• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
babenky, pozerám, že ste si dnes spolu dobre pokecali :grinning:
Ja som práve preliezla všetky možné stránky o dojdení, lebo tá moja cácorka zrazu začala piť len 10, max. 20 minút a začalo ma to znepokojovať, ale zdá sa, že je to v poriadku.. od odchodu z nemocnice pribrala cca 400g, spáva min. 2 hodinky, tak mám možno super rýchle dieťa :grinning:
Inak mám dnes celkom prču z manžela... chudák, naťahoval sa s naším eliptickým bicyklom, ktorý sme nechali opraviť, lebo sa po dvoch týždňoch pokazil (to hovädo je neskutočne ťažké), potom nań vyliezol a teraz sa zase chladí vo vani, lebo keby si hodil sprchu, potil by sa ešte po nej :grinning:
24. říj 2007 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne - mamine (totizto ona sa boji, ze sa s vnucatami nedorozumie - a tak sa dala na jazykovku a my cez telefon robime ulohy a citame :grinning: )
24. říj 2007 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
babenky - kamoska mi poslala tento vtip - sice blbina - ale potesi

V lese stretne mlady pekny chalan staru a skaredu babku. Babka mu povie,
ze ked sa s nou vyspi,ze mu da mobil.
On sa zamysli:stara si skareda, ale ked mi uz das ten mobil...tak dobre.
Po sexe si mladik pyta mobil a ona mu povie: no pis si 0915........ :grinning: :astonished: :grinning: :confused:
24. říj 2007 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jzfr to je skvele, som to dakde pocula ale dik ze si to pripomenula, ja som sa na tom tiez dobre kosila :grinning: :grinning: :grinning:

bihan, vitaj, si viem predstavit, Al takto "sportuje" v robote a ked po takych 500 couvertoch v lete napoludnie dobehne osprchovat sa, tiez mam niekedy pocit ze "ce n'est meme pas la peine" :sweat_smile:
24. říj 2007 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - k tomu kojeniu - mozno, ze taha kratko, ale vydatne
mne moja bambulka - vzdy stiahla takmer vsetko mliecko a pomerne rychlo (15 min max 20 obe strany), no zato drobec - ten len tak "dobkal" a trvalo mu to podstatne dlhsie (ale citila som u neho rozdiel v sani ked mal veeeelmi hlad a ked iba trosku :grinning: )
kym ti papa dost mliecka,tak :sunglasses:
a to, ze je rychla a sikovna - no co sa budes - Vitaj v klube!
24. říj 2007 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
nguyen, Jean-Yvovi už liezlo na nervy, že asi 1,5 týždňa (čo bol so mnou doma) nešportoval :sweat_smile: Ja som si "zašportovala" pri pôrode, tak teraz sa mi ešte nechce :grinning:

Inak som tú moju cácorku práve zvážila, tak sa zdá, že okdedy sme sa vrátili z nemocnice, nabrala najakých 300g (ale napapaná :wink:).. ak to takto pôjde ďalej, tak jej budem čoskoro obliekať vecičky na polročné mimčo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. říj 2007 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, no konecne mam cas ist na net, Bihan, ja som mala taky isty problem s malym, mal mesiac a obliekala som mu vecicky na 3 mesiace a ked mal 3 tak veci na 6 mesiacov. no a teraz ma 7 a pol a kupujeme oblecko na rok a aj na rok a pol. takze vela veci ani nevynosil, dokonca nemal ani raz.ale tiez zalezi od obchodu, napr. v okaidi som mu inule kupila mikinku na rok a uz mu je mala :frowning2: tam sa mi zda ze vsetko oblecko je akesi male.
24. říj 2007 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcence - s tym obleckom je to skutocne zvlastne - kedze moja bambulka este minuly tyzden obliekla jeden overal na 3mes, stale nosi zateplene nohavice pre 1mes a aj pyzamko na 12 mes (a ma 6) - tak to ja skutocne neviem - len co mam odskusane - tak veci z verbaudet nam dobre sedeli a boli presne na aktualnu velkost

inak uz sa asi dnes neozvem - lebo este musim vyvesat a poriadit (doteraz som francuzstinovala na telefon a medzitym sa mi zobudil drobec a vobec sa netvari, ze sa mu chce spat :angry: - praveze naopak - o dusu nieco vyklada a steboce :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: (ale aspon babina mala cez telefon radost - lebo, ked som jej volala cez den - tak ani nepipol :sweat_smile: )

blizi sa stvrtok :frowning2: - tak uvidim ako budem stihat konikovat (a ci ma ten moj pusti k pc :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: - ja viem, ze mi poradite, aby som si to nedala :grinning: :grinning: :grinning: - ale on je dvakrat taky velky ako ja :sweat_smile: (takze boj rozhodne prehram) :angry: - a ani zenske zbrane nemozem pouzit - lebo nechty striham uplne nakratko (kvoli bambuliacikom) - takze asi budem musiet vyckat, kym nezasiestuje :grinning:

vsetkym vam prajem krasny cas

ozaj Meleri - ty si mi este nedala tip na to, co varievas - hm?
a akvarko - uz mate rybky?

dobru noc babenky :slight_smile:
24. říj 2007 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobreeee raaaano :slight_smile:

to mame ale krasny den co? som sa dnes zobudila do sialenej zimy a vraj v avignone je mistral, uz ma to nebavi a to zima len zacina :angry:

baby, ktora ste vcera pozerala "etes vous plus fort qu'un eleve de dix ans?"
ja som sa vazne skoro pocurala :grinning: :grinning: :grinning: pre tie ktore ste to nevideli, bol tam taky pan - sutaziaci - lehce prez padest, mozno aj sedesat a taka slusna plesina na tristvrte hlavy a volal sa tusin JEAN-PAUL a jeho "poradca" ziak mal zhodou okolnosti dost vela vlasov ale v takom prapodivnom ucese, akoby sa v zivote necesal a moderator vravi tomu malemu " pozri na Jeana-Paula, v tvojom veku, ked mal este vlasy, tiez sa cesal klincom a pozri ako dopadol" :grinning: :grinning: :grinning:
a vo francuzstine to bolo este vtipnejsie :slight_smile:

pekny den vsetkym
25. říj 2007 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte!!! Uz som tu, nasi odleteli vcera v noci, bolo nam spolu super, pomohli mi s malym, domom a hlavne so zahradkou, uz to tu vyzera ako u ludi. Len raz sa schylilo k 3.svetovej, ked som rano sla so psom, Alex bol s mamkou a ona mi potom zahlasila, ze 'jedla chlebik a Alex otvaral pusinku, tak mu dala trosku'...
Este som nestihla precitat nic z toho, co ste popisali, co tak mi napisat nejake zhrnutie najdolezitejsich udalosti? :grinning: Musim debordelizovat. pa
25. říj 2007 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vitaj spat Tini, pocuj mne uz maly spal konecne celu noc, prvy krat :wink: a ozaj chcela som sa opytat kolko ti asi tak spapa na obed? petit pot alebo ten vacsi pot? a das mu este aj mlieko za tym alebo ako?
25. říj 2007 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prišla mi šatka!!! teším sa ako malá... budeme sa nosiť :grinning:
25. říj 2007 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau holky,
chtěla jsem vám říct že to teda nevyšlo.. :frowning2: Dostala jsem mencky a taky ten test vyšel negativně. Jsme z toho dost smutní..
Jinak se mám dobře, chodím zas do práce a zařizuju aspon to akvárko, no.
mějte se pěkně!!
25. říj 2007 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm, tak to su smutne spravy, Meleri, je mi to luto. Nasi mi doniesli Mamu a ja, a v casti pre snazilky pisali ako dalej po neuspesnej prvej IVF, ze dalsia o 3 mes, ako to bude u vas?
Adka, my papame podla chuti, ale snazim sa ho velmi neprecpavat, kedze uz tahame na 10 kg. Ja mu delim ten vacsi pot na obed a na veceru, zhruba take mnozstvo, akurat poobede zje vzdy cele velke jablko pripravene na pare. A mlieko ked si pyta, dostane. Nemame nic nalinajovane, presne, proste podla chuti. Jzfr, asi by som si velmi rozumela s tvojou svagrinou
Lucija, citala som tvoju story o vylete v CR a o svokrovcoch, panecku, ja by som ju niekde nakopala! Nabuduce pojdes domov pekne sama, ja som tiez bola sama, vsetci sa pytali, kde je Fred, ale myslim, ze vsetci boli radi, ze ostal doma :grinning:
My v sobotu robime veceru pre 6 ludi, teda manzel, ja po nich netuzim. Zabezpeci si jedlo z restiky, ja prestriem na stol, ked sa mi popri Alexovi podari a bude. Myslim, ze to Jzfr pisala o tom aperitive. Ja sa z nich uz len smejem. Vsetky navstevy, vecere prebiehaju podla toho isteho scenara, aperitiv na gauci, antipasti- hlavne jedlo- syr+salat - dezert - kava a snad by sa nieco stalo, keby som si dala salat k hlavnemu jedlu a nie az potom so syrom... My mame nadherny skleneny stol, no co z neho, ked ho najprv musim zakryt tou hrubou gumou a potom nejakym ohavnym vzorkovanym obrusom? Ked vsetci, tak aj my. U nas doma na SK mame tiez krasny moderny skleneny stol a ani by nas nenapadlo ho zakryvat, ale ja to tu nevysvetlim a uz ani nemam sily na to. A uz vidim, ako sa v sobotu o 20.30 vyparim a objavim sa az o 21.30, ked Alex zaspi, no to budu reci, vsak Lucija???
Viete, co raz mne vyviedla svokra? Dosli sme 400 km za nou na vikend, vobec sa netrapila, ci mam tam 'pohodlie' pre mna a mimco, ci tam vobec mozme bezpecne existovat, obed (kus salatu, sunku a chlieb) podavala o 13.00 a veceru az o 21.30, a ja, vyhladovana kojaca matka zvyknuta jest skoro non-stop, som normalne vytiahla muza na prechadzku okolo pekarne a kupila som si 3 obrovske jablkove tasticky. Normalne som sa hambila pytat si jedlo kvoli ich debilnym pravidlam o stolovani.
25. říj 2007 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
preboha baby to co mate za okolie? :frowning2:
tak toto si ani neviem predstavit, u nas doma - to znamena u mna a draheho - lebo to je "u nas"( ostatne nie je u nas a mame na haku co si hovoria) si rozkazujeme sami a nakolko doma upratujem varim a periem zvacsa ja tak vacsinou rohodujem o takychto veciach ja, a drahy potom vybera napr spotrebice, ci co ja viem co, veci do ktorych sa proste vyzna lepsie ale aby mne u "mna" doma (kde si platim najom a vsetko co treba) niekto hovoril aky mam dat na stol obrus... :angry:
teraz boli u nas nasi a prave moj vlastny oco sa pokusal vsugerovat mi iste principy "jeho" sposobov byvania, ale velmi rychlo som ho vyviedla z pokusov akokolvek mi zasahovat do zivota, neviem asi som mala stastie aj ohladom svokrovcov lebo su ZATIAL uplne normalni (dobre, maju muchy ale v inom-ked tak nad tym rozmyslam to bude asi tiez este story ked sa to zacne riesit ale to iny pribeh)ale keby neboli tak asi zastrelim :sweat_smile:
fakt vas baby obdivujem a to myslim uprimne ja by som asi nemala tolko trpezlivosti
25. říj 2007 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj tak najhorsie je ked sa zacne jest o 13.00 a je 17.30 ked sa dojeda dezert a serviruje sa kava. aj to sa mi uz stalo, a to bolo v lete vonku krasne a mi v salone za stolom :frowning2: :confused: to kym som skocnila jest tak som aj nanovo vyhladla :grinning: :grinning: :grinning: . ani ja nemam trpezlivost ved preto ideme na tri mesiace na Slovensko :wink:
25. říj 2007 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adka, juuj, ani mi nehovor! Zavidim. Nasi odisli len vcera a uz sa mi trosku cnie.
Nguyen, vies, ja som 'u nas', ale nic tu nie je moje, prisla som do hotoveho a navyse prave nezarabam, a hadat sa so skorpionom o obruse... mne zalezi na Alexovi a na inych veciach sa smejem. Len je otazne, ci to tak vydrzim aj dalej :cry:
25. říj 2007 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes poobede bola u nas cvokra na kavu, a viete co ponukla mijmu Filipkovi? tarte au citron, najlepsie bolo na tom ze uz mala na lyzicke nabraty sneh a davala mu k ustam :astonished: :astonished: :astonished: ; tak ja mu davam len bio a ona mu chce dat SUROVE BIELKO :astonished: nechapem!!!!!
25. říj 2007 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini mas pravdu, a ja obdivujem zeny co sa vedia povzniest moja maminka je taka a u nas sa to asi dedi obgeneraciu takze mne sa neuslo

kazdopadne s tym skorpikom to mas pravdu, viem o tom svoje
:sweat_smile:
25. říj 2007 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Tini a holky,

no moc se mi sem nechce, asi chápete proč.. :frowning2: já jenom vidím těhotnou ženskou nebo malé dítě a málem mi vyhrknou slzy...prostě to nevyšlo..
jak dál fakt nevíme..chceme aby doktor trochu změnil styl, místo mechanického opakování IVF by snad mohl udělat pár vyšetření ohledně kompability..atd..předepsat víc léků na imunitu embryja, atd..

Jinak začíná být pěkná kosa ve FR skoro jak v česku! Bože jak jsem ráda,že mám práci, co bych jako nezaměstnaná dělala! Asi bych se zbláznila!

Jinak dneska kupuju rostlinky do akvárka...tramtadada.. :sweat_smile: tak aspon nějaká radost..

mějte se pěkně..
26. říj 2007 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, aj u vas tak prsi? U nas uz od vcera obeda, dnes doobedu na chvilku prestalo, ale uz opat, mne to tak odobera energiu a naladu.
26. říj 2007 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano aj u nas, dokonca mam news ze aj na reunione :frowning2:

meleri hlavu hore, ja viem ze sa to lahko povie ale akokolvek, nic ine ani robit nemozes iba ist dalej :wink: tak vela stastia :slight_smile:

aj ja mam jesennu melancholicku nala, nic sa mi neeeechce :rolling_eyes:
26. říj 2007 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano,este spite ?! Ja uz davno periem: nadranom som sa prebudila na priserny plac, to Alex opat spal vo svojej oblubenej polohe na pravom boku a precural si vsetko az do postele, tak sme cvicili po tme s prebalovanim a prezliekanim. Oplati sa na noc kupit vacsie plienky, aby ich na boku neprecural? My v noci norlmalne neprebalujeme, len ak sa pokadi a to sa v nci uz davno nestalo.
No,aspon ze uz svieti slnko a bude znova teplo!!!
27. říj 2007 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tam ty mas stastie Tini, vy mate na juhu teplo, a my tu? vcera sme boli malemu kupit fusak do kociara, co je tu taka zima uz. no a na Slovensku to uvidime, lebo minuly rok zevraj bolo -20 stupnou. ale ani to nezaskodi aspon za zabiju vsetky bacile :grinning: A plienky ja malemu stale davam 3 pampersky a este sa mu nepodarilo ich precurat, iba prekakat ked bol este malinky :grinning: :sweat_smile: a musim sa pochvalit, ze mi uz spava celu noc :wink: no neviem sice do kedy mu to vydrzi.
27. říj 2007 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musim to upresnit ze mu nedavam 3 lienky ale cislo plienok ju trojky. :grinning: :grinning: :grinning:
27. říj 2007 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adka, tak my uz davame c.4 Huggies super dry, pampersky nam nejak nesedeli, ktore presne davas? On sa precura, len ak lezi dlho na boku, lebo vecer, pokym zaspi, tak so sebou sije, prevaluje sa a tak, tak sa mu to na bokoch nejak posunie a nadranom to tamad pretecie :frowning2: A spat celu noc... to je moj sen. Uz vysiel 6.zub, ked tu boli nasi, a uz vyjde aj 7. kazdu chvilu, uz ho tam vidim.
Ty si tu kupila fusak? ja som ho nikde nenasla, ale kupila som ho v septembri v Prahe, len taky hrubsi fleecovy, ale uz mu ho davam, lebo my zvykneme kocikovat doobedu 9.00-11.00 hod. + -, a vtedy je kosa.
27. říj 2007 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéj, Tiny, aj nám sa dnes stala taká nehodička :sweat_smile: Všade odporúčajú v noci neprebaľovať, aby si mimi lepšie zvykli na nočný režim a malú som ráno našla v mláčke, tak som si nadávala, že tie blbé rady vôbec počúvam :angry:
Inak som si sama ušila na seba búdu, keď sme kúpili zásobu Pampers newborn 1 a už od narodenia jej boli len tak tak...
Ja som v poslednej dobe vkuse unavená :confounded: spávam síce s malou do desiatej, ale ledva sa zobudúm a už zívam (kedy sa končí to obdobie dojčenia každé 3 hoďky? :sweat_smile:)...
Ešte som sa chcela opýtať, maminy, kupovali ste monitor dychu?

Ju, aj u nás prší a je hnusne, ale za to stále teplo :grinning:
27. říj 2007 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nie, nemala som ziadny monitor dychu, mne taketo vydobytky modernej doby a techniky pridu uplne zbytocne, ak mas zdrave, donosene dietatko. A neboj, ja zivam este aj teraz a cim dalej, tym viac :grinning: My sme tiez mali najprv mali Pampers a mne nevyhovovali preto, ze nemaju taky ochranny pasik vzadu hore ako Huggies, s Pampers sme vzdy boli mokri na chrbatiku. Byt Tebou, tak kupim o cislo vacsie na noc, tie mensie newborn rychlejsie spotrebujes cez den.
27. říj 2007 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tiny, s tým monitorom mám rovnaký názor.. podľa mňa tie falošné poplachy stresujú viac než zriedkavý SIDS...
No a s Newborn jednotkou sme už našťastie skončili... tú zásobu som totiž urobila v metropole, tu stoja plienky neskutočné prachy :angry:
27. říj 2007 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ja pouzivam pampers baby dry, su super, ja som huggies pouzivala kym bol mùensi ked este kakal takym riedkym a ta gumicka vzadu to super vsetko zadrzala a nic nepretieklo na chrbatik. a vy uz mate tolko zubkov? :slight_smile: ano fusak som nasla aj tu od red castle, a je super teplucky a da sa pouzivat asi az ho dvoch troch rokov :wink:
27. říj 2007 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek