• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
Caute baby!

Tak som tam tu fotku teda pridala :slight_smile:

Bihan tak to teda pozeram ze Sara sedi na nocniku. Gabriel je sice len o mesiac mladsi ale neviem si predstavit ze by mal sediet na nocniku. Skor by ho cely obkusoval z kazdej strany.
4. srp 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte Holky,

tak dneska jsem totálně zničená..naštěstí v práci do jde dobře, ale bolí mě fakt celé tělo..no nevím co to včera bylo..

Holky, mám zas dotaz...dneska mi svokra sdělila, že na jedno dítě nebudeme brát žádné přídavky...tedy první tři měsíce ano, ale pak do těch tří let nebude nic!! Je to pravda? Já do ted pracuju, je to už 2,5 roku co mám ten svůj půlúvazek a přijde mi nefér, že pak jako nic nedostanu??? Mám strach, že to dítě neuživíme. A já do práce nechci před 3 lety, zkrátka se chci o dítě starat. Po dvou letech nebo po třech bychom chtěli ještě jedno dítě..prý u druhého dítěte už nějaké peníze jsou...

Tak nevím, máte to taky tak, že vám nic nechodí??

jsem z toho v šoku....
4. srp 2008 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo holky, Kulička vás všechny zdraví, že nemůže psát, páč mají fofry, mají tu rodiče, do toho musí uklízet byt kvůli etat des lieux ale říkala, že jak bude mít čas tak se ozve.... :slight_smile:
4. srp 2008 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, my dostavame jak ve Fr tak v CR. Vice radeji do IP :grinning:

Bihan, Lea taky "chodila" na nocnik mezi 9.mesicem a rokem, teda nechodila, ale kdykoliv jsem ji posadila, tak se mi vycurala nebo vykakala. Pak jsem jela domu, na nejakou dobu jsme toho nechali a od te doby ne a ne a ne. Kdyz se ji zeptam kam se chodi curat, tak jde a ukaze, posazujeme ji tam, neudela nic a za 5 minut mam louzicku na podlaze a rika mi ze "tsssst" :grinning: To je neco na moje nervy, fakt :grinning: Takze teoreticky to zvlada, vyjimecne kdyz ji tam fakt posadim v ten pravy moment, tak se vycura, ale jinak to nechape... Akorat mi pokazde sdeluje, ze to uz udelala do pliny popripade nekam na zem, pokud ji necham bez... :wink:
Takze gratuluju, a hlavne jen tak dal a neprestavejte ;)))
4. srp 2008 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, uz jsem si rikala, kde se kulicka podela ;) Diky za zpravu :wink:
4. srp 2008 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, posli aj mne do IP ako na tie pridavky, lebo mne nieco malo chodi len na SK a vo FR nic, ved predsa aj MM by mal nieco dostat, ale ze plat je vysii ako hranica. Inak mne v CR povedali, ze nic mni nedaju, hoci som odmakala 4 roky, lebo som cudzinka... vtesdy som mala ine starosti, ako sa s nimi hadat, ale ako argument mi to prislo dost nefer.
4. srp 2008 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini taky to ted řešíme..prý je to podle příjmu obou manželů..pokud je to výš než je nějaká hranice tak prý není nic..chce to asi zjistit na tom CAF..jenže mi se nechce zrovna ted tam jet, páč to mám z ruky...nám akorát napsali, kdy nastupuju na mateřskou, ohledně peněz nic... :frowning2:
4. srp 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, tak nejak, ja ale nemam ziadne prijmy a MM sam ma vyssie ako ta hranica, je to divne, co ked mame len o 1e viac ako ta hranica? Ja uz som objavila, kde je v Cannes CAF, tak ked odidu turisti, skocim sa osobne popytat. Lebo cez postu to je o nicom...
Konecne Alex zaspal, s takym placom chodi spat, akoby som ho trestala. On si asi mysli,ze mu nieco ujde, ked bude trosku spat.
Ak sa podari, tak ho este pokrstime do odchodu, mamka to riesi s tym fararom, co nas sobasil, ja riesim svoje pracovne papiere. Neviete, to sa vybera nejake meno??? Mna krstili az ako 19-rocnu, tak som si vybrala meno sama: Lujza :grinning: A babka do mna huci, ze to musi byt obleceny v bielom :stuck_out_tongue_closed_eyes: a este same cipky a vysivky :stuck_out_tongue_closed_eyes: prave kvoli tomu by som ho najradsje pokrstila vo FR, ale tento rok k nam nas farar nemoze prist, inak chodieva kazdorocne.
Mrkla som sa do nasho alba, videla som novu fotku od Lenky+Janky, a aj vynovenu tabulku, krasne sa rozrastame :wink:
4. srp 2008 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini,

já fakt nevím! Musím se taky domluvit s manžou jestli radši nemám zajít na tu CAF, protože máš pravdu, přes dopisy je to naprd...podle mě dokud tam člověk nejde, tak nic nepřijde....

Chudák Alex, se přiznám, že mám stejný problém, nechci vždycky usnout, protože ráno mě nečeká nic příjemnýho..možná kdyby mu šlo vysvětlit, že druhý den bude ještě líp a at pěkně spinká že se pak probudí a budete dělat něco super...ale jak to vysvětlit maličkému dítěti... :confused:

Jo tak křtiny... tady vůbec nevím jak to je, a samotné se mi do toho moc nechce, říkám si, jak bude velký/á tak se uvidí, jestli vůbec bude v boha věřit, atd....nadruhou stranu je to pěkná tradice, ale fakt nevím, jestli v dnešní době nevyžadujou nějaké přípravy či co, aspon tady ve Fr...na Slovensku nemám ponětí?
Navíc jsem byla křtěna protestanty, a to moje mamka je věřící, kdežto já tady nejsem součástí žádné protestantské církve, protože mě to moc nebere...
s tím oblečením pro miminko taky nevím, jestli je něčeho třeba!
omrknu to album a pak se musím dokopat abych umyla podlahu a uvařila...

po včerejšku je mi pěkně blbě...já si furt myslím, že to byly ty ledviny, páč to bolelo jako PRASE s prominutím, a taky mi bylo na zvracení a málem jsem se pomočila...snad se mi to už nikdy nestane..

a nevíš z čeho ta kolika ledvin je a jak tomu předejít? dneska mám jen trochu teplotu, ale jinak ok až na tu únavu....
4. srp 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mna zvyklo strasne pichat v boku, ked som bola tehotna. Kolkokrat sa mi stalo, ze som sa vychystala do obchodu a prisla som len po branku, zacalo pichanie a ja som sa pekne otocila a isla domov. Lebo to bola taka bolest ze sa proste nedalo chodit. Vraj to bolo z toho ze ako sa maternica roztahovala, tak tlacila na vsetky organy do kola.

Meleri, radsej na to CAF chodte. Den dovolenky za to stoji lebo nejde o fazulky ale o peniaze.

Tini, to ze ked mas vyssi plat tak nedaju pridavky je normalne. Nam sa to dokonca stalo aj na Slovensku ked som bola dieta. Otcovi zdvihli o 100 Sk plat a nam znizili nejake davky.
Meno by sa malo vyberat podla toho kto su krstny rodicia. Teda to sa mi tak zda, netvrdim to na 100%!
4. srp 2008 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No já si tedkom vzpomněla, že mi poslali tu kartu CAF, a napsali mi, votre dossier sera etudie au 7 eme mois de grossesse...takže nevím, jestli nemám počkat, až mi odpoví za ty 2 měsíce, než tam ted jít a oni mě pošlou pryč....
no nevím..
4. srp 2008 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uz jsem to napsala Meleri do IP - nasla jsem na strankach CAF, ze se ma grosesse deklarovat do 14 tydnu :confused:

My jsme tam byli 100% pozdeji, az kdyz mi to rekla jedna kamaradka.
Jinak na caf.fr (PRESTATION D'ACCUEIL DU JEUNE ENFANT ) je k dispozici i ta tabulka rocnich prijmu, pokud mate vic, nez je v tabulce, tak nedostanete nic. My jsme tabulkovi :grinning: takze berem tech 170e mesicne.

Jestli dobre koukam, tak ta hranice pro 1 dite je 32 328 € a 42 722 € pro par se dvema prijmy (??) aspon tak to chapu, ale nechci tu sirit nejake nesmysly, radsi kouknete sami a uplne nejlepsi je tam zajit osobne ;)
4. srp 2008 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ja teda pobiram i rodicovsky prispevek v CR, protoze tam mam trvale bydliste.
4. srp 2008 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hele tak to je vháji tak to taky nic nedostaneme, protože já taky dělám.... :frowning2: a jim je to asi jedno že pak skončím..
dík za tu tabulku, právě to jsem už hledala a nemohla najít, tedkom to omrknu..

no já kdybych se tam chtěla tedkom přihlásit teda v čr, tak by to asi už bylo podezřelé.. :slight_smile:
4. srp 2008 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsem to našla, a manžel mi říkal, že máme menší příjem než těch 42 tisíc..takže by to mohlo být v poho..
4. srp 2008 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, ty poberáš príspevky aj v ČR? myslela som, že sa môžu len v jednej krajine :astonished:

Meleri, určite budeš do troch rokov dieťaťa dostávať 170€, ak máš grossesse deklarovanú, 850€ v siedmom mesiaci a ak ti vychádza dostatok odpracovaných mesiacov (je tam nejaká hranica) tak 4m, čo je vo fr materská, budeš mať nejakú náhradu platu alebo čo a potom môžeš požiadať o tzv. rodičovský príspevok (zase sú tam určité podmienky) a môžeš dostávať rodičák do 3r, takže svokru pošli do prdele a skoč si na CAF (prípadne na www.caf.fr) a najlepšie s manželom :wink:

Tini, krstiť ideme aj my :grinning:, len ešte musím osloviť krstných rodičov :sweat_smile: Ja som evanjelička a u nás sa krstné meno nevyberá, takže neporadím a na krst mám pre sáru biele šaty s malými modrými kvietkami, žiadne čipky a starká sa ešte netvárila, že by niečo také musela drobná mať :wink:
4. srp 2008 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan,

dík! Jo oni mi už řekli že první 4 měsíce nebo 3 že budu dostávat náhradu platu, ale pak jsem právě nevěděla co bude dále, no takže svokra zase jednou blbě kecala a zbytečně mě vystresovala koza jedna... :angry:
A už to mám aji deklarované a vyšetření máme tedkom zdarma od té doby co je to deklarované...

dík moc! Já počkám do toho 7 měsíce jak slíbili že se ozvou a když nic tak tam pak zajedem.

jéj, no já jsem taky evangelička...u nás se taky nic nevybírá teda jméno je prostě tvoje..prý že kněz jenom řekl křtím tě jménem Petra, Petra toť skála jest...a o zbytku už mi rodiče nevyprávěli..

No že bych zrovna byla jako skála... :sweat_smile:
4. srp 2008 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my budeme krstit vo stvrtok o 17,30 :grinning: super termin, babi nebude moct byt pritomna, to som velmi rada, hoci ju mam velmi rada,ale to by bolo, ze bielu kosielku, biele topanocky ...
tak dobru
4. srp 2008 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jojo, mam trvaly pobyt v Cr, takze muzu pobirat rodicovsky prispevek 7500kc po 3 roky :sweat_smile: faaakt :grinning:
A taky porodne jsme dostali tam i tady :sweat_smile: Ale nikomu ani muk ;))))

Jojo, svokry, ty dokazou vystresovat... O tom bych mohla vypraaaavet :grinning:
4. srp 2008 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky? vy ste sa rozpisali ?
Meleri ten papier ti prida presne v siedmom mesiaci ano ci nie mas narok na prispevok a na 850 prime de naisance to mam z vlastnej skusenosti ale predtym urob si simulaciu na iternete na ich stranke.

Tini to je super ze budete krstit Blahozelam, my uz sme krstili davno kazdy jeden v 40 den svojho zivota
LUci nehanbis sa takto okradat na obe strany....hahahah... teda mas to dobre vymyslene.
hlavne kocky vzdy dobre vyplnit co sa tyka CAF a prijmou aby ste nedopâdli ako my ze teraz musime my im platit mesacne a nepravom kvoli blbej chybe
4. srp 2008 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
CAF je tiez dobra kapitola :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja sa do nich pustim po navrate, ja viem, ze mi nic nedaju, ale nech mi daju aspon ten papier, ze mi nic nedali/nedaju a potom mi daju viac tu u nas na SK.
Peti, si sa pytala na tu koliku, to vznikne, ked mas kamienok v ladvine alebo uz v mocovode a je tam zaklineny a to priserne boli, nevie sa posunut dalej a vycurat, ale v nasom veku to este nie je pravdepodobne.
Bihan, u nas bola tiez sranda s krstnymi rodicmi, nie sme velmi velka rodina a navyse ani nebyvame velmi poblizku, kamosky su v Prahe, tak nakoniec sme poziadali susedov :grinning: ale oni su uplne perfektni, maju 2 dcerky, pristahovali sa sem, ked ja som prave sla do Prahy, ale aj tak sa kamaratime, boli nam aj na svadbe... tak budu oni, oni to beru s humorom.
5. srp 2008 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini,

juj tak to už je za chvilku ty křtiny..už se asi moc těšíš! A pak máte nějakou oslavu nebo pohoštění?

Lucijo,

neboj, já nic neřeknu.. :sweat_smile: A s těma svokrama....co z ní zase včera vylezlo...že bych měla jít po 3 měsících do práce, přestat kojit, atd atd..škoda že tu není smajlík který zvrací... :sweat_smile: Dneska u ní manžel obědvá..no jaké klíny bude zase valit do hlavy jemu..

Eriko,

včera mi napsali z toho CAFu že porodné dostanu, aji kompenzaci za plat a pak podle příjmu ty přídavky...podle tabulky spadáme do těch 170 euro.

Tini,

zkus jim napsat maila, mi hned odepsali, nebo tam fakt zajdi..stačí ale zjistit kolik máte roční příjem a podle toho je na těch stránkách ta tabulka...jeslti máte mín jak 42 tisíc a něco ročně, tak byste měli něco dostat..
Já se divím, že vám to doktor neřekl, když jsi byla těhotná, mě to hned řekl, at jim pošlem formuláře aby nám uznali to těhotenství..no ale nevím, možná jsi v té době byla v česku? Už jsem to zapomněla..
Jo, mamka mi taky říkala, že tu koliku mají staří lidé, a že to je blbost, prostě to byla nějaká křeč...možná se malému/malé nelíbila ta studená voda v řece...dám si ted pozor na ty teplotní rozdíly...

Jinak manžel vybral pro dceru jméno Emilie, mi se to moc nelíbí, když tak už Ema...ale pro chlapce se nedokážem rozhodnout které jméno...nechci aby to znělo moc francouzsky nebo česky..něco mezinárodního nebo biblického bych brala.. :slight_smile:
5. srp 2008 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, hlasim se z CR :slight_smile: je tady prijemne, zadna extremni horka, ani destivo, proste ideal :wink:
Co mi krapet kazi naladu je zanet mocoveho mechyre, coz mi pripomina meleri...myslim si, ze jsi nastydla pri koupani, je to hned, fakt je nejlepsi se hned po vycachtani prevlict do suchych spodaru :zipper_mouth: me take pekne braly ledviny, jeste se mi to v zivote nestalo, uplne jsem mela krecovite stahy, ani jsem nevedal, jak si lehnout a nemohla usnout, tak to bolelo...ted jsem dostala bisepto, coz v tvem pripade je blbost, ale kazdopadne urologicky caj by ti nemel uskodit a zarucene zabere :wink:
5. srp 2008 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Remenova,

jé tak to je super, já už se taky do česka moc těším! Tady jsou právě hice, že se to nedá vydržet..už druhý měsíc pořád horko horko...
No asi tak nějak to bylo..naštěstí mě to přešlo! včera jsem vypila 3,5 litru a od té doby fajn...jen má stará přítelkyně zácpa se mě drží...jo tak to jsme měly asi něco podobného! Přitom mě ale močák vůbec nebolel..

užij si dovolené! :slight_smile:
5. srp 2008 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
my jsme krtiny nedelali, tak vubec nevim jak to probiha a co a jak. I kdyz jsme oba pokrteni, tak nejsme verici, a vlastne nikdo v obou rodinach neni, krome moji babicky.

S tema pridavkama, myslim ze to neni nelegalni... Nikde jsem nelhala ani nefalsovala papiry a podobne :grinning: Proste se mne ve Francii nikdo neptal jestli neco dostavam v CR a naopak take ne. A splnuju podminky pro vyplaceni v obou zemich... :sweat_smile:
Vycetla jsem zkusenosti maminek zijicich v zahranici z ruznych diskuzi a berou to takhle vsichni, takze co... :slight_smile:

Meleri, myslim ze co se tchyni tyce si muzeme podat ruce :grinning: :grinning: :grinning: Je to sice spise k placi nez k smichu, ale jedine co ti muzu poradit, nenervuj se, nech ji at si mele kraviny, poustej to jednim uchem dovnitr, druhym ven a delej si vse, jak sama uznas za vhodne, a ne podle jejich blbych rad :wink:

Pro kluka je podle mne 100x horsi vybrat jmeno nez pro holku, my jsme se shodli na jednom jedinem a to byl Tom, Thomas... A ted nedavno jsme nasli dalsi, ktere se nam eventuelne libilo spolecne a to byl William.
Takze az bude jednou kluk, bude to Thomas William a basta :grinning:
5. srp 2008 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marketo, uzij si dovcu v cechach!!!! :dizzy_face:
5. srp 2008 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my sme mali pre chlapca menší problém vybrať meno než pre dievča :grinning: Bol by to Daniel a bodka.. a manželovi sa teraz začal páčiť Gabriel, ale druhé mimčo (keď bude o pár rokov ) bude určite tiež bambulka :D

A Emilie je nádherné meno :dizzy_face:

Luci, neprovokuj, začne ma štvať, že som si zrušila trvalý pobyt na slovensku... tiež som mohla dostať niečo viac :sweat_smile: aj keď tá slovenská materská je hrozne maličká a navyše chcú ešte zaviezť dokladovanie výdavkov na dieťa a podľa toho dávať nejaké bonusy či čo.. no úžasnú ministerku tu teraz máme :angry:
5. srp 2008 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
V cechach to je docela dobre, teda aspon mi to pripada dostacujici, 7500kc mesicne, za to uz se da i neco koupit...je to pres 300eur kdyz to prepocitam, takze skoro 2x tolik nez tady... Ale oni to stejne casem zrusi, na to stat nebude mit prachy... :sweat_smile:
5. srp 2008 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tak to som na tom rovnako ako ty Bihan aj ja som zrusila trvali pobyt na slovensku mala som len same problemy a hlavne musela som platit poistne aj na slovensku, podla zakona, teraz to lutujem.
aj mne sa paci Emilie.
ja som chcela dat svojmu dievcatku meno Nayah (naja) cita. obom sa nam toto meno pacilo
chlapcenske : Nathan, ryan, mne sa pacil peter ale tu by sa mu len smiali, milan, lukas ,ale tu ho neprecitaju ako my
Meleri som rada ,ze budete mat narok to je super novina.,
5. srp 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Lucijo,

já si myslím, že když tu možnost máš, a hlavně když ti nedělají problémy, tak proč bys ty peníze nemohla brát...Jak píše Erikasadek tak mi taky dělali jenom problémy..spíš mě překvapuje, že někoho úřady otravují, někoho ne...právě že naši za mě museli pořád něco platit, a bylo mi to blbé je s tím pořád otravovat...myslíš, že v česku ty přídavky zruší? Je fakt že 7500 jsou slušné peníze, těch 170 euro mi přijde celkem málo...zvlášt když člověk předtím pracoval..ale furt lepší jak nic..

Bihan,

Daniel se mi moc líbí, brala bych to, ale manžel zas že zná mého bratrance, který tak trochu víc pako...ale je to supr jméno protože ve Francii moc není i když je to vlastně mezinárodní jméno....

Emilie se mi začla líbit, a tak si říkám, proč ne... :slight_smile:

Eriko, s těmi českými jmény je to fakt problém...a je fakt, že než aby se mu pak ve škole smáli...mi se moc líbí Frederic, je to takové francouzské ale přitom se to dá různě komolit po česky: Frederiček, Fredík, Fredínek...(manželovi to začlo lézt na nervy..zvlášt když mu v česku všichni říkáme Frederičku andělíčku, to vymyslela moje 6. letá neteř)..

no začíná ve mě převažovat pocit, že to bude fakt kluk! Ale kdo ví.... :slight_smile:
5. srp 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek