• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
hej.. taká nafučaná ako ja :grinning:

Jani, ja nevarím... teda varím len niečo jednoduché, zapečené rybky, ryzoto, nejaké mäso s omáčkou... Inak Findus vyrába super franúczske zemiaky :wink: :grinning:
23. říj 2007 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, jzfr

ja som to hned skonstatovala ze lucia aspon vie ze je sarah naozaj jej :grinning: ale nie aj moja maminka vravela ze je to brutalne ako sa na teba podoba a to vraj deticky ked sa narodia je niekdy dost tazko povedat na koho sa podobaju, vacsinou na ide deticky v ich veku :grinning: :grinning: :grinning:

s tym varenim, ja som sa ako aupair naucila trosku varit fr jedla napr tie ich plnene paradajky alebo prpravovat strukovu fazulku ako prilohu nasa sefka dost neznasala ked sme robili polotovary tak sme museli robit couscous a quiche a tak a teraz akoby som nasla :grinning: :grinning: :grinning:
ale u nas sa bez steaku neda co mi vyhovuje lebo je s tym minimum roboty a zo zaciatku som sa pokusala varit ako doma ale neviem ci aj vam sa to stava ale nechuti to rovnako, vsetky suroviny su tu dake ine aj ked kupim presne to iste co doma :angry:
tak sa pomaly prisposobujem, ale mam vyhodu moj drahy zje vsetko co nezje jeho a ja zas milujem varenie ani neviem kde som k tomu dosla kedze doma ma mamina so starkou vobec nepustili k sporaku
a co mam uplne najradsej to je pecenie kolacov, ale nie dlhe babracky to potom stracam motivaciu a vacsinou to konci napol hotove v horsom pripade v kosi :sweat_smile:
23. říj 2007 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj baby mam novinku, citam fr knihu :sunglasses: a za dva dni 60 stran :sunglasses: a co je najlespie aj viem o com to je :grinning:

takze v ramci jankinho "dobre sa chvali samo" sa prave verejne chvalim sama :grinning: :grinning: :grinning:
23. říj 2007 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen :grinning:
23. říj 2007 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
rizoto som aj ja uz robila - ale take po svojom :grinning:

potom som skusala aj gulas a stroganof - teda nase klasicke masko v omackach a raz dokonca aj rezen - ale mas pravdu Nguyen - nechuti to rovnako
teda mne to vobec nechuti tak rovnako ako to moja maminka doma varila (len neviem, ci mozem vsetko zhodit na potraviny :grinning: )
este ze su tu polotovary (mrazene :sunglasses: )

inak mne sa strasne nechce varit - keby mi muz nenavaril - ja by som snad dakedy sporak ani nezapinala :grinning: - teda okrem palaciniek - tie by som si dokazala piect aj kazdy druhy den :slight_smile:
23. říj 2007 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak ja ked tak nad tym rozmyslam, asi to bude trauma z detstva, ja som vyrastala v dome s rodicmi a starymi rodicmi a malo to aj vyhody ale ak to malo nevyhodu tak tu ze moja starka si myslela ze je totalne nenahraditelna kucharka, a ked nahodou sa mama chytala nieco varit velmi zle to znasala a potom ked som zacala ja to bola katastrofa, starka si nahovarala ze uz nie je na nic dobra, poznate to, tak sme to tak nechali, jednak varila uzasne a nemali sme nejak to srdce jej liezt do kapusty ale ja som sa vzdy tak tesila na vlastnu kuchynu, ze teraz som z toho uz skoro rok uplne mimo to asi preto ma to bavi, ale mozno aj preto, ze ja som cely tyzden tu v kancli a jem v hoteli a tak a cez vikend mam potom taku chut robit nieco ine a tak sa realizujem v kuchyni, mozno ked budem doma na materskej tak toho tiez mozno uz budem mat dost a bude sa mi asi ziadat inak sa odreagovat, len potom lutujem draheho, ktory sotva nieco navari a jest stale raclette a este k tomu bez zemiakov... :confused: :grinning: :grinning:
23. říj 2007 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je fakt - ralette bez zemiakov - kto to kedy videl :wink:
23. říj 2007 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale vies preco, lebo tie treba varit :grinning:
a na to mame koho? Janku! :grinning: :grinning: :grinning:

dobre baby, dnes to uz hadam zabalim, stihla som popri tychto konikovych diskusiach aj tak viac nez dost, boze sa len chvalim dnes uz by som mala prestat

dobru noc vsetkym :grinning:
23. říj 2007 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
sikovna si Nguyen - aj ja ta chvalim :grinning:
23. říj 2007 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri - aka bola pizza? ci ste si objednali cinu?
23. říj 2007 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - dufam, ze cely pobyt vasich prebieha super :slight_smile:
23. říj 2007 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
vsetkym prajem krasnu dobru noc - uz sa dnes asi neozvem - byt mam ako po vybuhu a muz dnes dojde skor (uz okolo 23) a este by som chcela stihnut kupel
23. říj 2007 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri,
ja jsem si poprve delala test a byla tam jedna normalni a druha tenoucka carecka ... tak jsem si ho udelala za par dni znova, nebylo tam nic a za par dni znova a byly tam dve tluste carky... :sunglasses:
Takze fakt nedelej unahlene zavery, a hlavne zkus byt v klidu, mysli na to, ze mimco uz muze byt v brisku a kvuli nemu se nesmis porad takhle stresovat :slight_smile: drzim palce na zitra :dizzy_face: kdy budes mit vysledky??

Jinak holky ja taky varim jen rychlovky anebo vubec... Nastesti muj chlap je zvykly si uvarit sam, takze pokud navarim tak vsechno sni a pokud ne, tak si udela nejaky ten steak, to ma hotove asi za minutu a je spokojen vzdycky :grinning: Ale ceskou kuchyni miluje, tak se nad nim obcas slituju a neco mu uvarim :sweat_smile:
23. říj 2007 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan,jojo sranda zacina,Lea zacina lezt...sedet..haha,mame doma veselo :grinning: nejvice ji bavi vymetat kouty,zalezat pod schody, pod kanape, pod stul a tak.. neustale ji odnekad vytahuju :wink:
Jzfr - a co tvoje dvojcatka? taky uz lezou?
23. říj 2007 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Luci tak mne sa droi este neplazia, neviem - asi nemaju cas :grinning:
bambulka mi sice zacina "startovat" (ked je na styroh - tak sa mierne pohupuje vpred vzad - ale inak nic - teda - dokaze sa odtlacit pospiatky a vzdy ju najdem v najvzdialenejsom kute)
drobec - ten ani nahodou - jeho nic ine okrem statia nezaujima - aj minule, ked som ho sla kupat - tak stal, stal a stal - sadnut si do vody ani za nic (podarilo sa mi to, az ked sa mu "rozmocili" kolena :grinning: ) - a potom to uz bola rychlovka - lebo nam medzi tym vychladla voda :grinning:
Ale ked mi zacnu liezt a chodit - to aby sa zo mna stala Saxana :grinning:
24. říj 2007 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako tak po sebe citam - tak zistujem, ze klavesa "c" mi zacina nefungovat :angry: - to ma teda stve, ved pocitac este nema ani rok :angry: :angry: :angry:
24. říj 2007 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, zlatko - uz si bola na krv?
si nes doma, alebo si sla do prace?
24. říj 2007 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
zeby mi ani "d" nefungovalo? :grinning:
24. říj 2007 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani zahod taku klavesnicu, potom to vyzera ze nevies pisat, a to my sikovne dievcata samozerejme ze vieme, aj moja klavesnica ma niekedy vytaca :grinning: :grinning: :grinning:

inak ako sa mate, ja som zuafala z tohto pocasia, chce sa mi spat a musim tu hnit a este aj roboty mam vyse hlavy a milujem dni ked je vsetko odrazu uregntne a nepocka ani minutu :angry:
24. říj 2007 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
pravdu mas Nguyen - asi zahodim - ale co kam dam potom obrazovku :grinning: (mam portable)
ozaj Nguyen - dufam, ze nie si prilis vysoka :grinning:
24. říj 2007 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo, na portabli tazko zahodis klavesnicu, to je fakt :sweat_smile:
ozaj a mas fr alebo sl pocitac lebo ja mam v robote fr a doma sl a niekedy ma dost vie nastvat, ked uz si zvyknem na AZERT prejs na QWERT a naopak, potom citam po sebe a nic nerobim pol dna len opravujem kraviny co som popisala :angry:
24. říj 2007 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie mam iba fr (doma som si nechala kupit sl klavesnicu - ale medzicasom nam odisiel ten pevny a tak mam o klavesnicu viac :grinning: )
inak ja strojopis neovladam (vaaaazne? ani ste si nevsimli, ze?) - ja do toho kukam a tukam s dvomi prstami (ale zvladla som tak celu skolu - tak sa teda teraz uz na stare kolena len nebudem ucit nieco nove!)
a dakedy (zas sa chvalim) - tukam a na kolenach mam cca 6-7 kg zavazie (podla toho ci drobec, abo bambulka)- ale preklepy mi to neovplyvnuje :sunglasses:
24. říj 2007 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale co tam po strojopise, ked uz je to napisane tak je to aj tak jedno, a pozri ani Rim nepostavili za den (alebo za noc? :sweat_smile: ) tak si len dajme nacas s tym pisanim.
Ale ty to sice nevies, ale ja ovladam rychlovrav :grinning: nie rychlopis - ja totiz melem o stoset :grinning: :grinning: :grinning:
ak sa tu objavi Bihan tak dovedci :grinning: a to si myslim mi zatial staci, nemozem zasa byt az taka dokonala :grinning: :grinning: :grinning:

ty pocuj mame tu dnes "two men show" :grinning: :grinning: :grinning:
24. říj 2007 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale ako hovorim, pisat neviem vobec takze oprava - "o stosest" a ak je to stale nespravne tak tantpis :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. říj 2007 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, tak to vidim, ze by sme si celkom dobre pokecali - a ani by sme nemuseli sepkat, aby nam ini nerozumeli, lebo aj ja rozpravam tak rychlo, ze si niekedy ani sama nerozumiem (a ostatni sa chytaju tak od stvrtej vety :grinning: - no ale ti skalni uz zachytia aj koniec prvej :grinning: )

aj mne sa to tak zda s tou show - este aj drobci mi zachrneli :grinning:

inak vies preco tak rychlo rozpravame, lebo nam to veeeelmi rychlo mysli :grinning:
(a mne sa niekedy stane, ze spojim viac myslienok do jednej vety - a potom (nechapem) ale nik mi nerozumie :grinning: )
24. říj 2007 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne!!!
ty vole, to je sila, aspon nie som sama, uz som sa bala :grinning: mne sa stava uplne to iste, dokonca niekedy proste vynecham napr nejake "zbytocne" spojky ci predlozky a tak a potom z toho vnikne uplne ina veta - pre posluchacov - no ich chyba, nesleduju moju logiku :grinning: :grinning: :grinning:
24. říj 2007 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen :wink:
uz sa mi neda - tak napisem az vecer :slight_smile:
Meleri - drz sa :wink:
ostatne kocky - pekny den :slight_smile:
24. říj 2007 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmm takze prechadzam na one man show :stuck_out_tongue_closed_eyes:
pekny den vsetkym :grinning:
24. říj 2007 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz som tu - ale neviem na ako dlho - lebo je vecer a drobci ma volaju (uz ich riadne pocujem)
mala som navstevu - ale isli uz prec - mali cosi v plane - skoda - mohli ostat - uz som mala aj vymyslene co na veceru
uvidime ako mi to vyda vecer - kedze dnes je streda a teda kurz fr cez telefon :grinning:
24. říj 2007 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
kurz fr cez telefon?
24. říj 2007 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek