• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
ahojte vsetky ja sa hlasim na kratko sme chory od vcera, a najhorsie je natom Josh teraz ma znova 39 takze podla mna to uz nie je prechladenie, uvidime zajtra, zatial my ho je neskutocne luto...
strach nan pozriet, je mi ho tak luto :frowning2:
23. srp 2008 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, to mi je ľúto :frowning2: malé deti ti by nemali byť choré...

Ale niečo som našla na pobavenie... na tejto stránke sa dá vytvoriť a objednať vlastná potvorka.. uvažujem o personalizovanom darčeku na narodeniny :grinning: http://curlyqcuties.com/
23. srp 2008 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan dakujem , je mi to strane luto ho vidiet v takomto stave , inac pozrela som si ten vypis, v teme , ze mlika nesplnaju normy, bol to zbytocny poplach , ta vec je o niecom uplne inom , ta lekarka ju len zbytocne nastrasila.
t ti pisem , pretoze som videla ze si tiez dala prispevok.

idem sa pozriet na ten tvoj link
23. srp 2008 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
vyzera to byt dobre ked budem mat cas tak sa nato pozriem .

inac dnes mame vyrocie svadby , a ja som v strasnom stave, to bude oslava, predstavovala som si to inak
23. srp 2008 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

Erika - blahozelam k vyrociu a zelam rychle uzdravenie celej rodinky, aby ste mohli pekne spolu vsetci oslavovat :wink:
23. srp 2008 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem moja, :slight_smile:
23. srp 2008 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika aj ja sa pripajam ku gratulaciam k vasmu vyrociu.
Lenka, som sa zasmiala, lebo ked som bola mala tak aj ja som mala babiku Filipku :grinning: :grinning: a tiez neviem ako ma to meno napadlo :sweat_smile: Vlastne ta babika je stale u nasich a tiez je to moje "babatko" :grinning:
23. srp 2008 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
DAKUJEM TI KAROL, :slight_smile:
23. srp 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, drzim palce at se Josh brzy uzdravi, asi nejaka viroza, ze? :frowning2:
Doufam, ze si vyroci uzijete i tak...
23. srp 2008 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte , no my sme to dostali od malej ktoru strazim, ale josh najviac, trpy, dnes mal 39, no a ja mam cerveny nos vsetko ma boli tak budem super sexi pre mojho muza ze?
ako naschval, este raz vam dakujem, prajem dobru noc, vsetkym a zajra....
23. srp 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

jak uzivate vikend? My meli pracovni sobotu. Zvladli jsme diky sousedum prorezat celou zahradu, konecne uz to tu nevypada jako v dzungli :slight_smile:

Eriko, to je mi lito :frowning2: Zrovna v patek jsem si volala s kamoskou a ta mi vypravela, jak jeji sestrenka, co ma 3 letou dcerusku o ni malem prisla kvuli nejaky vzacny meningitide a ze prej ji zachranili kolostrem od kravy, pac nemohli sehnat od kojici cloveci maminky. Doktori prej cuceli na drat a nechapali.
A pac ty kamaradky holcicka prave prodelala nemoc s antibiotiky (v 10 mesicich), kamoska vytahla z mrazaku posledni zmrazeny matersky mlicko a pry se ji ta holcicka po tom krasne rychle spravila. Takze doporucuju. Snad to u vas neni nic vazneho :dizzy_face:
24. srp 2008 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kulicko, to mi je luto , ta mala si musela chudacik vytrpiet.
no Josh sa chvala bohu zobudil v pohode, uz nemal horucku, tak som rada, bez liekov si ju sam stahol a pekne sa z toho dosta, mal peknu tvaricku oproti vcerajsku, ako zbyty; bola to hroza.

inac ako sa mi mas?
ako prezivas tehotenstvo, uz sa ti to pomaly blizi , pomaly, pomaly,......
24. srp 2008 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Eriko,

No to jsem rada, ze se Josh uz zotavil. Ted jeste chvilu klid a bude jak rybicka :dizzy_face:

Tehu zatim probiha uplne suprove. Akorat se citim desne unavena, takze pomalu zacinam premyslet o tom, ze prestanu brat klienty, pac za volantem doopravdy spim a u klienta vubec nejsem ucinna tj. travim moc casu premejslenim co vlastne musim udelat, mam problemy se vyjadrit a tak, takze tam stravim misto obvyklych 4 hodin mnohem vic a to neni dobry ani pro me, ani pro klienta. Ze zakona mi materska zacina az 6. 10. Chtela jsem pracovat dyl, ale asi to nepujde. Tak uvidime. Pomalicku se nam to blizi a zatim se tesim :slight_smile: Zatim me obavy z porodu nejak mijeji. Verim, ze to spolu zvladneme. Vsichni tri :slight_smile:

Dneska tu mame prsivo, takovej jemnej desticek, na stromech uz zloutne listi.. takovy podzimni. A na baraku jeste tolik prace, ale nedeli si delame odpocinkovou. Hm, skoro bych zatopila v krbu. Uz se tesim, az ho zacneme pouzivat, ale zatim nemame drivi. Musime to nekde sehnat.
24. srp 2008 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
JUJ moja tak si davaj pozor , ja viem nemas to lahke , hlavne za volantom , aked si unavena, mas pravdu , a ta materska ked to naozaj nezvladas porozpravaj sa s lekarom , moze ta vypisat aj skor, no dufam ,ze bude vsetko v pohode, a s domcekom pomaly, viem si predstavit ako sa tesis na krb, tak uz len to drevo vam treba pozhanat.

drz sa moja, potrebujes vela sil pre babo. :slight_smile:
24. srp 2008 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hi hi Eriko, ja mam celkem vyhodu v tom, ze jsem na svoje konto, takze vlastne s praci muzu seknout kdy chci, ale to znamena, ze nebudeme mit z me strany zadny prijem (i kdyz ani ted to neni slavny, ale aspon neco :slight_smile: ). Tak zacinam premyslet kdy tak asi skoncim :sweat_smile: Mas pravdu, ze potrebuu nabrat sil. Jsem takovy vyzlatko a peknej uzlik nervu, tak abych se dala do kupy :slight_smile:

A co vy? Ted uz vsecko dobry? Jak jste oslavili vyroci? Asi moc ne, vid, kdyz chudinka Josh byl marod. Tak doufam, ze si to nahrazujete aspon dneska :dizzy_face:
24. srp 2008 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to mas ako ja ked som cakala pata robila som na cierno tak som robila do konaca 8 mesiaca v restauracii, nebudem ti hovorit s mojim bruchom, co to bolo , ale bolo to z mojej vlastnej vole , a dalo mi to moznost nakupit veci pre pata , ake som snivala,
u josha som pracovala, do 7 mesiaca , ale to uz doma, ale aj to unavuje ked straziz deti , dvihas a podobne.

ako sme oslavili , no tym , ze aj ja som bola chora ,a zhroznym chsichtom tak nebol mnou nadseny , moja vina to nie je , take to bolo o nicom dostala som parfem.
hlavne som rada , ze josh je uz na lepsom , i ked ma trochu teplotu , ale vidno ,ze mu je lepsie, ja som sama doma s Joshom , raafat odisiel s patom do disneylandu , tak si uzivam slobody.

davaj so pozor ako sa len da , rozpravas sa niekedy s dietatkom?
24. srp 2008 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo, presne tak, aspon muzu nakoupit i "blbosti" pro mimi :slight_smile: Zrovna tuhle jsem si prosadila uz nevim co na blesaku. Snad jednu soupravicku za euro, manza ji nechtel, tak rikam : jsou to moje prasule, tak je koukej vyndat :slight_smile: To je tak prijemny :slight_smile: My se jinac vzdycky shodnem, ale kdybych nemela vlastni vydelany penizky, tak by me to stalo hodne diplomacie a ten pocit, ze musim skemrat... :unamused: vysokoskolsky vzdelana holka :pensive: no fuj, ten nechci zazit!

Mno tak to jste meli oslavu nic moc. Asi tak jako my nase prvni vyroci svatby. To jsem byla na porade s praci celej den a pak vecer uplne grogy :confounded: To je smutny, to si dokazu predstavit. Akorat tys k tomu mela jeste ty obavy o Joshovo zdravi...Ale ted uz je fajn ne :slight_smile:

S detakem si povidame oba :slight_smile: Ne porad, ale obcas ju. Taky jsme zkusili haptonomii, takze obcas zkousime komunikovat i takto. Moc se mi na tyhle metode libi, ze porod vlastne neni nejakym predelem, ale pokracovanim neceho, co uz jsme zacali pred tim. Coz je vlastne logicky ze jo. Akorat dycky na nej zacnu francouzsky a pak si uvedomim, ze nee, ze bych mela cesky. Tak doufam, ze ho pak nepopletu. :sweat_smile:
24. srp 2008 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezky si uzij svobody, odfoukni si, polez, at je vam lip. Manza sel s Patou ju? To je hodnej. Tak doufam, ze jim tam neprsi. Dokazu si predstavit ty rozzareny ocicka Paty :slight_smile: Urco ti bude celej vecer vypravet co peknyho s tatkou delali. No tesim se na takovy okamziky, tesim :slight_smile:
24. srp 2008 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no on uz je tam ako doma, mame pernamentky takze si vies predstavit ked netreba platit ,tak moj muz nepovie nie, je pravda, ze kvoli detom sa oplati, nie , ved vsetko robime kvoli nim.

co sa tyka penazi tak viem co hovoris , pokial som zarabala, aj ja tak pohoda, avsak v momente ked nie tak to je ine kafe, hned to bolo citit , a stale zobranie ma nebavy, nie ze by nechcel , ale niekedy , naozaj niet zcoho dat, jeden plat,
vies ako to je obaja cudzinci nikto nam nepomaha, vsetko , co mame , mame z vlastnych ruk, ani jeden rodic nam financne nema ako pomoct, akoby aj mohli, z ich platov.
to nevadi ja som si uz zvykla , a spolieham sa na seba. :slight_smile:
24. srp 2008 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasne Erik, to je nejlepsi, moci se spolehnout sama na sebe. Clovek nikdy nevi, co se v zivote muze stat :unamused: Treba moje tchynka je ted hrozne rada, ze kdysi nepodlehla natlaku manzela, aby se 2ma synama zustala doma. Dneska je stastne rozvedena a ma duchod! Kdyby tehda podlehla, tak mela akorat tak holou pr*** :angry: A se dvema platama se samozrejme zije mnohem lip :slight_smile:

A na rodicich taky nemuzem chtit, aby nas zivili cely zivot! Presne to me deptalo, nez jsem konecne nasla aspon tu praci co mam : porad na nekom zavisla jeste v 26 letech, se zdravyma rukama :angry: Tak jsem rada, ze aspon neco mam. Proto to nechci pustit moc brzo, ale estli bude mimi potrebovat, tak prace pujde stranou. Ten "luxus" ziveni rodiny jen z manzelovy strany si dovolit muzem (i kdyz s odrenyma usima). Tak jsem stastna :slight_smile:

No ja jdu zas postouchnout manzela. Cuci na fotbal, tak abysme byli taky chvilu spolu.
Preji krasny vecer :dizzy_face:
24. srp 2008 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj tebe ,moja a oddychuj ako sa len da , potom sa uz bude tazko oddychovat :slight_smile:

pekny nedelny vecer
24. srp 2008 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko!

No kde ste vsetky? Hrate sa s Filipkami? he he he.

Erika, dufam ze Josh je zase ako rybicka. Oslavili ste nejak to vyrocie? Robila si nejaku slavnostnu veceru?

Ja by som dnes mala spravit nejaku slavnostnu ale ziadne specialne jedlo ma nenapada. Take co by som nepokazila... :sweat_smile:

Kulicka, kedy sa chystas do prace po narodeni babatka? Ked ste sa tu o tom bavili. Budes moct pracovat aj z domu?

Dalsia otazka... Naposledy ked som bola u doktora na prehliadke tak mi povedal ze Gabriel uz moze jest syry. Vsetky syry! Neviem co tym chcel povedat..., ze mu mam po jedle nakrajat Camembert?

Tini, dufam ze uz si stastne dorazila do Francuzska :slight_smile:
25. srp 2008 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko z Francuzska! A Lenke vsetko naj k 25 :wink: to je taky krasny vek, ani poriadne nepamatam :frowning2:
nestihla som vas precitat, co sa udialo od piatku, tak snad neskor, caka ma vybalovanie a debordelizacia. Musim takto verejne pochvalit MM, ze spravil doma kus prace a dokoncil vsetky nedorobky k mojej spokojnosti.
A navrhujem Lenke a Hanuk pouvazovat o juzanskom stretku, ok? Nemozem nedele a pondelky, inak som volna. MM planuje 1 tyzden dovcu v septembri, este netusim kedy a kde :dizzy_face:
25. srp 2008 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vitaj Tini! :grinning: To ja budem rada, ak bude pri našom príchode byt obývateľný :sweat_smile:

Lenke všetko najlepšie :dizzy_face:

Kočky, neideme spísať tie fr. doktorské kydy? Ako napr. vodu z vodovodu od 3m, všetky syry od 9m a pod...
My sme ledva teraz začali dávať lučinu a pod.

Keď už stretkujete... Blani, nechystáte sa v septembri do Cotes d Armor? :grinning:
25. srp 2008 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
Vsetko najlepsie Leni k narodeninam :dizzy_face:

vitaj Tini opat vo fr (aj ked doma na svk ti urcite nebolo zle :wink: )

tak krstiny dopadli lepsie ako som ocakavala - zvladla sme to s drobcami - sice sme celu omsu prechodili v tej mini predsieni kostola a ku koncu som ich vzala aj von (kedze krstili tri deti naraz a bolo to fakt strasne dlho :unamused: )
darcek nakoniec rozhodol MM - vravel, ze v jeho rodine daju iba krstni ten madailonik a ze ostatni daju hracky ( tak sme kupili velkeho winieho - inak teraz maju v toys r us velke zlavy na vsetko s winiem - takze aj ste planovali nieco take kupit pod stromcek - tak sa celkom oplati ist pozriet :wink: - nasi si pocas nakupu tiez "vylovili" svoje - Aninka maleho winieho a Mati take gumene umele auticko (cisternu))
25. srp 2008 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tini ,vitaj spat,
no josh je skoro v poriadku , aste nos mu stale akosi tecie a teplotu uz nema, takze som rada.
no oslava bola len taka , ja som tiez bola chora , tak som nemohla dat ani pusu, takz eto bolo take vlazne , veceru som spravila , aspon to.
vsetko najlepsie k narodeninam lenka :slight_smile:

co sa tyka syrov, pri Joshovi zatial nemozem koli alergii , ale pri patovy som daval male mnozstva , napriklad , do zeleniny, s meskom , dalo dobru chut pato to mal rad, alebo z cestovinami malinkymi, v kuskoch mi to nikdy nezjedol, davala , som mu kozi syr, gorgonzolu, vache kiri, a pod jemne syry,
jani , to je dobre, ze ste to vyriesili , z darcekmi , na krstiny.
25. srp 2008 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdaaar!
Leni, vsecko nej nej nej k narozeninam!!!! Kraaasny vek :dizzy_face: To uz si skoro nepamatuju, kdy mi bylo tak malo :grinning:

Ja chci taky stretko!!!!!! :grinning: To je naprd, ze jste vsecky tak daleko... Bihan, my se v Bretani asi mineme, ze jo? My tu nebudem od 18.9. do 2.10., coz vy tu asi zrovna budete, ne?

Kulicko a jak dlouho se chystas byt doma s mimcem? Jsi stejne dobra s tou tvoji praci, fakt te obdivuju.
25. srp 2008 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, teba som nerátala práve preto, že sa zaručene míňame :grinning: Budeme tam od 22.9. do 9.10. tak by sme to relatívne ešte mohli stihnúť :grinning: Keby sa vám chcelo prísť na sever, tak poznám najlepšiu Creperie v Bretónsku :dizzy_face:
25. srp 2008 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

tak me chytla kamoska hned po ranu a vydrzely jsme na telefonu az do ted. Este ze nesedim nikde v kanclu s kolegama :grinning:

Dneska mi prisly balicky s par plenkama. Tak se nemuzu vynadivat a balim panenku Ivanku jak o zavod a zkoumam jak je ktera znacka udelana. Jeste cekam jeden baglik. To mam ted Vanoce skoro porad :sweat_smile:

Ju Luci (Bihan) a kamze to jedete? Cote d'Armor je sirokej pojem. Mozna pres nej pojedeme ke tchynce, i kdyz teda v tu dobu, co tam budete uz budu mit peknej pupik a cestovat se mi moc chtit nebude. Zacinam premyslet, ze seknu s praci, protoze jsem fakt utahana i z nic nedelani a za volantem spim :confounded: Dej vedet. Nebylo by spatny se potkat i s Luci z Baule... :slight_smile:
Zpatky se zatim chystam uz po sestinedeli tj. na Novej rok, ale vazne uvidim jak to budem zvladat. Chystam se tak, pac mam prave tu vyhodu, ze ke klientovi jedu jen na 4 hodky, co jsem ale venku. Zbytek delam z domu, takze doufam, ze to sfouknu. Ale fakt uvidim. Estli bude mimi spinkat celou noc, estli nebude moc zima, abych ho mohla s sebou tahat (no v satku pod bundou by to snad slo), estli nebudu moc vyrizena a tak. Proste uvidime. Kdybych byla normalne zamestnana tak zustanu aspon rok.
Jinac Luci diky za slova obdivu, strasne je potrebuju, pac mam hodne sjety sebevedomi z toho debilniho trhu prace tady :frowning2:

Ahoj Tini, preji pevny nervy k debordelizaci. Ja bych taky rada debordelizovala, ale jak se do toho pustim, uz mi strasi v hlave : mela bys pracovat! Mela bys pracovat! Mam par dodelavek absolutne k udelani. Brrr.

Bihan, ty doktorsky kydy urco sepiste, az je budu poslouchat, abych dokazala odlisit kyd od dobre rady. To je hruza ti pediatri tady! Kamoska zrovna rikala, ze i ta jeji stoji za ... A kdyz tu clovek shani tehu caj, nebo malinikovej nebo caj pri kojeni tak na nej koukaj jako na pako. A prej tu nemaj ani bezlepkovy piskotky. Chjo, teda Frantici se moc nevytahli ohledne deti. Davaj je tady do jesli uz ve 3 mesicich, nekojej, nounou cucej na bednu a dite starej se... :angry: Este ze vas tu mam jinak bych si asi pripadala se svyma instinktama nenormalni! :slight_smile:
25. srp 2008 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, jasné, že si skvelá :dizzy_face: Ja by som v tehotenstve asi pracovať nezvládala.. vkuse som bola unavená a potrebovala som spať.. :grinning: Je skvelé, že máš prácu viac-menej na doba.. keď trošku zvolníš, tak to pri miminku určite zvládneš..

Cotes d Armor som myslela kdekoľvek :grinning: Celé bretónsko je maličké, takže by mi to neva, ale "základňu" v podobe svokrovcov máme medzi Paimpolom a St. Brieuc. By bolo fajn, keby sme dotrepali našich chlapov, nech sa bavia medzi sebou a my si môžem slepičiť :grinning:
25. srp 2008 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek