• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
Ahojte babiky - dnes sme mali nakupovaci den - a to sme stihli iba mimopotravinove a ja som dokonca ani nestihla ist kuknut nejake saty na krstiny (nie na nase- synovcove - su o tyzden v nedelu a neviem, ako bude MM robit - ci mi bud tyzden postrazi deti, alebo ci ma bude moct porozvazat, a tak som chcela dnes, kedze zajtra je 15. a my navyse idem ku MM sestre - takze zaden shoping sa nekona :frowning2: )

potom sme montovali taku mriezku na balkon - bezpecnoste zariadenie - proti mojim drobcom (aby nieco nezhodili niekomu na hlavu) - z piateho poschodia: taka drevena kocka z vlacika moze teda poriadne boliet :stuck_out_tongue_closed_eyes: - takze sme z nakupov rovno prehodili na monterky a majstrovali sme a drobci zatial robili kulnicku na drivi v izbe :stuck_out_tongue_closed_eyes:
- inak vcera Mati trhol rekord v popoludnajsom spanku (vyse 3 hodin - no zato mi to vratil v noci :angry: - takze teraz vam pisem uz len tak popamati (ani uz nevidim na klavesnicu :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

vcera som si vecer vsimla, ze ste sa nieco bavili o nejakej proteinovej diete - celkom zaujimave - mozno si to nastudujem a povyzvedam od teba Erika :wink: - lebo tych 17 kg vyzera velmi lakavo :dizzy_face:
14. srp 2008 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
gratulujem k zubku a praje, aby sa ostatne rychlo a co mozno najmenej bolestivo prerezali

a gratulujem kamoske k dvojcatam - odkaz jej , ze je to super :dizzy_face:

Luci - nemysli na odchod, ale na JY prichod - podstatne je, ze pride a ten tandem!!!! - ostatnym sa nezatazuj - vyhutnavaj svk

ozaj tini - mame zameneny telefon (teda iba aparat a nie cislo - uz ma to nevypne po kazdej minute- tak sa potom ozvi, ked budes vo fr :wink:
14. srp 2008 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jzfr,

tak jestli všechno dobře dopadne, tak zítra dorazíme ve dvě..kdyby né, tak určitě bloudíme..však telefon a tak máme i adresu..už se moc těším! :slight_smile:

Bihan,
a jak dlouho vlastně u vašich jsi? Manželovi je už určitě smutno a tobě taky..je fakt že to vždycky rychle uteče, ale zase se pak můžeš těšit jak pojedeš příště...

Lucijo,

tak to jo..já se přiznám, že manžel když šáhne na akvárko tak je to vždycky biologická katastrofa...

Holky dneska je tu nějak pošmourno, no snad nebude celý den pršet...manža usnul v sedm na sedačce a do postele přišel až v šest ráno...tak jsem nemohla spát furt jsem se budila a dívala se jestli už je zpátky...pak mi zas chrápal do ucha...takže dneska je to takové unavené ráno...
15. srp 2008 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky vy ještě spíte! :grinning:

no já jdu vařit, udělám rajskou s plněnýma paprikama, a jestli to neposeru, tak bude i knedlík.... :sweat_smile:
15. srp 2008 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok Peti - tak zajtra :wink:
15. srp 2008 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jzfr,

snad nebude tak nechutně pršet jako dneska! :frowning2:
15. srp 2008 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau kočky... tu to tiež vyzerá na dážď :confounded:

Jani, nie tandem ale balón :grinning: strašne sa na to teším! A nad mojou milovanou Bystricou... dokonca tu máme od 12.9. Radvanský jarmok, tak by to bola prča preletieť si nad zaľudneným mestom :grinning:

No a už som tu dva mesiace :sunglasses:

Na tú diétku sa normálne začínam tešiť... snáď zvládnem kombináciu 5/5 - dni bez a so zeleninou... a môžu sa umelé sladidlá, tak to snáď nebude také hrozné :dizzy_face:
15. srp 2008 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky, prave sme sa zobudkali, caka nas pekny den aspon tak vyzera, takze rozmyslam , kam pojdem s detmi, je tu ludoprazno dookola a ktomu je statny sviatok, take si to vychutnavam.

2 mesiace na slovensku tak o tom mozem len snivat, zelam Vam z celeho srdca aby ste sa krasne znovu stretli .

Meleri , robis chute na tu papriku, ja to mam tak rada.
Jzfr, kedy kolvek pridaj sa k nam aspon budeme viac na tu dietu.
nemas to lahke pri dvoch co?
15. srp 2008 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan,

tak to je super, dva měsíce, vaši musí být spokojeni, že si užijou vnučky, atd...

Eriko,

jo já strašně taky, s tou rajskou mačkou a s knedlíkem, hm no knedlík je všelijaký, ale k jídlu snad bude... :sweat_smile:
Hele já se taky musím krotit s tím přibíráním!

Nejhorší je, že mi furt chutná....dva tři dny vydržím jíst zdravě, ale potom vždycky ujedu na nějakém svinstvu...
15. srp 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
daj si aspon sa mas naco vyhovorit, male babo potrebuje tak si daj moja. kedy ked nie teraz , aspon uz teraz ochutnava tvoju kuchynu, ked nebudes kojit a to dufam budes, tak bude len na mlieku a nie na takychto pochutkach.
15. srp 2008 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, to je blbe, ze nemas nikoho kdo by ti aspon jednou za cas pul dne pohlidal, aby sis mohla v klidku odfrknout... :frowning2: S dvojcatama toho asi moc nenakoupis, co? A dvojcata jeste porad spi kazdy v jiny cas, nebo uz se trochu sladili?

Je to divne, ale ja jsem rajskou jeste v zivote nevarila, a pritom ji taky miluju ;)) Budu to muset napravit, udelalas mi chute Peto.

Bihan, to je hrozne jak ten cas leti, ze? :sweat_smile: Ja si jen vybavuju, ze jsem mela 5,4,3 mesice do svatby a ted uz mam jen mesic do odjezdu na moravu a pak za tyden je svatba :sweat_smile: Fakt to uteklo...

Jeste k te diete, jestli jsem do dobre pochopila, v te fazi attaque jime jen to maso, mliko, jogurty, vejce ... ale nesmime ovoce a zeleninu????
15. srp 2008 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci vo fazi atak jes podla toho kolko chces zhodit tak napriklad 10 kil
tak si das 3 Dni meso a pod. a potom 3 dni to maso apod. + zelenina a dookola az pokial nedas dolu tych 10 kil
potom nastava faza stabilizacia.
15. srp 2008 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo aha, diky Eri, jsem to jeste totiz nedocetla.
15. srp 2008 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
to nevadi, takto len meso a ryby tak by ti to preslo cez usi za par dni a takto mas aj trocha vitaminov ale odporucam aj umele popri, predsa len.
15. srp 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

tak je po obědě.:slight_smile: A venku se vyčasilo, což je fajn...

Jinak vám držím palce s tou dietou, zní to celkem složitě! Ale hlavní je, když to pomůže.....

Eriko,
no snad bude dítě jako můj brácha nebo manžel, teda že bude jíst..páč já jsem nejedla a naši mě furt museli nutit...:slight_smile:

holky mějte se, jdu se natáhnout, nějak mě bolí nohy.
15. srp 2008 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
prajem prijemne zdriemnutie, verim , ze vytazilo papanie, tak pekne snicky.
15. srp 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky, Sára pije!!!!
Dnes sme boli v meste, zobrala som fľašu a ako bola, chúďatko, smädná, tak začala cucať! Zo začiatku sa celá pooblievala, kým pochopila systém, ale potom jej to išlo náádherne.... som taká šťastná :dizzy_face:
15. srp 2008 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
HURA ? TO JE SUPER SOM RADA UZ AJ KVOLI TEBE.
15. srp 2008 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dík :dizzy_face: Len dúfam, že to teraz počas spánku nezabudne :grinning:
15. srp 2008 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj nezabudne
15. srp 2008 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky mam trochu casu, tak vam dam niekolko receptov z knihy, je treba ju precitat je tam toho vela a aj rad.
tak napriklad, vaha ide rychloi dolu hlavne prvy tyzden neskor sa to spomali na 2 3 kila za tyzden niekedy sa vaha zastavy to je normal treba to vydrzat a pokracovat hlavne neupusti, niekedy vaha aj mierne vystupy hlavne , pred menstruacou, takze ziadne obavy.

vyborny doplnok ktory nie je vypisany na nete je SON D'AVOINE, je to prirodzeny pohlcovac tukov, takze ho doporucuje aspon raz za den pocas jedla, ja som ho pouzila ako chlieb.
na vyrobu je recept tento:2 lyzice son d'avoine , a vajicko, 2 lyz. son ble, 1 lyz. FROMAGE BLANC O% S TOHO urobite taku placku na panvici ju opeciete na jemnom ohni z oboch stran s kapkou oleja.
moze sposobit mierne prehanky, posoby ako cistic na creva ,
u mna nie v pohode

chutovo je to dobre, aspon ako chlieb
15. srp 2008 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
potom tu mate aj dezerty o chvili chybaju/

FLAN aux oeuf

5 oeuf, 375 ml lait chaud a 0%, un gousse de vanille fraîche 10ml de vanille liqide, de le muscade en poudre et une noix muscade a raper.

bATTRE LES OEufs dans un grand saladier. faire chauffer, sans bouillir, le lait avec la gousse de vanille coupe en deux, apres avoir gratte i'interieur.
retirer la gousse et verser dousement le lait chaud sur les oeufs, et ajouter les 10ml de vanille liquide et les 2 cuillers a cafe de muscade en poudre.
disposer le tout dans un moule a flan ou dans ramequins individuels.
raper a la moulinette a fromage la noix muscade au-dessus des preparations.
mettre au four (160) au bain mairie. avec un four a chaleur tournant, la bain marie n'est pas necessaire.
cas ja podla toho ked uz uvidite , ze je to upecene,

je to chutne a zazenie to chut na sladke odporucam vam spravit z dvojitej davky, niekedy sa to rychlo minie
15. srp 2008 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, na práve o tom hovorí aj to dlhé "komplikované" resumé, čo som dávala link.. už som to zlúskala a je tam fakt kopec zaujímavých info..

Inak ma práve dostala jedna správa - jedna kočka na Baby-Cafe prišla o manžela.. zomrel v priebehu 2 týždňov na zápal pľúc a manželka ostala sama s tromi deťmi :frowning2:
Tak jej české dizajnérky urobili radosť a spravili charitatívny kit, z kt. výťažok pôjde celý jej.. tak ma to dojalo, že dobrí ľudia ešte nevymreli.
15. srp 2008 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
musi to byt strasne takto prist o muza a este k tomu je s 3 detmi hroza.
15. srp 2008 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je strasne, ta pani bude teraz potrebovat aj financnu pomoc, tak aspon takto jej pridu nejake korunky.
Nie ste aj vy po svadbe a dietati nejake citlivejsie? Ja osobne ano, ani si nechcem predstavit, ze sa take nieco moze stat aj nam.
MM sa raz stala hrozna vec. Ako pubertak sa raz v jedalni dusil kuskom masa a odvtedy neznesie mat pocit plneho krku a niecoho v krku. A raz tak bol v lese so psom, autom, sli spat domov a nejak mu vletel komar do ust, on si myslel, ze sa udusi, ma navyse silny davivy reflex, takze sa v aute pocas jazdy komplet povracal. Pred domom mi volal z mobilu, nech mu idem pomoct a donesiem nejake obrusky. Kludne sa mohol zadusit a my by sme ostali sami s Alexom :cry:
Inak super, ze Sarik pije z flasky :wink: vidis, pochopila, ked bola smadna
15. srp 2008 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - posli prosim odkaz, koupime :dizzy_face:
15. srp 2008 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja osobne som po tehotenstve a po porode ostala citliva. Ked vidim tie vselijake vrazdy deti v telke, a pedofilov a neviem co tak to radsej prepinam pretoze nemozem na to ani pomysliet.

Chudacisko manzel Tini, este ze ta ma. Zdravotny odbornik - zasiahnes keby nieco.

Tu to dnes vyzeralo na strasny dazd, ale nakoniec samozrejme ze mraky len presli. Tak sme zase bez dazdu.

Inak som sa chcela nieco opytat ale zabudla som co, takze vas len zdravym a prajem prijemny vikend! :slight_smile:
15. srp 2008 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, prave som si pozrela tvoje albumy, teda tam toho pribudlo :wink: A maly Gabriel sa velmi zmenil, odkedy sme sa nevideli, ved to bol nejak zaciatok maja, nie?
A prosim ta, co by som mu ja tak pomohla, keby sa zadusil v aute po ceste domov? To je ta ironia osudu...
15. srp 2008 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=101

Tini, tiež "super" zážitok :frowning2: ale hovorím si, že ostať sama s jedným dieťaťom sa ešte dá prežiť (aj keď keby som prišla o JY, tak by som to bez pomoci odborníka určite nezvládla), ale s tromi je to fakt každodenný boj... a navyše mali dvojičky, ktoré nemajú ešte ani rok...

A odkedy mám dieťa, tak veľmi veľa vecí vnímam úplne inak.
15. srp 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boze, predstavte si, prave dorazil domov oco z BA a doniesol mi aj preklady, co som nechala robit v Cechach. Vysolila som za to 800 Sk za overene kopie, 600 CK za preklady + 1 flasu Tokaja... a je to cele v haji!!! V kazdom je chyba a ten kon ani nedal prvu a poslednu stranu, ale len preklad a fotokopiu, cele to prelepil, dal razitka krizom-krazom, vsetko v keli!!! :angry:
15. srp 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek