• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Mne se hrozne libi jmeno Lukas, i fr. Lucas, ale jmenoval se tak muj byvaly, takze to by doma neproslo :grinning:

Meleri, nevim jestli ty pridavky zrusi, ale mozna ze je zase zkrouhnou, zalezi, kdo bude ve vlade, ze? Ten rodicak byl nejprve kolem 3tisic korun mesicne, pak ho zvedli na 7500 na 4 roky a za rok prisli s upravou zakona, ze teda jen na 3 roky :stuck_out_tongue_closed_eyes: To same s porodnym, nejprve to byla nejaka smesna castka, pak to zvedli na 17 tisic a ted najednou jen 13 tisic... :sweat_smile:
Ale at je to jak chce, ja jsem necekala ze mi vubec nekdo neco da, takze jsem spokojena :sweat_smile:

Emilie je moc hezke jmeno :dizzy_face: Nechate si rict pohlavi???
5. srp 2008 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Lucijo,

tak mi přijde, že v česku je to pěkný guláš...že si s těma věcma dělají co chtějí ve vládě...zvyšují, snižují...:slight_smile: co se toho týče, tak jsem fakt radši tady...přijde mi že i na úřadech, na radnici, atd se k tobě chovají slušně...nic proti lidem v kanclu, ale ti v česku se chovají fakt nadřazeně...teda kromě Prefecture, s těma lidma jsme si užili svoje..jak při výměně řidičáku, tak při žádosti o titre de sejour

Hele, hlavně že to furt chodí, dokud to jde, tak ber... :sweat_smile:

No jasňačka! Já fakt potřebuju to mimčo nějak nazvat už ted..a ne furt jen "to" nebo "on"..fakt už se nemůžu dočkat.

a jsem fakt blbá!!! Teda-jsme blbí!!! Byli jsme minulou neděli v té porodnici kvůli tomu problému co jsem měla, a doktor tam měl krásný ultrazvuk, a my čumíme, a nic!!bylo mi tak blbě, že mě vůbec nenapadlo ho poprosit, jestli je to holka nebo kluk...do tedka jsem za to na sebe naštvaná...no ale budu muset počkat ještě dva týdny...dva týdny a už to budem vědět!! :slight_smile: manžel mi tvrdí, že na to myslel, ale že se ho nechtěl ptát..ale je mi jasné že byl sám v šoku a nenapadlo ho to...
5. srp 2008 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky,
jinak mám trochu obavy z manžela....začíná jaksi žárlit..na to že já cítím pohyby a on ne, na to, že mě kopne a jeho ne...
Taky by chtěl kojit a nemůže, a tak jsem mu slíbila, že mu budu nějak půjčovat aspon lahvičku s mlékem, nebo že ho bude koupat..ale mám strach, že bude furt kolem nás lítat a furt mě ho bude brát a všelijak možně mě stresovat....
už ted dělá jak šroub, celý rok bez prázdnin, všechny ty týdny si schovává pro porod! nejdřív mě to těšilo, že je tak obětavý, že chce s náma být v porodnici, že ho to tak bere, ale tedkom mám strach, aby nezačal nějak komandovat či co...on je strašný organizátor....
tak mi něco říká, že jak odejde do práce, tak si možná oddychnu.... :zipper_mouth:
5. srp 2008 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti ked bude manzel prve dni doma po porode, tak si myslim ze Ti to pomoze.

Co sa tyka toho komandovania a organizovania, tak jedneho takeho organizatora mam doma. Vo vsetkom mi radi, ako keby mu preslo cez ruky uz 10 deti. Zo zaciatku mi to strasne vadilo, ale uz som si zvykla. Beriem jeho rady jednym uchom dovnutra a druhym von.

Ja mam tiez trvaly pobyt na Slovensku, tak mozno som ten rodicovsky prispevok mohla mat nie? Dost skoro som sa zobudila.
5. srp 2008 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Leni,

a pohádali jste se někdy kvůli tomu? A dal pak pokoj? No jsem fakt zvědavá, jaké to bude..
5. srp 2008 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, ja mam takisto trvaly pobyt na SK, takze sme doslai nejake peniazky, nie je to protizakonne. Meleri, vo FR nas doktor neupozornil, pretoze ja som tam dosla az po 14. tyzdni tehu, takze uz bolo pozde na deklarovanie, ale aj tak ma to stve, ze mi nic nepovedal, aspon som mohla byt v obraze. No nic.

Krstiny spiskame tak narychlo, a ja som rada, ze to bude aj v taky obycajny den prave kvoli tomu cirkusovaniu naokolo, takze ziadna obrovska oslava, ani nic podobne. Farar hned v piatok odchadza na tyzden prec, takze on sa nijakeho obedu/vecere nezucastni a s krstnymi-susedmi to oslavime u nas doma, posedime si, oni maju 7 a 9 rcne dievcatka, zlatucke, hraju sa Alexom, bude to bez stresov a v priatelskej atmosfere.

Meleri, vsetky mame doma nejakeho organizatora a je asi normalne, ze chlap ziarli, ze my sme tehu a on nic neciti. tak to je :wink: ň

zajtra sa asi neozvam, idem na vylet za kamoskou a vecer konecne na sex v meste :dizzy_face: bude damska jazda
5. srp 2008 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Tini,

to jsem nevěděla, že po určité době už je pozdě.... :frowning2: no tak to je fakt škoda..no aspon že jste dostali něco na Slovensku..jo to vám mohl něco ten doktor říct...

Tak si pěkně užijte ty křtiny, to bude pěkné!

Hm no..je to těžké s těma chlapama asi....snad se navzájem nepozabíjíme... :frowning2:

Tak to si užij ten výlet!

ahoj a pěkný večer.
5. srp 2008 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasne ze sme sa pohadali, a nie raz. Najvacsi "svar" mame kvoli cumlu, to mi vycita doteraz!
Ale uz som si zvykla, robim sa akoze nasledujem jeho rady a je pokoj! Ale cim je Gabriel starsi tym sa to zlepsuje:

Inak nam gynekolog tiez nic nepovedal, aj ked sme prisli vcas. Vsetko nam povedali pri vybavovani Carte Vitale.

Tini uzi si to v meste! Kto nepozna film si moze mysliet ze na co to ides. :slight_smile:
5. srp 2008 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, to je strasne ,ze vam to ani jeden lekar nepovedal ved normalne dava akoprvy papier pre Caf , no papierovacky, nie je to vobec profesionalne od nich ked vam to nepovedali.
my sme sa prave vratili s nakupu ,som znicena a ktomu mi aj priniesli teraz aj dovoz z nakupu na internete takze som rada , ze zijem
5. srp 2008 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ja vas moc nestiham, to viete 2deti :grinning: ale preletela som vas a pozeram, ze riesite CAF :angry: Ja francuzske urady teda nemusim, ani jeden, pretoze sme si s nimi uzili a vzdy sa objavi nejaky problem a o ich "rychlosti" ani nehovorim :angry: A to je ozaj strasne, ze ti doktori vam to nepovedali a nevystavili vam tu deklaraciu tehotenstva pre CAF :astonished: ved to je ich povinnost :unamused: My sme obe tehotenstva deklarovali urcite az po 14t a v pohode to uznali, aj doktor ma upokojoval, ze je to v pohode aj neskor, len to treba dat, a mal pravdu. :wink:
Pridavky 170EUR nie je rodicovska ani materska, ale tzv. pridavok pre jedno dieta, co je na SR 590SKK na jedno dieta :grinning: Ak ste odrobili nejaku dobu, mate narok na tu "matersku" tusim 16t a potom ked ostanete doma, tak urcite mate este narok na nejaku rodicovsku davku, ak ste vo financnom limite. Treba sito len preverit, na www stranke vseto najdete a potom radsej aj osobne a preverit si to radsej 2x.

Podla zakona by sa socialne davky mali poberat len v jednej krajine, kde to je pre vas vyhodnejsie. Vyplata davok na SR je viazana na trvaly pobyt dietata a nie matky. Takze treba prihlasit dieta na SR, ak chcete poberat davky na SR do 6mesiacov od narodenia /pre niektoru mate lehotu 1rok/ a na to potrebujete slovensky RL,co trva 3mesiace kym vam ho vystavia. Pekna byrokracia :angry:

Takze z toho mi vychadza jednoznacne lepsie prispevky vo Fr.

No ak by vas nieco zaujimalo,kludne sa pytajte, teraz som to v rychlosti zhrnula, tak snad to je zrozumitelne.

Lucija LUCAS bolo moje vysnivane meno pre Adama :slight_smile: krasne meno, len muzo sa s nim nestotoznil :angry:
5. srp 2008 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dakujem ti za vysvetlenie bolo to vyborne.
u mna je problem ,ze nemam trvale bydlisko na slovensku , a nikdy som nepracovala na slovensku takze ,mi nedaju nic.odomna vzdy len pytali pocas 10 rokov som len patila zdravotnu poistovnu, aj ked som ju nepouzivala .
taka je moja situacia
5. srp 2008 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri s muzmi je to tazke. Je normalne ze "ziarli", ale bud rada, ze vie prejavit zaujem, aj ked tebe sa zda, ze to prehana :confused: ale neboj jeho to prejde velice rychlo :grinning: Ked ostane s tebou v porodnici a potom doma prve dni, tak budes za tu pomoc velmi vdacna, ver mi. Teste sa spolu na miminko a nezatazuj si hlavu takymi myslienkami :wink:
5. srp 2008 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika no je to s tymi uradmi na SR aj vo FR zlozite :rolling_eyes: z vlastnej skusenosti viem, ze radsej si vsetko prestudovat sama, lebo aj na uradoch ti povedia zle, resp. neporadia, co mozete spravit, co je lepsie a tak :unamused:
napr. aj s tou zdravotnou ma to zaraza, lebo ak si pracovala v zahranici dlhsie ako 6 mesiacov pocas roka a vedela si to dolozit zmluvou alebo zakonnym poistenim vo Fr (SS), tak si to nemusela vobec platit.
5. srp 2008 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
A neviete mi poradit ako nastavit tuto stranku, aby boli aktualne prispevky na zaciatku a nemusela som stale vyhladavat poslednu stranu :sweat_smile:
5. srp 2008 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
moja ja som roky pracovala na cierno takze som nemala co dolozit len jediny rok som dokladovala moj prvy v zahranici bolo to v poriadku 9 rokov az nato ked mozno robili zmeny a este aj to po tych rokoch odo mna pytali stalo mato 300O sk az potom ma vyradili a zrusila som trvali pobyt uz len kvoli tomu ze som im platila a aj union uz toho bolo vela.
5. srp 2008 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to je potom ine, tym sa vsetko meni. a kolko si uz vo Fr?
5. srp 2008 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tu mam pocit skoro 9 rokov a predtym to bolo vsade mozne ja uz som 14 rokov prec z domu a predtym nebolo lahke ako teraz dostat pracovne povolenie.
teda ja som pracovala aj v anglicku ale na paiere niekoho ineho inac sa nedalo. , je to teraz uplne ine, ale nestazujem sa vela som cestovala videla takze , pohoda , nelutujem ani jednu chvilu mojho zivota
5. srp 2008 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
LenkoAntibes,

tak takhle už to dělám se svokrou..odkývám a pak podle sebe....ale s manželem se to teprve učím, jak na něj! :sweat_smile:

Eriko,

souhlasím, nám taky doktor dal při první návštěvě všechny možné papíry, které jsme vyplnili a poslali na CAF. Nebýt doktora, tak asi nic nevíme, a museli bysme na CAF jet..Eriko, a kde je to podle tebe lepší. V anglii nebo ve Francii? Já ve Walesu sice dělala au pair, ale to se nedá srovnat s normální prácí..mě se víc líbilo tam, ale tady už jsem si zase zvykla.

Zuzhim,

mamka mi taky říká, že ho to přejde...že je fajn, že pomůže, ale pak stejně na to zůstanu sama. No on si vezme 3 týdny volna, má na to nárok, vždyt si nevybral žádné prázdniny letos, nadruhou stranu jsem ale ráda, že tu nebudu sama!! A svokru bych tu nechtěla ani za nic, možná jeho tetu, a to zas nevím, jestli by přijela.
6. srp 2008 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aho j Meleri , dufam ze je ti uz lepsie a babo uz nezlosti, zacina trochu skoro nie?
co sa tyka Anglicka, tak tio pravdu poviem , co sa tyka spolocenskeho zivota apod. tak mne sa viac pacilo tam ,hlavne ked som tu prisla tak to bola pre mna zmena , zrazu nic, zdalo sa mi tu vsetko uplne ine, trvalo mi dlho si zvyknut.
prizbnam sa ti , ze teraz som zmenila nazor^po rokoch, teraz viem ,ze tu zivot je kludnejssi a hlavne tu je zivot rodinne zalozeny, kdezto tam je to ,aj ked mas deti tak sa pozera najprv na seba, a anglicania chcu ist von clubbinig apod. a deti idu trocha nabok.tazko sa to vysvetluje, ale takto to citim po rokoch ja.
proste som zmenila nazor alebo zostarla, este jedna vec aj moja znama a ona je anglicanka z casu na cas tu pride, no aj ona sama to skonstovala, takze nie som sama .
potom je to vec nazoru.
ale su urcite veci ktore mi chybaju to priznavam a preferujem tam.
6. srp 2008 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, to je fajn, ze si manzel vezme volno, az se mimco narodi ;) Uvidis, ze budes rada, ze ho pohlida a budes se moct treba vyspat nebo se venovat trosku sobe :dizzy_face:
Muj drahy si vzal volno taky 14 dni, ale protoze maji v praci smeny naplanovane dlouho dopredu a muselo se i to jeho volno naplanovat, tak si ho vzal uz od 22. unora - hehe :grinning: a ja porodila az 7. brezna :grinning: takze sranda. Byl se mnou doma ty posledni dva tydny tehotenstvi misto prvni dva tydny narozeni Ley :grinning:
6. srp 2008 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som ti chcela povedat ked mude mat tvoj muz tu otcovsku 3 tyzdne uvidis ani nebudes potrebovat este 3 osobu pri Vas tak som to aspon ja citila, zaroven je to jedinecny cas na zblizenie tatka a babatka.
6. srp 2008 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzhim, tak to su mi veci, ze vam to uznali aj po 14.tyz, to keby som vedela skor... Alex ma trvaly pobyt tu na SK prave kvoli tym peniazkom, takze nieco aj chodi, ale mohlo by aj viac, keby som mala od CAF papier, ze tam nic nemam, ale mi ho nechcu dat/poslat, furt dookola. Ale ved je to jedno, ved nas to z biedy nevytrhne.
6. srp 2008 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda nebudem sa byt kvoli 59O sk a k tomu este stale nema slovensky rodny list uz musim poslat papiere pretoze uz je to vazne,ani vycestovat nemozem
6. srp 2008 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som práve začala na slovensko RL pre malú pracovať :grinning:
6. srp 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ked je to aj drahe 51 euro , akazdy mesiac to odkladam aj kvoli tomu, kazdy mesiac v debite uz ma, to nebavy
6. srp 2008 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko;

jo ja tam byla jen necely rok; ale taky jsem si vsimla, ze jsou welsani a anglicani ochlastove a parmeni, a ze je to neopousti ani po tricitce..... :slight_smile: v te dobe mi bylo 20; takze mi to vyhovovalo, sama jsem chodila do klubu atd...je fakt, ze rodinny zivot mi k takovym lidem moc nesedi, vsak oni se ani moc nezenili....mam ale pocit, ze vuci me byli vic tolerantni, nikomu nevadil muj prizvuk, nidko se furt neptal, odkud sem, atd....zato tady je to presne naopak...lidi jsou tu vic na rodinu, ale cizince moc nemusi, a pokud nemluvis perfektne francouzsky tak se na tebe divaji skrze prsty...vsichni ne; ale fakt mi prijde, ze ty francouzske baby jsou strasne neprijemne!!!
Jak chodim na to tehotenske plavani, tak jsou tam tehotne zenske jako ja, bavi se mezi sebou ale vedi ze jsem cizinka, tak klasika...bonjour, ça va? a tim to hasne :unamused:

Lucijo,
no aspon jsi mela spolecnost ty posledni dva tydny! :slight_smile: ale je to fakt blbe, a pak jsi byla taky na vsecko sama? ach jo; to muselo byt fakt tezke....

Ahoj Tini, Bihan,

jak se vede?
6. srp 2008 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vidis nie som aspon sama, co to takto vidim ,je pravda pokial sme mlady tak nam vela veci nevadi az potom sa otvoria oci.
no , je pravda ,ze niektore parizanky su strasne namyslene no su aj vynimky, slava im.

ja to mam tak ked som chodila po pata do skolky vsetcio usmev, ako s amate , a..... nic

je to take povrchne ze?
6. srp 2008 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

jo, Angličani sice chlastali, ale aspon se s nima dalo kamarádit...
:slight_smile:

Kdežto Francouzi nechlastají, vedou slušný život, ale řeč s nima není.... :confounded:

Tak jak ven z tého situace...to se s tím mám smířit, že budu jak kůl v plotě až na dosmrti? :angry:
6. srp 2008 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak aby ti nebolo smutno tak sme dve. To mas tak ked ochutnas smotanku tak mliecko potom nechutna ,ze?
6. srp 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ještě dotaz..

Na seznamu do porodnice mám uvedenu tu podprsenku na kojení, jenže jak jsem viděla, kolik to tady stojí, tak se mi hlava zatočila....22 euro, 28 euro.... :angry:

tak bych si ji chtěla koupit v září v česku..tam vyjde určo tak na 10 euro.

Jenže nevím, změní se mi ještě prsa nějak po porodu? Už mi porostly asi o jednu nebo dvě velikosti, a po porodu ještě porostou? Jako že bych si ji koupila už ted...ale zas mám obavy, že ji koupím, pak budu mít prsa ještě větší a už se do ní nevlezu...

tak nevím když tak poradte... :slight_smile:
6. srp 2008 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek