• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
NO ja tiez nemam basnicke crievko, takze pre mna nie, mne staci co robim teraz.
dakujem za to radio, trosku je komlikovanejsie , ale pozriem sa nato.
29. srp 2008 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte!
Vidim, ze sme sa tu zisli casopisove maniacky :wink: Mama a ja je fakt super! Leni, ty si sa pytala na recepty, ja som si povystrihovala z roznych casakov podla veku a mma ich nalepene v malom zositku, tak ti to prinesiem, ked sa stretneme a ked sa ti to bude pacit, mozes naskenovat pre ostatne baby. Ale sranda je, ze nikdy podla toho nevarim :grinning:
Casaky sa daju objednat aj tu do FR, ale za nehorazne drahe postovne, takze je asi lepsie objednat ich k rodicom a oni potom poslu, Kulicka, ked tak z ceskych ja som si oblubila Maminku.
29. srp 2008 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Drzte mi palce, chcem sa mustit do vymalovania schodiska, ale prekonat prirodzeny odpor MM k akejkolvek praci :grinning: Dnes ale ako na potvoru bude doma a robit nieco na PC, takze zacnem zajtra, ked bude snad cely den prec. Uz sa na to tesim, ja rada take robim, a mame nacatu pixlu farbu, co MM maloval teraz WC a balkon odspodu, tak by ju bolo skoda nespotrebovat celu. Som mu povedala, ze horsie ako to je, to nebude :grinning: Totizto schodisko je strieskane od nasho hafana, ked vrti chvostom a obtiera sa o steny :fearful:
29. srp 2008 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, jo Maminka je super! Mamca mi privezla dve cisla a precetla jsem je jednim dechem. No mozna ji zaukoluju :grinning:
Preju pevne nervy pri malovani. To strieskane schodisko znam taky :grinning: Nejlepsi je, kdyz venku pekne prsi a je tam blaticko nebo kdyz se vratime z plaze. Chjo, ale mame ji radi tu nasi chlupatici chodskou :dizzy_face:

Jsem zvedava, jak to zakulikujeme s miminkem. Na vetsi decka, co rady litaji, strasne "vyjizdi", ze se nemuzou ani hnout. Hned na ne steka at si koukaj drepnout a jsou hodnoucky :unamused: Ale mozna je to tim, ze nejsou "jeji". Tak uvidime.
29. srp 2008 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kočky, čo nové?

Pridávam sa, Mama a ja je super.. a myslím, že sa dá kúpiť v pdf formáte na stránke.. zdá sa mi, že som to videla, ale už si nepamätám presne. Z fr mám rada Famili

Dobrá stránka na recepty pre decká http://www.varime-detem.cz/

My sme dnes rodinovali a vybehli sme si s malou trochu na lúku, tak má zase habakuk nových fotos :grinning:
29. srp 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte , dobre ranko vam prajem, tak dnes ma byt horuci slnecny den , tak uvidime. :slight_smile:
30. srp 2008 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlasim vymalovane, podarilo sa mi to este vcera poobede. Akurat ze nemam uplne hladke steny, ale s takym plastickym vzorom, takze som sa riadne zapotila, aby farba chytila aj tam hlbsie, nie je to dokonale, ale kto nevie, ze som malovala, tak si tie male mapy nevsimne. A hlavne schodisko je krasne a pes ma zakaz vstupu :grinning:
Blani, aj my sme mali obavy, ako to bude mimco+pes. MM doniesol psovi z porodnice Alexovi ciapocku, co mu ju dali hned po porode, krasne si ju onuchal a ked sme dosli domov, tak sme psovi ukazali Alexa, on sedel, nuchal a cumel :grinning: a nejak to slo. Samozrejme na dvere , kde Alex spinkal, sme namontovali bariery, aby mu tam nechodil. Este zvykol strazit ALexa na terase, ked spinkal v kociari :grinning: Teraz su kamosi, Alex mu obcas hodi jedlo, ked uz sam nechce :grinning: a pes je vdacny dojizdak. Vstupila som si do svedomia a uz po Alexovi nedojedam ja, ale davam psovi, zaroven mu davam o trosku menej granul :sweat_smile:
Prajem krasne popoludnie a ja sa idem vycapit na slniecko.
30. srp 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fuj, tam je hic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
prelistovala som katalog z Autour de bebe, co som si vzala, ked som bola po novy drziak na flasu a nasla som v nom, co potrebujem: marchepied! ja som nevedela, ako sa to povie :sweat_smile: ked som sa snazila v castorame takemu fesnemu predavacovi vysvetlit, ze krpec je maly v kupelni k umyvadlu, tak ma odviedol medzi skladacie rebriky :grinning:
Neviete, co je 'auta'? tak to vyslovil MM, ze sa mam spytat teploskov... totizto nieco ma postipalo na nohe, miesto je hrozne cervene, teple, nebol to komar, mozno ovad a MM zahlasil, ze 'auta', pisem to foneticky, take nosove na konci, kurna, neviem to nikde v slovnike najst...
30. srp 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby!

Tak dnes tu na to prdite?
Ja som dnes vecer sama doma a tu akurat nikto nie je. :unamused:

Tini dufam ze si nasla co to bol za hmyz. My tu mame nastastie len komare, ale tie cez den nestipu a na noc mam na nich pripraveny pripravok do zastrcky.

Bihan dakujem za webstranku, zatial som ju len rychlo preletela ale je super ze tam je vsetko len pre deti.
30. srp 2008 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ale nie len bol teplo , tak som nechala zasrancov sa cvachtat , v bazeniku , na balkone.
tini , neviem , co je to , poznam , len komare, a osy a vcely, takze prepac.

teda komare mi doslova jedia moje deti , strasne!!!!!!
30. srp 2008 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,
tak se vracim ze zahrady, dneska byl vazne hic! Dopoledne jsme sli na trh a ja tam malem vazne sebou sekla, jak to peklo. Tocila se mi hlava.
Ale pak jsem se natahli na travnik do stinu a bylo. Konecne jeden letni den :slight_smile: Sla bych si zaplavat :pensive:

Tini prima, neboj, jestli tam mas nejaky mininedostatky tak si toho stejne nikdo nevsimne. Vis kolik der a fleku jsme objevili my v byvalem byte az pri "etat des lieux de sortie"?
Dekuju moc za povzbuzeni. No ja doufam, ze si ta nase psina zvykne, ze nebude zarlit, pac ted jak se hnu k jinymu psu ho podrbat uz ho odhani :unamused:

To hovado se tu rekne jako tunak :grinning: "ton". Jak se to pise ani manza nevi :grinning: Je to mozny, ze to bylo hovado. My tu ted mame strasne moc komaru, jsem pozrana pekne :angry:

Jinak s tim prodavacem v Castorama to me neprekvapuje. My jsme si nechali delat odhad na kuchyni od takove "fesne" pani, ktera byla uplne mimo, ale UPLNE! Navic jsou 2x tak drahy nez Leroy Merlin a ona nevi proc, ze prej se pristehovala nedavno :confused: a nakonec na nas : tak nashle, ja su Patricia, kdybyste to chteli vedet; a s velkym usmevem nam vykouzlila podpis na prospektu. No hlavne zes sehnala co potrebujes.
30. srp 2008 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

u nas pohoda - deti uz spia - a ja sa neviem rozhodnut, ci ist skor zehlit, ci pofackovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

vcera sme tu mali svagrinu s jej dvomi synmi - take som nestihala pc

inak ten ovad sa fr tusim pise taon alebo toan a cita sa to tak ako pisala Blanka
30. srp 2008 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka ze si ten trh v zdravy prezila.
Ja som minuly rok o takomto case v takomto teple len sedela doma na gauci a sledovala TV cely den. Bolo mi teplo 2 x tolko ako v skutocnosti inym ludom. Uf :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jani tak zdar k zehleniu. V tomto teple je to fakt strasne - zehlit !
30. srp 2008 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hi, tak k nasmu hmyziemu problemu :sweat_smile: ovad=hovado je taon, to som nasla v slovniku, ale on mi este povedal, ze to je mozno 'aota' a nikde nikto aby som sa spytala :fearful: Vcera ten flek uz bol velkosti dlane, ruzove a okolo biely lem, miesto vpichu cervene, no hruza, ale ja sa poznam, ja kadejako reagujem na stipance...antihistaminika lokalne to spravia.
Nejak sa nam zamracilo, tak uvidime, ci niekam vyrazime na vyletik do nejakej zoo v okoli.
pa
31. srp 2008 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobe rano a pekny den dievcence
no tak vcera som pozehlila co sa dalo, no aj tak mi este koooopa ostala (to mam za to, ze som sa na to cele leto vykaslala :stuck_out_tongue_closed_eyes: - a ked uz mm dosiel ku koncu so zasobami veci do prace - tak som uz nedokazala vzdorovat :unamused:
teraz som si zapla rozpravky a prevalujem sa tu este v pyzame - deti behaju okolo - takze nedelna pohoda :wink:
31. srp 2008 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kocky!!!
Nevim jak u vas, ale toto leto je tady fakt o nicem. Po dloouhe dobe dva dny ted bylo hezky a dneska uz je to zase hnus. Za tyden prijede segra, tak doufam, ze nebude cely tyden prset, abysme nemuseli jen sedet doma.
31. srp 2008 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, my mame krasne pocasie , hlavne , ze hlasili, zebude prsat cely den.
janka , sme na tom podobne, ja tiez musim zehlit , mam tam toho vela, hlavne muzove veci.
teraz obaja s patom odisli trochu vonku , tak sa idem vystriet, casto sa to nestava, majte sa . :slight_smile:
31. srp 2008 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte devcata,

tady je to taky na prd :unamused: Vcera tak krasne a dneska posmourno, div ze neprsi :angry: Takze Eriko jen zavidim!

Ja si dneska udelala grasse matinée, manza sel hrat fotbal s kamosema. Zejtra mi odjizdi na tyden do Grenoblu :frowning2: tak aspon odpoledne jsme si udelali siestu spolu, trosku pouklidili...

Pristi vikend k nam prijedou kamaradi s jejich 10 mesicni holcickou. Uz se moc tesime, ale fakt jsem zvedava, jak bude ta nase psina reagovat. Mam z toho celkem strach :confounded: Na manzova kmotrence se pekne sapala (chtela mu ukazat, ze je sef tema "smesnyma sexy pohybama" a kdyz jsme ji ho nechteli dat, tak na nej porad stekala :confounded: A pry ta jejich holcicka je pekne zivoucka, vsude vsecko prohlizi (no proste dite sveho veku ze :sweat_smile: ) tak fakt nevim. Zase nechci, aby psina zustala zavrena celej vikend v pokoji. To ji utvrdi v tom, ze deti jsou zle, pac kvuli nim s nama nejni :pensive: Chjo... no uvidime uvidime. Jsem se musela nekde vykecat :sweat_smile:

Holky, ja tak zehleni nesnasim! Este ze jsem nemusela zehlit uz je to dlouho. Manza kosile ani obleky zatim do prace mit nemusi, a kdyz jde nekam hogo fogo, tak si to prezehli sam :dizzy_face: Ostatni pradlo vzdycky pekne povesim, pak dobre poskladam, a neni na nich ani faldik :slight_smile: Teda vetsinou :sunglasses:

No nic, mame hlad, tak pujdu neco slupnout. Ty jo, zacinam byt pekne daleko od klavesnice! Pupik uz mi brani k blizsimu cuceni do monitoru :grinning:
31. srp 2008 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko , Vam prajem vsetkym

KUlicko, neboj vsetko bude okej 10 mesacne su najzlatsie, a aj najviac zvedave baba, nemyslim , si ze bude smuiet zatvarat tvojho psa, skor naopak, podla , mna bubu obaja, radi z z tohto stretnutia. :slight_smile:
1. zář 2008 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute babule - aky bol vikend?

u nas uplne obycajny - akurat na mna cosi lezie - to asi z toho pocasia :angry: - dusno a sucasne zima :stuck_out_tongue_closed_eyes: - proste ani tak ani tak - dufam, ze to odo mna nechytia deti :frowning2:

Blani - co sa tyka psika - ja s tym nemam vobec ziadne skusenosti - ale ty sama asi najlepsie vies, ze ako sa sprava pes s vami a voci detom - ako zareagoval, ked si otehotnela?- pytam sa, lebo nasi svagrovci maju velkeho briarda a ten je z deciek uplne hotovy - ochrancom je im uz v brusku maminky - kazda tehotna zena je u nho uplne v bezpeci (ked som ako tehu chodila ku nim na navstevu - vzdy mi lezal pri nohach, co prv vobec nerobil) - deti s nim mozu robit co chcu a on spokojne vrti chvostom (a to aj cudzie, ktore pridu ku nim na navstevu :wink: )
svagrovci vraveli, ze milovali svojho psa, ale keby videli, ze nema vhodne spravanie ku detom, tak ze hi daju prec - ale u nich nehrozilo - ten pes sa po prichode babatka od neho ani nevzdialil (urobili to iste ako Tini - doniesli detske oblecenie z porodnice)- robil mu straz vo dne i v noci (ci uz pri kociku, ci pred dverami izby) - dodnes je taky - aj ked uz je velmi stary a ledva chodi (zije uz 4 roky nad to, co mu predpovedali)
u nich som sa nikdy nebala nechat deti pri psovi, no zase mame aj iny pripad - druhy svagrovci maju vlciaka a ten bol zle vydrezurovany (resp nebol) a ten ziarlil velmi na deti a bol aj zakerny a kusal od zadu a aj dospelych a teda pri tom som deti bez dozoru nenechala ani nahodu - dokonca ani teraz (hoci je u nauceny na pritomnost deti) svoje babata nenechavam v jeho blizkosti - vzdy ho odhanam

co sa mna tyka - tak radsej opatrne a rozvazne, ako si potom nieco vycitat - ale pokial je vas pes nauceny posluchat svojich panov a ked mu predstavis dieta - tak by nemal byt problem :wink:
1. zář 2008 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som pri kombinácii pes-dieťa veeeľmi opatrná... Sára a Eby, mamčin pes, boli zo začiatku odmerané, potom boli kamošky a teraz na ňu Eby tak neskutočne žiarli a vrčí do nej, že je cez deň zavretá. Ak nie je dieťa so psom od narodenia, radšej by som takéto zblyžovanie nechala na neskôr... dieťa aj pes sú nevyspytateľní a nerada by som si vyčítala, že moje dieťa je poznačené len kvôli tomu, že som jej chcela ukázať toho milého hava. :pensive:
1. zář 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky za nazory. Samozrejme budem davat velkej pozor a holt kdyz to nepude, tak to nepude a psina bude zavreta no :pensive:
Doufam, ze s nasim mimi to bude jinaci :unamused:
1. zář 2008 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - si mi prisla na rozum, lebo som pred chvilou nasla uctenku z deichmanu v PP - kupila som tam totiz bambulke ruzove papucky a volaju sa bobbi (teda to maju vysite na lepke :wink: )
1. zář 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, aj tu sa dajú kúpiť Bobbi shues :grinning:

Blani, s vaším mimčom bo bude určite v pohode, lebo sa budú poznať od narodenia, ale je iné doviesť domov malé dieťa, ktoré chodí po štyroch a zaberá územie, ktoré pes považuje za svoje :wink:
1. zář 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ju ju, Luci. Asi ju. NO jsem na to zvedava ten pristi vikend.

Jinak koukam, ze na lilinappy maji opet ty sady Bumgeniusek organics. Tak si rekni, estli chces s ruzovou nebo ne. Je bud dve zeleny, jedna bila a dve ruzovy a nebo misto tech ruzovejch jsou tam 2 zluty. To abys mela vic barvicek. Mohly bychom pak udelat, ze ty si vezmes jednu zelenou a jednu zlutou a me zustane bila, zluta a zelena. A nebo jak chces. Kdo vi estli taky nebudem mit holcicku :grinning:

Pro ni uz na jmene neslevim. Ted hledame pro kluka. Je to tezky.

Jo a je potreba koupit i ty inserty nebo ne?
Zejtra letim na radnici, pry tu mozna maji nejakou subvention na couches lavables. Jsem se zeptala a pry je to nejaka novinka, ale vic ta pani o tom nevedela, tak musim za jinou :slight_smile: A kdyz nebude, tak asi napisu na Communauté des Communes he he. Tam by neco mohlo byt. Uz tu 2 roky otravujou s redukci odpadku, tak at se vytahnou ne? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. zář 2008 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, vidim, ze pisete :wink: ja nestiham ako vzdy, vcera sme sli nakoniec do zoo, tam, kde niekedy v maji pohryzol dieta lev, uz namontovali dlasie zabrany a je rpisny zakaz krmenia zvierat. A potom sme skocili na zmrzku do Monte Carla :grinning:
Som vam pisala o tej MM byvalej zamestnankyni, co ju vyhodil teraz pred 2-3 tyz a zacala mu vyvolavat, nechavat odkazy a hlavne vypisovala stupidne sms so sex.narazkami :fearful: panecku, tak vcera sa prekonala a poslala ich rovno 16 :astonished: to mi je kurz francuzstiny :sweat_smile: tak dnes jej 1.krat odpisal, razne, slusne, nech konecne prestane a uvidime, dalej to dame na gendarmerie.
Blani, neboj, so psom si zvyknu, pes ale nesmie mat dojem, z eho velmi zanedbavas kvoli mimcu, nesmie prist o 'svoje' vyhody, miesto, prechadzky a tak.
Inak tu je vzdy hic, hoci dnes boli take malinke oblaciky :dizzy_face: ale vecer a rano je uz riadna kosa :unamused:
1. zář 2008 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nam se to tu taky zatahuje :unamused: ani jsem si neuzila slunicka. Jsem pred pocitacem a mam pocit ze pracuju, ale te prace me nejak neubyva :confused:

Tini, jsi mi udelala chute. Uz se vrham na mrazak pro zmrzku. :slight_smile:
1. zář 2008 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj my sme si dnes na velkom tyzdnvom nakupe kupili cele balenie bieleho Magnum :dizzy_face: jediny nanuk, co zjem z Algidy, je biele Magnum, ine mi vobec nechutia, pridu mi take umele a presladene. Vseobecne nie som velmi zmrzkova.
1. zář 2008 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja taky nejsem moc zmrzlinova, ale zrovna me prepadla nejaka chut. Ja mam rada (kdyz uz) kornouty s orisky a s cokoladou a nebo klasicky eskimo :slight_smile: no a nebo cokoladovej obyc nanuk. Mnaaam.

Tini, a co ta zenska od manzi v praci? Uz se uklidnila? Ze maj lidi toto zapotrebi :rolling_eyes:
1. zář 2008 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
A TAK JA ZAS NA ZMRZLINU ? NEDAM DOPUSTIT, zboznujem, moj jediny , prehresok , v sladkom , je zmzlina :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. zář 2008 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek