• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
ja som rodila v štátnej nemocnici, ale v Loriente som mala vyhliadnutú kliniku... myslím, že je to o pocitoch.
20. srp 2008 ve 22:09  • Odpověz  • To se mi líbí
to hej ja nehovorim , ze nemocnice su zle, su na vysokej urovni , ale na klinike to bol moj lekar ktory ma sledoval 9 mesiacov , on ma operoval kazdy den za mnou chodil na kontrolu, mala som sukromie a pokoj , v nemocnici nevies kzdy mesiac ktora porodna baba , ta tohto mesiaca uvidi, ked rodis tak doktor tam nie je , len v pripade nudze,
a po porode som lekara nevidela ani raz.....
kazdemu vyhovuje nieco ine , ja viem ked budem znova tehotne ,ze idem znova na kliniku a ktomuto lekarovy.
20. srp 2008 ve 22:20  • Odpověz  • To se mi líbí
jj, to je jasné.. ja som mala tam na klinike úžasného doktora a bolo mi ľúto, keď som odchádzala. Na Reunione som nemala vl. lekára, tak mi to bolo jedno.. a moja PA sa volala Wendy ako z Petra Pana.. na to nikdy nezabudnem :grinning: Lekár bol taký mladý tmavý symaťák :wink:
20. srp 2008 ve 22:23  • Odpověz  • To se mi líbí
moj je zid je super, komu som ho odporucala , tak si ho len chvalili. nemam slov, a nie je drahy , ked poviem , ze platim 28 euro tak nikto nechape, tak isto ako moja pediatricka azdy pediatr na okoly berie min. 60 euro a polovica nestoji zato a moja 28 alebo 31 na josha a je vyborna, kazdy si ju chvali.
20. srp 2008 ve 22:27  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
holky tak jsem to včera nějak moc nestihla psát, a nějak tak nevím o čem jste se to bavily..
hádám že o porodu..
já jsem tedkom tak plna radosti že myslím pořád na toho našeho synečka a hážu porod atd..za hlavu...ale ono to asi přijde! Ty obavy, atd...

Akorát mě trápí, že mi doktor řekl, že mám placentu přilepenou pod miminkem na děložním krčku, a že doufá, že ta placenta vystoupí nahoru, do 28 týdne, jinak prý pak hrozí nějaké problémy...tak mě to vyděsilo, zvlášt když teda zítra letím do toho česka...on mluvil o krvácení, že jestli začnu krvácet tak musím hned někde k doktorovi.... :frowning2: tak mám z toho tedkom strach...a víte jak to v česku je - lidé a doktoři jsou tam ochota sama..:( zvlášť v Ostravě...upřímně jsem fakt ráda, že co se týče zdravotnictví, že jsem tady..

Jinak nevím jestli budu moct psát z česka, já tam na to nemám moc myšlenky, a naši nemají počítač a trajdat po kavárnách se mi moc nechce, tak se určitě ozvu jak se zas vrátím! :slight_smile:)
21. srp 2008 v 05:00  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Karolinko,

snažila jsem to tak nějak dočíst co tu píšete, aspon trošku a tak jsem se dozvěděla, že jste se zasnoubili!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Gratuluju, to je moc krásné!!

Kuličko,

my nějakou knížku i měli, jenže manžel ji zašantročil, a tedkom není nic...a druhou už nekupuju.. :angry: on ji někde zatáhl do práce a už se neobjevila..
Mi se fakt líbí ten Filip, Gabriel, Samuel, Yann.....manžel řekl prý Ulysse nebo Aimé :angry: si dělá asi srandu...
21. srp 2008 v 05:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Meleri, tak stastnu cestu domov, bez problemov, a hlavne davaj si na seba pozor,
neboj vsetko bude dobre; nemysli na zle vsetko, vsetko bude dobre, mas pravdu niekedy si myslim ze je lepsie byt tu co sa tyka starostlivosti, zdravotnej. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
este raz stastnu cestu......
21. srp 2008 v 08:11  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte

Bisule vitaj :slight_smile:

Peti - stastnu cestu a pekny a pohodovy pobyt v CR :slight_smile:

Luci - som citala, ze sa u vas na plazi opaloval asi metrovy zralok :grinning:

Luci (v BB) - tiez som drobcom kupovala malinke jogurty bez cukru (aj danone aj nestle) a potom som im asi v 9.-10. mesiaci dala aj yoplait petit filou(ale taky bez prisad a bez konzervantov, vhodne od 5. mesiaca - a fakt boli ine ako klasicke detske jogurty, kde citit fajnu sladucku umelinu a vidis nadhernu ruzovu farbu - krajsiu ako na jahodach)
21. srp 2008 v 10:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Cauky!

Jani - prave jsem to taky cetla, ze metrovy ;) Yann totiz vcera prisel z prace s tim, ze u nas plave 4-metrovy zralok !!!! :grinning: Ti chlapi nekdy tak prehani, to je fakt hruza :grinning: :sunglasses:

Peti, stastnou cestu!!! Jak dlouho tam budes?
Teda manzel ma opravdu zajimavy vyber jmen, kam na to chodi? ;))
21. srp 2008 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Meleri,

me taky jeste porod netrapi, zatim jsem "confiente". To ja jen, ze sepisuju porodni plan tak jsem se ptala jak a co kde probihalo, abych vychytala ty nejvetsi veci, co jako bych chtela a co ne. Myslim, ze ten strach prijde pozdeji.

Letadlo mas nejlepsi cestovaci prostredek, tak tfuj tfuj at je vsecko v poradku. Hodne polehavej, my te tu pak zas uvitame az se dostanes k internetu, neboj :slight_smile: Uzij si rodicu, to je dulezitejsi. Nech se hyckat :dizzy_face:

Jinac manza si urco dela srandu. To neni mozny takovy desny jmena :grinning: Zkus to chvilu nechat plavat.

Luci - no jo chlapi, kdyz vytahnou rybu tak ma 20 cm - pod miru. Ostatnim rybarum na rybnice reknou taaakovahle (rozumej 50 cm) a pak v hospode taaaaaakovahle (to uz narostla aspon do metru) no a manzelce doma taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakovahle (to uz by ji neunesl, tak ji zas pustil :grinning: ) To znam.
21. srp 2008 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte.
Meleri, dakujem :dizzy_face: Zelam ti stastnu cestu, uzi si to tam, rodicov a celkovo si to vychutnaj na 200% :wink: A na ako dlho tam vlastne ides? Inak aj ja si myslim, ze tvoj manzel asi sranduje s tymi menami :grinning: :grinning: :grinning: lebo jedno lepsie ako druhe :grinning: S tych mien co si pisala sa mi asi najviac paci Samuel :wink:
Ja som o tom zralokovi ani nepocula :sweat_smile: musim kuknut na internete.
Prave som si spomenula - niektora tu spominala tu katastrofu co sa stala tu v Bonifaciu. Je to nieco hrozne a myslim, ze ti dvaja chlapci su zatial vo vazbe (ja si nemyslim, ze je to spravna volba). Stalo sa to len o nieco vyssie na schodikoch kde sedime s mojou mamcou na fotke. Ti chalani boli tam niekde kde su hore domy, kamen sa odbil od skal a ... ved viete co sa stalo :unamused: Fakt hrozna zhoda nahod :pensive:
21. srp 2008 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
No jo, spominala som ze si tam bola na prechadzke. Clovek aby nosil helmu na vylety.
To ani neviem ze kamen sa odbil od skal, ja som myslela ze oni hadzali.

My sme mali s menami tiez dobry problem. Najlepsie bolo, ked David navrhol pre dievca ze Ursula a pre chlapca Abel alebo Vincent. No a nechcel z tych mien ustupit, na stastie sme potom nasli jedno ktore sa pacilo obom.
21. srp 2008 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
No oni ho hodili, chceli zevraj do mora (aj ked je to takmer nemozne dohodit odtial do mora) a ten kamen sa nizsie odbil.
21. srp 2008 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
vies si predsatavit tu matku mas v naruci dieta a spokojne si dovolenkujes a zrazu kkamen z dialky , a drzis len mrtve telo, dietata, ja neviem asi by som sa zblaznila, hned na mieste, radsej ani nemysliet. :frowning2:
21. srp 2008 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja tiez nemyslim ze chceli umyselne hodit do nich, mozno aj keby hadzali do ludi tak len ako vystrasit. Alebo fakt dohodit do mora.
Erika, to si ani neviem predstavit. Vobec!
21. srp 2008 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Oni to ani nehadzali na ludi, pretoze tych zvrchu nie je vidno. to je ten problem, ze ta mamicka ani nevidela odkial, proste len ten kamen nahle padol. A zevraj mal 1kg :confounded: Ta mamina dni potom len opakovala "Rendez-moi mon bébé", no hrozna udalost :frowning2:
21. srp 2008 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
strasne, strasne, clovek sa stara piple, a staci len minute a nic je po vsetkom, najhorsie je podla mna ,ze mozno tym chlapcom , je tozatial jedno , pre nich je to len hra, vies co soi myslim , je to vinou tych blbych pocitacovych hier , tam sa stale hraju , ze niekoho zabijaju, a nevidia a necitia, bolest a utrpenie toho druheho, ved stoho musi kazdy normalny clovek zblbnut.
21. srp 2008 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Pre nich to bola len hra, ze hadzu kamene do dialky. Oni tych ludi dole ani nevideli. Ale myslim si ze zato, ze to bolo tak zmedializovane im hrozi nieco ako 20 rokov vazenia. Ja by som urcite volila iny trest. Rodicom ani 20 rokov dietatko nevrati a ti dvaja chalani budu mat zniceny zivot. :unamused:
21. srp 2008 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte
Vsetkym Jankam vsetko najlepsie k meninaaaaam:wink:

Meleri tvoj manzel ma dobry zmysel pre humor, este mate casu dost tak snad ho napadnu aj nejake normalnejsie mena. Prajem stastnu cestu a uzi si to v Cechach.

My sme teraz boli len tyzden doma, ubehlo to strasne rychlo ale zase na Vianoce sme na Slovensku.Zobrala som Francka na Bojnicky zamok a pacilo sa mu tam. Kupili sme si aj oblatky a zobrali sme so vsetkymi prichutami co mali.Mnam ja to mam strasne rada.
Kupili sme ten baby cook tak sa zajtra chystam v tom urobit mrkvu. Za tie tri tyzdne co sme dovolenkovali tak malinky uz sedi a zdokonalil si plazenie a teraz sa uz stavia v postielke.Znizili sme mu postielku o par cm ale bude musiet ist uplne dole lebo dnes rano uz kukuckoval ale neklacal ale uz stal :confused: V obyvacke sa doplazi k nabytku kde je telka a postavi sa a tak sa tesi z toho.

To je hrozne co sa stalo a take nieco si neviem ani predstavit Erika.
21. srp 2008 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Janka ako si si pekne zagratulovala!
Vobec ma nenapadlo ze dnes je Janky. Tak vsetko najlepsie!
A ked uz sme pri tych gratulaciach, tak ja budem mat v pondelok 25 rokov. :cry: Stara korcula!

Jullian je sikovny chlapec. Skusila si ho dat spat do inej izby?

Fakt ten kamen mal 1 kg? Ja som myslela ze to bol len nejaky mensi kamienok, ktory proste udrel na nespravne miesto na hlavicke.
21. srp 2008 ve 14:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Kulicka k tvojej otazke, v nemocnici kde som rodila tak klystir nedavali a myslim ze ani neholia. Ja sa holim stale takze s tym som si nerobila starosti i ked ku koncu to bolo fakt dost obtiazne sa oholit ale parkrat mi pomohol Franck. Na nemocnicu kde som rodila ja nedam dopustit, pomohli mi velmi s kojenim. Ja som si robila tazku hlavu z toho ze sa im tam po..... ale stihla som to este doma :sunglasses: .
21. srp 2008 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
No praveze v tom je ta hroza,ze ten kamen bol tazky :unamused: Ziadna sanca :pensive:
Ja sa teda tiez pripajam ku gratulaciam vsetkym jankam. Je pravda, ze tu vo fr uz meniny ani nesledujem :sweat_smile:
Lenka, zapisujem, pondelok narodky :wink:
21. srp 2008 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
25 rokov to je nic, to si este zasrana, oproti mne ja mam 32 to je uz stara korcula a nie 25 rokov
21. srp 2008 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Dakujem Leni :grinning: Takze si zaznamenavam pondelok ale pre istotu vsetko najlepsie. Leni ze stara korcula ,co mam potom povedat ja. Este sme ho nedali ale v piatok to skusime ked je Franck doma cez vikend. Tak som zvedava ako to zvladne.Inac nema problem spat na roznych miestach len to budenie sa po 3 hodinach tak uvidime ci to pomoze. Dakujem za tip:wink: a skusim jej napisat, uvidime co poradi
21. srp 2008 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Erika este aj ty ze stara :grinning:
21. srp 2008 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak som zvedava ako to dopadne, ci bude spat ci nie.

Jasne ze stara... ked si spomeniem na to ked som mala 16 - 17 rokov. Tie casy su uz nenavratne prec!
21. srp 2008 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni jasne ze stara, ved uz budes mat stvrt storocia :grinning: :grinning: :grinning:
21. srp 2008 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak ja si uz ani nespominam ked som mala 25 :grinning:
21. srp 2008 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
no ja uz som prekrocis 30 ku a je to , uz to ide rychlo.
pre istotu vsetko najlepsie, k narodeninam, pre istotu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ty stara korcula :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

ani ja yz nesladujem tie meniny od kedy som tu.
21. srp 2008 ve 14:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Baby ked uz sa to takto nudite... Ake ste znamenia? Ja dost verim na take veci, takze takto si o vas aspon urobim urcitu predstavu ake ste v skutocnosti :grinning:

Ja som teda pochopitelne PANNA, ked som narodena teraz na konci augusta.

A vy?
21. srp 2008 ve 14:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek