• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
ahojte - tak nasi dnes bastili s nami palacinky - by ste mali vidiet - ako Mato zobronil, ked dojedol, hned pytal duplu :wink: - a to pred tym jedol aj banan

Peti - tak mi napada, ze pokial nechces kupovat velmi vela malych pyzam - tak vezmi zopar na velkost 3 mesiace (aj ak sa dnes babatka rodia vacsinou vacsie - okolo 53 cm) - a to ti velkost 50 bude ihned mala :sweat_smile: , tie trojmesacne istotne vyuzijes aj potom :wink: a kym don dorastie - tak mu trosku vyhrnies rukavy a na nozky mu mozes dat take detske papucky, ci ponozky :wink:

Blani - presne tak - treba to brat z tej pozitivnej stranky - ta cena je super a verim, ze kociar predci vase ocakavania :wink: - a farba - sa tvarte, ze ste presne taku chceli :wink: (inak ja by som bol chcela ten modrozeleny - ten, co mal byt vas druhy :slight_smile: )

Tini - to su sper spravy, ze mate v okoli deti pre Alexa a aj tu uz zahovorenu nounou :dizzy_face: - aj ja som sa dala na lov nounou - poprosila som o pomoc nasu nounou z vchodu - tak snad mi niekoho zozenie (pytala som kontakt na niekoho takeho komu by aj ona zverila svoje deti :wink: )
1. říj 2008 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko budes sa cudovat ale ja taka nie som pri telke skoro nie su len POL hodinu denne, ked pripravujem papat inak budu robit volovinky, takto aspon ich mam zaujate a pokope... :wink:

mne zas hovoria , ze je malo takych ako som ja tak neviem... :slight_smile:
1. říj 2008 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak aj ja som brala , zelezo , v kazdom tehotenstve , tez som anemicka v tehotenstve takze si nad tym tazku hlavu nerob, stale lepsie ako nebrat nie...

kocky drzim palce v najdeni spravnej nounou, pre vase deticky,......
1. říj 2008 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti - mas pravdu. No co, ze je cernej. To neni nejdulezitejsi :dizzy_face: To je dobry boty Puma ale nudle s kecupem :grinning:

Jani : no vid, me se taky libil ten modrozelenej, ale uz nemaj a nebudou :unamused:

Eriko : ja se necuduju, pac ty jsi Slovenka :stuck_out_tongue_closed_eyes: To ja psala na ty francouzsky nounou. To uz jsem si vyslechla od par klientek a kamaradek, co jsou podobne zalozeny jako ja, jakej maji/mely problem najit poradnou nounou jako jsi ty :wink:

Jinak s tim persavonem jsi mi zamotala hlavu. Ten bych tu v krame sehnala. Chjo, uz to budu muset rozcisnout s tim praskem na prani! Vzdyt uz jsme zacali 35 tt :confused:
1. říj 2008 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem , za doveru,

inak tak si nelam hlavu, skus co sa tebe pacilo; alebo skus cez auchan, cez internet, tam je toh tiez vela,
1. říj 2008 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, to je zaujimave, vcera som sem hodila prispevoka vobec sa nezobrazil. Som sa chcela spytat, ci tie vitaminy su preplacane, lebo za ne platim 11 eur a z mutuelle mi doslo, ze mam poslat decompte CPAM, co neviem co je...
2. říj 2008 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co sa mi vcera stalo, jeeejha, bola som vo France Telecom, a tam chudaci Indovia nevedeli ani slovo po fr, tak som sa hrala na tlmocnicku. A ta zenska bola taka neochotna. Im rovno povedala, ze sa maju naucit ich rec. A vzdychala pri kazdom stlaceni enteru na pocitaci ako rodicka pred porodom. No hroooza, tak som sa hanbila...
2. říj 2008 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk, super :slight_smile: Preco si sa hanbila? To sa mala ta zenstina :rolling_eyes:
2. říj 2008 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko

Meleri my ideme do Senegalu na svadobnu cestu. Svadbu mame 22.11. :wink: ...Snad to neni az tak nebezpecna cesta a pred cestou absolvujeme aj ockovanie. Maleho keby sa dalo tak by som ho nechala doma ale moja mamka este pracuje a zase svokre ho nechat cely tyzden to nie, ona je zlata aj sa s nim zahra ale asi len tak na hodinku.
Tini super ze si si nasla nounou, nas to caka na buduci rok, tiez chcem ist do prace.
Kulicka mne sa ten tvoj kocik paci. Videla som foto v spolocnom albume a teda brusko uz mas pekne.
2. říj 2008 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ved jasne Tini, nech sa hanbi ale ona bola taka spokojna so sebou :frowning2: Jeeej a Kulicka ake brusko uz mas! Na mne je to tiez poriadne vidno, tak ma vsetci pustaju sadnut a doma ma manzel obskakuje, no je to fajn
2. říj 2008 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk a ty mas kde fotoalbum??Nech sa mozme pozriet :wink:
2. říj 2008 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko kocky

tak mi zase zaspali, strasne!!!!!!! :rolling_eyes:
2. říj 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://les-maternelles.france5.fr/index-fr.php?page=dossiers&dossier=1278

toto je link na france 5 les matternelles ja mam strasne rada tuto relaciu, je plna informacii,
nasla som vam jo sa tyka nounou mozno vam to niektorympomoze, mate tam aj starsie relacie treba si ich vybrat s archivu, vsetky otazky co sa tyka tehotenstva, porodu, babatiek, aj deti, v skolskom veku..
kazdy den okrem stredy o 9 rano odporucam vam , dozviete sa vela veci, aj to co vam lekar niekedy nepovie...
2. říj 2008 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kecalky,

aboslutne vas nestiham docitat, kym sa nedostanem k vlastnemu pocitacu na ostrove, tak vas len rychlo zdravim :wink:
Hanuk, no v tom Telecome by teta sice mohla byt milsia ale na druhej strane ma pravdu... nic ma neirituje viac, nez cudzinec dlhodobo zijuci v krajine, ktorej rec neovlada a to teraz myslim Slovakov v Anglicku, Madarov na Slovensku tak isto ako Indov vo FR :wink:

Blani, Luci, daj te mi prosim vediet, ako sa dohodneme na sobotu... teraz sme pri Blois, takze by sme rovno vystartovali odtialto...
2. říj 2008 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ozaj, musim sa vam postazovat... prisla mi prva MS po porode a je to teda poriadna masiarina.... vcera som skoro nevyliezla zo sprchy... esteze mam kalich, lebo by som nechcela vidiet tu spotrebu hyg. potrieb... aj vy ste to tak mali? Sa bojim, aby mi to neostalo :confounded:
2. říj 2008 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://les-maternelles.france5.fr/index-fr.php?page=videos_extraits&video=8021
tak to je pre vas nase kocky , to je pozicie kojenie takto sa o vas normalne staraju v nemocnici ked chcete kojit

Bihan ahoj,
inak sa pridavam , k tebe, nechcela som hned reagovat, pretoze aj ja si to myslim, mas tu ludi ktor tu ziju 10 az viac rokov a okrem dobry den a dakujem nevedie a hlavne nechcu povedat nic vioac , pretoze nevidia dovod
ako mnohy hovoria, france c '

est la merd a podobne vulgarne , tak preco sa prisposobovat, aj mna to irrituje, a poriadne

na druhej strane su aj francuzi , ktori ked zistia , ze si cudzinec tak sa stebou nebavia, niekedy sa im ani necudujem, aj ked to stve , ale necudujem....
na slovensku , by sa spravakli tak isto ked sa ozvse slovensky , v madarskej komunite a lebo naopak...
2. říj 2008 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko meleri , az som sa rozplakal, ked som si pozrela to video, boze ako ten cas letiiiiii....
2. říj 2008 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

ja uz vcera moc nepsala, protoze prisel manzel a me zase zaclo to betonove bricho takze jsem uz jenom lezela, pak jsem se nemohla ani dosapat ze sprchy..

Jani,
tak at se vam to vydari a at mate peknou svatebni cestu!

ja jsem se nikdy setkala s tim, ze by mi nekdo nadaval, ale do ted se mi stava, ze me maji lidi zablbce, ktery nerozumi, mluvi na me pomalu jak s retardovanou, tak jim nekdy reknu, ze precejen se domluvim a ze muzou mluvit normalne...tady na venkove plati cizinec=blbec....a myslim ze za o vdecime prave tem turkum, protoze tady ani jiny narod neni....oni totiz fr. nemluvi a ani nechteji, vyvesuji si tu turecke vlajky jako by to bylo jejich....
2. říj 2008 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky preju dobrouchut, jdu si ohrat jidlo, manzel mi koupil zelicko.

jinak jsem si vzpomnela, ze jak jsem byla u Jzfr, tak mi vyrazila dech, mluvi jak buh. taky bych tak jednou chtela mluvit....a to je tady kratsi dobu nez ja...no hanba mi..
2. říj 2008 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ved pri dlhodobo zijucich jasne ze je potrebne vediet po fr. Lenze tu ti ludia kvoli projektu ITER podostavali kontrakty len na niekolko mesiacov, 5 rokov uplne maximalne. Takze prirodzene, ze sa im neoplati naucit sa dokonale rec, ked potom znova pojdu na iny projekt do inej krajiny. Navyse chcu Francuzi hovorit po fr aj na medzinarodnych!!! vedeckych konferenciach, a pritom je samozrejme, ze jazyk vedy a hlavne fyziky je anglictina. Je to len otazka pristupu. Preco ja viem po francuzsky, po anglicky, po nemecky, trocha po spanielsky a zacinam sa uzit taliancinu? Lebo sa citim trapne, ked neviem v danej krajine rec. Ale podla mna sa vacsine Francuzov jednoducho ucit cudziu rec a navyse maju prisernu vyucbu jazykov na skolach a to sa mi zda smutne.

Inak, uz aj idem spravit nejaky album, zajtra mi maju dojst nejake vecicky co som objednala pre malu tak ich pofotim.

A s tym preplacanim vitaminov nemate skusenosti? Ci to mutuelle nahodou nepreplaca.
2. říj 2008 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcence (malych mam v postielkach - tak idem konecne spachat rannu hygienu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - dnes sme vstali po pol desiatej - teda s prestavkou s postaranim sa o malych - dat im mliecko a vybrat ich z postielok, nech sa trosku pohraju - oni ma potom zvyknu zavolat, ked sa im uz nechce hrat v ich izbicke - a to ja potom vyleziem z postela a hajde okolo deti (no a dnes to bolo take grasse matinee - ved podla planningu M mame dnes sobotu :wink: )

Hanuk - neviem, ci mutuelle preplacaju vitaminy - mna to nenapadlo sa spytat - ked ti povedali, ze im mas poslat nieco zo secu - tak i to snad preplatia, potom ako im to posles - skus zaskocit do vasej pobocky secu a vezmi si so sebou pre istotu vsetky papiere a aj recepty od lekara - mozno ti budu moct vystait to potvrdenie :sweat_smile:

Peti prosim - vidim, ze to tu budem musiet uviezt na pravu mieru :wink: - Ty si asi myslela, ze sa mi usta nezavru a ze kecam velmi rychlo :sweat_smile: - to j pravda - a to aj slovensky a aj inym jazykom, ked uz si ako tak trufam - hovorim az tak rychlo, ze frantici ma zastavuju, aby som im zopakovala - ale gramaticky nehovorim spravne - nikdy som to nevedela - ale v porovnani s inymi cudzincami, co sa vobec nesnazia po fr naucit - hovorim lepsie (ale ja som mala fr aj na jazykovke doma a aj na VS :sweat_smile: ) (ale pre francuzov mam stale slovensky prizvuk :slight_smile: )
2. říj 2008 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak som si vytvorila album hanuk februar 09, ale nic tam dokopy nie je...
2. říj 2008 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
JANI , tak to je ako ja ja tiz ked zacnem tak ma zastavuju stale sa pytaju kolk som tu , ze tak dobre rozpravam, a ked im poviem , ze osm sa naucila len tak od ludi , vo styku, a ktomu nie vo skole tak su ohromeny, takze ja nemam velke zlutovanie s cudzincami , ktori nerozpravaju , ked ja rozpravam , niekolkymi tak aj oni mozu sa trochu posnazit,...

Bihan moja nato ti neviem presne poradit , tento problem som nemala, no viem ze je to casty jav u kojacich mamiciek , ze potom ich to poriadne chyti....
2. říj 2008 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hanuk,

v tomhletom mas pravdu ze Francouzi jsou strasne namysleni a mysli si ze kazdy se musi ucit jejich jazyk, protoze nesnesou pravdu, ze anglictina je dulezitejsi, proste furt ty anglicany nesnaseji..jinak jo, sami neumi vetsinou nic, max trochu spanelsky nebo anglicky, jo ta jejich vyuka je asi nic moc..ja si tak rikam, ze kdyz pak budu treba dite ucit anglicky ja s manzelem tak to bude lepsi nez ta skola..

Ahoj Jzfr,

tak sis aspon snad odpocinula, kdyz jses prospala. vy mate sobotu protoze manza ma asi volno?
Ne Jani, mluvis fakt skvele, i muj manzel cumel, a rikal ze mluvis jak rodily mluvci....jednou bych taky chtela tak mluvit, treba to prijde, tak za deset let.... :sweat_smile: Jsi borec.

ne tedkom se musim pochlubit, ten mesicni pobyt v porodnici byl k necemu dobry, ze jsem od rana do vecera mluvila porad francouzsky s tema matkama co byly se mnou na pokoji, a zlepsila jsem se...jenze tedkom jsem sama a mluvim jen po telefonu s kamaradkou a s babickou Frederika.
2. říj 2008 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

to jste toho zas napsaly, to je fajn :dizzy_face:

Lucky : hned jak se najim okouknu ty dve restosky. Jestli ta indicka nebude mit otevrino pres poledne, tak zamluvim stul v ty creperii. OK??? Daly bychom si sraz treba v poledne na nekterem z parkovist a pak vyrazime. Dam vedet.

Jinac my (s mimi) spinkali az do poledne. Kdyz uz se chystam konecne vstavat zvoni nejaky pan. Ty jo. Videli jsme ho v kvetnu na jednom vystavisti brocant, my radi okukujem tyhle veci. A on ze jede kolem, ze rozprodava kram s kobercema, pac mu umrel tatinek, kterej delal zasobovace :frowning2: a tak rusi zivnost. Tak jsem zavolala manzu (jeste ze prijel v poledne), pac mel krasny veci, ale ja si netroufla neco koupit sama. No a nakonec jsme smenili za necely 4000 euro :confused: tak ted strasne culpabilizuju hihi, ale mame dva nadherny koberce z pravy vlny a hedvabi a jeden je celej z hedvabi. No proste nadhera :dizzy_face: Ale ta cena jejej. Musim se z toho vykecat, pac to teda vubec nebylo v planu. :sweat_smile:

Hanus, ty vitaminy proplaceny nejsou. A co chce mutuelle je seznam, co ti proplatila Secu (Ameli - jsi urco pod manzou tak jeho seznam), aby vedeli, co ti jeste maji proplatit oni.

S temi cizinci je taky chapu - co slysim, ze se deje v CR tak by ze me byl brzo taky peknej rasista. ALe na druhou stranku zas by nemeli hazet vsechny do jednoho pytle. Nemeli by no... ale vim, ze je to tezky. Ja teda jsem se tu zatim s takovym desnym pristupem nesetkala (TUK TUK NA DREVO!!!). Estli to nebude tim, ze se Francouzsky celkem slusne domluvim. Vsici me tu chvalej :grinning: Ale je fakt, ze treba v Parizi se muj prizvuk ztratil vic nez tuna.

No nic ja jdu papkat tak zatim paaa
2. říj 2008 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kulicko,

hedvabne koberce jej jej to musi byt krasne. to jsou nejake ty arabske? ty jsou nadherne, to uz mate podle me na cely zivot...jen cistit to je asi pak veda... no penez je to jak zelez, ale kdyz jste je meli! :sunglasses:

jo ted jsem si vzpomnela, ze mi vitaminy taky nehradili, musela jsem si je platit sama, tak jsem je uz pak nekupovala, pac krabka nejakych tehu vitaminu za devet euro nebo kolik to stalo...akorat ta kys listova stala jenom dve eura, to me prekvapilo jak levne to bylo.

me tady celkem dobre prijali v alpinistickem krouzku, nejdriv vykulili oci, co jsem to zac, pak si me umistili do Karpat, a ze jsou to moc pekne hory...dost mi to zvedlo sebevedomi, ze se se mnou bavi atd...ale lidi ve mestech mi prijdou nekdy kruti jak se k cizincum chovaji....strasne se mi libi Avignon, tam jsou vsichni takovi pratelsti, chtela bych tam nekdy bydlet. navic tam na hrade maji velkou sochu Karla IV.
2. říj 2008 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti no jeden ten koberec je z Pakistanu nebo od kad a druhej z Indie. Rucni prace, Fakt nadherny kousky! Manza tomu trochu rozumi. Ja nejdriv, ze bych vzala jeden vlna+hedvabi za 1500 ale jemu padl do oka ten za ty necely 4 tisice :confused: Ten druhej jsme k tomu dostali "zadarmo" hihi. Ale on tomu rozumi vic nez ja a je fakt, ze ten pan rikal, ze tenhle nam vydrzi "staleti". Ze prej ma jeden koberecek v aute pod nohama uz 7 let a jeste se neznicil ani nezaspinil :confused: No fakt! Ze prej ty z hedvabi se pouzivaj jako rohozka :astonished: Tak jsou solidni. No a ohledne cisteni je to prej strasne jednoduchy - staci voda a mydlo :sweat_smile: Na zaschly skvrny pak obyc ocet nebo alkohol. Jsem na to zvedava. Zatim se bojim se ho jenom dotknout hi hi, ale ten pan po tech kobercich hamtal botama sem a tam a neni to nanich vubec videt, tak asi to bude OK.
No ted budem jist uz jen nudle celej rok :grinning: Jeste ze nam to dal na splatky.

Me stojej vitaminy 12 euro. Snazim se teda rozlicnit stravu - hodne ovoce a zeleniny. To je lepsi nez vitaminy. Jo a pak se taky da koupit levure diétetique a jim podobny preparaty. Je to velmi chtny v salatu a doda to vic nez ty chemicky vitaminy a stoji to mnohem min a je to prirodni. Tak me napada, proc ja vlastne koupila tu krabici umelejch vitaminu?? :confounded:
2. říj 2008 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak doberiem este tuto krabicku a potom kupim tu kys listovu. Ved sa stravujem zdravo, tak hadam to mimcu neuskodi, ze do seba nebudem cpat vitaminy.
2. říj 2008 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kulicko,

tak to jsem nevedela, myslela jsem, ze po nich clovek nesmi moc chodit a tak...my mame obycejne synteticke koberce, a je to hned cerne jako bota...a pak se to musi nest do cistirny protoze se to nesmi ani parou ani vodou, takze otrava....tak to mate fakt nadherne, videla jsem v Praze prodejnu kobercu a byl to zazitek, no tak nejak si predstavuju ten aladinuv letajici koberec..krasa...

ja se to taky snazim ruznit ale dneska to nedavam. snidane byla zdrava...na obed zeli, ale pak cokolada.. ale uz se chystam na pomerance...jej tedkom jsi me nakazila-dala bych si kvasnicovou pomazanku mnam mnam, jenze nemam kvasnice....no ja nevim, ty umele vitaminy, asi to pomaha, ale ja mam casto chut na ovoce a zeleninu spis bych potrebovala nejakou nahradu za to maso...ble..
2. říj 2008 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, prave to nam ten pan rikal, ze kdyz si koupis ty akrylovy tak jsou hned vypelichany a odrany. Manza ma jeden takovy podobny asi kombinace akryl-vlna, ale je taky rucne delanej z Iranu nebo odkud a ma dobre pres 5 let a je porad relativne peknej. Jen barva je trosku vysisovana. Asi se teda vyplati investovat. Navic jsme to meli za nakupni cenu, pac v krame by stal 2x tolik :sweat_smile: takze neber to ze jo. No jednou si udelejte radost. Ten pan rikal, at az budem zas kupovat nebereme z Turecka nebo Maroka, ze to je sunt. Co nam prodal je fakt uzasnej kousek, to bys to musela videt a sahnout si :slight_smile:

ja ted strasne ulitavam na chlebu s maslem a aidamem :slight_smile: mnaaam
jinak maso muzes nahradit vejcem estli se nepletu. No poslu dotazek tchynce, ona je dieteticka. Dam vedet. A v cekulade je magnezko - to je dobry, tu muzes :slight_smile:
2. říj 2008 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek