• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
caute t- kamoska mi prave poslala zopar dobrych rad - tak sa idem podelit o ne s vami :wink:

Zásady dobrej gazdinky
1) Okná umývam málokedy, pretože milujem vtáky a rozhodne nechcem, aby zbytočne rozbíjali hubu.
2) Podlahu nevoskujem, pretože myslím na bezpečnosť svojich hostí.
3) Hmyz mi nevadí. Každý chrobák má meno a súhlasí so všetkým, čo poviem.
4) Jarné upratovanie nerobím. Mám rada všetky ročné obdobia a nechcem, aby tie ostatné žiarlili.
5) Neplejem záhradu, pretože nechcem mariť Božie úsilie.
6) Nevarím moc chutné jedlá, pretože nechcem vystresovať svojich hostí tým, čo majú uvariť oni, ak ja prídem k nim
7) Nevyhadzujem staré veci. Manžel aj tak nemôže nič nájsť, načo ho pliesť ešte viac.
8) Nežehlím. Rozhodla som sa veriť cedulkám "nekrčivé".
9) Nestresujem sa ničím. Kto to robí - umrie mladý. A ja chcem vydržať čo najdlhšie!

A pamätaj! Uprataný dom je znakom toho, že máš priveľa voľného času !!!
Tvoja dobrá gazdinka.
PS: Ktorá z vás sa týmto nebude riadiť a nepošle to ako inšpiráciu ďalším priateľkám riskuje, že bude vyradená z klubu moderných žien!

(predpokladam, ze to sice poznate - ale nechcela som byt vylucena z toho moderneho klubu :wink: )
3. zář 2008 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile: Tak sa tu zas po tyzdni ukazujem :sweat_smile:
Nemam toho az tak noveho, za posledny tyzden sme boli v nedelu na diske, ved "la soirée des saisonniers" :sweat_smile: no a mojmu milackovi sa v pondelok zacal ramadan, tak vyvaram dobroty na vecer :wink:
Skusim si vas trochu docitat aby som bola v obraze :sweat_smile:
Jzfr, ja som to nepoznala, je to super :grinning: :grinning: :grinning:
3. zář 2008 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol , ja som na teba pred pol hodinou myslela , to nie je mozne, prave som myslela , ako to spravite s tou svadbou, ako ste sa rozhodlia pod.
clovece , ja musim zacat mysliet o milionoch mozno raz pridu.... :slight_smile:
3. zář 2008 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, dakujeme za dobre rady. Poslem to aj ja nejakym kamoskam!

Karoli, co robite pocas toho ramadanu? Ja som taka neznala, teraz neviem ci to je nic nerobenie alebo nejake oslavy ako my mame fasiangy.

Erika, treba hrat LOTO! Ja som dnes rano bola v trafike a teraz kazdu chvilu cakam ake budu cisla. Rozmyslam co spravim ked vyhram bo to budem hlava rodiny ja!

Tini, tusila som ze psychopatka v svojich narazkach nepovoli. Som zvedava ci policia zaposobi... Aby ju to este viac nevyhecovalo.
Neviem ako to tu francuzska policia riesi.
Mna v minulosti stale prezvanal byvaly frajer a na policii mi povedali ze si mam zmenit cislo :slight_smile: Ze ked ma prezvana to ma nijak neobtazuje a neohrozuje na zivote. Ale bolo to neunosne, aj 3 x za hodinu asi pol roka v kuse! A z utajeneho cisla. Takze kym som vypatrala ze to bol on, uz aj pomaly prestal.
3. zář 2008 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka tak ten ramadan je moslimsky sviatok, aj ked nam je to tazko pochopit, kedze je to post pri ktorom od vychodu do zapadu slnka nemozu nic jest, pit a ziadne bozteky atd :sweat_smile: No ale potom po zapade slnka su to hody, rozne jedla, kolaciky.... To trva mesiac.
Erika ty fakt podaj loto alebo euromiliony alebo co :grinning: :grinning: :grinning: No a so svadbou nie sme este presne rozhodnuti, ale najskor to bude na buduci rok :wink:
3. zář 2008 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka no jo, leti to! Dneska jsem 30tt+2 ani jsem se neohlidla :sunglasses: Diky za tip, uvidime estli kulicka ci kulicak :wink:.

Jani : no jo, taky nechapu, jak muzes ty dva stihat! Obdivujem te! Me bude stacit jedno mimi :sweat_smile:

Tini diky za vysvetleni, tak je to ta sama (Sonja). No snad s tim neco udelaj ty policajti, meli by ji naridit nejakou psychologickou lecbu :angry: :confounded:

To s tou moderni hospodynkou znam a celkem se tim ridim :grinning: Mno... nezehlim, uz jsem psala, ze neni potreba. V dome mame par pavoucku (jmenuji se Berta a Berta) a aspon nam zerou ty mouchy. Letos je jich nejak moc, stejne tak i komaru :slight_smile: A co se tyce oken, tak ta teda ted umyvat rozhodne nebudu, i kdyz by si to zaslouzila - zrovna predevcirem cucim do zahrady, prileti ptak, PRASK! narazi plnou parou do okna :confused: Takze si chudak tu hubu rozbil i na spinavym okne :sweat_smile: Fakt nevim, na co myslel!

Eriko drzim pesticky at vyhrajes :wink:
3. zář 2008 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak drzim palce , s tou svadbou, a ramadan pevne nervy a vela kavy , je to unavne.

tie rady pre domacnost su naozaj dobre,
tie euro miliony by sa zisli aj 10000 by ma teraz vytrhlo z biedy.
3. zář 2008 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nasla jsem prima stranky - jsou tam i omalovanky na stahnuti :slight_smile:

http://predlohy.sk/clanky/omalovanky

tak k pocitacum tiskarnam a pak dejte detem barvicky :slight_smile:
3. zář 2008 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. zář 2008 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady dneska nikdo nejni ? :confused: No mate pravdu, holky, venujte se detem :slight_smile: Ja uz se tak tesiiiim! :sweat_smile:
4. zář 2008 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujeme za linky, nase Gabciatko je este prilis male ale ostatne dievcata ich urcite vyuziju!

Baby, dnes rano som bola s Davidom v ASSEDICu, lebo on sa proste nemohol s tym zmierit ze ma tam nechceli posledne zaregistrovat. Tak sme tam teda isli. Ja som si tak v duchu myslela, ved nech ma chlapec radost aj tak ma tam nezaregistruju.
A cuduj sa svete narazili sme na pani, ktora povedala ze to mozne je a zaregistrovali ma.
Takze kto sa chce zaregistrovat tak chodte a ked vas posle prvy prec tak chodte k druhemu! Minuly mesiac som narazila na debila co sa odmietal pozriet do pocitaca a riadil sa len nejakymi papiermi z januara 2008.
Ale myslim si ze aj hodne ovplyvnilo to ze David bol so mnou. Clovek by neveril ako vedia obratit tvar pri jednani so mnou ked je pritomny David.

No zatial frcim, majte sa!
4. zář 2008 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte , Lenke gratuliujem , k zapisaniu..
ja som sa prave vratila s patom domou zo skolky, teda poviem rano , som mala krce v bruchu ako pred maturitou, no aspon ze jeho nova ucitelka vyzera byt dobra, tak ma, drzi, inac pato sa rozplakal a ja som potom plakal a vonku, nikdy predtym v skolke neplakal... :frowning2:
4. zář 2008 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

Leni : na tohle jsou tu na ouradech snad proskoleny :angry: kdyz tam jde clovek sam, tak ho vyhodej, ale jakmile tam jde s nima Frantik, tak uz jo jo jo :pensive: Me taky tehda nechteli zapsat, a tak na ne jeden pribuzny houknul, jak je to mozny, ze jsme v EU (ted uz i Shoenghen!!! :angry: ) tak jaky ze ne! V tu chvilu si ta pani vzpomnela, ze vlastne pred tydnem !!! :angry: registrovala nejakou jinou cesku.. no proste hruuuza! Jak na ne clovek nedoslapne, tak jsou liny i premejslet :rolling_eyes:

Doufam, ze ti Leni pomuzou. Me teda nepomohli, spis naopak : ten chlapek na ANPE co jsem s nim konzultovala asi 2x byl straaasne prijemnej :
- hm, ve vasem oboru nikdy nic nebylo a nebude. Vsichni chteji delat ekologii pac pak drepi na prdeli v teple kancelare, takze je spousta zajemcu a zadny mista. Bud zmente region nebo obor.
- A ja na to : tak jo, ja se klidne preskolim, ale na co?
- No to stejne nema cenu...
- No me je to jedno, ja bych delala treba i praci jako pokladni nebo tak
- jee, to me prijde divny, tuhle jsem mel taky jednoho co mel bac+7 a nenasel praci a chtel delat plombier. Ale me se to nelibi BRAT PRACI LIDEM BEZ DIPLOMU kdyz mam takovy vzdelani

:confused: to ten dotycnej jako se svejma diplomama ma doma sedet na prdeli jen proto, ze ma ty diplomy?
Takze preju pevny nervy a dobryho konzultanta. Nevahej ho zmenit! Pak jsem padla na celkem prijemnou pani, ale to uz jsem mela projekt vlastni.
Ale stejne mi prijdou, ze jsou takovy hrozne bezmocny :confounded:

Eriko to je mi lito,ze Pata plakal. Kdyz uz jste se vratili, ptala ses estli se mu tam libilo? Treba to bylo jen to prvotni poprazdninovy louceni :slight_smile: doufam! Ty jo, to muselo bejt hrozny ho tam nechta plakajiciho :frowning2:
4. zář 2008 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
To muselo byt tazke Erika, ale som si ista ze ten logoped pomoze a vsetko sa vyriesi.
Takto ma Pato zbytocne stresy z tej skolky, ked sa rozkeca tak vsetko bude lepsie.
4. zář 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som mala hned na to aj rande s ANPE a bola tam celkom mila pani, ale samozrejme asi aj za to ze David bol so mnou.
Vysvetlil jej ze cela tato procedura registracie je kvoli tomu aby som si mohla spravit nejaku formation na CNAM. Tak pani povedala ze to je dobry napad, zatial bude hladat nejaku pracu v mojom obore - to je knihovnicka + mozno nejaka predavacka. Na pracu manazerky si tu zatial netrufam, to som povedala nech to tam nepise.
Ale Blani narazila si na debila ako ja prvy krat.
4. zář 2008 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, jo jo, byl to peknej tydyt :grinning: No ted uz je mi hej :slight_smile:
Tak doufam, ze ti neco rychle najde, neco pekneho :slight_smile:
4. zář 2008 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, super, pomohlo to ist tam s Davidom.
CHcela by som najst creche alebo halte garderie pre Alexa na par hodin tyzdenne, nie ani tak kvoli mne, ale kvoli nemu, nech je v kolektive trosku, ale uz si viem predstavit ten plac pri luceni. U nas staci, ze ja idem vyvencit psa a MM ostane s Akexom a skusi ho ist ulozit (teraz na siestu alebo vecer), no koniec sveta.
KUlicka, co si sem dala tie predlohy.sk, tak ja som chcela cez nich kupit nejaky ten obrazok, co sa da namalovat vo velkom formate na stenu do detskej izbicky, ale uz ma to preslo. Navyse ta firma sidli v KE, ale nejak mi nevysiel cas ist za nimi a omrknut to tam.
ERika, paci sa mi od teba www.alik... lebo ja volam Alexa obcas Alik :wink:
Sonja sa neozvala :cry:
4. zář 2008 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky dakujem za oporu , dnes som bola natom biedne, v pondelok sa ide na prvu schodzku psychomotrickou tak vam dam vediet.
kulicko problem je ze pato mi nepovie ako bolo v skolke on nikdy nerozprava , kde bol co robil,a pod. a to je problem, ale bol rad ked ma videl a ja som rada, ze je znova v kolektive a pri svojich byvalich spoluziakov, ja stresujem kvoli tomu, ze nie je na tej istej urovni ako mnohe deti, takze zacinaju to tie deti citit a davat najavo , preto som rada, ze odbornici nam teraz pomozu, aby potom nemal komplexy, ked zacne chapat, ze sa mu deti smeju, pretoze nerozprava ako oni, to ma strasne desi.

tini som rada ,ze sa ti paci , aj moj maly ju ma rad hraje pexeso a ine, aj opmalovanky, a ta druha je vyborna na napaduy co robyt z detmi ako manualne prace a alebo nase basnicky a riekankya rozpravky, takze je super,
4. zář 2008 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prave som pozerala na tie basnicky a su chutne, lebo ja okrem Adam v skole nesedel...(u nas to je Alex v skole nesedel :grinning: ) a tapy, tapy, tapusky vela neviem. Sice mam kupene 2 knizky s basnickami, ale to su uz take divne moderne verzie, ani ich nepoznam, ani sa nerymuju.
Nema Pato problem s tym, ze jeho mamka sa stara o ine deticky? Ze tam je cely zaciatok? Ktovie, no nech vam hlavne vedia pomoct.
4. zář 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
aj ja dakujem za linky uz som si ich ulozila na neskor.

Erika to to si neviem predstavit ked maleho budem chciet dat do skolky a on bude plakat a ja budem musiet odist. Ja som robila po gympli jeden rok v skolke a mala som tam jedneho 3 rocneho chlapceka(Petko) a ten zase naopak nechcel ist domov a chcel aby som isla s nim, normalne mi to bolo strasne hlupe pred jeho maminou. Ked teraz tak rozmyslam tak uz je z neho 18 rocny chalan :grinning: . Ja som mala vtedy 20 :grinning: .

Leni tak super ze ta zapisali a keby ti nasli nieco ty by si uz isla teraz robit?? Inac s fr.administrativou ja som zatial nemala ziadne problemy ale je pravda ze som tam isla vzdy s Franckom.
4. zář 2008 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eriko, jo jo, zacinam chapat dulezitost toho, aby se Pata rozmluvil :unamused: No mozna bys mu mohla pokladat otazky typu ano-ne a on by bud prikyv nebo zavrtel hlavou :slight_smile: aspon trosku by se z toho napeti vytrhl, ne?
Tak drzim pesticky at vam v pondeli reknou, ze to neni nic vazneho a ze se Pata brzy rozmluvi. :dizzy_face:
A doufam, ze si jednou nebudes zacpavat usi, az bude povidat celej den :grinning:
Ne.. vazne... TFUJ TFUJ TFUJ! :slight_smile:

Ju Janka, to ti fakt muselo byt divne, kdyz ten malej (ted uz velkej) nechtel dom :unamused: No mas pravdu, straaaasne to leti!
4. zář 2008 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini , nema to s tym nic spolocne, to viem, nie je problem , ze nie je inteligentny, skor naopak je az viac ako si myslime, to nam povedala aj psychologicka, ale ma vazny problem , niekolko a musi sa to teraz riesit cim skor.

Kulicko , ja mu davam otazky , len nie je lahke dat nan odpoved , bud vyboci z temy , alebo ti odpovie, ano , bez toho aby rozmyslal nad tym co mi odpovedal.
4. zář 2008 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika neboj urcite vam odbornici pomozu a Mozno sa Patko tak rozkeca ze ho nebudete vediet potom zastavit.

Kulicka mne sa zdalo ze jeho mamka pila, ale vies nepoznala som ju, len co som ju videla ked prisla pre neho, takze nemozem posudzovat.
4. zář 2008 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja budem len rada, mne to chyba , ze sa s nim nemozem plnohodnotne porozpravat a ani on nemoze zo seba povedat co by naozaj chcel.... :wink:
4. zář 2008 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka-fr, prave ma napadlo, ze 5.11.-10.11. tu budu moji rodicia, tak sa skuste so svadbou vyhnut tomu terminu, ak ju budete ovsem mat na juhu a teraz v novembri :wink:
4. zář 2008 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini odpisala
4. zář 2008 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
odpisala som ti v tej druhej teme, tak sa mrkni :slight_smile:

inac neviete , kde su niektore nove kocky, ktore sa nahlasili, jedna mi pisala do IP a potom zmizla.
4. zář 2008 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janko, urco v tom neco bylo, ze ten klucina nechtel domu. To nikdy neni samo sebou. Ale to nema cenu resit :slight_smile:

Eriko : nevim. Me se nikdo neozval. Snad se zas vratej. A kdyz ne, tak co nadelame?

Luci s Leou jsou uz pryc? Kdyze to maji s Y tu svatbu?
4. zář 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aaahoj holky, Blani, nejsme jeste pryc :wink: Akorat je tak nejak stale co delat, a kdyz sednu k pc tak stihnu tak tak neco docist, nekdy ani to ne, ale psat uz tolik nestiham ;)
4. zář 2008 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jeste nez vas doctu, mam jeden dotazek, setkaly jste se prosim nekdy s vyrazem "la puce de parquet" ??? Co to je za blecha, neco jako blecha domaci? Stala se nam totiz dnes takova historka oskliva, Lea se rano probudila s plno stipancema, ja myslela ze to je komar, cele leto jsme komary nemeli, ale prece jen jsem jednoho v pokojicku objevila, dala jsem do zasuvky ten hubic komaru, v pohode, akorat odpoledne ty stipance zacaly vypadat divne, hodne zcervenaly, taky je ma hodne blizko sebe, tak jsem prosmatrala pokojicek a na zemi nasla chciplou blechu :pensive: Yann ji odnesl do lekarny (coz me pobavilo :grinning: ) no a tam ji identifikovali jako puce de parquet, tak je mi z toho spatne, bydlime v hezkem cistem byte, pravidelne uklizim, nas dva ani Leu driv nikdy nic nepostipalo, a ted tohle :confused: :confused: :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsem si myslela ze pritahla nejakou jednu blechu z venku, to by byla jeste snesitelna varianta, se muze stat... Ale ze by se nam vylihly doma? Na to ani nemuzu pomyslet. Jsem z toho lehce v soku... :sweat_smile: Nastesti jsem fakt nasla jen jednu, takze se treba v lekarne spletli...
Nemate s tim zkusenost asi, co? :confused: :sweat_smile: :pensive:
4. zář 2008 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek