• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
autor
tak se priznam ze ja zatim vanoce bez rodicu travila jen dvakrat v zivote a nikdy jsem nic moc nechystala, ale letos bych fakt chtela....

no to nevim ani co je ta pompe a chaleur?
zas prekopavat vsecko na plyn musi stat penez....tak to nevim, jestli by na to svokra pristoupila...barak je jeji, uz ted tam probihaji zmeny, jenom ona jeste nevi, ze bychom meli my zajem.... :slight_smile:
18. srp 2008 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to funguje na principe , ze v hlbe okolo jedneho metra v zemi je stala teplota aj ked je zima, takze sa natiahnu kable do zahrady a neskor mas malu spotrebu elektriky na tu pumpu, ktora tlci ten vzduch do bytu, funguje to ako pumpa na bicykel ked pumpujes tak po chvili je ta pumpa horuca , tak isto to funguje ten system mas teply vzduch za min? a hlavne su nato statne dotacie a ulavy na daniach, opytaj sa jej a uvidis co ti povie treba investovat to nevravym , ale su dost velke dotacie skus sa informovat.
18. srp 2008 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, kurenie na elektriku urcite nie. My kurime takymi malymi elektrickymi radiatormi, ktore su pripevnene na stenu. Poslednu zimu sme kurili vydatnejsie, pretoze tu bol maly Gabriel a vyslo nas to okolo 100 - 200 Euro mesacne. Len to kurenie. No a to Ti poviem ze aj tak tu bola zima, lebo som tie radiatory zapinala len v miestnostiach kde som sa pohybovala. V kuchyni cez zimu nekurime vobec. Nechcem si predstavit kolko by prisla faktura keby som kurila tak ako sa ma.
Tak radsej popremyslajte nieco ine.
18. srp 2008 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko;

dik. Manzel premyslel i o tom "eolien" (nevim jak se to pise)Tak nevim....ja fakt nevim, jestli mu to mam odsouhlasit ten barak.....je treba tam polozit podlahu, par veci zmenit v koupelne, atd...nova kuchyn...jsou to vsechno veci ktere se daji nejak zvladnout, ale jsme nedavno prestehovani, a navic to tehotenstvi...a nadruhou stranu ani nevime, co na to rekne svokra, jestli by byla ochotna do neceho i investovat...ona nechala vymalovat, vymenit dvere; ale je tam ten problem toho topeni..neni to moc velky dum, na jedno patro dole garaz s malym "studiem", ale hlavni je ze je tam super zahrada a ten les :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: nejhorsi je ze manzel chce vse delat sam, kdyby si aspon dal rict a pozval napr remeslnika na ty podlahy nebo tu koupelnu...natery a takove veci zvladnu i ja, ale fakt nevim kdy....:(

Leni;

tak to je blbe... :frowning2: nam teda za cely rok chodi faktura 900 € za plyn a to taky setrime...tedy vypinam to tam kde nejsme.....tak nevim, mozna ze to vyjde na stejno? Jak pisu, baracek je maly, jsou tam nizke stropy, tak by to snad tolik energie nespotrebovalo??
18. srp 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nie je to zly napad aj s tym veternymi alebo slnecnou enargiou, nechajte si to premysliet.

ja osobne o takomto sposobe doslova snivam, keby som mala dom.
18. srp 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! No konecne sa ozyvam, najskor nesiel net potom bol manzel tyzden doma na dovolenke, tak sme pobehali nejake nove miesta.
Rano som bola na odbere na ten AFP, dufam, ze vsetko dobre dopadne.
Precitala som vas len tak narychlo, tak dufam, ze mi nieco neuslo.
Meleri, k tomu kureniu: ako baby hovoria urcite nie elektricke, v starom byte sme zapinali len radiatory v izbe kde sme boli, aj tak bola priserna zima. Tu na juhu nemaju v starych domoch poriadne tesnenia. Teraz nastastie neplatime nic extra za kurenie aj ked mame elektrinu.
Co sa tyka Vianoc, ja asi tiez domov nepojdem:(, alebo myslite, ze by mi to odsuhlasili, ked mam rodit vo februari? Citala som, ze SKY neberie po 28 tyzdni. To by boli nase prve Vianoce bez rodiny, neviem ci by som to psychicky zvladla:( Hlavne tu kde je v decembri 10 stupnov a snezilo tu len raz asi 2 cm a bol z toho totalny chaos.
18. srp 2008 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

my taky..rádi bychom do toho šli, ale uvidíme jak to všechno dopadne, a hlavně co řekne svokra...ale byla jsem tam dneska po práci a je to úžasné jak jednoduché vymalování a vyměnění dvěří to změnilo! :dizzy_face: Holky já do toho asi půjdu...je už to jedno jestli těch 800 euro budem platit svokře nebo bance, když to pak stejně bude naše...akorát teda nevíme jak to vyřešíme s tímto bytem...

Hanuk,

ahoj! co to je AFP? :confused:
Jo dík! Hele a kolik platíte ted že se ptám? No ten barák je právě novějšího rázu tak cca 20 let starý a jsou tam dvojitá okna atd. prostě je to slušné..tak snad by neměl být problém..my za ten plyn platíme 900 euro ročně a je to teda pálka páč ten byt je velký 130 m²...

Hele zkus se zeptat doktora, on mi řekl, že pokud je to letadlem a nebo vlakem, tak je to prý v poho do toho 7 měsíce, ale po 6 měsíci je prý třeba se zeptat aerolinek či by tě vzali..stojí to za to se fakt zeptat doktora..

Holky já jsem tak nadšenáááá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: dokážete si to představit žít na takové krásné Hobití hůrce s lesem..... :dizzy_face: kéž by to vyšlo a tchýně nám to dala.... :cry:
18. srp 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
AFP su testy na alfafetoprotein, ci su nejake vyvinove chyby, Downov syndrom a tak.My platime za 120 m2 700 so vsetkym, ale to je fakt nahoda, lebo sa domacim starame o zahradu a bazen, oni totiz odisli na dva roky.Fakt sme s tym mali stastie.
Spytam sa toho doktora, lenze to uz bude 32 tyzden a to je asi uz fakt neskoro.
18. srp 2008 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, ja len tak narychlo, vidim, ze je tu otazka kurenia. No vam poviem, ze my sme 1. zimu kurili len plynom a bolo to sakra drahe, tak tuto zimu sa na plyn vykurovala len kupelka kvoli Alexovi a inak sme ´kurili´klimatizaciou na elektriku a vyslo nas to lacnejsie.
18. srp 2008 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini,

dík..hm no tak ten plyn je asi to samé jak ta eektřina...jináč v tom baráku je aji krb tak to by bylo super si v zimě zatopit v krbu....no tak nevím...
18. srp 2008 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri drzim palce nech vam to vyjdes tym domcekom :slight_smile:
18. srp 2008 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dík....:slight_smile:))snad jo.....to se dozvím asi jak přijedu z česka nebo už i dřív.
18. srp 2008 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
inac dam vam znacku tych uhoriek, znacka:KÜHNE.
CORNICHONS
PAYSANNE
AIGRE-DOUX AU bouquet d'aromates

odporucam su najlepsie ake som tu jedla, ja ich kupujem v carrefoure
18. srp 2008 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ha to mi připomíná že zítra jedem do města takže zaskočím do Ruského obchodu pro kefír a ty ogurky...
18. srp 2008 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, to je super!! :dizzy_face:

Topime i my elektrikou a i kdyz davame veliky pozor, bylo to minimalne tech 100e v zimnich mesicich. A to jsme meli minulou zimu jeste mrnavy byt. Letos v tom vetsim to bude zas vic.

Erika ty okurky kupuju taky, chodime nakupovat do L eclerc, Intermarche nebo Auchan a vsude maji aspon jedny ty AIGRE-DOUX. Ty jejich prtave kysele teda nemusim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. srp 2008 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ked ja chodim len do carrefouru, tak to je fajn, ze su vsade.
18. srp 2008 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja som si zvykla aj na tie ich prtave uz.
Inak co porabate?
Ja sa tu nudim pri pocitaci. Gabriel uz odfukuje... :pensive:
18. srp 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas uz se taky spi.. ;)

Ja tady vytvarim francouzsko-cesky slovnicek pro kamarady, co prijedou na svatbu do cech :grinning:
18. srp 2008 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to sa hodi, aby rec nestala ked si nebudu rozumiet. Takto pozru do slovnika a problem je vyrieseny.

Kedy chodi Lea v tomto veku spavat? Lebo niekedy rozmyslam ci ho nedavam prilis skoro o 19.00.
18. srp 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky tak já se už jdu natáhnout, bolí mě nějak nohy..tak si je dám výš..

Jinak už se nemůžu dočkat, zítra je ten ultrazvuk! :dizzy_face:
Tak jsem zvědavá jak se miminko má (doufám že dobře) a taky co to teda je!

mějte se moc pěkně a dobrou noc vám přeju..:slight_smile:
18. srp 2008 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, my sme este vzdy hore, aj sme boli, najskor o 20,00, ale povacsinou o 21,00-21,30.
18. srp 2008 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
No teda! O takom case by som uz lahla s nim. Ja som povacsinou o 22:00 v posteli.
Takze to uz Alex pomaly zalahne :slight_smile:
18. srp 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, Lea chodi porad spat kolem 18.30 :sweat_smile: Obvykle je uz kolem 18h mrtva...rychle se vykoupem, nakrmime, a v pul 7 uz spi... Asi to porad potrebuje, protoze spi rano az do cca 8h nekdy i 9h.. :wink: Po obede si dava 2hodinovou siestu.

S tim slovnickem doufam, ze se trochu zabavi, a aspon nebudou furt kvuli vsemu chodit za mnou ;))) Chystame jim tam i malou srandicku ;)))) Teda to vymyslel Yann - ja s tim nechci mit nic spolecneho :grinning: Na konec toho slovnicku jsem jim chtela pripravit nekolik hotovych frazi jako napr. Bon jour, comment ca va? - jenze preklad k tomu jsme bude znit "Dobry den, smrdi mi nohy" a tak podobne :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
18. srp 2008 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
oprava !!!! - preklad k tomu bude znit... chapete, ze jo? ;)
18. srp 2008 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: ha ha ha, tak myslim si ze to by bola dobra sranda. Pokial su kamarati take vesele kopy, tak to bude zabava!

Ok, takze som v klude ze Gabriel je o 19:00 v posteli.
18. srp 2008 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak aj ja uz davam josha do postele, uz len pato neskor,

MELERI TAK ZAJRA, tak to je super pekne sa vyspinkaj, a zajra nam oznamis dufam novinku.
18. srp 2008 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, pokud je uz v tuhle hodinu unaveny a normalne ti usne, tak proc ne ;)
Mne porad vsichni rikaji (svokra hlavne :angry: ) ze uz bych ji mela davat spat pozdeji... Ale proc to menit, kdyz takhle usina sama a dobre?

Jo, s kamaradama je docela sranda, jak je znam, tak oni taky pro nas budou mit ruzne prekvapeni :grinning:

Meleri - drzim palce, at je vsechno v poradku!!!! :dizzy_face:
18. srp 2008 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci mas pravdu nechaj to tak mala ma vlastny rytmus, nechaj ich len nech hovoria
18. srp 2008 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jemine, co ja by dala za to, aby Alex chrnal od 19,00 :fearful: ale nestazujem sa, teraz uplne krasne spi celu noc, konecne!!! :dizzy_face: 10 hod a poobede tak +- 2 hod, asi mu takto staci.
Luci :grinning:
dobru noc vsetkym
18. srp 2008 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko vam prajem;

Meleri tak drzim palce, dnes ta caka velky den, a velka novima, tak na nas nezabudni :wink:
19. srp 2008 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek