• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
caute - icem iba na skok - trosku pozdravit a povedat, ze zijeme :grinning:

Jani - na popaleniny je tusim dobra taka mast z lekarne biafine - ja som ju kupila drobcom :wink:
5. zář 2008 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo, Biafin! Ten mame doma permanentne, pac manzel ma typickou bretonskou pokozku : tmavy vlasy, tmavy oci, ale jakmile vyleze na slunicko tak je skoro hned spalenej :sweat_smile:

Jani prima, ze zijete :grinning: Taky na vas myslime :wink:
5. zář 2008 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani mi mozno zajtra idem do Rennes ale to nie je este iste, budem vediet az ked sa Franck vrati z prace ma volat s braskom. Napisem ti potom aj kde ta creperie je lebo ja len viem, ze v centre :grinning: ,ale ulicu neviem , to mi povie Franck vecer.

Pridala som par foto tak ak chcete kuk :wink:

No a idem teda prestudovat tie pravidla a upravovat. Dakujem Erika za link.

Jani juuj az ma zabolelo ked si pomyslim na popaleninu od slnka. Ja uz teraz stale pouzivam 40 faktor. Nech ti to co najskor prejde.
5. zář 2008 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevim jak u vas, u nas bylo dneska megahnusne :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vlastne koukam, ze u Kulicku taky, tak nejsem sama :grinning:
Dopoledne byl takovy dest, jaky snad jsem jeste v zivote nevidela :sweat_smile: A zrovna jsem musela rano jet do jesli, pak domu, likvidovat tu protihmyzovou bombu = vygruntovat bleskove cely pokojicek, pak na gyndu, zpatky do jesli, domu... a pak znova k zubari a jeste potom na nakup :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takove dny celkem nesnasim...
Leuska chudacek strasne blbe spala, vlastne skoro vubec, muselo ji to hrozne drbat... :pensive: Dneska to snad bude lepsi.

Bihan, jeee, tak uz ti prijede!! Tak si to setkani po 2 mesicich hezky uzijte :dizzy_face:

Nguyen - u vas bylo pocasko na opalovani? tady je skoro bez prestani hnusne :confounded:

Janka, neboj, nejsi sama, mne bude v listopadu 32 :unamused: To uz je skoro nastejno :wink: Ale vypadas dobre, tipovala jsem ti max. 30 ;))
5. zář 2008 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holciny, brzo budu muset vyprat vsecky vecicky na mimi, aby bylo pripravino. Pokladam si otazku ktery praci prasek vybrat.
Uz jste tu psaly o Le Chat bébé. Opravdu vypere vsecky skvrny a nedrazdi mimi? Je potreba avivaz?
Ja jsem si kdysi koupila Biolane a ten krasne voni i bez avivaze a pere celkem slusne (no dospelacky oblecky). Nemate s nim nekdo zkusenost?
S cim dalsim a jakou mate zkusenost. Diky moc!

Luci, tak dnesni den ti nezavidim. V tomhle pocasi brrr. Jsem byla rada, ze jsem byla pekne doma v pohodicce.

A prestante tu zoufat nad vasim fyzickym vekem. Ten nic neznamena! :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mam dedu, co mu je 96 a je jako rybicka a pak mam babicku ktery je o 15 let min a je to smutny :unamused:

Cloveku je tolik na kolik se citi. Takze se hlasim prvni do klubu pubertaku :grinning: Obcas je fakt videt, ze jsem jeste nedospela. Takovy jsem potrhlo :angry:
5. zář 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko ja som pouzivala iny , vyborne pral aj skvrny, ma to napisane aj na obale, len si nepamatam znacku, pozriem sa ti nato, a co je vyborne, su ekologicke , vyborne peru, a su jemne k deckej pokoske
5. zář 2008 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute baby,

tak som vas tak na rychlo docitala. To o tych blchach som nemala citat pretoze teraz sa budem celu noc skrabat a hladat blchy.
Inak mne sa nezda ze by sme mali na Slovensku taky problem s blchami a vsami ako maju tu. Teda ja mam taky pocit. V skole ani v skolke som to nezazila a tu je to uplne normalne ze deti ich maju.

Kulicka, ja pouzivam Le Chat bebe antialergicky. Avivaz nepouzivam, myslim ze sa bez toho Gabriel zo zaciatku zaobide. Male babatko sa musi naucit na vonu matky najprv, tak by som ti zo zaciatku neodporucala pouzivat avivaz.

Jani, v mori som sa dnes s Tini neclapkala. Pocasie bolo take vselijake a k stretnutiu neprislo pretoze som dnes isla rano do ANPE a poobede na zapis do skoly. Vyzera to ze ma konecne zapisali len som zabudla sek tak zajtra sa este musime vratit.

Pekny vecer vam prajem, idem pozerat Kohlontu (dufam ze som to dobre napisala). To som zvedava kto odide!

:astonished:
5. zář 2008 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ja ju zboznujem kazdy rok, sa nan tesim, uz pozeram , dufam , ze tarez vyhodia Hakim!
5. zář 2008 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eriko, urcite se jukni ju? Diky moc!

Leni, prave na strankach Biolane jsem cetla, ze se avivaz davat nema, aby se neznicila ta hypoalergennost prasku. Proto se ptam. Navic jak mam ty praci boule koule, tak k tem se taky nema avivaz davat.

Taky se divame na Koh-Lantu. Dokonce jsme byli vloni v ramci svatebni cesty na jednom z ostrovu, kde se natacelo pred 2ma lety. Fakt nadhera! Ale to jsme tam byli s plnym zaludkem a s motorovou lodi :sweat_smile:

Jo jo, Hakima vyrazili. Celkem si to i zaslouzil. Mno...
5. zář 2008 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
slubujem,
som rad ze odisiel, nako mi tam nepasoval;
5. zář 2008 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko Vam prajem vsetkym.....
no dnes to nevyzera, na pekny den, je zima fuka vietor, proste pocasie o nicom :unamused:
6. zář 2008 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, vcera som sa nestihla ozvat, boli sme sa konecne 1.x kupat v mori s Alexom, no parada, bola som mnou teta, inak by som to miestami s 2 rukami nezvladla (osprchovat, osusit Alexa, dat ho do kociara a dat cistu plienku a vsetko bez toho, aby sa zase nevyvalal v piesku :grinning: ) strasne sa mu pacila voda, vobec nechcel ist pod slnecnik... Leni, mozes lutovat, ale este skusime st buduci tyzden, v stredu alebo piatok, tak hodis rano Davida do prace a prifrcis na plaz, o 12.00 sme odchadzali, bolo to tak akurat. A spravila som slivkove kolace, vidis, o co si prisla???
No a dnes som bola v Culture, to je tak nadherny obchod :dizzy_face: kupila som si vykresy a farby, idem skusit namalovat podla predlohy.sk nejake obrazky, podla vysledku zaramujem a zavesim Alexovi do izbicky, tak mi drzte palce.
Luci, citala som o blske, neporadim ti, no my sme vlani mali podobne stresy, ked som raz rano nasla ALexa celeho obodkovaneho a pri nom v postielke kvapky krvi :astonished: vsetko som vycistila, ale nasli sme len komare,
volala som aj veterinarovi a mala som 100 chuti vratit psa do SPA :pensive:
KOh-Lantu nesledujem, ale videla som titulku na nejakom casaku :fearful: mne zacala 4.seria Zufaliek :grinning: a na Nove Ordinacia :dizzy_face: len skoda, ze to ide v rovnakom case :sweat_smile:
Kulicka, Biolane nepoznam, my perieme s Arielom+avivaz. A pre Alexa som kvoli pokozke kupovala Le chat bebe, bez avivaze, jasne, skvrny od mrkvy nevysli, az na take 3.-4. pranie. Teraz uz obcas dam spolu s nasimi a s Arielom+avivaz, ale aspon dam Vanish+Le chat bebe, ked su tie skvrny neunosne.
6. zář 2008 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eriko, nebyl to Persilan? Prave jsme se vratili z kramu a maji jen LeCHat a ten Persilan bébés.
6. zář 2008 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
moze byt ja som ich vyskusala par ja to spoznam az ked uvidim balenie , a tiez avivaz som pouzival a specialnu pre babetka, ona aj dezinfikuje, dobra ked peries aj plienky, a na skvrny som pouzival sprej na baze enzymov, takze dotera nemam eskvrny ani pato hlavne trava, mlieko ked sa vygrcne tazko ide ale s tym vzdy z pracky vyjde vsetko ciste.
Tini ako pozeras ordinaciu na nove , je len platena, nie, nie ako na markize, tam je to volne.
6. zář 2008 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Ste sa bavili o pocasi, tak u nas su uz asi take 3 dni hrozne horucavy. Som rada, ze je pekne, ale teraz je to neunosne, normalne horuci vietor veje, sa potime aj v noci, na zadusenie :confounded: A dnes sa k tomu pridal aj hrozny vetrisko tak to vyzera ako pustna burka :unamused:
Ako vam je fajn ze sa vsetky stretavate. Ja som sa mala stretnut s tou babou co je nedaleko, ale uz dvakrat nam to nevyslo, raz zaspala a druhy krat som ja nemala auto. No dufam, ze do tretice to vyjde :sweat_smile:
6. zář 2008 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, ja chytam Novu cez satelit :wink:
a mam namalovaneho Vilka, ako pusinkuje Vcielku Maju pod fialovym zvoncekom (kvietkom), je to velmi chutne, rozhodne budem pokracovat.
6. zář 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini tak nech ti to ide od ruky. To bude pekne vyzerat ta Alexova izbicka :wink: :dizzy_face:
6. zář 2008 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha tak si len pekne pozeraj , mne staci aj na markize. :wink:
6. zář 2008 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute - prajem peknu nedelu

idem zase nabonzovat na drobcov :grinning: - rano mi vosli do izby a namierili si to rovno k stoliku s pc a prislusenstvom - a potom nastupil nas pohroma tandem - Ana vyliezlna na posuvaciu policku a zacala brat veci zo stolika a podavala ich Matovi, ktory ochotne bral a hadzal na zem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: a potom im este zvysil cas na vyhadzanie prazdnych cd obalov zo spodnej policky a zavrsili to tak, ze mi zo skrine vytiahli drevene kocky a anglicaky (ktore som tam odlozila, ked budu vacsi) - teraz su na balkone a predpokladam, ze presuvaju tie kocky a auticka ku susedovcom (totizto balkony mama oddelene iba takym sklom, ktore ma od zeme asi 3cm medzeru :grinning: )

ale aby ste vedeli - mat dvojicky je niekedy aj zabava a aj oddych - najma ked sa hraju spolu - takze vrelo odporucam :wink:
7. zář 2008 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ZLATICKA!
mas to pestre, pockaj az vyrastu, budu nerozlucitelny :wink:
7. zář 2008 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika - a u vas a este neschyluje na zbojstva?
Kamoska, co ma deti o nieco mladsie ako ty - tak ta uz nevie, ze odkial kam - lebo aj jej 6m babo toho uz dost navyvadza :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. zář 2008 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
prave teraz sa nahanaju a rehocu (toto je moje zadost ucinenie za ich sibalstva :wink: )
7. zář 2008 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no robia, ale pod mojim dohladom a pato tesi ma ze uz sa zacina, hrat s Joshom.
ja som tak rada, ked sa spolu hraju.

prave som dala josha hajat bol unaveny, ani jest nechcel, hned zaspal,ja mam pocit ze Josh bude riadny huncut.
7. zář 2008 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby - nepoznate nejaky liek na lenivost? - potrebujem daco - mam tu kopec roboty a nic sa mi nechce - najradsej by som sa hodila au lit - ale nemozem, musim vyuzit, ze deti buvinkaju
ja som uplne grogy - som vcera ponocovala (pozerala som on est pas couches - vydrzala som az do konca a aj ked som zalahla hned po, ale zaspala som az niekdy za MM a ten dosiel spat okolo tretej)

ozaj a este som nepochvalila svoju bambulku :wink: - viete ako vie krasne vyliezt sama do kocika :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: (ja uz neviem, kam mam tie veci odpratavat, aby si drobci neublizili :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - totizto nasa Ana vylezie uz snad vsade - no so zliezanim ma problemy :stuck_out_tongue_closed_eyes: - som si vzdy myslela, ze dievcatka su take kludne a pokojne a ono to ja asi ticha voda.....
7. zář 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ah dievcatka, ja som bola prezivana, ze som horsia ako 10 chlapcov na nasom sidlisku!!!
liek na lenivost nepoznam poznam , len niekolk minutove oddychnutie, aj to niekedy pomoze :wink:
7. zář 2008 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

tak musim psinu pochvalit, moc nevyvadela a protoze mimi nikam nelezlo a zustavalo u maminky v naruci ani si ho moc nevsimala. :slight_smile:

Jani, na lenost zadnej lek neznam, ale kdybys nahodou nasla, tak dej vedet ju?

Jinac jsme vyzkouseli kamoscin kocarek (loola), vcera jsme stravili s manzou 2h u Auberta, a vysledek? Zamotana hlava. Rozhodla jsem se, ze chci ten gidon (to jako ten klandr a ne ty dve manively). Tak jsme ted vykulikovali jeden kocarek : Jané Nomad. Nemate nektera zkusenosti/ohlasy na jeho kvalitu/nekvalitu ci vyhody/nevyhody? Diky moc.

A koukejte pet jenom samou chvalu, pac nam se libi :grinning: Ne ne ne, dejte sem jakykoliv komentar, vime, ze neni prilis skladnej, ale jinak je na ty nase sterkovy chodniky super. Dneska jsem vozila malou v ty jejich loole (citadin jako pliko) a do vecera uz se nehnu z postele :confounded: pekne me boli brisko jak jsem to po tech sutrech musela tlacit. Chudinka miminko. Mu davam kapky :pensive:
7. zář 2008 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte,
Blani, Loola je super kociar, mne ale nevyhovoval vyskou, kedze som vysoka :grinning: Niekto ma rad 'gidon' a niekto je na golfac, asi sila zvyku, ja mam PP Pliko a vyhovuje mi ako golfac, lebo tam zavesim 2 tasky a este dole nalozim a ideme jak cigani zo Super U :grinning: O Jane Nomad vela neviem, nikdy som neskusala, vela ludi ma jane Slalom Pro a su spokojni. Ked pises, ze mate strkove chodniky, chce to nieco s vacsimi kolieskami. My 'dot erenu' velmi nechodime, nemame ani kde. Co ti ale mozem poradit, dost zavidi na celkovej hmotnosti kociaru, aby si nebola ustvana + vaha dietata + tasky, nakupu.
7. zář 2008 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

neviem co to je presne gidon kocik ale predpokladam ze to bude asi kocik s terennymi kolieskami.
Jané Nomad tiez nepoznam ale ked sa Ti paci tak ho teda ber! Ja ked som vyberala kocik tak som snivala o mojom trojkolesovom Chicco S3 cele noci a nikto by mi nevyhovoril aby sme ho nekupili. Teraz viem ze ma aj svoje nedostatky a to hlavne jeho rozmery. Mame male auto a na take nieco treba velke auto. Okrem ineho mam problemy dostat sa do autobusu, do niektorych obchodov radsej ani nechodim.
Ale zase si neviem predstavit ako by som sa trepala po tychto hroznych chodnikoch s golfacom. A tiez som vyssia takze tento kocik mi padol presne do ruky!
7. zář 2008 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka, a aku farbu beriete? Bude to chciet nejaku neutralnu kedze nebudete vediet co to bude!
My uz sme mali kupeny kocik este sme nevedeli ci chlapec alebo dievca :sweat_smile:
7. zář 2008 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ja mam bebe confort uz od pata a som spokojna , ale pravda , je keby sa dalo kupit znova tak kupim nieco ine.
7. zář 2008 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek