• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Ahoj Luci - dufam, ze sa uz vyjasnilo :slight_smile:
20. říj 2007 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
matohy :sweat_smile: skvely vyraz :grinning:
20. říj 2007 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
nikoho nechcem urazit - ale ked sa to vlni po chodnikoch,tak mam dost!
20. říj 2007 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ozaj Nguyen - doma varis ty, alebo drahy? - ja som uplne namako z azijskej kuchyne (teda z toho, co poznam - moj muz mi vyvara - a on rad take azijske specialitky - teda on vravi, ze vari tak svetovo - miesa techniky, pokrmy a chute - ale zakladom su take azijske omacky - nakupujeme v azijskom velkoobchode (asi 15 min peso)
20. říj 2007 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsfr - diky :dizzy_face: No uz se zacina vyjasnovat s muzem :wink:
S jeho rodinou to bude trvat trochu dyl. Mozna se to nevyjasni nikdy. Svokra proste chce,abych jim Leu davala hlidat nekolikrat do tydne,coz nepotrebuju a nechci. Abych ji udelala radost, necham ji hlidat tak 2x do mesice, a to podle mne uplne staci. A taky jsem ji nastvala,ze jsem je pozvala na obed, jenze mala zrovna hrozne knucela, tak jsem se ji venovala a nejedla jsem s nima. To je tak nastvalo, ze rekli,ze uz k nam nikdy na jidlo neprijdou :astonished: Nechapu. Nebo vcera jsme vstavali ve 2h rano,letadlo letelo v 6h rano,pak jsme az do 17h cestovali nez jsme se dostali domu, v 18h Lea usnula a ve 20h jsem ji musela vzbudit, protoze jsme museli ke svokre na veceri. To je tak neohleduplne od nich :frowning2: Ale sla jsem,protoze jsem nechtela delat problemy.

No ale nebudu si porad stezovat, stejne nic nezmenim. Hlavne ze jsme vsichni zdravi :wink:
20. říj 2007 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau Lucí, no kde seš? Tak to blbís, že Ti ta dovča tak blbě vyšla. Pro příště budeš vědět, že máš jet sama s Leušákem :wink: Pojď za náma :sweat_smile:
20. říj 2007 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrej, uz jsem tam :grinning:
20. říj 2007 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
uplne Ta chapem Luci, ja som prezivala to iste - ale par krat som do svokry (slovne) vyskocila (nomalne som velmi mila, ale ked chcem tak viem byt aj veeeelmi neprijemna :wink: :angry: :sunglasses: ) a bola som presne dost nerpijemna a odmerana a este ked mi nieco povedala - okamzite som presla do protiutoku (sebeobrany :slight_smile: ) - poukazala som ako sa to robilo u jej dcery (ich maznacik), kt ma o dva roky stasieho syna ako ja dvojcata a ze ked ich dceruska tak mohla - tak nechapem, preco by moje dvojcata mali byt merane inym metrom!!!! - dnes sme na oficianej urovni - ked je ku mne mila aj ja som mila - ale ked sa pcha nos, tam kde nema - vestrelujem tesaky :grinning: (dobre mam to, ze je muz na mojej strane :wink: )

som rada,ze je uz polooblacno takmer jasno :wink:
20. říj 2007 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ach jaj.. svokry :sweat_smile: Babulky, urobte to ako ja.. odsťahujte sa na druhý koniec svete a ručím vám za to, že svokry dajú pokoj :grinning: Ale tá moja je fakt v pohode.. zatiaľ som na nich so svokrom mala ťažké srdce len raz, ale keď sa malá narodila, boli strašne zlatí, lebo ráno po narodení im volal Jean-Yves, že už je na svete a večer ešte oni volali späť, aby sa opýtali, čo je nové...

Nguyen, z tej tvojej historky s DDTE mi behá mráz po chrbte... ja tích ignorantov zakomplexovaných mám fakt nakopať do zadku! :angry:

K tomu vodičáku: každý idiot na prefektúre vás bude presviedčať, že máte "interest" vymeniť si vodičák, ale nikto vám nepovie prečo... ale hlavne podľa európskeho práva nič meniť nemusíte! vodičáky sa medziúniovo uznávajú aj keby ste žili 100 rokov vo FR :wink:
21. říj 2007 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - s vodicakmi je to presne tak - ale kedze mne nemal kto poradit, tak som si ho vymenila :angry: - no dnes by som ho uz nemenila - aspon urcite nie po dobu, kedy budem mat aj fr obcianstvo - a to mi este tak skoro nehrozi (ozaj este si musim zistit ako je to s obcianstvom deti - rada by som, aby mali aj slovenske)
inak co sa tyka uradnikov - aj ja niecim prispejem :slight_smile: :confounded: :slight_smile: - ked sme sa sobasili - bolo to velmi komplikovane - kedze sme v tom istom case aj menili byt, aj drahy robotu a aj mesto - a v tom si ja pricupitam na matriku so slovenskymi papiermi (mnohi az vtedy poznali existenciu Slovenska) a s tou dolozkou ku sobasu (nase papiere mi ambasada prelozila, ale som si nevsimla, ze mi vlozila preklad aj do sobasneho potvrdenia - tu jednu veticku: ze som slobodna) - a tak ked sme dosli na urad - tak mily ujo na nas vyrukoval s tym - ze ten papier nie je v poriaku a ze ho musime dat prelozit (podotykam, ten papier bol pisany tromi jazykmi - anglicky, francuzsky a slovensky) - s drahym sme na seba nechapavo pozreli a ked sme si potom vsimli, co nam kazal prelozit - tak sme mysleli, ze to ani nezvladneme ( :angry: :grinning: ) - ujo chcel aby sme dali prelozit draheho priezvisko!!!! (toto uz bolo v utorok dopoludnia pred mojim odchodom (spoj som mala na druhy den) - tak sme sa zufali vratili domov - a ze sa zbalime a pocestujeme ku jeho rodicom - tam by sme sa podla zakona mohli zosobasit (v mieste tb rodicov to je mozne aj bez dokladovania edf, pevnej linky, alebo vypisu z dani) - tak sme vsetko pobalili do auta - ale drahy este pred odchodom nakukol do schranky - a nasiel v nej vypis z danoveho (prisiel o tri dni skor :slight_smile: ) - tak sme vsetko vybalili z auta a nasmerovali sme sa opat na tu matriku (ja som tajne deufala, ze sa nam bude venovat znova ten isty "chapavy" fonctionnaire - ale nie! skoda - tak som ho chcela napalit :wink: :sunglasses: ) - nakoniec nam to v pohode odklepli :slight_smile: - ale kym sme sa k tomu dopracovali nas to stalo nervov (aj ja sa pripajam k prefecture; DDTE story.....)
vidis to Nguyen - Ty si sa pytala, ze co maju fonctionnaires rovnake - tak toto :wink: :grinning:
21. říj 2007 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
no s tým menom sa aj mne stala jedna "srandička"... v otóbri som nastupovala na univerzitu v Rennes, do Fr som prišla v polke septembra a mali sme už s drahým zaplatenú dovču... na všetko len pár dní... Maminu som poprosila, aby mi poslala slovenský diplom a pár papierov, ktoré som potrebovala na zápis...
Až na to, že moja mamina mi napísala na obálku Lucinka a poslala do doporučene :sweat_smile: takže môj drahý to nemohol vyzdvihnúť s mojím čestným prehlásením, lebo tam nebolo Lucia ako na mojich dokladoch, ale Lucinka... fakt sila.. Bála som sa, že to prepošlú na Slovensko, tak aspoň zariadil, aby to tam podržali, kým prídem do FR.. dorazila som na pošlu s mojím pasom a všetko mi vydali bez problémov...
21. říj 2007 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no aspon ze to
21. říj 2007 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj ako sa mate dievcence?
21. říj 2007 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jzfr ja sa mam dobre citam svokra's storya tak sa sama seba pytam ci sa aj moja takto zopsuje ked budu deti :frowning2: lebo teraz je to jeden uzasny clovek aj so svokrom, teda buduci svokrovci aby som bola presna, dnes k nim ideme na obed, tak sa tesim, svokra je majster kuchar vietnamskej kuchyne mnam :wink:
inak ked si spominala to stahovanie sa a zaroven zmena roboty to je fakt pecka nieco take riesime aj my a keby sme nemali znameho v orpi tak ani nedostaneme byt, lebo v podstate v dobe prenajmu budeme obaja "nezamestni" lebo ja zatial cakam na papier na CDI a som zamestanana na sl a "vyslana" do sl firmou do firmy kde pracujem, prechodna finta, a moj drahy bude nastupovat do novej prace v druhom novembrovom tyzdni takze ziadna regie nam byt neprenajme ale mali sme neskutocne stastie ale ked si predstavim ze by som sa este aj vydavala asi by som skolabovala zo vsetkych tych veci okolo, klobuk dolu fakt
21. říj 2007 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bonjour, Lucija ja mam podobny problem so svokrovcami, to je hrozne ako oni dbaju na to aby boli vsetci pri stole nech sa deje co sa deje. ked sme boli u nich par krat na obed a este som kojila tak vsetko bolo teple prichystane a maly zacal byt prave hladny tak som ho isla nakojit a oni somary :grinning: vsetci na mna cakali, tak ked som sa vratila vsetko bolo studene :frowning2: tak si viete predstavit ako to chutilo. a vcerajsia navsteva? odisla o pol jednej v noci a maly nic nespal lebo ho to rusilo, ze nie je klud ako kazdy vecer. tak si viete predstavit aky sme dnes vsetci traja nevyspati. no co uz, ako sa cvokrovci vyjadrili, musia maleho este vidiet co najcastejsie lebo za tri tyzdne odchadzame na Slovensko. a vratime sa az zaciatkom februara. ale pridu za nami aj oni lebo ideme robit malemu uvitanie do zivota. :slight_smile: tak som sa vam postazovala, lebo ste tu len vy komu to mozem vyrozpravat. ozaj maly vcera tak uskrabol svokra ze az krvacal :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. říj 2007 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen - rada by som Ti povedala, ze tvoja svokra ostane taka ako je
mna moja sprvoti uplne zboznovala (ale to sme sa nevideli este tak casto) - u nas sa to "zopsulo", ked sa tu chela prilis udomacnovat a mna bu.erovat - a to si ja nenecham - je to taky manipulant - kt sa do vsetkeho starie a len to, co robi ona je spravne (mimochodom poznam strasne malo ludi, co ziju tym istym sposobom ako moji svokrovci - taka "dobra spolocnost" aj sa cudujem ako je mozne ze ma vzali do rodiny - bez manierov!!!) - no, ale ked som u nich tak sa vsetkemu prisposobujem - ale ked sme zase u nas, s manzelom sa zabavame na porusovani vsetkych zauzivanych tradicii (napr pesny poriadok pri stole, ovocie sa podla nich je priborom!!!! atd - takze ked su oni u nas - tak si to vychutnavam a just robim vsetko ludovo (rukou) :slight_smile: :grinning:
21. říj 2007 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
zerem ta :grinning: musis mat z toho bohovsku prdel viem si predstavit len tak dalej :grinning: :grinning: :grinning:
21. říj 2007 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, to zase moji svokrovci su taky s prepacenim sedliaci ono tu v Bretonsku su dost zastarali ludia.a ked pridu ku nam na navstevu tak svokra sa nahodi , riadne sa navonavkuje co sa ku babatkam vobec nema, a navesia na seba kopec nahrdelnikov a nausnica skoro az po kolena. a maly jej to vsetko trha a taha ju za usi :grinning:
21. říj 2007 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
adka, aj tvoji cvokrovci sú Bretónci? :grinning:
21. říj 2007 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
pockat baby, ked to tak po sebe citam -az som sa zlakla - nie sme prasiatka salat a hlavne jeme normalne priborom :grinning: - ale len ovocie jeme rukou (a aj niektore zakusky :grinning: )
a na com sme si este zgustli - je ze aperitiv si davame pri stole :grinning: a nie v tej casti kde ke gauc a stolik (cize nie v salone) len tak mimochodom jedalen a aj "salon" mame v jdnej miestnosti - ale princip je princip!
- no a to svokra ma dva salony na aperiiv (jeden na bezny aperitiv a druhy ked su napr vianoce, krstiny, alebo noble spolocnost- zatial v tom salone pila aperitiv asi uz 5x :grinning: ) - take si viete predstavit ake je topre nu sebazapretie
a minule som ju dorazila, ked som na stol neprestrela obrus (a na co budem zbytocne spinit dalsiu handru - a potom ju este aj budem musiet zehlit; a pritom mame stol pekny novy dreveny!) - no tak mi oznamila, ze to budeme ako v bistre - co ja vim, mne sa pacilo (a vecer sme sa na tom s muzom pobavili :slight_smile: - takze obrus ani nabuduce nebude :grinning: )
Adka ja by som snad brala radsej takych normalnych ludi so "zdravym sedliackym rozumom" - kt myslia normalne a lasku preukazuju citmi a nie umeleckym dojmom :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale aj ako povedala Bihan milujem darceky :dizzy_face: a co je na cvokre super - je jej dobry vkus! - toto jej musim teda uznat a este aj snad nos na dobre veci (a navyse za skvele ceny) - takze aspon na daco je dobra! - ale nie - teraz som k nej nepekna - celkom ju mam rada (ked je daleko :grinning: )
ale zato svokor :slight_smile: - to je poklad!
21. říj 2007 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan ano, tak to isto poznas. maju dost blbu povahu bretonci. a tvoji su aki?
21. říj 2007 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
:slight_smile: tak som si precitala vase story o svokrach... , uf.. pevne verim, ze ma nic take necaka.
Spominali ste tu aj svadbu..., co vsetko ste predtym museli zariadit, ake doklady dat prelozit a kde?
Vidim, ze ma toho caka strasne vela, co budem musiet zvladnut....
Ozaj a vy ste sa vsetky vydavali tam? Preco nie sa SR?
21. říj 2007 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, to jsi me hodne pobavila s tvyma historkama o svokre :grinning: :grinning: :grinning:
Je to fakt, musime si z toho delat srandu, je zbytecne si tim ztrpcovat zivot :wink: Moje byla uplne super, posralo se to az v den porodu, od te doby to proste skripe :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Chtela jsem se zeptat Bihan, jak jsi vlastne byla spokojena v porodnici??? Jak dlouho jsi tam byla?
21. říj 2007 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
juliene, obráť sa na ambasádu (alebo tvojnastávajúci na francúzsku v SR)... Papierov je ned hlavu a pre sobáš vo FR je všetko na stránke ambaásdy :wink:
Ja som sa vydávala civilne v Loriente a cirkevný sobáš s bielymi šatami sme malina Slovensku :wink:

Luci, čo sa týka pôrodnice, tak ma tam držali 5 dní - išlo ma z toho švihnúť, lebo som sa cítila úplne super a musela som tam tráviť dni na posteli :angry: Ale inak som sa mala super - individuálna izba, PA boli strašne zlaté (teda celý personál), navyše malú mi "vyťahoval" taký fešný gynekológ :wink:Nechcela som odísť na vlastnú žiadosť, lebo som sa na to necítila... navyše mi vôbec nešlo dojčenie, tak som vkuse "otravovala" PA :sweat_smile:
No a ešte ako si sa pýtala na môj ne-nástrih, hrádzu som nemasírovala... skôr si myslím, že zabrali homeo :grinning:
21. říj 2007 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminy, mám na vás ešte jednu otázočku.. kedy je novorodence schopný regulovať si teplotu? malú obliekam do bodíčka a pyžama - v nemocnici mi povedali, že bez čiapočky ani na krok, ale malá sa začala potiť na tvári, tak som jej oblikla niečo "vzdušnejšie".. ako vôbec poznám, či je v pohode?
Momentálne tu máme okolo 30 stupňov vonku, v byte asi 24.. to je vraj odporúčaná teplota vyhriatej izby napr. pri kúpeli...
21. říj 2007 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby..prepacte,ze som takto vtrhla do vasej temy,ale chcem sa vas nieco spytat..vystudovala som franinu,a pred materskou som ucila v jazykovke a na gymnaziu...a kedze by som Claru chcela ucit po francuzsky po troske a od malicka,chcem sa spytat,ci nemate niektora nejake CD s detskymi pesnickami..ci by ste mi o nemohli napalit a poslat,pripadne kupit...samozrejme,ze by sme sa vyrovali...
dakujem za odpovede,mozete do IP..
pekny dnik.. :wink:
21. říj 2007 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Nathalie ja mam CD tak ak chces ti napalim a poslem, su tam napr. pesnicky ako Alouette, Au clair de la lune, Sur le pont d Avignon tie urcite poznas :wink: Aj ostatne su pekne, aj malemu sa pacia :slight_smile: Tak mi len posli adresu kde ti to mam poslat.
21. říj 2007 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jzfr som si nevsimla otazku o vareni u nas doma tak to varim ja, moz drahy mi "vari" raclette :grinning: :grinning: :grinning: a ja sa staram "iba" o zemiaky inak celu "raclette" navari sam, uplne sam :grinning: :grinning: :grinning:
21. říj 2007 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
haha..tak takto varí aj môj chlap :grinning: a úplne ma ide rozhodiť, keď kúpiť niečo drahé ako steaky z lososa, alebo také fajné bavettky a keď začne variť, ani to neumyje, neosolí, neokorení a chce z toho vyrobiť niečo dobré.. tak to sa radšej chytám varechy ja.. Ale zato cestoviny robí úplne skvele :grinning:
21. říj 2007 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - neviem presne dokedy si babaka nedokazu regulovat samy teplotu - ja som vzdy skusala, ci nie su prilis teplucki, alebo naopak
zatial len narychlo k tomu obliekaniu - ja som ciapocku davala ked sme chodili vonku - ale v nej sa potom velmi potili - tak som volila bavlnene klobuciky (aj proti slnku a aj proti prievanu) - inak doma ani na noc nikdy ciapocky nemali
a ked bolo velmi teplo aj v noci -tak mi spavali iba v body s dlhym rukavom a v ponozkach bez prikryvky (a ak bolo teplo, ale nie az velmi - tak som ich v tom dlhorukavovom body supla do gigoteuse)
a ak bolo velmi teplo cez den - tak som si ich nechavala iba v body bez rukavov (viem, ze niektori nechavaju deti uplne naholo iba s plienockou - ja nie, mne moji s odhalenou hrudou boli uplne v pomykove (aj po kupeli, ked som ich obliekala som im vzdy polozila nieco na hrud (uterak, body, plienocku (ale nie pampers :grinning: )

inak vsetci v mojom okoli mi vraveli - ze pre malinke babatko je prehriatie ovela horsie ako podchladenie (teda som volila radsej o trosicku menej ako viac) a dodnes sa nestazovali :grinning:
ked sme tu v juni mali zopar velmi horucich dni - tak drobci, ale najma bambulka boli velmi nesvoji - skutocne im ta horucava prekazala (bambulku sme dokazali upokojit iba studensimi obkladmi na nozicky a rucicky)
21. říj 2007 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek