• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
hanuk hovori sa to, no nedavno davali dokument, na discovery co sa tyka babatiek a tam robili test , zeny roznych krajin a kultur , napriklad indky ich strava je korenena pikantna , normalne u nas by nepresla tak urobili test sledovani atychto matiek a potom po porode podrobili babatka testu , dali im rozne pachy a jeden z nich bol aj napriklad s indickym curry zapachom a a vsetko s tym, tak s 5 voni co normalne ine babo preferovalo tak ono islo za tym korenistym, pretoze to poznalo uz aj v brusku matky a taka je jeho preferencia, aj v mlieku, proste ma radao to co chutnalo v brusku matky, takze ja pikantne a lebo cesnakove chute prejdu pokial je nato zvyknute..;

takto to aspon ukazali a vysvetlili, a vies , ze mne sa to aj potvrdilo ked som kojila ja sice kratko ale potvrdilo..
25. zář 2008 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, tak som dnes bola v tej komore, boli zlati ku mne, prekvapeni zo vzorne pripravenych papierov, ale musim ist do Prahy po to jedno mizerne potvrdenie s kvetnatou frazou, ze moja 4-rocna prax v CR je v sulade so smernicame EU a ze je uznana :stuck_out_tongue_closed_eyes: nechceli sa dat ukecat inym papierom potvrdenym Min.zdrav.CR, kde je zhruba to iste, ale menej kvetnato napisane. Tak uz rozmyslam, ako to vyriesim, letenky, spanie, co s Alexom, preklady zo slovenciny do cestiny :stuck_out_tongue_closed_eyes: a vybavenie este 2 papierov potrebnych k vydaniu toho potvrdenia.
Hanuk, ja som zo zaciatku pri kojeni mala neslanu, nekorenene dietu, ani cesnakove som nejedla, ani cerstve pecivo, bublinkove napoje...a kadeco ine som nejedla. Alex bol problemovy :pensive:
25. zář 2008 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka je to ta creperie. Ja som malemu sal nedavala, pretoze ked som mu dala svetrik tak ho mal az pod bradou, pretoze nemal ziadny krk :grinning: .Teraz uz mu je aj krk vidiet.A mala som bundicku s kapucnou pre neho, tusim mam aj v albume foto kde je v autosedacke.

Hanuk ja som pocas tehotenstva jedla vsetko aj citrusove plody ale ked som maleho kojila musela som to obmedzit kvoli jeho pokozke a takisto aj jogurty a paradajky (na odporucanie Tini) no a pomohlo mu to , ekzem sa mu stratil.Kojim ho este stale ale tieto veci nejem.Jullian ma problemovu pokozku ale Franck a aj ja mame atopicky ekzem. :grinning:

Lenka stastnu cestu prajem a myslim si ze slovenska kuchyna malemu len prospeje.

Erika drzim palce s Patkom.Do tvojej temy nemozem prispit pretoze v homeopatikach sa velmi nevyznam.

NEviem ci to je take obdobie okolo 7 mesiaca ale Jullian nechce byt ani chvilku sam a stale sa taha len na ruky a kvoli vsetkemu place.Akonahle ma strati z dohladu zacne srdcervuco plakat a ked nieco varim tak stoji pri mne a drzi sa za nohy a nedajboze ze ho dam sadnut na zem :sweat_smile: :fearful:
25. zář 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neviem co tam robi ten smajlik usmiaty lebo mi z toho nie je do smiechu, nejaky omyl :wink:
25. zář 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj janka tym sa netrap ja tiez nie som macher, ale myslim si ze ako zakladna lekarnicka pre deti je dobra a mnohym mamickam pomoze, a ohlas bol velky dostala som vela dakovani, cez IP, tak som rada

co sa tyka juliana to je normal uvedomuje si , ze mozes oddyst kazde dieta reaguje skor alebo neskor je to taky blby vek , ale toprejde daj par tyzdnov a prejde to neboj.... :wink:
25. zář 2008 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - idem iba na skok

Jani - necham ti tu link na tie svadobne saty, co som spominala (od dvojickovskej maminy :wink: )
http://www.lindabridal.eu/
25. zář 2008 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak a uz to mam cele vyriesene, na 90% pojdem 14.-16.oktobra, Alex bude s MM a s opatrovatelkou-susedou, snad to nejak preziju vsetci 3 v zdravi :grinning: a ja si pojdem pekne sama sebecky na vylet do Prahy a konecne si poklabosim s kadekym :dizzy_face: a samozrejme okolo toho vybeham, co potrebujem, volala som tam, tak nemusim robit ani preklady zo slovenciny do cestiny, maju chybne napisane info na nete, tkze odpada aj niekolkotisicova polozka :slight_smile:
25. zář 2008 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak stastnu cestu, a daj vediet ako v prahe :wink:
25. zář 2008 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk, Jani - dneska jsme zrovna probirali kojeni - prave jsem se vratila, jsem uplne grogy. A SF rikala, ze se ji zda divne, ze by mimi reagovalo vyrazkou na rajcata spapana maminkou. Spis asi ze Julian nedokazal par latek stravit a tak jeho telicko reagovalo takto. No.. kazdopadne si myslim, ze je treba jist, co chces a uvidis. SF rikala, ze takovyhle veci, co nejime ke kazdymu jidlu se rychle rozpoznaji - mlicko se dela celkem rychle, takze vis, ze to muze byt tim nebo tim a priste zkusis estil to tim byo nebo ne :wink:

Bihan : mnam mnam! Ted uz jen aby nam Lucka rekla, estli ji indicka vyhovuje.

Janka_fr - normalne by to melo byt okolo 8 mesice, ze ma strach z odlouceni, ze te ztrati, tak to uz asi bude. Tak s nim bud co nejvic ono ho to prejde :slight_smile:

Jinak saga kocarek pokracuje : dneska jsem dostala mejla, ze prej jim nakonec prisla jeste jedna varka starych barev a ze tedy budem mit tu svetle-zelenej + namornicka modr! A ted se podrzte : mel by prijit zitra nebo pozitri pricemz nam vrati i tech 10 euro za expres expedici :fearful: :sweat_smile: Tak jsem na to zvedava :slight_smile:
25. zář 2008 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
no takze to s tym jedenim nebude take tragicke, to je fajn. Nastastie nie sme ani jeden alergici.
Inak Tini, to stretko (teeeeda, ze aspon s Hanuk :wink: ...prespavame z 11.na 12 oktobra pri Grasse a potom pojdeme smerom dole ku Cannes, ale tu citam, ze letis 14 do Prahy?
25. zář 2008 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika urcite si vas precitam a mozno niekedy ked budem potrebovat sa poradim :wink:

Jani dakujem velmi pekne ale nakoniec sme tu nasli jeden salon kde aj siju saty na mieru, tak mi ta kocka usije saty.Teda nie saty ale korzet a suknu, pretoze my budeme mat nakoniec malicku svadbu. Este raz dakujem a pozriem si to.

Kulicka tak teda dufam ze konecne budes mat ten kocik a nakoniec aj v tej farbe co si chcela.

Tini no super urobis si vylet sama a zabijes dve muchy jednou ranou :wink:
25. zář 2008 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby!

Pisem zo Slovenska. Dorazili sme v poriadku, Gabriel bol vzorny cestovatel.
Este som si vas nestihla precitat, asi az zajtra.

Erika dneska v noci sa mi s tebou snivalo :fearful:
Ze som davala jest Joshovi bryndzove halusky - zjedol plny tanier. A ty si zatial fotila Patricka. Tak chapes? Chapete?
Ja nie.
25. zář 2008 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenka , na teba musel urobit starsny dojem moj syn...
asi ti ucaroval , cez fotku :grinning:

no nie , som rada ,ze ste dosli v poriadku a hlavne ze gabriel bol vzornym , to ti odlahlo ze?

bryndzove urcite by zjedol , je to mlyncek ten zje vsetko, len nemoze je tam mlieko, alergia...
urcite ich raz zje ved je slovak nie?
25. zář 2008 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni ty mi ale delas chute :sweat_smile: Hned bych si dala. MNAM!
Janka : v barve, co jsme chteli puvodne uz neni. Ani v ty nahradni, ale vypada to, ze ho budem mit v docela peknych barvach. Tak jsem na to zvedava. Dam vedet. Ted padim spat. Ani nevim jak jsem u te telky vydrzela az doted :confused: Nemela bych se takle pretahovat.
25. zář 2008 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte!
Hanuk, ved to stiham, neboj, cez vikend ste tu, a ja letim az v utorok :grinning: vymyslime nejak.
Kulicka, no vidis, ako to niekedy chodi, nakoniec budes mat tolko kociarov, ze si nebudes moct vybrat.
pekny den vsetkym, ja idem uradovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. zář 2008 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk, teraz ma napadlo, ze tu moju vetu 'ze by som sa stretla aspon s Hanuk'... si mohla pochopit zle :pensive: prepac, nemyslela som to tak :slight_smile: ja ta velmi rada spoznam.
26. zář 2008 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte ja len na skok
kulicko , tak vidim , ze ty taktiez galerujes s kociarom ako ja so sedackou do auta....
kocky dufam, ze vsetko v poriadku a mate krasny cas ako tu, svieti slnko len je chladno, hlasi 20 stupnou no je zima
Josh je znovu dotipany, od komara chudacik an uchu na nose na oku no hroza , tak som nola kupit , anti mustik, novy dufam , ze ten mu viac pomoze.

zelam pekny den ozvem sa neskor, musim ist po pata do skolky
26. zář 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale co si tini, v poho...takze dame stretko, este rozoberiem s manzom ze co a ako. My tu mame dnes tak krasne! Ale velmi rychlo sa mi nalada pokazi lebo idem k zubarovi poobede fuuuuj (ale vraj tehotne kazdy trimester mars k zubarovi tak co uz)
26. zář 2008 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk : fakt joo :confused: ja tam nebyla uz rok a pul :sweat_smile: Brrr zubari
26. zář 2008 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja som u zubara nebola 2 roky, ale uz intenzivne patram po niekom tu. Obavam sa, ze sa schyluje k burke, 'tesim sa'.
26. zář 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dobre ranko, tak co je s vami uz vikendujete?? :slight_smile:
27. zář 2008 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Eriko - my vikendujeme, je pekne tak sedime u pocitacu :grinning: Pred chvili jsme nainstalovali lustr u miminka v pokoji, ale zarovky jsou nejak spatne zapojeny, takze toho funguje jen pulka :unamused: zas ho budem muset sundat chjo.
Kocarek jeste nemame, asi prijde v pondeli, jenze to ja budu u SF takze ho vyzvednem az v utery vecer s manzou. Krabce ma 28 kg :sweat_smile:

Jinak si porad lamu hlavu s tim pracim praskem. Uz budu muset zacit pomalu prat.
27. zář 2008 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
moja, tak kupza cim ti srdce place, ja sa dostanem do obchodu az na buduci tyzden , je mi to luto

no a s manzelom sme znova vykopali vojnovu sekeru takze je to doma huste.

skoda ze musis znova dat dolu luster , viem si predstavit ako sa tesis , taj izbe, uz len babo chyba
27. zář 2008 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tramtadadaaa, Lucija je uz pod cepcom :wink: nech sa im dari!!!
Mne je nejako nanic :confounded: v noci ma zacalo boliet hrdlo, uz sa citim taka slaba ako mucha...prave si meriam teplotu. To je z toho pocasia, najprv kosa rano, uz sme dokonca zatopili kvoli Alexovi, potom sa otepli, vypneme topenie, kosa vecer, zase zapneme a na noc vypneme...uf, to da prace, a ja sa nemam cas kazdu chvilu prezliekat, tak som vysla vecer so psom len tak nalahko a je to tu :unamused:
ERika, tak tu sekeru rychlo zase zakopte, nema to vyznam, nicis si nervy, jednym uchom dnu, druhym von a je to. Ja MM tiez na vsteko pritakam a spravim si podla svojho.
Dnes mam pocit dobre vykonanej prace, pustila som sa do upratania garaze, lebo keby som mala cakat na MM, tak to sa nacakam... Si predstavte, on tam este skladoval 2 obrie krabice plne veci (oblecenie, postelne pradlo, obrusy...) zo stareho bytu a nie a nie to vybalit. Mal na to cas 2 roky a nic, tak som to dnes cele prehrabala, roztriedila, 25% je definitivne v kosi, 50% som hodila do kontajneru s oblecenim a 25% sa prave perie, tipujem, ze si ani nevsimne, ze sa niekam podeli jeho krabice :sweat_smile: ALex mi asistoval, a cestou do kontajneru som autom zviezla takeho stareho pana, nasho suseda, takze mam aj dobry skutok za dnesok.
3.obraz Maje a Vilka je dokonceny, akurat ze ramy stoja tak 22e a viac, tak este pockam, teraz som mala ine vydavky. A co sa nam stalo vcera, bola tu femme de menage, tak mame dohodu, ze ked upratuje, chce byt sama, tak som sla s Alexom autom von (prsalo), do cistiarne a po obchodoch, zasli sme aj do Castoramy porovnat ceny ramov s tymi v Culture a ALex nechtiac rozbil 1 ram so sklom :fearful: tak som sa nenapadne poobzerala, nikde nikto, tak sme prasili prec. Trapas jak svina, no nie som milionar vsetko to hradit, ale bol to len taky mensi ram, asi za 30e. Stalo sa vam nieco podobne?
Mame ist vecer k znamym na veceru, mne sa tak nechce, ze Alex tam bude moct spinkat vo vedlajsej izbe. CHudak, potom ho prekladat do sedacky, von zo sedacky... tak to skusime, ak nebudem marod. Bud to pojde a pojdeme takto castejsie, alebo vsetkych dokonale otravime a daju nam pokoj s pozvanim na veceru :grinning:
27. zář 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,dievčatá,ja som sa tu len tak priplietla s prosbou-potrebujem preložiť jeden fax-5 viet z francúzčiny,text by som napísala cez IP,ak by sa tu našla osôbka ochotná pomôcť,veľká vďaka,je to súrne.
27. zář 2008 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi napis, mrknem, no neslubujem, nie som ta najlepsia francuzstinarka :pensive:
27. zář 2008 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini,píšem,ďakujem,Jana
27. zář 2008 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,je to fax pre manžela,on je teraz na záhrade,tak mu len môžem poslať odkaz,čo tí Francúzi napísali,asi že potvrdzujú rezerváciu a chcú číslo kartY?
Nous avons bien recu votre courrier.
Pour vous faire la reservation,j aurai besion que vous me garantissiez les chambres avec un numero de carte bancaire.
Dans lattente de votre courrier.
Nous vous prions dagreer,Monsieur,nos salutation distinguees.
27. zář 2008 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini,takže ten text som dala tu,ale nevadí,malý ma tu mýli,asi práve dokazil fax,spať nechce podobrotky ani pozlotky
27. zář 2008 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj janinah
oisu ti , ze dostali vasu postu
pre rezervaciu potrebuju cislo tvjej karty
cakaju na odpoved
a zdvorilostne podakovanie

neboj vsede sa ziada , cislo karty oni ju nezdebituju az pri vasom pobyte, je to normalna vec
27. zář 2008 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek