• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
dakujem moja aj ja som starsne rada, ani nevies ako..
Kulicko ty si strasny ekolo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. zář 2008 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eriko : jo jo. Zacinam si pokladat otazku estli nesilim a nebo estli je to ten zdravej rozum, co se ve me cim dal tim vic probouzi.
Zrovinka vcera jsem tam na tom vystavisti potkala jednoho pana. Prodaval tam pohankovy plevy (no snad se to takcesky rekne ten obal zrna). A ten hned ze nam to vysvetli, ale ze nesmime mit vic nez Bac+2 nebo nic nepochopime :grinning: Tak rikam, ze to je se mnou zly, ze ja zustanu blba, pac mam Bac+6 a on na to: to neva ja mam Bac+7 tak budem dva :sweat_smile: A pak zacal vysvetlovat na co a proc to prodava, presel k parketam, cisteni cernym mydlem, octem a sodou bikarbonou (to co uz jsem davno slysela, ale jeste jsem se moc neodvazila). Taky "pomlouval" ty francouzsky zensky, co nechtej vubec pribrat, pac nechtej ani kojit a hned cpou mimi umely mlika a dalsi sajrajty. No krasne a zanicene a srandovne o tom mluvil. Kamoska pak poznamenala, ze musel mit v rodine nekoho priserne nemocnyho nebo tak neco, aby o tom takle mluvil a je to fakt. Pres to, jak byl "zivej" a zanicenej a tak z nej byl citit smutek.
Tak me to tak nejak interpelovalo. Obzvlast co jsem na zed v koupelne, ktera byla cela promorena plisni (no jo, ted uz se setri kde se da, tak snad vsude chybi jedna rada kachlicku nad vanou!), napsukala jeden sajrajt a ono nam to smrdi jeste po 4 dnech chlorem :confounded: Si predstavite jaka je tam zima, kdyz vetram celej den a celou noc. Navic jako tehu bych se techle veci nemela vubec dotykat natoz je dychat.
Taky jsem si tam koupila knizku o vakcinach. Tady ve Fr ockujou snad uplne vsecko. Kdyz jsem videla ten seznam pro prvni rok miminka, tak jsem teda nechapala. Navic tady maji nejaky sileny problem, napr s ockovanim proti zloutence B. Pry ta jejich vakcina pak zpusobuje ruzny trable. Zrovna se tam u ty associace zastavili lidi, kteri nechali ockovat syna v 17 proti zloutence B a v 19 ho odvezli na psychiatrii a jeste mel silnou artrosklerozu ci co :astonished: a pry to bylo primo souvisle s tou vakcinou!
Ja su oockovana 3 roky. Ale v CR tak doufam, ze jsem mela nejakou inteligentni :unamused: ale je fakt, ze od ty doby jsem nejaka vic utahana. I kdyz to nemusi bejt primo spjaty.
Takze si prectu knihu, at vim, na cem jsem a abych se mohla rozhodnout pro mimi. Rozhodne nechci riskovat, ze bude mit ve 14 sclerose en plaque nebo osteoporozu :confounded:

Takze ekolo : jo jo, zacinam bejt asi dost oproti "normalu".
22. zář 2008 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem tu vetu nejak nedopsala (Tini si to urco precte a bude argumentovat jako spravnej doktor :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
: nechci riskovat, ze bude mit s en p nebo osteoporozu aniz bych zvazila estli ma vubec nekdy sanci chytit zloutenku B a jaky jsou jeji rizika.

Mno, jeste nejsem takova ta hlava zelena (a doufam, ze nikda nebudu, pac to jsou paka dogmaticky, co to vsem cpou) a ze zustanu kriticka ke vsemu : jak ke vsem vecem konvencnim, tak ke vsem vecem alternativnim, ktery se casto tvarej jako ekologicky, ale casto taky nejsou ekologicky.
Zalezi taky nad tim co ekologicky nazyvame : proceduru vyroby? dopad samotnyho vyrobku na zivotni prostredi? dopad na zdravi uzivatele?

Jejda, uz zas filozofuju :pensive:
22. zář 2008 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak ja len na skok, cakam na femme de menage :dizzy_face: Nasla som si novu, lebo Patricia sla na operaciu a bude dlhsie mimo, to som rada, lebo bola desna :stuck_out_tongue_closed_eyes: a tato nova vyzera byt zatial zlata, sikovna, navyse matka 3 mensich deti, rozvedena, takze je silne motivovana.
Erika, tak super spravy :slight_smile: bola to len prehnana reakcia na vpichnuty tuberkulin. Ale ti odlahlo, co ?
Blani, ty ekolog nas jeden :slight_smile: S tym panom to musel byt velmi zaujimavy rozhovor. Ked budes zhanat bylinky, my sme nasli jednu firmu v Lyone a od nich sme po nete kupili konkretne repik, tak ti potom najdem adresu. Lebo nie v kazdej lekarni maju vsetky susene bylinky :cry: S ockovanim velmi nespekuluj. Riziko, ze sa nieco stane po ockovani, je ovela mensie ako to, ked mimi nebude ockovane a ochorie. A ten krem, co ste s Erikou spominali, to bude asi Dexeryl, ja nim mazem Alexa, on ma suchu pokozku a pomohol nam aj na ekzem.
Tak Fabienne prave dorazila a uz zacala zehlit :slight_smile: a ja malujem dalsiu Vcielku Maju s Vilkom.
22. zář 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, tak sme to pisali naraz, ale ja som to poslala neskor, takze som necitama tvoj prispevok :sweat_smile:
22. zář 2008 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini : prima, ze mas novou Femme de menage. Urco bude lepsi nez ta pohroma, co rozbila na co sahla :sweat_smile:

Tesim se na odkazik. Na tom vystavisti byla firma, co se jmenuje Body Natur, ktera prave prodava vsecky tyhle "ekolo" veci. Dostala jsem testovni vzorecek intim mydla. Vypada slusne ohledne slozeni : sama bylinka a ty chemikalie jsou glycerin, limonen a pod, takze to vypada slusne. Akorat uz jsem i cetla o tech essencialnich olejich, ze taky nejsou zrovna dvakrat prima (riziko alergie a tak). A navic u tohohle intim mydla pisou ze je dobre jak pro zeny tak pro muze. A ja si myslim, ze zeny a muzi maji jine pH pokozky ne? Tak bud jeden nebo druhy a nebo oba dva :astonished: si to pH musi rozhodit! To je des, jak se clovek zacne trosku zajimat uz je ztracenej :grinning: Jako s tema plinama, co jsem tu resila asi dva mesice s Bihan :sweat_smile:

Mno jo no, to vite. 5 let studia zivotniho prostredi, 8 let s konma... to zanecha na cloveku stopy :grinning:

Jinac ja bych chtela mimi nechat oockovat jenom na to opravdu nejnutnejsi.
Hepatitida k tomu zatim teda vubec nepatri. Tu ja si nechala pichnout, pac jsem jela do tropickych zemi, kde hrozilo. Ale predtim jsem se kolikrat rachala v ho*nech (konskych) a zadnou nemoc spinavych rukou jsem nechytla. Takze si myslim, ze ani mimi to prilis nehrozi. No podiskutuju situaci ve Fr s doktorkou, pac pry v CR obzvlaste v Praze to ted radi :confounded: Pry tam Ukrajinci zatahli i cernej kasel :astonished:

Tini, jak se tu rekne repik? Ten je mozna lepsi na omyvani zadecku nez hermanek. Nebo mam pouzivat oba? Musim si sehnat tu knizku o bylinkach. Mam jednu doporucenou od kamose co je na stejne vlne jako ja. Jeste ze je nas tu vic, takovejch "padlejch na hlavu" :grinning:
22. zář 2008 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.hanus.sk/

kulicko tu mas jednu vybornu stranku , kde predavaju silice aa caje staci ze kliknes na danu cajovinu a vypise ti na co je a ako sa pouziva , su velmi kvalitny a hlavne podla mna aj najlacnejsi na trhu a da sa poslat aj tu do francuzka odporucam ti.

Tini spadol mi kamen zo srdca ani nevies aky tazky, taka sprostost a kolko mi nahnala strachu.
22. zář 2008 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, repik je agrimoine :slight_smile: uz som mudra, ved sme ho objednali z Lyonu 1 kg, aby sa to vyplatilo, kedze postovne bolo relativne drahe v porovnani s 100g balickom repiku, takze som zasobena krasne dopredu! Na ten zadocek je lepsi repik, harmancek vysusuje a je to alergen, tak si vyber. Ja som Alexovi robima sedacie kupele v repiku, ked mal zapareny zadocek, ked sme presli na prikrmy, obcas sa to bohuzial prihodilo. A krasne to pomohlo. No a k tomu intimnemu mydlu, ja teda neviem, ako vy ostatne, ja nic take nepouzivam, teda mam kupenu Saugellu verte, to je s extraktom z eukalyptu, ma to dezinfekcne ucinky a tym som sa umyvala po porode a v sestonedeli, inak nic. A mas recht, ze zenske pH v intimnych miestach je ine ako u chlapov, takze to by zaujimalo aj mna :confused:
O tej hepatitide, co pises, to asi myslis hep.A, ze je v CR v epidemia, to som videla v spravach, aj ze si sa dala zaockovat pred cestou do tropov. Ale tu sa mimi ockuju proti hep.B, nie A.
Este z byliniek dobrych pre mimi ma napada nechtik=mesicek=calendula.
22. zář 2008 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj s dubovej kory su dobre kupele na rytku.

ja pouzivam priznam sa intymne gely, robia mi lepsie ako normalny gel.

co sa tyka ockovania ja som dala pata, aj mna aj mojho muza zaockovat na hep. B a davam aj josha , ani si neviem predstavit ist do egyptu a nemat to brrr.
22. zář 2008 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eriko diky za ten odkaz. Radne to nastuduju. Prave jsem si objednala tu knihu a jeste jednu k tomu : je to od jednoho botanisty a jmenuji se "toutes les plantes pour se guérir" a "toutes les fruits et légumes pour se guérir". Koukala jsem u toho kamose na ty bylinky a byla dost dobra : daval tam i rady kdy a jak sklizet, takze pak obejdu vesnice a nasbiram co budu moct. malinik na predporodni pripravu mame na zahrade :wink:

Intimni gel pouzivam velmi zridka. Koupila jsem ho, pac me to tam dole svedilo a s tim gelem to zmizlo. Pak jsem ho uz nepouzivala, jen cistou vodu, az ted, kdy me v tehu opet zacalo svedit. A je fakt, ze je to s nim lepsi. Ale neprehanim. Proto si myslim, ze jako Tini, budu urco neco pouzivat v sestinedeli a pak se zas na to vyprdnu.

Me teda naockovali do ty Fr Guyany proti A i B najednou. Docela ti, Eriko, rozumim, ze do Egypta jsi vsecky oockovala. Taky doktorum a sestrickam bych se nedivila. Clovek nikdy nevi... ale tady v Evrope si myslim, ze na tom zas tak spatne nejsme ne? Aspon zatim :sweat_smile:

Erik, rikas dubove koupele? Dubu tu mame hafo vsude, ze bych sla na listi nez opada :grinning: No ona to stejne asi bude kura, co se sbira ze jo?

Jo jo, mesicek je taky dost dobra bylinka.
Nakonec se ze me stane babka bylinkarka :grinning:
Tak az Tini najdes jak se ta Lyonska firma jmenuje, tak mi to napis ju? Diky moc.
22. zář 2008 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne, dubova kora je tiez dobra, poznam :wink: uz nemam presne kntakt na tu lyonsku firmu, ale volalo sa to François Nature, tak si to skus dat do googlu. Ked som zhanala malinik pred porodom,; tak na mna vsade cumeli ako na idiota :stuck_out_tongue_closed_eyes: pricom mi to poradila SF, tak som si myslela, ze to tu zozeniem. To mi vravela kamoska, ze to davali jej znami kravam, ked sa mali otelit :grinning:
Poznas knihu Zdravie z bozej lekarne od Marie Trebenovej? To sme raz kupili babicke na Vianoce, je tam tiez plno zaujimavych informacii o bylinkach.
22. zář 2008 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jok, neco mi to rika ten nazev knihy, ale doma ji nemam. No mozna ji maji nasi...
No oni tady v tech lekarnach jsou vubec "strasne informovani" co se tyce bylinek :angry: Vzdycky na me cucej jak tele na novy vrata.

No uz abych ten nas sla nasusit, ze jo? :sweat_smile:
22. zář 2008 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, 100 g repiku za 3 eura 40? :astonished: To si to necham koupit mamuchou v CR a poslat postou! To vyjde levnejc! To je neskutecnej vejvar! Nedaj se nekde sehnat seminka? Ze bych to nasazela na zahrade :confused:
22. zář 2008 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja neviem, ako to je s postou, ale stalo sa mi, ze mi colnici napr.otvorili balik a v nom granulovane HIPP napoje pre kojace matky v pixli a vsetko sa rosypalo, tak som sa obavala, aby aj repik nedopadol podobne :unamused: tak preto sme objednali z Lyonu. A netusim, ci maju semienka, chodim do Gamme vert a Botanicu, ale tam su skor okrasne kvetiny a zelenina+ovocie, bylinky som nevidela.
22. zář 2008 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
no kulicko spravne je to kora, ta firma co som ti dala poznam cele roky a maju velmi kavlitne sypke caje drogy a mas tam aj pouzitie a su tam niektore o ktorych som ani nevedala , ze existuju a naco zaberaju.

s postou som zatial nemala problemy a to dostavam pravidelne 20 kilove baliky od mamy alebo aj ked si objednam od nich tak v pohode
22. zář 2008 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kdyz objednavas z te lekarny jak platis? V eurech? Mas nejaky poplatek za prevod do zahranici? Kolik chteji na postovnym?
22. zář 2008 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no postovne vychdza 20 euro, apoplatok nie , oni my to poslai normalne postou na dobierku zaplatis na poste v euro.
ja som tam volal atelefonicky a taka bola dohoda, su strasne zlaty a maju naozaj kvalitu a j silice od nich kupujem 10 rokov, su aj pod kontrolov ministerstva.
22. zář 2008 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale aj stym postovnym sa mi to oplati beriem vo velkom, tu silica stoji 8 10 euro a u nich 2 3 eura a su kvalitnejsie a caje obrovsky vyber.a lacne
22. zář 2008 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eriko prima :slight_smile: A jak pouzivas ty silice?
22. zář 2008 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja mam rada napriklad citronovu na vankus dve kvapky krasne vonia izba a kdobre sa spi aj skoricova , alebo klincekova.
cajovnikova , je dobra na pichnutie hmyzu azaroven aj odpudzuje, a je dobra aj do vody ako kupel na nohy pri plisni.
matova je vyborna tiez lemongrasova, a eukaliptova ked su prechladeny a kaslu, feniklova sa dava niekolko presne neviem kvapiek do vody a da sa pit vnutorne proti kolikam.
bergamontova ma krasnu vonu tiez , vyborna na noho veci, ja ich pouzivam ako vnutorny parfem do bytu je to zdrave a hlavne liecive nema vedlajsie ucinky , coz tie vonne sviecky a spreje maju rakovinotvorne.

caje tiez kazdy den piju jeden druch, nato dbam aj my z muzom , ten si velmi oblubil nase caje.
maju aj echinaceovy sirup pre deti uz od 6 mesiaca, pre deti dobry na imunitu, a ked pozries na cenu tak sa smejes v porovnani tuto, a pri tom kvalita je lepsia.
22. zář 2008 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No s tema cenama mas naprostou pravdu!
Vankus je polstar? :sweat_smile: No mam mezery no :sweat_smile:
Asi neco naobjednam. Hlavne ty cajiky - chci si udelat smes na kojeni, ja totiz samotnou vodu moc nemuzu, me je po ni spatne. Jsem holt vyrostla na cernym caji.
22. zář 2008 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
vankus je polstar, presne tak.
neboj aj my pijeme caje doma, bylinkove , je to zdrave.

ale tiie silice sa daju pouzit aj vnutorne, klikni si na kazdu a vypise ti presne co a ako.
22. zář 2008 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo, uz jsem koukala. Ja chci hlavne na plinky - takze to bude asi cajovnik a levandule.
Taky jsme koukala, ze tam maji citronelovou, tak tu mozna proti komarum :angry:
22. zář 2008 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
maju tam toho vela, aj pekne vysvetlene, maju aj predajne na slovensku, ved sama uvidis co budes chciet.
spoj satelefonicky je to pevna linka, tak je to lepsie.
22. zář 2008 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. zář 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.magister.sk/-c-136.html

tu je nasa lekaren ako jedna z mala posiela aj do zahranicia , je tam velky vyber treba stravit vela casu pri vybere .
22. zář 2008 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. zář 2008 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika super ze vysledky dopadli dobre a vdaka za linky.

Tini mas peknu fotku v pase.

Karol tvoj rodny list je platny 6 mesiacov.

Julliana pred dvomi tyzdnami ockovali aj na hepatitidu A a aj B ale to preto ze mame v plane s nim dost cestovat a teda radsej neriskujem. Teraz ho budu este raz a musime ho dat aj zaockovat proti zltej horucke kedze ideme do Senegalu. Velku radost mi to ockovanie nerobi ale radsej akoby mal nieco chytit a kvoli tomu cestovaniu aj odporucil vakcinu proti TBC.
22. zář 2008 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
daj moja , aby si nebola v strachu ako ja tento vikend bol dlhocizny;

senegal je super , bude sa vam pacit..
22. zář 2008 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika radsej dam ale TBC to este musim prediskutovat ci teraz ale proti zltej horucke to je iste.
My sme zvazovali cestu na Martinique, Maurice, Mayot ale cesta lietadlom je dlha a mame len 8 dni dovolenky takze sme sa nakoniec rozhodli pre Senegal predsa je to len nieco cez 4 hodiny.
22. zář 2008 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek