• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
To myslíte vážne, že rodným listom sára nezískava občianstvo? a ako teda? kurnik aj s administratívou!

No a jasné, že občiansky je potvrdením o občianstve (tak ako pas), ale neviem, či niekde uznajú len kópiu.. na našej ambasáde určite...

Meleri, šatičky sú super :dizzy_face: Ja to si to teda užívam poriadne.
12. srp 2008 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som dnes volala na ambasadu, kvoli Joshovim papaierom a tam mi povedala na 99 ano ma slovenske obcianstvo , ale ked treba nieco vybavit tak treba aj ten doklad a o slovenskom obcianstve a ten plati len 6 mesiacov takze ked uz mas dieta v pase tak ano ma slovenske, je to len blba administrativa, teoreticky ano ako hovorila ta pani , ale kvoli administrative tam treba viac, alebo pas.
tym , ze sme my ako matky ; a mame slovenske obcianstvo tak automaticky sa dava aj detom len tam treba ten papier.
komlikovane myslizem , ze poriadne.
12. srp 2008 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemám v pláne dať si malú zapísať do pasu :sweat_smile: ona má svoj vlastný
12. srp 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to mas stastie, ze ma francuzke obcianstvo, moje deti nemaju nan zatial narok, takze zatial len slovenske
12. srp 2008 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
teda tak s tím občanstvím je to divné-přece když jsme žádali o carte de séjour tak jsme museli mít přeložený rodný list, tak co by sakra ještě chtěli? Testy DNA že jsme češi/slováci? :rolling_eyes:

Eriko,

no já jsem si všimla, že hodně holkám po IVF se rodí chlapečci, a holky mín...vůbec holek se asi rodí mín...
no nic práce volá, zachvíli už pomažu... :frowning2: ach mě to tak nebaví....ale dneska po práci si jdu zaplavat, tak se už moc těším
13. srp 2008 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme se o tom vcera doma bavili, a vzpomneli jsme si, ze jsme krome zadosti o cesky rodny list na konzulate vyplnovali i zadost o ceske obcanstvi... Ale jinak ma Lea svuj francouzsky pas, cesky ji nechavat nebudu, vzdyt je to jedno.

Meleri a mas nejake chute, na sladke na slane...? Se rika, ze sladke-holcicka a slane,kysele-kluk... Ale ono se toho rika hodne ... :grinning: Mne zase tchyne delala test, ktery pry 100% plati v jejich rodine :stuck_out_tongue_closed_eyes: , dala na jednu zidli vidlicku na druhou nuz a oboje prikryla polstarema, a podle toho na kterou jsem si sedla vidlicka-holka, nuz-kluk :grinning: Je fakt, ze jsem furt sedala na vidlicku, at mi to prehazovali jak chteli :grinning:
13. srp 2008 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kde je vlastne kulicka, mate nekdo zpravy jak se ma, jestli je v poradku?
13. srp 2008 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Lucijo,

prvni tri mesice jsem furt jedla kysele zeli...tedkom me to preslo, spis ujizdim na nektarinkach....a taky sladke, ale zase mam chut i na syry a sunku..jedine co mi leze krkem je maso..

No je to veda s tim obcanstvim a tak...asi je pro dite nejlepsi kdyz se narodi tady timpadem nema zadne problemy, do ceska muze jet se svym fr. pasem a pohoda ne? No a ten pas se vyrizuje hned po narozeni nejak?

Kulicka mi psala, ze toho ma strasne moc-podnikani, a pak jeste zarizuji ten domek...jak jsem to pochopila, tak krome podlahy kterou pokladali tak jim chybi kuchyn atd...do toho to tehotenstvi, tak vas pozdravuje, ze napise jak bude lip... :slight_smile:
13. srp 2008 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo o pas jsme zadali na mairie 14 dni po narozeni, a ze to bylo zadarmo, nechali jsme ji udelat pas i obcanku ;))
Trvalo to ani ne dva tydny.. takze pohoda.

Dik za info o kulicce, ta toho teda ma hodne... :sweat_smile:
13. srp 2008 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podla tych chuti to asi nebude, bo ja mam chut na sladke stale :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Luci, Lea ma obciansky preukaz? Ja som sa na to pytala ked sa maly narodil, a ze az ked dovrsi 15 rokov. To mi povedali na mestskom urade, ale mozno ze pani trepala.
A kedy to presne mate tu svadbu?

Tu konecne v noci prsalo. Vsetko v zahrade polialo a dokonca aj kocik ktory nechavam vonku pod takou strieskou. No ale dazd musel byt fakt vydatny bo kocik do nitky mokry.
13. srp 2008 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, mozno sa vam kocik viac rozzelenie, rozkvitne alebo vyrastie ? :grinning: Len sa smejem, urcite si bola nadsena.

Dievcata, tak sa zda, ze finisujem s papiermi, na Fr. amb. v BA mi dnes povedali, ze sudne overene preklady nie je nutne overovat konzulom, takze ziadna dalsia akcia. Uz to moze len krachnut na papieroch z CR, ked tak pojdeme na vylet do Prahy :wink: Az sa mi nechce verit , ze je to hotove :dizzy_face:
Takze si mizem spokojne s kludom vychutnat posledne dni pobytu, tak to rychlo zbehlo, buduci piatok uz vyrazame spat. MM sa prekecol, ze doma a v zahrade pracoval a vsetky nedorobky dokoncil. A vcera mi dokonca volal sused - teplosko, moj zlaty, mam aj pre nich darcek. Nasla som u nas v Tescu taky stanok s predajom Tokajskeho vina, ale v naozaj originalnych flaskach, napr. s obrazkom Domu Sv.Alzbety v KE, alebo flasky v tvare plachetnice, kabrioletu, strapca hrozna, alebo vo flasi s bielym vinom je cervene vino vo flasticke v tvare strapca hraozna... tak som kupila aj pre MM aj teploskom.
13. srp 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo to s tou obcankou jsem uz nekde videla, uplne male miminko melo svoji obcanku, to mi prislo smesne..

jo ja mam chut na sladke taky, ale jak kdy...snazim se to mirnit, pac jsem pribrala uz 4 kila :confounded: takze s 58 na 62 za 5 mesicu, to je hodne ne...

tady prselo tedkom je pekne...jeste chvilecka a pujdu na ten bazen! :dizzy_face:
13. srp 2008 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte vsetky, tka som rada ,ze kulicka je v poriadku len je zaneprazdne
Meleri, nic si z toho nerob ja som mala vsetky znaky ,ze to bude dievcatko proste vsetko , spadla som zvysoka , ked mi oznamili, je to chlapec, niekedy to nic neznamena, uz len vydrz, niekolko dni a budes na istom.
mne sa nezda , ze si vela pribrala, skor by som povedala , ze normal.
13. srp 2008 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám ponúkli, že s pasom môžeme požiadať aj o občiansky, ale myslím, že pas úplne stačí.. na 5r je to až až :sweat_smile:

Tini, ja tokaj milujem :dizzy_face: Vo fr. majú jeden podobný druh vína, ale neviem si spomenúť, ako sa to volá.. je to sladké a chutí trošku ako slabšia medovina.. no mňamka :grinning:

Meleri, čo blbneš, ja som za 9m pribrala 18kg a do pol roka boli zase dolu :wink:

No a u nás bojkot fľaše a mlieka pokračuje, už sa ani nesnažím odsávať, lebo myslím, že problém nie je v UM, ale vo fľaši.. ja tú malú potvorku dostanem :grinning:
13. srp 2008 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, tiez si nemyslim, ze by si nejak vela pribrala, tak akurat.
My sme prave spraskali cestoviny s lecom a skusime ist hajat, ja by som zaspala hned tu na mieste.
13. srp 2008 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Drz sa Bihan nedaj sa , ten boj musis predsa vyhrat ty.!
13. srp 2008 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja som zase Sáre práve dovarila obed :grinning: som sa prekonala - zelenina s ryžou a kuracinou... teda som rada, že ryžu a mäso mám zamrazené vo formičkách, lebo tých 20g by sa fakt blbo varilo.. kočky, odkiaľ máte recepty pre decká? mne z tých malých dávok dosť hrabe a potom radšej kupujem poháriky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. srp 2008 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja osobne kupim maso rozporcujem na male kusky a zmrazujem , kazde rano potom vytahujem z mrazaku nech sa odmarazi alebo rovno svacnem do babycook tam sa mi najlepsie pripravuje jedlo pre maleho.
13. srp 2008 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak konecne sa po dvoch dnoch dostanem k tomu, ze prispejem aj ja a nezobere mi to prispevok :angry:

aj vasi vam davaju tak zabrat ako mne ti moji :stuck_out_tongue_closed_eyes:
prave sa ucime jest sami - a moje nervy :angry: - ako to riesite vy?
a nemate nejaky dobry tip na normelne detske pribory s hrubsou ruckou a malou lyzickou, co vojde do pusy drobcom? lebo co som tu pozerala - vsetko mi to prijde srasne siroke (ovela vacsie ako normalna cajova lyzicka a predsa drobci maju male usta :unamused: ; uz som pozerala aj na ebay a aj v baby walzi - ale vsetko sa i zdaju velmi siroke a ploche - tak si neviem predstavit, ako si do toho dieta nieco naberie :unamused: - zatial im davam nase ajove lyzicky, lenze tie nemaju hrubu rocku a vidlicka detto z nasho priboru - lenze to je pre nich este velke - vlastne by som chcela nieco take, co sa najviac priblizuje dospelackemu priboru, ale je to urcene pre 1,5 rocne deti :sweat_smile: )
Bihan- ja som vzdy varila na dva dni (sice moji boli dvaja na jedenie - ale oni mi toho zase az tak vela nepojedia - totiz vedia, ze za jedlom ide este jogurt a dezert :grinning: - takze mi zjedia tak taku peknu jednu porciu :sweat_smile: ) - a niekedy varim pre nas troch a potom im to iba rozmixujem (pripadne im varim dlhsie a sebe odoberiem skor a potom si to este dosolim a dokorenim na tanieri (aj ked im uz trosku solim)
pokial vsak kupim masko vyslovene iba pre nich - tak to naporciujem ako Erika a vyberiem pred varenim + k tomu vzdy dam zemiak a zeleninu - povarim, popucim a jedia bud jeden, alebo dva dni (nevadi, ze je to to iste) - no viac ako 24 h v chladnicke - uz im to nedam
recepty mi teta poslala v casopise mama a ja - asi pred dvomi rokmi bol taky special o strave deti od narodenia az do 7 rokov - alebo potom improvizujem (sm tam odkukam od MM :wink: )

Meleri - osobne prajem dievcatko - tie sa mi zdaju byt ovela pokojnejsie :wink: (aj ked vynimku existuju) - a vahvo si podla mna pribrala v pohode :slight_smile:
13. srp 2008 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky

tak dík za uklidnění, no jsem zvědavá jak daleko to s tou váhou půjde...
jsem zpátky z bazénu, a jako by mi vyměnili chrbát.... :dizzy_face: tak vyšiluju s akvaristikou dneska, do toho vařím, zašívám díry a peru...

Jzfr,

no je to drsné s těma dětma! Tak si říkám, jak já to všechno zvládnu, nejsem zrovna nějaký mateřský typ...hm no, to bych tady asi zrovna neměla moc rozepisovat...

holky končím nevím co napsat...
13. srp 2008 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, naboj budes matersky typ , len este o tom nevies, to pride.

Jzfr, mas to tazke, ja som malemu davala samemu jest, na krivu lyzicku islo mu to lepsie, potom presiel sam na normalne lyzicky
13. srp 2008 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
kde ste vsetky zmizli naraz uz tu nikto nie je? :frowning2:
13. srp 2008 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som tu, ale vidim ze nikto nic nepise :sweat_smile:
13. srp 2008 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidis co robkas? ja prave pisem jednej kocke proteinovu dietu ako ju robim ja, tak sa teraz upisem.
13. srp 2008 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika a mas s tou dietou nejake vysledky? Ja bych potrebovala shodit ale diety bohuzel nejsou pro mne...vydrzim tak den, a jde to do haje :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Proste rada zeru, no co se da delat :slight_smile:
13. srp 2008 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, to máš takú pevnú vôľu ako ja :grinning:
13. srp 2008 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrý večír maměnky,
sice budu asi krapet mimo téma, ale získali jsme s manželem a ročním Davídkem letenky na jeden den do Paříže, na letiště Orly..
myslíte, že by jste mě některá z Vás zasvětila třeba do cesty k Eiffelovce?
13. srp 2008 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berruna, vezmeš si bus Air france (cca 9€ na osobu, 15 spiatočný - asi.. fakt som s ním už dávno nešla), vystúpiš na Montparnasse, zlezieš do metra a presunieš sa k Eiffelovke :wink:
13. srp 2008 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
cca pol hodinka.. treba prestupovať...a odporúčam kúpiť ten spiatočný lístok, platí neobmedzene dlhú dobu
13. srp 2008 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan odpovedala si za mna dakujem.
clovece ja alebo ty zijeme v parizi?
Luci mam s nou velmi dobre vysledky, teda aj moj muz, pred tym som kupovala sacky , pri patovy som nabrala 30 kil takze si vies predstavit, teraz mam knihu a tam je to na baze proteinov , ale z jedla takze ta toi vyjde menej ako sacky .
ta kniha sa vola JE NE SAIS PAS MAIGRIR od DOCTEUR PIERRE DUKAN.
natukaj si to vo hladaci a pozri si v skratke o co ide ak ta bude zaujimat tak ti poslem prefotene alebo ti napisem co vsetko ti treba a co mozes a co nie.
ziadne obmedzenia v kvantite co je dobre na hlad.
strata je rychla a ked presne urobis a dodrzis potom co treba tak ani nepriberies.
13. srp 2008 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek