• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Ja tiez kralika, zajaca... a cokolvek co je hlodavec nemozem. Ako dieta som chovala morske prasiatka a aj potkana som mala. Tak vzdy si predstavim moju Nelinku (rozumej morske prasiatko) :frowning2:

Ano, Jani zajtra cestujem na Slovensko. Akurat balim kufor.

Dnes rano som bola u doktora a Gabriel za mesiac schudol 1 kg. Ale to asi bude normalne nie? Nemoze stale priberat.
24. zář 2008 v 15:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, no uplne normalne to nebude, babatka nemaju chudnut, doma na SK pekne krasne smotanove tucne jogurtiky, domaca strava od mamky a spravi sa to.
Lucija sa vydava tuto sobotu, tiez som na to rano myslela.
Vidim, ze sa chystate na velke 'severne' stretko! Tak sa sa hadam stretnem aspon s Hanuk, ked dorazia do nasich koncin v oktobri.
24. zář 2008 v 15:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky me se zas zacina delat blbe kdyz dlouho sedim - jako v prvnim trimestru. Chjo :unamused: tak ja padim se natahnout, ale to se budu nudit... ani plist se neda :unamused: v leze se plete blbe

Jo otazecka : jsem cetla, ze je dobre dat mimi na zimu salu :confused: Vsude ale taky pisou, ze se mimi nema davat nic kolem krku aby se neudusilo :confused: tak jsem takova rozpolcena estli tu salu plist a nebo ne. Pac az pojedeme z porodky a vubec na vychazky mam vsecko s odhalenym krkem, zadnej rolak... poradite?
24. zář 2008 v 15:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Sal sme nemali, tak som aspon davala na hlavu kapucnu zo svetrika alebo z mikiny a navrch bunda, overal a pod. zpanuty ku krku. A ked bolo este chladnejsie, tak ciapka a na nu kapucna z bundy alebo overalu. Tento rok mu uz sal urcite kupim, uz ma aj vacsi krk :grinning:
24. zář 2008 v 15:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Kulicka teda neviem si predstavit ako budes takemu malickemu babatku motat sal okolo krku. Ja som to riesila tak ze som mu tam dala plienku alebo deku. Este take malicke sa tolko nehybe tak si to tam pekne necha.

Ok, Tini. Doktor mi nepovedal nic k tej vahe.
Ale na Slovensku mu planujem kupit Pribinaciky bo tam take detske jogurty nemaju. Dufam ze z toho nieco priberie.
24. zář 2008 v 15:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, obycajny slovensky smotanovy tucny jogurt je lepsi ako tieto ich 'detske' jogurty plne kadejakych prisad. Pribinaciky obsahuju tvaroh, ten by sa nemal jest do 1r.
24. zář 2008 v 15:41  • Odpověz  • To se mi líbí
baby, potrebujem pomoct :unamused:

ako by ste prelozili " livret de famille " a " le complément de libre choix de mode de garde "

idem si totiz vybavit RP a k tomu mam od CAF potvrdenie, ze nepoberam to "le complément de libre choix de mode de garde" a potrebujem to prelozit do slovenciny...

tak radte :slight_smile:
24. zář 2008 v 15:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni tak jok :slight_smile: ta deka asi bude dobra.

Webka : ty brdo :confused: oni tuto potrebuji na slovenskej ridicak?
Ja mam pocit, ze livret de famille je obdoba naseho oddaciho listu, ale oni k temu davaj zpocatku oddaci listy, ktery jsou platny 3 mesice nebo kolik, pac tady ta administrativa chce od vseho originaly. Livret snad v CR/SR ani neexistuje, tak jak to prelozit?

A ten complément de LCMG v nasich rodnych koncinach asi taky nebude existovat co? Proste je zenska bud na matersky a nebo chodi do prace a plati skolku z prijmu.

Ty jo doufam, ze ti nekdo poradi
24. zář 2008 v 15:58  • Odpověz  • To se mi líbí
kulicka: to nie na vodicak ale na rodicovky prispevok :wink:
24. zář 2008 v 16:03  • Odpověz  • To se mi líbí
no ja viem, ze livret de famille neexistuje a takisto ani ten complement....ale potrebujem to prelozit do slovenciny, lebo urady na slovensku to po mne vyzaduju ...na to, aby som mohla mat RP na slovensku tak mam potvrdenie od CAF ze nepoberam " complement"...
24. zář 2008 v 16:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Webka, to je teda! Livret de famille by som prelozila 'rodinna knizka' :pensive: a ten complement sa neda ako pridavky na dieta alebo materska davka? Ekvivalent na SK nemame ani u jedneho, ani u druheho, tak je to tzke prelozit. Pocuj, ako si ziskala doklad od CAF, ze nepoberas ten complement? ja sa o to snazim a nie a nie to ziskat.
taketo veci treba na vybavenie vodicaku na SK? :confused:

ale si dnes veselo konikujem, Alex sa ale co nevidiet zobudi... :sweat_smile:
24. zář 2008 v 16:08  • Odpověz  • To se mi líbí
tini: uplne jednoducho, napisala som Caf, ze nech mi poslu attestation, ze nepoberam to complement a hned mi to odoslali, neviem preco, ale na slovensku to potrebuju na to, aby som mala narok na ten RP...tak sa trapim s prekladom...
24. zář 2008 v 16:11  • Odpověz  • To se mi líbí
chod na stranku CAF a potom contactez nous a napis mi ziadost, aby ti to poslali...mne to poslali za tyzden, normalne som nechapala, ze tak rychlo :wink:
24. zář 2008 v 16:13  • Odpověz  • To se mi líbí
ja myslím, že ten complement de choix... je náš rodičovský príspevok, lebo ak sa dobre pamätám, materskú platí zamestnávateľ a ak sa žena rozhodne byť doma viac než tie 4m, čo platí zamestnávateľ, dostáva tento (rodičovský) príspevok, ale možno Erika to bude vedieť lepšie.

Livret de famille by som asi preložila ako rodinnú knižku alebo knihu rodiny.. u nás nie je ekvivalent.

Blani, možno by sme mohli stretko zorganizovať jednoducho v centre a potom skočiť do nejakej reštiky.. viem, že v Rennes je jedna dobrá indická, ale kde, to fakt netuším :sweat_smile:
24. zář 2008 v 16:14  • Odpověz  • To se mi líbí
no tak baby este nejake napady na preklad ??? :slight_smile:
24. zář 2008 v 16:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Jaaaj, uz chapem, to nie je 'ridicsky prukaz' :grinning:
no moja, tak to cele som sa snazila aj ja, dokonca som nasla taku milu tetusku na Urade prace, rodiny...v KE, ale viazne to na tom potvrdeni z CAF, vzdy dookola po nas chcu, aby som poslala nase rocne prijmy, kadejake udaje,...a dookola to iste. To bolo prvykrat, co si kontaktovala CAF, alebo vy ste tam uz posielali tie vase udaje o rocnych prijmoch a pod.?
Tak ked sa snazis o RP, tak ten doklad od CAF je vlastne to, ze nemas RP tu, tak to preloz ako RP a daj to do uvodzoviek napr. a dole napis vysvtelenie, ze nemame na SK ekvivalent pre tento termin a vysvetli zosiroka, co to vlastne je.
A mimochodom, nebudu po tebe chciet, aby si to mala prelozene sudnym prekladatelom???
24. zář 2008 v 16:19  • Odpověz  • To se mi líbí
tini:
mne to mamka vsetko obehala dopredu, takze presne viem, co potrebujem k RP. A od CAF sme jednoducho dostali to potvrdenie, lebo mame narok tu vo francuzsku na tych 170 € mesacne takze mame cislo ' alocataire' a hned nam poslali to potvrdenie...oni maju nase udaje o prijmoch...ked sme posielali 'certificat de grossese' ked som bola tehotna...

ok, skusim to prelozit ako rodicovsky prispevok a potom " allocations familiales, sa preklada ako pridavky na deti ?

a staci ked to prelozim ja, netreba im preklad sudny prekladatelom.

Na urade prace a rodiny to mamke vysvetli tak, ze ked im donesiem to potvrdenie, ze nepoberam to ' complement' tak oni to uz nebudu dalej skumat..lebo inak sa kontaktuju s krajinou kde byvas a skumaju ci tu nepoberas obdobnu davku...
24. zář 2008 v 16:32  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte

Webka - to livret asi tak ako pisali baby, ze rodinna knizka
a to druhe - asi ako prispevok na opateru dietata v domacnosti, alebo tym istym pojmom ako sa vola na Slovensku, ked slovenske maminy nejdu do prace ale ostanu doma na RD - a teraz neviem ci sa to vola rodicovsky prispevok, alebo nejako inak (skus sa spytat v termine dievcat, ktore su na SK doma poberaju ho)
24. zář 2008 v 16:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Webka, tak nejak to funguje.Dokonca nas urad z KE poslal papiere sem, same tie formulare E... neviem ake, a jasne, ze sa na nich CAF vyprdli! A nic im neodpisali. No jo, podla mojich vypoctov narok na 170e nemam, takze preto mi nic nechcu poslat, ani to potvrdenie, ako jo, francuzski uradnici :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jzfr, to je pekne, prispevok na opateru dietata v domacnosti :wink:
24. zář 2008 v 16:41  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte kocky tak som sa vratila domovznova od psychologicky , posledny krat, takze sme v poriadku len je problem v socialnom styku u neho a slovnu zasobu ma dobru takze zatial pracujem len ja s nim doma, a vratime sa raz za mesiac , takze je to lepsie ako som si myslela ,

Lenka tak aj my sme schudli 100g menej ako vy ale schudli napriek tomu , ze Josh je za dvoch, v poslednej dobe

rano 240ml mlieka + cerealne a cacao dojcenske neskor detska piskota
na obed zelenina , s margarinom a lebo olejom kvoli mastnym kyselinam a, alebo sojova smotana
+ kompot+ jogurt
na olovrant jogutr sojovy+kompot a neskor este spapa trochu zeleniny s patom
vecer330ml mlieka +cerealne
a medzitym trochu bagety ked sme von alebo banan alebo jablcko , stale je hladny,
no a nevyrastol po prvykrat jstoji v cM
takze mame 10,500 kg 77 cm

co sa tyka vlaskov no nevypadli mu a tajne ho striham niekedy ked ma uzliky
ma ich kucerave tak mu nechavame dlhe , idu mu dlhe vlasky, aj tak ho ma kazdy za dievcatko

idem vas docitat
24. zář 2008 v 16:45  • Odpověz  • To se mi líbí
dakujem vam baby, idem to prelozit...

ja som ani nevedela, ze ked som v zahranici, ze mozem za istych podmienok poberat rodicovsky prispevok na slovensku ( treba trvaly pobyt rodica a dietata na SR...a nepoberat obdobny prispevok v zahranici)...az ked jedna kamoska, tiez slovenka bola na slovensku a vybavila si to...
Je to sice okolo 150 € plus 17 € pridavok na prve dieta, ale aj to je nieco, nie ???
:wink:
24. zář 2008 v 16:46  • Odpověz  • To se mi líbí
webka kocky ti to dobre vysvetlili, tak vela stastia.
24. zář 2008 v 16:49  • Odpověz  • To se mi líbí
No vidis, tak to veru je, ale presnu vysku prispevku neviem.
ERika, drzte sa s Patom :slight_smile:
Alex sa zobudil a vstal hore zadkom, reve a nijak sa neda utisit, tak sa musi nejako sam ukludnit :fearful: idem, pa zajtra
24. zář 2008 v 16:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Webka : ja si rikala, ze to nebude ridicak, ale nejak me nenapadal preklad ty zkratky :sweat_smile: No myslim, ze ti to holky dobre prelozily. Drzim pesticky at to vyjde. Kazda kacka je dobra ne?

Eriko no vidis :slight_smile: same pozitivni zpravy! Troska trpelivosti a Patrick nabude sebevedomi a zacne svitorit jak o zavod :dizzy_face:

Luci mnam, indickou restauraci bychom si dali rict s manzou oba, a o to spis, ze do Creperek se dostanem castejc. Zkus si prosim prosim vzpomenout aspon jak se jmenuje nebo kde zhruba je, zkusime ji pak najit ju? Ten napad sejit se v centru je celkem sikovny. Vy prijedete vlakem nebo autem? Pac estli autem, tak by bylo spis lepsi si dat sraz na nekterem z parkovist, ktery jsou znaceny a ktery jsou v blizkosti vybrane restosky (treba Hoche u te creperie).
24. zář 2008 v 17:21  • Odpověz  • To se mi líbí
kocky zalozila som temu v babatkach , zakladna homeopaticka lekarnicka, tak sa mrknite a po pripade nieco dopiste dakujem.... :wink:
24. zář 2008 v 17:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Eriko dej sem odkaz, ja to nemuzu najit - mame nejakou jinou organizaci temat ci co a kdovi estli jsi videla ten malej ctverecek na zaskrtnuti aby se tema objevilo i na ceskym serveru. ja ho minule uplne prehlidla kdyz jsem zakladala jedno tema :sweat_smile:
24. zář 2008 v 17:48  • Odpověz  • To se mi líbí
velmi zajimave tema, ja nevedela ze jsi tak seznala v homeopatii :slight_smile:
Nekdo se te tam ptal estli umis poradit primo konkretni pripad. Tak ji nezapomen napisankovat ju?
Jeje, me prisel manza tak papapa
24. zář 2008 v 18:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, manzelova sestra tvrdi, ze po porode budem moct jest este menej ako pocas tehotenstva, ze ziadne korenene, cesnak a citrusy atd...to je fakt? Lebo ja chcem kojit co najdlhsie, ale ked budem na samych nemastnych-neslanych veciach tak neviem :frowning2:
25. zář 2008 v 08:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Hanuk, kašli na manželovu sestru, ak nemáte v rodine alergie, môžeš jej úplne všetko, čo nebude robiť zle tvojmu mimču a jedla si to v tehotenstve. Ja som to tak robila od začiatku a nemali sme problém ani s prdmi (zavinovačky u nás nemajú šancu :sweat_smile:) ani s vyrážkami - ale jahody a podobné alergény som nejedla, korenie a cesnak v rozumnej miere.. u nás niektoré maminy nejedli čerstvé pečivo a perlivé nápoje, lebo vraj nadúvajú... u nás to nič nerobilo :wink:

Blani, asi všetci, aj Lucka s Leou prídeme autom... a tá indická reštika bola v centre ale nič viac si nepamätám.. čo toto? http://www.linternaute.com/restaurant/restaurant/8134/bombay.shtml
25. zář 2008 ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek