• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Diky moc Luci!
10. srp 2008 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Lenko,

ta tabulka byla na www.caf.fr.
Nejdřív najedeš na : Particuliers, toutes les prestations, en métropole, prestation d accueil de jeune enfant, une allocation de base..

Pak byla ještě taková velká tabulka, ale nemůžu ji tedkom už najít..

Lucijo,

no je to smůla....
10. srp 2008 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už som tu a asi sa nakopem, lebo som objavila nové úžasné vlnené nohavičky na plienky, tak niečo z toho, čo mám, predám a kúpim zase nové :sweat_smile:

Tini, o kalíšku je tu celá diskusia (ktorú sa ti určite nebude chcieť čítať :sweat_smile:) ale v princípe, ako hovorí Erika, je z lekárskeho silikónu, vylieva sa podľa toho, ako rýchlo sa plní, u väčšiny žien 2x denne (po použití sa vyplachuje vodou alebo obrúskom na int. hygienu), pred príchodom MS sa sterilizuje (ja budem používať tablety od Miltonu, s ktorými som sterilizovala malej veci). Zvádzanie je treba si trochu nacvičiť, lebo sa vkladajú do inej časti pošvy ako tampóny, ale príde mi to omnoho omnoho hygienickejšie, keďže tam nie sú žiadne chemikálie ako v tampónoch, teda žiadny syndróm toxického šoku a pod.

Meleri, sekáče sú faaajn x- ) a ešte eBay...
10. srp 2008 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ozaj, Erika, chcela som sa opýtať, s akým starým dieťaťom sa už "oplatí" ísť do disneylandu?
10. srp 2008 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan,

no budem ještě hledat jestli nenajdeme něco podobného..

Hele moje kamarádka má nějakou vložku která prý stála 40 euro, a ta je omývatelná, a prý tak ušetří za vložky + ekologie, ale já nevím, teda to by těch vložek muselo být víc a ne jen jedna..a fůj, každý den to pak vymývat, a navíc na takové věci ani není čas pokud je člověk v práci..no asi bych to nesnesla...

Ale ten kalíšek je asi něco jiného..
10. srp 2008 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vložku za 40€? To bola asi celá výbava :grinning:
10. srp 2008 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, Bihan, tak disney aj ked je male len si to neuzije , ale vy pretoze , je tam toho vela, a podla mna najviac sa zabavia vzdy dospelaci.
tak napriklad pato uz si to uzival viac ako pred rokom, ale zas je tam vela farieb, je tam par veci aj pre malych, ale vatsinou to je otazka 1,2Om co sa tyka vstupu na urcite atrakcie, odporucam taktiez aj park asterix tam je aj atrakcia s delfinmi takze super pre deti.
10. srp 2008 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
A boli ste tam už aj s Joshom?
10. srp 2008 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, ja jsem byla v Disney kdyz mi bylo 20 a paradne jsem si to uzila :grinning: Ale s Leou myslim nepujdem driv jak az bude mit aspon 4-5 let. A i tak bude moci jit jen na nektere atrakce.
10. srp 2008 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, ano Bihan aj s Joshom pre neho to bolo viac pozeranie dookola a farby, a niekolko atrakcii mala si vidiet tie oci a ako sa radoval
10. srp 2008 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - my dnes pomaly - Matimu som nasla prerezany dalsi zub (teda tento posledny je zatial v svoje prvej faze a ked ju dokonci - tak bude mat uz 13, zato bambulka ma iba 8 + 2, co sa jej prerezavaju)

jeej - inak disney land - tam by som aj ja rada isla - uz som tym MM davno pilila usi - vtedy sme nesli a teraz si pockame, kym deti trosku podrastu - aby z toho mali nieco

inak ja som bola vo futuroskope pri poitiers - je to velmi pekne - ale v leto je to nabite - my sme isli v oktobri - a vtedy sa da vidiet omnoho viac a este sme vystihli aj nocne premietanie na vodu :dizzy_face: ) -
10. srp 2008 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vsimla som si, ze je tu diskusia o kalisteku,a el mne sa to cele nechce citat, skor som zvedava na tvoje postrehy z praxe. Ja na take nie som :pensive:
Taka som dobita, Alex so svojim kamosom o 6 tyz starsim vystrajaju... mame v bloku obchod, male potraviny a drogerku, tak tam vzdy chodia, aj dozadu do skladu a k pocitacu a tak, a dnes podareni, Alex odlakal pozornost, Ivan ukradol rohliky a vonku sa podelili :grinning: Uz nas pozna cela ulica. Tak mi to bude chybat vo FR :cry:
10. srp 2008 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tiez by som tam rada sla, len je to daleko , teraz sa snazim prehovorit aby sme sli na buduci vikend do asterix parku tam je tiez super a hlavne teraz si moze vychutnat aj delfinov
10. srp 2008 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem baby za odporucania na CAF. Nakoniec som to nasla, porovnala s tym co mame a sedi to. S Davidom clovek nikdy nevie, treba ho kontrolovat ako dieta!

Peti, pytala si sa ako budes riesit to ze manzel chrape a ty musis mat stuple v usiach... No ja som kvoli tomuto prve mesiace prespavala (vacsinou) v obyvacke. David ma vselijake alergie takze vselikedy zo spanku kychne, alebo smrka. No a nas Gabriel sa zobudil na kazde uprdnutie tak som to vzdala a zobrala som sa vzdy do obyvacky. Tam sa mi aj tak najlepsie kojilo a Gabriel cele noci nespal tak som sledovala TV v polospanku.
Od 4 mesiacov spi Gabriel sam v izbicke a vsetko je bez problemov. Nikto ho zbytocne nebudi zo spanku.

Tini, keby Ti to velmi chybalo tak mozme take nieco vyparatit niekde v Casine alebo v Champione :grinning:
10. srp 2008 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky, som nasratá a zúfalá.. Sára sa odstavila od prsa a odmieta akékoľvek mlieko v akejkoľvek podobe :frowning2: Myslíte, že ho môžem nahradiť kašou a jogurtami.. začína mi z nej pomaly hrabať.
11. srp 2008 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte , dobre ranko Vam vsetkym prajem.
ja dnes pracujem doma , tak mi drzte palce s tou malou , nie je najzlatsie dieta. musim to z nou vydrzat az do konca mesiaca.
11. srp 2008 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

Bihan - mliecko je dolezite (nas leka nam vravel, ze mame stale pokracovat v tom specialnom - tak ja pokracujem, ale doplnam aj jogurtami (teraz uz obycajnymi, ale prv som davala zo spec detskeho mlieka - robi ich danone aj nestle - tie mozu byt ako nahrada za to detske mlieko)
na Slovensku vsak tie jogurty tusim nie su - tak by som urcite davala aj ked normalne jogurty (aby nezabudla na mliecnu chut a tu by som presla na tie detske, nech ma aspon cast z potrebneho mnozstva) - uz si nepamatam presne, ale bolo to nieco s obsahom zeleza a vyvinom mozgu deticiek (teda to pitie mlieka croissance, ci 1, 2UM))
pripadne jej do varenia zamiesavaj mlieko v akejkolvek podobe - a ak nahodou bude odmietat aj tak - tak jej daj chvilu pauzu - snad si potom sama popyta, ked budes ty jest jogurt, ci syrovu omacku :wink:

erika - drz sa :slight_smile:
11. srp 2008 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem :wink:
11. srp 2008 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan,

jejda tak to je blbé, no třeba si to ještě rozmyslí a zase jí mlíko zachutná...možná že pediatr by poradil?

Holky,

mám teda přespříští pátek letět, ale nevím ta Lufthansa, nebudou mít nějaké kecy že jsem těhotná?

dík
11. srp 2008 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJ MELERI? normalne do 6 az 7 mesiaca v pohode ta pustia bez problemov.
Bihan prepac ja som si nevsimla predtym ten tvoj problem zo sarou..
teda ja neviem skusaj vsetko , ak chces mozem ti dat niekolko receptov ked sa pridava aj mlieko dojcenske tak aspon dostane urcitu davku.
mozno ,ze je to len prechodne a je jej clivo po tatkovy a po domove . a takto strajkuje.
kedy sa vraciate naspat domov
11. srp 2008 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dik Eriko,

tak to jo..

No snad se to se Sarou spravi...mozna se ji fakt styska!
11. srp 2008 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, jedna moja kamoska tu z KE musela na akutnu operaciu, ked jej mala mala asi 10 mes a este ju plne kojila. Takze hned odstavili a to vies, ze si na flasku ani na UM nevedela zvyknut, vravela, ze boli par dni len na caji, vode a tak pod, a postupne sa rozpila. Jedava jogurty, aspon tu u nas najviac odporucaju biely smotanovy Sabi (sabinovsky), ale Alexovi nechuti. Skusaj UM a ona si zvykne, ani Alex nebol nadseny zo zaciatku (koniec juna) a ja som uz nemala tolko mlieka. Teraz, co sme mali pauzu kvoli hnackam, len sme kojili a bolo toho zalostne malo, po tyzdni som skusila UM a tak sa vrhol, ze rano stiahne aj 2x 125 ml ! Je to len vec zvyku, neublizi, ked bude trosku bez mlieka, ak inak jedava pekne a ma vsetky ziviny, trpezlivo skusajte a raz sa chyti.
A takisto mozes davat UM aj do potravy, ako pise Erika, do zemiakovej kase, pudink, ryza v mlieku, mliecna polievka, mliecna kasa pred spanim...
11. srp 2008 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
vidim, ze tu dnes nik nie je - tak vam vsetkym prajem dobru noc :slight_smile:
11. srp 2008 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nazdárek holky,

tak přesně ještě týden a už budeme vědět to pohlaví.

Včera jsem se přehrabovala ve věcech ještě po mém manželovi, a fakt o ničem..

čauec už musím jít! :slight_smile:
12. srp 2008 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jupííííí, už sa tešíme že čo to bude!
12. srp 2008 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, to je super, uz sa tesime, co keby sme si urobili stavky na pohlavie? to bol len vtip, ale bola by to sranda, kolko si mysli dievca, kolko tipuje na chlapca.

co mate dnes dobreho na plane?
Bihan , tak co Sara, pije uz mliecko?
12. srp 2008 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak podľa mňa to bude chlapec. Ja mám takého "tušáka". :wink:
12. srp 2008 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja dam dievcatko, prepacMeleri, asi tym , ze ja chcem takze dievcatko. :wink:
12. srp 2008 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja myslím, že to bude dievčatko.. dievčatká sú väčšie bojovníčky :grinning: (a bohužiaľ sa po IVF rodia častejšie :stuck_out_tongue_closed_eyes:).. ale pri prirodzenom počatí je väčšia šanca na chlapca (asi 50,5%)

Kočky, dík za podporu, ale bude to ukrutný boj, lebo Sára nechce nielen mlieko, ale ešte sa poriadne nenaučila na tekutiny.. resp. lyžičkou to ako-tak zvláda, ale na lyžičku je už veľká, tak bojujeme s hrnčekom... a keď sa naučí piť z niečoho iného ako z fľaše, tak sa možno chytí aj na mlieko, pretože u nás je hlavným problémom tá posratá fľaša.. stačí, aby ju pred sebou videla a spustí rev ako šialená :confounded: Takže dnes skočím do mesta a pozriem nejaké hrnčeky so sosákom, slamky a uvidíme, čo bude...
Ale aby som bola úprimná, tak mi je to poriadne ľúto - myslela som, že budem dojčiť tak do 1,5r, ráno a večer mi to úplne vyhovovalo...nikdy by mi nenapadlo, že sa odstaví takto z hodiny na hodinu :frowning2:
12. srp 2008 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bud silna mozno to prejde, niekedy je to prechodne.
Josh taktiez ani panovy nechce jest zeleninu na lyzicku, len ked tak ovocie , spusti taky rev ,ze nedobre, takze mu davam zeleninu len cez flasu
12. srp 2008 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek