• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
A uz je to hotovo :wink:
13. zář 2008 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
blani, neprehadzuju lebo jednu mas stanovenu ako primarnu ta je v priamom kontakte so secu, teda secu posiela priamo mutuelle podkaldy a ked ti pridu peniazky a uvidis ze ti preplatili secu 70% a mutuelle 20% tak dodatocne poziadas secu aby ten depassement poslala este na preplatenie druhej mutuelle, moja kolegyna to ma dokonca nejak zautmatizovane. Primarnu si daj vzdy tu drahsu, drahsia preplaca viac precent. Ja mam tu druhu zadara lebo mame v robote povinnu mutuelle ktoru nam plati firma kvoli dochodku. Inak ked sme pri tom CDI tak som uz podpisala zmluvu, aj som sa chcela ist opit ale sla som na tu operaciu tak z toho nic nebolo ale ja to dozeniem, CDI je CDI :grinning: :grinning: :grinning:
hej a presne ako vravis pre deti je to uplne naj. Mne jedna kamoska vravela ze oni maju tak super mutuelle (tiez dve) ze ani u lekara neplati, ze vraj ide vsetko napriamo. Neviem si to sice predstavit ale tvrdi ze to tak ma tak neviem.
13. zář 2008 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, som rada, že operácia dopadla tak fajn :dizzy_face:.. teda, už máš výsledky z patológie?
S neplatením u lekára je to tak, že niektorí lekári majú zmluvu priamo s poisťovňou a nemusíš u nich platiť - moja poisťovňa mi dala pri zápise zoznam lekárov u ktorých nemusím "avancer de l argent" a navyše ak máš mutuelle u tej istej poisťovne, máš vystarané :wink:
Ale s tou dvojitou mutuelle je fajn sa pozrieť na to, či sa vôbec v rodine oplatí si držať dve mutuelles... ja neviem presne, ako to funguje, ale asi keby som mala iné poistenie, nemohla by som byť na JY mutuelle, nie? Teda v tom prípade by sa to oplatilo, ale keby bola možnosť mať jednu mutuelle na dve poistky, tak neviem, či by náklady na mutuelle vyrovnali ten doplatok na dépassement....

Ozaj, baby, keď chcem vstúpiť do pracovného procesu, musím absolvovať Assedic a Anpe alebo môžem rovno začať hľadať zamestnávateľa? A keď musím cez tie dve "milé" organázácie, ktorú najskôr?
13. zář 2008 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko!!!
Od pondeli je tady segra, tak jsme porad nekde venku, vyletujem...a do toho uz pomalu balim a finisuju svatebni pripravy, takze mazeeec :wink: Jak se mate holky?
Bihan, Kulicko - jak jsme na tom s tim nasim srazikem? Plati? Upresnily jste nejak datum, hodinu...? :wink:
Vsem preju kraaasny vikend! :dizzy_face:
13. zář 2008 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJTE normalne sa hanbim, este aj pocitac zacal strajkovat, tak som to nechala, na chvilu, no chlapci ma vollai, a teraz su obaja chory, josh sa zobudil s tecucim nosom, parada!!! :unamused:

s tou mutuel, my mame mma, som velmi spokojna, velmi dobre preplacaju no cim viac je ludi z rodiny na zmluve, ty menej platis, mne sa ponukali ine mutuel a robili sme porovnanie, tak napriklad teraz my platime mesacne 186 euro za vetkych, iny my ponukali za to iste niekedy to bolo aj nevyhodnejsie za 200az 280 euro , niekedy treba poriadne pozerat co vlastne ti preplacaju pretoze mam pocit , ze mnohe sa ta snazia dost oklamat

Nguyen, som rada , ze mas operaciu za sebou v pohode, tak rychlo sa dostan na nohy..... :slight_smile:
13. zář 2008 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Lucinka, dlho som ťa tu nevidela :grinning: Už máte letenky? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Inak to stretko pokojne môžeme naplánovať aj cez týždeň, od toho 22.9 mi je to fakt fuk...
13. zář 2008 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, myslim ze cez tie dve organizacie vobec nemusis ist.

Teraz som vsetku registraciu v ASSEDIC a v ANPE absolvovala. Tak keby si sa tam chcela registrovat tak zavolas na cislo 3949, pojdes najprv na registraciu do ASSEDICu a oni ta potom nasledne poslu do ANPE.
Ale teda vobec neviem ako to bude fungovat na Reunione. Ci sa tam oplati registrovat...
13. zář 2008 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, zdravotna poistovna je len jedna - securite sociale, ak mate kazdy svoju positku to znamena mate nezavisle konta nie ste priradeni jeden k druhemu, inak povedane kazdy pracujete a platite svoje odvody mate moznost mat kazdy inu mutuelle. A ked si ty na svoje konto mutuelle pripises muza a tvoj muz teba na tu svoju tak si tie depassementy mozete rozlozit medzi dve mutuelle lebo vo fr nie je zakazane mat dve mutuelle. Ak ich mas obe platit tak sa to neoplati ale niekedy mas mutuelle zadara ako ja tak preco to nevyuzit?
13. zář 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, konecne s ami vas podarilo docitat, no teda, vy ste toho zase natarali :wink:
Blani, chystam sa na teba, mam info o super kociari, pockaj trosku, hodim do alba a budes cumiet :grinning: ma 6 koliesok, teda trosku male, do terenu nie velmi vhodne, zato korbicka je super, novorodenec sa tam vojde, vacsi si tam tiez krasne posedi... a ta cena :dizzy_face: okolo 10-20e!
Nguyen, tak fajn, ze to mas za sebou a pytam sa ako Lucka, ci uz vies aj vysledky z patolky? Som rada, ze ti bolo krasne :dizzy_face: sme my ale kuzelnici, vsak??? mali sme v Prahe jedneho kolegu, vraj ho sef vzal, aby mu dal 2.sancu, ale on to nezvladol a rovno na Vianoce v sluzbe si na WC na sale pocas vykonu slahol opiat :fearful: esteze mal so sebou na sale celkom lucidnu sestru, ktora dokazala sama pacienta prebudit a tak vsetko okolo.
Co sa tyka nas tu, Alex sa vcera 3x vydatne smradlavo vykadil a vsetko preslo, tak som z toho jelen :sweat_smile: po horucke ani stopa, ani uz nesopli, ani nic, no nezarieknut si to. Este som zabudla napisat, ze nas lekarka aj vazila, tak ma 12,800 kg a 18 mes, celkom dobre, hlavne ze za 3 mes pribral len 150 g, za predchadzajuce 3 mes podla jej vazenia pribral 2 kg, doteraz sa mi to zda divne :fearful:
Erika, tak uz mas doma 2 marodov, no nezavidim, len byt cim skor fit. A nech ti to vyjde aj s tou pracou.
Ja sa chystam v pondelk do Nice do lekarskej komory, to tiez bude sranda...
Bihan, pocuj, kedy to budete letiet v balone???
Luciji sa uz zosvadbieva, musim sa ti mrknut do svadobneho alba, co tam pribudlo :dizzy_face:
13. zář 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Tin tak som rada, z alex to ma za sebou.
vela stastia na tej lekarskej komore!!!!!! :wink:

no my marodime , ni eje to strasne nasadila som patovy sirip od kasla a aj maxilase, na hrdlo to iste Joshovya dala som mu vcera vecer aj solupred tak vyzera ,ze zabral na kasel pekne sa mu ukludnuje, oproti vcerajsku, dufam , ze joshovy to tiez prejde.

tak uz len ten vypis z registra trestov a pondelnajsie vysetrenie a posielam vsetko , doslova sa neviem dockat konecne, budem oficialne zamestnana, hura.
13. zář 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, tak mrk se, som zvedava, co na ten kociar povies: :grinning:
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=1843157&vReferer=
13. zář 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, super kočík! a dokonca môže ísť aj do vody :grinning: takže taký obojživelník...

No, balón sa snáď podarí bud. týždň, tento týždeň sa mi chlapík akosi neozýval, ale v pondelok a utorok hlásia naprd počasie, tak dúfam, že sa to vyčasí :angry: My máme zajtra krst a Sára včera stratila také zlaté biele topánočky s kvietkami, čo som jej kúpila.. asi ma porazí.
13. zář 2008 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ako 'stratila' ?
13. zář 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
vkuse si ich totiž vyzúva a to boli také cápačky s pevnou podrážkou.. tak sa jej to nejako podarilo v buse.
13. zář 2008 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chapem, takze ostali niekde v buse :fearful: a niekto si ich mozno aj privlastnil. To ta teda musi mrziet, co? Mas nejake nahradne sandalky? Alebo len v bielych ponozkach ju nechas? Kazdopadne si tym nedaj pokazit zajtrajsok a pekne si to uzijte.
Ako sa paci MM u vas? A co sarik? Spoznala papu? Snad sa vycasi aspon natolko, aby ste mohli letiet.
Pokrocila som s malovnim a mam dalsi 'obraz' :grinning: kde je Maja, Vilko aj Flip :dizzy_face: Tak som sa do toho zazrala, ze som si vcera musela kupit nove farby! Este 1 a pojdem kupit ramy.
13. zář 2008 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Našťastie to boli tie lacnejšie topánky.. máme ešte ružové sandálky, ale tie sa jej nehodia k outfitu, čo som jej na zajtra nachystala :sweat_smile:

MM ma tu tyranizuje s tým debilným TV5, lebo je nervózny, že ničomu nerozumie a Sára ho samozrejme zo začiatku nespoznala, ale to trvalo len chvíľku....

Pracuj. pracuje, ja nie som veľmi artisticky nadaná, tak potom len obdivujem :grinning: a na jarmoku sme sáre kúpili vyrezávaného koníka.. teším sa z neho viac než malá
13. zář 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ja teba zase obdivujem za tvoje skrapiky :dizzy_face: pozerala som si Lucijin album a to oznamko je uzasne!!!
Aj my mame nejake hracky, z ktorych mam ja vaciu radost ako Alex, a nielen hracky :sweat_smile:
13. zář 2008 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini tak ty si taky artista? Alexova izba bude teda krasna :dizzy_face: Inak dobry kociar :grinning: :grinning: :grinning: a lacny, ved kupna sila klesa :grinning:
Bihan vy poletite balonom, no to je skvele, musi to byt neskutocny zazitok. Uzite si to, drzim palce nech je pekne. Ako vravela Lenka, ohladom hladania zamestnania, myslim, ze si mozes aj sama hladat bez toho aby si bola zapisana na Assedic a Anpe, ale keby si sa chcela zaregistrovat tak musis najprv na Assedic a ti ked ta zapisu tak ta objednaju na Anpe. Je vyhodne zaregistrovat sa najma vtedy ak mas narok na nejake davky :wink:
13. zář 2008 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
kurnik, som taká naštvaná... nemám si na zajtra čo obliecť :angry: Tini, ty si bola v čom na krste?
13. zář 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, to sme sa zase zasmiali s tym kocikom. Tento tyzden len vtipkujes a vtipkujes... :grinning:
Takze Alex dostal novy voz + byvanie? Pekny ma ten domcek!

Dajte mi niekto link na ten Luciin svadobny album. Som zvedava a neviem ako ho najst! :fearful:

Bihan, urcite si mas co obliect! Ja myslim ze vsetko mozne okrem rifiel je vhodne!
13. zář 2008 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aaaahoj ;))))
Link na muj pripravny album je http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID=107651&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
Ovsem nic moc tam nemam...protoze nestihaaaaam :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: a vubec nemam porad neco pridavat, takze si budete muset pockat az na ten svatebni albumek :wink: :grinning:

Luci, letenky stale nemame :angry: :wink: Tak to vypada, kdyz ma neco na starosti chlap...no. Ale jinak nase libanky na Reunionu stale plati ;))) akorat v planovani jsme se nikam nepohli. On ma stale neco dulezitejsiho nez tohle proste ;)) Ani se svatbou mi nijak nepomohl..ma proste stale na vsechno cas.. :angry:

Ve ctvrtek uz odlitame do Cr, zacinam mit cestovni horecku :sweat_smile:
13. zář 2008 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pisu jak tatar opet - nemam CAS neco pridavat... jsem chtela napsat :grinning:
13. zář 2008 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
juj Luci tak uz sa ti to blizi, normal , ze zacinas byt nervozna, bude dobre nakoniec je vzdy dobre len tie nervy pred tym nas stoja vzdy neake tie vrasky na cele :grinning:
13. zář 2008 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak se zas hlasim. Holt uzivam sobotu a manzela :dizzy_face:

Jani : cupr kocarek! Prakticky, skladny a lze pouzit i na dalsi veci nez jen mimi :grinning: Jen nevim nevim jak moc je pohodlny. A navic uz vidim nasi psinu, jak chce vsecko z tohohle kocarku hned vybrat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Luci, me ten "cas" nejak sam od sebe do ty vety zapadnul, ani jsem si nevsimla, ze tam chybi :sweat_smile: no, hlavni je, ze to mas vsecko pripraveny. ze to neni v albiku je fuk. My si pockame na to dulezitejsi - svatebni :wink: Tak nehoreckuj, vsecko bude dobry! :wink:
Jo jo, Bihan, se ti to oznamko mocinky povedlo! Fakt sikulka!

S tim nasim srazem : jasne, ze s nim pocitam. Zatim sice nemam zadnou odezvu na prima restauracku (nerikala Janca, ze nam rekne??) ale prinejhorsim uklohnime neco u nas.

Mno a my jdeme s miminkem spinkat. Mame toho za dnesek plny kecky. Tak dobrou noc!
13. zář 2008 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda to oznamko je fakt krasne! :slight_smile:
14. zář 2008 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak ide na mna asi nadcha, chripka.... neviem.
Neviete ci tu maju v lekarni Coldrex alebo Strepsils?
Nechcem aby na mna zase pozerali ako na vyra v lekarni ze co to ziadam, tak preto sa pytam.
14. zář 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan to oznamko pre Luciju sa ti fakt krasne podarilo. Neobvykle a velmi dobry napad :dizzy_face:

Luci to verim, ze ta uz chyta cestovna horucka, ved sa to tak rychlo blizi. Aj mna uz chyta a to este ani neviem, kedy pojdeme na SK :grinning: :grinning: len proste sa pomaly konci sezona a potom .... prazdniny :grinning:

Leni, myslim, ze strepsils som tu v lekarni kupila, alebo drill :wink: Coldrex neviem :sweat_smile:
14. zář 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte, tak si predstavte, ze Alex asi ma tu 6.chorobu - roseola infantum, od vcera vecera je taky flakaty, bodkovany... takze zahada horucky vyriesena.
Leni, strepsils som si tiez kupila, ale coldrex som nevidela, musis sa popytat.

Bihan, uz to bude neaktualne, ja som bola uplne normalne oblecena, v lete som so sebou v KE mala len 1 slusnu dlhu farebnu (zlto-hnedo-oranzovu) suknu a k tomu 1 decentne tricko (hnede), navyse my sme to mali vo stvrtok, bolo to take komorne, par ludi, 15 min a bolo po vsetkom. este ma ale napadlo, ze si nechajte vystavit krstny list v latincine, nam to nas farar spravil a povedal, ze to staci do FR pre birmovku, 1.sv.prijimanie a aj ako zapis do cirkevnej skolky/skoly. Ze len na pripadny cirkevny sobas bude musiet vyziadat krstny list z kosickej farnosti.

Luci, planujes nejaku rozlucku so slobodou? ja som nic take nemala :pensive: ale moze to byt fajn. Ved uz to mas za par!!! uz si na ten pocit ani nepamatam.

Bihan, som rada, ze som ta nadchla novym modelom kociaru, to vies, ze je pohodlny! Ved Alex tam sam vliezol a vobec nechcel ist von, tak sa mu tam pacilo!

Karol, ja a artista :sweat_smile: no vies, v nasej rodine mame 3 maliarov-profikov, tak to bude asi tym :grinning: ako mala som ale chodila na hodiny vytvarnej do LSU. Ale to bolo fakt veeelmi davno...

Leni, do domceku ste pozvani hned, len co sa Gabca postavi na 2, ok? na 4 by tam zatial nemal co robit :fearful:
14. zář 2008 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tym kociarom to bolo adresovane samozrejme KUlicke-Blanke, nie Bihan :sweat_smile: akurat sme sa totiz vratili z vyletu, takze ma chapete...
14. zář 2008 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, na me taky neco leze, skrabe me v krku, tak pro Strepsils pobezim hned zitra rano ;)

Oznamko se Bihan fakt povedlo, vsichni nam ho chvalili :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Rozlucku se svobodou asi mit nebudu, mam tady bohuzel jen tu jednu kamaradku s mesicnima dvojcatama :wink: Akorat planuju, ze s kamaradkama co prijedou na svatbu posedime v patek vecer pred svatbou... tak snad to neprezenem a budu v sobotu fit :grinning: :grinning: :grinning:

Tini, ten domecek je kraaaasny, ten by se Leusce taky libil ;)))

Blani, tak super, uz se tesim!!! Dejte mi pak vedet s Bihan jak jste se dohodly, ktery den presne to podniknem. My dorazime 2.10. vecer. Akorat jsem zvedava na Leu, ta totiz obvykle v restauraci moc neposedi, tak to bude sranda :wink:) ji budu jako obvykle nahanet kolem stolu a mozna si ani moc nepopovidame :grinning: :grinning: :grinning:
14. zář 2008 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek