• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
Pardon za preklepy, mam jich tam pozehnane, ale jsem hrozne KO, uz na to poradne nevidim... :pensive:

Mam tedka doma "tichou domacnost" tak jsem rada,ze jsem vas aspon docetla a trochu se pri tom i zasmala... :wink: Jsem pohadana s Yannem, jeho bracha me po nasi spolecne dovolene nemusi, jeho rodice jsem udajne hodne nastvala pred odjezdem a dneska se mnou skoro nemluvili a moje rodice jsem nastvala behem pobytu doma,takze opravdu parada :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Docela krize,jdu se trochu vyspat,snad prijdu na nejake reseni... :sweat_smile:
20. říj 2007 v 01:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Lucijo,

co to znamená že jsi z Ha?
Mě moc do psaní není, bohužel to asi nevyšlo, mencky už dorážejí..
Tak si dáme asi na pár měsíců od snažení opět pauzu.
Ale bylo to hezké si těch pár týdnů představovat, že bych mohla být těhotná..no, probuzení do reality je vždycky tvrdé, ale už je to tak.
tak přeju aspon pěkný víkend, vypadá to že dneska bude krásně!
20. říj 2007 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:

Adka, no ja este neviem, ako a co bude, mam v podstate dva mesiace na to, aby som si dala vsetko tu na SR do poriadku, lebo priatel by ma chcel uz od januara mat tam...
Priznam sa, ze sa tam chystam odist dost s obavami, ale co uz ,ked srdiecko taha.. :slight_smile: No bojim sa hlavne toho, ako si zvyknem, co tam budem robit a pod. ...a potom este aj ta jazykova bariera..
S priatelom sa rozpravame po anglicky, ale podla toho,co som pocula a co citam, to stacit nebude.. Takze by som sa asi mala vrhnut na ich rec.. :unamused:
S mojou pracou je to tak, ze nemam ani len tusenie, co budem robit tam... Tu som ekonomka, ale tam??? Zrejme sa pridam do klubu domacich, aspon zaial teda urcite..
Ten moj si z toho tazku hlavu berobi, vraj on sa o mna postara, ale je to tazke pre mna prijat to tak.. , predsa len ...mam 29 rokov a uz som si zvykla na urcitu samostatnost :slight_smile: .
20. říj 2007 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ozaj a ako ste riesili zdravotne poistenie?
Citala som, ze niektore ste si ani nezrusili trvaly pobyt na SR, takze to zatial necham aj ja tak.., ale co s tym ostatnym? Co vsetko tam budem potrebovat, ake doklady na urady? Viete poradit?
20. říj 2007 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Lucijo,tak tě vítám zase ve Francii.
No nakonec to byla rychlovka :grinning: ani jsem tomu taky sama nemohla uvěřit :grinning: Nevolnosti zatím nejsou.Za hodku jdu do práce a ani se mi tam moc nechce,návrat někdy ráno,připravila jsem si sebou hodně jídla,kdyby byl hladík,no myslím že určitě bude.Tak jsis Čech alespon trochu užila,my jedeme až na Vánoce.Tak pa
20. říj 2007 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby

vitam vsetky nove baby co sa k nam pridali, sorry za oneskorenie ale nejak som to tento tyzden odflakla, kvoli povinnostiam :sweat_smile:

Juliene, ohladom papierov, ak mozem moj postreh, co ako si budes chciet zistit vsetko a co ako si uz budes mysliet ze vies ako mas postupovat francuzske urady ta presvedcia ze nic nie je tak ako si si myslela ci myslis a tiez co urad to iny postup a vobec budes to asi ako vacsina z nas riesit za pochodu, ja som stresovala ako sibnuta so vsetkym a nakoniec sa to postupne vyriesilo, ako vravaia baby najdolezitejsie je positenie a s tym budes mat najmenej starosti, to pojdes na secu aj s priatelom a daju ti kartu (po urcitom case) na jeho cislo a potom si mozes priplatit mutuelle co odporucam ale nie je povinna. Dalej by si "mala" mat catre de sejour ale myslim ze to asi nie je povinnost - nazory na nu u clenov EU sa roznia a ak chces pracovat, to je trochu komplikovane ale vsetko sa da, hlavne sa nikde nenechaj odbit a na uradoch bud vzdy zdvorila, nie drza ale nenechaj so seba robit chuderku imigrantsku :wink:
neviem co ti odporucia ostatne baby ale toto je moja skusenost

na slovensku by si sa mala odhlasit zo zdravotky az ked budes poistena tu, da sa to postou, a ak si nechces platit socialku nahlas sa ako dobrovolne nezamstnana ktora si neplati nic, moja skusenost je ze je to zbytocne zdieranie lebo jedine na co si to ludia platia je dochodok, a ten sa pocita z poslednych 10 rokov tak myslim ze v tvojom veku je zbytocne platit 3000 mesacne ktore uz aj tak nikdy neuvidis.

ohladom trvaleho pobytu, neviem ako je to ked sa vydas, alebo budes mat deti to by ti asi baby skor poradili ale ja som si ho nemenila lebo viem ze ked mas TP tu a nie je to lahke lebo myslim ze na to potrebujes uz tu spominanu carte de sejour, ale na druhej strane potom ta tu budu gezovat za vymenenie vodicaku za ten ich ruzovy zdrap a co ja viem co este takze na to je asi vzdy dost casu zmenit TP ked uz si budes naozaj ista

ohladom jazyka, vsetci sa tvaria ze bez franiny sa tu neda a co ja viem este co ale cim dalej tym viac stretavam ludi co po francuzsky hovoria velmi slabo alebo vobec a funguju relativne normalne, takze tak

a tie obavy, neboj nic myslim ze sme ich mali vsetky, teda ja ich mam tak trochu stale, ale co, ved keby bolo vazne az tak zle vzdy sa mozes vratit domov, takze ked nejde o zivot nejde o nic a ak srdiecko vola myslim ze nie je o com :grinning:

vela stastia a informuj ako postupujes, mna osoben to bude urcite zaujimat

mimochodom to co sa stalo s pocasim kym som tu nebola :angry: aspon teda v lyone a tu v avignone, baby vy ste tu isto tancovali tance privolavajuce zimu :wink: priznajte sa :angry:
20. říj 2007 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, ha jsem myslela havirov...
Je mi fakt uprimne lito, jestli to tentokrat nevyslo :cry: Ale miminko si k vam urcite cestu najde,chce to trpelivost :dizzy_face:
20. říj 2007 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Babenky - idem si precitat co ste to tu vsetko popisali a ozvem sa co a ako u nas doma nove
vitam aj nove babenky
20. říj 2007 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, este rychlo vyuzijem konika lebo za chvilu pride moja cvokra a bude pol dvanastej vecer ked odide. nech je uz radsej zajtra. :wink:
20. říj 2007 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adka :frowning2: - dufam, ze to prezijes
ani ja nemam rada, ked k nam pridu - nastasie, ze nechodia az tak casto (a este jedno ma tesi - ze tuto blizo Lyonu byva aj jej dcera - takze aj ked pridu ku nam - tak neostavaju na cely pobyt - ale zajdu aj ku nej :grinning: :grinning: :grinning: )
inak sa pochvalim -uz nam vidno prve dva spodne zubky - nie su sice este uplne vonku - ale dufam pre mojho drobceka (ze titeto dva uz to najhorsie maju za sebou :slight_smile: )
a moja bambulka nachadza zalubu v samosedeni - este ju sice podopieram - ale uz sa udrzi (pozeram ze ako sa tu chvalim - tak sa mi krasne prevalila na jeden bok a kuka na mna z nasich perin :grinning: )
20. říj 2007 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - videla som vase fotocky - nadherne babo - obe vyzerate skvele - dufam, ze sa aj tak citite :slight_smile: - a este aj tatika mate skveleho :wink: - opatrujte sa dievcence
Nguyen - vy sa kedy nechate inspirovat :wink:
Tini - minule som zazrela taku statisiku o kojacich maminkach tu vo fr - zevraj 62 percent zien koji - ale v priemere dost kratko - iba 10 tyzdnov
Luci - dufam, ze to oblacno (o kt si pisala dnes naobed - sa uz zmenilo na polooblacno a ze do vecera sa vyjasni uplne :wink: )
Meleri - mas potvrdene to o com si pisala? lebo nemusi to byt uz definitivne - aj mne sa zdalo, ze som prisla o dietatko este uplne spociatku - pretoze mi zrazu prislo krvacanie a na moj vkus dost silne (a anvyse som "prisla" o vsetky tehotenske symptomy)- ale to bola len stara neodidna krv (a ja som kvoli tomu prbdela a prehrozovala niekolko dni a noci) - derzim palce - kym to nemaj lekarsky potvrdene - tak je este stale nadej :wink:
20. říj 2007 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Juliene - k tomu zdravotnemu - ja som sa doma odhlasila zo zdrav poistovne (doma v zdravotnej poistovni mi povedali, ze v ramci EU nemozes byt poistena v dvoch statoch) - tu som sa prehlasila od nadchadzajuceho mesaiaca - lenze som bola v tom case nezamestnana a sama som si neplatila (zdravotne som bola poistena na manzelovo meno)
ked som potom dokladovala papiere ku tehotenstvu a chcela som profitovat zo vsetkych vyhod ako pre domorodky - tak som musela potvrdit, ze som si platila zdrav poist na Slovensku - a to mi mamina doma vypytala formular E 104 priamo v zdravotnej
inak keby som bola mala samostatne zdravotne poistenie aspon 10 mesiacov pred predpokladanym terminom porodu - tak nebolo potrebne nic dokladovat (tych 10 mesiacov na vlastne meno a konto uplne stacilo)
vsetko som vybavovala cez carte de sejour - to bol moj prvy fr papier :sunglasses:
vodicak si mozes a aj nemusis vymienat - pokial mas europsky - tak ej to v pohode - problemy budu mat tak maximalne oni - ked Ti budu chciet stiahnut nejake tie body :grinning:
20. říj 2007 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jzfr ake mas ty vlastne info o tom vodicaku to ma zaujima lebo kazdy vravi ine a bihan uz mala vraj dake "odporucania" aby si ho vymenila tak len tak trpnem kedy sa niekto zastarie :unamused:

inspirovat....co ja viem, asi sa uz potom budem mat o com s vami bavit :grinning:
ale nie, robim si prdel, neviem, nejak sa este necitim na materstvo, ale hadam to pride :wink: co by moj drahy asi velmi ocenil :sweat_smile:
20. říj 2007 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak k tym papierom, ako vas citam kazda na to sla inak, myslim ze urad v kazdom kute fr si robi veci po svojom a normalne sa pytam ako mozu mat jednotnu legislativu ked uz len tieto postupy nemaju zjednotene, no cisty bordel :grinning:
20. říj 2007 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
no prave - jedine kde su jednotni - su strajky :grinning: - vtedy sa pridavaju aj ti, t sa to vobec netyka
20. říj 2007 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ako tak citam asi aj na sl maju dake nezrovnalosti mne povedlai ze nesmies byt nepoistena, o tom ze v dvoch statoch nesmies byt naraz mi nik nevravel ale ked to pises pride mi to vlastne logicke :unamused:
no nic, ja uz radsej nechcem nic vediet, len co ma zbytocne rozculuju, ah kay by bol zivot jednoduchy bez administrativy :grinning: :grinning: :grinning:

meleri, hlavu hore, raz to musi vyjst, MUSI, drzim palce :wink:
20. říj 2007 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
hovor mi o strajku, dnes som na pert dieu stravila mladost, vazne nehorazne, platis majland za listok a 30% TGV nepremava, na minutu by som ich vyrazila z tych ich teplych miesteciek kde dokopy nic nerobia :angry: a potom by mohli strajkovat kolko by len chceli, a ten dovod strajku je uuuuply vrchol, no nic len to pretrpiet, dufam ze sarko neustupi, to by bol asi 1 strajk po neviem akom case ktory by bol neuspesy, dufam ze potom uz prestanu s tymto prezitkom z 19 storocia :grinning:
20. říj 2007 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
oprava na "part dieu" aspon vidite aka som z toho mimo :sweat_smile:
20. říj 2007 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
strajky - aj ja viem svoje - uz som bola v piatom mesiaci - isla som z prace v sobotu vecer o osmej na bus (mimochodom tiez na part dieu :slight_smile: ) - stal tam taky ten tcl panacik a vravel, ze bus pride, lebo ze tento spoj chodi - vonku zima - bol december a ja tam chvilu cakala - ine busy chodili - ale ten moj nie :angry: - aj by som bola isla taxikom - lenze nikde nijaky - a tak som sa isla schovat do centra a kukala som ci nevidim bus - nevidela som a dokonca ani ziaden taxik :angry: - az o dve hodiny nato :angry: - no nakoniec som domov dosla a som rada, ze som neprechladla a ze sa ani vtedy mojim bruskovym babatkam nic nestalo :slight_smile:
co sa tyka mhd - dufam ze tam, kde sa stahujete mate dobre spoje - lebo ja tu to mam aj mimo strajkov mizerne :frowning2: :angry:
20. říj 2007 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
uff tam kde sa prave stahujeme nemane vobec ziadne spoje, ale chvalabohu je to na dva mesiace a mame auto, lebo byt co chceme sa uvolni az v januari :confounded:
20. říj 2007 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
hellou hellou.. vítam späť "doma" všetky cestovateľky :wink:
Dnes sme mali ďalšiu návštevu.. prišli okuknúť Sáru a priniesli darčeky :dizzy_face: (ja ľúbim darčeky :wink:).. Sára to všetko vnímala dosť "živo"...absolútne sa jej nechcelo spať... tak snáď bude poriadne spať túto noc :wink:
Zajtra sa nám snáď konečen podarí dať vyvolať fotky ako faire-parts, čo som vyrobila.. kuva, tu vôbec nie sú tie samoobslužné mašinky.. ma to normálne serie, lebo som túto záležitosť už chcela mať z krku...
No a jednou veľkou výhodou tohto ostrova je fakt, že sú tu štrajky dosť vzácne a hlavne vlasky tu nie sú vôbec :grinning: Ale TGV ma teda poriadne štvalo a poriadne často, keď som cestovala Rennes-Lorient...Jean-Yves raz kôli štrajku skoro nestihol lietadlo, keď mal priletieť na Slovensko.. a inak kôli tomu štrajku kontrolórov na Orly naši kamoši takmer zmeškali našu svadbu.. Ešte večer pred svadbou sme ich boli vyzdvihnúť v BA na letisku.. tak som toho tú noc veľa nenaspala :sweat_smile:
20. říj 2007 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako vidim, tak sme si vsetky tie strajky pekne odtrpeli :angry:
myslite, ze ten minuly cas je namieste? :grinning:
20. říj 2007 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj Bihan - tak ma zaujima - vy ste v ktorom casovom pasme? - totizto tak sa mi zda, ze si raz prispievala uz rano o siestej - no a to by mna nikto dobrovolne z postele takto skoro rano nedostal (az na moje deti :slight_smile: )
sice este som vstavala niekedy aj kvoli praci (ale to nebolo :slight_smile: , ale :angry: :confounded: :rolling_eyes: )
20. říj 2007 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme tu momentálne o dve hodinky viac než v Európe (teda SELČ), keď prejdete na zimný čas, budú tu o tri viac... o šiestej ma tiež nikto z postele nedostane :wink: aj keď som občas vstávala s manželom a ak som nemohla zabrať, hneď som bola na koníkovi :wink:
20. říj 2007 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem :slight_smile:
20. říj 2007 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen - az teraz som si vsimla, ze si sa pytala na ten vodicak
ja som ho vymenila (lebo - ale to nepovedzte nikomu :zipper_mouth: - ja som taky strachopud :sweat_smile: - a rada mam vsetky uradne veci vybavene :sweat_smile: ) - mam tu vsak kamosku (polka) a ona dodnes jazdi na polsky vodicak (uz je vo fr asi 4 roky)
ked mas europsky (medzinarodny) VP, tak ta donutit nemozu, aby si si ho vymenila - kedze si slobodny obcan v ramci eu a tu platia vsetky europske vp, ALE vsetci zabozruti ta budu presviedcat o "vhodnosti" mat svoj fr VP (neviem ako to zdovodnuju oficialne, ale neoficialne ti na nasom nemaju ako strhnut body a ani ti ho nemozu zabavit - kdezto ten fr ano!!!)
pytala som sa este tety pri pepazke, ze ked budem doma v SR - ona, ze budem jazdit na fr VP a ak by som sa tam nahodou prestahovala zmena TP), tak ze mi na nasej policii vymenia moj terajsi za slovensky (tusim som ani nic neplatila za vymenu - iba som si bola po take tlacivo - to som im zaslala spolu s kopiou mojho vp a oni mi poslali predvolanie na nejaky den a vymenili mi to na pockanie (ani preklad nechceli - teda oficilne nechceli - ja som im tam prekladala, co potrebovali :grinning: :grinning: )
20. říj 2007 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jzfr dakujem
ja uz sa na tom iba smejem (cez slzy) lebo som mala neskutocne opletacky ohladom pracovneho povolenia, s ostatnymi papiermi som to vykryla celkom v poho ale kym to nechytil firemny pravnik tak ma prehanali strasnym sposobom hlavne tu v avignone kde je priserne vela imigrantov hlavne ako by som to - no moslimskeho povodu - co nie je v tejto krajine nic moc a nakolko skoro nik nevedel kde lezi slovensko boli voci mne maximalne odmerani a dokonca som sa stretla s reakciou ked som doniesla promesse d embauche s udajmi o plate aky mi prislubili povedal mi jeden pan z DDTE ze nie je pripustne aby "nejaka ruska" mala vyssi plat ako je priemer vo fr. To ma totalne rozbilo, vtedy som si zbalila veci a moj drahy mal co robit aby ma presvedcil aby som ostala, nakoniec ten pan bol "nuteny" ako sam povedal mi povolenie dat ale iba na 5 mesiacov a teraz to uz na CDI radsej riesi firma lebo som rezignovala a v robote som povedala ze sa odmietam dat urazat nejakymi kancelarskymi krysami co maju sotva maturitu :angry:
20. říj 2007 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan dik za privitanie aj by som ta privitala medzi mamami ale nakolko ja sama nou zatail nie som, akosi mi neprinalezi toto pravo tak prenecham dievcatam :grinning:
20. říj 2007 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
neviem kolko ich mate v Avignone - ale tes sa na lyon
tu ich je tolko - ze ma minule zastavil jeden dedusko a tak mi obdivoval moje deticky a veeeelmi sa tesil ze mam beloskov (inak sa mu necudujem - tu kde byvam je tych matoh (cele v ciernom + sietka cez oci) a ono to robi pestunky!!!!!!!!!!!!!!!!!)
noc v zlom voci ostatnym etnikam ani nabozenstvam - ale co je vela, to je vela na mna to posobi strasne deprimujuco a zuzujuco (a navyse este ma aj ti ich chlapi vyzliekaju pohladom!!!!! tak mam fakt dost!)
(tie vykricniky su iba a iba pre tie, kt su oddete identicky ako som opisala - ziadna ina satka ani iny odev mi nevadi (dokonca mnohe satky mozu byt velmi esteticke - ak je to pekne zviazane a zladene so satstvom) - takze Nguyen drzme si palce
20. říj 2007 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnesna hodina fr so SR je za nami - prerusilo ma - nemala som nabitu baterku na telefone - ale snad to mamina vydrzi :grinning: - zavolam jej potom zajtra - lebo teraz som bez draaaatu :grinning:
este ze je net
:grinning:
Meleri - vzdy je nadej! len vydrz! jedno male svedectvo (z dnes), ktore sa ma osobne dotyka (mam tu jednu znamu, ktora sa snazi o babatko uz pomerne dlho - chceli babo este prv ako som ja otehotnela!!)
neviem, ci ta to potesi - dufam, ze ano - tiez podstupovala neviem aku liecbu, aby mohli mat babo - a ona si dovolila otehotniet vtedy ked vobec nemala! :grinning: mala nejaku tu pauzu v liecbe - lebo ani po hormonoch sa jej cyklus neupravil a vzdy v tom mala nejaku sarapatu
viem, ze sa usilovali uz druhyrok a nijak sa im nedarilo (podla lekarov bolo vsetko v poriadku (az na jej cyklus) - ale ako mi vravela, tak jej ta liecba (aspon to, co absolvovala) nijako nezaberala - nic sa s jej cyklom nedialo - no a vidis to - prislo to vtedy, ked to nikto necakal :wink:
Drzim silno paste
20. říj 2007 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek