• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
Naco potrebujes prelozit, ked tomu sama rozumies? :slight_smile: mas to v IP
27. zář 2008 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini, no moj muz ma v poslednej dobe dobre stve a skusa moje nervy takze samozrejme , ze som vybuchla, cely den som sama rozpravam sa z detmi, a on pride domov a kazdy den mi opakuje jednu a tu istu vetu ako moj syn , ze to roby moj syn , tak sa to neako musi zvladnut stale ta ista otazka, aj 20 krat , ale ze ti to spravy 40 rocny kon tak to dorazi keby len raz tak to prezijem aj dvakrat ale niekolko dni a stale to iste tak to ani tie najlebsie nervy nevydrzia , a samozrejme ja som vinovata.
boze keby neboli deti , tak uz tu nie som....
27. zář 2008 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holt chlapi :stuck_out_tongue_closed_eyes: obcas je to s nimi na nervy. A jasne, ze ty si vinovata, ved kto iny :sweat_smile:
Tak ja sa idem napriek zvysenej telpotke slachtit na dnesny vecer, snad prideme aspon do polnoci. Bola som v Castorame a nasla som ramy za 7.50e :slight_smile: parada, uplne jednoduche, sama si ich musim namalovat, ale mam na to tie moje farby, takze budu dokonale ladit s obrazkami :dizzy_face: a navyse maju len foliu a ziadne sklo, takze nie su tazke, tesim sa ako mala, ked to v utorok budem cele majstrovat :dizzy_face:
27. zář 2008 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte- je tu nekdo z Normandie? ja som zo SVK- Zahorie ale zijeme v podstate vo FRA az na 3 mesiace pocas hok.prestavky co sme na SVK (manzel hra hokej v caen, je slovak), sme tu s prestavkami 3ti rok aj ked ja som prvy rok bola viac na SVK kvuli poslednemu rocniku VS. Mam vystudovanu anglinu, takze su ucitelka AJ coz mi tu je prd platne lebo francuzsky vim iba tak zatim, ze sa dorozumim, coz nepostacuje na normalnu pracu aj ked sa uz otvoril trh!!!sem si myslela, ze to bude supr, ze konecne zezenu pracu a prd, nic sa nedeje :frowning2: tak su z toho smutna, zatim obcasne baby-sittuju coz mne uz nebavi a ucim privatne anglinu ale to mam len par supek a ne normalni plat coz mna uz stve!ach jo. manzelovi dosela po 3 rokoch attestation -lejstr, ktere moze pouzivat namisto carte vital zatim, nez si ju vybavi (oni ju vybavja), vraj ma tam moze zapisat na jeho cislo ci co, ale uz zas vidim jake s tim budu behacky a problemy na prefekture a pod.!!!
inak precitala som posledne strany a bavili ste sa o pridavkoch na deti, tak mneli sme tu rodinku slovensku (take hokejista) a v pohode si poberali pridavky na obidve deti aj na SVK aj tu vo FRA, pretoze nikto nedokaze na SVK ze maminka zije tam a jela iba na vylet za tatinkem do FRA a tu zase naopak:slight_smile:
27. zář 2008 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

my tu meli dneska krasne, celych 23 stupnu!

Eriko : neva, estli tam jedete pristi tyden, tak ja jeste pockam :wink: F
27. zář 2008 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
:angry: se mi to odeslalo

Fakt si s tema praskama lamu hlavu.

Tini : u nas je to to samy : pres den 20 v noci 8°C proste des, jeste ze mame inteligentni topeni - na termostat. Jinak se chystame jeste zainvestovat do uzavrenyho foyer do naseho krbiku. Uz se moc tesim! Vytopi nam to v zime cely baracek :slight_smile:

Eriko : to je mi lito. Ale kdo by obcas svyho manzu aspon nekousl, ze :sweat_smile: Snad se vam brzo vycasi.

Ahoj Gijar, vitej mezi nami :slight_smile:

A Luci prejeme krasnou oslavu i kdyz nas necte :grinning:
27. zář 2008 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte , ja som normalne zabudla na teba reagovat Tini, tak sa len kuriruj , a neboj alex nie je jedine dieta , co rozbilo nieco v obchode, moj je expert na lietanie po obchode , tak si to vies predstavit, niekedy aka hanba, ale zatial som nic nepaltila.

co sa tyka mojho muza nemam komentar , nestoji to zato , stale to iste ach jaj.....

Gijar vitaj, najblizsie k tebe som asi ja ze? som pri parizi ostatne kocky su smerom na dol.

luci krasnu svadbu prajem , vsetko dobre..... aj ked to necitas , al easpon tak blahozelam .....
27. zář 2008 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je skoda- dufala som ze je tu niekto z Normandie ale nevadi, aspon mam s kym pokecat, kto uplne rozumie tomuto deb.lnemu systemu vo FRA. inak ja sa realizujem na mojej svadbe hlavne, mali sme v juni svadbu :slight_smile: ale pevne verim, ze tak do roka uz budem medzi vami tehulkami, este neskusame ale zacneme coskoro :slight_smile: ved co ine tu mam robit, ked je to tu s tou pracou take hrozne, ach jaj!
27. zář 2008 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj Gijar coskoro si zvyknes a nebude sa ti zdat byt debilny, az na malickosti ako vsade na svete..
27. zář 2008 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano prajem,
tak sme vcera navstevovali az do 1.00 do rana, to je zabijak pre mna, ja o 23.00 uz musim byt davno v posteli :sweat_smile: Alex sa krasne vyspinkal u nich, aj doma potiahol do 8.00, ale mne to nejak nestacilo, takze tu matozim s kafe.
Gijar, vitaj medzi nami. Mame tu Zuzku z Caen, ale nejak k nam nechodi, prihlasila sa a to bolo vsetko, dokonca je aj v tabulke, ma 2 deticky. Pises nadhernym jazykom :wink: Tak sa prid castejsie realizovat aj sem k nam na konika, ok? Mame tu aj netehulky, nemaminky.
Kulicka, takisto mame 'inteligentne' topenie, ale akurat, ze zatial sme dole zapli len klimu, to staci,(setrime :grinning: ) a len v kupelni je radiator na plyn, to kvoli Alexovi. Inak mne to inteligentne topenie na termostat lezie na nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes: pretoze napr. si das 20 °C, tak rano, ked sa zobudis a ides len tak v pyzamku, tak to ti je riadna kosa pri 20°C, ked zacnem nieco robit, vysavat a nebodaj aj varit, tak mi je pri 20°C naopak uz strasne teplo! a na spanie je 20°C na zabitie. Kde je nas pekny obycajny simplexny radiator s koleckom, s ktorym si potocim podla aktualnej potreby :fearful:
28. zář 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bozicku, ked natiahnete kona, tak je tam album pre anjelika Lilianku, mna taketo veci vedia vzdy dostat :cry:
28. zář 2008 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes nikde nikto ? :frowning2: a ja som sa chcela pochvalit, tak ked tu niekto budete, tak sa mrknite
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=1903081&vReferer=
uz musim len nabit klinceky do steny a zavesit :slight_smile:
28. zář 2008 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak to bude zuzka co byva nadomnou v byte, manzel takisto hokejista-hraju za rovnaky klub, pozname sa, no to male babo jej dava zabrat, casto place a nespinka tak asi preto nechodi. ona je vo FRA uz 7rok cize nema problem, ja som v podstate 3ti a este som si nezvykla na tento "system", a ani si nezvyknem, totizto ani nechcem, lebo krajinu s takym systemom a byrokraciou by mali vymazat z mapy sveta podla mna! no ved ona sa za par rockov dostane tam kam by sme sa nikto dostat nechceli :grinning: ak bude takto pokracovat so systemom prace, zamestnania, uradov a pod. vy co mate deti, je to super,nemusite rozmyslat nad pracou :unamused:
28. zář 2008 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je krasna nahoda, ze ta Zuzka byva nad tebou :dizzy_face: tak ju pozdravuj, ked nestiha okolo babatka, tak je to pochopitelne. A neboj, ja ten ich system takisto nechapem a vela veci mi je proti srsti. A myslis, ze nad pracou nerozmyslam??? Prave naopak, ved ALex je uz velky a uz sa treba pomaly niekam pohnut...
28. zář 2008 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ju Tini pekne to mas ty obrazky :slight_smile:

Ja se zrovna peru se sicim strojem. Pri stehovani jsem nekam zakramarila navod a ten mi chybi spodni nit a motat to rucne se mi teda ale vuuuubec nechce :confounded: A na internetu jsou jen samy kraviny a nebo za to chtej sileny penize. Chjo. Dycky kdyz se pustim do siti, tak se u toho navztekam... aj jaj. A to toho mam haldu : zavesy, satek na noseni mimi, zkratit tehu dziny...
28. zář 2008 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, ja som zavesy sila rucne :stuck_out_tongue_closed_eyes: kupili sme v Castorame uz hotove a potrebovala som len skratit, ale spolu ich bolo 6 (3x2), ja nie som kamoska so sicim strojom. Ved aj dziny sa daju rucne podhnut, neskusis?
28. zář 2008 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

Gijar - vitaj - a to s tym ich systemom mas pravdu - kazda mame voci nemu vyhrady (no zial si nepomozeme :frowning2: ) - co sa tyka prac trhu si iluzie nerobim; starostlivost o dieta (teda pristup ku vychove a postavenie dietata a a matky individiualistky) - tak o tom radsej pomlcat; no a skolska dochadzka - tak z toho mam uz teraz hrozu :sweat_smile:

Tini - krasne obrazky (aj ja som som sa pochlapila a deti maju tiez nove obrazky - ale ja som ich kupila na trhu :grinning: :grinning: :grinning: - plagaty tweetieho a winieho - sice este som ich nevyvesila, ale uz ich v pripade potreby mame :grinning: ) - ale tie tvoje su fakt krasne - ani som nevedela, ze lekari vedia tak pekne malovat :wink:

kulicko - si mi pripomenla samu seba (ked som mala takych 15-17) - tiez som sa snazila nieco usit na stroji (mali sme taku nejaku starsiu verziu) - spodnu nit navliect bol hotovy horor a ked som ju konecne navliekla a nastavila pekny steh - tak mi dosla nit v clnku :angry: - takze som toho nikdy vela neusila :stuck_out_tongue_closed_eyes: (ale velku encyklopediu k tomu mam - sice mi je na dve veci - kedze robit podobne ako Tini - a aj rifle v ruke :sweat_smile: )

Erika - drzim palce, aby sa coskoro vyjasnilo (nemyslim, ze nejaky chlap je tip top) - v podstate ide vzdy o boj dvoch "proti pohlavi" :unamused: (a tazko povedat, kto vyhra) - snad ten, co je vacsi flegmatik (no a my sme obaja cholerici :grinning: )
28. zář 2008 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kočky,

tak dnes ma dostala správa o jednom našom októbrovčatku, čo umrelo.. od narodenia s ňou mali problémy, teda už v tehotenstve to vyzeralo biedne, ale zdalo sa, že Lili sa stav zlepšuje, ale očividne to bolo len zdanie :pensive:

Gijar, mám pre teba ďalšiu "super" správu - aj keby si vedela po fr., ak môžeš pracovať len v súkromnom vzdelávacom systéme (kde by samozrejme uprednostnili angličana), lebo do štátnej služby bez fr. občianstva nemáš prístup. (nejaké výnimky tam budú, ale ešte netuším aké :sweat_smile:)

Lucka si už dnes určite užíva posvadobný deň... tíško závidím a teším sa na jej zážitky a fotky :dizzy_face:

Erika.. chlapiii... nedá sa žiť ani s nimi ani bez nich :wink: Mňa vzťah s MM naučil ooooobrovskej trpezlivosti :grinning:

Tini, super obrázky :dizzy_face:

Kočky, máme ešte jednu novinu.. na Vianoce a Nový rok (alebo jedno z toho) cestujeme do Indonézie za kamarátmi cca na 2 týždne na prázdniny, takže hneď, ako sa vrátime na ostrov, ja a Sára musíme začať s pár očkovaniami, aby sme všetko stihli.
28. zář 2008 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, ved aj ja som si vsimla ten albumik pre Lilianku, sice som ich velmi nepoznala, ale aj tak ma to vzalo :cry:
No teda, vy budete cestovat :dizzy_face: Na ockovanie cim skor, niekde sa picha viac vakcin, tak aby ste to stihli.
My v tom case nemozme ist nikde, lebo na konci roka sa robia v obchodoch inventury, takze MM ani ziaden jeho zamestnanec nesmu mat v tom case dovolenku. Dalsia zenskmu dala vypoved, 2 dni po skonceni skusobnej lehoty, ze utrpela moralnu ujmu a podobne bludy napisala, a chce ist na sud a dufa, ze vytrieska 6-mesacny plat ako odskodne, chapete to? Ved ked jej bolo tak zle v obchode, tak prco neodisla uz pocas skusobnej lehoty? Tentoraz vzal chlapa, ze uz nema nervy na dalsiu zenu v obchode u seba. :grinning:
Gijar, ako sa volas???
Dakujem za pochvalu za obrazky :pensive: MM sa mi akurat tak rehoce a Alex tomu este nerozumie, tak mi dobre padlo, ze aspon niekto mi ich pochvalil.
28. zář 2008 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini : ja prave uz jedny dziny zkracovala v ruce - no zacala jsem. Po pul hodine jsem to vzdala pac jsem mela pouze pulku nohavice. Tak jsem vytahla stroj a za 10 minut byly dziny hotovy :sweat_smile: A ty zavesy musim usit uplne cely. Koupili jsme latku takze zaentlovat aby se to netrepilo, pak obroubit, zalozit, nasit tu masli, za kterou se to vesi... to bych nad tim stravila rucne rok :astonished: :slight_smile: ale poprala jsem se s tim. Uz mam pulku hotovou a je to celkem pekny :slight_smile:

Davam fotecku do albika France.

Eriko drz se! No jo no, chalapi :sweat_smile:

Ja frcim - dneska je prima film v telce zas po 100 letech
28. zář 2008 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte , kocky tak neskoro no vratili sme sa s disneylandu.
mate pravdu chlapi su chlapi , ja mam bozsku trpezlivost, ale vsetkeho vel askodi, inac uz sa dnes ospravedlnoval, ja by som skor brala aby si uvedomil co robi , niekedy, no co uz chlap :stuck_out_tongue_closed_eyes:

co sa tyka systemu no je aky je , ale ja som rada , ze zijem tu a nie na slovensku , niekedy, pritom zboznujem slovensko, no zit by som uz tam nemohla,

teda neukamenujte ma , ale po tych rokoch stravenych v zahranici, som tu rada aj napriek niekolkym somarinam , ktore mi vadia.
28. zář 2008 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
nasi sa prave hraju na obchod s elektronikou - premavaju ovladace hore dole (z gauc, kreslo, stolik - a obcas aj zem :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a este skusaju, ci nam funguju gombiky na telke a inych "elektrobednickach" :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ) - no ale aspon mam cas si precitat co nove na koni :wink:

o chvilu ideme von a potom hajde stary znamy kolotoc

Jej Buhan - tak vy takto na daleke cesty :dizzy_face: - tak postihajte vsetky ockovania, aby ste mali pekne a hlavne bezproblemove prazdniny :wink:

no nasa Lucka uz je pod cepcom - Vsetko naj naj naj - ozaj si viete predstavit ako by sme vyzerali, keby sme sa museli cepcit?! ( :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: )

Erika - no vidis to, tak snad uz bude iba lepsie a snad si to ti chlapi nejako zacnu uvedomovat (inak niekde som citala, ze aky by bol svet bez muzov..... plny spokojnych, tucnych a neupravenych zien :grinning: :sweat_smile: )
29. zář 2008 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :dizzy_face:
Tak my sme sa vcera stahovali (dnes este dokoncujeme) ale dost rychlo sme to postihali. Velmi sa tesim, lebo v domceku mame aj kozub tak sa zahrejeme :grinning: Este tam nemame net (teraz pisem len z kancelarie :sweat_smile: ) ale do stredy by nam ho mali nainstalovat.

Gratulujem Luciji :dizzy_face: :dizzy_face: ved ked sa tu ukaze, tak sa na nu vsetky vrhneme s otazkami :grinning: :grinning:

Erika, kazda zena ma urcite niekedy chut toho svojho poslat kade lahsie :grinning: ale tak vsetko prejde a bude urcite dobre :wink:

Tini krasne obrazky, ty si fakt artista pocuvaj :sweat_smile:

Kulicka, ja si tiez vsetko sijem rucne, predtym mi vsetko sila mamka :unamused: tak som bola zvyknuta, ze aj ked mi boli nejake nohavice dlhe, tak mamka spravila za 10 minut. Teraz je to tazsie, nemam stroj (ale chystam sa kupit si) a rucne ma to niekedy nebavi, aj ked obcas nieco presivam :wink:

Bihan to budete mat teda krasnu dovcu, len rychlo postihajte vsetky ockovania a potom si uz len uzivajte

Jzfr, s dvojkami mas teda vzdy doma zabavu :wink: aspon ti poskusaju, ci vsetko funguje a ci su dobre baterky v ovladacoch :grinning:

A aby som nezabudla, vitaj Gijar. Ja som bola v Caen, ale len na navsteve. Bolo to uz dost davno (pred 6 rokmi :sweat_smile: ) Navstivili sme myslim ten memorial co tam je a tiez sme trochu pochodili po okoli. Normandia sa mi pacila :slight_smile: najma ked sme tam boli, tak bolo krasne pocasie a ta priroda... :wink:
29. zář 2008 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata, zdravim, ja som grogy :stuck_out_tongue_closed_eyes: prechadzka, nakup, obed, pokosena zahrada, 1x pracka, pes vyvenceny .... tak idem vylozit nohy, pokym Alex chrni a o 15.30 pride Fabienne zehlit, tak sa tesim :dizzy_face: este musim niekde kupit Nestle Nidal mlieko, lebo tu na okoli ho nemaju. Nechapem, preco nemaju vsteky mlieka vo vsetkych supermarketoch. Toto ALexovi vyhovuje, tak to musim tazko zhanat :angry:

Karol, takze domcek s kozubom :dizzy_face: to tam budete zase len do zaciatku dalsej sezony alebo uz to vyzera na dlhsie???
29. zář 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,
tak jsem zpatky mezi vama! :slight_smile:
rekreacni pobyt ve fr. porodnici se prodlouzil na mesic a neco, pekne jsem si tam polezela...no a ted zas lezim doma, ale je to lepsi, mam tu vsecko, a muzu zas konecne psat.
jen me mrzi ten binec doma, ze nesmim na nic sahnout.
placenta se mi pomalu posouva nahoru, a za dva tydny mam kontrolu tak snad se zas do te doby veci jeste spravi.
no musim si vas vsechny docist, i kdyz mesic se mi docitat nechce, tak tak nejak doufam, ze se zase zapojim..

Jinak jestli je tu Jzfr, Jani, je mi to lito ale asi se uz do porodu nesejdem, tesila jsem se, ze bych zase prijela do Lyonu ale je to asi do toho decembra konec. pokud bys nejak mohla prijet tady tak budu moc rada, ale taky to nemas lehke s dvojcatky a tak to asi budem muset nechat az na zimu.... :frowning2:
29. zář 2008 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, drz sa :slight_smile: Som rada, ze si zase spat medzi nami.
29. zář 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:slight_smile: dik!
uz si ale jdu dat pauzu, pustim si nejaky film.
jsem uz od rana na pocitaci! :sweat_smile:
29. zář 2008 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte...;

Meleri, super tesim , sa nebudem to rozpisovat, znova uz sme si to napisali do IP...

Tini , alex strasne vyrastol , je zlatucky

kocky dakujem , za sudrznost, co sa tyka mojho muza, no co uz co som si zobrala to mam , ale i tak niekedy by som niekam poslala, co uz je to orientalna mentalita, tazko sa niekedy chape.
a to je krestan , karol prepac, mi tuto poznamku, :wink:

Bihan, tak to budete mat super dovolenku, naopak menej super pre sarinku , bude ako sitko :unamused:
29. zář 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko

tak jsem se divala na tu fotku po cisarskem rezu a Josh byl krasny!! tolik vlasu, a ten oblicej jak andelicek. muj manzel je taky velmi tmavy a tak doufam, ze bude miminko po nem a ne po mne, ja jsem takova ta ceska bledule....
jinak s temi muzi....asi cim vic na jih tak tim vic temperamentu....muj muz je po tatinkovi spanel, a je to nekdy taky pekna italie...jo a mam kamaradku spanelku, a ta jak se rozohni tak to je sranda ji pozorovat....hlavne jsou strasne pysni...ja jeste do ted nemela moc muslimy rada,a nadavala jsem na ne dost, za coz se ted stydim, protoze lidi jsou dobri i zli, ale v porodnici jsem poznala tri muslimske rodiny a byli fakt super, takze fakt zalezi na lidech....i kdyz ten temperament tam asi vzdycky bude...zas ale asi lepsi nez nekteri cesti chlapi co zenske ani nic pekneho nikdy nereknou, a radsi maji pivo a chozeni na ryby.... :frowning2:
29. zář 2008 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem za pochvalu, na josha , a
predstav si aka som ja mam potvora, mne sa moje deti nikdy nepacili , ked sa narodili,....
neviem preco?

co sa tyka, moslimou a pod.. ono aj s japoncom sa musi niekedy tazko zita ako jemu s nami, je to ina mentalita, a niekedy to kvoli tomu skripe...
v kazdej rase su normalni a nenormalni, a v niektorych je ich viac nenormalnich ako nasi cigani ti su vynimky z kazdeho pohladu...

neboj budes mat krasne babo , a ked budes dobra tak bude po tatkovy tmave..
inac Josh si zatial drzi svoje modre ocka....
oproti patovy , je to zazrak tomu sa zmenili na zeleno hnede , po niekolkych mesiacoch..
29. zář 2008 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek