zmen si na jazyk slovensky tak to budes mat lahsie
29. črc 2008 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, ja tiez kupujem cez skyeurope.com, MM mi vravel, ze ked kupujes letenku a zadas ako krajinu povodu CR/SR (nie F), tak budes platit menej, lebo oni maju vysoke taxy, ze s kazdou letenkou sa dava 5-10 e na Afriku.
Z Lyonu sa tusim da letiet priamo len do Prahy s CSA, ale to uz bolo davno, co takto lietali, este z Marseille to ide do Prahy s CSA.
Co mas blizsie, Prahu alebo Bratislavu/Vieden? Alebo nieco v Polsku?
30. črc 2008 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
MM este pozera cez expedia.fr a z CR sa dobre kupuje cez letuska.cz, ale to skor asi pre vasich, lebo odlet musi byt z CR
30. črc 2008 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
z lyonu sa da lietat skoro vsetkym okrem sky, ja som letela luftahsou, air francom, malevom a easy jetom, a dokonca sa mi toto leto podaril kusok, bola som v cestovke iba pre porovnanie zakolko mi zozenu listok do viedne napriamo bez prestupov v nemecku a chlapik mi vykuzlil za 200 a air france tak pokus vysyiel a mala som to lacnejsie a pohodlnejsie ako TGV do pariza a potom sky-kom do viedne alebo BA.
Skus sa popytat, v cestovkach mavaju lepsie moznosti a pristupy k roznym letom a je dobre ked im povies okolo akej ceny by sa to malo pohybovat. Oni si na tebe sice urobia kus ryzu ale pokial je to v cene kde je aj vlk syty aj ovca cela myslim ze je to ok. No a ak nie tak cez net, ono je to velmi jednoduche, navedie ta to samo.
30. črc 2008 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, to s tými letenkami je pravda? Nikdy som to neriešila, aby som si zmenila krajinu.. svine!!!

Taktiež odporúčam rovno sa pozrieť na stránku letiska, z ktorého chceš letieť a vyhodí ti to všetky spoločnsti a destinácie, potom už len hľadáš let...
A ako píše Janka, cestovky občas nájdu lepšie lety ako na nete, takže aj tade je cesta :wink:

Tak sme si to včera na kupku celkom užili, Sára sa v hlbokej vode strašne šantí a špliecha, usmieva sa ako slniečko.. je to sranda...ale o oddychu samozrejme nemôže byť ani reči, lebo lozí ako drak, tak som ju vkuse naháňala po tráve... už ani odreté kolená ju nezastavia :sweat_smile:
30. črc 2008 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jzfr, Tini Nguyen,

dik. Bohuzel jak pise Nguyen, tak ta letenka pres skyeurope neni, oni to zrusili.
Tak to budu muset koupit asi drahe s nejakou tou drahou spolecnosti. Jinak pro me by bylo lepsi do Katovic. A nevite, jestli do te Prahy to lita primo? Je to pak do Ostravy 3.5 hodiny vlakem, ale to se uz da...

Bihan;

dik za radu, ja prave bydlim na vesnici a tady se asi neda letenka koupit a nenapadlo me ze to jde ze stranek letiste, tak to zkusim.

dik moc!

A nevite jeste jak moc s predstihem se musi letenka kupovat? Uz asi ted co...

Jinak jo...bricho uz mi roste, jsem porad unavena, a jestli to tak pujde dal tak jak to budu zvladat s tou praci to nevim, i kdyz je to jenom puluvazek.

dik za rady holky a preju pekny den..
30. črc 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak my sme v pondelok boli na uzv, babo ma 5.6 cm a nadhadzovalo sa tam ako blaznive. Mavalo rukami, nohami. Som v 12 + 2 dni od pocitania poslednej M, vlastne uz tri. Jedine co ma dozralo je, ze sme na doktora cakali pol hod v cakarni a 20 min v tej uzv miestnosti, takze manzel tam ako fyzik zacal skumat ten pristroj, uz som sa bala, ze ho pokazi...
30. črc 2008 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hanuk, to je super!! A fotky vam ten doktor neudelal? Tvuj manza je fyzik? Tak to jo...jo nekdy je to u doktoru dlouhe...
30. črc 2008 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!

Meleri, ja litam do tech Katowic, je tam pak supr cesta, za 1,5 hodky jsi autem doma ;)
Podivej se na rovnou na wizzair.com, jsou tam ceny na zari skoro zadarmo cca 50euro zpatecni letenka, cim driv koupis tim lepsi je cena, akorat ze to lita z Beauvais, ale tam se z Parize krasne dostanes jejich specialnim busem. Kdyz bys neco k tomu potrebovala tak mi pisni do IP.
30. črc 2008 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, MM mi to vravel o tych taxach a on sa v letenkach vyzna. Ale nikdy som si to neoverovala. Vzdy mi nieco hlada, ako ma dopravit do KE a spat co najlacnejsie, sice 5-6 prestupov, ale to on neriesi :grinning: A takisto raz skusil zajst do cestovky (vlani, ked sme sli do Prahy) a nasli mu taky let, co mu net ani nevyhodil, takze oplati sa aj v cestovke skusat.
Letenku si skus kupit co najskor, ceny sa zvysuju.
My sme dnes boli u kamosky na zahrade a ona ma 13-mes dievcatko a to male sa tak hodilo do Alexa, ze on chudak spadol rovno na celo a ma tam krasny fialovu hrcu :fearful:
Hanuk, a aku fyziku robi tvoj muz??? Si mi nepisala minule, ked som sa pytala.
30. črc 2008 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, asi ty budes vediet. Ked si robila papiere do prace, davala si od nas zo Slovenska odpis alebo vypis z registra trestov? vcera mi volal ten chalan, co mi preklada, ze na to si mam dat pozor, ze je to rozdiel. A druhe zaujimave, co mi povedal, ze ceski prekladatelia nie su uznavani vo vsetkych krajinach, ze oni za preklady pravne nezodpovedaju, nakolko slovenski ano. Ale ze FR ich uznava, nastastie :wink: Lebo ten nas chalan, on je student fr. gympla a ma spravene prekladatelske skusky, ale preklady musi dat navyse overit niekomu dalsiemu, kto ma razitko ´sudny prekladatel´a ten tam capne trikoloru aj to razitko. To su veci, nie???
30. črc 2008 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaaj, som zabudla napisat, ze aku fyziku. Termonuklearna fuzia, no viem len tak zbezne vysvetlit o com to je, ale asi by som to skomolila :slight_smile: Nejaka energia z vody ci co. A fotku mi dal normalnu ako sa robia na rontgene, co sa mi zda divne, no co mam s tym robit? Asi zaniest mojmu gynekologovi predpokladam. Mama je sklamana, lebo chcela aby som jej tie obrazky poslala a to by som musela nejako nafotit proti slnku alebo co.
Idem vas este docitat, mame navstevu tak sa ku compu dostanem len nahodou
30. črc 2008 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri a preco nejdes z pariza mas to rovno do prahy je to dialkou? sky predsa chodi s pariza do prahy rovno
30. črc 2008 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
A inak k tym meduzam, tu na juhu nie su teraz vsade, vcera sme boli na Porquerolles a nikde ani jedna a voda uzasna teplucka, synovci nechceli ani vyjst odtial. Cely den chcu byt vo vode, z bazena sa ani vytiahnut nedaju, maju tolko energie, ze ich rodicia a my padame do mdlob a oni este vonku hraju futbal. No fakt neviem ako to ja zvladnem s detmi, este dobre ze na zaciatok len jedno :slight_smile:
A remenova, blahozelam k praci, je to uzasne, hlavne tu kde maju tolko predsudkov voci cudzincom (teda neviem ako vo vasom regione, ale tu na juhu je to otras).
30. črc 2008 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
no zanesies ku gynekologovi ale hlavne tu pisanu spravu ktoru ti dal s spolu a neboj vsetky prve su take nic nevidno poriadne az tu druhu si vychutnas
30. črc 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
mELERI SKY MI PRAVE ZASLAL E MAIL S PONUKOV OD éç do "& JUL
30. črc 2008 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
mELERI BLBNE TO NO SKY MI POSLAL email s ponukov od 29 do 31 jula robia vypredaj leteniek ale len z pariza do prahy tak skus mne tam vysla na simulaci letank TAM 72euro tak skus pohladat
30. črc 2008 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky dík moc, ale ta Paříž je fakt blbá! Panebože, to abych jela ještě 800 km do Paříže... :frowning2: Ale dík moc.
Zítra jdu ještě k doktorovi, pro "požehnání" na cestu, a jestli to odkýve, tak se do toho pustím..smířila jsem se s drahou letenkou asi za 300 ale aspon to bude Lyon-Praha.
Ty Katowice bych brala, ale nevím jestli se dá na nějaké jiné letadlo přesednout...prý ve Frankfurtu..
Paříž je fakt strašně daleko, bydlíme kousek od Lyonu...
30. črc 2008 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale meleri 300 nie je tak vela, ked si zratasTGV do pariza tam a spat + nejake to sky ked aj za 100 euro tak si na povedzme 200, az 230 euro a takto si priplatis 100ku a mas to prakticky z domu a este v tvojom stave to fakt nestoji za tie prachy. Ja na tvojom mieste by som nespekulovala. A navyse lyonske letisko je malinke, nemas sa tam ani kde zatulat :grinning:
30. črc 2008 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini vypis, odpis je totalna konina, v ziadnej krajine neexistuje zakon ze ktokolvek okrem organov cinnych v trestnom konani ti moze len tak zizat do tvojho odpisu iab na slovensku :angry: . Pre spolocnost existuje vypis ktory sa podla vaznosti deliktu pripadne casu zahladzuje alebo ponechava. V odpise je zaznamenane uplne vsetko, povodne to malo sluzit pre polisov a sudy, ktore vedia co je vazne a co je blbost ale nakolko mame super zakonodarcov mame aj super zakony :angry: . Takze ked do fr donesies odpis neviem ci budu vobec vediet co to je :grinning:
ale ja som nic take nepotrebovala, ale zas nie som lekar to je fakt, ja si tu iba kseftujem so zvarencami :grinning: :grinning: :grinning:
no a ci uz prekladatel pravne zodpoveda ci nie, tini podla mna ti tam bud bachne tu cervenu okruhlu peciatku alebo nie, ak nie ani mu neplat, :sweat_smile: ak ano je to platne. Teda to si myslim ja, dufam ze som aspon trochu pomohla
30. črc 2008 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, este z Marseille to lieta do Prahy priamo, ale co sa pamatam, tak velmi skoro rano okolo 8,00, takze to aby ste vyrazili o 3-4.00 hod z Lyonu, takze na prd.
Ked ti povolil cestu autom hned na zaciatku, tak lietadlo musi, a navyse 2. trimester je vraj najvhodnejsi, a nie je to dlhy let, nehrozi ziadny znizeny prisun kysliku z vydychaneho vzduchu, ved let. spolocnosti setria aj na kysliku, vsakano :angry:
Hanuk, fiiiha, to znie zaujimavo s tou fyzikou. Aj moja mati je fyzik, ale co robi, netusim :grinning: uci na TU v Kosiciach + nejake zahadne vyskumy. A ty mas naozaj dojem, ze na juhu su zamerani voci cudzincom? Mne sa to praveze ani nezda, skor voci arabom a cernochom, ja som sa zatial v beznom zivote nestretla so ziadnou negat. skusenostou, ale takisto som ani nikde nechodila ohladom prace, to je pravda.
Hanuk, tak som rozmyslala, ze by sme sa mohli stretnut, ved este nie si tak pokrocila tehu, zeby ti prekazalo cestovat, vsak? Lebo nam s Lenkou a detmi to bude ovela tazsie ist za tebou, a hlavne na otocku, ako tebe za nami, co povies? Je to tak 200 km, to sa da, nie? Ja sa vratim koncom augusta, tak by sme to nejak spiskali :slight_smile:
30. črc 2008 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute baby :wink:
Uz som tu konecne :sweat_smile: Kym tu boli nasi, tak mi ten cas tak rychle utekal :wink: , ale dnes uz odisli :cry: tak sme sa vratili do starych kolaji.
Bihaaaaan zijeeeeem :grinning: :grinning: :grinning: ale ma to potesilo, ze si sa na mna pytala :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. črc 2008 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - tak dnes som stravila cele poobedie v meste - najprv cestou tam nam usiel bus a dalsi az skoro za pol hodinu :angry: (horsie ako doma v PP :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - popritom neskutocna horucava a kym dojdeme do mesta (isli sme zaniest papa-ovi :grinning: take nejake maste z lekarne) tak nad nami burkove nebo a aj trosilinku sprchlo - ale zase nie moc a potom cesta busom :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - sme sa v preplnenom buse stretli 3 kociky a jeden pan na invalidnom voziku :stuck_out_tongue_closed_eyes: (ale zeby ludi napadlo odstupit sa z miesta pre kociky :angry: )
takze z prechadzky okolo rieky nic nakoniec nebolo a to som vytiahla aj Phevu (a zmokli sme vsetci jak sme boli

teraz uz zacinam pomaly odfukovat (ale iba velmi potichu, kedze Mati este nespi a zda sa, ze nema ani najmensi naznak spanku (zaspal totiz v buse cca 3 minuty pred nasim domom :angry: ) - a tomu to potom uplne staci a normalne vydrzi tahat az do..... (dlho :frowning2: ) - takze radsej ani nedycham, len aby ma nezacul :sweat_smile:

normalne ma vecer este caka balenie - ak vs bude rano ok (kedze MM po uraze nastupil do prace a hned ta "najlepsia" smena - 15h vkuse :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to aj s bonusom (2x - vcera a dnes) (takze pockam, ze ako sa bude citit a hlavne, ci ho pustia nohy :sweat_smile: ) a potom by sme isli na 10 dni dole do alp (teda MM nas tam zavezie a ostanem tam iba ja a deti - MM sa vrati na tyzden do prace a pride si po nas na dalsi vikend - takze keby som sa opat dlhsie neozvala - tak tam neni net (ono neviem ako to tam funguje - chata je zevraj uprostred hor v dedine so 40 obyvatelmi :confused:
30. črc 2008 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nguyen,

upřímně-nechce se mi bloudit po paříži někde...navíc letím poprvé v životě, tak proto.... :frowning2: Asi bych radši letěla z Lyonu..a že píšeš, že je to malé letiště, tak to jsi mě uklidnila...já se toho děsím...jsem zvyklá na svoje Eurolines a no svůj autobusek, a najednou letadlem.... :fearful:

Tini,

doufám, že Alex je v pohodě, že ho ta holka moc nezvalchovala.. :frowning2: děti jsou někdy nešiky...
Jinak jo....prostě Lyon...tedkom už jenom musím někde sehnat ten lístek...

Ahojky Karolinko,

jo je to smutné...taky jsem to ted v pondělí zažila...pár dní to nějak vydržíme a pak se zas všechno vrátí tam jak bylo... :frowning2: A kdy se zase uvidíte?

mějte se holky, jdu se natáhnout... :sunglasses:
30. črc 2008 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri - tuto na MK som minule nasla reklamu na lacne letenky z lyou az do PP (sice pre mna mali vela prestupov) - ale jeden z prestupov bola aj Praha a letenka bola cez czech airlines (sice cenu si uz nepamatam - ale tak sa mi mari, ze to nebolo az take lacne :sweat_smile: ) - lenze som si nezapisala adresu a ani si ju uz nepamatam :sweat_smile:
skus sa spytat na czech airlines :wink:

prajem prijemny oddych :slight_smile:
30. črc 2008 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, to, co spominas, bude asi www.csa.cz, ja som tak hladala a kupovala do Kosic cele 4 dlhe roky.

Vcera tu bol ten chalan-prekladatel a vysvetlil mi, ze ceski su len tlmocnici, slovenski su aj tlmocnici+prekladatelia a oni su poisteni do milion korun, ked prelozia s chybou a nesu za to nasledky, nakolko ceski nie. Ale razitko maju obaja cervene okruhle a to je hlavne! Ale co som sa dozvedela, ze vsetky preklady musim ist dat overit najlepsie na fr. ambasadu do BA :sweat_smile: ci su naozaj s dobrym razitkom :sweat_smile:
31. črc 2008 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek