• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
autor
Nazdárek Jani,

tak to je super! Ani jsem nevěděla, že jste byli v alpách! tak tvůj manžel je tež bordelář? No mě to čeká po návratu z česka.... :frowning2:

Holky mám ještě zas dotaz..

jak často se musí dokupovat ty nová bodýčka a dupačky? co tři měsíce? co půl roku? Mám oblečení na první tři měsíce, ale nevím jestli pak nemám v česku nakoupit ještě na toho půlroku?

ahojte
9. srp 2008 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jzfr,

jinak se moc těším že to snad vyjde, víš, už mi z té samoty tady fakt hrabe...už se strašně těším, že tě uvidím! :dizzy_face:
9. srp 2008 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri , zalezi aj ake bude velke babo moj uz dvojmesacny nosil 6 mesiacov, je to individualne.
ak chces mozem ti neskor poslat veci takeho typu mam toho vela, ak budes chciet samozrejme
9. srp 2008 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - tak som vas docitala

Luci - to menu prelozit neviem - ale skusim zajtra vecer poprosit muza, dnes dojde az strasne neskoro a rano ide zase skoro do prace (to sa takmer ani nevidime - ale snad vecer bude mat chvilku - tak mu to skusim nejako opisne a uvidime, ci su na to vo fr presne terminy (ak nie - tak skusime opisne :wink: ))
Peti - samozrejme - a keby sa aj lyonska tiezjanka pridala - tak bude super (ale ta je teraz tusim na SVK) - takze nevadi - vsak ja sa neplanujem tak skoro stahovat :wink:

a co sa tyka tych detskych veci - ako pisala Erika - zalezi od babatka - ja som mala kopu pozicanych na prve 3 mesiace - ale museli sme napr dokupit veci c 46 a 50, kedze sa narodili mensi a potom som dlho vynosila veci primerane veku (ja ma take tabulkove deti - teda nie uplne - lebo nohavice a kratasy nosi Mati o pol roka az rok mensie cislo :confused: (ti, ktori ho videli, vedia o com rozpravam :sweat_smile: - ma 16 mesiacov a podla mna nema este 9 kg :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ale zase vyskou je uplne v poho) - takze je to individualne - ale nakupit si mozes s kazdeho napr 2-3 ks a budes mat poistku :wink: - ono sa aj tak mnohe veci pranim roztiahnu a zmenia formu i velkost (teda pokial nemienis kupovat super kvalitne a drahe body - tie si pekne drzia formu :sweat_smile: )
9. srp 2008 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kočky...
ešte tu kvasím na nete, lebo sa mi akosi nechce spať.. moja drobná sa dnes rozhodla, že bude bojkotovať dojčenie, tak som po dlhom čase zase siahla po odsávačke a dúfam, že ju to čoskoro prejde, lebo z fľaše sa ešte piť nenaučila, takže UM neprichádza do úvah.

Jani, vitaj doma :wink:

Meleri, pokojne si nakúp veci cca do 9m.. myslím bodíčka s kr. a dlhým rukávom.. tak isto pyžamká...to určite vynosíš a Sára tiež nosila oblečenie na 9m v 5 mesiacoch (a niektoré nosí stále :grinning:)... a riaď sa tým, že od toho, čo je napísané na štítkoch, odpočítaš 3m.
Mne už toho veľa nezostalo.. niečo som darovala, niečo predala.. postupne sa zbavujem malých vecí a možno sa zbavím aj kočíka, keď Sára vyrastie.. Druhé dieťa je v nedohľadne.

Erika, dúfam, že som ťa s tou klokankou neurazila, ale ako šatkonosička na klokanách nikdy nebudem vidieť nič pozitívne ani keby boli pretkávané zlatou niťou :sweat_smile: A zvlášť u chlapcov :zipper_mouth:
9. srp 2008 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj neurazila, ja som velmi spokojna, a vies tu v parizi ju vidis tuto znacku vsade, ja tak ci tak som pouzivala len do metra, alebo na nakup ked bol mensi a snazila som sa aby v nej nebol dlho viac ako 3 hodiny to je pre mna max.
zase satka mne nevyhovovala, tu ju nosia naozaj len cernosky , ale okolo na chrbte ved vies oni maju svoj sposob.
ale poviem ti jedno baby bjorn s tych vsetkych je naozaj najlepsia znacka.
naozaj druhe v nedohladne?
9. srp 2008 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja nebudem na chrbte nosiť ani náhodu :sweat_smile: To by som sa fakt cítila ako Afričanka... Ale teraz rada nosím na boku.. je to hrozne pohodlné, malá vidí, ja vidím...
Druhé je síce v pláne, ale tak o 5r a to možno kočík ani kupovať nebudeme :grinning: ani ten, čo máme teraz, skoro nevyužívam.. iba MM..
A možno Sára ostane jedináčikom.. je to síce nepravdepodobné, ale môže sa stať.. teraz nemám náladu na ďalšie tehotenstvo.. už tak mám pocit, že mi odumrela polovica mozgových buniek :grinning:
9. srp 2008 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
vies ze sa ani necudujem ja som natom rovnako, niekedy, to je tym , ze sa prilis sustredime na nase ratoleste,

no ja si to inak neviem predstavit, co moze byt krajsie ako sa starat o vlastne dieta a vidiet ako rastie a meni pred mojimi ocami, vtedy si poviem stoji ta namaha a obeta zato.
9. srp 2008 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, stojí... to určite.. ale jedno mi zatiaľ stačí :grinning: Ja si vychutnávam, že všetko je pre mňa tak strašne nové, sledujem každučký pokrok a chceli by sme, aby Sára najprv trochu odrástla a tak isto si budeme vychutnávať to druhé, keď nás už Sára nebude tak potrebovať... no a hlavne by som konečne rada začala pracovať, snáď sa nám o pár rokov podarí nájsť miesto, kde zakotvíme, v banke sa zaviažeme na 20r, kúpime domček a začneme pracovať na ďalšom potomkovi.. neviem si predstaviť vekslovať sa po Fr s dvomi deckami na krku :sweat_smile:
9. srp 2008 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
spravne najprv dom, moj sen mat domcek zo zahradkou, mozem len snivat pri tunajsich cenach to snad ani nebude mozne, aha uz zase nam zvysili najomne, odkedy tu byvame to je uz skoro 4 roky tak platime o 180 euro viac vsetko ide hore niekedy ma to uz nebavy.
jedna vec ma zachranila a to uzna a moj muz su plieky sice nemam tie iste ako ty , ale som velmi spokojna a to je zaklad nie.
Bihan vy sa chcete neskor pretahovat niekam inam alebo zostanete kde si teraz?
9. srp 2008 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Plienky ani nespomínaj :grinning: už zase pokukávam, čo nové by som pridala do "zbierky" :sweat_smile: ale ušetrím na nich kopec prachov... to sa nedá poprieť...
No z Reunionu asi pôjdeme na juh Fr asi na rok a potom neviem.. JY ešte ostávajú v armáde 4r a potom chce odísť do súkromného sektoru, ale to je ešte táááák ďaleko... Kým sme na Reunione, tak to máme finančne celkom fajn, ale keď prídeme zase do metropoly, tak pôjde platovo dolu.
9. srp 2008 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no dufam , ze to nebude take zle,
mozno sa dovtedy vela zmeni,

ja som len dokupila vetsie nohavicky na plienky, pretoze Josh je velky na svoj vek ale aj tak sa mi to vyplati
co som videla tak ty mas niekolko znaciek , ze? nepletie sa ti to.
9. srp 2008 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja nie, MM a mamča to stále dávajú tak nejako divoko, ale v princípe si poradia :grinning: Ja mám vlastne na každú príležitosť niečo.
9. srp 2008 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja ked si porovnam ako som prestym mala plny kos smradlavych plienok a bolo mi luto da sa povedat prirody, ked sa to vezme kolko znas denne vyhodi plienku tak ma mrazi.
teraz sa to neda porovnat.
na jednej ceskej stranke kde su plienky som videla aj hygienicke vlozky pre zeny ktore sa peru, a teda neviem ako , ale neviem si predstavit takto pouzivat je lmi to cudne, videla si nieco podobne aj ty?
9. srp 2008 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
uf.. na to by som sa teda nedala...vložky som nikdy nepoužívala a z látkových by som sa asi pozvracala... ja mám kalíšok a s napätím očakávam, kedy ho budem môcť otestovať :grinning:
9. srp 2008 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to som videla je to vyrabane vo finsku, nieco na sposob ako tampon vyzeralo to zaujimavo daj mi vediet ako sa ti paci ked ho vyskusas.
10. srp 2008 v 00:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamarátka to už otestovala za mňa a vraj je skvelý... teda ešte som nepočula negatívne ohlasy.. vyrábajú sa všade možne, ja mám napr. z Kanady a už aj Česi majú "svoj".
10. srp 2008 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to mozno skusim , pise sa tam zivotnost 10 rokov cena okolo 30 euro takze pokial je v pohode preco nie , tak ci tak normalne vlozky sprepacenim , neznasam
10. srp 2008 v 00:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aaaale kdeže 30€ :grinning: Na eBay za necelú dvacku :wink: Tie európske sú drahšie... ahttp://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=m38.l1313&_nkw=diva+cup&_sacat=See-All-Categories
10. srp 2008 v 00:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda nahoď si tam filter na "Health and Beauty" a vyhodí ti to ešte viac odkazov
10. srp 2008 v 00:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan klikla som si nato predstav si ked kliknes na zvoleny produkt tak sa ti oznamia ,ze nemozu mi ho ukasat tu vo francuzku kvoli parizskemu komercnemu sudnenu rozhodnutiu, takze tu ho nekupim , ale aj tak ti dakujem
10. srp 2008 v 00:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
bez srandy neda sa tu vo francuzku
10. srp 2008 v 00:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky vy jste teda ponocovaly!

Bihan,
My včera našli super secondhand s dětskýma věcma, kde měli to oblečení za 1 euro :dizzy_face:
no tak to asi už nechám tak, a v česku nakoupím nějaké jiné věci, a jestli dítě poroste rychle, tak asi vždycky zajedeme do tohoto obchodu a tam to nakoupíme..jinak ty věci jsou velmi pěkné na to, že jsou už nošené, tak jsem ráda, za takovou cenu!

Jinak já chci všechno schovávat, protože, bychom chtěli ještě jedno dítě potom, manžel vyhrožuje s dalšíma dvěma....

dík moc!

Když tak do těch 9 měsíců to nakoupím..stejně ještě v česku neodolám... :grinning:
10. srp 2008 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, no sme take nocne sovy, ja som nemohla spat a som si ista , ze ani Bihan nie aj to sa stava.

Meleri no vidis a mas problem vyrieseny to je dobre ,ze si nasla ten obchod
10. srp 2008 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
No teda vy ste nocne sovy :grinning: ja som vcera spokojne chrupkala od 21.00 a konecne som sa vyspala. Alexovi asi idu posledne stolicky, neviem, tak sa sprava ako pri predoslych zuboch, uvidime. Na noc som mu dala cipok, tak sa vyspal aj on.
K tomu kalisku... :fearful: ja si to neviem predstavit. Obcas tu kupujem casopis zdravie a tam bola prave otazka na gynokologa ohladom kalisteka. Odpovedala, ze gyn.obec vobec o tom kalisku nevie, ze aj ona sama sa o tom docitala na nete a nema o no ziadnu predstavu, ohladom hygieny, vylievania, umyvania...atd. Som zvedava, ked vyskusas a napises.
10. srp 2008 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tini na nete je napisane ,ze sa sterilizuje 2 min a je vyrobeny z lekarskeho silikonu aspon si myslim , zivotnost je 10 rokov, podla mna funguje ako tampon podla obrazku, len nevsava ale sa naplni krvou takze poda mna to je lepsie nie?
10. srp 2008 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!!

Janka (jzfr) jsi moc hodna :dizzy_face: ale uz nepotrebuju, nasla jsem si nejake francouzske stranky o ceske kuchyni a tam to vsechno bylo :grinning: Docela jsem se u toho pobavila - to jsou nazvy teda - treba ta polivka "bouillon de boeuf aux pates et boulettes de fois de volaille maison" :grinning: :grinning: :grinning:

Meleri, ja to mam s kamaradkama podobne... Mam tu jednu jedinou ceskou kamaradku, ktera zije asi 40km odsud, za tu jsem fakt vdecna. Akorat ze ma skoro 3leteho chlapecka a ted kazdym dnem k tomu ceka dvojcata :sweat_smile: Takze nevim jak moc casto se budeme vidat :sweat_smile:
Jinak se pravidelne vidame s ostatnimi pary - prateli Yanna, ale ze bych se sesla sama s tema holkama, to nehrozi ;)
10. srp 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

Prajem Vam peknu nedelu.
Baby minule ste sa tu bavili o nejake tabulke co sa tyka pridavkov z CAF. Chcem si to pozriet, lebo moj truhlik mi doma zahlasil ze dostavame nejake smiesnu sumu a to sa mi nechce verit ze by nam taka suma prinalezala.
Neviete kde by som mohla pozriet tu tabulku? Neviem ju najst :sweat_smile:
10. srp 2008 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. srp 2008 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda jeste pak musis kliknout na allocation de base
10. srp 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek