• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
Ahojte!

Ked ste sa bavili o tych letenkach, tak ja nakupujem cez pelikan.sk
So SkyEurope sa mi velakrat stalo ze na internete bola ukazana jedna cena a ked som potom telefonicky vybavovala platbu a rezervaciu tak mi kludne zahlasili aj o 50 Euro vyssiu.
No a posledne sa mi stalo ze som mame chcela kupit letenku. Tak som pozerala na SkyEurope ceny, potom som pozrela na pelikan.sk
Na ten isty datum bolo v SkyEurope raz tak drahsie. Teda co som v pelikane zaplatila 2700 Sk, v SkyEurope mi to vychadzalo raz tolko. A nazov leteckej spolocnosti bol ten isty, dokonca aj cas.

Mam otazku... Gabriel ma spodne dva zubky, vrchne dva zubky... Ktore by mali nasledovat teraz?
Mame za sebou krusne chvile, v noci velmi tazko spi. Dnes musel David spat v obyvacke a ja s malym v nasej posteli. Tak neviem ci su to zuby, alebo teplo alebo je to moja vina ze je zvyknuty spat so mnou v posteli.
31. črc 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, dalsie pojdu dvojky, u nas vysli naraz vsetky 4, vrchne aj spodne.
Dobry tip ten pelikan.sk, nikdy som cez nich neskusala, ale mrknem sa aj ja.
31. črc 2008 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je dobra blbost, ked mam opravnenie tlmocit/prekladat a pretlmocim/prelozim nieco chybne tak si nesiem nasledky, to ako keby slovenski lekari za prof chybu mali sud a ceski nie. Ty vole, co je toto za svet :astonished: Ved prekladatelia skladaju skusky, a aby dostali to cervene razitko tak sa hadam len niecim zavazuju ze su korektni a este ake prachy za to beru ved to je hanba, ze si necham zaplatit za zle odvedenu pracu a este mi moznu aj ostatni vyliezt na hrb lebo som nenapadnutelni a nenesiem zodpovednost za svoje chyby :angry:
31. črc 2008 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
sorry nenapadnutelny :sweat_smile:
31. črc 2008 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, aj ja som sa divila. No a dnes som sa divila este viac, ze co vsetko musim absolvovat s mojim diplomom, pokym ho necham prelozit. Ministerstvo zdravotnictva vyzaduje overenu kopiu apostilovaneho diplomu, aby mi vystavili potvrdenie o rovnocennosti vzdelania (ale je jedno, ze F nevyzaduje apostilu, teda tak mi napisal sam pan konzul, mam mu verit? ) a tu apostilu mi na diplom z VS daju len na ministerstve skolstva, ziadna krajska skolska sprava tu v KE alebo take nieco :frowning2: BA mam za rohom :fearful: a chodim tam bezne s Alexom kazdy den :fearful: a vsade cakacia lehota do 30 dni :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Pocujte, neviete, kde su slov. konzulaty? Ci nahodou nie je aj v Nice???
31. črc 2008 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, na stránke ministerstva ZH hovoria, že je iba v Paríži http://www.foreign.gov.sk/App/WCM/main.nsf?Open
Ja by som to teda cez fr. konzula vôbec neriešila a rovno kontaktovala slov. konzulát v Paríži... aj keď je dosť možné, že by urobili len to, že by poslali tvoje papiere na Slovensko :sweat_smile:

Janka, mňa už asi fakt nič neprekvapí, ale príde mi to ako nejaká hlúposť, že by tlmočník alebo prekladateľ (v akejkoľvek krajine) neniesol za svoj preklad zodpovednosť.
31. črc 2008 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj podla mna je to hlupost, cim nechcem naznacovat ze tini keca :grinning: verim ti tini ze ti to povedali ale delila by som to dvoma, inak konzuli stoja za prd, najhorsie je ked sme na nich odkazani ale co uz, tini vitam ta v nekonecnom a absurdom kolotoci administrativy dufam ze vybavis co najskor a potom ked uz budes primarkou v Nice tak tam budeme chodit rodit, pripadne postupovat ine zakroky ok?
31. črc 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,mozem sa pridat k vam? Ja som byvala v Strasbourgu 5rokov a toto leto sme sa prestahovali do Caen. Ja som teraz na Slovensku, pridem s detmi do Caen 21.8. Uz sa strasne tesim, este vobec neviem kde budeme byvat a co ma tam caka. Velmi by som sa potesila, keby sa tu niekto objavil z Normandie, kamaratka sa urcite zide :slight_smile: mam dve deticky, dvoch chalosov, Filipko ma 2r3m a Adamko 3mesiace, obaja sa narodili vo Francuzsku.
Sa tesim, ze som vas objavila, inak chodim na www.babetko a tam som nasla aj link na vas.

tak este raz zdravim
31. črc 2008 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Zuzhim vitam ta ja som erika zijem v parizi mam ytiez dve deti 3 apol a Skoro 9 mesacneho josha z normandie vsak niesom ale aj tak ta vitam
31. črc 2008 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini,
jak jsem byla měnit pas, tak tady na pobočce konzulátu v Lyonu, tak nevím jestli tu není i slovenský...? Ale i tak by to bylo pro vás asi daleko co....
ach jo, zas nemůžu spát....:(
1. srp 2008 v 01:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak dnes se v Yvelines konecne trosku ochladilo, vcera to bylo na umreni... :confounded: Nas dneska ceka cesta do Cech, tak na nas myslete, budeme odjizdet nekdy kolem 20h, no, spis pozdeji, jak nas znam :frowning2: snad nebude hodne aut, koukala jsem na dopravni situaci a dnes hlasi cervenou a zitra cernou, takze radeji dnes vecer :sunglasses: dneska jsem posledni den u deti, malinkej je smutnej, mela jsem ho desne rada, ale starsi zacinal byt posledni dny opravdu nesnesitelny, a tak jsem vlastne rada, ze to konci. Jeste jim privezu z Cech nejaka tricka a Krtecka- toho maly rad no a pak uz je jen budu navstevovat, asi by mi fakt chybely :frowning2:
1. srp 2008 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaaj baby, vsak ja vas nestiham docitat! Mame tu tu navstevu, prave sa jeden z chalanov rozplakal, ze preco su tu tak kratko, lebo sa im tu velmi paci :slight_smile: Vcera sme boli v St Maries, more bolo uzasne, perfektne vlny, tak tam santili o 106.
Co sa tyka predsudkov, ja som mala zle skusenosti pri hladani zamestnania, mala som pocit, ze nerobia rozdiel medzi nami a arabmi. Ved ani nevedeli, kde je Slovensko - si mysleli, ze to je Srbsko!!! Ale mozno som iba vztahovacna.
Do Lyonu sme urcite chceli ist, mame tam znameho, ale uz raz sme to zrusili kvoli teplu, takze fakt neviem ako to vyhutame. Problem je aj ten, ze je to otrasne drahe. Museli by sme ist TGV a to je 100 eur spiatocna, co sa mojmu drahemu velmi nepaci (on ma este doktorantsky plat, takze nic moc :unamused: )
1. srp 2008 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaj, pockaj tini, ty si asi v Nice, ze? Tak to by bolo v poho. Uz stracam prehlad kde je kto :slight_smile:
1. srp 2008 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
A remenova, stastnu cestu!
1. srp 2008 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, vitaj späť :stuck_out_tongue_closed_eyes: aj keď rodičia budú chýbať...

Vitaj Zuz, do Caen som sa vždy chcela ísť pozrieť, lebo mám odtiaľ pár kamarátov, ale toto leto to určite nestihneme.. aj keď kto vie.. ak ma svokrovci napália, vyrazíme si niekam autíčkom :grinning:

Remenova (sorry, zase som zabudla tvoje meno a neviem ho nájsť :frowning2:), šťastnú cestu!!!

To mi pripomína, "nové" kočky, pošlite mi info o vás do tabuľky, nech to máme na jednom mieste
http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=130610&vReferer=%2Fphotos%2Ffrance
1. srp 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ešte mi to nedá, lebo sme sa tu minule bavili o pôrodoch.. ja fakt na slovensku nechcem rodiť ani náhodou :frowning2: Občas si prečítam príbehy o tom, aké boli pôrody iných kočiek a nedokážem si ani predstaviť, že by sa vo FR dialo niečo také, ako sa na Slovensku a v Čechách deje stále - vyfackať rodičku, lebo kričí od bolesti? Vyšetrovať ju v klbku študentov bez toho, aby sa jej na to opýtali? Ani neukázať dieťa a doniesť jej ho na druhý deň alebo podobné záležitosti, z ktorých mi vyskakujú oči z jamiek? To teda ani náhodou!
Tini, toto si, prosím, neber osobne, väčšinou tie "zverstvá" robili sestričky ale za takýto prístup by vo Fr leteli ako s namyslenou riťou a som zvedavá, kedy sa to u nás konečne zmení :frowning2:
1. srp 2008 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj hanuk, dekuji, snad to dobre odjedeme, uvidime....
co se tyka tgv, chce to objednavatlistky dost dopredu nebo v specialnich akcich, jinak je to vazne paleta :frowning2:
pocasi nam preje, to je pravda, konecne je ve francii leto, a neni to jako minuly rok, kdy pouze prselo, to byla vazne sila :frowning2:
tady v okoli parize neni ten pristup k cizincum extra odlisny, je tu spousta anglicanu a polaku, o dalsich narodnostech ani nemluve. ale pravdou je, ze i pro samotneho francouze neni vubec jednoduche sehnat zamestanni, s moznosti rustu :frowning2: to je trochu smutne...
ahoj bihan, je jsem marketa, ale to je v poho, protoze ja vas vsechny take mixuji dokupy a chvilku mi bude trvat nez si vas pekne zaradim :slight_smile: to co popisujes, ze se deje v cr a sr porodnicich to je vazne silene...snad se to zmeni nebo se to bude alespon eliminovat na nejake lokalky v zapadakove, tohle je proste neeticke!
1. srp 2008 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko baby!

My mame dnes stretnutie s jankou_fr, tak drzte palce aby sa nic neprihodilo a aby skutocne prisli.

Market, prajem stastnu cestu.
U nas je tiez super teplo. Potim sa cely den v kuse a len vyhladavam klimatizovane obchody :slight_smile: Chodime sa s Gabrielom poobede chladit.

Co sa tyka tych slovenskych porodov, niektorym sestrickam sa necudujem ze su take. Za 12.000 Sk robit aj nocne, to da fakt zabrat.
Asi by som si zaplatila nejaku sukromnu porodnicu, keby som chcela rodit na Slovensku.

Tini nemyslim ze je v Nice slovensky konzulat. To aby si vybavovala vsetky tieto formality postou, zbytocne budes chodit hore dole. Zaberie to sice viac casu ale usetris cas aj peniaze.
1. srp 2008 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Z tej poslednej vety vyplyva ze cas neusetris.
Uz mi z toho tepla sibe!
1. srp 2008 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, drobci pospali, tak mam chvilku cas.
Bihan tu su moje udaje do tabulky: Zuzana, r.1978, Caen, deti Filip 2.5.06 a Adam 3.5.08. ta tabulka je super, musim si ju vytlacit, aby som vas trosku spoznala :slight_smile:

Trosku mi potrva kym sa medzi vami zorientujem, precitala som si take 2strany do zadu, viac nestiham.

K tym porodom, ja som tiez bola zaryto proti rodit na Slovensku a nastastie mi obe deti vysli v case, ked som bola v Strasbourgu. Starostlivost bola uplne super, aj nemocnica a personal. Mam na porod len tie najlepsie spomienky :wink:

Baby a nepoznate nejakych slovakov alebo cechov v Caen? V Strasbourgu nas bolo naozaj vela a bolo to super, sme sa stretavali, to bola pohodicka :sunglasses: ale bolo to na ukor mojej francustiny, tej som potom moc nedala a tak to aj vyzera :unamused:

Slovenska ambasada je len v Parizi a uradne veci riesa oni. Myslim ze konzulaty alebo tie diplomaticke misie su skoro v kazdom vacsom meste, ale oni take veci neriesia, iba mozu poradit a poskytnut info, ale preklady, overovanie, vystavovanie dokladov a pod. aj tak postupuju na ambasadu.
1. srp 2008 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj...chci se zeptat...možná to bude úplně mimo téma, ale píšu tady protože vidím že tady někdo je.. Jsem v 10+4tt.. už 4 dny mám bolesti žaludku...takové jako bývají porušené žaludeční šťávy..křeče, apod. Je to nepříjemné. A občas když se mi chce na velkou nebo třeba jen "uprdnout" tak mám silné křeče v podbříšku... Známá říkala že bych mohla mít endometriózu, ale doktorka mě na to vyšetřovala již před půl rokem a to jsem neměla.. Nevíte co by mi mohlo být?? Nerada bych o dítě přišla.. :frowning2:
1. srp 2008 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
preco s tym nejdes k lekarke a hned
1. srp 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Markytka nemusi to nic znamenat, mozu to byt vetry, podrazdeny zaludok, alebo len roztahujuca sa maternica. V tehotenstve sa telo velmi meni, vsetky organy sa posuvaju, roztahuje sa panvam atd. takze ta moze vselico pobolievat a pritom je vseko ok.Ale ak to uz mas 4dni, tak pre tvoj pokoj chod k doktorke nech pozrie, ci je mimco v poriadku. tak drzim palce.
1. srp 2008 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
takze mame novu clenku??? :slight_smile: Super!!! Stihla som sa mrknut sem k vam uz rano, ale nepisala som, ale myslela som na to, ze je uz cas zaktualizovat tabulku. Jej, to je super, ako sa rozrastame, z kazedeho rozku trosku :slight_smile:
Hanuk, my sme pri Cannes, este pred Nice, aj s Lenkou, tak to by slo urcite!!!

Inak my sme dnes boli u nasej zlatuckej pediatricky, Alex uz cely tyzden hnackoval, ale inak nic, a uz som si nevedela rady, ani Smekta nezaberala... tak sme sa sli poradit, mame zase vynechat UM a vsetko mliecne a 3 dni kojit :frowning2: a uz som sa tak tesila, ze zvladneme 125 ml na 1 sup 2x denne bez reptania.
Zuzka, teraz som si vsimla, ze deti oslavuju narodky 1 den po sebe, to je zlate. KOlegyna v Prahe porodila v ten isty den po 4 rokoch.

Vsetky vas pozdravujem a prajem dobru noc.
1. srp 2008 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tini, co je malemu? ma gastro? chudacik
1. srp 2008 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
hello divecata

tak som vcera zacala prazdniny, mame 4 tyzdne celozavodnu a este sme s kolegom dostali aj odmeny tak sme vcera boli zapit :sweat_smile: a vratila som sa o 4 rano, to sa k nam pridala uz aj kolegova priatelka a moj al a este par ludi z ktorych asi 90% som videla 1x v zivote :grinning:
zajtra rano letim do viedne, rovno odtial ma brat vezie do ziliny lebo dnes sa mi vydava sesterka tak sa tam zrazime s celou rodinou, v pondelok by som uz mala byt doma (u rodicov) posledny augustovy tyzden sa vraciam do lyonu a hadam niekam vybehneme s alom a potom sa to zacina, prvy septembrovy idem znova na slovensko s kvalitarom kontrolovat prototyp, druhy septembrovy idem na slovensko s japonskym klientom predstavit dodavatela, koncom tyzdna idem na tu operaciu (chcu ma kompletne uspat, aj ked nechapem preco ale hadam vedia co robia :grinning: ) a o dva tyzdne od operacie idem znova na slovensko tentokrat s Liebherrom kvoli dalsiemu prototypu. Tak sa pytam, oplati sa mi vobec vratit??? :grinning: :grinning: :grinning:

pekny den vsetkym :slight_smile:
2. srp 2008 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Nguyen,

přeju ti pěkné prázdniny, a užij si tu svatbu! Hm, asi jsem něco zameškala, ale jaká operace?
Vidím, že se nacestuješ!

Jinak ještě dík moc za tu Lufthansu, včera jsme koupili tu letenku, a tak poletím 23, augusta..

Jinak je zas dneska moc krásně tak asi vyrazíme k řece...:slight_smile:

Ahoj Tini,

chudák Alex, snad se to brzo spraví!

přeju pěkný víkend!
ahoj
2. srp 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Nguyen, reda to sa nacestujes a ktomu to bude rychlovka, preco ides na operaciu?

Meleri tak nakoniec ides domou tak to je fajn

pekny vikend vam prajem aj ja
2. srp 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
idem si dat vybrat tu hcku v prsniku, v aprili som si nasla hrcku tak mi robili vysetrenia ale biopsia je negativna, teda potvrdila v 4 vzorkach ze je to benigne, ale je taky cudny papiom a moj lekar si mysli ze je lepsie raz to vybrat ako kazdy rok pozorovat, tak mi to idu vyberat ale nic vazne :wink:

meleri, ja sa 23 vraciam tak see you na letisku :grinning: predam stafetu :grinning:

no zo svadby uz vela neuvidim lebo sa kona dnes ale aspon este stihnem celu rodinu z ockovej strany pokope na "popravkach"

ale nebojte ostavam v kontakte...taka stranda zrazu taky "prazdny zivot" ziadna praca ziadny stres, ziadny jaciaci sef :grinning: inak vcera sme na tej akcii rozoberali pracovne vztahy a neviem ci som vam uz pislala o mojom sefovi, v nasej fime rozlisujeme dvoch sefov - PDG co nas plati a inak sa do nas velmi nemiesa akurat sem tam s nami povtipkuje a popyta sa nam ci sa nam dobre pracuje ci nic nechyba a potom je NAS sef, to je clanok medzi nami a PDG, on je cadre supperieur,inak skvely clovek, uzasny odbornik za svet b som ho nedala, on je mozog a my ruky, to znamena ze on zadeluje pracu a riadi a my robime mravcie roboty a vyhoda je ze ked nieco popdrbkame najhorsie co sa nam moze stat je ze nas zdrbe ale on bere na seba zodpovednost pred PDG a vobec proste vyssia funckia - viac zodpovednosti a ja som jeho najblizsia asistentka lebo ja s nim stale cestujem a ja jedina mam pravo mu spravovat e-mailovu schranku nakolko on nevie pocitac ani zapnut :sweat_smile: , no a kedze som mu najblizsia, tak som vzdy prva na rade ked je cas zdrbavat ludi,poznate to napr nieco vybuchne, nejaky projekt cokolvek sa stane prva trasa ku mne a akokolvek s tym nic nemam vzdy na mna huka, teda on huka tak vseobecne nie ze by mi vycital ze je to vyslovene moja vina ale huka a pritom sa adresuje na mna akoby mi chcel ukazat ako ho to nahnevalo, proste som odventilovavac mojho sefa - inak zvany hromozvod ale uz som si zvykla a neberem to osobne, smejeme sa na tom a kolegovia mi vcera vymysleli prezyvku. Yoko :grinning: poznate tu reklamu ako v tej japonskej firme vyleti nastvany sef z kanclu ze: Yokoooo!!!!, proste yoko je tam na to :grinning: :grinning: :grinning:
2. srp 2008 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta reklama je fakt dobra,, chudacik.
DRZIM PALCE NA OPERACII dufam ze to bude ok. uzi si slovensko
2. srp 2008 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek