• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Ahojte holky, tak ja dam fotecku do albika.

Nad Loolou up od BebeConfort jsme taky uvazovali. Jenze je desne draha :unamused: a pak jak jsem si dneska vyzkousela, na ten sterk na chodnikach ty maly kolecka fakt nestacej. Proto bylo vlastne zavrzeno i Pliko od Peg Perego.

Co se tyce barvy : juknete do alba. Bohuzel nam nekdo vyfouk pod nosem ten elegantni hneda-tmave modra :frowning2: a pac je to design z roku 2006 tak asi nakonec vezmem ten veselej ale min chic.

Gidon je leni ten klandr v celku a ne dve mandla, kde potrebujes obe ruce, abys mohla najet na obrubnik. Zrovna jsem se dneska chtela podrbat na hlave a mimi jelo do prikopu :sweat_smile: takze chci klandr.
7. zář 2008 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

tak co sa tyka kocikov - nechce niekto poradit dvojickovsky? :wink: :grinning:

akurat som taka nijaka - volala som totiz do jasliciek a zevraj nemaju pre nas volne miesto - ak :cry: - deti si budu zvykat na kolektiv a bezne detske choroby asi az neskor :stuck_out_tongue_closed_eyes: (a to som chcela chcela iba jedno ci dve dopoludnia)
8. zář 2008 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, nezufaj, mna caka ta ista odpoved, pre istotu som este ani nezavolala :pensive:
Poculi ste o tej vcerajsej havarii autobusu z KE v Chorvatsku? 14 mrtvi :astonished: Ja som o tom pocula v radiu, aj na nete som citala, ale nepozerala som vecer spravy. Mamka mi ale volala, ze kto kazdy tam bol, je to hrozne, napr. zomrela moja telocvikarka z vysky :cry: Organizovala zajazd k moru pre mladsich dochodov a predochodcovsky vek + cvicenie aerobiku na plazi, ona bola profesionalna cvicitelka aerobiku. Moja mama v reportazi spoznala svojho byvaleho praktickeho lekara s manzelkou, oni prezili.
8. zář 2008 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani a nemate tam u vas jiny struktury jako halte-garderie? Ty prave fungujou jen na takovou "depanner" jednou za cas. Zkus kdyztak kontaktovat mistni assistante maternelle od CAF, ta by ti mela poradit cize tam neco je jeste jinyho. Drzim pesticky!

Tini to je hrozny :pensive: To je mi lito.
8. zář 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte len na skok neskor si vas precitam , tak sa uz zberame s patom ku psychomotricke tak nam drzte palce uz stersujem.
8. zář 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
drzime drzime :slight_smile:
8. zář 2008 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co sa tyka jasiel tak sa bol David informovat na marie. Sme zapisany na koniec zoznamu na kolko nemam pracu takze to povazuju za situaciu ktoru netreba rychlo riesit. Lebo su pracujuci rodicia ktori maju dieta a hladaju miesto. Takych uprednostnuju.
Tak si vraj mam najst pracu a potom sa v tom zozname posuniem trochu na vrch.
Zatial vraj mame kontaktovat centrum PMI (tam kde som chodila na tehotenske kurzy) a tam by sa o neho postarali kym by som ja pracovala a kym by sa miesto v jasliach neuvolnilo.
Tak to je v nasom pripade.

Erika, drzim palce a som velmi zvedava ako dopadnete!

Tini to je fakt hrozne. Fakt ma nenapadlo ze ti ludia boli z Kosic, tak mozes niekoho poznat. Ked som o tej havarii citala tak som si spomenula ako sme chodili na dovolenky do Chorvatska my a tiez sa mohlo take nieco stat
:frowning2:
8. zář 2008 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani a uz rozmyslas aj nad nejakou pracou? mam info pre lyoncanky ale to skor mozno z mojej oblasti ale aj tak, etabluje sa tu jedna velka japonska firma (pre mna je to ako vykupenie lebo uz nemusim dovazat ich tovar z japonska :sweat_smile: ) a specifikom japonskych firiem v europe je ze maju ako pracovny jazyk anglinu bez ohladu na krajinu v akej su a preto sa tam super uplatnuju bilingvalne franko-anglinarske schopnosti (ktore medzi francuzmi nie su az tak bezne) takze otvara sa dalsia nova moznost :wink:
8. zář 2008 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a co sa tyka kolektivu, socializacie a podobnych veci nerozmyslala si o nounou? myslim tie nounou co maju naraz 5 ci 6 deti, viem ze na plny uvazok je to trochu drahsie ale ak je to len par hodin do tyzdna tak by sa to mozno dalo, vsetky moje kamosky a baby z prace to tak robia a nikto sa nestazuje :slight_smile:
8. zář 2008 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - rozmyslala - ale najpr som ich chcela naucit na take mini oddelenie odo mna (kedze doteraz bezo mna stravili asi iba 5 dopoludni, ci popoludni a aj to vzdy boli bud s MM, alebo s mojou maminou) a hlavne aby si zvykli na inych a aj sa otukali medzi mikrobami - lebo si nviem predstavit, ako to bude - ked by nahodou mali byt stale chori - tak to radsej ..... - lebo si neviem predstavit nechavat chore dieta v skolke, ci u nounou a ani ziadneho patrona, kt "pochopi" a "umozni" OCR kazde 3 tyzdne

co sa tyka nounou - najst dobru, ktora decka nehodi iba pred telku je 'parcour des combatants' - ale niekedy sa pritrafi aj super nounou na prvy sup - u nas (ked pojdem do prace) prichadza do uvahy iba nounou a to taka, co bude ochotna pracovat nadcasy alebo mat velmi poposuvane zmeny - kedze na MM sa nikdy nebudem moct spolahnut (kvoli jeho prac casu - 8,30 - 15,15 a 17,30 - .... je v praci - a srdce mi neda, aby som mu nechala odniest deti rano ku nounou a aby vstaval o siedmej, ked spat chodieva az po druhej (vravi, ze ked ide spat hned po praci - tak si za noc odrobi este jednu fusku - takze radsej vzdy odvetrava hlavu z prace a spat chodi az tak neskoro :sweat_smile: ) - a budem to zaistovat asi iba ja - takze ...........

ozaj nechce sa ti niekedy so mnou (a mojimi drobcami) niekedy zrazit?
8. zář 2008 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini :cry: - citala som o tom - a je to strasne - a snad este horsie je to, ked niekoho osobne poznas :frowning2:

Baby - nase PMI - je otras - nik tam nic nevie
uz som volala aj na caf - ale tam je najlepsim vychodiskom snad to, ze by som si predlzila rodicak (co vsak z ekonomickeho hladiska bude trosku vela - kedze MM potrebuje zmenit pracu a to si nedovoli, pokial ja nemam prijem :sweat_smile: )

a co sa tyka inych moznosti - su tu aj centre social - ale tie su tak nejak ad hoc - a teba im davat tyzden vopred vediet (ale to si neviem predstavit a navyse je to hodne drahe, kedze MM pracuje :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a ozajstnu nounou som este nehladala - totiz do konca oktobra mam este rodicak
8. zář 2008 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak Leni - to je fakt otras - a nechcu nahodou od teba? aby si docasne (ked si najdes pracu) nosila deti rano svojej make a vecer si chodila po nich?!!!!!!
ako si ma potom clovek najst pracu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. zář 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jak vas tak ctu, jsme meli s tema jeslickama obrovske stesti :sweat_smile: Byli jsme se tenkrat zeptat na PMI a tam nam dali adresu a kontakty, a vzali nas hned. Akorat ze jen na prilezitostne chozeni, coz znamena 1 cely den v tydnu. A s tim, ze se muze stat, ze tam dojdeme a nebude misto. Ale uz to mam vychytane, musim prijit rano tak 5 minut pred 9h a jsem mezi prvnima, takze ok ;) Nevim jak to bude ale s prechodem na tu pravidelnou dochazku, az zacnu pracovat, budu to pomalu uz muset zjistovat, praci chci hledat asi tak od noveho roku.

Tini, o nehode jsem neslysela ale je to des :frowning2: :pensive: Tyhle hromadne nestesti jsou strasne. Slyseli jste o tom rychliku u Ostravy, je to asi 3 tydny, jel a tesne pred nim spadl most, takze vlak vykolejil, bylo tam 7 mrtvych a hodne ranenych, stalo se to kousek od meho bydliste a tou trasou jsem jela asi milionkrat, je to hrozne kdyz si to clovek tak uvedomi, ze by se mu to mohlo stat taky a jeste horsi pokud v tom nestesti prijdete o nekoho blizkeho :frowning2:
8. zář 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tak sme sa vratili , a tera zeste nas caka aj na buduci pondelok, neviem co vam mam povedat, som trochu z toho zmetena

jani skoda , ze nebyvas blizko, ja by som bol apresne to co potrebujes pre tvoje deti..; :slight_smile:
8. zář 2008 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne jani, hned ako sa v praci trochu uvolnim, urcite ti dam vediet, ved na teba myslim uz od neviem kedy s tou ponukou a teraz ten japoncik, no hned som myslela na teba, ale v robote mam toho strasne vela napr zajtra rano letim o 5 rano na sk a o 20 letim spat :astonished: , fakt toto je ine tempo, ale aspon mam prijemnu spolocnost, s tymto chalaniskom co snim zajtra cestujem rada chodim na audity, takze aspon to, ale uz sa vidim v stredu ako budem vyflusnuta a do piatku este straaasne daleko, ale hned ako bude volnejsie, dame rande-slubujem :dizzy_face:
8. zář 2008 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, a náhodou sa nejaká taká firma nechce etablovať na Reunione? :grinning: Hneď by som im poslala CV :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Blani, čo sa týka kočíka, určite berte kočík s celou rukoväťou nie len s dvomi držadlami a Janéčka majú strašne debiliný ten priesvitný pás na slnečnej strieške...takže slniečo svieti do vnútra aj keď máš vystretú strechu.. aniečo tam klepe, ale neviem čo.. vraj za tie prachy mohol byť aj lepšie premakaný.

Na PMI musím skočiť aj ja a budem dúfať, že to u nás s jaslami nie je také hrozné, veľa detí tam nedávajú, lebo väčšinou sa o ne starajú rodinní príslušníci...

O bude som, bohužiaľ, počula :cry: a zase ma nesklamali novinárske hyeny s 20 zábermi ta tú krvavú škvrnu na pilóne... blee

My už sme zase doma a Sára si po 2,5 m znovu zvyká na papa a na francúzštinu.. celkom prča :grinning:
8. zář 2008 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vies bihan ono je to tak, ze aj ked je fr velke mas tu par centier a zvysok - zdochol pes :unamused: , preto som sa prestahovala z avignonu lebo tam fakt nebolo nic, ale zavisi od toho co chces robit. ja sa pozeram na to co robim ja a v oblasti v ktorej pracujem by som sa uzivila okrem lyonu kde je to uplne idealne este tak mozno okolo lille a uplne super by som sa mala v takom alsasku, tam je to spriemyselnene len taky fukot. ale mozno to nakoniec zapichneme uplne inde, sef zacina mat take zvlastne narazky odkedy sme kupili tu firmu pri luxemburgu, al ma zabijeee :grinning:
8. zář 2008 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky,

tak jsme nakonec objednali ten modro zelenej. Predstavte si - to fakt neni mozny! V nedelu objednavame ten cokoladovej, volame estli maj k tomu slunecnik. Prej jo. Tak chceme zaplatit a kocarek uz neni :astonished: ! Tak volame znova a prej nevi, kdy ho naskladnej ale zbozi jim vozej kazdej tejden. Hm...

Tak jsme teda napsali na ty druhy stranky estli by nam nemohli sehnat ten cokoladovej a kdyz ne, ze berem ten modrozelenej. Dneska zadna odpoved, tak jsme si rekli, ze ho tam objedname. A co nevidime! Dneska odpoledne tam este byl a ted vecir uz ho nemeli :astonished: !

Tak jsme honem honem objednali jinde, ale bohuzel o 50 euro draz :unamused:

Bihan diky za info. Vzali jsme Jané nomad, takze s celou rukojeti :slight_smile: jo jo, to mi bude vyhovovat. Ty jo, jsem si nevsimla, ze na ty kapote je dira, ktera se neda zandat. Tu jsem videla u Looly od Bébé Confort, ale ne na Jané. Tak uvidime. Stejne chci k tomu dokoupit slunecnik. Tak to pak snad nejak prezijem.

Jinac teda se klepu, pac podle myho se nam nevejde do kufru od auta :grinning: Manza rika, ze jo. Tak schvalne :sweat_smile:

Eriko : a co vam rekli, ze jsi zmatena? Bude to na dlouho? Nebo nevedi proc nemluvi? Ty nas napinas jak ksandy.

Nguyen : hi hi, Lucembursko jo? No proc ne, prej je tam nejvyssi zivotni uroven v Evrope :slight_smile:

Tak se tu mejte, ja asi pofrcim brzo taky do postele. Nejak me to zmaha.
8. zář 2008 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale si predstav ze chudaka Ala taham po celej europe :sweat_smile: no ved uvidime :grinning:

idem aj ja na kute, vstavam o 6 hodin tak dobru noc
8. zář 2008 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Jani - dufam, ze to vyda
prajem vam vs este pekny vecer a dobru noc

ja idem kus pozehlit pred tv (nebojte ja nezehlim kazdy vecer - no, vzdy ked idem zehlit - tak vam to tu vypisujem, aby ste ma polutovali :grinning: - lebo ja zase az tak neoblubujem domace prace :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: )

Erika - verim, ze tie navstevy prinesu svoje ovocie - drzim palce a zelam hlavne vela sil (asi je dobre dobojovat, ked ste sa raz na to dali :sweat_smile: - a zelam vela pevnej vole a velke pokroky Patkovi :wink: )

Bihan - vitaj vo fr :slight_smile: snad si mala az tak velmi neodvykla zase na tata sa rychlo zvyka :wink:
ozaj aky bol ten zoskok :dizzy_face: ?
8. zář 2008 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem za slova podpory potrebujem , no ako to vyscetlit zatial to bol len jeden den pozorovania , este nam chyba na buduci tyzden, a az potom sa vyslovy.
v podstate mi potvrdila co ja sama vidim na patovy, ze ked sa o nieco zaujima a bavy ho tak je schopny spolupracovat , avsak ak nie tak aj ked sa k nemu clovek ozyva , tak sa robu ze nepocuje a nevidi cloveka, potom podla nej je tamemocionalna blokaz preco , to zatial nevie, je velmi citlivy,, a je pravda , napriklad ked mal josh 5 tyzdnov tak som bola v nemocnici s nim 5 dni ked som sa vratila tak pato si obhryzal nechty a odvtedy nepresta, a najhorsie je ze on si taketo veci nechava hlboko takze ho to afektuje , je toho vela, takze som trochu zmetena a hladam , kde sa stala chyba
drzi ma , ze ma pochvalila, ze sama velmi dobre rozumiem svojmu synovy a snazim sa mu pomoct, ze nie je to take caste vidiet taketo mami, tak neviem uvidime na buduci pondelok.

prajem dobru noc :rolling_eyes:
8. zář 2008 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eriko,

to je dobry zacatek :slight_smile: S tema obhryznutyma nehtama - to bude tim. Nekde ho neco "zere". Ja jeste dneska, kdyz mam stres tak strcim ruce do huby a jedu :confounded: ani o tom nevim :frowning2:
Drzim palecky. Mozna to bude chtit detskeho psychologa, zjistit proc se blokuje a pak to bude dobry. Deti umej rychle zbavit se takovyhle problemu. Hm... ja jsem nedavno potkala jednoho super "hypnoterapeuta". Ale ten dela tady v Bretani... takze to mate asi trosku daleko. Co nam ale rikal je, ze kazdy pokrok dela ten clovek sam, ze ten terapeut je tam jenom jako pruvodce. Kdyz ten clovek nebude chtit zmenu, tak nic nezmeni. A kdyz uz neco malo zmeni, tak to ten terapeut ma ocenit a nechat si toho clovek uvedomit, ze to nebyl nikdo jinej nez on sam a jen on sam, kdo tu vec zmenil. Ted nevim jestli je to srozumitelny.
Proste dat Patovi najevo, ze estli se chce rozmluvit, ze je to v jeho silach :slight_smile:

Drzim pesticky. Chce to hodne trpelivosti, asi to bude chtit i cas najit pricinu, ale urco to zvladnete :dizzy_face:
Ten "hypnoterapeut" pry s detma dokazal treba zastavit pocuravani se behem 1-2 seanci!

Verim, ze se Pata urco brzo rozmluvi :wink: Hlavne na nej netlacte. Mozna je to tim, ze strasne chce neco vyjadrit a tim se blokuje.

A to je hezke od doktorky, ze te pochvalila. Je fakt, ze ty zdejsi maminy jsou takovy divny. Jako ty nounou. Pro nas je asi normalni se o to ditko poradne starat a ja verim, ze vsecky tady jsme nebo budeme dobry mamy. Chceme pro ne to nejlepsi a delame prvni posledni :slight_smile: Takze Eriko : jsi DOST dobra! Pata to 100% ocenuje uz ted. Doufam, ze jednou bude mit tu kuraz ti za vsecko podekovat :slight_smile:
8. zář 2008 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj moja pre mna bude najlepsim ocenenim , ked bude moct sam komunikovat plnohodnotne so svojimi rovesnikmi a ked pridem pon tak mi vyrozprava svoj den, ako ine deti.

trpezlivost mam bozsku, to mi povie vela ludi, ze chceli by ju mat ako ja, urobim cokolvek pre jeho dobro aj nemozne.
zacina pouzivat stale viac a viac slov, len niekedy jeho spravanie moze byt cudne pre tych druhych, co sa tyka logiky je na tom vysoko, takze pohoda uvidime co povedia na konci mesiaca
inac prihlasila som ho v stredu na eveil corporel, uz nebolo miesto , alme uprosila som ich , ze je to pre mojho syna velmi dolezite a potrebne takze je prihlaseny , som neskutocne rada
9. zář 2008 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko vam .prajem vsetkym.

mam eprekrasny slnecny den tak dufam , ze bude lepsi ako vcera. :slight_smile:
9. zář 2008 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Eriko,

NO vidis, to je prima, ze vidis i pokroky, ktere mezitim udelal. To znamena, ze neni ztraceny a ze kdyz vytrvate, ze se rozmluvi :slight_smile: :dizzy_face: Len vydrzat'!

Super, ze jsi ho mohla zapsat na tu eveil corporel, to by mu taky mohlo trosku pomoct, soustredit se na neco jinyho. Co takle detska joga? Ta by mu pomohla mozna i odblokovat nekde neco. Ty jo, drzim pesticky! Uvidis, ze jednou na Tebe rano hupne a zahrne te vodopadem slov co ze se mu pekneho zdalo a co pekneho budete pres den delat :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tady se slunicko taky dere, ale mraky ho nechtej pustit :angry: Tak si to tam uzijte :slight_smile:
9. zář 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kulicko , dakujem ti za slova opory, ani nevies ako ich potrebujem.

a ty ako moja, tahsie tahsie?
ako to zvladas dufam , ze na jednotku, tie posledne tyzdne su vzdy najhorsie :slight_smile:
9. zář 2008 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasne ze sa Pato rozkeca! Podla mna za to fakt mozu hodne tie deti v skolke, ked hovoris ze je citlivy.

U nas je tiez tak vselijako, ale nevadi mi to lebo kupat ani nic ine sa nechystam.
Len sa chystam na prechadzku ale neviem na ktoru stranu sa mam pustit. Chodim stale tie iste trasy.

Gabriel sa zacal strasne nervacit. Nieco mu nedam a uz je ohen na streche. Jeduje sa ako 5 rocne dieta.
A mam jednu otazku. Na obed mu davam zeleninu + ovocie. Teraz ma obdobie ze tu zeleninu nezje, ale zase ovocie mu je malo. Co mam robit? Doteraz som to robila tak ze som ho doplnila mliekom. Lenze niekde som citala ze dieta v jeho veku by nemalo vypit viac ako 500 ml umeleho mlieka denne.
Neviem co je na tom pravdy. On uz tento limit tak ci tak prekracuje o 180 ml, tak neviem ze co.
9. zář 2008 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
A neviete co je s Meleri? Dlho sa neozvala, zacinam sa o nu obavat!
9. zář 2008 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
Erika - to je super, ze pokroky su na obzore :slight_smile:
ono ako maminku ta chapem, ze chces to naj pre svoje dieta a hlavne ho chces ochranit od posmeskov deti
inak Tvoj Patko mi pripomina spravanie deti, ktore su na jednej strane velmi inteligentne (take nieco ako einstein, alebo ini vedci), no na druhej strane su z nich napr velki introverti (hlavne kvoli tomu, ze nenachadzaju nikoho seberovneho) - mozno si viacej rozumie so starsimi detmi, alebo so zvieratkami
na druhej strane hovoris, ze braceka ma rad - takze je podla na na celkom dobrej ceste k tomu, aby sa aj v spolocnosti inych citil dobre - drzim palce, aby ta terapia a aj ta tanecna aktivita pekne pomohli k jeho napredovaniu :slight_smile:

Blani a s tebou je to ako? - este pracujes, ci ta doktorka vypisala na tu patalogicku marodku?
9. zář 2008 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem ti jani, :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

lenka ale moze praveze, min je to 500ml, takze viac mu neuskodi, skor naopak, tak to by sme my bolo na tom velmi zle ked si spocitam , ze rano vypije, 240ml a vecer 300 a viac a ktomu ma jogurt na obed a na olovrant, pokial ja viem tak je to , ze dieta do tych 3 rokov min davka mlieka je 500ml v com sa ocita aj syr a jokurt tak neboj. :wink:

pato ma strasne rad starsie deti , len oni sa po case od neho odtiahnu ak zistia , ze mu nerozumeju, a na druhej strane ma rad babatka, o tie sa doslova vie postarat s takou laskou a citom , ze to niekedy dojima mna a j inych, v skolke sa tiez nemozu stazovat, aby bol zly skor naopak, chce sa privinut k ucitelke, a da jej aj pusu ked to tak citi, a ked ine deti placu , pretoze sa bili, tak on je prvy aby ofukal bolavu ranku.

takze je vevli citlivy a zaroven zranitelny oproti inym , v jeho okoli.

uvidime ako to pojde dalej poviem vam neskor ako to dopadne, hlavne diagnoza a ako pokracovat dalej v jeho terapii.
9. zář 2008 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek