• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
Bihan, ja by som to skor formulovala: ako to, ze vy ste nenasli mna ??? V tehotenstve sme dost chodievali na navstevy k znamym, ale mne to bolo hlavne pri konci uz dost unavujuce, teraz nechodime, s malym sa to v noci neda a mne to ani nechyba, ja som tak dobita po celom dni, ze som rada, ak sa o 22.00 dostanem do sprchy a vylozim nohy, pokym sa Alex zobudi. Praca mi obcas chyba, prave sme boli v Prahe a skocila som na kliniku, ale nemenila by som ani za nic. Uz sme sa zobudili, musim bezat, pa.
19. zář 2007 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, my sme ešte pohromade, práve som si dopriala pohárik červeného vínka - vkuse mi tvrdne bruško a už by som to mala najradšej za sebou :sweat_smile: Minule ma v nemocnici celkom nas..li: po mesiaci som mala konečne kontrolu (skôr vraj netreba), Sage-femme mi natočila monitor ale len kôli tomu, že mi vkuse tvrdlo bruško a nedarilo sa jej nájsť tep maličkej.. tak som si tam odležala 3/4 hodinu s kontrakciami takmer každých 5 minú, otvorená som na jeden prst a oni srandisti mi dali ďalšiu kontrolu o mesiac s poznámkou "ak dovtedy neporodíte" :angry:
Inak Tini, čo sa týka tých návštev, tak mne sa už nechce ani skočiť do pekárne po chlieb :sweat_smile:
19. zář 2007 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

mozno ze mi mamicky date za pravdu - ze kym je babatko uplne malinke - tak sme s nim najradsej same doma (pripadne akceptujeme niekoho blizkeho na pomoc - naj kamoska mamina, sestra ...)

viem, ze na svk sa respektuje sestonedelie - ale tu z fr rodiny - ani pocut - uz trojtyzdnove babatka sme tahali po navstevach (podla svokrovcov - zevraj si deti musia zvykat - to aby nerobili "caprices" 3-tyzdnove babo!!!)

potom som si to s muzom vyvravela :wink:

a hned ako si babatko a aj maminka najdu svoj denny rezim - tak uz sa da vsade ist a takmer vsetko robit (no kino neodporucam - teda s babatkom :grinning: )

zatial sa lucim - ideme sa prechadzkovat - ozvem sa vecer
19. zář 2007 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan,tak to je presne jak u mne,ja jsem byla na kontrole 9.ledna pak 6.unora a 7.brezna jsem rodila :stuck_out_tongue_closed_eyes: a mezitim jsem byla neskutecne nervni jestli se uz neco deje nebo neee...zvlast kdyz ostatni kamosky tady z konika chodily ke konci na kontroly kazdy tyden a i casteji ;))

Jani,v tom s tebou souhlasim,tady nejenze se sestinedeli vubec nerespektuje,oni ani nevi co to je... Moje tchyne mi dala dost zabrat,v den porodu (rodila jsem ve 4h30) prisli vsichni do porodnice na navstevu a stravili tam 3,5hodiny!!! A od prvniho dne co jsme byli s malou doma mi organizovala navstevy,bud jsme nekam museli jit a pokud jsme odmitli tak chodili temer cizi lidi k nam...bylo to strasne.Bohuzel jsme na to s muzem nemeli stejny nazor,a tak jsme se denne hadali,az jsem jednoho dne rekla "konec" a stopla jsem veskere rodinne navstevy asi na mesic. Od te doby byl celkem klid... :wink:
A taky me dostala moje gynekolozka,kdyz mi na kontrole v 6ti tydnech nechtela verit,ze jsme s muzem od porodu jeste nespali :sweat_smile:
19. zář 2007 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, uprimne drzim Ti palce, nech vam to vyjde!!!
Iny kraj, iny mrav..., mne sa nasackovali vsetci znami uz do porodnice, ani ich nenapadlo, ze som unavena po 25 hod trapeni a potrebujem klud a zvyknut si na mimco.
Bihan, k tvojmu prispevku sa neda co dodat, toto ich zdravotnictvo je na ... Ja som sa zaprisahala, ze ak este raz budem tehotna, tak to cele absolvujem doma.
19. zář 2007 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uf, ja sa teším, že aspoň tým návštevám sa vyhenem :sweat_smile:
Tini, ja som si povedala, že na tomto ostove rozhodne druhýkrát neotehotniem... v Loriente v Bretónsku som mala super kliniku so super doktorom, u ktorého som mala kontroly každé 3-4 týždne, vždy s ultrazvukom a všetko preplatila poisťovňa.. tu? kontrola raz mesačne, gynekológ si vypýta 60 eur, z ktorých ti 30 žiadna mutuelle nepreplatí, osobitne sa musíš objendať na UZV, za ktorý samozrejme tiež doplácaš, lebo tu majú všetci depassement d honoraire a starostlivosť ako poďme v zime na jahody... no nasratá som, čo si budeme nahovárať? :angry:
Ale aspoń ma tu nikto nebude trápiť s poštolkami a zavinovačkou :grinning:
19. zář 2007 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau holky,

je super, že píšete. Jsem ráda, že jsem to dala zveřejnit i na slovenských stránkách, protože jinak by asi nikdo neodepsal. vůbec, co jsem tady potkala lidi, tak to byly slovenky, polky, ale češka jenom jedna...je to prostě tak!
Jinak nevím co napsat, díky moc za povzbuzení, snad nám to vyjde, ale jinak se nic moc neděje, přijde mi to tady zdlouhavé, to IVF. Holky v česku na to chodí dva tři týdny kdežto tady to trvá min měsíc...ale co, člověk to musí vydržet.
mějte se moc pěkně!
19. zář 2007 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - prave som ulozila drobcov

bihan - neviem, ci to plati aj na ostrovoch - ale tu ma buduca mamicka narok na 8 hodin predporodnej pripravy (plne hradene secu) a aj na post natalne cvicenie perine so sage femme (to ak rodis normalne) a cvicenia s kine (pri oboch typoch porodov) - vsetko je tu hradene secu a je to len na lekarsky predpis - no nie kazdy lekar to predpisuje (mozno to stoji za opytanie :slight_smile: )

zdravim aj bretonsko - tak by som sa tam isla opat pozriet
19. zář 2007 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, Reunion je Francúzsko, čo sa týka systému, všetko je tu rovnaké :wink: Prípravu so Sage-femme už mám za sebou.. s tými lekármi je to tak, že aj keď všetk platí secu, lekári majú svoje tarify, na ktoré majú nárok a tie secu neprepáca.. no a dúfam, že reedkáciu perinea nebudem potrebovať :sweat_smile: na kyne sa už teším..
19. zář 2007 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
drzim palce

ono ten vysledok :slight_smile: stoji za to - a pockaj ked sa na teba prvykrat usmeje ...
19. zář 2007 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No viete co? Ja som nemala ziadnu pripravu so sage-femme, a to som sa informovala rovne 4 mesiace pred terminom, sukromny gynekolog, ktory bol inak skvely, len na tej klinike nie je porodnica, mi o tom nic nepovedal a ked som sa bola zapisat-objedant na tie obcasne kontroly ku gyndosovi v porodnici, tak uz to bolo pozde na pripravu so sage-femme! A po porode mi ten super gyndos predpisal 10 cviceni s kine, bolo to zvlastne, idem na kontrolu k nemu po 6 mes v oktobri, tak uvidime, co povie.
ALex spi, idem upratat, co sa da a na kute konecne...
19. zář 2007 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
prave som sa pokusala uverejnit zopar obrazkov mojich deticiek - ale vacsina mi nepresla (kvoli velkosti - takze na tom budem musiet trochu popracovat)
navyse aj stvrtok aj piatok sa javia ako pekne perne- tak neviem, ci sa mi bude dat prispievat

dak zatial dovi (a samedi) ak sa mi podari skor, tak budem rada

dobru noc a sladke snicky
19. zář 2007 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano, este spite? My sme sa dnes zobudili az o 8.00 + 2 kojenia v noci, no parada, takto som sa uz davno nevyspala. Niekde sa mi ale stratil manzel, pred hodkou odisiel vyvencit psa a este sa nevratil...A mam tu nasu femme de menage a to sa citim ako vo vazeni, ked tu je, lebo nechcem prekazat, ale zaroven musim byt tu, no dnes nastastie len zehli, a navyse rada keca a potom zalozi ruky a nic nerobi :slight_smile: Mame krasne pocasie, tak ideme asi kocikovat a hladat tych 2 zatulancov.
20. zář 2007 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kde ste? Uz som si nasla manzela aj psa, pani prave odisla, ale to vzdy tolko veci je doma co robit. Bihan, snad nie si uz v porodnici. Keby ta nieco napadlo okolo porodu, napis, alebo co so sebou prakticke a tak.
20. zář 2007 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Tiny, tak vy máte femme de menage, hej? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Práve som si hodila kúpeľ, lebo ma zasa začali obháňať poslíkovia... u nás v októbrovkách sa baby rozrodili ako o život, tak ma to normálne stále viac stresuje a začínam si byť istá, že ja pred termínom rodiť nebudem :sweat_smile:
To sa ti manžel takto stráca pravidelne? :grinning:
U nás zase krásne svieti slniečko a mne sa nechce ani nos vystriť z domu :confounded:
20. zář 2007 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babulky, tak mi napadá.. ja ani neviem, čo vštko treba po narodení zariadiť.. kam všade to treba nahlásiť?
20. zář 2007 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, u nas vsetko zahlasoval manzel, dali mu papier v porodnici a s tym siel na matriku mesta, kde som rodila a potom na nasu matriku, a zahlasil do zdarv.poistovne. Slovenske veci som mala na starosti ja, ale trvalo to dlho. Este je vyhodne dat mu spravit co najskor fr.pas, potom nebudete mat problem odcestovat na SK.
Mame femme de menage, uz druhu, lebo ta prva rozbila vela veci, bola draha, dokazala minut 500 ml cistiaceho prostriedku na 1x, ale zase velmi sikovna inak. Tato keca, je pomala, nic nerozbila, a je aj lacnejsia. Nevyberies si. Kedze som tu na vsetko sama, radsej sa venujem mimcu ako zehlim kosele. Ale zase mame psa a ked ten sa raz prezenie po dome... aj tak vysavam a umyvam dlazku kazdy den.
20. zář 2007 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, dík.. s tou poisťovńou to ešte bude sranda, lebo teraz mám síce vlastnú secu, ale po pôrode idem na manželovu.. aj s malou :sweat_smile:, tak sa teším na papierovčky :angry:
No a ešte mi napadá CAF, ale to ste asi neriešili :wink:
My máme mačku, hafana by som nezvládala :sweat_smile: a košele si manžel žehlí sám, takže mi tej roboty až tak veľa neostáva :grinning:
Inak cestovať na Slovensko budeme asi až niekedy v máji, tak dúfam, že dovtedy vybavím rodný list, priezvisko bez -ová a podobné debilinky... potrebujem pre malú aj fr aj slov. pas? Jeden by mal stačiť, nie? Predpokladám, že ste pre Alexa vybavovali dvojité občianstvo...
A stým občianstvom mi ešte napadá... máte niektoré dvojité alebo fr. občianstvo? Príde mi to ako zbytočnosť, ale manžel sa ma minule pýtal, či nechcem dvojité...
20. zář 2007 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau holky,

já mám pořád svoje české občanství..nějak to neřeším, mám vízum na deset let, no a pak se uvidí..:slight_smile:
My teda nemáme žádné zvíře, protože bydlíme v bytě, a navíc ve čtvrtém patře, ale taky bych chtěla kočku / mačku..
Jinak vidím, že uklízečky jsou celkem na nic..cvokra jednu má, a je to o ničem, tedkom ji vyhodila, a hledá jinou... :slight_smile:
Já tu dlažbu myju zatím dvakrát týdně, a i tak je to hrozná nuda. ale co se dá dělat! Chlapi to robit nebudou.
Jinak se snažím změnit moje CV ale vůbec se mi do toho nechce, a místo toho tady sérfuju na netu.
Holky, pište! Jen tak dál!! :slight_smile: :dizzy_face: :wink: :sweat_smile:
20. zář 2007 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
CAF sme nedoriesili :frowning2: urcite by bol problem v prijmoch. Ja mam od zaciatku manzelovu secu, aj Alex. Alex ma zatial slov.rodny list, ale to nie je obcianstvo, ja som v tom jelen, myslim, ze osvedcenie o obcianstve sa este vybavuje extra po rodnom liste. Ma len fr.pas, to staci.
Meleri, ty mas viza??? Aj ostatne mate viza??? Pretoze ja nemam a Frederic tvdri, ze po svadbe som tu papierovo ok, aj ja si to myslim.
Spadlo mi do zahrady take krasne biele maciatko, este aj pes si ho oblubil, ale problem bol, ze skakal do ohradky k mimcu a spal v jeho autosedacke, tak som mu po tyzdni konecne nasla panicku. Inak aj s tym psom mam toho az nad hlavu, je to 45 kg labrador, tak to si viete predstavit ten bordel :slight_smile:
20. zář 2007 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, zabudla som ta pochvalit za slovenske vyrazy! Je to mile, ja som robila 4r v Prahe, aj teraz sme boli na 5 dni po dlhom case...
20. zář 2007 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ja žiadne vízum nemám a pre nikoho z EU už ho netreba.. jediný problém je, keby si chcela pracovať (teda kým skončí prechodná obdobie a to ty nechceš :wink:), že by si potrebovala carte de résident, aby si mohla žiadať o pracovné povolenie ... inak nepotrebuješ nič... Ja som si vybavila Carte de résident, lebo som si zrušila TP na Slovensku a nechcelo sa mi vláčiť stále s pasom...
Dokonca ani vodičák si nemusíš meniť napriek tomu, že ma minule jeden "kompetentný" pako na prefektúre presviečal, že je v mojom záujme si ho vymeniť...
Inak ako je to s číslom Secu, keď si na manželovej? Máte obaja rovnakú carte vitale alebo ako? Jean-Yva som poverila, aby to zistila, ale akosi sa k tomu stále nemá... moja secu platí do konca roka a netuším, či mi to číslo, ktoré mi kedysi pridelili, ostáva, ale bude mať číslo môjho manžela, novú kartu a Sára tak isto... klasický bordel :sweat_smile:
A slov. rodný list nie je zároveň osvedčením o občianstve? Kurnik, ja už fakt ničomu nerozumiem :sweat_smile:
Meleri, inak môj chlap zvláda domáce práce celkom v pohode :wink: Teraz, keď som tehotná, ho normálne nespoznávam.. minule ho chytil nejaký záchvat, tak upratal komplet celý byt :grinning:
A naša cica je fakt strašne zlatá... je to Birmanka - vyšľachtená zo siamskej a perskej mačky... taká malá komediantka :sunglasses:
20. zář 2007 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky, tak co hovorite na tie francuzske porodnice, super, vsak? Len skoda, ze navstevy mohli chodit neobmedzene a ostat aj do desiatej vecer. to moja svokra tak prisla o druhej poobede a odchadzala o desiatej vecer. a hned po porode som mala celu familiu na izbe. a maly mal len par hodin a nadrlali mi ho ako maca. fakt, francuzy su v tomto naozaj hrozni :angry: Co vy na to?
20. zář 2007 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau holky,

dík moc, já mám kamarádku slovenku, a zjistily jsme, že když říkám "tchýně" tak neví o co jde, tak jsem se naučila říkat "cvokra" ono to zní líp, cvokra jako "cvok" ...tedy česky blbec, teda holky, co mají cvokru jako já tak budou mít pochopení.... :slight_smile:

Já přijela roku 2004 a to tu ještě měli i češi celkem blbé, po svatbě se vlastně nic moc nezměnilo, nemohla jsem se pořád zaregistrovat na ANPE, akorát kurzy francouzštiny mi povolili. pak jsme společnými silami získali pro mě "carte de séjour" a od té doby je vše v poho.

Od té doby se ale změnil zákon, a češi slováci a poláci tu můžou být bez víza a můžou si aji hledat práci..takže si myslím, že už nějak není potřeba se s tím stresovat..možná jak jsou děti, tak je to pak složitější, no nevím.... :slight_smile:
21. zář 2007 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau Bihan,

no jestli budu těhotná tak fakt nevím, jak to bude s uklízením, naštěstí máme byt, takže se to dá, ale nedokážu si to představit v domě se zahradou.
Kočku tedy mačku bych moc chtěla, ale fakt bych o ni tady měla strach, že by spadla z balkonu.

Jinak já jsem si musela změnit i řidičák, a ted toho lituju, protože to bylo úplně zbytečné...nenávidím prefekturu a všechny ty lidi tam! Pokud můžete, tak se tomu vyhýbejte velkým obloukem!
cauky, musím jit pracovat. :frowning2: :unamused: :confounded:
21. zář 2007 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, aj my sme v byte na druhom poschodí a naša mačka sa podozrivo skákaniu na vrch balkóna vyhýba.. máme tam ešte takú mini záhradku, takže by sa jej relatívne nemalo nič stať, keby sa neminula, ale ani jej to nenapadlo.. dokonca máme slotičky a stôl stále na terase a ani na tie nelozí...skúsila to len raz :wink:
No a o prefektúre nám snáď žiadnej rozprávať ani nemusíš - manžel ma tam fakt pred chlapíkom upokojoval, keď to ten blbec, ktorý sa tváril, že musím meniť vodičák, odôvodňoval, že som z krajiny východnej Európy, ktorá bola k EU pričlenená len nedávno... ma tam skoro rozdrapilo...Tak som si to našla na nete a všetci ma môžu ... S carte de séjour som mala najmenej problémov - tam bola aspoň kompetentná teta, ale keď som si ju bola vyzdvihnúť, to bola sous-prefektúra a čumela na mňa ako puk, že ako je to možné, že je to moja prvá karta a hneď na 10 rokov :angry: Idioti, idioti, idioti!!!
Inak s mojou "cvokrou" je to v pohode :wink: Svokrovci sú celkom zlatí, nikdy nám do ničoho nekafrali (len do manžela, keď sme im po mojej prvej návšteve u nich oznámili, že sa budeme brať.. tak sa len opýtali, či sa fakt Jean-Yves musí ženiť... no, príjemné mi to nebolo, ale odvtedy absolútne bez problémov)... To skôr by som mala strach nechať moje dieťa mojej mamine, lebo ju určite bude rozmaznávať.. svokrovci by, podľa mňa, skôr rešpektovali, že nechceme toto a tamto...
21. zář 2007 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, no ja nemam ani carte de sejour, ked sme vybavovali poistenie, tak na to nebolo treba a na prefekture tvrdili, ze mi ju treba, len ak by som chcela pracovat a to som ako tehu v mojom odbore nechcela kvoli riziku potratu. Vodicak som si teraz v lete doma vymenila za EU vodicak, problem moze nastat, az keby ma capla policia a chceli by mi strhnut body. Co sa tyka secu, netusim, ci mame spolocne cislo, mame kazdy zvlast svoju kartu so svojim menom, + na obidvoch kartach je zapisany aj Alex, ale mam dojem, ze na tej mojej musi byt uvedeny aj Frederic ako platca. Bihan, tieto veci neovladam, a je to asi na moju skodu. Najviac ma stve, ze vo vsetkom maju ine pravidla a ja som sem vhupla bez pripravy a v nicom sa nevyznam :frowning2: Ani nemam zruseny TP na SK, treba/netreba? Na slov.rod.liste nie je kolonka 'obcianstvo', tak z toho usudzujem ze rodny list nie je potvrdenim o obcianstve, to su ale len moje dedukcie.
Adka, ako to myslis, ze fr.porodnice su super? Ja by som radsej mala skaredu kachlickovu, ale s personalom, co sa vyzna a nenecha ta trapit a vsimne si, ze mimco je fakt dost zlte... ako nadhernu ruzovu, krasnu, ale kde som sa v istej chvili bala o vlastny zivot :frowning2:(( A o tych navstevach mi ani nehovor.
Moja cvokra je ok, zije 400 km od nas, ma ma rada, do nicoho nekafre, len sa divi, ze vzdy kojim, a ked uz bude papa petit pot, tak uz nebudes kojit, vsak?
Ale chcela som sa vas spytat na nieco ine. Neolutovali ste niekedy svoje rozhodnutie vyda
21. zář 2007 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Preco ma vyhodilo??? Neolutovali ste niekedy svoje rozhodnutie vydat sa do Fr.? A prisposobujete sa vsetkemu? Pretoze mne niektore veci vadia a nemienim sa prisposobovat vsetkemu len preto,ze teraz tu zijem, som naucena na ine 28 r, tak to len tak sup sup nezmenim. Dost sa na tom aj doma hadame, aj kvoli pristupu k mimcu a som z toho dost na nervy.
21. zář 2007 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemecko zdravi francuzko!!!!
tina ahoooooooooj!!!
co je nove u vas? v nemecku nadhera, zacina nam babie leto a vsetci sa tesime na vikend, ked nam manzelia konecne zoberu drobcov vonku a my sa budeme moct konecne okupat a vyspat :grinning:
ospravedlnujem sa ze som vam tu tak vtrhla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. zář 2007 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Inga, guten tag! Pocuj, Alex spi, ak spi aj Elenka a mas cas, tak mi brnkni na pevnu!
21. zář 2007 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek